Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Kак тълкувате комбинацията : 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли

Личното ми мнение е, че:

има твърде силна обвързаност със средата и много енергия е вкарвана в определена област, сега е времето да се разгледа и обмисли ситуацията, в която се намира питащият и бавно и внимателно да си реши проблемите, които са дошли най-вече от това, че е изразходвал енергиите си и го е давал по течението. Време е да се освободи от някакви принуди, които са го накарали да изгуби индивидуалността си.

Това вероятно ще доведе до положително разрешаване на семейни въпроси...да помогне на някой близък, да се погрижи или разпредели нещо у дома...

ще се радвам на отзив и реплика hypocrite.gif

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, потърсих по-интересни комбинации с 3 меча, но не успях да ги открия за съжаление. Едни от най-скорошните ми са 3 меча с Умереност касаещи развитие на отношения, като Умереността е последна и 3 меча, Маг и Крал чаши за отношението на мъж към жена. Отврат е това е всеки го вижда. Друга комбинация за която по памет си спомням е 3 Меча, Страшен съд и Смъртта. Тя ми е най-скорошна и прясна все още. Всичко напълно се осъзнава, нужна е промяна и раздяла с ненужното. Ставаше въпрос за връзка с мъж. Просто не можеше така да продължава. 3 меча усили болката тук за което ти говориш в твоя пост по-горе. Изобщо достатъчно е 3 меча със Смъртта. Въпреки всичко харесвам точно тази последователност. Щеше да е по-зле ако имахме примерно 3 меча, 6 чаши и Обесен в такава ситуация.

Това е което за сега се сещам.

Линк към коментар
Share on other sites

Kак тълкувате комбинацията : 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли

Здрасти :)

Без въпрос тези карти на мен ми говорят за огромна амбиция, свръх напън нещо да види бял свят, да се материализира. Дяволът не дава мира, но понякога е за добре, защото те побутва да свършиш нещо :). 10 пентакли е много любима моя карта. Появата й на тази позиция прави заявка за осъществяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Kак тълкувате комбинацията : 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли

Здравей. А какъв е въпроса?

Извинявайте, че не разясних въпроса.."Ще се срещаме ли с Х ..или по-скоро какви ще ни бъдат взаимоотношенията "

Линк към коментар
Share on other sites

Kак тълкувате комбинацията : 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли

Здравей. А какъв е въпроса?

Извинявайте, че не разясних въпроса.."Ще се срещаме ли с Х ..или по-скоро какви ще ни бъдат взаимоотношенията "

Здравей.

Тук има много силно желание за нещо, ти си знаеш за каквоsmile.gif. Но има и някаква игра, която някой е поставил и цел към осъществяването и. Мисля, че с този човек сте имали приятелство и е поставено ново начало на нещо, натам се насочвам. Мисля, че имате някакви проблеми с комуникацията ви, някаква пречка, разстояние или нещо друго.

Мисля, че някой от Вас има резерви по отношение на другия, но не мога да определя кой. Съмнения също.

Нещо особено мисля, че е имало в запознанството Ви, ако е така ти ще кажеш.. В картите ти има и страх някакъв.

Някой от вас може да има проблем със семейството-там да има някакъв проблем, който по някакъв начин да е свързан с Вас.

Хрумва ми нещо, но ти ще кажеш дали съм права - да е имало някаква измама с много пари, облагодетелстване с пари. Да е поставяно начало примерно на някаква обща работа, бизнес и да е имало измама в него, нещо натам ме навежда мисълта.

Поздравиsmile.gif

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Kак тълкувате комбинацията : 8 пентакли ,Дяволът, 10 пентакли

Здравей. А какъв е въпроса?

Извинявайте, че не разясних въпроса.."Ще се срещаме ли с Х ..или по-скоро какви ще ни бъдат взаимоотношенията "

Здравей.

Тук има много силно желание за нещо, ти си знаеш за каквоsmile.gif. Но има и някаква игра, която някой е поставил и цел към осъществяването и. Мисля, че с този човек сте имали приятелство и е поставено ново начало на нещо, натам се насочвам. Мисля, че имате някакви проблеми с комуникацията ви, някаква пречка, разстояние или нещо друго.

Мисля, че някой от Вас има резерви по отношение на другия, но не мога да определя кой. Съмнения също.

Нещо особено мисля, че е имало в запознанството Ви, ако е така ти ще кажеш.. В картите ти има и страх някакъв.

Някой от вас може да има проблем със семейството-там да има някакъв проблем, който по някакъв начин да е свързан с Вас.

Хрумва ми нещо, но ти ще кажеш дали съм права - да е имало някаква измама с много пари, облагодетелстване с пари. Да е поставяно начало примерно на някаква обща работа, бизнес и да е имало измама в него, нещо натам ме навежда мисълта.

Поздравиsmile.gif

Здравей, Жур!

Да желание има така е! Надявам се да е двустранно не само от моя страна.. но незнам ..И т.нар дистанция и страх ..Отношенията ни не са свързани с пари ами по-скоро са на по- лична основа .. А относно особеността в запознаството ни какво имаш впредвид взаимоотношенията ни или конкретно начина по които сме се запознали..Стана мми интересно и се замислих.. Това -което ми казваш е наистина много точно описание на ситуацията..Аз лично се чудех просто тъй като зададох въпрос които по скоро тук отговора е да или не.... аз лично тълкувах че това е началото на нещо - на някакви взаимоотношения или по скоро възобновяване..при справяне със тази дистанция..и дяволът ми описа много точно отношенията ни.. Междоругото исках да кажа освен това много често като задавам въпроси свързани с отзи човек ми се падат рицар пентакли , 7 мечове, 3 жезли.. винаги тези карти ми говорят за бавно осъществяване но все пак осъществяване на желанията..помощ от други хора , на която разчитам ии само много ме обърква 3 жезли..П.С някокло пъти се повтори и Асо пенткли.. Ти какво мислиш? Благодаря много з апомоща..

Поздрави!

Редактирано от schicksal
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Жур!

Да желание има така е! Надявам се да е двустранно не само от моя страна.. но незнам ..И т.нар дистанция и страх ..Отношенията ни не са свързани с пари ами по-скоро са на по- лична основа .. А относно особеността в запознаството ни какво имаш впредвид взаимоотношенията ни или конкретно начина по които сме се запознали..Стана мми интересно и се замислих.. Това -което ми казваш е наистина много точно описание на ситуацията..Аз лично се чудех просто тъй като зададох въпрос които по скоро тук отговора е да или не.... аз лично тълкувах че това е началото на нещо - на някакви взаимоотношения или по скоро възобновяване..при справяне със тази дистанция..и дяволът ми описа много точно отношенията ни.. Междоругото исках да кажа освен това много често като задавам въпроси свързани с отзи човек ми се падат рицар пентакли , 7 мечове, 3 жезли.. винаги тези карти ми говорят за бавно осъществяване но все пак осъществяване на желанията..помощ от други хора , на която разчитам ии само много ме обърква 3 жезли..П.С някокло пъти се повтори и Асо пенткли.. Ти какво мислиш? Благодаря много з апомоща..

Поздрави!

Аз мисля, че запознанството ви може да е от интернет, това имах впредвид, но може и да не е така. И на някой от Вас това може да му е за пръв път.

След като пишеш и другите карти, пак си мисля, че нещо комуникацията ви не е редовнаsmile.gif. Като всичко това ме навежда на мисълта, че не си общувате редовно с този човек.

Мисля, че ти много искаш да си с негоsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Жур!

Да желание има така е! Надявам се да е двустранно не само от моя страна.. но незнам ..И т.нар дистанция и страх ..Отношенията ни не са свързани с пари ами по-скоро са на по- лична основа .. А относно особеността в запознаството ни какво имаш впредвид взаимоотношенията ни или конкретно начина по които сме се запознали..Стана мми интересно и се замислих.. Това -което ми казваш е наистина много точно описание на ситуацията..Аз лично се чудех просто тъй като зададох въпрос които по скоро тук отговора е да или не.... аз лично тълкувах че това е началото на нещо - на някакви взаимоотношения или по скоро възобновяване..при справяне със тази дистанция..и дяволът ми описа много точно отношенията ни.. Междоругото исках да кажа освен това много често като задавам въпроси свързани с отзи човек ми се падат рицар пентакли , 7 мечове, 3 жезли.. винаги тези карти ми говорят за бавно осъществяване но все пак осъществяване на желанията..помощ от други хора , на която разчитам ии само много ме обърква 3 жезли..П.С някокло пъти се повтори и Асо пенткли.. Ти какво мислиш? Благодаря много з апомоща..

Поздрави!

Аз мисля, че запознанството ви може да е от интернет, това имах впредвид, но може и да не е така. И на някой от Вас това може да му е за пръв път.

След като пишеш и другите карти, пак си мисля, че нещо комуникацията ви не е редовнаsmile.gif. Като всичко това ме навежда на мисълта, че не си общувате редовно с този човек.

Мисля, че ти много искаш да си с негоsmile.gif.

Да така е комуникацията ни е непостоянна ..на периоди :) Не запознанството ни не беше в интернет, но общуваме често в интернет ако това има нещо общо ;) Най-интересното е ,че винаги картите много си приличат..т.е. нещата не се променят но отскоро мисля ,че трябва да излязат други резултати

Редактирано от schicksal
Линк към коментар
Share on other sites

Жур имам един въпрос към теб..може би ще ти се стори малко глупав и не много по темата , но все пак да питам.. Как успяваш да вникнеш толкова дълбока в смисъла на картите..вероятно е дълго изучаване , практика и паралели между картите и случки в твоя живот...А може би не..незнам ..просто ми е много интересно как успяваш да направиш логическата връзка и да създадеш история от 3 карти.. :)

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Аз нямам дълъг опит с картите Таро, едва 2 години. Не е глупав въпроса тиsmile.gif.

Прочети всичко, което е писала Мона, ще научиш много неща, тя е човекът с опита smile.gif. А иначе друго какво да ти кажа, може би в един момент се получаваsmile.gif.

Ивета, Честит Рожден Ден и тук3d_041.gif.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Да, постарах се да прочета поне повечето неща които е написала Мона във форума..бяха ми много полезни, но въпреки това дори и да успявам да тълкувам горе долу всяка една карта по отделно не мога да ги свържа ..например има много карти които според Мона не се тълкуват индивидуално а с помоща на следващата и това най-много ме затруднява рядко успявам да направя връзката...Надявам се да се получи с времето и практиката..Аз се страя всеки ден да отделям време за картите може би защото са ми много интересни, но за съжеление нещата които ме вълнуват в последно време са едни и същи и това прави въпросите ми към картите еднотипни ,а няма много хора от моите приятели, които да са заинтересовани да "гледам на тях" за да получа практика и може би да се почуствам полезна.. Иначе се опитвам да правя сравения между моите и вашите тълкувания на картите и по този начин всеки път добавям нещо :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета:).

Какви ще са резултатите от едно общо събрание/касае публично дружество/ - 4 пентакли, 8 пентакли, Луната.

Има много неясноти и те ще си останат и след събранието. Има съпротива срещу нещо ново да се въведе или направи, въпреки всичко. Може да бъде обсъден въпрос и за недостиг на пари., но да си остане да си виси като проблем, да не се разреши.

Всъщност мисля, че всичко ще си остане така както си е било, резултат конкретен няма да има. Евентуално всичко да си потъне там, откъдето и си е дошло, като идея за осъществяване на нещо ново.

Как мислите вие с тая Луна накрая;).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета:).

Какви ще са резултатите от едно общо събрание/касае публично дружество/ - 4 пентакли, 8 пентакли, Луната.

Има много неясноти и те ще си останат и след събранието. Има съпротива срещу нещо ново да се въведе или направи, въпреки всичко. Може да бъде обсъден въпрос и за недостиг на пари., но да си остане да си виси като проблем, да не се разреши.

Всъщност мисля, че всичко ще си остане така както си е било, резултат конкретен няма да има. Евентуално всичко да си потъне там, откъдето и си е дошло, като идея за осъществяване на нещо ново.

Как мислите вие с тая Луна накрая;).

Здравей! :)

Не мисля, че ще има резултати. Минават ми няколко неща на ум. Едното е, че въпросното събрание е за "отбиване на номера". Дори и да има нужда от него, ясно и предрешено е, че нищо няма да се реши. Просто няма такава цел. С Луната на трета, другото, което си мисля е, че доста неща са скрити - различни манипулации, на документи, хора, пари и т.н. Просто на повърхността е само маската, а някой има интерес реално това, което се случва, да остане неясно. С 4 пентакли на първа нещата отдавна са такива. Няма и да се променят.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! :)

Не мисля, че ще има резултати. Минават ми няколко неща на ум. Едното е, че въпросното събрание е за "отбиване на номера". Дори и да има нужда от него, ясно и предрешено е, че нищо няма да се реши. Просто няма такава цел. С Луната на трета, другото, което си мисля е, че доста неща са скрити - различни манипулации, на документи, хора, пари и т.н. Просто на повърхността е само маската, а някой има интерес реално това, което се случва, да остане неясно. С 4 пентакли на първа нещата отдавна са такива. Няма и да се променят.

Здравей и от менsmile.gif.

Така е , отбиване на номера си е, щото просто трябва да се състои, съгласно протокола.

Не знам за манипулациите, но се съмнявам отдавна, че има такива неща, някои факти го показват и доказват. Замаскирване е на реалните проблеми, а някой и печели от това. Така че, права сиwink.gif.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една определено красива комбинация, която ми направи впечатление. Картите не са сложни за тълкуване, въпреки че историята и предисторията е оплетена и с много пластове за разбиране, но самите карти са един остров на спокойствие и увереност. А именно:

Рицар чаши, Кралица жезли, Императрицата

В случая Кралица жезли е централна фигура, която движи нещата, която образно казано, държи ключовете от Къщата и ще ви посрещне на прага с усмивка, ще организира сватба, парти или екстремно заминаване за броени минути, ще намери спешно телефонен номер, който е търсен безуспешно досега, ще намери начин да се излезе от сложна ситуация. Защото, освен че е Кралица жезли, тя е и Императрица - това е уникално съчетание, жената не е просто една активна и дейна жена, тя е на своя трон и оттам не може да я свали никого. Но тя е и императрицата и в очите на Рицарят на чаши, който нежно я обича.

Типична комбинация за приказка с щастлив край :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Какви ще са резултатите от едно общо събрание/касае публично дружество/ - 4 пентакли, 8 пентакли, Луната.

Нищо съществено не се е решило, както се и очакваше, и както го и видяхмеsmile.gif. Формалност отвсякъде. Тук под повърхността има много омраза, разделение на собственици и т.н.

Всъщност едно от решенията е гласуване на повече пари за главните действащи лица или по-точно тези, които са най-горе.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 3 пентакли, Паж пентакли, Дяволът.

Как мислите?

На мен тази комбинация ми говори за много силен ентусиазъм ..може би има някаква "изгода" от комуникацията с тази жена ...Също така може би тя за него е "забраненият плод" ,...някакъв вид изкушение..

Аз също имам един въпрос .. Ще се състои ли дадена среща? - 6 жезли 2 пентакли Асо жезли.. Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 3 пентакли, Паж пентакли, Дяволът.

Как мислите?

Не виждам намерения като план за нещо или ако такива има, то все още не са изяснени. Виждам желание за приятно прекарване на времето, заигравки, такива неща, които продължават дълго (по 3 пентакли), но някак не преминават границата на флирта.

Аз също имам един въпрос .. Ще се състои ли дадена среща? - 6 жезли 2 пентакли Асо жезли.. Какво мислите?

С подобни карти, едва ли това е възможно. Ако 6 жезли беше трета, шеше да е друго положението, определено. Няма за какво да се хвана в тези твои карти - хем са ниски, хем са нестабилни.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 3 пентакли, Паж пентакли, Дяволът.

Как мислите?

На мен ми приличат на много сериозни намерения, които стигат дори до отдаване и с много ентусиазъм ще се гмурне в тях.... което май води до пристрастяване и може би дори загубване на себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също имам един въпрос .. Ще се състои ли дадена среща? - 6 жезли 2 пентакли Асо жезли.. Какво мислите?

А пък аз виждам състояла се среща като има обаче много неща за вършене или организиране - някакъв вихър, през който да се мине, за да се стигне до вдъхновението и радостта от срещата :) Асото показва обаче много смели планове, които околните може да не споделят... а също и че е хубаво да сме отворени за възможностите, които ни се отварят yinyang.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също имам един въпрос .. Ще се състои ли дадена среща? - 6 жезли 2 пентакли Асо жезли.. Какво мислите?

А пък аз виждам състояла се среща като има обаче много неща за вършене или организиране - някакъв вихър, през който да се мине, за да се стигне до вдъхновението и радостта от срещата :) Асото показва обаче много смели планове, които околните може да не споделят... а също и че е хубаво да сме отворени за възможностите, които ни се отварят yinyang.gif

Къде ги виждаш тези неща?

Единственото, което тук е факт, е 6 жезли, и то не като състояла се среща, а като желание за такава, и нищо повече. Ако след 2 пентакли имаше друга карта, например 6 пентакли, 6 меча, Рицар жезли, Рицар пентакли, Паж жезли, Паж пентакли, Светът, добре, да. Дори една елементарна 3 чаши, която пак е вяла работа, и ниска сама по себе си като отговор, пак можеше да е от полза.

Но тук 6 жезли не кореспондира с нищо, не прави връзка с нищо - никакво събитие, никакво осъществяване. 2 пентакли с Асо жезли не са положителен отговор (не са всъщност никакъв отговор), и съвсем не дават основание за такива разсъждения.

Къде виждаш неща за вършене, вихър? Или смели планове в Асото - абсурд. То, доколкото "пее в хора", е много повече пречка да се случи каквото и да било.

И да се осъществи среща, все едно. Тя не води до нищо. Аз така или иначе съм на мнение, че такава няма да има. По-добре, ако на момичето му е важно, да пита пак след няколко дни.

Честно казано, като гледам колко изписах за тези карти, не ми се вярва, че е възможно. Казах много повече от всичко, което би трябвало да се каже за тях.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Странно е изказването, че няма събитие и осъществяване.... от четирите елемента, жезлите са тези, които създават и нахъсват!

Или смели планове в Асото - абсурд
, ох, леле g.gif, а кой ако не огъня ще има смели планове?! и то най-силната есенция на боята!

Предполагам, че просто различните възгледи определят и различната опитност с картите...

За мен двата пентакъла винаги е свързан с много задачи, които имат да се свършат и то успешно.

В тази комбинация имаме огън - действие и земя - осъществяване.

И не мога да повярвам, че силата на Асо жезли - инициатива, действие, посока е

много повече пречка да се случи каквото и да било.
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че имаше друга тема, в която се обсъждаха боите и енергиите им по стихия.

Два пентакъла обикновено се нихилират, защото няма някой, който да ги задвижи и те ще останат вторачени в безумния си устрем за осъществяване, докато някой не ги ритне яко. Две карти от боя жезли лесно изгарят и като дим изчезват, ако няма земя до тях, специално за жезлите е това. Огънят сам по себе си какво е - бъдеща пепел и отминала надежда за огън, без да има какво да поддържа огъня, всичко ще остане и е илюзия. Най-слаби са Аса-та и то на всички бои, с изкл. на Ас пентакли, но това е частен случай.

Без меч няма пробив. Мечовете са армията на Таро - те пробиват тунели и прокарват нови магистрали, изравят скрити съкровища и правят от джунглата цивилизация.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...