Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитва за жертвите от земетресението


Guest devashaktika

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Предлагам да организираме една обща молитва в точен ден и час за загиналите и изобщо пострадалите при земетресението в Хаити, както и за Майката Земя. Да насочим Светли Мисли в тази точка на Земята!

Предлагам да започнем утре в 7 ч. сутринта.

За молитви предлагам:

1. Добрата молитва,

2. Молитва помогни на страдащите (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-44.html),

3. Молитва за заминали (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-73-iv.html),

4. Молитва на времената (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-14.html).

Моля, пишете други идеи и съвети! И дали сте съгласни да осъществим такава обща молитва!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм с вас. Всички тези Души изчистват и поемат голяма част от отрицателната енергия на Земята. Нека сме им благодарни, защото дават повече време на нас-да се пробудим.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Предлагам да организираме една обща молитва в точен ден и час за загиналите и изобщо пострадалите при земетресението в Хаити, както и за Майката Земя. Да насочим Светли Мисли в тази точка на Земята!

Предлагам да започнем утре в 7 ч. сутринта.

За молитви предлагам:

1. Добрата молитва,

2. Молитва помогни на страдащите (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-44.html),

3. Молитва за заминали (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-73-iv.html),

4. Молитва на времената (http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-14.html).

Моля, пишете други идеи и съвети! И дали сте съгласни да осъществим такава обща молитва!

:thumbsup: Съгласна съм! Утре в седем. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня:

Колкото повече е издигнат човек, толкова по-големи са страданията, изпитанията и противоречията, през които минава. Благодарете, че имате мъчнотии, за да опознаете характера си и силата на своите убеждения. Човек трябва да е готов да пожертва всичко за Любовта, Мъдростта и Истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня:

Колкото повече е издигнат човек, толкова по-големи са страданията, изпитанията и противоречията, през които минава. Благодарете, че имате мъчнотии, за да опознаете характера си и силата на своите убеждения. Човек трябва да е готов да пожертва всичко за Любовта, Мъдростта и Истината.

И въпреки всички страдания, изпитания и противоречия, трябва да останем спокойни като тихата водна повърхност, за да се отрази Бог в нас, както чудесно си го написала в подписа си, devashaktika. Много е трудно това, но не е неосъществимо.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Няма случайности на този свят и няма ненаказани престъпления.

С какво е най-популярен остров Хаити и неговите жители?

Със злоупотребите с вуду магия и вещерството. В този регион се развива и "зомби културата". Много от туристите, които посещават острова отиват точно да се сблъскат с тези практики.

"Оскверни се и земята; за това въздавам върху нея беззаконието й, и земята избълва

жителите си." Левит, гл.18, стих 25;

Който е трябвало да оцелее, е оцелял, който не е трябвало - е бил задигнат. Ако е имало достатъчно разумни хора на това място, дори и при земетръс, пораженията и жертвите нямаше да са такива.

Не мога да проумея криво разбраното състрадание.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма случайности на този свят и няма ненаказани престъпления.

С какво е най-популярен остров Хаити и неговите жители?

Със злоупотребите с вуду магия и вещерството. В този регион се развива и "зомби културата". Много от туристите, които посещават острова отиват точно да се сблъскат с тези практики.

"Оскверни се и земята; за това въздавам върху нея беззаконието й, и земята избълва

жителите си." Левит, гл.18, стих 25;

Който е трябвало да оцелее, е оцелял, който не е трябвало - е бил задигнат. Ако е имало достатъчно разумни хора на това място, дори и при земетръс, пораженията и жертвите нямаше да са такива.

Не мога да проумея криво разбраното състрадание.

Ако нещо най ме е тревожело при езотериците и някои фанатично религиозни хора е точно тази увереност, че страдащият си е заслужил страданието. :( Тази увереност в собствената непогрешимост и липсата на всякакво съчувствие към нещастието на другите. Този израз - "заслужили са си съдбата" го срещам тук много често. И в темите за болестите и в темите за смъртта... Нямам време в момента да търся линкове. Но мисля, че това е жестоко. Меко казано. :angry:

А малките бебета, които са загинали в Хаити? И те ли са правили вуду магии? Кой ни дава право да сме говорители на Бога едва ли не?

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не разбирам това уж християнско отношение-нека си страда, заслужил си го е!

Да, всеки човек има проблем, страда си за нещо и тези страдания може да се превърнат в невероятен урок за израстването му. Но това си е между индивида и Бога! Не съди, за да не бъдеш съден!

Всечки се учим, но май е по-лесно да се хвърли камък и да се види собствената "непогрешимост".

Лесно е да обичаш красивия, добрия, трудно обичаш грозния, лошия... врага. Ама когато обикнем враговете си, тогава ни светва.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма случайности на този свят и няма ненаказани престъпления.

С какво е най-популярен остров Хаити и неговите жители?

Със злоупотребите с вуду магия и вещерството. В този регион се развива и "зомби културата". Много от туристите, които посещават острова отиват точно да се сблъскат с тези практики.

"Оскверни се и земята; за това въздавам върху нея беззаконието й, и земята избълва

жителите си." Левит, гл.18, стих 25;

Който е трябвало да оцелее, е оцелял, който не е трябвало - е бил задигнат. Ако е имало достатъчно разумни хора на това място, дори и при земетръс, пораженията и жертвите нямаше да са такива.

Не мога да проумея криво разбраното състрадание.

Ако нещо най ме е тревожело при езотериците и някои фанатично религиозни хора е точно тази увереност, че страдащият си е заслужил страданието. :( Тази увереност в собствената непогрешимост и липсата на всякакво съчувствие към нещастието на другите. Този израз - "заслужили са си съдбата" го срещам тук много често. И в темите за болестите и в темите за смъртта... Нямам време в момента да търся линкове. Но мисля, че това е жестоко. Меко казано. :angry:

А малките бебета, които са загинали в Хаити? И те ли са правили вуду магии? Кой ни дава право да сме говорители на Бога едва ли не?

Е, не е ли твоята съдба в ръцете на Бога? Защо не вземеш Него да обвиниш тогава за всичките страдания по Земята?

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не разбирам това уж християнско отношение-нека си страда, заслужил си го е!

Да, всеки човек има проблем, страда си за нещо и тези страдания може да се превърнат в невероятен урок за израстването му. Но това си е между индивида и Бога! Не съди, за да не бъдеш съден!

Всечки се учим, но май е по-лесно да се хвърли камък и да се види собствената "непогрешимост".

Лесно е да обичаш красивия, добрия, трудно обичаш грозния, лошия... врага. Ама когато обикнем враговете си, тогава ни светва.

Никой не говори за непогрешимост. Говорим за причини- следствия, причини - следствия, причини -следствия. Ако някой от пострадалите в това земетресение си извади необходимата поука, за него ще бъде придобивката. А единствено и само Бог съди и то се вижда ясно как съди. И още нещо - има един окултен закон - не се меси в чуждите страдания, ако не си готов сам ти да ги понесеш и приемеш.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не разбирам това уж християнско отношение-нека си страда, заслужил си го е!

Всъщност, това е типичното широко-разпространено християнско поведение, което за щастие не се приема от доста християни.

Според християнството човек е ГРЕШЕН по подразбиране. Затова, ако му е случило нешо лошо, то е защото е грешен, виновен и т.н.

Това си е религиозен фанатизъм.

Няма случайности на този свят и няма ненаказани престъпления.

Не мога да проумея криво разбраното състрадание.

Ако нещо най ме е тревожело при езотериците и някои фанатично религиозни хора е точно тази увереност, че страдащият си е заслужил страданието.

Ани, ако говорим за някои езотерици (а не фанатици), това не е увереност, че човек си е заслужил страданието.

При истинските езотерици не се коментира добро, лошо или заслужено наказание.

Говори се за закона за причината и следствието. И че човек сам твори своя живот, вкл. и в следващите прераждания. Става въпрос за това, което обикновено се нарича карма.

Наистина бебетата не са правили вуду черна магия, но какво са правели в предишно прераждане.

Но си съвсем права, че бебетата и дори големи хора може незаслужено да страдат. Да не са направили нищо в предишните си животи лично към други хора, което да оправдава сегашните им страдание. Да, може лично да са съвсем "невинни".

Но има и групова карма и човешка карма. Кармата не само като закон за причина и следствие, но и като помощник на еволюцията. Бебетата са невинни, но са част от народа на Хаити. Страданията са еволюционен урок не само за отделния човек, но и за групата, и за човечеството.

Как може човек да подобри не само своята, но и кармата на групата? Като работи духовно не само за себе си, но и за групата, народа, човечеството.

Как можем да подобрим ние кармата на народа на Хаити? Като се молим за него.

Но и Bethedi е прав в известна степен, че не трябва да съжаляваме. Съжалението блокира потока, който минава през нас от Бог и може да се насочи и успокои съдбата на тези хора. Просто трябва да се оставим Божията благодат да може да мине през нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Станалото, станало. Ако е можело по друг начин да се случи, но явно не е можело.

Колко души са били необходими да не пострадат Содом и Гомор? Колко души са били необходими, за да не пострада тежко България от земетресенията по времето на Учителя? Нали четете, трябва да знаете...

Не разбирам защо изобщо намесвате религиозен фанатизъм с кармично разплащане. Думите ми от първия постинг не са с нюанс - "На, пада им се, така са си го заслужили!" Напротив, не влагам подобно отношение, в това което съм написал.

Едно не ми е ясно. Като пускате обвинения в коравосърдечие, религиозен фанатизъм по повод изказаното отношение, не сте ли се замисляли първо, какво причинява човечеството с дивотиите си всеки ден, всеки час, всяка минути и секунда на Бог, на своя Създател? Или може би Бог е длъжен всичко да търпи?

Що се отнася до състраданието. Ако хората в България имаха поне малко истинско състрадание и поддържаха молитвена връзка с Бога, положението с българския народ и държава нямаше да е толкова окаяно. Ние, българите не се молим и не помага на нуждаещите се първо тук - на земята българска, а сме тръгнали да оправяме бедствията и стихиите по света. Нещо повече - ние българите, излъчваме кандидатурата на свой представител от името на Европа да бори бедствията и кризите по света. Но Европа не го иска. Направете си сами паралелите и изводите.

Знаете ли колко българи всеки ден изпитват страдания и мъчения - болни, бедни, затворени, боси и голи по улиците, убивани, без родители, умиращи, осакатени, с психични отклонения, самотни, окрадени, обидени, отритнати от общество, род и държава? Не зная точният им брой, но съм сигурен, че не са по-малко от жертвите в Хаити. А къде е състраданието за тях?

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли молитва за спасение на душите е намеса?! ;)

Но тълкувания много. Я си представете, че се случи тук нещо подобно. Ние сме хора и от нищо не сме застраховани. Да сме благодарни на Бога, че България и народа са добре. Но и да помогнем на страдащите...

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, не съм прочела всичко т.е. откъслечно прочетох от тук от там. Ще изкажа своята гледна точка по въпроса. Щом има представена нужда, за молитва ние имаме великата привилегия дадена ни от Бога да се молим, за нуждите и проблемите както за нашите собствени така и за всички нуждаещи се същества и Нека бъде Неговата Воля, за всичко. Значи, наше право е да се помолим смирено и да се доверим на Великата Божия Воля или по друг начин казано, вярващите вършат своята работа с Любов и по свобода доверявайки се на Бога и изпълнявайки това което Бог е вложил в сърцето им. По- ясно от това не мога да се изразя.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли молитва за спасение на душите е намеса?! ;)

Но тълкувания много. Я си представете, че се случи тук нещо подобно. Ние сме хора и от нищо не сме застраховани. Да сме благодарни на Бога, че България и народа са добре. Но и да помогнем на страдащите...

България и народа са добре? Не знам за коя България и за кой народ говорите?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам предвид катаклизмите, а не социалното положение. За него-в друга тема. И за това съм съгласна, че има мнооого какво да се иска, но да се помоли човек за Цялото, от което все пак сме част? Не виждам лошо.

Линк към коментар
Share on other sites

За необходимостта от Молитвата

Молитвеник

Учителя много е говорил за молитвата, не само в молитвеника, за молитвата има много неща дадени от Него....

А се досещам и нещо друго, нека ако някой се сети по- точно да каже. Самият Учител не е ли казвал на учениците си, че техните лоши мисли и чувства предизвикват много нещастия по света? Така, че по - добре е да се покайваме постоянно за нашите съзнателни и несъзнателни грехове като се стремим да ги изчистваме и преодоляваме и да се отдаваме на молитва и служение смирено пред Бога, като Го молим Той да влага най- чистите и точни думи за молитва в нас. Нека всеки бъде съкровенодействащ. АУМЪ.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам, че не мога да остана спокойни като тихата водна повърхност, както съм написала в предишния си пост. :( Не мога да разсъждавам като вас. Все още не мога. А и на дали ще успея в този живот? Когато пред една такава трагедия, каквато е станала в Хаити и която може да се случи и на нас, някой заявява:"Не мога да проумея криво разбраното състрадание" или "станалото, станало", то меко казано ме хващат дяволите. И май не ми е мястото тук...? Не съм разбрала причинно следствените връзки? Не съм разбрала груповата карма...

Изобщо много неща не съм разбрала. На мен просто ми е тежко за тези хора, а вие ми обяснявате, че не бива така. Трябва да съм спокойна и безразлична. А ако един ден с вашите близки се случи нещо такова - дали ще запазите същото мъдро спокойствие и ще разсъждавате за причинно следствени връзки?

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам, че не мога да остана спокойни като тихата водна повърхност, както съм написала в предишния си пост. :( Не мога да разсъждавам като вас. Все още не мога. А и на дали ще успея в този живот? Когато пред една такава трагедия, каквато е станала в Хаити и която може да се случи и на нас, някой заявява:"Не мога да проумея криво разбраното състрадание" или "станалото, станало", то меко казано ме хващат дяволите. И май не ми е мястото тук...? Не съм разбрала причинно следствените връзки? Не съм разбрала груповата карма...

Изобщо много неща не съм разбрала. На мен просто ми е тежко за тези хора, а вие ми обяснявате, че не бива така. Трябва да съм спокойна и безразлична. А ако един ден с вашите близки се случи нещо такова - дали ще запазите същото мъдро спокойствие и ще разсъждавате за причинно следствени връзки?

Най-вероятно поне аз няма да запазя. Въпроса е после какво ще правя. Не че знам какво ще е.

И поне аз не съм етикетирал кой какво разбира :) Говоря си тука, споделям и по-скоро съм далече от спора.

Може би смисълът на цялата ситуация в темата се носи от това, което казваш "трагедия, каквато е станала в Хаити и която може да се случи и на нас". Този смисъл е много важен, макар и различен за всеки от нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля в тази тема повече да НЕ обсъждате въпроса за това колко и дали са заслужили тази участ хората, които са участвали в тази човешка трагедия.

Пишете си на ЛС да си изясните въпроса от философска гледна точка. Ето и една притча за размисъл тук и тук.

Нека всеки, който иска да подкрепи инициативата да се включи и ако иска да пише в темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изпитвам неизмеримо състрадание и съпричастие към жителите на Хаити, както и най-общо към всички страдащи по света. Аз се замислих обаче откъм една друга гледна точка - това е един мини-урок и пример за нестабилността и несигурността на този великан с глинени крака, каквато е съвременната социално-икономическа система. Един по-силен земетръс и всички структури са разрушени - магазини, банки, жилища, транспорт, комуникации, а хората остават без храна и вода, без нищичко. Това в едно общество от тип "родови имения" примерно не би могло да се случи.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...