Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

Здравейте на всички :)

Искам да ви попитам за една подредба,не пиша своето мнение,защото когато гледам на себе си съм до голяма степен пристрастна и не виждам обективно картите,затова ще съм ви благодарна да ми кажете какво мислите :) Въпросът ми е дали ще се съберем с определен човек?

1. Жрицата

2. Рицар жезли

3. 6 чаши

4. 2 чаши

5. 4 жезли

6. Императрицата

7. Паж жезли

8. Колелото на съдбата

9. Папата

10. 7 пентакли, Рицар чаши

Предварително благодаря :):)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Крал чаши

2. Дяволът

3. Рицар жезли, Кралица жезли

4. 2 пентакли, 9 чаши

5. Паж пентакли, Колелото

6. 5 меча, Луната

7. Светът, 9 пентакли

8. Асо меча, 9 меча

9. 8 чаши, 5 чаши

10. 8 меча, Кулата, Силата

Изключително интересни карти, наистина. Много натоварени с безсъзнателни съдържания и болестни процеси. В този Келтски кръст, съчетанията от карти са изключително силни и затова не редуцирам картите по бои, дворцови и ли други.

Крал чаши и Дявол - няма как да отделиш едната от другата карта - това е ужасяващият процес, това е чашата с любимо питие, което е невъзможно да бъде отделено от ръката на пиещия - разбира се, това е метафора на болестта, която има директна препратка със Светът и 9 пентакли - ключов момент в този Келтски кръст - това е тоталната безизходност на ситуацията - болният не знае, че е болен, но знае, че така трябва и друго трябва той не знае ...

Светът с 9 пентакли е най-сложната комбинация в това гледане, защото е перфектно отражение на състоянието на човека, за когото се пита и колко това състояние е НЕАДЕКВАТНО, НЕСЪСТОЯТЕЛНО и НЕПАРАЛЕЛНО с останалите карти.

"В моя собствен свят живея аз и други са законите на битието ми", все едно ни казват картите ...

Ас меча с 9 меча - изолирана среда, тревожна среда, нелюбимо място за обитаване.

Идваме до 8 чаши с 5 чаши - безуспешно лечение и наследствена предиспозиция, освен това.

Финалът - 8 меча, Кулата, Силата; абсолютно е възможно самонараняване по невнимание, възможен е и летален изход, но по Силата може и да се избегне.

Не засегнах други карти, тези бяха достатъчни.

Може би третата позиция Рицар жезли с Кралица жезли говори за истерична и акцентирана жена/майка, някаква бързачка, да не кажа истеричка, която е двигател на всичко у дома, но и тя не може да анализира правилно ситуацията - по 2 пентакли и 9 чаши.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, че се включихте в тълкуването на Келтския кръст!

От една страна, може би беше безотговорно да не дам никаква информация, от друга - надявам се, че е било полезно.

Става въпрос за дете, болно от аутизъм. Нямам много информация за семейната му среда, освен, че е неадекватна, както и средата му по принцип. Както се вижда и по картите, има наследственост. Поради факта, че няма нормален и приложим подход към него, детето е зле, понякога се влошава и още.

Ивета е права - тревожна среда, неприятно място за битуване, силно контрастиращо с всичко, което детето в личния си свят притежава и преживява.

Като по чудо досега не се е наранило, макар че възможността за това е голяма.

Ако решите да коментирате още нещо, ще се радвам да обсъдим.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам един Келтски кръст, заради дворцовите карти. Няма въпрос към него.

1. 2 меча, Крал жезли;

2. 3 пентакли, Колесницата;

3. 10 чаши, 8 меча;

4. Кралица жезли;

5. Кралица меча;

6. Паж чаши, 4 жезли;

7. Крал пентакли, Глупакът;

8. Силата, 7 пентакли;

9. 2 пентакли, Рицар пентакли;

10. 6 меча, Луната, Паж жезли.

Идеи? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам един Келтски кръст, заради дворцовите карти. Няма въпрос към него.

1. 2 меча, Крал жезли;

2. 3 пентакли, Колесницата;

3. 10 чаши, 8 меча;

4. Кралица жезли;

5. Кралица меча;

6. Паж чаши, 4 жезли;

7. Крал пентакли, Глупакът;

8. Силата, 7 пентакли;

9. 2 пентакли, Рицар пентакли;

10. 6 меча, Луната, Паж жезли.

Идеи? :)

Има нещо, което до сега не е могло да се осъществи или умишлено е спирано, но мисля че е възможно да има раздвиждане. Но това е свързано с говорене, с комуникация с повече хора. А това не се осъществява.

По Крал пентакли и Глупакът - има заинатване, което е глупаво и води до изглупяване дори. Все едно шута се смее в очите на този, който пита, а в случая аз.

От 2 меча и Крал пентакли виждам много голямо противопоставяне. Мисля, че има конкретна ситуация или конкретен човек, който е обект на всичко това.

От картите на 10 позиция си мисля, че нещо хем е тръгнало да се изяснява, хем си потъва там откъдето е дошло - 6 меча и Луната.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Един опит за келтски кръст. Не съм сигурна дали трябва тук или в начинаещите, но ...

Въпросът е каква е ситуацията около мен в момента.

1. Висша жрица

2. Слънцето

3. Любовниците

4. Императорът

5. Императрицата

6. Сила

7. Обесеният

8. Син на камъните (Рицар пентакли)

9. Дяволът с допълнителни карти Еон (Страшният съд) и 10 жезли

10. Баща на камъните (Крал пентакли)

Мисля, че картите отново са проективни и затова ги тълкувам така.

Същността на проблема е в опита да изясня за себе си коя съм всъщност. Имам нужда да преосмисля женската си същност (Висша жрица). Трябва или по-скоро смятам, че трябва да направя избор (Любовниците) между желанието си за кариера и обществен престиж (Императорът) и жената-майка и съпруга (Императрицата). Не мога да направя този избор, искам и двете (Сила). В резултат на това съм абсолютно объркана и самотна, не знам накъде да поема, не мога да се справя сама (Обесеният). Искам да се "върна" в материалния свят и да се заема с "нормално ежедневие" (Рицар пентакли), но не мога да се справя с демоните си (Дяволът). Тук в комбинация със Страшния съд не знам дали това значи, че не мога да се примиря със ситуация в миналото (влюбих се в мъжа от форума с любовните въпроси и на практика "разбих" всичко, което бях изградила в живота си досега, защото се опитах да скрия от себе си любовта си), с други думи не мога да си простя за надмощието на страстта над разума. Или пък е съвсем буквално - желания да приключа с всичко това и да се отправя към отвъдното. Все пак Крал пентакли накрая, може би, би трябвало да значи, че все пак ще опитам да остана и да се върна в живота.

Малко налудничаво и депресарско, но за съжаление такъв ми е периода.

Линк към коментар
Share on other sites

Един опит за келтски кръст. Не съм сигурна дали трябва тук или в начинаещите, но ...

Въпросът е каква е ситуацията около мен в момента.

1. Висша жрица

2. Слънцето

3. Любовниците

4. Императорът

5. Императрицата

6. Сила

7. Обесеният

8. Син на камъните (Рицар пентакли)

9. Дяволът с допълнителни карти Еон (Страшният съд) и 10 жезли

10. Баща на камъните (Крал пентакли)

Мисля, че картите отново са проективни и затова ги тълкувам така.

Не, картите ти не са проективни. Просто не ги тълкуваш добре. Скачаш от карта на карта, правиш ненужни логически връзки.

Основното, върху което трябва да акцентираш и да наблегнеш като поле за размисъл е отношението на пресечните карти Висша Жрица и Слънцето спрямо седмата карта - Обесеният.

Втората констелация ти е отново Обесеният спрямо 9-та карта - Дяволът.

Имаш 8 Големи Аркана, като тук не броя допълнителната Страшен съд.

Остават ти Рицар пентакли (ужасно изолиран), 10 жезли и накрая един Крал пентакли.

Много от големите аркани, малко от малките - така си потънала в собствения си свят, че не знаеш изобщо какво да правиш. В затвор си, но сама си се нахакала там. Дяволът не те оставя, а???

Не става дума за никакви женствености, а за желание да се отървеш от този кошмар, това говорят Висшата Жрица със Слънцето, желание да разбереш истината. Да знаеш, че периодите на Обесеният са особено дълги, нужно ти е търпение, но и борба за ... собствения ти живот.

Когато съдбата ни притиска като в менгеме, да ти кажа, не може да се направи нищо, просто трябва да се констатира факта. А и в твоя случай, любовта не е основна причина, ти си решила, че е така. Много преди това е имало предупредителни сигнали за падане.

Като гледам Силата на 6-та, която кореспондира с Крал пентакли, не мисля, че ще има промяна. Ти просто не искаш да се откажеш от онова, което не ти принадлежи.

Приеми загубата, но без да си биеш главата в стената. Нали знаеш, на другия не му пука.

П.С. Извинявай, ако думите са ми по-груби. Здравословно е понякога :) И основен терапевт е Таро. Както се вижда.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Няма никакъв проблем! Думите ти изобщо не са груби!

Моля, само, за разяснение на тълкуването Висша жрица със Слънцето като "желание да се отървеш от кошмар". Слънцето един вид като излизане от мрака, обаче защо Жрицата? Не мога да разбера връзката и това ме обърква.

И освен това. Коментираш връзките между 1,2 и 7 карта, между 7 и 9 карта и 6-10 карта. Това принципно положение ли е? В смисъл същността на проблема (първа и втора позиция) съпоставени с положението на питащия (седма); питащия и неговите страхове или надежди (девета); това, което се очаква скоро да се случи (шеста) с крайния резултат (десета). Във всеки келтски кръст ли това са определящи връзки, или не може да се твърди така? Всъщност едва ли, защото всъщност ситуациите в живота са отражение на собствените ни личности. Вероятно е неизбежно тези връзки да са важни и определящи. От друга страна, обаче, останалите позиции сигурно също имат своето значение. Може би в различните подредби има различни "ударения"?

Изобщо, би ли препоръчала, моля, някакво описание на подредбата, което според теб, е изчерпателно и адекватно!

Иначе си абсолютно права, че ако не се измъкна от този кошмар, който сама си забърках от много мислене, идеали, гордост, самочувствие и други глупости, наистина никак не вървят добре нещата.

Май всичко, което искам е мъжът и нова работа, за да спра да се въртя на собствения си шиш, върху огъня, който непрекъснато сама си подклаждам.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, само, за разяснение на тълкуването Висша жрица със Слънцето като "желание да се отървеш от кошмар". Слънцето един вид като излизане от мрака, обаче защо Жрицата? Не мога да разбера връзката и това ме обърква.

Висшата Жрица говори за етап на осъзнаване на някаква ситуация, на вглеждане у себе си, а със Слънцето е комбинация, която може да се приеме буквално за просветление на ума. Да бъде озарен вътрешния ни свят, чийто символ е Висшата Жрица.

И освен това. Коментираш връзките между 1,2 и 7 карта, между 7 и 9 карта и 6-10 карта. Това принципно положение ли е? В смисъл същността на проблема (първа и втора позиция) съпоставени с положението на питащия (седма); питащия и неговите страхове или надежди (девета); това, което се очаква скоро да се случи (шеста) с крайния резултат (десета). Във всеки келтски кръст ли това са определящи връзки, или не може да се твърди така? Всъщност едва ли, защото всъщност ситуациите в живота са отражение на собствените ни личности. Вероятно е неизбежно тези връзки да са важни и определящи. От друга страна, обаче, останалите позиции сигурно също имат своето значение. Може би в различните подредби има различни "ударения"?

Основните пунктове, по които може да се тълкува всеки един Келтски кръст, са следните:

  • отношенията на първите две пресечни карти спрямо седмата
  • отношението на седмата спрямо деветата
  • отношението на първите две - седмата - деветата
  • отношение на шестата спрямо десетата
  • отношение на осмата спрямо шестата (ако се налага и ако има водещ принцип и акцент)
  • отношение на петата - седмата - деветата

Засега това стига като отправни точки.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ще пробвам пак. Понеже картите ми са Таро на търсещия някои карти са различни и пиша в скоби съответствието.

1. Вселената (Светът);

2. Звездата;

3. 10 чаши;

4. Смърт;

5. Отшелникът;

6. 5 меча;

7. Глупакът;

8. Кулата;

9. Майка на жезлите (Кралица жезли);

10. 4 жезли;

11. 8 жезли;

12. Висшата жрица

Отново същността на драмата е в желанието ми да се върна в нормалния свят, но доколко Звездата би позволила това в близко бъдеще? Едва ли. Глупакът подчертава желанието за ново начало. Надявам се отново да се превърна в Кралицата жезли, която бях някога. Възможно ли е с Отшелникът и Кулата? 5 меча май отново подчертават желание за "реванш", а в комбинация с 4 жезли и 8 жезли ми се струва, че вероятно много бързам за развръзка. Жрицата накрая дали значи, че няма шанс? Мисля, че няма да ми позволи глътката въздух, която толкова чакам (защото е голям аркан и връща нещата отново във вътрешния свят).

Нещо общо с истината?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще пробвам пак. Понеже картите ми са Таро на търсещия някои карти са различни и пиша в скоби съответствието.

1. Вселената (Светът);

2. Звездата;

3. 10 чаши;

4. Смърт;

5. Отшелникът;

6. 5 меча;

7. Глупакът;

8. Кулата;

9. Майка на жезлите (Кралица жезли);

10. 4 жезли;

11. 8 жезли;

12. Висшата жрица

Отново същността на драмата е в желанието ми да се върна в нормалния свят, но доколко Звездата би позволила това в близко бъдеще? Едва ли. Глупакът подчертава желанието за ново начало. Надявам се отново да се превърна в Кралицата жезли, която бях някога. Възможно ли е с Отшелникът и Кулата? 5 меча май отново подчертават желание за "реванш", а в комбинация с 4 жезли и 8 жезли ми се струва, че вероятно много бързам за развръзка. Жрицата накрая дали значи, че няма шанс? Мисля, че няма да ми позволи глътката въздух, която толкова чакам (защото е голям аркан и връща нещата отново във вътрешния свят).

Нещо общо с истината?

Правилно си тълкуваш картите. Проблемът е, че са компенсаторни, визирам триптиха Светът, Звездата и Глупакът (като седма карта). Но това е нормално, когато скоро след като си гледала, си гледаш пак, а не трябва.

Мисля, че си на една йота по-добре отпреди няколко дена, надеждата се е завърнала в сърцето ти като Майка на жезлите (разбирай на огъня, който напоследък е поугаснал у теб ...) Още повече, че е и на девета позиция, та Глупакът по някакъв начин се е концептуализирал, т.е. има оформена идея за връщане в живота.

Бих ти препоръчала да пробваш и гледането Тайната на Висша Жрица, има и такава тема.

Един въпрос: има ли някой близък твой човек скоро рожден ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос: има ли някой близък твой човек скоро рожден ден :)

Това не го видях, извинявай! Баща ми.

Попитах те, заради наличието на 4 жезли като 10-та карта в твоя Келтски кръст.

Отрязък от този кръст, това са последните три карти те връщат в реалността. Това е важен акцент и всъщност, ни напомня какво е Таро - не онова, което очакваме да е то.

Картите винаги носят конкретна, буквална информация, но често, нашата душа, не е от тази история.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

1. 6меча

2. Асо Пентакли

3. Кралица жезли

4. Кралица меча

5. 4чаши

6. Обесен

7. Асо меча+Дявола

8. Рицар жезли

9. Кралица пентакли

10. Папата

Въпросът е как се отразяват върху Х отношенията му с У

Не е труден за тълкуване, може би но се с тези три кралици се затрудних. Според мен има прекрасни условия за изясняване на отношенията 6меча+Асо Пентакли /те не че са кой знае какви или по-точно са неизяснени и то от доста време/, което може би се вижда по Обесения и Дявола и човека е в една доста напрегната и неясна за самият него ситуация. Струва ми се обаче, че стои и чака /Обесения/ , Кралица пентакли да го удостои с внимание и тя би трябвало да го направи /Папата/. Това, което ме затруднява са трите кралици на куп. Не съм слагала допълнителни карти освен на 7позиция, защото реших, че няма нужда, а това може да е грешка. Поправяйте ме, където бъркам :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравеите на всички :)

От известно време чета форума и реших да се включа в обсъжданията на комбинации. Затова искам да ви попитам и за мнения относно един келтски кръст. Въпросът ми е, какви са перспективите за общо бъдеще с един човек?

1. паж жезли

2. 10 меча

3. 6 жезли

4. 3 чаши

5. магът

6. 10 пентакли

7. умереността

8. 10 жезли

9. 3 пентакли

10. 8 пентакли+ император

Първите две карти за мен отразяват отказа ми да говорим след един конфликт.Просто бях много разочарована.По 6 жезли и магът мисля че все пак среща ще има и тя ще е положителна. 10 пентакли- обичам тази карта и винаги много и се радвам като я видя. За мен тя е достигане на максимума и на удовлетвореността. Умереността не ми е напълно ясна, 3 пентакли за мен е даването на шанс. По 8 пентакли и император, за мен като че ли мъжът ще прояви инициатива за развитие.Поглежадайки и връзката 3-6-7-9-10 е добра. Като цяло мисля,че подредбата е хубава и дава добри перспективи, но нещо грандиозно като обвързване, а по скоро подобряване на ситуацията в момента.

Ще се радвам и на вашите мнения :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен Умереността на 7-ма показва, че си готова на компромиси. Много си оптимистично настроена (3 и 4-та) и се надяваш на финализация по 3пентакли, а отношенията са трудни (10 жезли) и въпреки обнадеждаващата 10 пентакли (на която се радвам много само, когато естеството на въпроса ми е материална придобивка) на 10-та като резултат имаш Император, който за отношения е доста неприятен. Като перспектива Император - за себе си не бих си го пожелала.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Впечатление ми направиха 10 жезли и 10 меча, както и Императора пред 8 пентакли. Всичките тези карти ми говорят за блокажи, бариери в общуването между вас. Конфликтите не се разрешават когато се сърдим като малки деца. 10 пентакли ти харесва, но как виждаш тя да се реализира, като имаш две други 10-ки(меча и жезли)? Поеми инициативата. Малко смело ще се изкажа, но си мисля, че преувеличаваш и вероятно дори не е имало нужда да се стига до тук.

Виждам Магът на 5-та позиция и искам да те попитам нещо. Често съмняваш ли в този мъж, че те лъже и т.н.? Искам някак да я свържа тази карта и за това те питам. Ако искаш ми отговори! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете ви за коментарите :)

Деяна, не бях се замисляла по този начин за мага. За мен когато се появи означава, че има някакв план,нещо се подготвя. Иначе да, съмнявам се че ме лъже и то доста често. Въпреки че досега никога не съм го хващала да ме лъже, за него винаги има слухове какъв сваляч е и това съответно поражда съмненията в мен. А възможно ли е магът да говори, че наистина не е напълно искрен с мен? Искам да те попитам,защо казваш да поема инициативата аз, по 6 жезли ли? Защото между нас се случва нещо само когато аз поема инициативата :) Той просто не се решава отношенията ни да минат на един по следващ етап (10 жезли и император)

Sve, за умереността наистина може да значи, че съм готова на компромиси, ако той поеме някаква инициатива за нас(3 пентакли).

Хубав ден момичета :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е, какви са перспективите за общо бъдеще с един човек?

1. паж жезли

2. 10 меча

3. 6 жезли

4. 3 чаши

5. магът

6. 10 пентакли

7. умереността

8. 10 жезли

9. 3 пентакли

10. 8 пентакли+ император

Останала си много разочарована от този човек, което се вижда много ясно от Паж жезли и 10 меча, които описват самата ситуация. На 7 ма позиция имаш Умереността, мисля че си на предела. Луташ ли се, чудиш ли се какво да решиш за този човек? В същото време очакваш 3 пентакли, очакваш разговора, срещата и то силно, чакаш той да действа, да те потърси. Попадаш във вододела на неясни отношения, не се губи там.

Въреки че те боли и искаш да разговаряш, замисли се дали си заслужава, дали е нужно да се ровиш там.

На 10 - та позиция имаш 8 пентакли и Император, вероятно това е било само флирт, който не би довел до нещо по-сериозно. За съжаление тук няма действени карти, които биха довели до някакво раздвижване.

Според мен тук Мага губи значението си, защото той не може да осъществи нищо сам. Да, имаш 6 жезли и 10 пентакли, но много често те се явяват, за да ни успокоят, изстрадай 10 меча, понякога си заслужава, така се раждаме отново, пък и по-чисти :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, много точно тълкуване !!!!

Да, на предела съм, не се лутам, но сърце не ми дава да се откажа. А и на цялата си пасивност, той не спира да ми повтаря колко ме обича.. като за капак работим и заедно.... :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Ти си преценяваш какво да правиш, но пасивността му трябва да ти е ясна, не бих отдала голямо значение на думите, любовта се показва :) .

Ако искаш попитай картите какви са намеренията му към теб.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Лора, точно преди да прочета поста ти хвърлих карти за намеренията му към мен :

1. 8 жезли

2. 3 чаши

3. асо чаши

4. асо пентакли

5. 5 меча

6. асо жезли

7. страшният съд

8. 9 жезли

9. 2 жезли

10. паж пентакли+влюбените

Като допълнение 3 чаши ме преследва от известно време, а сега и влюбените. Дали може да ми говори, че има намесен и друг човек?

За мен картите са отново пасивни( асо чаши,асо жезли) По страшния съд дали той не мисли да прикключи веднъж за винаги с това, защото въпреки 2жезли и влюбените не ми се вярва да е изправен пред избор. Има и асо пентакли, което още от преди когато съм питала за него на най-сериозните ми въпроси ми се е появявало, а във форума четох, че не е най-хубавата карта за отношения.Сякаш вратите се затварят..

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен не е трябвало да хвърляш келтски кръст на този въпрос, а да гледаш с три карти. В този кръст имаш три аса, аз самата не бих тълкувала.

Първо се успокой и след няколко дни гледай пак, но не прекалявай с едни и същи въпроси, че накрая нищо няма да видиш, казвам ти го от опит, не от друго.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...А ето и моят кръст...: 1.принцеса/паж/пентакли 2.справедливост+крал жезли 3.господарката 4.светът+5 чаши 5.кралица меч+маг 6.смърт+5 жезли 7.9 пентакли +жреца 8.7 чаши 9.кулата+8 меч 10.кралица жезли+8 пентакли Всичко това касае отношенията ми с човек...Ще се радвам на тълкувания...,за да ги сравня с моето усещане за нещата...,тъй като аз съм една от страните и се страхувам,че моето мнение не е безпристрастно...Разбира се ще го напиша след това...,защото това е първата ми подредба на келтски кръст и определено може да не е толкова правилно...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...