Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Здравей, Ягода. :)

Като прочетох за тези стълби, първата ми идея беше за енергията Кундалини, която се движи нагоре-надолу по гръбначния стълб. Стълбището прилича на виеща се змия, а кундалини най-често я описват като дремеща змия в основата на гръбначния стълб.На два пъти в поста си споменаваш, че слизате по стълбите, после има преход от по-голяма към по-малка стойност (6>5), отново слизане. Дали пък напоследък не си използвала твърде много интелекта и въображението си и сега плавно да се приземяваш, за да приложиш някоя идея на практика?

Ще използвам метода на Shelter да пре-въобразя думата изпит. Ако сменим мястото на ударението, ще се получи изпит. Има идея за нещо усвоено от сферата на въображението и интелекта (и взет изпит), което пренасяш към реалността.

Представа си нямам какво може да символизира колежката ти обаче. Може би е помощник или ключ към определянето на тази идея, не ми се гадае.

И дано все така да си вземаш с петици и шестици изпитите, както в съня.

Имам 5-ца на изпита, но колежката няма 6-ца ..

Линк към коментар
Share on other sites

понеже съм фотограф в свободното си време и наскоро си подарих Nikon D7000 - сънувах че фокусирам един бухал - след малко почнахме да си говорим - с бухала - каза ми - снимай ме спокойно - след няколко опита ще стане перфектно - понеже наяве още не мога да свикна с новия апарат :) след малко ме разведе да снимам и други птици из гората - ех че хубаво

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Може би бях на последен етаж. Пред мен в дясно имаше врата. Отворена. Надникнах в сумрака.Видях, че е ателие на художник. Не помня дали го познавах. Остана някак зад гърба ми докато разглеждах ателието. Сякаш на пода в две успоредни редици бяха подредени не по-малко от шест, а може би и повече миниатюри.Не знаех какво са, но сега решавам, че са ми приличали на карти-символи. Багрите на рисунките бяха приглушени, възтъмно синьо от като че ли скрита тежест-тъга, сякаш им липсваше категоричност за да изглеждат ясно диференцирани. На повечето от тях беше изобразена раковина. Или поне нея съм запомнила. Сивееше като фосфор, комуто трябваше тъмата, за да върне взетото от светлината.

Единственото, което ми хрумва е :охлюв - убежище, златно сечение, разширяваща се в една равнина спирала, кула без височина, фрактал. А на вас!?

Хм.Веднага забелязах, че последното изречение е случила се анаграма. Напоследък си мисля за съня като за анаграма. Последен етаж, последно изречение...!? Помагайте, моля!

Линк към коментар
Share on other sites

По едно време сънувах, че някакви мафиоти облечени в черно са хванали един дългокос тип ( сигурно съм сънувал такъв човек заради дългокосия Самарас от гръцкия отбор). И го караха да убива овце и агнета, в противен случай заплашваха го да го убият. Пуснаха в една шахта агнета, овце. Дадоха му пистолет и онзи стреля поне 4 пъти. После извадиха труповете и го питаха дали се радва на това дето е направил, а той угоднически каза, че се радва. Но май не беше убил всички бели овце/агнета. Щото му казаха да продължи да го убива, но куршумите му бяха свършили, а онези не искаха да му дадат нови. Тогава той грабна един камък и го хвърли в шахтата...(отвътре не се чуха животински стонове).

А относно Ники_ : мислех си, че за първи път го сънувам днес, но се сетих, че е за втори. И в двата съня не му виждах лицето, а го усещах като присъствие.

Гърция се класира на четвъртфинал. Самарас спомогна за това. В съня беше стреляно поне 4 пъти. Гърците се класираха с 4 точки актив. Да не би сънят ми да е бил пророчески...? :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали, заради изречението: "Не помня дали го познавах.", останах с впечатлението, че се познаваш с творци, което пък събуди в мен асоциацията, че точно заради това е било възможно да са били често посещавани последни етажи, където, по принцип, има ателиета и да са казвани последни изречения, като творчески завършеци на срещи и сякаш само заради това, лично за мен, ударението в съня идва на раковините. Тъй като нашите ушни миди ги имитират, а когато пък допрем раковина до ухото си, чуваме водата, а ти пък си я видяла чрез нюансите на синьо, сиво и бяло, бих предположила, че си видяла или усетила това, което трябва да се чуе.

Може би, за да дам пример само, вчера едно глухонямо момиченце сякаш ме чу, когато му дадох да води моето куче, а аз бях зад тях и го накара да легне, което аз се опитвах да направя с кучето, използвайки звуков сигнал, но безуспешно, без да ме погледнат и двамата за миг. Момиченцето разчете безпогрешно сигнала, който кучето ми улови, но не искаше да изпълни.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че котката ни се е вкопчила в главата ми (лежах на легло у баба ми), мъчех се да се освободя, но не успях, сестра ми също не успя. Кошмарче...

Линк към коментар
Share on other sites

Допадна ми хрумването ти. В последната година спиралите присъстваха в сънищата ми, но най-вече като смерчове.В този сън сякаш бях над тях, а те бяха уловени в плоскостта на листове.Всъщност "духовете" много често в комикси или "по-непретенциозни" картини се изобразяват като завихрения. А и вълните изобщо могат да бъдат концентрични разширяващи се кръгове. Кой знае какво е бил този наплив преди да се о-словеси.!?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че с баща ми сме в гора и лежим на поляна отрупана с шума. Покрай мен взе да се движи един таралеж. Стана ми неприятно, уплаших се малко. После таралежът се превърна в нещо средно между таралеж и крокодил (невиждан хибрид). Почувствах се още по - застрашен и скокнах. Баща ми взе да ми казва, че няма страшно, но не го послушах. Взех да махам с ръце и се издигнах във въздуха. Не съм сигурен, но май онази твар взе да подскача в опит да ме хвана, или не успя на косъм или ме докосваше без да ме засегне съществено. Помислих си нещо от рода на : "Моят елемент е въздуха, успях да се спася ".

После сънувах море, три идващи акули...тези акули застрашаваха друг, не мен, макар и аз да бях в/до морето, но можеше и за мен да стане опасно...

Тук вече не съм сигурен в каква поредност сънувах : единият сън бе, че съм си у дома и че имаме малък булдог, който ми налита да ме хапе. Вкарах го в едно от ъгловите легла, но смятах да го извадя по някое време, за да не се задуши.

Сънувах и че съм у баба ми. Там беше и Ивета. Разказах и какво съм сънувал (за акулите, за кръстоската между таралеж и крокодил) и я помолих да го разтълкува. Може и на лист да съм и нахвърлял някои неща, защото ми се струваше, че четеше/пишеше нещо на лист. Оставих я да работи и излязох. Е, Ивета, докъде стигна ?:D

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък сънувах, че бях на една тераса и хвърлих камък по една баба (не съм сигурен дали я уцелих, но определено остана жива и здрава). Просто исках да се пошегувам с нея.:D

Сънувах и че съм у баба ми. Там се намира и една порталка, срещу която изразих критика. Гледахме телевизия (може би имаше и други хора в стаята). По едно време Аз и м. се засмяхме приятелски, макар че се е случвало да се дразня от нейни прояви. След това, докато тя гледаше към екрана, аз нещо и приятелски я потупах по ръката с опакото на дланта ми (с външната страна на ръката), тя ме погледна и се усмихна, беше приятно изненадана от приятелското ми отношение. Дали е било случайно, че съм я докоснал не с длан, а с опакото ?

Сънувах и че братовчед ми, който не знам да се интересува от духовното, е застанал до мен и ми шепне плътно в ухото някакви духовни неща, но не можех да му разбера, не можех да чуя. Казах му да говори по - силно, исках малко да се отдалечи от мен (а не да ми лигави ухото, дясното), но той продължаваше тихо, прекалено близко и не го разбрах (пак бяхме в стаята на баба ми).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Сутринта май осъзнах, как се връщам в тялото си преди събуждане, но може да е било само сън. Сънувам аз родния ми град, шляя се насам натам. Започнах да летя, ама летях назад, с гръб към посоката в която пътувах (към дома ми). Беше слънчево, приятно. Познавах улицата, по която се прибирах с летене (за разлика от други места, които ги няма в реалния живот). Докато се отдалечавах от някакви момчета, над които прелетях, взех да им махам с ръка, те също ми замахаха. Влязох у нас и пак с гръб се спуснах в тялото си. В този момент взех да се разбуждам и докоснах с ръце шкафа зад главата ми. След малко се събудих напълно.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че някаква вещица е забранила на един мъж да се доближава до една река на по - малко от пет метра (даваха го по съновните ми новини:D). Сънувах и че нещо лошо се е случило едно време с баба Ванга...и мястото на което се е случило (може би дома и или част от него) е заредено с негативна енергия. Бях и на едно кръстовище, стоях неподвижно и гледах внимателно минаващите хора и коли (май видях и некролог на млад мъж - не бях аз:D).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :),

сънувах отново сън със символ. Аз бях отгоре на строеж на сграда от дърво, която представляваше, отгоре погледнато, правилен квадрат, с малки квадрати на всеки край.Tези квадрати бяха басейни, в които плуваше риба, не мога да определя точния вид, но беше сладководна. Аз стоях с работещите отгоре, като можеше да се стои само на основите и да се ходи, един вид, само по ръбовете. През цялото време се чудех какво представлява тази постройка и защо има резервоари с риба в краищата.

Скицирах на бързо как изглеждаше всичко, погледнато отгоре. Ако някой може да ме насочи какво означава този символ, би било чудесно.

1.JPG

Линк към коментар
Share on other sites

Това е мадала. Квадратът е и кръстопът. Извор на четири реки/ четири посоки/ или съсъд на вливането им. Четирите функции - мислене, чувство, интуиция и сетивност.

Може би пресечна точка/кръг/ на противоположности - твърд, устойчивост, равно-весие, както поради крепящи се една друга несъвместимости. "Мястото" където "точката" пробожда настоящето като игла, изпод или през тъкан-континиум.

Преди да те прочета тъкмо описах "сграда" от свой сън, в която имаше дърво. Ти пишеш "дървена" сграда.Т.е. дървото като с-граждане е символ на човешкия живот, но и на жертвата запазваща жив огъня. Чие дело-опус е той!?

PS сетих се, че рисунката напомня фракталите.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак :),

Събудих се тази сутрин, по-скоро се сепнах от реалното физическо усещане.

Сънят ми беше връщане в годините, като първата година беше 2002, но аз бях само наблюдател на събития, които не са пряко свързани с мен и лично не съм присъствала на нито едно. Последната част беше от 2006 и аз се озовавам на светло събитие, което се състои на огромна площ с много бели шатри, с много поканени и всички са облечени в бяло. Подминавам една малка сграда, стояща в центъра на събитието и виждам под великолепно подредена с бели цветя и много вкус шатра двойка, която приема поздравления от хора. Аз си казвам, ясно, сватба е и от любопитство поглеждам двойката и виждам момчето, от този сън:

"

Публикувано: 15 август 2010 - 20:57

Здравейте,

искам да се допитам за мой сън. Отново не знам как да го тълкувам.

Аз съм в стая, кабинет, пълен е с хора и бюра, всички облечени в костюми. Ние работим над нещо, много сме съсредоточени, говорим живо и обсъждаме. Движение, всеки е забързан, правим нещо много важно. В този момент някой започва да ми говори, аз се обръщам и виждам млад мъж, който се сещам, че познавам от училище. С него да сме си казвали най-много 10 изречения общо, никога не сме намирали общ език. Той ми казва : " Свържи се с мен, имам нужда да поговорим!" Аз, кимам с глава, но обръщайки се пак към хората, с които работя, вече го изключвам от съзнанието си. Тогава той още 1 път, по-настоятелно ми казва, че наистина има нужда да говори с мен. Аз му казвам, телефонът ти имам ли, ще ти звънна. Той тогава само се обръща и излиза.

Сутринта съответно, когато преминавах през сънищата, които сънувах и стигнах до този, просто останах страшно учудена. Сетих се, че това момче почина преди 10 години."

Сякаш само защото го погледнах, той извърна поглед и ме видя.Беше облечен в бяло и сияеше. Аз си казвам, ами не мога да не отида да го поздравя и отивам. Поглеждам младоженката, не я познавам. После отивам при него и му казвам, е сега, ожени се и ти, момченце ще имаш. Той, в неговия типичен стил на говорене, леко пренебрежително ми отговаря, амиии, какво да се прави, щом се налага. Аз му отговарям, лош ти е генът на теб. Той пита защо пък и аз отговарям: Ами с тези сини очи... Тогава той става и аз го прегръщам, за да го поздравя и в този момент, защото знаех, че няма да доживее да види сина си, го стиснах здраво, толкова здраво, че се сепнах от тази прегръдка и в момента още изпитвам физически натоварени мускулите си от нея. Събудих се дори в поза на ръцете - прегръдка.

П.С. Подчертаното изречение само се появи в такъв режим, опитвам се да го премахна, но не става, затова го оставям така.

Линк към коментар
Share on other sites

Татко почина преди половин година и първите два-три месеца го сънувах все, че възкръсва.

Всички знаеха, че е жив. Беше излезнал от гроба и си живееше нормално.

Този сън ме побъркваше, защото продължи и след 40-то когато мислих, че ще приключи.

Един ден си казах, че е време да го пусна и затворих очи почти веднага и ми се появи образа му, помаха ми с шапката си и спрях да сънувам съня.

Но беше някакъв ужас няколко месеца...

В този ред на мисли си спомням ние го чакахме да почине всеки момент. Вечерта като легнах и не можах да спя, цяла нощ лежах и гледах в една точка, сутринта станах, облякох се и стоях без да мърдам пред бюрото ми и гледах телефона. В същият момент звънна и ми казаха, че е починал.

Качих се на автобуса и тръгнах към неговия град, пак затворих очи и изведнаъй чух музика, но много не зная как да я опиша някак си като божествена, не съм чувала такова нещо и ми се появи и ми каза с неговия глас: Ох тате, най - после се свъши, починах си, олекнах ми. Кажи на баба ти че съм добре и да не се притеснява...

Това ми даде сили да изкарам цялото нещо и да поема всичко което трябваше.

Вие как възприемате случката и както обяснение бихте ми дали? (Разбира се имам мое, просот ми е интересно да видя и други гледни точки)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Азиатката египтянка.

Сънувах, че аз, вуйчо, татко и някакъв непознат пътуваме нанякъде си с джип. По едно време спряхме и слязохме. Поразходихме се нанякъде. Видях азиатка прислужница (може би съм я видял в тоалетна). Поразговорих се с нея и я попитах от къде е ? Тя ми вика от Африка, че е. Па се позачудих, щото хем азиатка, хем да е от Африка. Питам къде точно от Африка. Она ми вика, че е от Египет. Ха, жълта еджиптянка, как възможно туй ? Но все пак здрависахме с нея (усмихваше ми се, убава бе), докато се здрависвахме и казах нещо от сорта на :"България и Египет - много древни държави!" :) Сънувах и че една моя бивша съученичка, се е заела със сериозно изучаване на история (като че ще кандидатства) и че оди на частни уроци по история.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

...

Това ми даде сили да изкарам цялото нещо и да поема всичко което трябваше.

Вие как възприемате случката и както обяснение бихте ми дали? (Разбира се имам мое, просот ми е интересно да видя и други гледни точки)

Ами сестра ми много се разстрои когато дядо почина и го видя, месец след погребението, на една автогара.

А на самото погребение, дядо по принцип изобщо не харесваше погребения, той беше малко особен човек :) и съответно дори некролог не му бяхме изкарали, обаче негови колеги бяха, съответно дойдоха много хора. Аз стоях в коридора и поздравявах хората и докато стояха в стаята, постоянно се светваше сама лампата и се отваряше вратата. Аз се опитах да го скрия от сестра ми и си я загасях и си затварях вратата, като му повтарях: " Дядо, още малко", когато тя ненадейно се озова до мен и едновременно се светна лампата и се отвори вратата. Тя направо изпадна в шок и ужас. Аз само й казах: " Дядо малко се е ядосал, ще му мине" и тя :" Дано да си права, защото ще припадна".

Може би, само ако някого му е интересно, този японски филм показва много добре как да уважиш починалия и да приемеш смъртта му нормално.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че свиря на китара, разучавам акорди и без никакви усилия излизаше много странна музика.В истинския живот аз не мога да свиря.Една струна някакси се беше изхлузила и се опитвах пак да я изпъна. Легнах си много разстроена вечерта и ето ти какви сънища сънувам , хахах.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Сутринта сънувах, че едно русо момченце (видях го като Маколи Кълкин такъв какъвто е бил в "Сам вкъщи"), ми помогна да изляза от една дупка/шахта (нещо от сорта). Сам си се покатерих, но ми беше тясно да премина - то направи нещо, та макар и трудно да се промуша (сякаш над мен имаше тротоар, беше малък процепа, през който да изляза на улицата). Обаче усетих, че момчето почна да ме обсебва, всякаш взе да придобива контрол над тялото и психиката ми...усетих енергията му.Уплаших се. То усети ставащото и се отдръпна от мен, защото не искаше да съм обсебен от него, явно неволно е почнал да ме завладява.

Преди това сънувах, че избягвам от един филмов мафиот, който беше дошъл у дома.

Сънувах и че съм полицай. С една руса красива колежка карахме арестанти нанякъде си, трябваше да ги транспортираме. На задната седалка бяха може би двама. Единият беше мазно усмихващ се грък. Не знам защо, но ми хрумна, че бих могъл да му помогна да избяга, макар с риск да пострадам. Сякаш знаеше, че може да му помогна да се измъкне.

Сънувах и че аз и сестра ми сме в килия с две комшийки. Едната ( беше видимо войнствена като малка), се опита да удуши сестра ми, но аз и сестрата с дружни усилия и попречихме да осъществи това пъклено дело. :D Преди това се бе опитала да удуши мен, но успях да се отскубна от хватката и и да я тръшна на земята (като тялото и леко закачи сестрата, но без сериозни последствия). Другата комшийка пандизчийка пък беше кротка като агне. Килията много наподобяваше бабината стая. :)

П.п.: По принцип на сън, мен ме гони полициятa :D. Сега аз бях полицай, но пак имаше незаконни мотиви - можеше да помогна на арестант да избяга, освен това бях в килия...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Не ме пуснаха да играя в мача заради дядка техничар - може да е имал 70. :3d_157:Предпочетоха ветерана техник, за сметка на младия биткаджия, пу. Май загубиха.

Преди това трябваше да изпълня дузпа пред цялото даскало, но не ми осигуриха добри условия като на прежди изпълнилите - някаква смопана импровизирана врата ми предложиха (махнаха истинската), дадоха ми малка дървена с неправилна форма топка. Вратарят беше даскалът по физкултура. И все пак вкарах !

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...