Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2: браво, браво, бравоооооо!!!благодаря на предният участникл аз също съм бивш пушач и това което казваш е самата истина дано всички я осъзнаят макар че това се случва само ако се опиташ да откажеш цигарите.Не е лошо да се провалиш-лошо е да не пробваш :thumbsup1: ТИТИ
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как всеки вижда каквото му харесва...

Нямаше жалки оправдания, но добри алегории също в полза на отказване на цигарите.

И все пак дори и непушач, не е добре токова ревностно да се противопоставяш на опонентите, така се предизвиква открит конфликт, а той не съдържа градивност в себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

Г-н Венцислав, ни най-малко не желая да предизвиквам конфликти, просто искам да отворя очите на пушача и да му обясня какво точно е той в очите на непушачите-такава съм била и аз когато пушех.Човек обаче трябва да го разбере иначе не може да се справи с проблема си.Най важното обаче е наистина да го иска.Седна дума -на пушача трябва да му се въздейства психически т.е да бъде засегнато неговото мнение за цигарите дори леко да бъде унижен ,за да се замисли ,че цигарите не са по-важни от личното му достойнство, от семейството му и от общественото мнение и тук ще цитирам именно такова въздействие, което наистина би имало някакъв ефект:"Двама съпрузи с висше образование сключили писмен договор: съпругът-пушач се задължил пред съпругата-непушачка,че ежедневно ще пуши само десет цигари.Когато искал да запали следващата, купувал я от съпругата си срещу 2лв.Договорът целял да принуди:него по-малко да пуши ,а нея-да го следи зорко.Но тъй като съпругът не се отказвал изцяло от лошата си привичка, те сключили нов договор, с който цената на единадесетата и следващите цигари се повишавали на 10лв.-едната.Резултатът бил поразителен.Съпругът установил,че пушенето ще го доведе до банкрут.Престанал въобще да пуши , тъй като си дал сметка, че още първата цигара от разрешенте десет ще го подведе да запали и други." ето това е:"да спреш да пушиш е лесно -просто трябва да не пушиш"

П.С. Ето защо намалянето на цигарите не може да помогне -то само ще усложни нещата.Ще се радвам ако успея да помогна на някой! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък исках да кажа, че нерегестрираният приятел, който ти бе отговорил, всъщност не подкрепяше тютюнопушенето, а обратно! Иначе и аз като Пушкин съм отказвал цигарите няколкостотин пъти, но последният не бе победен от времето, и затова давам глас ЗА:

П.С. Ето защо намалянето на цигарите не може да помогне -то само ще усложни нещата.
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво да ви кажа. Лично за мен всеки може да откаже цигарите, стига да го иска истински. Именно затова ако еди кой си сам не е убеден че трябва да спре с цигарите, то никой не би могал да му помогне. Така мисля аз- или твърдоо решаваш че ги спираш още утре, или все ще отлагаш за следващият месец и така до края...

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли вегетарианци пушачи? Някой, който е спрял месото, спрял ли е цигарите? По-трудно ли е да се откажеш от цигарите , отколкото от месото? В какво е разликата? Ами разлика няма. Иска ли човек нещо, прави го. Останалото са приказки за зависимост, навик, обтоятелства, пристрастеност. Ако не можете да откажете цигарите, значи , че вътрешното ви аз не желае да ги откаже. Цялото ви същество трябва да ги отхвърли. Иначе заплахата от погрозняване, остаряване, заболяване няма да ви спре да задушавате клетките на своето тяло и телата на околните. Може пък тялото ви да има нужда точно от тази отрова. Все с нещо се тровим докато сме тук, на Земята. Поне да имаме избор.

Малко уточнение - не пуша и никога не съм искала да пуша, нито съм пушила. но се храня с месо. Поне когато го има, го ям. Затова тръгнах към тези аналогии.

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпа Милкана -права си:наистина всеки сам избира дали да трови тялото си с тютюн,но идеята тук е да се помогне на хората.Именно ,защото не си била пушачка незнаеш за какво става въпрос.Тук става въпрос за промитият мозък на пушачите,че това е някаква необходимост,че това е средството за отпускане и разтоварване-НЕ-това по-скоро е точно обратното и затова трябва да се прочисти първо психиката на пушача и след това да се събуди собственото му АЗ. Всъщност това АЗ у пушача се отприщва по няколко пъти на ден ,само че има отключващи моменти ,които го връщат към"колко е хубаво да пушиш". Нещата не са толкова прости -казваш край и спираш-трябва първо да си убеден ,не че искаш да ги откажеш ,а че повече няма да пушиш и да си сигурен в това.Ето за това исках да кажа на всички пушачи ,че пушенето не е навик не е опора и не е необходимост-иначе природата щеше да ни снабди с нещо като комин за отвеждане на дима.Защо всичко е в психиката?Защото ето така действа този наркотик.-психически.Ще цитирам един автор,на когото всъщност дължа отказването си от цигарите./той също е бил пушач и е разгадал мистерията на капана в който попадат всички пушачи в книгата "Не пуша вече"/-"след тържественото си обещание пред съпругата ми ,че повече няма да пуша -изминаха шест месеца.Тогава срещнах един приятел и той ме попита:Как си . А аз му отговорих ,че оцелявам вече шест месеца без цигари и той ми отговори:Е и -браво ти си вече непушач, постигнал си целта си какво чакаш -радвай се и се смей или щесе опитваш да оцеляваш така до края на живота си." /не го цитирам дословно просто преразказвам това което съм прочела/С това искам да обясня ,че пушачът вече е преодолял физическата зависимост -продължава да живее и без цигари но психиката му е още зомбирана и той просто страда,без да си дава сметка ,че именно той си причинява това страдание.Затова искам да кажа на всички пушачи първо да погледнат психологически на въпроса и след това да откажат цигарите едва когато са сигурни че са готови да изпушат последната си цигара.И тя наистина трябва да е последна за.....целият ви живот ,но ако още не сте готови да кажете:"току що изпуших последната си цигара" и да говорите истината да сте напълно убедени че повече никога няма да палите ,държите или дъвчете нещо съдържащо тютюн-по добре го отложете защото със сигурност ще се провалите -може след година -две може и след двадесет но ще се провалите.Ако пък сте убедени ,че пушите последната цигара през живота си -от следващият миг вие ще бъдете нов човек -за себе си и за обществото.Не си мислете ,че няма да си мислите за цигари -напротив ,но дори и това да се случва -мислете си-"колко е хубаво ,че вече съм непушач"Започнете ли обаче да унивате и когато се сетите за цигарите да си мислите"ех сега да можех да си запаля една..." моят съвет е -нещо сте изпуснали -върнете се назад.Когато изчистите мозъка си от страховете "как ще живея без цигари"когато спрете веднъж за винаги да пушите пред вас ще стои един единствен въпрос,на който никой не може да отговори и той е "Защо съм пушил толкова време!?!"Желая ви късмет от все сърце и искрено ще се радвам ако някой внимателно е чел и е разбрал ,че именно сега и в този час трябва да изпуши последната си цигара.....

Линк към коментар
Share on other sites

:D чипчето за самоунищожение при цигарите е било много специално :D

Гостенино, благодаря за споделенето- въздействащо е! Много много си прав!

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели! Аз съм вашият гостенин и няма да спра да ви помагам, защото е много важно да разберете защо човек толкова лесно попада ва този коварен капан. Аз също съм пробвала какво ли не -то не беше табекс, то не бяха други билки, китайски чайове и пр. Няма лек за цялата тази работа, дори даже не те освобождават от стреса, който уж предизвиква отказа от тютюнопушенето/макар, че в действителност няма подобно нещо -просто плод на заболялата от тютюна психика/ Спомням си че влязох в кварталната аптека и попитах продавачката дали има нещо ефикасно за отказване от тютюнопушенето и знаете ли какво ми каза тя?" Ако имаше нещо наистина толкова ефикасно лекарство мислиш ли че милиони хора вече отказали цигарите ще пропушват пак?"-и след това почука с показалеца главата си и каза: "Всичко е тук-няма волеви метод, няма намаляване на цигарите трябва просто да не те е страх че утре рано сутринта ще трябва да пиеш кафето си без цигара-това е"Аз знаех това и въпреки това отново потърсих помощ от съвременната медицина. Хапчетата и препаратите по скоро помагат за премахването на химическата зависимост, но заедно с това ние трябва да преодоляваме и психическата. Ще ви кажа по точно какво го мъчи пушача. Той е обикновен човек който се справя със служебните си задължения, той е добър баща /или майка/,често дори заклети пушачи са стигнали до много високи чинове и гградят добра кариера-с една дума те са просто добри и чувствителни хора. Ведин момент обаче тези хора искат да откажат цигарите, а немогат -тогава възниква въпросът -"защо". Нали те са смели, амбициозни, борбени-защо са имали волята и упорството да достигнат до тези постове в службата си, а немогат да се справят с едни нищо и никакви си цигари. Защото тук волевият метод се проваля. Много е сложно за обяснение но аз ще се опитам да ви обясня. При волевият метод вие си налагате да не пушите, но не си давате сметка че така много повече се изтезавате и самоизмъчвате, защото когато видите, че някой пали цигара подсъзнанието ви казва:"НА ТЕБ ТИ СЕ ПУШИ" вие му се противопоставяте: "не, не няма да пушиш" и в повечето случаи вместо да се наслаждавате на компанията с която сте, вместо да се веселите и да се отпуснете вие всъщност през цялото това време водите ожесточена борба със собствената си психика и така докато дразнителят се махне. Е съгласете се че така не може да се живее. Това е волевият метод-спокойствие и красота... до следващият отключващ момент т.е следващият пушач, който ви каже че е страхотно да се пуши, което води до следващата битка. Ето за това волевият метод дава временни резултати -при него химическата зависимост изчезва само за три седмици но психическата остава. Целта е да се преодолее точно тя. Какво ви доставят цигарите -храна, опора, сигурност, щастие - НЕ! -нито едно от изброените, напротив те разрушават всичко това. Всъщност няма толкова силна пристрастеност - това е илюзия която сами си създавате и аз ще ви обясня защо. Пушачите са нормални хора - с добри професии, работещи и те както всички имат нужда от поне 8часа сън. Ако един пушач е толкова пристрастен той би ставал на всеки половин час да пуши. Много пушачи които пушат по кутия на ден всъщност си имат и доста железни правила - те например не пушат в новата си кола за да не я омирисват на тютюн но в същото време омирисват собственото си тяло. Е кажете - бихте взривили себе си но в никакъв случай колата си -това не е ли робство? А какво ще кажете за майка която влиза в магазин с малкото си дете и то моли за едно бонбонче-майката му кресва, че няма да палучи бонбон и в следващата минута с усмивка си купува кутия цигари/това е често явление в България /знаете ли колко е грозно от страни? Тази майка като нищо би уморила детето си от глад за да си купи цигари, но в никакъв случай не би се замислила да ги откаже. . .

С това искам да ви кажа, че не е нужна мотивация, а само по-филосовски да погледнете нещата. По принцип всяко нещо има плюсове и минуси, но има само едно единствено нещо, което НЯМА МИНУСИ и то е отказването от цигарите. Спрете да се унижавате погледнете света с други очи-непушачите са сто пъти по-щастливи от вас, защото съумяват да пазят най-ценното си нещо и това е здравето. Това да пушиш е живо унижение, а вие сте достатъчно интелигентни, за да си позволите това, нали?!?

"- Защо пушите младежо?

- Защото обичам цигарите.

- О не - това не може да е така. И аз обичам раци,но не съм стигнал до там, че да нося по двадесет на врата си. " /вникнете в думите от този цитат те също ще ви помогнат/

Желая успех на всички, ще ви пиша пак. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Спомням си, че едно от пьрвите неща които прочетох от Петьр Дьнов е как целият ни организьм е сьздаден от живи клетки, сьзнателни сьщества, които са приели в жертва да ни служат. Как ние нямаме право да измьчваме нито един от нашите органи, нито очите си, нито кожата си, нито ушите си, нищо. Всяка и най- малката частица от нас, атом, молекула, електрон, всичко е евно живо сьщество, задействано по един чуден начин. Как не трябва да замьрсяваме, да унищожаваме това великолепно творение на природата с безсмислените си действия. Как тялото ни е Божи дом. Ужасих се като си помислих какво правя. Като четях думите му, "погледнах" си вьтрешностите, белите си дробове, сьрцето, стомаха, всичките си вьтрешности, представих си клетката и как се чувства тя когато вдишвам цигарения дим. А, какво прави мозька тогава? Как реагира? Белите дробове гьрчат ли се? Казах си: аз ли сьздадох всичко? Аз ли си построих белите дробове, очите, рьцете, мозька- аз ли го конструирах?! Аз ли задвижих ритьма на сьрцето си? Как задвижих дишането си? Аз ли направих това чудно и великолепно нещо, че да имим право сега да го унищожавам. Осьзнах, че това е едно своеобразно самоубийство, а малко по- кьсно, че пушенето е илюзия. Какво замествам като пуша? По- силна ли ставам, какво доказвам? По- ценна за себе си и околните ли сьм, по- важна ли сьм?Цигарата ли е моето Аз? Сега като видя, особено някое момиче, да вади важно, преднамерено цигарата от кутията, да пали деманстративно, да дими и ми става смешно? Велико ли е това? Че утре можеш да умреш и за тази смьрт ще си допринесьл самият ти. За да станеш силен, за да се докажеш като човек, като нещо наистина значимо, не бива да тьрсиш вьншни заместители, едно от които е цигарите. Самозальгване е това, че като пуши човек се успокоява. Няма спокойствие извьн тебе. Това е по - скоро неосьзнат стремеж кьм самоунищожение. Попитах преди време една приятелка, защо пуши, а тя ми каза:" Защото нищо друго не ми остана." :blink: А, всьщност нищо не беше загубила. По- скоро искаше да се самопогуби. Признавам, че не бях страстна пушачка, не пушек от години и затова ми е било по- лесно. От тези мисли не отказах веднага цигарите припалвах от време на време, но след време страхотно ме заболя вьрха на десния бял дроб. Болката се усили и стана продьлжителна. Аз вече си мислех, че сьм си докарала най- лошото. Започнах да ям като за последно и да ви кажа изобщо не напьлнях. От страх обаче, че ще умра и по- точно от страх, че сама сьм си докарала унищожението, това бавно, мьлчаливо самоубийство изобщо спрях цигарите. После си направих ренгенова снимка, но докторите казаха, че няма нищо, всичко си е в ред. Пих някакви хапчета, но всеки пьт като влезнех в заведение и подишах дори 5 минути задушен цигарен дим, започваше да се обажда болката. Трябваше ми поне 1 година да се изчистя от цялата мрьсотия която бях погьлнала. Сега като запали някой и аз вдиша ми става лошо. Завива ми се свят, дьлго време ми е зле. Искам да кажа на всички които се борят с цигарите, да се обьрнат пьрво кьм себе си и да си кажат честно какво заместват с цигарите, от какво бягат, какво унищожават или какво искат да постигнат. Ако намерят истинският отговор за себе си, мисля че ще им бьде по- лесно. И ако не обичат себе си, да помислят за другите около тях, вьпреки че не мисля че това вьздейства, защото човек който не обича и не уважва себе си, не обича и не уважава и околните. И все пак проблема е вьтре вьв вас, а не в цигарите. Заместител на душевните проблеми няма. Ще кажете, че това не е проблем, а навик. Ако мислите, че е само навик, тогава сте като децата които си гризат ноктите, но и затова си има обяснение. Погледнете се лице в лице сьс себе си и сьм сигурна, че ще успеете! Успех :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте на всички!

Не съм все още разгледал целия сайт и може би има запитване подобно на моето.

Цигарите ги отказах преди три години изведнъж. Около един месец имах желание да запаля. Това стана чрез работа.

Започнах да консумирам алкохол и то във все по големи количества. Като това става за по няколко дена. Това вече продължава от доста време. Съответно не мога и да си намеря работа. А и нямам приятели и приятелка. Отношенията в сеймейството са зле. Не мога да си помогна, а искам. Какво да направя?

Линк към коментар
Share on other sites

?

Не можеш ли да спреш и толкоз

Овации за точния въпрос! :dancing yes: Това означава, че не си силен, щом "не можеш" (не искаш) да престанеш със зависимостта си от алкохола.

5 години пуших като за последно и изведнъж казах "край", от тези ден изминаха 3 години и нито веднъж не съм запалил цигара, а и НЕ ЖЕЛАЯ, темата е желанието и психиката да са силни! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Овации за точния въпрос! :dancing yes:  Това означава, че не си силен, щом "не можеш" (не искаш) да престанеш със зависимостта си от алкохола.

5 години пуших като за последно и изведнъж казах "край", от тези ден изминаха 3 години и нито веднъж не съм запалил цигара, а и НЕ ЖЕЛАЯ, темата е желанието и психиката да са силни! :)

Благодаря!

Пиенето и цигарите са наркотици. И двете водят до зависимост. Но е възможно да се преодолеят.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, lubomir_k! Всичко е възможно, от теб зависи.

Щом си отказал цигарите, ще можеш и с алкохола да приключиш по същия начин - изведнъж. Пробвай поне един ден да си чист. Ако се чувствуваш зле, т.е. налице са абстинентни симптоми, обърни се към лекар, ако не, виж как ще е на втория ден, на третия...и така, докато сам си докажеш, че нямаш нужда от алкохол.

И помни - лекарят вътре в нас е, моли се, вярвай в силата на Бог и в собствените си възможности.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

ако не успяваш само с директно усилие на волята, пробвай със заместване. Алкохолът освобождава волевите и умствените механизми, довежда до едно особено състояние, към което човек се пристрастява. Както казват другитв приятели във форума, важно е да вземеш твърдо и съзнателно решение да спреш алкохола. Това е необходима предпоставака, но е само началото. Оттук нататък идва ежедневието с неговата инерция и навици, с всеки изминат ден може да става по-трудно да помниш и устояваш решението си. Ангажирай се с друг дейности - нека не ти остават време, сили и желание за алкохол. Намери си нови приятели (желателно непристрастени къл алкохола) - ето вече намери нас, макар и само виртуално. Постави си цели за работата и реализацията, какво искаш, план как да го постигнеш. Намери си хоби, прави нещо което обичаш, реализрай някоя детска мечта. Ще видиш, че поестествен път ще се подобрят отношенията ти с хората - ще се разбираш в семейството си, ще си намериш нови приятели и приятелка, нова работа и забавления. Приеми себе си, не се насилвай или обвинявай - кой от нас не греши, кой не бори някоя слабост почти всеки ден? Отноешнието ти към теб самия, определя и отношението на другите. Щом си написал това, ти вече си се решил и бъди уверен, че ще успееш. Просто не мисли само затова, а живей и запълвай времето си с нови интересни неща.

Ще се справиш, и успеха ти с цигарите само потвърждава това!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Любомир, щом вече искаш да си помогнеш, ти вече си решил част от проблема. Щом вече написа това в този форум ти осьзна и прие този проблем. Ти си единствения кото може да си помогне и то по най- добрия начин. Щом вече искаш да си помогнеш ти вече знаеш как! Отговора и пьтя за теб са в теб самия. В сьзнанието ти са начина и силата за това! Потьрси ги в себе си, не се насилвай, не се обвинявай. Приеми себе си такьв какьвто си и ако не можеш да спреш и да кажеш край изведньж не губи тьрпение. С обич кьм себе си, ще успееш. :1eye: Ще ти бьде трудно, особено щом като казваш, че семейната обстановка не е добра. С алкохола сега заместваш нуждата от разбирателство и семейно спокойствие. Това, че сега нямаш приятелка изобщо не е проблем. И да имаш тя няма да разреши този ти проблем, а ако не те разбира може още повече да го затвьрди. Щом си отказал така цигарите, си достатьчно силен да откажеш алкохола. :thumbsup1: Намери спокоен остров от семейния кошмар. Излез навьн когато е нетьрпимо, разхождай се, дори безцелно по улиците. Работи, дори и да нямаш платена работа. Просто нещо прави и то усилено докато се измориш. Не се оставяй да се излежаваш. Може да започнеш да спортуваш, резултатите са невероятни. Намери си книги и чети, това много помага да се абстрахираш от обстановката и да се потопиш в един друг свят. Когато си нервен преди да посегнеш кьм чашката, помисли за момент какво друго ти помага да се чувстваш спокоен, какво друго те кара да се потопиш в него и да се чувстваш добре. Помисли добре, не може да няма нещо друго извьн алкохола. Надявам се че знаеш? : винаги има два начина, т.е винаги можеш да избираш. Другия начин е пред теб, трябва само да го видиш. Ние сме с теб и те подкрепяме! :1eye::thumbsup1::v:

Линк към коментар
Share on other sites

Метода който дава Учителя е да се пие вода, но много, до няколко литра и е хубаво да е изворна, също може да се слага злато да престои във водата една нощ за енергия.

Всички онези, които обичат да пият бърните им са дебели. Има желания, които произтичат от симпатичната нервна система. Казвам: Един пияница може да го отучиш да пие, трябва да знаеш как. Може да се направи един опит, но се изисква дълго време. Трябва да пипнеш горната и долната бърни по известен начин, полека-лека ще се отучи. Ще събудиш в него нормалното желание да пие вода, а не да пие ракия или вино. Или пък аз бих излекувал един, който обича да пие вино - досега не съм казвал туй лекарство, ще ви го кажа, но вие да не го давате никому. Ако имате някой, който обича да пие вино, искате да го лекувате. Когато спи вземете една гъбичка и му наквасете с вода устните. Цяла година като мажете, в него ще се възстанови първичният стремеж да пие вода, не вино. Той като започнал да пие вино забравил вкуса на водата. Следователно, ако прекарате през неговите устни водата, ще се зароди желание и той да пие вода. Може със себе си някой път, ако ви се пие винце, вземете гъбичка, прекарайте гъбичката с вода по устните, да видите, влиянието какво е. Някои болни, които страдат намазват с вода устните. Водата действува хубаво. Когато някой път, вие сте болен, водата действува хубаво. Човек да има едно шишенце с вода да намазва устните си с вода. Ако си нервен, сприхав, обичаш да се гневиш, да си имаш една гъбичка. Щом се разсърдиш, извади гъбичката, прекарай по устните. Другояче ще кажеш някоя дума. Тъй още в началото тури гъбичката, 4-5 пъти я прекарай. Хем е здравословно, хем с малко разноск        и ще те освободи от ненужни глоби, които може да ти наложат. Нали сега човека като каже някоя дума някъде при сегашното съдопроизводство, за обида може да лежи няколко месеца в затвора. А пък тъй за няколко секунди като прекараш гъбичката. Сега вие като слушате ще кажете: “Това ми остана да мажа устата си с гъба”.
12 лекция на Младежкия окултен клас държана от Учителя на 17. ХII. 1937 г.

Вие искате да поправите себе си или някой пияница. Не му казвайте: “Не пий вино”. Като дойдеш до него, кажи му: “Пий вода!” Срещнеш го втори път, пак му кажи: “Пий вода”. Ти в него ще събудиш желание: “Чакай да опитам водата”.

XVII година., 22 лекция на Общия окултен клас, държана от Учителя на 2 март 1938 г.,

също така може да се работи с положително самовнушение за подсъзнанието - често мислено повтаряне на "Ще се подобри положението ми"

Линк към коментар
Share on other sites

Любомир, щом вече искаш да си помогнеш, ти вече си решил част от проблема. Щом вече написа това в този форум ти осьзна и прие този проблем.

Бравоо, Сони! Точно така е! Аз съветвам Любомир вместо да си пийва да поразгледа внимателно всички теми във форумите и да започне да учи, само тка бързо ще забрави за алкохола. Учението и всеки друг вид извършен полезен труд-физико-психически=УСПЕХ! :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Любомир,

Пиша в темата по поставения ти въпрос, тъй като мой много близък човек имаше до скоро проблеми с алкохола и с две думи може би живее по желание на Бога в момента и не случайно той е чел молитвите ми към него...

Първо искам да ти кажа, че по този път човек много пагубно пропилява живота си и в последствие дори и да иска да се откаже става все по трудно за него самия...с две думи много трудно. Второ ако имаш близки които да те обичат безкрайно много - повярвай ми техния живот ще бъде малък "ад" - помисли си би ли искал да ги подлагаш на подобно нещо.... Трето моят съвет към теб е първо ако ти е възможно отстрани причината която те кара да пиеш и разреши проблема ако съществува такъв, защото вероятно той е катализатора за да пиеш, защото ако има сериозен проблем той може да те провокира да пиеш отново дори след като се откажеш...Но това което разбирам за теб е че ти можш да се спревиш и търсиш начин, за това вярвай много силно в себе си и в Бог, надявам се скоро да срещнеш истински приятели, отстрани проблема си /дори да звучичи лесно, а да е трудно на практика/ и помисли за себе си и за в бъдеще, защото ако сега алкохола ти помага да се откъснеш от това което ти тежи или просто ти харесва да го консумираш, знай че на един по късен етап ще е ужасно и за теб и за близкит ти.

Затова моят съвет е да вярваш, че ще успееш, да искаш силно да успееш и най - вече да си силен, а ако сам ти е трудно можеш да потърсиш и лекарска помощ. Само не се предавай и не казвай - НЕ МОГА! Дано всичко се оправи и Бог да бъде с теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Нямам проблеми с алкохола-или така си мисля!

Мога да пия а мога и да не пия при това с месеци!

Но(винаги има НО) като седна на купон,събиране понякога така се напивам(чети осирам)))),че нищо не помня ,а простотиите извършени през този момент на затъмнение са грандиозни

Та въпроса е как точно да усетя границата -т.е. когато започвам и ккак да спра в този момент с какво да заместя бърбъна и бирата

А -Някой има ли идея!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, с любов да ги заместиш, с отговорност, сериозност и просветление! :)

Като знаеш, че си на онова ниско ниво когато "попрекалиш" с алкохола, недей да го правиш, дявола е щастлив, че си си замъглил мозъка и може да си прави каквото си иска с тялото ти и действията, които то извършва, и на следващия ден може и да се озовеш на не особено приятно място зад някои решетки, в болница или над издута маса пръст, над която виси кръст! :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...