Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

Здравейте,на всички!Много ми е приятно да се гмурна в тази необятна тема :3d_025:

Радвам се ,че има къде човек да сподели хубавите моменти-в случая книги.Ето едно малко попълнение от мен."СВЕТЪТ НА ЛЕЧИТЕЛЯ"е автобиографично-биографична книга за д-р Теню Чаушев.Не мога да не изразя радостта си,че толкова близо във времето и пространството до нас има такива хора...

Не съм чел тази книга , но познавах автора . Той вече не е между нас.Може би в книгата се говори за неговия живот, на част от който и аз бях задочен свидетел.

Здравейте!

Понеже е думата за книги - моята препотъка са книгите на Бо Йин Ра и като за начало "Книга за отвъдния свят". Има я в Спиралата.

Също "Колелото на съдбата" на Ели Логинова. И нея я има там.

Моя съвет е преди да прочетете някои от книгите на този автор да се запознаете с изказването на Учителят Петър Дънов за него. Може да проследите и съдбата на Георги Радев - първия преводач на този автор на български език. Има книги и книги.

Линк към коментар
Share on other sites

Ведите?

Здравейте, много бих искал да прочета четирите Веди, но за съжаление не ги откривам. Може ли някой да ми каже има ли ги въобще на български език и къде мога да ги намеря.

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ла Горда

Иванов, Михаил Хармония

Иванов, Михаил Любов и сексуалност - 2 част

Иванов, Михаил Любов и сексуалност - 1 част

Иванов, Михаил (Омраам) Беседи

http://spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=И

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В последно време ме разтърси "Игра на дама" на Хулио Кортасар - прочетох отзиви за книгата във виртуалното пространство и посегнах към книгата с големи очаквания. Не бях разочарована, разбрах и защо романът се приема за програмен за 20-ти век...Не е духовна книга в общоприетия смисъл, не е езотерично четиво, изобщо дори изглежда прекалено вулгарна на моменти. Но отново, като във всяка мъдра литература, майсторството е именно в това читателят да разбере духовността и душевността, бих казала, докато чете между редовете...Това е откритието ми за миналата година - над 600 страници, които промениха напълно чувстването ми на живота. Изобщо, мнението ми за испаноезичната литература се промени напълно. Сега с нетърпение чакам да ми доставят "Лудориите на лошото момиче" на Марио Варгас Льоса, да видим...

Да си кажа мнението и за поредицата на Мегре - преди няколко години ми попадна от някъде "Звънящите кедри на Русия" и като русофил, реших да не пропусна възможността да прочета тази нашумяла книга. Действително увлекателно пише Мегре. Омагьосва те още в първите страници, но...през цялото време, докато четях, имах усещането, че книгата има друга идея, че може би ще се експлоатира с користни цели. Когато след време в Русия, а и вече в България проникнаха идеите за живот в собствено стопанство и се вляха пари в една наистина користна идея, се разочаровах от този автор. Като цяло, в потока от литература и информация, на читателя му се налага да е силно селективен, за да не попадне в ловките ръце на манипулацията <_<

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лечение със Слънцето

Have we become too scared of the sun?

by Dr Christine Doyle

The Daily Telegraph on 26 July 2004

Get out more, or risk vitamin deficiency

by Mark Henderson

Science Correspondent

The Times 17 September 2004

~ Книги

sunbook-small.jpg

Изтегли PDF

sunlight-small.jpg

Изтегли PDF

sunDhealingpower.jpg

Изтегли PDF

~ други извадки от вестници

~ Bottled Sunshine

Independent, 13 September 2006

~ The Sunshine Cure - Vitamin D: are you getting enough?

Independent, 22 August 2006

~ Sunshine is good for you (again)

Observer, 28 May 2005

~ Can Vitamin D really save you from cancer?

Daily Mail, 29 December 2005

~ Is sunbathing good for you?

Daily Mail on 5 July 2005

Sunny D - the great cancer cover up

by Oliver Gillie

Изтегли PDF

Ray of light

~ Изтегли PDF

Scots.gif

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Лечение със Слънцето

Звучат добре, дали ги няма издадени на български език?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес гледах един филм , в който обясняваха как двете гургулици символизират любовта и приятелството между двама души , когато са във всеки един , та ми стана интересно и реших да се поразровя за такива книги ,но нещо не откиравам точно за това или аз се бъркам . Споделете някое заглавие :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет може ли да препоръчате книга ,в която героят търси себе си отпрашил на пътешествие из зстраната , .. странник , аутсайдер , нещо от рода на :

"По пътя " Керуак

"Последите на изгубеното време" Пруст

"Уолдън" - Торо

Линк към коментар
Share on other sites

Да, изтегли си от spiralata.net, която искаш книга на Р. Бах.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Простанство на варианти" - Вадим Зеланд

"Шепотът на утринните звезди"- В.Зеланд

"Ябълките падат от небето"- В.Зеланд

Могат да се изтеглят от Spiralata.net.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох едната, другата до половината, към третата въобще не посегнах.

Наистина ли сте убедени, че нашия сложен, пъстър и многопластов живот може да се приравни на едно махало? Моето мнение е, че в своята същност нещата стоят по подобен начин, но тази именно интерпретация е силно орязана, опростена (да не кажа профанизирана) и в този смисъл е силно подвеждаща теория.

Линк към коментар
Share on other sites

А на мен Зеланд също много ми допада! Ако трябва да бъда точна, не дочетох и първата книга до края, но идеята за махалата е много верна. (все пак- не едно махало, а много!) Тя до голяма степен се покрива с идеята за егрегорите и тяхното функциониране. Идеите му дават отлична възможност да си представим в реално съотношение свободата на избора и несвободата на действие вътре в един направен вече избор. И редица добри други възможности откривам в идеите му.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен Зеланд е една голяма величина както във физиката , така и във философията. Ето една малка част от " Пространство на варианти":

" Човек получава това , което избира. Изберете ли борба с препятствията- получавате ги в излишък" ." Опитвате се да промените непдобните моменти в живота, мислите точно за това, което не ви харесва. По този начин изборът ви се реализира успешно и вие получавате онова , което не искате."

Линк към коментар
Share on other sites

Чели ли сте нещо от Ромен Гари?

Талантът му мога да обобщя само с една дума - метафизика. Под маската на прозата на битието, изпълнена с метафори, през неговия взор ще задишате неуловимото. Ще заживеете онова, което се изплъзва.

Ето някои книги от този черен скорпион, които си позволявам да ви препоръчам и вместо описания и обяснения защо, ще ви дам само малки цитати от тях:

Корените на небето

"Разликата между англичаните и останалите простосмъртни е в това, че англичаните знаят много добре и отдавна истината за себе си..."

Терзанията на цар Соломон

"Стоицизмът е, когато толкова те е страх да не загубиш всичко, че нарочно го губиш отнапред, за да не те е страх. На това му викат терзания, госпожице Кора или както се казва сговнясване."

Сияние на жена

"И така, проявете предпазливост, тя винаги е добро извинение. Или пък тръгнете утре с мен. Не правете глупостта да минете някъде встрани поради излишък на житейски опит. Тръгнете с мен, дайте шанс на невъзможното. Нямате представа доколко му е писнало на невъзможното и каква нужда има то от нас. Когато човек е обичал една жена с отворени очи, с всичките си утрини, с всички поля, гори, извори и птици, разбира, че все още не я е обичал достатъчно и че светът е само началото на всичко, което остава да направите."

Сега си търся Обещанието на зората.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Робин Шарма

"Уроци по лидерство от монаха, който продаде своето ферари"

изд. Екслибрис

ако поне някой и друг политически или икономически лидер се вслуша в него....

Добра, много добра за всеки, който сам иска да управлява живота си.

'Осемте ритуала на далновидните лидери:

Свържи заплащането с целта.

Управлявай с ум, води със сърце.

Подчини се на промяната.

Съсредоточи се върху стойностното.

Бъди лидер на себе си.

Виждай, каквото всички виждат, мисли, каквото никой не мисли.

Възнаграждавай рутинно, признавай заслугите неотклонно.

Свържи лидерството с наследството си."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не помня в коя тема Любо беше препоръчал

"Не пипай тази книга' от Ян ван Хелсинг.

Сърдечно благодаря!

В нея освен много прозрения и добри практически съвети на самия автор, са включени и подредени в стройна система за разбирането на света (почти) всички сериозни езотерични трудове. Най-после мозайката от загадки се сглобява и придобива цялостен и категоричен смисъл. Подробно, разбираемо, дълбоко, а нищо излишно. Чудесен стил.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

"Силата на Кабала" Йехуда Бърт

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=23843

Ники, радвам се да го "чуя" от теб :D

Тази книга е на едно от Top 5, за мен.

Изкушавам се да провокирам с един цитат от книгата:

"Вярата не върши никаква работа." :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

"Силата на Кабала" Йехуда Бърт

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=23843

Ники, радвам се да го "чуя" от теб :D

Тази книга е на едно от Top 5, за мен.

Изкушавам се да провокирам с един цитат от книгата:

"Вярата не върши никаква работа." :)

Не съм я чела :) но се изкушавам да отвърна на предизвикателството :) ))

"Вярата не върши никаква работа." -Да, защото е нужно доверие то е по-дълбока степен :3d_064:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

"Силата на Кабала" Йехуда Бърт

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=23843

Ники, радвам се да го "чуя" от теб :D

Тази книга е на едно от Top 5, за мен.

Изкушавам се да провокирам с един цитат от книгата:

"Вярата не върши никаква работа." :)

Не съм я чела :) но се изкушавам да отвърна на предизвикателството :) ))

"Вярата не върши никаква работа." -Да, защото е нужно доверие то е по-дълбока степен :3d_064:

Не, Fut :)

трябва да се прави, да я провериш да я реализираш.

мога още да пиша в този дух и с трудност се въздържам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...