Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помогнете на една умираща душа да живее.


sadlife

Recommended Posts

Аз също казах това, което смятам за важно. Във всичките си постове в тази тема бях с нагласата да съм от полза. Кое е жалкото? Това, че sadlife търси крупна сума пари и най-безочливо посочва, че който не отпусне средства не е състрадетелен? Или това, че някой го е нарекъл енергиен вампир? Осъзнавам, че не съм му помогнал с много, да не кажа с нищо. Ясно на всички е, че хората са експерти в даването на съвети. Но още по-ясно е, че в темата се появи Зара_, която изглежда живее в близост до него и му предложи реална среща, реална помощ, а още по-ясно е, че sadlife се опита пак да се страхува с тренираната си невинност " не се знае на какъв човек ще попаднеш ". Даде му се съвет за еко ферма. Обиден каза " ама дайте ми конкретна връзка за да се свържа с еко ферма ". Друг потребител му даде, но той и това не отчете за помощ. Той трябва да разбере, че се самообрича, ако наистина е в такова положение! Ако пък не е да разбере, че с лъжата до никъде няма да стигне! Жалко е, че sadlife търси човек, който да закачи на лично и с течение на времето да измоли с необходимата доза себеунижение за някой лев или друга евтина дреболия.Така че, когато някой ми се сърди само заради това, че не съм му пратил пари, че няма да спи между мен и приятелката ми, нито пък, че ще навивам алармата му на телефона, за да става за работа ( не преувеличавам - такива са исканията му!), то смятам , че съм в правото си да се зачудя: sadlife, или нагъл? Нека sadlife си препрочита темата и нека търси истината! В кой пост ще продпочете да се вслуша си е негов личен избор, но много често в живота грубите по дефиниция за добряците "нападки" помагат. Затварям темата за себе си. sadlife, какъвто и да си, пожелавам ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

..... А шамара от който има нужда за съжаление тук няма как да получи.

Да де, от това има нужда.

Казваш, че сме с много ниски възможности и себеусещане, за да раздаваме такива шамари? :)

Казвам, че не сме в позиция да го направим. Като не му хареса какво се пише във форума спира да чете и толкова. Можеш ли да му изключиш нета примерно като му поставиш някакво условие за да го използва? Ами не.

Линк към коментар
Share on other sites

.... Порочен кръг, който трябва да бъде прекъснат. Не е чак такъв проблем да не знаеш какво да правиш, в това няма нищо осъдително. Проблемът е когато не искаш да слушаш какво ти се говори....

И какъв ще е стимулът за това?

Знаеш ли как учат малкото орле да лети. Родителите му го изхвърлят от гнездото. Това е единственият начин. И това е истинска любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също казах това, което смятам за важно. Във всичките си постове в тази тема бях с нагласата да съм от полза. Кое е жалкото? Това, че sadlife търси крупна сума пари и най-безочливо посочва, че който не отпусне средства не е състрадетелен?

....

Така че, когато някой ми се сърди само заради това, че не съм му пратил пари, че няма да спи между мен и приятелката ми, нито пък, че ще навивам алармата му на телефона, за да става за работа ( не преувеличавам - такива са исканията му!), то смятам , че съм в правото си да се зачудя: sadlife, или нагъл?

Леле...ми осиновете си момчето, така наистина може да спи между вас, че и да го обличате, храните - изобщо, цвете в саксия.

Вие не забелязахте ли, че друго не иска? А нима не ви прави впечатление как наистина ви заигра...? Преди много години един такъв младеж ме източи много стабилно - той беше опитен в тази игра - предизвика таквоз силно състрадание в мен и приятелката, с която се разхождахме, че изпитахме внезапно силно желание да му дадем всичките си пари, да го нахраним, подслоним, да се грижим за него като за дете - а всъщност енергийно ни направи наистина на парцали, ама буквално. Не искам да описвам, ще ви настръхнат косите.. Ей така, на същата възраст като Садлайф. Хора, пазете се от такива "умиращи души"!!!

Редактирано от ~Тара~
Линк към коментар
Share on other sites

Леле...ми осиновете си момчето, така наистина може да спи между вас, че и да го обличате, храните - изобщо, цвете в саксия.

Вие не забелязахте ли, че друго не иска? А нима не ви прави впечатление как наистина ви заигра...?

Не виждам да е заиграл някого. Това, че темата все още съществува не е повод да се правят подобни изводи. Той вече дори и не влиза да чете темата. Може повече и да не пише нищо. А темата е много поучителна най-вече заради реакциите в нея. И не, тези реакции не са провокирани от автора на темата. Ако някой е реагирал по-емоционално то причината си е в него самия. Искам да кажа, че има едно желание за изобличаване, което е напълно ненужно. Всички имат очи. Няма нужда от сочене с пръст, квалификации като „вампир“ и т.н., дори ако целта е да се предпазят останалите участници в темата. Тогава няма да има и съпътстващи отрицателни емоции и загуба на енергия. Моята между другото си е съвсем на високо ниво и достатъчно, затова че явно нагласата ми в случая е правилна.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм. Всъщност темата първоначално беше пусната в раздела за психотерапия и не знам защо професионалистите така подминаха казуса /с изключение на кратък пост от д-р Първанов/ и оставиха не-професионалисти да се изказват и да се стига до какви ли не крайно неадекватни излияния. Според мен не беше правилно. Sadlife има нужда да му се обясни какъв е механизмът на нещата, които му се случват, а не да бъде "разобличаван" и да му се натрива носът. А за да се направи това се изискват професионални знания и умения.Тук като гледам как се подхвана темата с енергиите и вампирите, нищо чудно скоро да се появи и някой, който да го обяви за вещер и да предложи да го изгорим на кладата...

Надявам се sadlife дори да не пише, поне да продължи да чете. И - много важно - да не забравя, че хората, които го съветват, и чиято помощ търси, не са някакви супер успешни и щастливи свръх-човеци. А са най-обикновени хора, част от които може би са по-зле психически и от него, макар и да покриват критериите за "нормален живот".

Редактирано от sensual
Линк към коментар
Share on other sites

Ами според мен в този форум са писали и други хора в сходна на неговата ситуация /живеят при родителите си, нямат личен живот, нямат собствен доход/, които получиха доста по-различно отношение. Разликата е, че sadlife се оплаква генерално от живота си, а не от конкретни симптоми на разстройствата си. Ако си беше оформил поста не толкова литературно, а по-конкретно и с повече физически оплаквания, може би щеше да предизвика по-различен отзвук. А той получи отношение, все едно е някакъв престъпник едва ли не... Има хора, които правят в пъти по-лоши неща, но никой не им се нахвърля. Например създават дисфункционални семейства и раждат деца, за които не могат да се грижат адекватно. Sadlife освен на себе си и евентуално на родителите си /на които между другото не е и длъжен/ на кого е навредил?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че професионалистите съвсем ясно са преценили. Именно нещата, които описваш са били материал за тази преценка.

Всичко останало си е наше мнение, което си имаме право да имаме.

Ето, ти казваш "създават дисфункционални семейства и раждат деца, за които не могат да се грижат адекватно". Да, ама тези хора могат да си мислят, че имат функционални семейства, че се грижат адекватно и дори да се чувстват щастливи. Хайде иди ги убеди, че не са добре психически :) ха ха ха ха

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Христос е казал Вървете и научете какво означава'' Милост искам не жертва''.Като се върнем на пророк Осия там се казва че Бог иска не само жертви но Богопознание.Ти не си посочил дата на раждане много от форума щяха да реагират по пълноценно и не е лошо да търсиш сам това познание може ако осъзнаеш причините и се промениш да се промени и Съдбата ти .Това винаги става при върешна промяна

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Между другото голяма част от нашия ''елит'' го чака същата съдба в бъдещи животи .Превърнаха фирмите си в мини северни Кореи където те са вождовете.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Виждам, че темата не е допълвана в близките 3-4 месеца, но днес попаднах на текста на автора.

 

След като прочетох, че авторът е без един тестис, това, което ми дойде веднага наум е - недостиг на тестостерон. Тестостеронът в организма е съществен за функциониране на "мъжките" функции не само физически, но и психологически. По-мъжки качества като активност, самостоятелност и увереност, поемане на риск, отстояване на позиция, оптимизъм и др. се контролират в огромна степен от тестостерона, ДОРИ и при жените (жените също имат тестостерон, но рзбира се в по-малка степен).

 

Авторът споменава, че е без един тестис. Предполагам, че това може да е съществен момент. Ако другият тестист също има някакви проблеми - още повече.

 

Аз самият имам варикоцеле на левия тестис. След операция за премахване на варикоцелето, която не го премахна напълно, урологът ме убеждаваше, че десният щял да компенсира за левия. Години след операцията си направих ендокриноложки изследвания и ми казаха, че имам малко под минимума тестостерон за моята възраст и ми "предложиха" или нова операция или да се занимвам със спорт. Избрах спорта. Чувствам, че много ми помага. И имайте предвид, че варикоцелето не прави целия ляв тестис нефункциониращ, просто го прави по-малко функциониращ.

 

Та, съветът ми към автора е да започне да се занимава с някакъв спорт. При условие, че е 55 кг и няма много пари може да започне с дори само с лицеви опори и да яде повече протеини (евтини източници на протеини са боб, леща, фъстъци, по-добре без соя). Сам може да забележи как след като се е "наспортувал" мисленето му ще се промени и ще стане по-оптимистично. Може дори да разбере, че онези му връсници "гадняри, отрепки долни" и тнт. всъщност може да са що-годе прилични хора. Аз започнах именно с лицеви опори, защото не бях фен на фитнеса. Чувствах, че не мога да се "накарам" сам да го направя. Но един ден просто си казах - така или иначе днес е скучен ден, защо да не пробвам да направя няколко лицеви.. тогава правех една серия едва по 5-6. Това беше преди около 2 години. След месеци, започнах да правя по 200 на час (разпръснати по 15-20 в серия). Започнах да ходя и на фитнес и макар, че не качвам много мускули (качването на мускулна маса отново е приоритет на тестостерона), се чувствам много добре!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, може и да си прав. Тестостеронът е много важен хормон за мъжа. Ако му липсва тестостерон, е много възможно да не усеща наличие на сила. 

 

 

Ниските нива на тестостерона се свързват с намалено либидо, еректилна дисфункция, загуба на мускулен тонус, увеличени масти в кръвта, увеличен холестерол, намалена костна плътност. 
 
Ниските нива на тестостерона при мъжете са рисков фактор за появата на исхемична болест на сърцето, атеросклероза, остеопороза.
 
Симптоми за ниските нива на мъжкия хормон са: натрупването на килограми - най-вече в областта на корема (което е типично за силния пол), силната раздразнителност, следобедната сънливост, изчезването на сутрешната ерекция, а останалите ерекции започват да стават по-колебливи, липсата на желание за секс, отслабването на мускулатурата... Все неща, характерни за по-възрастните хора. 
 
Проблеми с тестостерона може да има човек, който има проблеми с тестисите, с хипофизата и с простатата. 
Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей mvm,

 

дефинирай понятието "психическа сила", за да разбера какво точно имаш предвид.

 

Факт е, че жените имат около 7 пъти по-малко тестостерон от мъжете. Факт е, че мъжете без тестостерон страдат от депресии, чувство на отпадналост и прочие негативни неща. Това, което съм чел за жените, е че като цяло са по-издържливи на физическа болка, защото раждането е един болезнен процес, а природата си знае работата. Но "психически силни" - това е, както казах, понятие без смисъл за мен.

 

Ако разбирате английски ето един документален филм по темата:

http://www.youtube.com/watch?v=UiKHy2fpkC4

 

Както и, разбира се, статията във wikipedia (или коя да е друга достатъчна подробна енциклопедия):

http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone

Линк към коментар
Share on other sites

Психическа сила според мене си е съвсем дефинирано, но ще го кажа по друг начин 

"психически по-издръжливи". Ако и това не е дефинирано за теб, не мога да помогна повече

 

Едно момиче в това положение, описано от автора на темата не би изпаднало чак толкова много в такива фобии, 

в такова изнемощяване на всякакви нива, то би намерило начин да избяга

като например да се омъжи или нещо друго. 

Просто в жените майчиния инстинкт е много по-силен, отколкото у мъжете, и това държи жените по-стабилни, дори и когато са подложени на морален, психически и друг вид тормоз. И да нямат все още деца, то си им е заложено, аз така го разбирам. Жените някак си успяват винаги да оцелеят и да намерят изход

 

Ако четете постовете от психотерапия онлайн, там пишат много млади майки с ПА и как искат да намерят решение,

за да бъдат пълноценни за децата си и за семействата си. Това е само един пример от многото

 

Специално тази тема я изчетох от началото до края, момчето не е с 8 клас, има си образование, то си му личи в начина на писане и излагане намисълта

Дори ми се мярна идеята, че е например студент по психология и сондира мнения и набира материал с тази

история за курсова работа .

 

Просто прекалено много преиграва, пише артистично, самата му история е малко като съшита с бели конци, 

уж майката бягала от мъжа си при бабата, а ражда второ дете.

По някое време си намира втори мъж, интересно какво става с първия и как той така лесно е предал семейството на друг, след като ги е преследвал, докато са се криели при бабата.

Малко му е сдъвкана историята

 

А може просто да търси спонсори, някой да го съжали и да му изпрати пари,

някои се представят за болни, други по друг начин

 

Доколкото разбрах след операцията той си има вече два тестиса.

 

Или пък е просто едно тролене по форумите.

Познавах семейство(познавах ги само виртуално) от друг форум,

те измисляха истории за другите съфорумници, представяха ги много реалистично,

но понеже не бяха истина, това предизвикваше отпор сред потърпевшите, развихряха се дълги караници по тези поводи. 

Преди въпросното семейство да се изтрие и да спре да пише в този форум, написаха обяснение,

как са измисляли всичко това през годините и как вечер в къщи са четяли и са се смеели на това, което са сътворили.

 

Сещам се за поста на Вива Кастели от съседната тема за духовността и морала.

Там той каза, че познава хора, които не пият и не пушат, но се смеят на неща, на които и дявола не би се смял.

 

Та така, варианти разни има

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...