Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

По принцип думичката "секс" е обмяна на енергии.

В Духовен смисъл "секс" пак означава обмяна на енергии, но не в земния смисъл буквално, а преносно. С други думи при "контакт " с Духа земните енергии от тленното тяло да се изчистят и преобразуват и в последствие да преобразуват и самото тленно тяло.

Залитане по темата "Секс" в земния й смисъл вече има коренно различно значение. Не забравайте, че подобието не е еднаквост.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Венци, за да те разбера, трябва да знам разбиранията на школата, която следваш. Бегло се запознах с тях преди време, но разбрах, че не са моя път. Ще се радвам, ако резюмираш най-важните неща, може би в темата за Златния Розенкройц (мисля, че имаше такава). Така, в 10-на постинга, да ни предадеш есенцията на парадигмата на тази школа. Ако е друга школата, същото!

Честно, рядко разбиранията ти са в резонанс с моите. Това не значи, че не те уважавам!

Линк към коментар
Share on other sites

Еее, такова предизвикателство няма.

Каква школа бе, човече. Това, което се нарича така не е идентификация, а среда. Но пътя си е път и както той нас моделира, така и ние него.

И виждам, че не желанието да ме разбереш е диктувало последния ти постинг. Преполагам, че като има школи, в тях има и даскали и тяхна работа е да преподават материала си, но в учебните часове. Аз съм ученик, имащ връзка със спомената организация, но предимно в училището на живота. Преди това съм бил, след това ще бъда и съзнанието ми си го разбърквам сам.

И какво иначе има да ми разбираш... Секс - той е за животинското в нас, което засега е есенциално. Добре бе, правете си го... Обаче Духа дръжте надалеч. Ако щете и тантра корифеи бъдете, но трансформациите на енергии и всички там взаимодействия и обмени се влачат по корем пред мъжкия принцип на първотворението - Дух. Или дори и само за проявите му като говорим - те са от съвсем друга природа!

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос ...

Може ли да се говори за духовност при човек имащ около 200 "русалки"?

Голяма връзка става тогава с Духа сигурно?

Ама ученици сме всичките в училището Живот - така е.

И по състрадание, състрадание на килограм търсим.

Оооххх.. да има и мене накой така да ме съжали ...

Линк към коментар
Share on other sites

За да успокоя радетелите за мъжката не знам какво, ще споделя, че ще дойде ден, когато децата ще се раждат без бащи. Както е било някога, преди милиони години. Мъжкият и женският принцип нямат нищо общо с вагината и с фалоса, така издигани днес в култ. И мъжката енергия и тинтири-минтири.

Говорете по-добре за Анимуса и Анимата и нещата ще се изяснат.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако трябва да бъдем точни принципите са активен и пасивен. По отношение на вертикалната ос Дух-Материя те винаги са съществували и ще съществуват (поне докато съществува проявената вселена). Активността и пасивността са относителни. Душата например е активна по отношение на тройното тяло и пасивна по отношение на Духа. Това е приложимо навсякъде, но все пак темата е за секса и ще спра дотук.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

И днес жените могат да се самовъзпроизвеждат без мъже, както и мъжете могат дая се самовъзпроизвеждат без жени. За първия вариант науката разполага с няколко сложни метода, но най-простия от тях не познава, а той е винаги буквално пред очите ни. За това как мъжете забременяват и раждат...и да пиша и да не пиша, смисъл няма...

Сексуалнтата енергия е мощна, най-мощната с която земния човек разполага, и толкова...1 човешка "сила"...За да де стигне до Духа, на човещ му трябват милиарди човешки "сили", ето защо досега човек не е достигнал до Духа със секс..

Духът е достигал до хората, при това, някои от тях са били полово незрели...

Бих попитал дали има някакви наблюдения какво става с аурата на жена, която прави секс с друга жена, както и за мъж с друг мъж, и какви трансформации могат да се направят с похарчена енергия...

Най-мощните енергии са тези на термоядрения разпад, и на ядрения синтез.- Има много примери за това, как тези два метода действат вътре в човека. Духовното извисяване е принципно съпроводено с това, че енергията съставляваща човека се превръща все повече и повече в атомична енергия, а тя пък, не съдържга сексуалната енергия в себ еси...поради което животните не могат да се извисяват духовно, въпреки че и те са носители на душа от същия модел, каквато е и човешката, но с иззвестни колическтвени разлики, не качествени, изобщо, душата в която и да е материализирана форма има само количествени различия, а що се отнася до качеството- то е едно и също, и е винаги "екстра качество".

Засега знаем как да се размножаваме, а как да се плодим е тайната на тайните, която всъщност е добре позната ни формула, но за да действа, трябва да обърнем всички знаци в нея...

Линк към коментар
Share on other sites

Венци - има какво да ти разбирам, защото според това, което знам, не те разбирам. А това, което знаем, е вътрешният ни модел, през който прекарваме всяко разбиране... Относно секса и духа - това, че отношението ни към секса и самият секс нямат нищо общо със свръхсъзнателните опитности на съзнанието - въобще не съм съгласен! Доколкото знам (без да съм сигурен и уверен) в средата на Златния Розенкройц, която явно моделира възгледите ти, се твърди, че този свят, включително и фините му проявления - емоционални и ментални, са само отразен свят. Дотук - прекрасно. Но - какво друго, ако не самият живец на Реалността, поне тази малка част, която работи през нас, е сексуалната енергия? Моите наблюдения са, че нейното наличие, направление и обяздване са именно инструментът за връщане в този - Реалния свят. А сексуалната сила е тази, която е връзката, силата, проявяваща се изначално в Айн СОф, пустотата и слизаща чак до нагона. Ако не виждаш връзката между Реалния и отразения свят, която именно е сексуалната сила - как ще постигнеш реалността?

Това са отвлечени разсъждения, но нима светът в който живеем, не е още по-отвлечен?

Мона, постингите ти, когато са с мярка провокация, са чудесни. Когато обаче преминат в приказки от рода на "тинтири - минтири" и "не знам си какво", както и когато са само кратки саркастични и по принцип противопоставящи се забележки - ей така, за спорта - са вече неуместно излизащи извън рамката на съзнателността, която е водещата идея на подобно електронно пространство! И няма никаква конструктивност в тях. Ще се радвам, ако прочета нещо интересно, обосновано, собствените ти разсъждения, погледът ти от различни страни на въпросите във форума, градивно творчество и езотеричните ти идеи и лични преживявания - а не едностранно, язвително тийнейджърски хапливи забележки по един ред... Хапливост, с която се защитаваш от нещо вътре в теб...

Линк към коментар
Share on other sites

Не, хапливостта ми е чиста. Не ме анализирай.

А "тинитири-минтири" е отношение par excellence към много от написаното в тази тема. Написвайки го втори път, се убеждавам колко е подходящо и колко е на мястото си казано. Отвъд хапливостта. И по-добре хапливост, отколкото беззъбие.

Някъде по-горе, някой, може би ти, беше написал, че мъжът по природа бил полигамен, а жената - моногамна. Позволявам си изобщо да не се съглася. Моногамията или полигамията е част от психическата конституция, а не от половата идентификация.

Неслучаен е и фактът, че повечето травестиращи хора са мъже, а не жени. Много повече мъже искат да стават жени, а не обратно. Защо ли? В търсене на изгубената АНИМА мъжете си измислят интересни пътища, за да се отклонят от целта - интегрирането на Женското у себе си в неговия тотален смисъл.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Всичко в битието е изградено на сексуална основа, диалектическа същност всъщност е сексуална същност. И ако едната колона на Храма е мъжка, другата женска, то средата се оказва нито женска, нито мъжка. Можем да опознаем себе си като полюс благодарение на другия полюс- това добре, но средата не можем да познаем нито чрез приближаването и сливането на двата полюса (така се затваря пътя), нито чрез бездействие всеки в своя полюс- така пък няма никой на пътя...Засега при съприкосновението на двете колони в средата- сексът като проявен акт, води до "сваляне" на една идея чрез женската колона до ниво на физическо проявление- раждане, но в мъжката колона не се отправя нищо материално, което да се "роди" в небитието, така ме процесът да е хармоничен и двустранно протичащ, което показва егоистичната природа на сексуалния акт понастоящем- както и да го правим, все "сваляме" от небитието и удовлетворяваме-материализираме идея-желание, и в това отгношение днес жената си знае урока прекрасно, но мъжете са неграмотни, но пък затова у тях е най-силен подтика към поука, поради което исторически почти навсякъде и дори и до днес мъжете са имали "предимство" в религиозно, духовно и т.н. направление...иначе появата им на земята е лишена от смисъл. Мъжете най-често отправят поглед към "небето", но пък жените най-често без да гледат към него, получават от "небето"...Така че, сексът би имал смисъл ксамо когато мъжете усвоят урока си, и компенсират със своя принос и родят точно толкова, колкото жените са родили от зората на човечеството та досега...Родените от жена чрез мъж така или иначе са обречени да заемат място на един от полюсите...Методът всъщност е безполезен...

В старо време мъжете можеха да раждат, но за сметка на това жените не знаеха да раждат без мъже, но от няколко хиляди години и това е възможно, поради което се налага един не толкова приятен извод- с правенето на секс ви наги ще имаме резултати, развиващи се по бинарна числова прогресия, докато Божествения метод представлява зачеване от "нищото" и развиването му по логаритмичен "сценалий" до нивото му на завършеност, която функционира безкрайно, самоподдържа се, изобщо- перпетуум мобиле отвсякъде...Къде сбъркахме, е въпросът, чийто отговор вълнува всеки...а който узнае отговора, е разрешил проблемът с т.нар. "първороден грях"... :3d_017:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян
:3d_052: е, не бях свършил още "парчето"...ама като има кой да аплодира...може и на бис да изляза... :3d_167: но утре...че стана време за нощно дежурство...а за него винаги е добре да имам "спешни парчета"...
Линк към коментар
Share on other sites

Много шарена стана темата! :) Хубави разсъждения! Нещо за логаритмите не разбрах, че съм скаран с числата и математиката, но то си е в мой минус само :)

До Мона: хубаво, нека е чиста хапливост - не те познавам. И все пак - не е ли най-добре човек да не е нито агресивен, нито пасивен, а чисто и просто асертивен, тоест да постига каквото иска, да не позволява да го използват, но без да хапе хората? Това беше принципно и извън темата... А какво мислиш за Анима и Анимус в нас? Според класическото разбиране, допколкото знам, АНима е контрасексуалният комплекс при мъжа, а Анимус контрасекс. комплекс при жената. На базисно ниво са проекция на майката и бащата, което се отразява при избора на партньор, отношението към него и т.н., а на по-фино ниво са Духът (Анимус) и душата (Анима). И са също така потенциални възможности за вътрешно развитие - за преживяване на секса на вътрешно ниво. Това, с различни думи, разбира се, се оописва въ всички сериозни езотерични учения. Аз се интересувам от интегрално познание и затова използвам различни термини..но, акто и да е. Как мислиш - жената има само Анимус и мъжът само Анима или и двата пола имат двата архетипа? Интересно ми е, защото вчера имах сблъсък с Юнгианската група по този въпрос...

А за секса - наистина доста пишем за философската страна, но не се осмеляваме да говорим за преживяванията си - не вулгарно пошло, но за секса като път за развитие, като биоенергетичен и информационен процес на обмен и култивиране на силата, както и като медитативно преживяване...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Щом с ходене може да се върви по чисто физически начин по път, и самото ходене е биоенергетичен процес в който става обмен на енергии, а и може да се медитира, и със секса може- ходенето и секса са интимно свързани. Някои ходят по принуда..така иправят секс, а за други е удоволствие...

А душата определено си има пол, според науката кабала е така, а тя се опира на писанието- както старозаветното, така и новозаветното писание. Ни мъжът е цял без жената, нито жената е цяла без мъжа, и определено кабала дава представа за сексуалния метод, но той е само по отношение на душата, а душата е едва началото на всичко. Освен това, всяко човешко същество, независимо от пола, съдържа Жената в себе си, но не всяко човешко същество съдържа Мъжа в себе си, което е просто една загадка...

А числата са си числа, числови редици, логаритмични числови редици, бинарни числови редици...Пропорциите на златното сечение и т.н.- това са неща, които имат съвсем првяко отношение и къз съзнанието, и към "кройката" на битието и дори към "дизайна" на вселената, такава каквато си е. Сексът в своята същност е уравнение, но от всички разклонения на психология опитите са само с прости действия като събиране, изваждане, умножение и деление- с тях се обяснява наистина огромна част от човешката пирода, но същината на тази природа е заложена в теоремите и аксиомите, заложени в това уравнение, което всъщностпредставлява сложна хронофизиологична функция...

Линк към коментар
Share on other sites

средата не можем да познаем нито чрез приближаването и сливането на двата полюса (така се затваря пътя), нито чрез бездействие всеки в своя полюс- така пък няма никой на пътя...което показва егоистичната природа на сексуалния акт понастоящем... мъжете са неграмотни, но пък затова у тях е най-силен подтика към поука... :lol:

:thumbsup::lol:

когато мъжете усвоят урока си... и родят точно толкова, колкото жените са родили от зората на човечеството та досега...
Задачата на половете е различна. Какъв мъж е този без самоконтрол над ума и чувствата?

В старо време мъжете можеха да раждат... Божествения метод представлява зачеване от Духа и развиването му по логаритмичен "сценарий" до нивото му на завършеност, която функционира безкрайно, самоподдържа се, изобщо- перпетуум мобиле отвсякъде...

:thumbsup2::angel:icon12.gif

Къде сбъркахме, е въпросът, чийто отговор вълнува всеки...а който узнае отговора, е разрешил проблемът с т.нар. "първороден грях"... :3d_017:
:3d_146:
Линк към коментар
Share on other sites

  • Може би е въпрос на енергия и впрягането и на работа за духовни цели?
  • Как да я трансформираме тази енергия ако я имаме в повече и ни прави бели във вътрешния (и външния) живот? Знаете ли конкретни методи?

:smarty: Как мислите?

Има такива методи, описани в книгите "Даоистка сексуална алхимия" и "Култивиране на мъжката полова енергия" - тези съм ги чел, а може би има и други на тази тематика. Когато не е предназначена за размножаване, сексуалната енергия може и е добре да се трансформира в други типове енергия, за да послужи за подпомагане на здравето, творчеството и духовното издигане.

Така или иначе се генерира, не бива да се подтиска ("подпушва") може да се насочи не навън, а навътре, и да се издигне към по-висшите центрове. Нещо от този род. Темата е адски обширна, може да се пише много, но аз не съм голям капацитет и опита ми не е много голям. Само съм се докоснал до това.

Редактирано от vesko
Линк към коментар
Share on other sites

Сексът е преди всичко усещане. И за мъжете, и за жените. Добре е всеки да намери своя истински партньор, за да усети танца на вселената.

Линк към коментар
Share on other sites

Сексът според мен е красиво усещане.Все пак си мисля,че толкова честат му употреба в днешно време има връзка с това,че се явява някакъв психологически отдушник.И друго - сексът с някой който не чувстваш толкова близък може да е светлинни години по-добър от този с човек който обичаш и цениш.В това как и кога правим секс изявяваме себе си по някакъв начин.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_030:

Сексът като отдушник - заместител на цялостната реализация в живота? Да, това е много често. Но след "изпускането на парата" човек отново се изправя пред същите проблеми, нали така? Чисто физическата страст може отначало да се изживява по-силно с някой, с когото човек не е изградил духовна близост. Това е така, защото се чувства свободен от ангажименти да се съобразява с друго освен със страстта и може по-добре да се отпусне. Но после по правило следва нехармонично душевно състояние (отегчение или пък трескаво пристрастяване с неспособност за концентрация в нещо по-различно). И това не е осмислящо живота състояние, особено ако човек има развити и други потребности от общуване, освен елементарните. Ако обаче душевното сродство преобладава и човек не се страхува от отговорността да изгради връзка, хармонична на много нива, при успех в това цялостно хармонизиране и интимността ще бъде по-удовлетворяваща, макар и по-плавна; не толкова трескава, но далеч по-одухотворена. Това, което го дават по филмите - че любовта е помитаща всичко пред себе си страст, че остротата на сексуалното преживяване е основно мерило за силата на любовта - е твърде евтина манипулация. Често и самите артисти и режисьори разбират това, но продължават да пласират онова, което се продава най-сполучливо. :3d_132:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което го дават по филмите - че любовта е помитаща всичко пред себе си страст, че остротата на сексуалното преживяване е основно мерило за силата на любовта - е твърде евтина манипулация. Често и самите артисти и режисьори разбират това, но продължават да пласират онова, което се продава най-сполучливо.

:thumbsup: :thumbsup: И не само по филмите - това е културата на фаталната страст, която се нарича с думата - голяма и истинска любов. Всъщност това е не просто и не само манипулация, това е голямата и истинска (само)заблуда и агресия. Тази култура вече 2 столетия почти промива мозъците на поколения и възпроизвежда мита, че голямата любов е тази, в която човек не може да диша без любимия, забравя за себе си и околния свят, способен е да убие от любов и още куп подобни внушения, които налагат агресивност и зависимости в замяна на Силата, която управлява Вселената. Същата тази култура обявява за еснафско спокойствие, безчувственост и посредственост на емоциите и връзките безусловната любов и хармоничните сексуални отношения, които дават на човека свобода и щастие и спокойна радост.

Линк към коментар
Share on other sites

Добромир, Донче - буквално ми взехте думите от устата :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Не, просто има различни хора. За едни спокойствието или т.нар. спокойна любов е ежедневие и начин на мислене. За други, любовта е страст и наистина е изпепляваща.

Аз не си представям Испания без нейното фламенко, без нейните тъжни песни по изгубената любов и горчиви страсти. Или Южна Америка - ако Латинска Америка не беше толкова крайна - обичаща и мразеща, нямаше да се родят нито Маркес, нито Алиенде, нито Рубен Дарио или Паулу Коельо.

Спокойствието на швейцарска крава не ми отива. Сексът и пиенето на кафе не са едно и също нещо.

Въпрос на темперамент.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Някои го предпочитат горещо? :3d_146:

Така е, да - а и изживяванията при физическата близост е нормално да се различават у отделните хора. Но по-скоро мисля, че ние имахме предвид нещо друго. За него е казано повече в темите за пристрастяването. Накратко - пламенна или не, човешката любов може да се ограничи до нещо фрагментарно, да го напомпа с цялата си жажда за осъществяване, да постави всичко в зависимост от това и неизбежно ще се появи агресивност срещу всички реални или мними пречки - та тогава следват и проблемите... Дори при много дълбоко изживяване на интимността човек може и да не е пристрастен към секса, както и обратното. Има и филми - по-често обаче детски, под формата на приказки - които много добре поставят темата за единството във възприятието на човека, което води до истинска любов и в противовес - алчното пристрастяване към трохите удоволствие - обикновено от неподходящ източник и често без взаимност - което всъщност оставя интригата на повествованието свежа. Но пък сапунките... :3d_100::3d_062::3d_071::3d_115::3d_155::3d_016::3d_007::3d_017::3d_069::lol:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Секс със обич и сливане на мъж или жена си е път нагоре... Както каза Кристиян секса ражда деца по бинарна система. Е още ни е трудно по фибоначи, но има наченки... Нали сме тръгнали нагоре :feel happy:

Погледнете фараоните :hmmmmm:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...