Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как ще продължим, като се изчерпят горивата?


Recommended Posts

Струва ми се, че ще доживеем до този момент - петролът, газта, та и въглищата да се изчерпят или най-малко силно ще намалеят и по тази причина мнооого ще поскъпнат.

Наблюдавам засилено внимание да се конструират електромобили, автомобили с фотосоларни клетки и др.п.

Но ... автомобилите са белия кахър.

Цивилизацията ни е основана на комуникациите и транспорта. Като казвам транспорт имам предвид сериозен - самолети, кораби, камиони ... Когато бъде възпрепятствано едното от двете би могло да се очакват сериозни катаклизми.

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

ами ако се изчерпят горивата, значи глобализацията е грешен път.

.....аз се чудя защо тъста ми иска да вземе пони за щерката, а просто явно е проницателен човека smile.gif

Ъъъъ, как беше. Появява се културата. Създава цивилизацията. Цивилизацията се развежда с културата. Цивилизацията умира......ражда се култура и т.н.

Веднъж си бях извел едни мисли, че глобалното затопляне се дължи на липса на любов между хората.....ама забравих верижката мисли.

Сега се сещам, че ние си мислим, че нашия век е век на индивидуалистите, но това е голяма грешка.

Предишните векове са били векове на индивида и тогава се е развивала индивидуалността.

Сегашния век е век на унифицирането, глобализацията, хората-калъпи, хората-роботи със сходни програми.

Всички трябва да знаят едно и също и да избират еднотипна работа по определен калъп.

Сега има например обущарски фабрики. Хиляди работят по определен начин.

Преди всеки обущар е бил сам за себе си и е съзадвал уникални неща, които са съответствали на духа му.

Сега човек не може да следва пътя си, защото трябва да се унифицира по калъп.

А съгласете се, че всеки човек си има свой уникален път и как да го следва след като трябва да се "покалъпчи".

Глобализацията и унификацията е крайност и вреди на човешката душа, на културата. Затова трябва да свършат горивата, за да се отделят хората един от друг и да се обърнат малко към себе си и своите нужди.

Няма горива, няма пътувания, няма размяна на стоки и тъпи идеи. Остава човека сам на себе си, да мисли и преживява и да си позволи да обича другите.

Може и да е хубаво да няма вече горива.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Супер, ще спрат комуникациите навън и ще се засилят пак тези "навътре". Не е важно количеството, а качеството, а когато развием телепатия, пак ще можем да общуваме с хора на далечни разстояния - но ще се занимаваме на ежедневно равнище с тези, които са в непосредственото ни обкръжение. Няма да бягаме повече.

Направо съм изпълнена с оптимистични прогнози. Шофьорска книжка нямам и да видим дали някога ще имам.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мда; въпросът е обаче как ще мине преходът?

Повод за тези мисли ми дават както информациите за покачване цените на горивата, така и принудителното прекъсване на транспорта и комуникациите в областите със силни земетресения - Хаити и Чили. Само за ден уж стройната и организирана обществена система рухва. При това не бих казала, че катаклизмите се случиха в най-гъстонаселените и най-напредналите (респ. и най-зависимите от цивилизацията) области.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен основното е да се прибера в БГ преди този момент да е настъпил, пък след това да става каквото ще, не ми пука за горивата. Има много по-сериозни проблеми от този дали ще можем да си караме колите или не. Да, възможно е да има много сериозна криза и т.н., но тези неща са несериозни и свързани с мирогледа и зависимостите на повечето хора, които така или иначе трябва да бъдат преодолени. И това ще мине, а ако магнетизмът на земята се измени и вземем, че наистина се "преобърнем" малко, мисля, че на никой няма да му е до горивата. Не говоря това от страх, просто така ги усещам нещата че ще бъдат. За мен това е реализъм.

П.П. А ако ме трасне и мен някое земетресенийце, значи така е трябвало. Но имам усещането, че точно затова ме дърпа към България - защото усещам, че точно мен май не трябва да ме тресне, ами ще ми се наложи да се знаимавам с последствията. Всъщност на кои ли ще им е по-лесно - на тези, които са тук, когато този момент настъпи, или на тези, които ги е отнесло?

Но в крайна сметка всичко е преходно в живота, важно е ние какво правим с нещата, които ни праща, как ги преработваме.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

преходът ще е труден с досегашното бизнес мислене.

Сега сме в световна криза. Прогноците са, че след кризата най-успешните индустрии ще са енергетиката и горивата.

Те ще са най-скъпи и съответно маржина на печалбата най-голям. За съвременния корпоративен свят вманиачен на тема печалба и растеж на всяка цена това ще е най-привлекателно.

Там ще са най-големите инвестиции и надежди.

Това означава две неща. Там ще са съсредоточени огромни инвестиции и ресурси, вкл. човешки.

Ако тази индустрия вземе, че загине, то ни чака уникална криза.

Обаче има и по-благоприятен изход. Инвесициите са и във възобновяеми източници като вятърна електроенергия, слънчева енергия и т.н.

В този смисъл огромните инвестиции и желанието да се запазят би трябвало да накара корпорациите да направят плавен преход от горива към възобновяеми източници.

Също и свързаните индустрии като автомобилната, самолетната и т.н.

Така че на това изчерпване на горивата корпорациите гледат и от положителната гледна точка за повече печалба smile.gif

Естествено живота на хората ще се промени. Всъщност въвеждането на повече възобновяеми енергоизточници се възпира от бавната промяна на мисленето на хората.

Колко повече го приемат и почнат да мислят екологично, толко по-бързо и безболезнено ще стане.

Виждаме случай, когато неминуемото изчерпване заставя едрите корпорации дори да са склонни да мислят да променят мисленето на хората към по-екологично, за да запазя бизнеса си и евеличат печалбите.

Всички компани сега са грийн, правят се грийн продукти, които консумират например по-малко електроенергия и т.н.

НО пробелмът наистина основно е мудността на мисленето на хората.

А тези земетресения и катастрофи играят своята роля за ускоряване на промяната на мисленето на човечеството.

Колкото по-бавно се променя то, толко повече катаклизми ще има.

П.С. Например американците наскоро се усетиха, че не е хубаво да се карат толко големи коли, които харчат толко много. Кризата ги накара да се пренасочат към по-икономични коли.

Ефекта върху мисленето е, че ние сме все пак зависими от планетата и от нашите действия зависи колко добре ще живеем на нея.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Като се замисли човек, че най-важните и наистина неизчерпаеми енергоизточници са в главите ни, вътре в нас, а не някъде си навън, нещата придобиват съвсем други измерения.

Но е рано за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Филмите които съм гледала до момента ,основаващи се на факти, предоставят информация за вече започнати проекти по преминаване към безпетролната ера.

Доста успешно начало на някои и главно работа с мисленето на хората.

Фактите които се излагат са, че вече сме на върха на петролната ера и започва слизането ни от там.

С огромно удоволствие очаквам този момент.

Непоносимостта ми към тази масова глобализация, към този медиен вампиризъм и към апатията която обхваща хората става все по- силна.

Прехода ще е за всеки различен, според зависимостите и начина на мислене.

На мен не ми липсва интернета и неговата липса няма да ми се отрази, но човек който си вади хляба с подобна работа и е спец. точно там, това ще му се отрази много силно.

Както казва съпругът ми, който е сърфист" Идва нашето време, когато морският транспорт ще е само на платна и ще е зависим от вятъра":3d_146: "Воден свят" - един много хубав стар филм, за алтернативен живот.

Нищо страшно за широкоспектърното съзнание на хората, просто промяна на гледната точка и ценностната система. Също и развиването на нови способности.

Кой по- бавно, кой- по бързо всички ще преминат.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо,но съм почти сигурна че още преди изчерпването на познатите ни горива ще бъдат открити нови,които не само ще са евтини но ще бъдат и далеч по-екологични.Ще има прелом в мисленето на хората,оттам и промени на всички нива.

Оптимист съм за по-далечното бъдеще на човечеството!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм оптимист, но само за цялостното духовно развитие на хората.

Иначе, ако има големи катаклизми....

... всички видяхме какво се случи в Ню Орлиънс след урагана преди няколко години -

хаос, пожари, грабежи, побойща, паника, болести...

и липса на адекватни мерки цели 3-4 дни от страна на отговорнитете за това.

И то в САЩ, където армията дори е тренирана да помага и има ресурси...

А тук - дори и армия си нямаме...

Да, строят се електромобили, слънчеви генератори, вятърни генератори, които пък създават инфразвук и объркват прелетните птици...

Все повече зърнените сортове са хибридни и няма истински природни видове. Ами ако няма самолетно и корабно гориво, да ни докарат семена за посев?!

Правят се заводи за дестилиране на морска вода, за да е годна за пиене.

Поставят се пречиствателни апарати по улиците на мегаполисите...

На Запад има бум да се строят "паник стай" и бункери, да се ходи на лагери за скаути, тиим билдинг в планините, курсове за оцеляване, оказване на медицинска помощ...

И трудно ще бъде не на заминалите, а на останалите...

Но всеки ще е там, където трябва!

Разказваха ми за 2 случая на спасени последователи на Сай Баба. Един мъж е имал снимка в рамка,която ненадейно паднала, стъклото се счупило и той тръгнал от дома си на брега към града, във вътрешността, за да купи стъкло. Така бил "изтеглен" от мястото на разрушителнот цунами декември 2004г.

А като се замислим - БГ е черния дроб на планетата, според Б.Дуно!

Той трябва да разпознае и разгради всички нови и неизвестни вредни за организма вещества!

...какво ли значи това, преведено към съдбата на страната ни...

Линк към коментар
Share on other sites

Има още да се развива цивилизацията, но паралелно с това се развива духовността, душевността, което е и основата за новата култура... Оптимист съм за човечеството. Трудностите ни възпитават, създават будност на съзнанието... И, както каза Азбуки, измеренията са вътре в нас, там е и богатството...

Всички рано или късно умираме, по-важно е как живеем... Ако сме благодарни за днес и сега, утре не е страшно...:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че е Земята не е безкраен източник на енергия.Кризата в суровините ни кара да се замислим за други алтернативни източници на и материали и енергия. Нещата трябва да се променят на ниво съзнание, а след това в материален аспект на физическо ниво.Учителят говори за това, че хората ще отопляват своите домове със светлината на умовете си. Но може би първо сърцата ни да уеднаквят ритъма си.Да използваме божествените блага за благоденствието на всички ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че е Земята не е безкраен източник на енергия.Кризата в суровините ни кара да се замислим за други алтернативни източници на и материали и енергия. Нещата трябва да се променят на ниво съзнание, а след това в материален аспект на физическо ниво.Учителят говори за това, че хората ще отопляват своите домове със светлината на умовете си. Но може би първо сърцата ни да уеднаквят ритъма си. Да използваме божествените блага за благоденствието на всички ни.

:thumbsup2:

А като се замислим - БГ е черния дроб на планетата, според Б.Дуно!

Той трябва да разпознае и разгради всички нови и неизвестни вредни за организма вещества!

...какво ли значи това, преведено към съдбата на страната ни...

Viki3

Ще ме питате: „Ами българите къде са?“ Българите са в черния дроб, защото са много жлъчни, обичат много земята и казват: „Житце, житце трябва за нас“. Черният дроб е необходим, но като се увеличи много, настъпват нещастията. И малък като стане, ще бъде лошо. Черният дроб трябва да функционира, за да образува жлъчката. Следователно, ако българите изчезнат, в света ще има запичане, а от това и големи страдания. Днес всички питат: „Какво ще стане с нас на конференцията?“ Господ казва на тези, които сега заседават, да внимават за черния дроб, защото, ако се пукне жлъчката му, всички култури ще идат по дяволите. Вие ще намерите, къде седят другите народи. Тъй че не пъшкайте, не се безпокойте. Господ се грижи за черния дроб, той е много необходим, без него не може. Следователно, между вас не трябва да има разделение. Между сърцето и черния дроб има тясна връзка, те много си симпатизират. Сърцето е много чувствително, а черният дроб е по-пасивен, затова се обичат. И тъй, разрешавам въпроса с българите: като черен дроб, те са на мястото си и жлъчката няма да се пукне. Благодарете, че сте българи и не се безпокойте, какво ще стане с вас. Старайте се, всички да имате единство в мислите си, без раздвояване, без страх. Страх може да има, но да е на мястото си; сиромашия да има, но посрещайте я и я изпращайте учтиво. Като дойде сиромах, измийте краката му, нахранете го и тогава го изпратете. Така постъпвайте и с богатството. Знайте, че във всички наши вярвания, всяко учение е на мястото си, затова Христос казва, че между нас не трябва да има никакви деления. Днес в България има много разделения, много партии и всяка се надпреварва коя да властва, но по-добре ще бъде всички да се обединят, да свирят всички заедно, като в един оркестър. В даден момент трябва единство, а не разделяне. С това деление българите си пакостят много. Аз не ги обвинявам за това нещо, но обръщам внимание на тях, защото клетките на черния дроб са най-глупави, най-некултурни, но в тях се съдържат условията на бъдещата култура. Но и между разните черни дробове има голяма разлика. Например, между черния дроб на един вол и този на един човек има разлика; между черния дроб на един ангел и на един серафим също има разлика, клетките на неговия дроб мислят като вас. Не мислете, че като сте черен дроб, сте много културни; но това състояние, в което се намирате на земята, е много несигурно, защото между вас има много разделения

Разделено царство

От нас си зависи дали в свински, човешки или ангелски черен дроб ще живеем...:feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Да! Възобновяемите енергийни ресурси са неизчерпаеми!

Но технологиите за тяхното използване са ограничени!

И имат висока цена, диктувана от концерни-монополисти...

П.П.: Е, и аз чакам да извадят чертежите на Тесла за безплатно получаване на енергия, но...

Линк към коментар
Share on other sites

Енергийните ресурси на планетата са неизчерпаеми.

Абе и аз съм чувал, че всъщност планетата отделя петрола и нищо чудно да увеличи "добива", но нямам реална и достоверна информация.

Сподели, ако знаеш повече :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако това стане, а аз си мисля, че е доста възможно, тогава това ще е наистина голямо сътресение като цяло. Защото каквото и да си говорим, колкото и философски да мислим и да гледаме на нещата хората си вървят впрегнати в един коловоз с определен ритъм на живот и ако това стане, то доста неща ще се преобърнат и доста трябва да се промени човечеството в цялост и погледнато от всякъде. Ще има хора за които това ще е почти края на света, но за други ще е добре дошло защото те така или иначе ще са почти подготвени за нещо подобно, но колкото и да са подготвени като цяло, т.е. не се влияят на 100% от тези условия, има неща и за които няма да сме подготвени.

лошото в случая е, че ние обикновените хора зависим и от световната и от народната политика и от управляващите. Т.е. от решенията които се вземато от тях и от практиките, които ни биват налагани, защото колкото и един човек да си е една независима частичка и да се оправя сам, все пак зависи и от държавната политика.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...