Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Внимавай какво влиза в теб...


B__

Recommended Posts

Ние сме много загрижени какво ядем и пием. Обсъждаме надълго и нашироко вегетарианството и колко е важно то. Внимаваме какво ядем.

А внимаваме ли какво влиза в главата ни?!

Много по-важно е какво влиза в главата ни. Дори да сме стриктни вегетарианци ползата от това може да бъде унищожена от една единствена кофти мисъл влязла в главата ни.

Първоначално няма как да разберем дали мисълта е кофти. От друга страна някои хора са способни да вкарват в главата ни мисли, които дори не искаме да приемем. Мисълта влиза първо в нашето несъзнавано, а после излиза в съзнанието като наша собствена мисъл. Един от методите за зомбиране.

Думите не са просто думи, а чрез тяхното прочитане става енергийна връзка с този, който ги е изразил или който първоначално ги е изказал. На ниво енергетика повечето хора не се усещат какво става.

Затова, както казва Учителя, ние трябва да си поставим филтър на това, което влиза в главата ни. Особено това, което не разбираме. Мислите, които не разбираме са най-опасни. Тъй като не ги разбираме, нямаме вътрешна защита срещу тях и те директно могат да навлязат в несъзнаваното.

Ето затова е опасно гледането на телевизия, но още по-опасно е по разни форуми да четем писанията на разни съмнителни личности.

Дори и без да усещаме енергиката зад думите, можем да усетим въздействието им върху нас.

Всяко абсолютизиране на идеи трябва да изостри вниманието ни.

Ако тези идеи се опитват да създадат у нас чувство на безизходица и мисълта само за един възможен избор, то веднага трябва да бягаме от тях. Хватка номер едно в каратето: "бързо бягане".

Всякакви неприятни чувства и усещания говорят само за едно: опитват се да ни зомбират.

Да не забравяме, че черната йерархия се прикрива зад "светли идеи"...но чувството винаги остава.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

От друга страна някои хора са способни да вкарват в главата ни мисли, които дори не искаме да приемем. Мисълта влиза първо в нашето несъзнавано, а после излиза в съзнанието като наша собствена мисъл. Един от методите за зомбиране.
Дай пример. :)
Линк към коментар
Share on other sites

Думите не са просто думи, а чрез тяхното прочитане става енергийна връзка с този, който ги е изразил или който първоначално ги е изказал... ... Особено това, което не разбираме. Мислите, които не разбираме са най-опасни. Тъй като не ги разбираме, нямаме вътрешна защита срещу тях и те директно могат да навлязат в несъзнаваното.

Ето затова е опасно гледането на телевизия, но още по-опасно е по разни форуми да четем писанията на разни съмнителни личности.

Дори и без да усещаме енергиката зад думите, можем да усетим въздействието им върху нас.

Всяко абсолютизиране на идеи трябва да изостри вниманието ни.

Ако тези идеи се опитват да създадат у нас чувство на безизходица и мисълта само за един възможен избор, то веднага трябва да бягаме от тях. Хватка номер едно в каратето: "бързо бягане".

Всякакви неприятни чувства и усещания говорят само за едно: опитват се да ни зомбират.

Да не забравяме, че черната йерархия се прикрива зад "светли идеи"...но чувството винаги остава.

Божо, май звучиш като паникьосан... Дай конкретна идея, да видим какво те плаши толкова...

Бог се грижи за нас - страшно няма; няма от какво да се боим... Доброто е по-силно от злото...

Матей 10:30

А вам и космите на главата са всички преброени.

Матей 10:29

Не продават ли се две врабчета за един асарий? и пак ни едно от тях няма да падне на земята без волята на Отца ви.

Лука 12:7

Но вам и космите на главата са всички преброени. Не бойте се; вие сте много по-скъпи от врабчета.

Редактирано от velinavasileva
Линк към коментар
Share on other sites

Друг признак за опити за зомбиране: вдъхване на прекалена еуфория и надежди.

Всяко говорене за спасение, освобождение......отваряне на чакрите означава едно. Желание да ви прилапат.

Друг признак за опити за зомбиране: постулиране на белезите като условия и изисквания.

Например на вегетарианството като условие за равитие.

Напротив. Вегетарианството е следствие и белег, но не и условие. Като достигне нужното развитие може да е окаже, че човек е станалк вегетарианец...но може и да не стане :)

Някои хора насила стават вегетарианци.....и някои от тях се разболяват от рак....

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мнението за вегетарианството. Използвах цитат, където трябва.

Друг признак за опити за зомбиране: вдъхване на прекалена еуфория и надежди.

Всяко говорене за спасение, освобождение......отваряне на чакрите означава едно. Желание да ви прилапат.

Може и да го правят несъзнателно или пък от добро чувство ?
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мнението за вегетарианството. Използвах цитат, където трябва.

Друг признак за опити за зомбиране: вдъхване на прекалена еуфория и надежди.

Всяко говорене за спасение, освобождение......отваряне на чакрите означава едно. Желание да ви прилапат.

Може и да го правят несъзнателно или пък от добро чувство ?

Прав си, дори може да го правят несъзнателно и от добро чувство. Така е най-добре за съответните сили.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Друг признак за опити за зомбиране: вдъхване на прекалена еуфория и надежди.

Всяко говорене за спасение, освобождение......отваряне на чакрите означава едно. Желание да ви прилапат.

Друг признак за опити за зомбиране: постулиране на белезите като условия и изисквания.

Например на вегетарианството като условие за равитие.

Напротив. Вегетарианството е следствие и белег, но не и условие. Като достигне нужното развитие може да е окаже, че човек е станалк вегетарианец...но може и да не стане :)

Някои хора насила стават вегетарианци.....и някои от тях се разболяват от рак....

"Желание да ви прилапат" - къде, по-точно да ни "прилапат" и кой е този, който ще ни "прилапа"; с каква цел? :)

Споко, всичко е точно и всичко е отмерено... Спасителният план не може да бъде опорочен... Човек се стреми към Истината, която ще го направи свободен... Всяка една душа е под грижата и закрилата на Бога... Няма лошо, когато човек се стреми към Бога - накрая всичко се трансформира в добро...:)

Просто - човек наистина трябва напълно да се смири и да осъзнае от къде тръгва... Защото той тръгва от калта, от позицията на животно, а самочувствието му е на принц... Това е , което следва да се коригира... Смирение, кротост и търпение...

Линк към коментар
Share on other sites

Прав си, дори може да го правят несъзнателно и от добро чувство. Така е най-добре за съответните сили.
Значи ако агитирам ентусиазирано някой, аз без да искам го излагам на опасност ? :) Е нали чакрите рано или късно се отварят.

Всяка една душа е под грижата и закрилата на Бога...
Слава на Бог. :angel::3d_083:

Велина, благодаря за цитатите !!! :angel: :angel: :angel::3d_046: Много ми харесват.

Линк към коментар
Share on other sites

Прав си, дори може да го правят несъзнателно и от добро чувство. Така е най-добре за съответните сили.
Значи ако агитирам ентусиазирано някой, аз без да искам го излагам на опасност ? :) Е нали чакрите рано или късно се отварят.

Всяка една душа е под грижата и закрилата на Бога...
Слава на Бог. :angel::3d_083:

Велина, благодаря за цитатите !!! :angel: :angel: :angel::3d_046: Много ми харесват.

Страхотното в цялата ситуация е, че Бог е Любов и най-вече, че това нито се изменя, нито се променя; това е безусловно... Независимо за кого от нас, изкушаваните, се отнася - Бог гледа еднакво на всички души; без да прави разлика...

Душите се намират на различен етап от своето еволюционно развитие, но всяка една от тях, ще познае Бога и ще го достигне - точно в определеното за нея време, за да се слее с безвремието... Нито един от нас няма да се изгуби по Пътя...

Ние не сме сами, а Христос е гарант, че децата, които Бог Му е поверил - всички до един - ще бъдат опазени и спасени, без никакво изключение... Но всяка една, в определеното ѝ време...

Евреи 2:13-18

13 и пак: - "Аз на Него ще уповавам" и пак: - "Ето Аз и децата, които Ми е дал Бог".

14 И тъй, понеже децата са същества от общата плът и кръв то и Той, подобно на тях, взе участие в същото, за да унищожи чрез смъртта този, който има властта, сиреч, дявола,

15 и да избави всички ония, които, поради страха от смъртта, през целия си живот са били подчинени на робство.

16 (Защото, наистина, Той не помогна на ангелите, но помогна на Авраамовото потомство).

17 Затова трябваше да се оприличи във всичко на братята Си, за да бъде милостив и верен първосвещеник в отношение към Бога, за да извърши умилостивение за греховете на людете.

18 Понеже в това дето и сам Той пострада като изкушен, може и на изкушаваните да помага.

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотното
Не бива да ползваме такива думи. :lol:

Душите се намират на различен етап от своето еволюционно развитие, но всяка една от тях, ще познае Бога и ще го достигне - точно в определеното за нея време, за да се слее с безвремието...
А след това ?

Велина, много сладко приказваш. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

"опити за зомбиране" - Бож., може ли конкретен пример? Защото така ми напомня малко за историите, които си тразказвахме като деца ( нямаше нет, какво да се прави) .... за една чееерна ръкаааа, дето приближава, приближава...

Да. за вегетарианството си прав, но пък не се случва кой знае какво, ако някой известно време си наложи воля да се храни безмесно - или волята му не достига, защото не съответства на другите вътрешни параметри, или пак поради липса на други параметри не мус е отразява здравословно и се връщана старото хранене. Имам такъв конкретен пример пред очите си.

За какво отваряне и затваряне на чакрите говорите тук?

На кои по-конкретно?

Енергийните центрове си имат определени функции, както физическите органи и жлези. Затова винаги са отворени в по-малка или по-голяма степен.

Моля, осведомете се повече за енергийната структура на човека, за да не ползваме терминология ( вече чувана от доста хора, но неясна) за сплашване.

Линк към коментар
Share on other sites

Е нали чакрите рано или късно се отварят.
Всъщност май съм чел, че рано или късно се отваря седмата чакра, тази на темето. :)Божидаре, кое те вдъхнови за тази тема ? Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Егати и чакрите.

Късметче, говоря от личен опит за неща, които съм установил преди време.

След това ми го преповториха същото вече теоретично едни учени глави.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, тук повечето хора говорят от много личен опит, постоянно проверяване и допълване на теорията на практика - всекидневно и "собственоръчно".

Не е като в други форуми, където хората казват и неща, които не знаят. Тук по-скоро не винаги изказват нещата, които знаят.

В поста ти няма информацията, която поисках. Ще те помоля да даваш линкове към предни твои постове, за които става въпрос, за да има прегледност за всички четящи.

Светлина , Мир, Любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотното
Не бива да ползваме такива думи. :lol:

Душите се намират на различен етап от своето еволюционно развитие, но всяка една от тях, ще познае Бога и ще го достигне - точно в определеното за нея време, за да се слее с безвремието...
А след това ?

Велина, много сладко приказваш. :angel:

Поднасям извиненията си за "страхотното"!... Изплъзнало ми се е неволно, поради въодушевлението, което ме бе обвзело. :)

А след това ?
:)

Предлагам ти библейската версия на 1 Солунци 4 глава :

13 А не желаем, братя, да останете в неизвестност за ония, които умират, за да не скърбите както другите, които нямат надежда. 14 Защото, ако вярваме, че Исус умря и възкръсна, така и починалите в Исуса Бог ще приведе заедно с Него.

15 Защото това ви казваме чрез Господното слово, че ние, които останем живи до Господното пришествие, няма да предварим починалите.

16 Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред;

17 после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

18 И тъй, насърчавайте се един друг с тия думи.

от тук

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът е като попивателна в него влиза всичко. В същото време има филтър, който пропуска това което трябва и не пропуска това което не трябва.

Човекът е това което мисли, действията и думите много често са маска, игра, фалшива роля. Ако има грубо разминаване между действия, думи и мисли налице е един човек с психични проблеми, често невротик и т.н.

Всеки има силата да упражнява контрол над мислите си, има цели методи за това как да променим мисленето си и това да ни носи удовлетворение и спокойствие.

Нищо не може да влезе в мен, ако аз не го искам.

В това се състои най- голямата сила на хората. С мисълта си човек може да преобърне света, да предизвика събития, да се възроди и да се унищожи. Затова светлите мисли са много важни. Не случайно книжарниците бълват литература за положително мислене, защото не един и двама са установили благоприятния ефект.

В тоз ред на мисли, ако реша, че на всяка крачка ме дебне тревога, тъмни сили или виждам само негативното в хората няма как да се чувствам добре, но това не зависи от някой друг, а от мен.

Най- страшното в този свят си го причиняваме сами и само ние имаме силата да го променим. Това е неоспорим факт.

Една "лоша" новина може да се чуе по десетки добри начини, стига да го искаме. Мога да дам доста примери за това.

Да, има и много литература, която опровергава горното, но ако мен не ме интересува тази литература няма как да влезе и да се настани дълбоко в мен.

Може би някой ще каже че така се затварям в един илюзорен свят.......... може би, но ако имам физически положителни резултати, значи съм успяла да материализирам илюзията, и ако нещата ми вървят и се чувствам добре, какъв е проблема на илюзията????

А който иска да се съмнява, да опровергава, да търси под вола -теле...... за това има много литература, много провокация и много я попиват успешно. Създават една тъмна илюзия на съмнения, параноя и т.н. , която обаче.. е предназначена само за тях.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, тук повечето хора говорят от много личен опит, постоянно проверяване и допълване на теорията на практика - всекидневно и "собственоръчно".

Не е като в други форуми, където хората казват и неща, които не знаят. Тук по-скоро не винаги изказват нещата, които знаят.

В поста ти няма информацията, която поисках. Ще те помоля да даваш линкове към предни твои постове, за които става въпрос, за да има прегледност за всички четящи.

Светлина , Мир, Любов!

Това му е и хубавото на форума и Портала. :feel happy: Че можем да си имаме доверие.

Аз споделям донякъде написаното от Божидар. По отношение на храненето. И друг път съм писала, че това е важно, но не най-важното. И не бива да се фиксираме в диетата и храната която поглъщаме. В Евангелието на Матея, гл.15, Спасителят казва: "11. не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза из устата, то осквернява човека."

Но освен да внимаваме за нашите действия спрямо другите, трябва да сме внимателни и за някои външни влияния. Аз съм абсолютно убедена, че Бог няма да ни изостави, но все пак в Библията се казва :"Внимавайте, бъдете будни и се молете;". (Евангелие на Марк). Учителя също доста често говори в беседите си за необходимост от будност. Има и цяла беседа "Божественият филтър".

Съгласна съм с тези думи:

Първоначално няма как да разберем дали мисълта е кофти. От друга страна някои хора са способни да вкарват в главата ни мисли, които дори не искаме да приемем. Мисълта влиза първо в нашето несъзнавано, а после излиза в съзнанието като наша собствена мисъл. Един от методите за зомбиране.

Думите не са просто думи, а чрез тяхното прочитане става енергийна връзка с този, който ги е изразил или който първоначално ги е изказал. На ниво енергетика повечето хора не се усещат какво става.

Всяко абсолютизиране на идеи трябва да изостри вниманието ни.

Всякакви неприятни чувства и усещания говорят само за едно: опитват се да ни зомбират.

Тук нещата според мен опират до психотроника и различни методи за влияние чрез словото, неща в които не съм специалист и затова не смея да пиша. :) Но това, че не ги разбирам напълно, не означава да кажа като шопа - "те такова животно нема" :D

Линк към коментар
Share on other sites

Може би някой ще каже че така се затварям в един илюзорен свят.......... може би, но ако имам физически положителни резултати, значи съм успяла да материализирам илюзията, и ако нещата ми вървят и се чувствам добре, какъв е проблема на илюзията????
Ами да, нали ние си създаваме реалността. Може да има различни реалности, реалността е относителна.

Мислите, които не разбираме са най-опасни. Тъй като не ги разбираме, нямаме вътрешна защита срещу тях и те директно могат да навлязат в несъзнаваното.

В смисъл, че не разбираш идеята зад мислите или че четеш нещо, което мъчно разбираш като думи, защото да речем словоредът му е объркан ... :lol:

П.п. Внимавай какво влиза в теб, за да не се разболееш ...ментално де. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, зомбирането какво е? Да ти вкарат едни мисли в главата, за да правиш определени неща.

Не съм имал предвид зомбитата по филмите.

Имал съм взаимоотношения с търговци. Виждал съм как манипулират мнението на хората, за да постигнат целите си. Е, пример с имена и конкретно описание на случка надали искаш :)

Има и много курсове по невро-лингвистично програмиране. Изкарай ги и ще зомбират и ти :)

Учителят е казал относно това, което учениците му схващат от думите му: "Това, което сте разбрали, не сте го разбрали, а това, което не сте разбрали, сте го разбрали".

Мисля, че този цитат много добре илюстрира това, което коментираме.

За Учителя ние можем да преценим, че неговата информяация ще ни извиси, но какво да кажем за другите.

Писал съм по въпроса за прочетеното знание и хрумналото знание тук. Казал съм, че текста може да е енергийно зареден и така да усвоим несъзнаванат част от знанието. Казал съм, че всяко знание има съзнавана и несъзнавана част.

Има едно учение в България, където четенето на лекции наистина е четене. Лектора не разказва, а директно чете от лист. Обяснението е, че знанието ще се възприеме, както трябва, само ако се прочете точно по начина, по който е написано. Това как ти изглежда? На същите лекции на въпроси не отговарят. Членовете като пишат по разни форуми също не отговарят на въпроси по същество.

Че даже и рекламите са пълни с подсъзнателни внушения, които действат, дори да ти е отрицателно мнението за конкретната реклама. Затова, колкото и да ти е отрицателно мнението за едно учение, ако продължиш да се занимаваш с него, накрая започваш да вярваш в него :)

В истинските духовни школи се почва с психологически упражнения, които освен другото целят да заздравят психиката на човек и да го научат да усеща такива влияния. Едно време в Бялото Братство е било точно така.

А какво да говорим за разните откровени сексти, които играят на желанието на човек за възвисяване, освобождение, спасение. Ето, такова елементарно нещо като музиката. Там тя се използва да създава подходящо настроение, което да бъде използвано пак за инжектиране на внушения впоследствие.

Има едно психологическо упражнение: преподавателят извира двайсетина музикални парчета. Пуска ги последователно. За всяко от парчетата хората си записват какви чувства събуждат у тях. Това се прави съзнателно с концентрация върху чувствата. После се обсъждат резултатите. След това упражнение човек вече инстинктивно усеща за всяка музика, която чуе, какви чувства събужда в него. Така знае източника на чувствата и знае, че те не са негови.

Иначе пускат ти значи една музика. Настройва те в униние. Мислите си, че това са ваши чувства. Почват да ти говорят колко гаден е света. Направо усещате колко е гаден. После почват да ви говорят как само еди какво си ще ви спаси. Пускат музика, която създава еуфория. Вече вярвате безрезервно.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...