Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

"За да опознаеш някого, трябва да се биеш с него." - Сараф от "Матрицата - Презареждане"

Биеш се със себе си. Дори да изглежда, че се биеш с друг.

Има резон и в двете мнения.

Господи, благодаря Ти за всички мои "врагове" те ми помагат да позная себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

"За да опознаеш някого, трябва да се биеш с него." - Сараф от "Матрицата - Презареждане"

Биеш се със себе си. Дори да изглежда, че се биеш с друг.

Да, така съм чел и аз. Макар че ми е трудно да си го обясня/представя. Сигурно не бива да се тълкува прекалено буквално това, че ние сме другите и те са нас. :lol: Знам че сме част от един организъм, но нали уж вс пак сме различни клетчици.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

А има ли резон в

"за да опознаеш някого, трябва да го убиеш!" ?! Така действа съвременната наука - десектира, анализира, но не преживява изследваното с душата си - защото я няма. Съгласен съм с Божидар - биеш ли се с някого, правиш го със себе си! Убиваш ли някого, убиваш себе си !

Линк към коментар
Share on other sites

А има ли резон в

"за да опознаеш някого, трябва да го убиеш!" ?! Така действа съвременната наука - десектира, анализира, но не преживява изследваното с душата си - защото я няма. Съгласен съм с Божидар - биеш ли се с някого, правиш го със себе си! Убиваш ли някого, убиваш себе си !

Маулана Руми отдавна го е казал това за което говори Божидар и аз съм го възприела със сърцето си. Иначе си прав за съвременната наука. Уви, много малко хора изучаващи я и прилагащи я са хванали духът от бутилката :))) т.е. духът на нещата, но все пак има и такива. Навсякъде има истински търсачи. Това за което споменах е за друг вид ученици с което не искам сега да казвам колко се велики едните и не- велики другите, някой да не ме разбере непревално. Просто говорех за един друг път. Макар всичко в същността си да е в единство все пак в единството има и многообразие. Едни неща са сходни, други привидно си противоречат. Затова казах, че има разумно основание и в двете мнения....

П.П. Нещо не ми се пише, на други вълни съм в момента. Току що направих второто си обливане със слънчева вода за тази година и се чувствам превъзходно...

~~~

В момента карам на автопилот 3d_142.gif

1316781.jpg?v=0

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Чета ви,но отдавна не съм писала.

Съгласна съм с Божидар,

Тези дни имаше предаване с Боян Разсаде и ме впечатлиха неговите думи/относно побоят/,"ако те ударят един път,удари два пъти",противно на библейското .

Как мислите?Кое е вярното?

В този ред на мисли - един компромис води до множество такива и ако едно нещо се повтори/напр.лъжата,кражбата/,то и ще се потрети.

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми звучи като от тъмната страна на силата. Е няма лошо и там се учат свещени уроци дори и много тежки, но за будния всичко е скъпоценен камък. А иначе ако не си буден няма много голямо значение от коя страна си, дори понякога нашокването на ряпата идва да те попробуди :)))

П.П. Една велика по моето скромно мнение книга icon12.gif -

Руми, Маулана Джапал алІдинОкеанът Руми

~~~

Белла специално за теб ако имаш желание можеш да се запознаеш със значението на пентаграма. Смятам че това ще ти отговори на въпроса -

Значение на Пентаграма.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

"За да опознаеш някого, трябва да се биеш с него." - Сараф от "Матрицата - Презареждане"

Биеш се със себе си. Дори да изглежда, че се биеш с друг.

Да, така съм чел и аз. Макар че ми е трудно да си го обясня/представя. Сигурно не бива да се тълкува прекалено буквално това, че ние сме другите и те са нас. :lol: Знам че сме част от един организъм, но нали уж вс пак сме различни клетчици.

:) По едно време тренирах Катори Шинто Рю - японско бойно изкуство с мечове. Ама незаконно. В гората :)

Учителят по Катори беше доста горда личност и ме почупваше с букена - дървения меч :)

Веднъж бях в двобой с една девойка от групата. Въпреки външното й уж нищо неправене ме докосна безброй пъти с върха на меча. И ме гледаше с някакво доброжелателство. Не като жена мъж, а по-особено гледаше противника.

Тогава се усетих най-практически, че за да спечелиш, не трябва да искаш да спечелиш.

И истинското учение почва като се откажеш да печелиш, защото почваш да работиш и да се сражаваш в известна степен със себе си и това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Хърватите са ми любимия чужд национален отбор по футбол. Жалко че този път не се класираха на първенството. България може да взима пример от хърватите. Те имат самостоятелна държава от 1991г., но въпреки това националният отбор,им от тогава досега, е постигнал по - големи успехи, отколкото нашия за десетилетия.Населението на Хърватия е по - малко от нашето.Е, вярно че футболът им се е развивал като част от югославския футбол... Ето клип за славния хърватски отбор, който през 1998г. стана трети в света.Хвала Хрватска !:)

http://www.vbox7.com/play:8f3721d8

Днес играят Северна Корея ( КНДР) и Бразилия. На севернокорейците това им е второ участие на световно, миналото им участие е било добро, но е било доста отдавна ...Та смятам, че нямат шанс, но се възхищавам на духа им : един от тях каза, че ще играят за слава, макар и това да е славата на техния лидер Ким Чен Ир ( но поне ще играят за слава, не за пари) , а друг техен футболист каза че като малък са го учили, че с единство и силен дух хората могат да преодолеят големи трудности. Пожелавам им да измъкнат поне точка от Бразилия. Сигурно ще трябва всички да играят на голлинията, за да го направят, но и така да е им го пожелавам. Обичам когато Давид се сражава храбро с Голиат и дори когато постига някакъв успех срещу него, макар и частичен. Обичам малките отбори да объркват сметките на големите и да поднасят изненади. Гърците и сърбите пък след историческите разочарования ми донесоха и футболни такива.;)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Ако допуснем, че сега те първа ще се осъзнавам духовно, това значи ли че най - гадното те първа предстои ? Защото нали като си по - осъзнат ти идват по - тежки изпитания, докато някой ден успееш с много зорове да излезеш от областта на противоречията ? :lol: Хем винаги трябва да си добър, хем не трябва да се възгордяваш от правилните си мисли и действия, много трудно ! <_<

П.п. Между другото браво на Швейцария и особено на КНДР за мъжките им игри. :)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Христо6

"границите на моя език определят и границите на моя свят."

Ами да де.:) По стечение на обстоятелствата аз разширих границите на сайта, разширих набора от изразни средства, проявих се като новатор.:) По принцип използвам широка гама от думи, различни думи носещи различни емоционални отенъци. От плюс до минус, от светло до тъмно. Тоест имам доста широки граници.:) Ти обаче отново влизаш в ролята си на дразнител. Сигурно някой ти плаща.:D

----------------------------------------------------------------

П.п. Странно защо, въпреки като цяло положителното ми отношение към теб ( което съм ти споделял не веднъж на лични и сега го споделям тук) и въпреки опитите ми да се разбираме, ти не спираш да правиш заядливи коментари към мен и към други хора, коментари които са ме дразнили дори да са били ориентирани към други от хората в сайта, коментари които не е нужно да правиш щом дадена тема не те вълнува и не ти харесва, коментари които сякаш идват, за да ухапят човека, дори да го унижат, коментари които сякаш идват да нарушат цялостната положителна атмосфера в сайта, която ти знам че намираш за лицемерна и която може и да е такава в дадени ситуации. Ти си тръгнала да ми говориш за толерантност и просташко поведение. Е, няма как ти да се опитваш да кълвеш хората, а аз да реагирам напълно положително към теб. В сайта може и да има такива добряци, но аз не съм такъв, няма да си кривя душата.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно някой ти плаща.:D

Да, спечелих милиони :-) И вече имам вила на островите Самоа - мечтата ми ...

Твоята грубост не може да бъде компенсирана и неразбиране, ала ми е все едно.

Успех по пътя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Прави сте момчета-Христо и Веселин. Имате право да сте себе си, да изкажете различно мнение. Но и аз имам право да ни ви харесвам грубостите. Имате прекрасни изказвания и съм далеч от мисълта, да ви съдя, но поне грубият език можете да ни спестите-Хриско!:feel happy:

Иначе сте сладури и двамата, но... всеки има слаби моменти.

Линк към коментар
Share on other sites

:DИзползвам свободния си избор, както преценя и ще си нося последствията ( благоприятни или неблагоприятни за мен). Айде къш къш ...

Така правят всички - нямайки аргументи, обиждат.

Проследих участието ви в другата тема, където ви нарекоха кокошка ....Ако взема това ваше твърдение, включването ви е било обидно. Така, че понякога се чудя дали не си търсите повод за конфликт. Всъщност, мнението ми е, че го правите умишлено

Един човек, дори да се държи ужасно, според мен тайно се надява да бъде харесан, мечтае да бъде приет от определено съсловие от обществото. Иначе не би се реагирало на "къш", или на "тебе кой пък те харесва"(и магия не ти стига). Според мен претенцията за елитарност, зад която прозира надменност ,е греха на това общество.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сигурно някой ти плаща.:D

Да, спечелих милиони :-) И вече имам вила на островите Самоа - мечтата ми ...

Твоята грубост не може да бъде компенсирана и неразбиране, ала ми е все едно.

Успех по пътя :)

Радвам се ако е така, ползвай си я със здраве.:) Ти си добър човек ( така ми се струва, въпреки че съм се дразнил от теб и въпреки, че пак може да ме клъвнеш...:lol:). Ако е истина, имам чувството, че с част от парите би помогнала на бедните. "Компенсирана" или "компенсиране" ? В какъв смисъл "неразбиране" ? Както и да е.:) Може да са ми правили комплименти пък аз тъпчото да не съм разбрал и да съм се ядосал.:D Ами благодаря за пожеланието, същото ти желая и аз.:) Ами ако не може да ми бъде компенсирана грубостта, здраве да е. Всъщност всичко се компенсира рано или късно, няма как. Който е без грях, нека пръв хвърли камък върху мен.:D Който иска да ме съди, нека ме съди, няма да ме уплаши особено, всеки има право да избира как да действа.:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Прави сте момчета-Христо и Веселин. Имате право да сте себе си, да изкажете различно мнение. Но и аз имам право да ни ви харесвам грубостите. Имате прекрасни изказвания и съм далеч от мисълта, да ви съдя, но поне грубият език можете да ни спестите-Хриско!:feel happy:

Иначе сте сладури и двамата, но... всеки има слаби моменти.

Че ми е лоша постъпката, лоша е.:hypocrite::lol: Това което трябва да си извадя като поука е че дори когато се шегувам трябва да внимавам да не засегна някой, за да не създавам ( макар неволно) поводи за дразги. Ще се старя повече и ще гледам да не грубея.:D Положителното е, че проявих грубост на думи,а не на живо. Някой ще каже, че с думи се почва. Така е.:D В крайна сметка ще гледам ако за в бъдеще отвръщам, да го правя мааалко по - фино, дори и с думи на живо да е ще гледам да съм умерен и ще гледам да не се стига до физически контакти.:D Ама човек понякога като се ядоса и сякаш си припомня времената в които е живял в животински тела и му се иска да си прояви хищничеството си макар да знае, че всичко се връща.:D Не е хубаво така, да, оСъзнавам го напълно.:) Ще спестя грубия език и ще опитам, доколкото имам сили да използвам дразнещите ме ситуации като средство за растеж, а не като повод за затъване в грехове...;) Може пък Бог да ми ги праща.;)Обаче аз поне не търся конфликти нарочно. Докато някои хора все едно зорлем търсят повод за конфликти. Така ми се струва. Нямам нищо против тези хора по принцип, просто съм се дразнил от определени техни изяви.:) Никога не съм се стремял да има конфликти в сайта, понякога неволно явно съм дразнел определени хора, но имам чувството че други дразнят с умисъл ... Ще се опитам да бъде по - спокоен и необръщащ внимание ...:) Ще се опитам да не храня илюзиите и ще опитвам да определям какво да ми е отношението към нещата, въпреки че ми е трудничко ...:lol::ph34r:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

въпреки негативизмът които се опитва да очерни Българите ,аз знам че сме много добри хора ,просто трябва малко време да се изчистят заблужденията и кривите разбирания .Иначе животът съм си го направил доста добре ,да некажа и прекрасен ,нямам пробли с никой ,доволен съм много ,макар че имам още доста да работя и над себе си .

Ние сме първи по изоставяне на деца :)

Да, добри хора сме, халал да ни е ...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

въпреки негативизмът които се опитва да очерни Българите ,аз знам че сме много добри хора ,просто трябва малко време да се изчистят заблужденията и кривите разбирания .Иначе животът съм си го направил доста добре ,да некажа и прекрасен ,нямам пробли с никой ,доволен съм много ,макар че имам още доста да работя и над себе си .

Ние сме първи по изоставяне на деца :)

Да, добри хора сме, халал да ни е ...

В интерес на обективността и справедливостта, трябва да се отбележи, че огромна част от изоставените деца са циганчета.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така. Имам над девет години стаж в Дом "Майка и дете", над 90% от изоставените деца са от тази социална група. Част от тях са временно оставени в Дома, да поотраснат, а след това биват прибирани от близките и използвани например за просия и кражби.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Помня веднъж как Вендор ми изтри един коментар от една тема, защото не бил подходящ за темата. Тогава той на лс ми обясни защо го е премахнал. Тогава не реагирах агресивно към него, съвсем нормално му отговорих, въпреки че още тогава знаех, че е гей. Няма сега да му се извинявам за онзи груб коментар, просто защото не искам, смятам че и неговия коментар беше груб ( аз не го бях нападл лично до онзи момент, не съм целял да го засегна...) Ако се извиня за грубия ми коментар, това ще бъде лицемерно.:lol: Дотолкова ми стига добротата, така че няма да му се извинявам специално за този коментар.:D Извинявам му се за това, че шеговитите ми коментари в поста ми към Веселин Вълчев го засегнаха ( засегнаха Вендор имам предвид). За това се извинявам, трябвало е повече да внимавам какво пиша, явно..., за в бъдеще ще съм по - внимателен в шегите си ...Но не съм целял да засегна когото и да е било нарочно, така се получи, Вендоре.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Много е удобно да се говори кой е доколко духовно велик.

НО за ралика от днешните пигмеи, някога е имало и други хора.

Вероятно Леонардо да Винчи е бил много или тъврде малко духовен, бил е малко духовен направо и Ван гог, че и Оскар Уайлд, са били изключитлено малко духовни, че и Анди Уорхол - изобщо всички те не заслужават вашето височайше внимание, щото не са духовни, а вие щото сте хетеро - сте. Интересна духовна концпеция и най-вече четене.

Да не говорим за Платон, Сократ или сие - те съвсем са недуховни.

Добре,че са те, че иначе нямаше за какво да пише Тома Аквински - той приема хомосексуалните, ала не и ние - щото сме велики.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Много е удобно да се говори кой е доколко духовно велик.

НО за ралика от днешните пигмеи, някога е имало и други хора.

Вероятно Леонардо да Винчи е бил много или тъврде малко духовен, бил е малко духовен направо и Ван гог, че и Оскар Уайлд, са били изключитлено малко духовни, че и Анди Уорхол - изобщо всички те не заслужават вашето височайше внимание, щото не са духовни, а вие щото сте хетеро - сте. Интересна духовна концпеция и най-вече четене.

Да не говорим за Платон, Сократ или сие - те съвсем са недуховни.

Добре,че са те, че иначе нямаше за какво да пише Тома Аквински - той приема хомосексуалните, ала не и ние - щото сме велики.

Айде пак се почна :) .Мона а защо си мислиш че те са били обратни ,това че някой хомосексуалист е решил да ги опетни и да им препише подобно нещо ,само и само за да прикрие собственият си психически недъг ,защото според мен точно така ги докарват нещата .

То е като тази история ,в която пускат слуха че имаш по голяма сестра ,а ти после ходи да обясняваш че всъщност имаш по малък брат :).Такива ми ти работи :).

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, тези постове са изтрити отдавна, но ти ги цитираш постоянно и ми е трудно да го изкарам от контекста на твоите постове.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...