Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Благодаря за съвета! Тогава съм бил на 11 години (не че това може да ми е оправдание де), но истината е, че тогава, както и сега (за съжаление) бих побягнал от страх от случващото се. Знам, че страхът е лошо нещо, но е много трудно преодолим. А когато съм решавал да видя ясно, тогава много навътре приемах нещата, все едно се случва на мен. Доста е сложно всичко това... sad.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Веселине,наистина е много трудно,но човек може да се справи.Диана Илиева ти дава чудесен съвет какво трябва да направиш.

Ако имаш желание можеш да ми пишеш на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за съвета! Тогава съм бил на 11 години (не че това може да ми е оправдание де), но истината е, че тогава, както и сега (за съжаление) бих побягнал от страх от случващото се. Знам, че страхът е лошо нещо, но е много трудно преодолим. А когато съм решавал да видя ясно, тогава много навътре приемах нещата, все едно се случва на мен. Доста е сложно всичко това... sad.gif

Привет, братле!

Бог е този, който раздава и късогледството и далекогледството. С тези подаръци Той пренасочва визията и взора на човека.

Страдал си, когато си гледал насилие, кръв и пр. Ядосвал си се заради несправедливостта.

Първото е свързано със състрадателността и с милосърдието, които са в теб, а второто със силното желание за щасние, но не само за теб, а за всички и с чувството за справедливост.

Не си спромням кой точно хроникьор бе писал, че българите (прабългарите) се отличавали от другите хора с честността си и с острото си чувство за справедливост и дълг.

Всичко това не зле, но до един момент.

Първо имаме наличие на материализъм, т.е. наличие на задълбаване в света на материята, в света на формите. Казано е че всичко е илюзия. Забравяйки обаче за това, ние се ядосваме. За нашия вътрешен гняв и протест, заради случващото се, спомага и нашето неведение.

Защо се случва това, или онова? Какви са причинно-следствените връзки? В реда Бижи ли е всичко, което се случва? Има ли някакъв по-дълбок смисъл?

Аз ще ти кажа, че всичкото нещастие и страдание, което е в света... всичката несправедливост и коварство, всичко това съществува, за да ни заболи, защото, братко сме камъни безчувствени, а на камъкът му трябва чук и длето, разбира се и Мъдър Творец, който да ни претвори.

Знае се, че в центъра на този камък, в средата на това парче скала, може и има диамант, в което съм убеден. За да заблести този диамент трябва много удряне с чука и длетото... дорде диамантът се покаже на бял свят. Така и ние, като сме коравосърдечни... първоначално... ехе там некога, когато сме били такива, е трябвало, или все още трябва да ни удрят с чук, за да може да не се смекчи сърцето и да стане меко и нежно.

Руми казва така по този въпрос (перефразирам) - Много време си бил твърда скала. Не е ли време да станеш рохка земя?

Та целта е да станем рохка земя, друже, че да може в нас нещо да бъде посято, което впоследствие да израсте в Дърво на Живота.

Приятелю, страданието е необходимо. Не протестирай срещу него, а го разбирай. То не значи да станеш отново безсърдечен човек и да не искаш щастието за другите. Не! Това значи да видиш нещата по-дълбоко и да потърсиш начин да си от полза, без да убиваш себе си, клетките си, тялото си.

Всяка една телесна клетка е като един малък свят. Не го убивай с неразбиране!

Бог ти е дарил шанс да погледнеш навътре и да потърсиш дълбочината в себе си, мъдростта, просветлението, затова ти е отнел от зрението за навън. Това е голяма Милост от Бог към теб. Благодари Му!3d_053.gif

Когато се обърнеш навътре, което съм сигурен, че вече си започнал, тогава ще постигнеш. Постигнеш ли, ще знаеш какво, как и кога.

Всяка една човешка клетка има нужда от храна (глюкоза) и кислород (разбира се и от др. хим. елементи. - газове, минерали...).

Глюкозата организма я извлича от храната, защото панкреасът е закърнял и не може сам да изработи нужното, щото човек го спира, чрез ума си. Инак и храна не е нужна.

Ако дишаш равномерно и ако се храниш добре, ако приемаш достатъчно течности (вода над 2 литра) на ден, то със сигурност ще си помогнеш. Помоща ще е най-вече за ума, който се гневи и протестира. Горните ще го предразположат към покой, към размишления, към проникновението.

Ако наситиш тялото с кислород и ако приемаш достатъчно вода, то кръвта и кръвоносните съдове ще бъдат здрави. Кръвта ще се движи безпрепятствено навред и ще разнася нужното за всека клетка. Кръвта е като керван, който обикаля света. Ако са ти куци камилите, т.е. ако кръвта е гъста, то обиколкато е труднопостижима.

Гъстотата на кръвта зависи не малко от отделителната система, а в частност от бъбреците.

А те са свързани с втори енергиен център и чувството за наслада.

При теб това чувство за наслада към живота е било в недостиг.

За сметка на това огънят в трети енергиен център, където са черен дроб, жлъчка, стомах, тънки черва, далак и панкреас, е бил голям.

Огънят като първоелемент на трета чакра нараства от емоциалността. Вътрешните гняв, протест към случващото се, ропот към съдбата, несъгласието, ядът и пр. те палят човека и той гори, а Огънят суши Водата.

Водата е първоелемент на втора чакра - бъбреци и надбъбречни жлези, както и пикочопроводни пътища, пикочен мехур.

Трета чакра е като братче на шеста, която е свързана с хипофизната жлеза, а от там чрез очните нерви и с очите. Очите и те са изградени от тъкан, а тя от клетки. Ако клетките са недохранени, то се получават паталогични изменения.

Тялото функционира така. Умът - в него се появяват мисли и ако те са негативни или натрапчиви, ако се свързани с гняв, неразбиране, омраза, протест, проклятие... тъга, отвръщение, отмъстителност, злоба... и пр. емоции и страсти, то всичко това се отразява върху функцията на хипофизата и тя секретира хормони в зависимост от горните. Тези хормони определят работата на всички останали жлези с вътрешна секреция, който се намират под хипофизната. Нарушава се балансът, хармонията. Човек преминава в едно от двете състояния - или е "ин", или е "ян", или става прекалено "остър", или прекалено "мек". Прекалено меката земя е блато.

РН-то става или киселинно, или алкално. А бива да е неотрално. Неотралното РН е в числото 7, което число е Божествено.

Седма чакра е чакрата на покоя и Нирваната. Там е срещата на 1000-те бога. Останалото е или недостиг, или излишък.

Балансирай.

"Рибата се вмирисва от към главата."

Потърси разбиране и просветлиние. Потърси откровението, отговорите, разумението. Тогава ще бъдеш напълно здрав и щастлив. Тогава няма да си товарно магаре, което е куцо при това, а ще си, да речем, Еднорог. Едно окуцяло магаре не може да подемне собствената си тежест, пък камо ли ако някой друг го натовари с нещо, което му тежи на самия него и което сам той не може да носи.

Обърни се навътре. Издигни се над нещата, които са видими за физическите очи и виж със седемте очи и най-вече с окото, наречено "трето", но още по-добре ще е да гледаш със сърцето, а то може единствено да Приема, каквото и да е, да Люби и да Благодари.

Съгласие, Любов и Блгодрност !yinyang.gif

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Бог е този, който раздава и късогледството и далекогледството. С тези подаръци Той пренасочва визията и взора на човека.

По-голяма глупост не съм чела.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Радвам се, че има тема за късогледството. Още от 4 клас нося очила (като малък много прекалявах с гледането на телевизия), тогава лекарите установиха, че имам късогледство и астигматизъм. Тогава ми предписаха диоптри -1,75 и за двете очи, като стъклата ми са и астигматични. ОБАЧЕ от една година някъде, откакто почнах работа (работя на компютър и ми се налага да седя пред него около 8 часа на ден), зрението ми започна да отслабва. Лекарите ми установиха влошаване на зрението с половин диоптър, т.е. вече - 2,25, обаче ме посъветваха да не си слагам нови очила. Това е тревожен сигнал за мен и започвам да се чудя кой метод на лечение да започна. Какво бихте ми препоръчали? Норбеков или нещо друго? Една колежка ми каза много добри отзиви за методите и книгите на Норбеков, но като гледам и тя все още не е захвърлила очилата. Има ли шанс според вас да ми се оправи зрението без да се налага да използвам лечение с лазер (защото знам че и с този метод има опасност от обратен ефект понякога)?

Здравей Веселин, проблемите с очите са неприятен момент, който обаче е доста често срещан.

Преди да започнеш каквото и да е лечение според мен е добре първо да проучиш в дълбочина това което ще лекуваш.

Казваш че имаш късогледство и астигматизъм. Запознат ли си чисто физиологически, какво стои зад тези термини? Коя точно част от окото се уврежда и как при тези патологии? Обратими ли са процесите които настъпват с органа при тези изменения и по какъв начин? След като се запознаеш в дълбочина с това, може да разгледаш алтернативните методи за лечение и да предприемеш най- правилния според теб.

Сложили са ти очила от дете, защото при този тип нарушение на очната леща, за момента, може би това е бил единствения вариянт да балансират зрението ти.

Има редица процеси в организма, които могат да доведат до някакво увреждане на лещата(или по скоро на гладкия мускул, който е захванат за нея), включително до някаква степен и стрес.

Има и нещо друго,с нарастване на възрастта, намалява способността за акомодация(промяната на лещата при близко и далечно виждане) на очите. Очната леща става по-малко еластична и ясното виждане става по-трудно или невъзможно. Така че влошаването може да е и чисто физиологично свързано с дълбоко увреждане на органа или просто с неговото изхабяване. В този случай е добре да се потърси помощ от добри специалисти на класическата медицина.

Според мен също необратими процеси няма, но има стадии в които сме пропуснали момента на обратимост.

И тук на помощ ни идва науката, така че според мен първо проучи и след това вземи правилното решение.

А решение винаги има.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Очната леща зависи от наличието на достатъчно антиоксиданти,за да не бъде увредена от свободните радикали.Храненето трябва да се подобри с добавки,които облекчават умората на очите и предпазват от окислителни увреждания.

За хората които прекарват повече от 8 часа на ден пред компютъра се препоръчва:

-гинко билоба;

-Б комплекс-2 пъти дневнопо 50мг;

-калций-500мг 2 пъти дневно;

-магнезий-250мг 2 пъти дневно;

-витамин Е-200мг;

-мултивитамини с минерали-1табл. дневно;

При изнервяне(често се случва при работа с компютър)-чай от жълт кантарион.

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е този, който раздава и късогледството и далекогледството. С тези подаръци Той пренасочва визията и взора на човека.

По-голяма глупост не съм чела.

Да, ама Ники е прав. Късогледството е признак за духовно недовиждане и това е начина Бог да ни подскаже това :)

Понякога глупоста е недоразбрана мъдрост :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Със същата увереност, може да се твърди и че късогледството е физиологичен проблем, увреждане на очната леща, което е лечимо( особено на този етап на развитие на медицината).

Това означава ли че хората вече раздаваме "духовно виждане"?

Линк към коментар
Share on other sites

smile.gif Със същата увереност, може да се твърди и че късогледството е физиологичен проблем, увреждане на очната леща, което е лечимо( особено на този етап на развитие на медицината).

Това означава ли че хората вече раздаваме "духовно виждане"?

имах предвид психиоческо и ментално късогледство, когато човек не вижда реално нешата. Народа го е казал: не вижда по-далече от носа си.

А не може да се раздава "духовно виждане". Вреди на кармата. Затова и сред лекарите има най-голяма смъртност.

Линк към коментар
Share on other sites

Много мъдро и светло изказване на Ники.Благодаря за всичко, което е написал!Мисля си, че лекарят само превръзва раните ни, а Господ ги лекува.Дали ще ги излекува, от нас зависи, ако си сменим мисленето, изкривеното в характера.Народа казва:"Помогни си сам, за да ти помогне и Господ"Помощта на лекаря ще е ефикасна, ако помогнем на Божественото в нас.Някои лекари не са дълголетни по простата причина, че лекуват физическото тяло, а съзнанието на пациента не е готово за пълно изцеление и на духа.В такъв случай те просто работят срещу Божията воля и си съкращават живота.Важното е да събудиш съзнанието на пациента сам да види в духовен аспект къде греши.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това е много хубаво, но има и нещо друго.

Телата ни не са само мисъл ( все още за съжаление) има и материя, която не бива да разчита изцяло на мисълта.

Когато си счупим ръката имаме нужда от гипс или шина, а не от положителни мисли.

Същото е и с голяма част от нашата материя, колкото и да ни се иска тази съвършенна машина нашето тяло се поврежда и има нужда от чисто физически ремонт.

В случая за късогледството е подобно. Да, може да има и други предпоставки, но преди всичко трябва да се провери материята и нейната обвързаност с всичко останало.

Залитането само в едната посока никога не е правилния вариянт.

И ако това важи за класическата медицина, с пълна сила важи и за алтернативната.

Защото случаите с влошаване на заболяването след лечение с алтернативна медицина също не са малко, може би защото е приложена тъкмо там, където материята има нужда от своя механик в лицето на класиката.

Така че хубаво е човек да проучва проблема си от всички страни преди да взема крайни решения.

А това, че лекарите имали повишена смъртност не бих го твърдяла по никакъв начин, защото същото бих могла да кажа и за доста други професии.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, алтернативната медицина (билки и енергийно лечение) също може да не успее да обърне човек към осъзнаване на грешките и към Създателя.

Всичко зависи от личността на лчеителя.

Има много леичтели, които просто лекуват, без да посочват грешки и начини за изправянето им и съответно се разболяват и те.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това е много хубаво, но има и нещо друго.

Телата ни не са само мисъл ( все още за съжаление) има и материя, която не бива да разчита изцяло на мисълта.

Когато си счупим ръката имаме нужда от гипс или шина, а не от положителни мисли.

Същото е и с голяма част от нашата материя, колкото и да ни се иска тази съвършенна машина нашето тяло се поврежда и има нужда от чисто физически ремонт.

В случая за късогледството е подобно. Да, може да има и други предпоставки, но преди всичко трябва да се провери материята и нейната обвързаност с всичко останало.

Залитането само в едната посока никога не е правилния вариянт.

И ако това важи за класическата медицина, с пълна сила важи и за алтернативната.

Защото случаите с влошаване на заболяването след лечение с алтернативна медицина също не са малко, може би защото е приложена тъкмо там, където материята има нужда от своя механик в лицето на класиката.

Така че хубаво е човек да проучва проблема си от всички страни преди да взема крайни решения.

А това, че лекарите имали повишена смъртност не бих го твърдяла по никакъв начин, защото същото бих могла да кажа и за доста други професии.

Мисля, че са и двете неща: материята се разваля, защото неправилно или лошо сме възприемали нещо. Мисълта и категоричното решение могат да оправят проблема, но трябва и физически упражнения. За лекарите и лекарствата, не съм с добро мнение - как някой непознат който не е заинтересован, дори и да му се плаща за това......ще знае какво ти е на тебе, и как се е получило? Трябва сам да си помагаш, а не да разчиташ да ти помогне доктора или някой. Лекарствата и "медикаментите" не помагат. Особено ако се работи с нагласата да защитим на всяка цена това което сме учили в университета преди 50 годиниyinyang.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Много мъдро и светло изказване на Ники.Благодаря за всичко, което е написал!Мисля си, че лекарят само превръзва раните ни, а Господ ги лекува.Дали ще ги излекува, от нас зависи, ако си сменим мисленето, изкривеното в характера.Народа казва:"Помогни си сам, за да ти помогне и Господ"Помощта на лекаря ще е ефикасна, ако помогнем на Божественото в нас.Някои лекари не са дълголетни по простата причина, че лекуват физическото тяло, а съзнанието на пациента не е готово за пълно изцеление и на духа.В такъв случай те просто работят срещу Божията воля и си съкращават живота.Важното е да събудиш съзнанието на пациента сам да види в духовен аспект къде греши.

Написаното по-горе, особено последното изречение е доста хубаво, но реализирането му в повечето случаи е практически неосъществимо. Проблемите са и от двете страни: както в подготовката и качествата на лекарите, така и в пациентите им. Не можеш да събудиш ничие съзнание, ако няма желание и определено ниво на развитие от негова страна. Насила и при липсата на необходимите условия нищо не се постига. Да, може би при един на хиляда пациенти (а тази цифра ми се струва твърде оптимистична), лекарят ще успее да стимулира пациента сам да потърси причината за заболяването си, вместо да чака готови лекарства. И това при положение, че лекарите, които споделят такъв подход са изключително малко, а притежаващите необходимото духовно виждане, за да видят проблема в по-фините структури на човека...

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Много мъдро и светло изказване на Ники.Благодаря за всичко, което е написал!Мисля си, че лекарят само превръзва раните ни, а Господ ги лекува.Дали ще ги излекува, от нас зависи, ако си сменим мисленето, изкривеното в характера.Народа казва:"Помогни си сам, за да ти помогне и Господ"Помощта на лекаря ще е ефикасна, ако помогнем на Божественото в нас.Някои лекари не са дълголетни по простата причина, че лекуват физическото тяло, а съзнанието на пациента не е готово за пълно изцеление и на духа.В такъв случай те просто работят срещу Божията воля и си съкращават живота.Важното е да събудиш съзнанието на пациента сам да види в духовен аспект къде греши.

Написаното по-горе, особено последното изречение е доста хубаво, но реализирането му в повечето случаи е практически неосъществимо. Проблемите са и от двете страни: както в подготовката и качествата на лекарите, така и в пациентите им. Не можеш да събудиш ничие съзнание, ако няма желание и определено ниво на развитие от негова страна. Насила и при липсата на необходимите условия нищо не се постига. Да, може би при един на хиляда пациенти (а тази цифра ми се струва твърде оптимистична), лекарят ще успее да стимулира пациента сам да потърси причината за заболяването си, вместо да чака готови лекарства. И това при положение, че лекарите, които споделят такъв подход са изключително малко, а притежаващите необходимото духовно виждане, за да видят проблема в по-фините структури на човека...

Че е малко и рядко, да. Трябва да има диалог между лекаря и пациента, уважение, разбиране и лично отношение към всеки човек. Иначе - как лекаря ще го накара насила, и как пациента ще го осъзнае, така не се получава.А то какво - лекаря не се интересува въобще от човека, често се чудиш защо и за какво е застанал там....пациента пък очаква доктора да го излекува...така не става нищо. Факта е, че не намаляват докторите и болниците а напротив увеличават се

Линк към коментар
Share on other sites

Много мъдро и светло изказване на Ники.Благодаря за всичко, което е написал!Мисля си, че лекарят само превръзва раните ни, а Господ ги лекува.Дали ще ги излекува, от нас зависи, ако си сменим мисленето, изкривеното в характера.Народа казва:"Помогни си сам, за да ти помогне и Господ"Помощта на лекаря ще е ефикасна, ако помогнем на Божественото в нас.Някои лекари не са дълголетни по простата причина, че лекуват физическото тяло, а съзнанието на пациента не е готово за пълно изцеление и на духа.В такъв случай те просто работят срещу Божията воля и си съкращават живота.Важното е да събудиш съзнанието на пациента сам да види в духовен аспект къде греши.

:thumbsup:Заедно с физическото тяло трябва да се лекуват душата и духа.

Линк към коментар
Share on other sites

smile.gif Със същата увереност, може да се твърди и че късогледството е физиологичен проблем, увреждане на очната леща, което е лечимо( особено на този етап на развитие на медицината).

Това означава ли че хората вече раздаваме "духовно виждане"?

Да, късогледството Е физиологичен проблем, както и всички останали болести. Въпросът е защо възниква този физиологичен проблем.

Диди, смяташ ли, че аз примерно съм гледала по-малко телевизия от Веско или по-малко работя с компютър - защо аз нямам този физиологичен проблем?

И медицината лекува физиологични проблеми, да, но въпросът е в каква степен и също колко трайно?

Телата ни не са толкова елементарни, че да подлежат на прост ремонт.

То дори ако човек реши да поправя една машина, или да готви една супа, мислите и чувствата с които ще прави тези чисто материални уж дейности, могат да повлияят значително на крайния резултат.

Орлин е споделил нещо подобно също:

Докато работех психотерапи япрез последните години, забелязах нещо интересно. В зависимост от състоянието ми по време на сесията се случваше промяна или влошаване на човека. При това без голямо значение на използваните методи - тези обективните, външните, научните методи. Когато бях преливащ от сила и харизма, бодрост и оптимизъм, човекът просто се променяше, разцъвтяваше пред очите ми. При това с много малко значение дали през сесията практикуваме някой научен метод за психическа промяна. Когато съм в таков асъстояние, дори пълни глупости да говоря, човекът се променя силно положително - просто от присъствието ми - при това стабилно! В същото време, когато съм скапан, колкото и добри методи да ползвам, психиката на човека резонира със състоянието ми и нещата вървят механично, дори се влошават.

Влошаването след алтернативната медицина са, когато тя е приложена спрямо човека чисто механично, като вълшебната пръчка. Докато самия болен не осъзнае какво и защо става - трайни резултати не може да има, при каквато и да е медицина; различните медицини ще са едно временно облекчение, едни патерици - просто едната с едни средства, другата с други ...

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:Точно това казах и аз, че трябва да има синхрон в двата вида медицина, а не залитане в едната крайност.

А относно кой- колко- аз също ям много по -малко сладко от приятелката ми, но тя е с перфектни зъби , аз съм пред разпад. И съм стигнала примерно до фаза в която алтернативната медицина не може да ми помогне, означава ли това, че съм безвъзвратно духовно изгубена в дадена област, която съответства на зъбите например :rolleyes: това е нелогично. В същото време една лекарска манипулация, дори и доста сложна ще реши моя проблем и аз ще имам зъби, това какво означава от духовна и алтернативна гледна точка?

Исках да припомня просто, че човешкото тяло си има нужда и от чисто механични поправки, нямащи общо с нищо друго. Кариеса например си има нужда от зъболекар, аз не знам друг вариянт, а изкълченото от ортопед няма как да се намести иначе. И в този ред на мисли в горния си пост препоръчах на Веско да се поинтересува чисто физиологически на какво се дължи проблема, защото всяко заболяване си има фаза в която трябва груба намеса за неговото отстраняване и ако той е стигнал до фазата на лазера, като единствено средство, нека го ползва, а после да се поинтересува и за духовната страна на проблема.

Не е хубаво да се каже Господ е дал това и това, защото дадения човек е едикакъв си.

Писах го и пак го пиша, за всеки проблем си има решение, дали решението ни допада или не, това е друг въпрос.

А ролята на мислите, положителното отношение и духовната заинтересованост не ги отричам, просто в определини моменти само те не стигат. Ако един човек с възпален апендикс не се оперира, може бързъ, бързо да премине в отвъдното заедно с цялата си положителна нагласа.

Така че аз съм преди всичко за проучването в дълбочина на проблема взимане на спешни мерки, каквито са възможните според случая и след това всичко останало.

Линк към коментар
Share on other sites

Това не означава, че си безвъзвратно духовно загубена в тази област, а че: 1) имаш какво да отработваш в тази сфера и 2) добре е да промениш мисленето, отношението и т.н. в тази сфера. Точно това, че не ядеш толкова сладко, а имаш проблеми, говори че нещата не са само физикохимични процеси.

Въпросът е не, дали да се предприеме пломбиране на зъб или операция на апандесит, а защо се е стигнало до там. И ако нещата не са толкова спешни и застрашаващи, уж чисто материалните "ремонти" могат, макар и по-бавно, да се направят и извън традиционната медицина. И не е работата да се самообвиняваме, че ни се случва това или онова, защото нещата не опират само до това какво правим в момента, ами и с какви предпоставки сме дошли тук, на Земята.

Всеки от нас идва с определени предпоставки, върху които евентуално е добре да работи и освен това всеки от нас създава нови такива, които също може да изчисти сега или ... следващия път.

Като малка много ми се разваляха зъбите. Имам много отчетливи спомени от зъболекарския стол. Почти всичките ми млечни зъби бяха пломбирани; някои и с по 2 пломби. После и голяма част от постоянните. Чак когато си промених мисленето и отношението към някои неща, зъбните проблеми неусетно отпаднаха. Имам и чудесна зъболекарка, която е склонна да наблюдава години наред едни малки, както ги нарича тя "сухи кариеси", които дълго не се задълбочават и тя търпеливо ги чака. Сподели, че не е много нормално това като процес (спред чистата физиология на нещата, нали нея коментираме), но и че при някои други пациенти е наблюдавала също. Общо взето последните 20 години имам направени 3 пломби, а предходните 20 години - 30 пломби.

След това обаче, в зависмост от това как се развиваше живота ми и с какви предпоставки за разрешаване съм аз като душа, се получиха други проблеми - с пародонтозата. И там нещата бяха зле и бях редовен посетител - беше едно непрекъснато човъркане, чистене на зъбен камък, поставяне на дренажи, жабурене с какво ли не (антибиотик вътрешно отказах категорично да приемам), докато не достигнах до фаза разбиране, осмисляне, промяна ... Сега процесите са почти стопирани, 3 години не ми бяха ръчкали венците и зъбния камък. Ред е да докладвам (след няколко години обаче поне) дали и колко ще успея да възстановя чисто физиологичните увреждания, които уж са необратими thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Имаме изрази, че някой е късоглед и не вижда нещата, че не е в хода на нещата, че не е далновиден, че просто не вижда.

Тези духовни характеристики се изразяват и чрез физическото зрение. Ако някой не вижда света в неговата цялост, не вижда важните неща, не вижда същността, то той е късоглед и физически. Вижда само най-близките неща и детайлите, но не вижда как ще се развият нещата и каква е същността им.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! Интересува ме дали някой във форума е използвал методите, описани от Норбеков? Интересува ме как практикувате или сте практикували описаните от него упражнения? Правите ли ги всичките или само тези, които са свързани с очите? Всеки ден ли практикувате?

 

Той е дал доста неща и ми е малко трудно да се концентрирам върху някое упражнение и едновременно с това да чета как се изпълнява. Опитвам се да си създам някаква схема или поредица от упражнения, затова ще съм благодарна, ако споделите вашия опит!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм практикувала ставната гимнастика на Норбеков.

Първо гледах видеото и изпълнявах, но то е доста разтеглено във времето, 45 минути

Затова си направих  снимки от видеото за всички упражнения, и съкратих процедурата от 45 минути  на 20 минути. 

Норбеков препоръчва да се изпълняват упражненията 45 дни, като на всеки 5 дни има 2 дни почивка. 

Аз понеже съм немарлива и несериозна, ги правих около месец, всеки ден, после започнах да ги правя с все по-големи прекъсвания. Сега един път месечно, когато се сетя и не ме мързи, но ме е яд на мене си, че не ги правя по-често.

Много са полезни, не само за ставите !!!

 

Чрез тях аз се освободих от паническите атаки. Няма да навлизам в подробности, защо точно тези упражнения помагат за панически атаки и натрапливи мисли, и за други фобии. Само ще кажа, че в организма на човека всичко е свързано и навързано и взаимосвързано.

Нормализирах и някои други неща, които не работеха добре в организма ми. 

 

Упражненията за очите ги правя рядко, когато съм край морето обикновено, защото някои от тях изискват да се гледа надалече. Не защото имам проблем, засега, просто профилактично. 

Но съм чела за много хора, които са намалили драстично диоптрите си чрез тези упражнения за очите, и напълно вярвам, като знам как ми помагат ставните упражнения. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

За медицинските корекции ми се иска да споделя опита си. Имах почти 9 диоптъра късогледство. Направиха ми лазерна корекция при най-добрите специалисти по онова време.(преди 10 години), и останах с около 0,5 диоптъра. Тогава ме предупредиха, че при много хора късогледството се  връща, рано или късно, в някаква степен. медицинските обяснения бяха дълги и подкрепени с непознати термини. Това, което наблюдавам е, че моя диоптър с годините се вдигна до 1,5, и така си остана. През това време преживях доста неща, "прогледнах", но явно не достатъчно :) Отговаряла съм си на въпросите какво е това, което не искам да видя и др. подобни... факт е, че все още си "затварям очите" за някои неща. Така че не се чудя каква може да е причината за късогледството ми - за мен е ясно, че мисленето, начина, по който приемаме живота, води до болестите ни, и по-конкретно тези на очите. Та така, огледайте се, вижте какво не искате да видите... някъде по-горе бяха зададени прекрасни въпроси, обърнете им внимание. А тогава и гимнастиката ще свърши работа ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...