Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Alexander аз съм на 30 години и знам че темата е сериозна - понякога сънищата са знак за нещо и затова ги споделяме тук - мислех че кучето в съня е знак за нещо съжалявам че пуснах емоционалност ако искаш да знаеш имам и сериозни съновидения които не бих споделила тук както и от години съм астрален пътешественик но не бих споделила къде ходя и какво научавам - съня с кучето ме уплаши и за това го споделих но после в действителност се оказа че просто е символ на нещо друго - че аз на сън творя проекти свързани с работата или има знаци понякога свързани с работата - примерно след един изпит по математика си сънувах грешката дето на изпита се чудех къде бъркам и защо не ми излиза задачата - това си е сериозно според мен - от някъде ти дават знаци чрез съня

това е супер тема - хората сънуват неща споделят - всеки ги тълкува различно - не винаги е нужно сънищата да са драматични и сериозни за да ги споделиш според мен - това че има неща които помниш от тях има някакъв знак според мен

а и никой не се майтапи с никого

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин сънувах следното : Исках да премина реката, която се беше образувала в една улица от нашия град. Нямаше как по друг начин, освен с лодка, но нямах лодка. След това сънувам, че баща ми е пътувал с кораб. Станал е някакъв инцидент на/с кораба. Баща ми нямаше желание да ми обясни какво точно се е случило...Сънувам че говоря с друг човек, присъствал на кораба, видял случилото се ...НО този човек всъщност беше баща ми, хем беше друг човек, хем беше баща ми, беше тялото на баща ми, но не баща ми, друга душа беше вътре в тялото, друга личност, говорех с него като с друг човек, друг очевидец. И той ми обясняваше, аз задавах въпроси. Накрая се разбрахме да не казваме на баща ми за този разговор, за да не би да си имаме проблеми : мен да ме понабие, него да го уволни. Сякаш чак толкова важно беше това, което баща ми не искаше да каже и сякаш чак толкова щеше да се ядоса. След това сънувам, че съм на улица. Две едри кучета се затичаха към мен, по принцип ме напада по едно зверче, когато имам подобни сънища ( коте, куче), този път бяха две едри и атакуваха едновременно.Въпреки опита да ги сритам, не успях и ме повалиха на земята, взеха да ме ръфат, а аз да се браня с ръце и от страх се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време бях писала, че само-об-винението е лошо об-явено/отправено обвинение. А помня selsal - овото, че има различни гледни точки, но и най - вече погрешни такива. Може би и моята е погрешна.

Понеже пишеш, че си студентка по психология, се надявам да помислиш върху предложението ми и да откриеш в съня си : проекция, конюнкция, трансформация и интеграция. Но напомням, че всеки тълкуващ се свързва със сънищата, които тълкува през себе си. Колкото и интерпретации на твоето дело да има дадени от нас, то е твое.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Alexander аз съм на 30 години и знам че темата е сериозна - понякога сънищата са знак за нещо и затова ги споделяме тук - мислех че кучето в съня е знак за нещо съжалявам че пуснах емоционалност ако искаш да знаеш имам и сериозни съновидения които не бих споделила тук както и от години съм астрален пътешественик но не бих споделила къде ходя и какво научавам - съня с кучето ме уплаши и за това го споделих но после в действителност се оказа че просто е символ на нещо друго - че аз на сън творя проекти свързани с работата или има знаци понякога свързани с работата - примерно след един изпит по математика си сънувах грешката дето на изпита се чудех къде бъркам и защо не ми излиза задачата - това си е сериозно според мен - от някъде ти дават знаци чрез съня

това е супер тема - хората сънуват неща споделят - всеки ги тълкува различно - не винаги е нужно сънищата да са драматични и сериозни за да ги споделиш според мен - това че има неща които помниш от тях има някакъв знак според мен

а и никой не се майтапи с никого

Здравей Гарванче, малко те подмладих - приеми го като комплимент в аванс за 8-и Март! :3d_043:

Ето за това много ми си иска, атмосферата на тази тема, да е максимално предразполагаща за споделяне на такива сънища.

Може би ще трябва да пуснем по-специална тема? Ти какво мислиш по въпроса?

Аз също имам много какво да споделя по темата...

Хриско, виждам от снимката, че си добро, сериозно момче! Извинявай ако с нещо съм те засегнал. :feel happy:

С удоволствие ще се опитвам да тълкувам сънищата ти, ако позволиш, разбира се! :v:

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

то доколкото видях има тема за ОИТ, иначе всеки сън който го виждаш ясно и цветно и го помниш има някакъв знак може и съня да е шантав но може и просто да е отражение на запечатани в съзнанието елементи от ежедневието :)

за това и споделяме. В случая с черното куче знам, че беше глупаво да споделя асоцияциата която се получи наяве, но реших да разсмея обстановката извинявам се :) щото нещата станаха по същия начин както ги сънувах с хората а въпросното черно куче от съня се оказа име на бар :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

ето ти линк макар че аз съм чела повечето термини на английски и от други сайтове незнам какво значи гностик но и там доста се занимават с ОИТ темата е дълга и широка - дори има по света и университети (Сидни, Сиатъл къде ли още имаше забравих) Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Ще мога ли да ви помоля да ми помогнете с тълкуването на 1 мой сън?

Ето го и него:

------------

Стара разрушена къща, сватба без гости и без младоженец. Аз виждам на един много добър мой приятел, с когото от 2003 сме се виждали само 1 път, сестра му. Тя е младоженката , но роклята й е мръсна. Виждала съм я само 1 път през живота си.

Аз я снимам, тя е нещастна и търси с поглед постояннно. Аз я снимам и не обръщам внимание. Тя отива да си ляга на втория етаж на разрушената къща. Аз знам, че е нещастна, но го отбелязвам просто наум. Няма емоция. Камерата изчезва от ръцете ми. Мен ме е страх малко, защото знам къде е – в разрушената къща, но също знам, че съм страничен наблюдател, някак не съм наистина там и не бива.

Никой не ме вижда или аз никого не виждам.

Тръгвам да търся камерата и я намирам под някакви остатъци от мебели и вещи. На втория етаж на разрушената къща. Започвам да разглеждам снимките, които направих, но те не са там. Само снимки на моя добър приятел. Виждам, че са някак свързани и започвам да ги сменям бързо. Това са кадри на бързо заснемане. Той ми казва нещо. Снимките са черно-бели. Аз не чувам какво ми говори, защото са само снимки и аз ги сменям с пръст. Той започва да говори по-бързо, изглежда, че крещи, аз се сепвам, поемам рязко въздух и се събуждам.

Никаква емоция не изпитвам при събуждането, само зачудване.

----

Днес му звъннах и той каза, че колкото и да не му се иска, се налага да си признае, че снощи, когато си е легнал, е мислил за мен и ми е говорил с мисълта си, затова въпросът ми не е към частта с него, а останалите детайли.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

свадбата на сън значи грижи и проблеми - булка ако сънуваш значи малки проблеми и грижи но не за теб а за въпросния човек който е булка - подобно е и ако сънуваш бременност или бебе но това съм го чувала общо казано - може и да не съм права - има и друго ако сънуваш свадба на някой друг може да значи че ти липсва някой

чувала съм че много добри приятели могат да си пращат телепатично без да осъзнават различни мисли и в съня да ти изглеждат като символ! той си е мислил за теб и неосъзнато ти е пратил мислите си в твоя сън

-----------

Сънувах че имам мисия да правя сайт за кафе - и дори да въртя бизнес с кафе - тази нощ на сън изпих толкоз много кафе най-различно - сънувах че съм в някакво малко но уютно кафене - имаше промоции и дегустации на много видове кафе - с мляко без мляко шоколадови имаше - бяло черно мачиато капучино какво ли не бе - и много видове сортове - дори помня вкуса на всяко кафе - изпих повече от 10 кафета но на сън не действаха както наяве :blink: - най- хубавото беше едно чисто черно със сметана самото то си беше сладък сорт и нямаше нужда от захар - забравих му сорта - после сънувах че ме карат да пиша доклад и да направя сайт за различните сортове кафе - незнам какво ли значи кафето като символ на сън

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Всяко настояще се разбира като такова според спомена. Камерата е онова, което предоставя спомен за спомена. А всеки такъв е двоен. Веднъж и едновременно с него се запомня осъзнатото и неосъзнатото. Ако черното беше само в черно в снимките или бялото върху бяло, не би имало различаване - образ. Онова, което липса се очертава от присъствието на наличното.

Когато има новост в осъзнаването, то най-често започва с чудене. Т.е. нещо не би трябвало да е тъй както знаем. Ако не знаем как изглежда чиста нечия рокля, няма да установим, че е замърсена.

Разрушената къща най-вероятно сиволизира препострояване. В този смисъл камера означава стая-място.Това е мястото където присъства свързаността - снимка- спомен. Или това е мястото където би трябвало да се усети емоцията поради видяното. А то е изпод остатъци на мебели и вещи. Мебелите са майчински символ или показват онова, което ни "прибира""вместява" "пази". А "вещи" може да иде не от вещ като предмет, а от вещина - като знание за. Много възможно е да си усетила, изпитала "прибраната", скрита от теб самата емоция и поради това да си потърсила "липсващия", но само за теб в съня ти младоженец.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за помощта при тълкуването, Гарванче и Шелтър.

Много ме насочихте, особено Шелтър с частта "Когато има новост в осъзнаването, то най-често започва с чудене".

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

сънувах три неща но едното беше много интересно - бяхме събрани няколко хора в някаква духовна стая с барче(да имаше и барче и напитки) - нещо ни беше събрало странното беше че някой беше събрал християни и мюсюлмани на едно място за някаква кауза трябваше да прекараме три денонощия заедно имаше и партита за нас а отвън имаше някакви стихии ние бяхме заключени да оцелеем заедно - и наместо конфликти - си говорехме мирно и си пиехме (не точно алкохол - разни коктейли разпускахме се) - аз поне се разбирах мирно със всички в стаята - трябваше да се молим за нещо - всеки на този в когото вярва - в стаята се чуваха едновременно църковни песни после пускаха някакъв ходжа и се редуваха - имахме мисия да построим два храма - ние християните църква а мюсюлманите джамия - но тези храмове да са символи на мира - не обикновенни храмове - но ме учуди спокойствието между хората от двата свята... наяве хората си правят конфликти тук заради такива неща и наяве такова обединение сигурно не е възможно но в този сън беше като рай - незнам защо бяхме събрани така - прииска ми се да има мир наистина - и другото което ми се видя странно е че на мюсюлманите жените им не бяха забрадени можеха свободно да пият и да си говорят с нас - и незнам как накрая се оказа че и от двете страни се борим за едно и също и принципите са ни почти сходни

това вече не е измислен сън би било хубаво и наяве да бъде така мирно все пак сме хора от където и да сме

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж сънувах, че съм на екскурзия в ...Турция, тази сутрин сънувах че пътувам в тази посока ( на екскурзия). Подписът ми е част от съня, в който имаше жени и мафия. :lol: За повече инхормация, изпратете есемес на кратък номер 088 100 :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

hrisko :lol: явно тази нощ и двамата сме пътували на сън

втория сън който имах е че отлитам за Испания - незнам какво дирех там но тази сутрин дори се поинтересувах как мога да го направя наяве :) дори си направих план някой ден живот и здраве да видя Испания и Португалия

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам малко помощ от вас ... Отдавна имам ОС или по скоро нямам вече неОС. Запозната съм с темата ... но никога не съм се чувствала така след сън ... да продължавам да имам същото усещане за болка и за същата нужда от това което изпитвах в съня си... Никога не се опитвам да си ги тъкувам - какво значат сънищата , просто си ги нареждам спрямо емоцийте и желанията ми ,,, този път ...

Нека разкажа...

Сънувах , че съм в празна постройка /ако се сещате за старите оборски згради на ТКЗС или нещо от рода/ небеше мръсно , просто тъмно. Огледах се каде съм , имах страх да не влезе някой и да направи нещо лошо , пазена ли бях или някой се опитваше да влезе ... неразбирах ... имах страх. Огледах долямата празна сграда, в края и имаше жена. Когато се доближих до нея разбрах, че е Ангел-ка, около нея имаше бяла лека светлина - нямаше криле . Много хубава /аз съм жена и рядко казвам на жена че е с хубаво лице/ усмихна се леко , като цяло беше много тъжна, имаше бяла дреха от финнен плат , който я увиваше . Когато плъзгах погледа си по нея видях , че е бременна държеше ръцете си около корема . Опитах да говоря с нея , а тя само сведе очи. Усещах усещането и . Усещах че имаше опасност навън от зградата - кого пазеха или искаха да убият ...

Тук идва един момент дето ... отскочих до края на зградата - другата част, закачих се в самия ъгъл и започнах да разковавам дъсчици, цепех дребни трески и направих дупка колкото да си мушна главата да огледам / в ОС съм правила мноого неща, но винаги съм си виждала - ръце , крака ... фърст пърсън поглед/ и тогава се замислих , че съм само съзнание и че ми няма тялото. Не е ОИТ ...

... Огледах , навън имаше мъже с пистолети обикалящи сградата искаха да влязат . Времето навън беше слънчево , като в летен ден. Ангелката беше тиха и и беше студено вътре , просто си стоеше , а аз усещах старха и .

Цял ден съм с тва усещане , че трябва да я извадя оттам и все едно имам нещо под ноктите от къртенето на трески и талашит... какво значи това ?!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,от около седмица сънувам странни съниша и не знам как да си ги обясня.Моля ако може да ми разтълкувате.

Преди 3-4 вечери сънувах че вървя беше свечерено любювах се на небето,облаците бяха тъмни като пред буря аз някак се възхищавах на гледката и на тези облаци на силата им изведнъж стана много тъмно нищо не се виждаше,в този момент чух гласът на сестра ми "Хайде идваш ли" аз и отговорих "сега ще дойда тъмно е не виждам къде стъпвам" Изведнъж се озовах в една къща и държах на ръце детето на мой познат и си играех с него а то се смееше.В този момент сестра ми се появи и ме попита"Май сте се събрали с твоя човек пак си с твоята свенлива и едновременно доволна усмивка" аз потвърдих и започнахме да чистим нещо в къщата.Друго не си спомням.Най-странното е че по някога си спомням само отделни моменти сякаш останалото изведнъж изчезва.

2.Сънувах че вървя с някакво дете, което съм хванала за ръката изведнъж пред нас се появиха много детски площадки с пясък и детенцето отиде да си играе, но се скара с друго детенце и другото детенце удари детето с което вървях и му цепна устната,аз отидох при майка му да и кажа че трябва да му каже да не наранява другите деца,но не ми се обясняваше че не познавам детето и и казах че е на мои познати или май казах че е мое не си спомням,тя не обърна особенно внимание на това, че нейното дете е наранило друго дете,но като видя че съм възмутене ми подаде билет питах я за какво ми е и се събудих.

3.Снощи сънувах че съм на море със сестра ми беше слънчево прекрасно време и бях влязла в морето да поплувам,като излизах тъкмо бях на стъпки от плажната ивица чух нещо обърнах се и видях голяма вълна и докато другите бързаха да излизат на брега аз някак спокойно си казах че просто ще се разбие в плажната ивица и ще се отдръпне и се събудих.

Най странното е че в съня си бях спокойна,но като се разсъних започнах да се притеснявам знам че не е хубаво да се сънува морска вълна.От предишни мои сънища съм забелязала че това винаги ми показва нещо което ще ме нарани.Какво мислите вие?Надявам се сега да е нещо различно :rolleyes: нали знаете надеждата умира последна.

Желая на всички успешна,усмихната и ползотворна седмица:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , и от мен . Тази нощ сънувах вълшебен сън . Сънувах ,че летя над някакви гори и поля с много високи цветя. Направо гори от цветя. Докосвах с краката и ръцете си върховете на цветята. Вдишвах аромата им .Имах невероятно чувство за сила и победа . Цветята бяха виолетови,бели и червени . Моля,за тълкувание ,много сензитивен сън ,от който се събудих с много силно чувство на триумфиране.

Линк към коментар
Share on other sites

anjelika_laruan

...в края и имаше жена. Когато се доближих до нея разбрах, че е Ангел-ка, около нея имаше бяла лека светлина - нямаше криле . Много хубава /аз съм жена и рядко казвам на жена че е с хубаво лице/ усмихна се леко , като цяло беше много тъжна, имаше бяла дреха от финнен плат , който я увиваше . Когато плъзгах погледа си по нея видях , че е бременна държеше ръцете си около корема . Опитах да говоря с нея , а тя само сведе очи. Усещах усещането и . Усещах че имаше опасност навън от сградата - кого пазеха или искаха да убият ...

Според мен, "Ангел-ка" това си самата ти, душата ти и не случайно усещаш усещанията и'...

Това е т.н. отработващ сън, чрез който подсъзнанието отработва натрупаните и потиснати страхове и стрес, и чрез който проличава твоята решителност за борба срещу угрозите на "външния" застрашителен свят!

Линк към коментар
Share on other sites

nonik

Здравейте,от около седмица сънувам странни съниша и не знам как да си ги обясня.Моля ако може да ми разтълкувате.

Преди 3-4 вечери сънувах че вървя беше свечерено любювах се на небето,облаците бяха тъмни като пред буря аз някак се възхищавах на гледката и на тези облаци на силата им изведнъж стана много тъмно нищо не се виждаше,в този момент чух гласът на сестра ми "Хайде идваш ли" аз и отговорих "сега ще дойда тъмно е не виждам къде стъпвам" Изведнъж се озовах в една къща и държах на ръце детето на мой познат и си играех с него а то се смееше.В този момент сестра ми се появи и ме попита"Май сте се събрали с твоя човек пак си с твоята свенлива и едновременно доволна усмивка" аз потвърдих и започнахме да чистим нещо в къщата.Друго не си спомням.Най-странното е че по някога си спомням само отделни моменти сякаш останалото изведнъж изчезва...

Искаш да промениш живата си, и... да имаш дете, но изпитваш страх да направиш стъпка в тази посока, тъй като в тази посока е... тъмно и неизвестно.

Хубавото в случая е, че можеш напълно да разчиташ за това, на един много близък до тебе човек, и това е - сестра ти, която винаги те е подкряпяла, ще те подкрепи и сега!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

......... и тогава се замислих , че съм само съзнание и че ми няма тялото. Не е ОИТ ...

Да нямаш тяло, което да умре, да го предпазваш и спасяваш, непосредствено преживяване и осъзнаване... Уловиш ли този мотив, се освобождаваш от силни срахове. Безмълвна ангeлка се изпълва със светлината и радостта. Лекота.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговорите.

Действително имам страхове , идват от постоянното обмисляне, наистина съм решена да се боря ! Решения които обръщат "нещата" в живота ми.

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче,

Тази нощ сънувах интересен сън. Може да те заинтригува.

Его го и него:

Сънувам, че съм на бензиностанция със стара кола лада или жигули, което е странно, защото обикновено сънувам А4, супер спортна кола неидентифицирана марка или джип Мерцедес. Намирам се срещу едно Т-образно кръстовище като бензиностанцията е на вертикалната чертичка на Т-то. Тегля пистолета с маркуча за бензин уж да си наливам. Но служител ми сипва бензин и излиза надпис на предното съкло на колата 200 лева. Аз си викам къде го събраха тоз бензин за 200 лева в тоя мижав резервоар бе. Викам си нямам толко пари и вадя карта да платя. После вкарвам пистолета с маркуча през задната дясна врата. Отпред между плюшените седалки има скоростен лост и ръчна спирачка. Около тях увивам маркуча. По това време отпред и отзад отдясно влизат и сядат цигани. За да не ги вдигам и сърдя минавам между предните две седалки, въпреки че е тясно. Завивам на Т-образното кръстовище надясно и все едно това е кръстовище на Студентски гард с Червена Звезда (до МВР-то там) или на гара Пионер. София ми се струва, че изглежда по нов начин, някак неочаквано богата на чувства, въпреки че не се виждат никакви сгради. Стигам до една бяла къща вляво във викториански стил. Много добре е боядисана с бяла боя, два етажа, над верандата издаден напред бял покрив. Вдясно много голямо дърво обвито със катерливи лиани. Няма листа и май е есен и е много приятно, спокойно и любящо. Едно приятно момиче обяснява нещо, излиза надпис "кооперация" за малко.

На покрива на верандата има декоративна табела все едно е развъртян свитък.

На нея със зелени букви пише „Гарванче”.

мдам

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...