Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Чебурашка, не знам, възможно е да има някакъв заговор. biggrin.gif Между другото, излязъл е нов филм, в който главният герой е син на Посейдон и е полубог. В момента не се сещам за заглавието.

------------------

"Намери Ка." Кое ли е това Ка ? Хмм.

Има два нови филма с подобна тематика - "Сблъсъкът на титаните" и "Мълнията на Зевс". В кой точно участваш thumbup2.gif

А иначе, египтяните делят света на материален (тялото Ба) и духовен (духът Ка). Ако Ба описва външната манифестация на Твореца, а Ка неговата есенция, то Хека (магията) е неговата екзистенция (тоест, същност и проявление). Чрез Хека това тяло Ба има свободата да търси нова форма (според желанията на сърцето) и да трансформира духа си Ка в пространството на превъплащенията (преражданията).

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви питам за един сън, че се чувствам пристрастен при тълкуването:

Сънувам, че отивам за втори път при Анастасия, която е духовен учител. Влизам при нея и тя е с много бяло лице, наметало прозрачно синьо и нещо като корона. Вместо вежди има на тяхно място сини овални петна (около 4-5 мм), които й изписват веждите. Всяка вежда по 5-7 петънца.. Формата на очите другите неща не мога да ги схвана, но ги усещам като много въздействащи. Тя ми казва да слиожа ръце на една бразда на стената на височината на раменете ми. После като ги слагам ме опира с пръсти отляво по ребрата. Веднага усещам енергия да се влива в мене и е толко силна, че оглушавам с лявото ухо и с него не чувам, докато с дясното чувам. Спира тя и аз се отделям от стената и изведнъж започвам да ставам много лек и се вдигам и краката ми се отделят от земята. Повалям се назад и съм във въздуха все едно полегнал. Викам си ето това е било то левитацията. Не мога да определя усещането, което ме държи във въздуха, но решавам, че трябва да прилича все едно някой нешо невиждано ме подкрепя отдолу и чувството става веднага такова. Сягам по турски във въздуха. С времето полека-лека падам на земята и Анастасия казва „изгради своето гнездо на валяка си”. После влизат много хора и не мога да я питам какво означава това като смисъл и тя ми подава мека ръка за довиждане.. След това в друга стая я намирам сама полегнала с глва към краката. Тя се прикрива, защото е леко разголена. Става и я гледам с бюстие и нещо като панталони от мек плат с цят между праскова и пепел от рози. И има халат от прозрачна синя тъкан. И аз се опитвам да не гледам тялото й като си казвам, че ще види, че я харесвам като жена. Тя ми казва „това състояние може да идва и да си отива, но ние ще го направим постоянно”. После виква на някакво момиче да включи телевизора, че еди кой си в Африка е спечелил някакво спортно състезание и аз си мисля, че тя в главата си гледа всички канали едновременно. Пак влизат хора и аз се сбогувам с нея и я питам какъв е символа на гнездото, а тя се засмива и ми подава ръка за довиждане и гледам ми дава подарък нещо като опаковани щипки за коса за деца. Вземам ги, излизам и ги слагам в чантата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Божо, съня ти е знаменателен и ще ти пиша на лични, т.к. касае личния ти живот tongue.gif

Линк към коментар
Share on other sites

хриско хем полубог хем капитан америка :) - изглежда някога в преден живот си се борил за спасяване на света или нещо друго - имаш патриотичен дух - аз лятото сънувах че съм райска фея - разни феи и невидими богове ме окъпаха в маслинов шампоан (ама истински не от рекламите такъв няма никъде) - но уви незнам да правя фокуси наяве :))

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви питам за един сън, че се чувствам пристрастен при тълкуването:

Според мен сънят има връзка с някакви сексуални задръжки и страхове. Особено показателен за мен е онзи момент, в който се притесняваш, че тя ще види, че я харесваш като жена. Впрочем всички имаме такава задръжка в по-малка или по-голяма степен поради изискванията на социума, но... не насън. Значи при теб може би задръжката е влязла по-навътре в подсъзнанието от обикновено. Анастасия вероятно показва типа жена, към който съществува този страх и съответно тази задръжка. Нещо неизживяно според мен, на което си струва да се оставиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм супергероят Капитан Америка. В нашата махала някакви бандити се бяха качили на една площадка у съседите и по някакъв начин крадяха тока на част от хората в махалата. Аз реших да ги спра. Полетях от нашия двор, издигнах се в небето и започнах да обстрелвам крадците с лазерни лъчи. Бях високо, не можех да ги уцеля, опитах се да летя по - ниско, но не се получи. Накрая ми свършиха лъчите и нямаше как да ги обстрелвам повече.Не успях да спра злотворното им дело. :D:( Липсваха ми подходяща височина и прецизност на лазерното насочване. Може и да съм пернал някой от бандюгите, но като цяло не ги спрях. :D

Да крадат тока на хората от махалата ,това е като да им взимат енергията. Има такива бандити. Преди малко мернах един.

Виж лазерните лъчи са нещо много специално. В лазерът се ражда светлина. Любовта, която е отвътре поражда светлината рисувана като ореол около светците.

Знаеш ли, че Учителя Дънов е учил в Америка? "Завета на цветните лъчи на светлината" дарява подходяща височина и прецизност.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да споделя един сън,който човърка съзнанието ми и не ми дава мира.Ако някой може да го разтълкува (може и на лични:rolleyes:)

Сънят е следният. Сънувам,че съм нещо като пленник в руско-говоряща страна, но самата аз не съм рускиня(мисля,че си бях българка и в съня). Поради някаква причина бях пленена(или наказана - не знам,но по някакъв начин беше ограничена свободата ми) и помагах на една детска учителка при наглеждането на деца от детската градина. Пленничеството ми беше към своя край(на другия ден щах да съм свободна), но изведнъж към детската площадка доста шумно се приближиха военни камиони(само да вметна,че детската площадка всъщност беше едно пространство на открито цялото покрито със сняг). Децата се изплашиха и се разбягаха за да се скрият, а аз и учителката се скрихме в нещо като дупка в снега(мини иглу). Военните ни накараха да излезем и макар,че искаше да ми помогне учителката също много се страхуваше от тях (въпреки че явно бяха сънародници). Към мен се приближи един противно изглеждащ военен - червендалест,дебел, с проядени зъби и каза,че ще ме отведе със себе си. Аз започнах да плача и да му се моля да ме пусне да се прибера у дома, но той беше непреклонен. В този момент се събудих.

Като цяло сънят не е от най-емблематичните и символни сънища, които съм имала, но когато се събудих бях с много, много тягостно настроение (чувствах някаква тежест в себе си,душевна тежест), което продължи почти през целия ден!

Ако някой има идея какво точно означава или какво символизира нека сподели!:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, имам идея.

Може да продължим на лични, ако предпочиташ.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Да ви питам за един сън, че се чувствам пристрастен при тълкуването:

Сънувам, че отивам за втори път при Анастасия, която е духовен учител. Влизам при нея и тя е с много бяло лице, наметало прозрачно синьо и нещо като корона. Вместо вежди има на тяхно място сини овални петна (около 4-5 мм), които й изписват веждите. Всяка вежда по 5-7 петънца.. Формата на очите другите неща не мога да ги схвана, но ги усещам като много въздействащи. Тя ми казва да слиожа ръце на една бразда на стената на височината на раменете ми. После като ги слагам ме опира с пръсти отляво по ребрата. Веднага усещам енергия да се влива в мене и е толко силна, че оглушавам с лявото ухо и с него не чувам, докато с дясното чувам. Спира тя и аз се отделям от стената и изведнъж започвам да ставам много лек и се вдигам и краката ми се отделят от земята. Повалям се назад и съм във въздуха все едно полегнал. Викам си ето това е било то левитацията. Не мога да определя усещането, което ме държи във въздуха, но решавам, че трябва да прилича все едно някой нешо невиждано ме подкрепя отдолу и чувството става веднага такова. Сягам по турски във въздуха. С времето полека-лека падам на земята и Анастасия казва „изгради своето гнездо на валяка си”. После влизат много хора и не мога да я питам какво означава това като смисъл и тя ми подава мека ръка за довиждане.. След това в друга стая я намирам сама полегнала с глва към краката. Тя се прикрива, защото е леко разголена. Става и я гледам с бюстие и нещо като панталони от мек плат с цят между праскова и пепел от рози. И има халат от прозрачна синя тъкан. И аз се опитвам да не гледам тялото й като си казвам, че ще види, че я харесвам като жена. Тя ми казва „това състояние може да идва и да си отива, но ние ще го направим постоянно”. После виква на някакво момиче да включи телевизора, че еди кой си в Африка е спечелил някакво спортно състезание и аз си мисля, че тя в главата си гледа всички канали едновременно. Пак влизат хора и аз се сбогувам с нея и я питам какъв е символа на гнездото, а тя се засмива и ми подава ръка за довиждане и гледам ми дава подарък нещо като опаковани щипки за коса за деца. Вземам ги, излизам и ги слагам в чантата си.

Здаравейте и от мен тук :)

Мога да се опитам да поразсъждавам ,ако ми позволите. Tака на първо четене мисля ,че влизаш в контакт с женската си половина -АНИМАТА ,kоято май-се оказва по светлата ,част от теб :lol: ( това е шегичка).В смисъл готов си да я интегрираш в себе си и от това доста бариери и прегради ще престаната да бъдат такива, ще се справяш с лекота с препятствията. Интегрирайки Анимата, ставаш по-завършен кръг , по-близо до съвършенството което всъщност е стрмежа на повечето осъзнаващи се и пътуващи към себе си индивиди.Освен това има и много еротика в този сън, в смисъл сексуалени символи които ставаt тмного ярки след прелитането ти нада стената ( за мен собствените ти бариери правила).Гнездо ,= лоно, някъде където можеш да се скриеш приютиш ,топло ,сигурно място,утроба , чанта= тъмно, сигурно ,кух място ,побиращо ,поглъщащо,съхранявайки нещо /неща= утроба.

Валяк- агресивно ,мачкащо ,заплашителен=фалос.

А специялно за Африканския спортист ,мисля ,че просто си доловил или прихванал някакъв фон оклоло теб и съзнанието ти е надградило история и я вмъкнало в контекста. На мен често ми се случва когато спя на телевизор.

Линк към коментар
Share on other sites

"... а всички ние там, далеч под тебе, какво правехме?

Внимавай с егото Хриско... angel.gif "

Не знам какво сте правили. Но си спомням, че демонстрирах мощта си на един колега. laugh.gif Все пак в съня ми има и смирение : " само Бог е над мен". Тоест има някой над мен и аз си го признавам. biggrin.gif

Чебурашка, не знам, възможно е да има някакъв заговор. biggrin.gif Между другото, излязъл е нов филм, в който главният герой е син на Посейдон и е полубог. В момента не се сещам за заглавието.

"Намери Ка." Кое ли е това Ка ? Хмм.

"Твоят герой е търсач, а вероятно има и сили за да бъде, само дето ти не знаеш за тях. smile.gif " - Какво да бъде ? За кои сили не знам ? Нали аз съм героят в съня. g.gif

Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''?rolleyes.gif В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго....

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''?rolleyes.gif В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго....

Koe e другото му име?

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''?rolleyes.gif В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго....

Koe e другото му име?

Луцифер

Линк към коментар
Share on other sites

Луцифер

В тези, които крадат енергия няма светлина.

Стани, свети, защото светът ти дойде. Ис.60:1

Разбирай го буквално и преносно.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

"Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''? В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго.... "

Луцифер е другото име. Шопка, обаче човек може да е амбициозен и в духовната сфера, предполагам. Всъщност, спомних си ...В самото начало си бях обикновен човек. Беше нощ, бях в нашия двор. Изведнъж бях преизпълнен със светли сили, които ме превърнаха в полубог дарявайки ми най - различни качества. Между другото напоследък имах три съня, които още повече ме принизиха, за щастие още не са ме унижили. :lol: Единият сън : сънувах го преди капитанския сън, търсех да набия служител в някакво училище, защото ми беше откраднал дреха и евентуално да си върна дрехата. Не можах да го намеря. Накрая настана нощ и се събудих. След капитанския сън имах два съня, в които се бих с двама по - силни ( доста по - силни ...) от мен мъже. Боищата не завършиха, в първия сън се събудих, във втория сън : спряхме да се бием. И в двата съня им давах достоен според силите си отпор, но бяха по - силни и може би щяха да победят ако бяхме продължили да се бият. В първия сън дори успях да хвана сабята на грамадата с гола ръка, без да се порежа и в същото време му забих болезнен шут в коляното. :lol: Той опули очи нагоре, от болка. Тъкмо щеше да се съвземе и неравния ни двубой да продължи, когато се събудих ...Нападнах го защото тормозеше мой братовчед.Във втория сън противникът пак беше по - висок и тежък, по едно време и двамата паднахме на земята, направих му ключ на крака и очаквах едни лапета въртящи се около нас да ми помогнат, но те не го сториха. Аз и лапетата бяхме от една банда, противникът ми от друга. Всички бяхме в двора на баба ми, щяхме да се бием, без оръжия. Но не се биехме, с изключение на мен и дългуча.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

някой знае ли какво значи хлебарка на сън - много е гнусно ама дано да е някакъв добър символ - напоследък се появяват на сън само - първия път бяха три две умрели и една жива - втория път една уж размазана зад някакъв шкаф ама в един момент проговори ахх много ме е страх от такива гадини

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Насън точно не знам..

Но, ще ти разкажа друго, което знам. По принцип хлебарките символизират хорската дребнавщина, нахалство и любопитство. И тези, които изпитват погнуса от хлебарките - всъщност имат непоносимост към тези качества у хората.

Една моя приятелка изпада в ужас от хлебарки.. до такава степен, та чак ги привлича с вкопчването си в това отвращение biggrin.gif И нищо не й помага - нито апаратче за прогонване, нито ултразвук, нито нищо. Те я преследват и се завират се чак в леглото й.. неприятна работа. А тя всъщност, постоянно осъжда хората - не директно, а вътре в себе си - точно за горните качества. А всяко осъждане е агресия и вкопчване, придаване на излишна важност, която рано или късно задейства обратния механизъм да му се случи на човек същото - къде като реално проявление, къде като символистично предупреждение.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят е по- малкият брат на смъртта.При всяко заспиване ние се срещаме със своите неосъзнати страхове и радости.Сутрешното събуждане е като  ново раждане.Тълкуването е много индивидуално, те носят определени послания.Може би страховете и кошмарите са своеобразен маркер за това, кое предстои като задача във физическия свят да бъде отработено.Тези послания са еднозначни, трябва да усетиш къде е проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Мечолари, тя намекна че образът ми в съня има общо с Луцифер, тя нямаше предвид бандитите. smile.gif

Питай я дали изпълва понятието с упрек и негативизъм. И някакви идеи какъв трябва да бъдеш.

От моя гледна точка имаш знаменателни сънища. Знакови.

Преди години сънувах светещи същества , които "оперираха" гръбначния ми стълб. Малко след това мракът ме обзе, пълен и дълбок, ужасяващ. И със всичката си сила започнах да се моля с "Отче наш". Тогава първо като малка точка светлина, лъч , след това се появи от мрака огнен кръст. След време попаднах на този сайт и прочетох това с лъча светлина в лекция на Учителя. А мракът с кръст го има като символ на страница от "Завета на цветните лъчи на светлината". Това няма как да не ме впечатли. Т.е. от моя гледна точка учението на Учителя е в :

Испитвайте писанията. Ев. И.5:39

В книжката точно под кръста.

Линк към коментар
Share on other sites

малко нахотчив сън - през един прозорец ме гледаха много красиви мъже - все такива дето ме искаха и все непознати - най-красивия обаче изчезна бързо ехх - заговорих се с един друг по-нормален и май си избрах него - от съня научих че понякога външния вид лъже и май за нищо не служи

тази нощ на сън издадох и списание - направих му предпечата и дизайна много хубаво голямо лъскаво списание

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

"Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''? В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго.... "

Не съм сигурен, че съм амбициозен много. Пък и амбицията може да е свързана с различни сфери, не само една от сферите на живота ...Освен Луцифер, с "лъчи" ( мълнии) са свързани и някои богове, които ги носят и пускат. В полубогския ми сън можех да пускам огнени лъчи през очите си.

"Изведнъж бях преизпълнен със светли сили, които ме превърнаха в полубог дарявайки ми най - различни качества." Имах предвид, паранормални способности.

"Шопка, обаче човек може да е амбициозен и в духовната сфера," - имам предвид желание за Голяма ДУХовна Промяна, желание за духовен напредък.

Чебурашка и Шелтър, благодаря за тълкуването. :)

"Знаеш ли, че Учителя Дънов е учил в Америка? "Завета на цветните лъчи на светлината" дарява подходяща височина и прецизност. " - Мечолари, благодаря и на теб. Когато имам възможност ще прочета четивото. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"Надявам се знаеш другото име на '' Светлоносеца''? В такъв аспект е добре ,че не си бил толкова ''целенасочен''.Доста си амбициозен, дано не е обаче за сметка на нещо друго.... "

Луцифер е другото име. Шопка, обаче човек може да е амбициозен и в духовната сфера, предполагам. Всъщност, спомних си ...В самото начало си бях обикновен човек. Беше нощ, бях в нашия двор. Изведнъж бях преизпълнен със светли сили, които ме превърнаха в полубог дарявайки ми най - различни качества. Между другото напоследък имах три съня, които още повече ме принизиха, за щастие още не са ме унижили. laugh.gif Единият сън : сънувах го преди капитанския сън, търсех да набия служител в някакво училище, защото ми беше откраднал дреха и евентуално да си върна дрехата. Не можах да го намеря. Накрая настана нощ и се събудих. След капитанския сън имах два съня, в които се бих с двама по - силни ( доста по - силни ...) от мен мъже. Боищата не завършиха, в първия сън се събудих, във втория сън : спряхме да се бием. И в двата съня им давах достоен според силите си отпор, но бяха по - силни и може би щяха да победят ако бяхме продължили да се бият. В първия сън дори успях да хвана сабята на грамадата с гола ръка, без да се порежа и в същото време му забих болезнен шут в коляното. laugh.gif Той опули очи нагоре, от болка. Тъкмо щеше да се съвземе и неравния ни двубой да продължи, когато се събудих ...Нападнах го защото тормозеше мой братовчед.Във втория сън противникът пак беше по - висок и тежък, по едно време и двамата паднахме на земята, направих му ключ на крака и очаквах едни лапета въртящи се около нас да ми помогнат, но те не го сториха. Аз и лапетата бяхме от една банда, противникът ми от друга. Всички бяхме в двора на баба ми, щяхме да се бием, без оръжия. Но не се биехме, с изключение на мен и дългуча.

Хриско, къде са насочени амбициите ти -ти си знаеш ,но си амбициозен и мисля ,че е за сметка на нешо друго .Имам впредвид ,че сънищата ти като цяло са пълни с фалична символика , нещо което може да те ''принизи ''и ''унижи''и предизвиква агресора в тебе. Това имам впреввид като казвам ,че се опитваш да игнорираш ,заглушиш ,победиш '' звярът'' в тебе за сметка на идеала ти за духовно развитие който може да се окаже опустошителен в един момент .Луцифер не знам да е щастлив и доволен със себе си и от себе си...Иам още някои хипотези , но мисля ,че ще навляза в твърде лични пространств ,но ако те интересува мнението ми може и на лични. поздрави и приятен ден.

Линк към коментар
Share on other sites

"Хриско, къде са насочени амбициите ти -ти си знаеш ,но си амбициозен и мисля ,че е за сметка на нешо друго ." Както казах, не съм сигурен че съм амбициозен Много ..., тоест не съм сигурен че съм амбициозен над средното ниво ...Едно е да искаш, друго е да го наистина да го искаш силно, трето е да действаш за него, четвърто е да можеш да го направиш, пето - да го правиш. Перифразирам Хайтов.А и амбициите на един човек не е задължително да са само в една сфера. Може човек да си има приоритетна, но не единствена сфера за амбициите."за сметка на идеала ти за духовно развитие който може да се окаже опустошителен в един момент" - Ами не съм сигурен, че имам някакъв твърдо установен идеал в тази посока.;)И то той чак да е потенциално упостошителен ...

"Луцифер не знам да е щастлив и доволен със себе си и от себе си..." Е, аз не съм казвал щастлив или нещастлив Луцифер, не знам. Споменах че лъчите са свързани и с богове, не само с ЛЪЧифер. Ако искаш сподели на лични. Приятен ден. :)

-------------------------------------------------------

Това че в сънищата бивам понижен, може да означава че смирението в мен през тези месеци е нарастнало и аз все повече се чувствам част от цялото,все по-равен с другите божи творения, а не нещо над тях ( "полубог") или пък нещо под тях ("унижен"). Просто творение като другите.

"но си амбициозен и мисля ,че е за сметка на нешо друго" ;"победиш '' звярът'' в тебе за сметка на идеала ти за духовно развитие който може да се окаже опустошителен в един момент " - Ами като Цяло не съм се притеснявал, че някакъв звяр може да ме понижи/унижи, ама въобще даже ...Зверовете не понижават хората в ранг, те ги разкъсват ...А пък и ако въобще се боря със звяр, не бих се борил със звяр(че) в клетка, а с изпуснат Дзвер, да речем ...Говоря примерно. В такъв случай, борбата ще бъде опустошителна,само ако е неуспешна и в крайна сметка Дзверът остане неконтролируем. Ако борбата е успешна, тя ще е положителна.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах странен сън. Един мой приятел, много близък (в реалния живот непознат, но го свързвам с определена личност, с която си имам проблем - затлачване на едни отношения...). Много се харесвахме насън и правехме различни неща заедно, но в един момент той реши с нещо да ме впечатли (не че имаше нужда за мен, но това беше едно от тия неща, които "момчетата" кой знае защо правят, за да впечатлят момичетата - малко момчешки комплекс). И видя в далечината един красив замък и реши да ме отведе там, за да ми покаже колко е смел. Знаех, бях чувала от чичо си, че този замък е омагьосан и не бива да се ходи там. Понечих да му обясня. но не. За него беше все едно жизнено важно да ме заведе там, категоричен. Тъй като за него беше важно, съгласих се. Влязохме вътре и там беше красиво, но някак мрачно. Една страшничка и гола и самотна красота. Влязохме в централния двор и там имаше каменна чешма и до нея маса отрупана с ядене и пиене. Бях чувала от чичо си за тази храна и че от нея не бива да се яде. Но той, момчето, каза, че това са глупости и яде. Аз хапнах малко, но спрях. Усещах, че нещо не е наред, и нямах никакъв апетит. После той реши да ми налее вода от чешмата в един голям бидон, но от нея текна кръв. Той се поизплаши, но аз му казах: За каквото мислиш, това теква от тази чешма. И това знаех от чичо си. Той се изсмя и каза: А, значи толкова лесно било. Добрееее, искам бира. И текна бира. И той се веселеше, но аз усещах, че нещо силно не е наред, че нещата изобщо не са "лесни", и хич не ми се ядеше и пиеше. Мисех само как да си тръгна оттам, но знаех пак от чичо си, че ако си ял от храната, попадаш под магията на мястото и много трудно се излиза. Чичо ми междувременно беше забелязал, че сме се запътили към замъка и ни беше последвал заедно с други хора. Тъй като знаеше, че не бива да се докосва до храната, той можеше да влиза и излиза спокойно, но не можеше да помогне на нас. Дойде и ни говори само, даде ни съвет много настоятелно и после си отиде. И каза това, което и аз знаех. След като си ял от храната, може да се излезе от магията на това място само по един начин. Като се прескочи крепостната стена, която беше много висока - отведнъж и без да се взема нищо от трапезата и без да се докосваш до стената при скока. Момчето като че ли от думите на чичо ми за първи път се притесни от това, което е направило и най-вече от това, че е въвлякъл и мен. Аз бях готова за скока, но ми беше трудно да скоча толкова високо сама. Той можеше да скача, хвана ме за ръка и скочи заедно с мен, но като стигнахме до най-високата точка на стената, някаква невидима сила ни върна обратно. Зачудих се защо не е станало, загледах се в ръката му и забелязах, че още държи несъзнателно някакво парче храна от трапезата. В бързината беше забравил да го хвърли или си беше помислил, че може да вземе нещо "малко" със себе си "за спомен" от замъка. Погледнах нагоре крепостната стена - вече стигаше почти до небето и имаше само една малка пролука, през която да се проврем при скока - трябваше да я уцелим. Имахме един последен и много труден скок. Последен шанс. Засилихме се с всичка сила и... прескочихме стената. Изведнъж се оказахме някъде другаде, в някаква сграда, в която разни стражи ни преследваха. Бягахме с всичка сила и затваряхме вратите след себе си. Някаква жена, май тази, която беше направила магията, ни преследваше и се опитваше да ни спре. Не помня много ясно, но мисля, че избягахме накрая.

Цялото изживяване за мен беше странно, защото имах усещането, че участвам във филма на някой друг, на това момче, и че просто го придружавам, за да му помогна чрез присъствието си, но решенията трябваше да вземе той. И през цялото време се надявах да вземе правилните.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...