Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ръчната хартия , колажът , апликацията


Inatari

Recommended Posts

005658502.jpg

005658506.jpg

005658507.jpg

005658492.jpg

005658491.jpg

005658489.jpg

Това са художествени обекти , триизмерни както забелязвате , направени от ръчна хартия .

Гледайте , коментирайте ,интересувайте се от изкуство , то ще промени света . Тези специално неща имат много от японската стилистика , от японското изкуство , разработени са по един напълно авторски и уникален начин .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

005658663.jpg

005658665.jpg

005658667.jpg

005658669.jpg

005658671.jpg

005658673.jpg

005658674.jpg

Това са работи на мои ученици , от миналата година , техниката се нарича колаж. Ето вижте разликата между скулптурната работа на професионалист :) и плоскостната , тип картина на ученици от езикова гимназия , 9 - ти клас.

Хартията е изключително благодатна като материал .

Линк към коментар
Share on other sites

А ето и едни мои неща , които направих преди 2 години по Еньовден .

Повечето са с листа от рози.

"Какво ми разказаха розите ",стана цикул ,от който за жалост ми останаха много малко снимки и екземпляри , подарявам , продавам и така се озовах само с тези няколко ,от 15 работи .

005658790.jpg

005658791.jpg

005658794.jpg

005658799.jpg

005658808.jpg

005658809.jpg

http://images25.snimka.bg/005658810.jpg

005658811.jpg

005658812.jpg

А последните няколко работи , Вальо ги е виждал , те се наричат "Сърце " Исках да предам едва ли не какво се случва в

сърцето ,като процеси, мисля ,че това е най- важния орган от човешкото тяло ,а и най- голяма връзка има с духовния свят на човека.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен тия неща ми въздействат,страхотни са. :3d_047:

Внасят една нетипичност.

Радвам се ,nina7705 ,че ти въздействат . :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления, Ина!Поздравления!!!Работите ти са прекрасни!Особено силно ми въздейства четвъртата картина отдолу нагоре, която разбрах, че наричаш "Континент"...Морето, тревата, земята и онази жена със загадъчна усмивка...Навярно Гея...Какви топли очи , какви цветове и каква хармония...Майчице, каква хармония...!Стоя безмълвна, като хипнотизирана и се прекланям пред ръцете ти, които сам Бог е целунал!

Линк към коментар
Share on other sites

Много въздействащи!

От ученическите се загледах в слънцето. Ако човек застане по-дълго и започне да прави асоциации с думите, които случайно са попаднали върху картината ... много интересно. А и тази животворна праскова в центъра на слънцето...! Поздрави специално от мен младия автор / авторка!

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави и от мен Ина! :feel happy:

Много обичам колажа и аз известно време се занимавах с тази техника и ми е от любимите!

А нещата са ти много силни и въздействащи..продължавай в същия дух!!!

Редактирано от pcheliza
Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави и от мен Ина! :feel happy:

Много обичам колажа и аз известно време се занимавах с тази техника и ми е от любимите!

А нещата са ти много силни и въздействащи..продължавай в същия дух!!!

Благодаря , ти Пчелица !

Ценя много поздравленията на всички . Чувствайте се свободни да коментирате нещата и техниките , които разглеждаме .

Въпроси ,които ви вълнуват от света на изкуството и по - специално техниката на колажа и ръчната хартия .

Пчелица , ако имаш някакви твои неща ,с удоволствие ще се радвам ги видя . И да коментирам , разбира се ,ако би ти било интересно . Можеш да поместиш тук в тази тема , снимки на твои неща , изпълнени в тази техника.

И разбира се да разкажеш как си ги създала , какво те вълнува , докато твориш .

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

това е моят скромен сайт,но за съжаление не съм поместила колажи,може би само в плакатите присъства тази техника.

www.denica.page.tl За съжаление рядко рисувам особено в последно време т.к.работата с която се занимавам в момента е доста и свободно време почти

не ми остава.

Ина много благодаря за вниманието! :feel happy:

/адреса на сайта го има като линк в профила ми/

Редактирано от pcheliza
Линк към коментар
Share on other sites

Ина, не казваш тези хартиени лампи да са направени от тебе? Така ли е, или не съм разбрала.

Здравей , МВМ !

НЕ на колежка са .

И са много добри работи , поне за мен .

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

това е моят скромен сайт,но за съжаление не съм поместила колажи,може би само в плакатите присъства тази техника.

www.denica.page.tl За съжаление рядко рисувам особено в последно време т.к.работата с която се занимавам в момента е доста и свободно време почти

не ми остава.

Ина много благодаря за вниманието! :feel happy:

/адреса на сайта го има като линк в профила ми/

:3d_022:

Наистина жалко, че рисуваш рядко в последно време. Бих искала да видя рисунките ти "на живо". На монитора се губи част от топлината на материала. Харесва ми, че не подражателстваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко което видях в темата ме остави без дъх. Възхитена съм, много живот има в тези творби, много са красиви-нямам думи. Браво, аплаузи.

Линк към коментар
Share on other sites

Деница ,здравей !

Много е симпатично твоето интернет пространство .

Харесват ми всичките ти неща .

Значи предстои да пуснем тема за Рисунката , графиката и графичните техники , и ако искаш там може да пуснем и няколко твои снимки . Разбира се ,ако искаш .

Плакатите , които си направила също много ми харесаха .

Драматични са .

Но най много се развълнувах от линеарните ти рисунки . Просто ,чудесни . :3d_151:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

"Инверсия I", ръчна хартия, 100/100, Ина Трифонова

10370984_10152442449418836_4958975639616

 

детайл

 

10325266_10152442423618836_3474691562132

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Поствам тук едно видео от първата от поредицата изложби от конкурса на фондацията "Йордан Парушев", "Хартията в съвсеменното изкуство". За съжаление снимки на самите неща не могат да се ползват без изричното съгласие на авторите, заради това мога като инфо да дам само този мейкинг по експонирането на първата от изложбите в галерия "Сирак Скитник" в Сливен и награждаването на номинираните.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...