Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте всички, имам малък здравословен проблем. Като стоя 10ина минути на хладно/влажно място, ми секретира носът, не нацяло, но почти винаги едната от двете ноздри ми е леко запушена. Особено е неприятно сутрин като стана, защото това ме затруднява да си правя упражненията, първо трябва поне 15-20 минути да си прочиствам ноздрите с най-различни процерури, с минимален успех. Имах като малък проблеми със сливиците, боледувах често, и вероятно по тази причина секретирам повече от допустимото. Има ли някакъв начин поне да си очиствам ноздрите или нещо, което ще ми помогне в случая? Благодаря предварително. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте всички, имам малък здравословен проблем. Като стоя 10ина минути на хладно/влажно място, ми секретира носът, не нацяло, но почти винаги едната от двете ноздри ми е леко запушена. Особено е неприятно сутрин като стана, защото това ме затруднява да си правя упражненията, първо трябва поне 15-20 минути да си прочиствам ноздрите с най-различни процерури, с минимален успех. Имах като малък проблеми със сливиците, боледувах често, и вероятно по тази причина секретирам повече от допустимото. Има ли някакъв начин поне да си очиствам ноздрите или нещо, което ще ми помогне в случая? Благодаря предварително. :)

Съществува алергия към студ и влага,но за съжаление такъв тест не се прави.Запушването само на едната ноздра говори за изкривена носна преграда(или вродена или придобита).Когато носната лигавица набъбне при някакво възпаление,ноздрата която е стеснена се запушва и създава дискомфорт.Добре действат промивките на носа с физиологичен разтвор-сутрин и вечер.Не е лошо да си направите алергологичен тест и преглед на носа при специалист УНГ.Ирисовата диагностика дава по-пълна картина на здравословното състояние,защото проблемът може и да е другаде(например: запушен нос ,тонзилит,отит и др. говорят за проблеми с бъбреците!)Изберете начин на диагностика и след поставяне на диагнозата проведете назначеното лечение.Във влажно и студено време носете лента или шапка-челото и ушите трябва да се пазят,гърлото също.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте всички, имам малък здравословен проблем. Като стоя 10ина минути на хладно/влажно място, ми секретира носът, не нацяло, но почти винаги едната от двете ноздри ми е леко запушена. Особено е неприятно сутрин като стана, защото това ме затруднява да си правя упражненията, първо трябва поне 15-20 минути да си прочиствам ноздрите с най-различни процерури, с минимален успех. Имах като малък проблеми със сливиците, боледувах често, и вероятно по тази причина секретирам повече от допустимото. Има ли някакъв начин поне да си очиствам ноздрите или нещо, което ще ми помогне в случая? Благодаря предварително. :)

Пропуснах да ти препоръчам един съвременен безболезнен метод за ликвидиране на проблема-радиочестотна термотерапия.При този метод се обгаря проблемната област(при местна упойка).Ефектът е почти светкавичен!

Линк към коментар
Share on other sites

Първото, което можеш да направиш още утре сутрин, е да сложиш един топъл пуловер и топли чорапи точно до възглавницата си. Със събуждането няма да ставаш и да отмяташ завивката , а под нея обуваш чорапите и на секундата след това слагаш пуловера. Едва тогава излизаш напълно от завивката. Стоиш така до към 11 ч. Ако правиш гимнастика - докато леко започнеш да се изпотяваш под пуловера. Тогава може да го махнеш, но в затоплена стая. Със спирането на движението го слагаш веднага отново.

Идеята е да няма температурни промени за тялото - дори минимални.

Така ще отпадне дискомфорта, а другите мерки ще ги вземеш после.

Има тълкувания от езотерична гледна точка, но може би си ги знаеш.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Това течение от носа, което може да е свързано със синусите, от духовна гледна точка може да означава озлобление или обтегнати отношения с някой роднина или познат.

Ето някои физически методи, които биха помогнали.

Първо, засилване на организма. Ето една рецепта: 500 гр. мед, 20 листа индрише, 30 сладки смлени бадема, 3 изтискани смлени лимони без семките. Омесваш и пиеш по 1 супена лъжица 30 минути преди хранене - 3 пъти на ден. В твоя случай може да пиеш и 3 пъти на ден по 10 капки валерианова тинктура.

Второ, спираш всякакъв алкохол напълно!!! Алкохола влияе много зле на синуите и лигавиците. Ако не си забелязал, всички алкохолици постоянно се секнат и им тече носа или е запушен.

Трето минаваш на млечно-вегетарианска диета поне за месец. И даже най-добре без мляко, защото млякото увеличава слузта в организма, а това означава и повече сополи. Вегетарианска диета означава без месо, без риба, без млечни, без яйца, с малко сол, без масло, без консерванти (никакви консерви), без захар, без рафинирани храни (черен хляб), без олио (зехтин може).

Три пъти на ден си промиваш носа чрез смъркане на вода със сол (чаена лъжичка сол на 500 грама вода). След това смъркаш прах в двете ноздри от блатен аир (продава се в билковите аптеки, купуваш и смилаш на прах).

Вечер вземаш един чорап слагаш в него моркса сол и евентуално няколко малки парчета планински кристал (взема се от магазините за полускъпоценни камъни), завързваш чорапа, загряваш до търпимост на кожата и държиш на челото носа и около носа. Хубаво е всяка вечер да сменяш солта. Старата я изсипваш тоалетната и пускаш водата.

Всяка сутрин при събуждане без да отваряш очи си казваш мислено и бързо 20 пъти: "Всеки ден във всяко едно отношение, положението става все по-добро и по-добри". Ако забравиш, го правиш през деня, но го казваш бързо в течение на 2 минути.

Няколко от горните неща действат благотворно и в духовно отношение за подпомагане излекуването. Особено диетата.

Прави това: всичко без нагревките 1 месец. Нагревките 1 седмица, ако не намалеят значително сополите, почивка 1 седмица и после пак.

След това, ако има още симптоми, ще видим какво още да правим.

П.С. Само да предупредя, че тази рецепта е базирана на опит, но е изцяло интуитивна и твое решение е дали ще я следваш :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Има три форми на хроничната хрема:

1.Хронична катарална хрема- последица от чести остри хреми или след инфекциозно заболяване. Налице е обилно секретиране от носа и затруднено носово дишане. Лечението се състои в прилагане на локални съдосвиващи капки и мехлеми.

2. Хронична хипертрофична хрема- развива се обикновено след катарална хрема, при работа в неблагоприятна работна среда, често е приружаващо заболяване при сърдечно болни. Освен наличието на слузно-гноен секрет, запушването на носа е постоянно и не се влияе от положението на тялото. Болните спят с отворена уста, хъркат, често се оплакват от главоболие в челната област. Лечението е както при катаралната хрема, а при неповлияване и оперативно- каутеризация.

3.Хронична атрофична хрема. Среща се като последица от тежки инфекциозни заболявания, като последен стадий на хипертрофичната хрема, а също и при дълга злоупотреба с носни капки, или работа в неблагоприятна работна среда. Болният се оплаква от сухота в носа и гърлото и образуване на сухи жълтеникави кори, които нямат миризма. Лечението се състои в извеждането от вредната среда, ако има такава, локално се предписват подхранващи лигавицата препарати.

Изт.

Преди да се започне лечение трябва да се уточни от специалист точно от кой вид е хремата.

Алтернативната медицина разполага с добри методи и средства за лечение на хроничната хрема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Здравейте,

Реших да се включа в тази тема, въпреки че информацията скоро не е подновявана.Споделеният опит е едно добро начало към Лечението.Като малък доста страдах от болки в ушите. Как са ме лекували незнам, но това с възрастта отшумя.В последствие може би в тиинейджърските години имах чести гнойни ангини, лечението традиционно медикаментозно.Стигнах до момент в който бях на прага да отстраня сливиците си.За мое щастие тогава се срещнах с добър специалист УНГ .След проведеното лечение сливиците са запазени.Какво установи лекарят специалист УНГ : Изкривена носна преграда ( не съветва да се оперира , само ако има сериозни отклонения в дишането. ) , Хроничен тонзилит ( който от доста време не се е проявявал ) и Алергичен ринит ( неопределен ) .Именно алергичния ринит ми създава доста проблеми.Проблемите са сходни с описаните тук от другите в темата във форума.Моят личен опит е : Установих , че всеки дискомфорт в носната лигавица може да отключи серия от последващи симптоми , които може да бъдат объркани като грипоподобни.Джала Нети идва на помощ и задължително почистване на носоглътката.Сутришната хрема си я имам за кратко време след изпиването на сутрешното кафе.Търся ефективен метод за пълното излекуване на проблема.Вече има и последствия с бъбречни проблеми , които са хванати още от самото начало.Вече съм променил начина си на хранене.В менюто е изключено месото ( без риба и морски дарове ).Гледам да балансирам растителна , животинска храна ( мляко, кашкавал и д-р. )  и плодове. Ако други се включат в темата ще се радвам да споделим опитността си.

Хубав ден!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...