Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

Подписът на цвете говори само за това, че в момента тя има цел, която много желае да постигне и явно е готова да се бори за това. Аватарът й казва същото. И целите, и аватарите се променят. На мен по-скоро ми прави впечатление това за колко време един човек се асоциира с определен аватар и какъв точно е той. Ако не се лъжа, това е първият аватар на цвете - което говори освен за устрем, и за постоянство към целта.

Редактирано от maggee
Линк към коментар
Share on other sites

Този аватар е изразраз на две неща - истина и сила.

Соколът още не лети, той кръжи бавно, излъчва скрита, подтисната от нещо сила. Оглежда, ослушва се, търси.

Истински цвят на небе. Обичам този цвят, не крещящото турскосиньо, нито напудреното детски светло. Точно този оловносивосин цвят на небе обичам. С облаците. По-истински е. Нещо ме смущава тук - нещо не ми се връзва - някак не ми се съвместяват цвете и хищна птица. Но... целта оправдава средствата... :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Цвете....

Когато човек дълго време е бил цвете и е опознавал земята, сплел корените си с нея.... може би в следващо превъплъщение се опитва да се свърже с небето, сплел крилете си с ветровете.... За да се събуди в следващото вода... може би?

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип аз смятам, че хора, които често си сменят аватарите, са доста непостоянни, и по-важното е, че те не могат да намерят себе си. Т.е. не могат да се разберат и да се отъждествят...затова ..във всеки следващ аватар те сякаш са се познали, но това е за кратко...после решават, че не са те...слагат друг и така едно безкрайно търсене и не-намиране

Линк към коментар
Share on other sites

А аз не по принцип смятам, че ако поискам, мога да сменя 15 пъти за един ден аватара си и пак да си остана същата. Застоят никога не е бил силното ми място. Еднообразието също. Да се отъждествиш с един единствен аватар за мен е да се сложиш сам в постоянни рамки. То е като да ползваш една и също дреха за предиобед, за следобед и за вечерта, след което да си легнеш с нея и да сънуваш, че ти си дрехата.

Мисля също, че хората, които ползват само един аватар, се вземат прекалено сериозно. Не са се избавили от сковаността си и се страхуват да рискуват.

Освен това са лишени от фантазия. С две думи - предвидима скука.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Откривам красота и смисъл и добро и в двете.

Има моменти в живота на човека, когато той се нуждае от чести промени - нуждае се да поглежда на себе си от различни ъгли, да опитва в себе си различни кътчета... Смяната на аватарите му помага....

Има и периоди, в които човекът има нужда от стабилизиране на един от тези образи, защото му е нужна устойчивост и спокойствие...

Има и периоди, в които аватарите вече нямат толкова голямо влияние и значение за търсенето и изразяването на себе си, защото те са само външната обвивка...

- Хората тук при теб - каза малкият принц - отглеждат пет хиляди рози в една и съща градина... и не намират това, което търсят...

- Не го намират - отговорих.

- И все пак това, което търсят, може да се намери в една единствена роза или в малко вода...

- Разбира се - отвърнах.

И малкият принц добави:

- Но очите са слепи! Човек трябва да търси със сърцето.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че търсенията ни не са само външни, но и вътрешни. Да, някой има потребност да сменя аватара си, а пък аз-не. Едва ли е нещо много съществено... ;) Все пак сме различни и това е красиво нали?.... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка промяна в околната ни среда привлича вниманието ни - всеки нов аватар също. За мен хората, които често сменят аватарите си, са хора, които имат нужда повече от другите от внимание, от любов. Това са хора, които се чувстват добре в центъра на вниманието. Има и други, които предпочитат да стоят на сянка - те пък си използват стандартния аватар и не се набиват на очи.

Аз не не обичам твърде честите външни промени, защото постоянството на средата ми създава условия за вътрешна промяна. Не обичам да сменям и аватара си, защото той винаги изразява моята най-дълбока същност. Почти всичките ми аватари са изобразявали връзката между човека и животните и е естествено, аз много обичам животните и изобщо природата, имам силна връзка с тях. Към подписа имам друго отношение, обикновено чрез него изразявам моментните си настроения - ако изобщо имам необходимост да ги изразявам. Защото смятам, че всяко мое вътрешно състояние си е мой проблем - и да го споделя с целия свят, работата пак си чака мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Цвете....

Когато човек дълго време е бил цвете и е опознавал земята, сплел корените си с нея.... може би в следващо превъплъщение се опитва да се свърже с небето, сплел крилете си с ветровете.... За да се събуди в следващото вода... може би?

Е....това вече си е истинско попадение в десятката....Все още немога да повярвам как само по един аватар, може да се каже толкова много за един човек...И по този повод ще споделя още нещо...

Едната от моите професии е художник...та по този повод ...в момента рисувам картина, коята изобразява следното....Две огромни скали, зад тях големи планини...небе, между скалите право нагоре към планините и небето се е устремил красив орел, а долу в ниското между скалите, се простира едно красиво езеро, ако картината ми беше завършена, тя щеше да бъде моят аватар...

Всичко това споделям, защото определено ме изненада, това което казваш, че остава да се включи и водата...

Да, тя е включена вече, но картината не е завършена, защото е доста голяма, времето ми е малко и става бавничко...

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми харесва аватара на Мая....

Той излъчва една такава невинност, чистота, искреност, добродушност, вярност!

В този аватар, аз виждам, един такъв човек - ВЕРЕН ПРИЯТЕЛ!

Това ми говори този аватар, това провокира той в мен....

Линк към коментар
Share on other sites

Да, сегашният аватар на Мая е доста силен от към доброта, приятелство, искреност...Он него искрят топли отношения, точно такива каквито дават и детето и кучето в действителност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аватарчето на Оля3 ми прави следната индикация.

Не те познавам, не съм те виждала дори на снимка Оля нито зная възрастта ти, но имам някакво такова чувство, че когато гледам аватара ти сякаш гледам теб самата и дори да няма очебийна прилика, може би това което излъчва твоя аватар си това отвътре, незнам защо но така го усещам.

Линк към коментар
Share on other sites

Удар в десятката, Аделаида!Да, аз също го усещам така, затова и го сложих.Всичките ми аватари досега изразяват същността ми.Физическа прилика обаче имам само с първия.Мисля, че това беше и причината, поради която го сложих преди време.Аз също се заглеждам по аватарите на участниците.Те дават огромна информация, както и начина на писане, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Удар в десятката, Аделаида!Да, аз също го усещам така, затова и го сложих.Всичките ми аватари досега изразяват същността ми.Физическа прилика обаче имам само с първия.Мисля, че това беше и причината, поради която го сложих преди време.Аз също се заглеждам по аватарите на участниците.Те дават огромна информация, както и начина на писане, разбира се.

Да, аз също така те усещам Оля!

И също се заглеждам в аватарите, въобще обичам да наблюдавам детайлите :)

Бих могла да кажа, на тези участници, които често си сменят аватарите, кой от тях съм усетила като най-близък до тях (разбира се, от моята гледна точка):

- Силвия СД си беше сложила по едно време един много пъстър и жив аватар, една картина на Джим Уорън Fly Away

- Мона имаше за аватар една жена, седнала, чете книга, заснета в гръб

- Аватарите на Аделаида са в един и същи стил, винаги много грациозни, елегантни

- Вендор имаше една много свежа и подходяща хрумка с едно яйце

и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

И аз мисля че аватара на всеки носи част от неговия характер,сетивност и чувствителност.

Интереса ми привлече една повтаряемост на аватари,това са:hakama i cvete80... ;)

странни съвпади има и в името на cvete80/мисля така беше предишното име на impulsa/,дори за

миг се обърках :D

разбира се няма нищо лошо в това,просто ми направи впечатление.

Светлина и радост за всички!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

"в нея има търпение и концентрация

и тишина и е звяр

грациозен

кадифен

и хаплив

и своенравен

и в същото време гальовен"

Есито коя ли е пък тя!? И що не каза нещо за очите и :king: ???

Линк към коментар
Share on other sites

На мен все не ми остава време да търся нова картинка за аватар ( 2 пъти по 30 мин. за 1 година). А виждам, че ви харесва да тълкувате, затова предлагам следната игра:

Абстрахирайте се от сегашния ми аватар. Въз основа на мненията ми и лични впечатления, ако ви попадне подходяща картинка, пуснете я тук. Като се съберат двайсетина , ще направя класация според моето виждане. А може преди това да ги подложим на гласуване за една седица и да видим дали моята класация ще съвпадне с общото мнение.

После може да се направи същата игра за друг желаещ и така да обогатим темата.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Въз основа на мненията ми и лични впечатления, ако ви попадне подходяща картинка, пуснете я тук.

Усещам те като уравновесен и позитивен човек. Нещо такова:

yoga_mind_body.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също и бих ти предложила за аватар някоя мандала, обаче и аз нямам време да търся подходяща в нета.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм си избрал кристално махало, понеже махалото ми е основен инструмент за работа.

Линк към коментар
Share on other sites

23s6blc.jpg

Новият ти аватар мноооого ме кефи! Мнооого нахакан тоз доХтор в отпуска (в сако е) и понеже да си лекар е призвание винаги има под/в пъка една инжекция ... за непослушните. :)

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

23s6blc.jpg

Новият ти аватар мноооого ме кефи! Мнооого нахакан тоз доХтор в отпуска (в сако е) и понеже да си лекар е призвание винаги има под/в пъка една инжекция ... за непослушните. :)

Есито пак сме на едни вибрации виж в по-страшната тема и прозри зад кулисите т.е. чуй това което не съм казала иначе да и аз това си мислех за новият аватар. Поздрави на онова с очите :3d_064:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...