Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Обикновено не помня сънищата си, но нещо ми прималя днес, заспала съм и ето какво сънувах.

Аз и дъщеря ми се качихме в асансьор, но преди да успеем да затворим вратата, потеглихме нагоре. Бързо изкачихме няколко етажа. Тя се притесни, че вратата остана така отворена долу, а асансьорът същевременно забави ход, започна да буксува и отново да се засилва, но не спря напълно. Притесних се да не паднем и се събудих.

В будно състояние си продължих съня - какво ще направя, ако се случи най-лошото. Асансьорът заседна между етажите, отворих горната врата, избутах дъщеря си през нея, а аз започнах да падам надолу, викайки й да не се тревожи. Летейки, взех нещо здраво в ръце и със сила го забих през стъклото на една врата, покрай която минавах. Нещото се подпря в тавана, асансьорът се заклещи, спря и вече бях в безопасност. Оставаше някой да ме измъкне. Аз - напълно будна и спасена викам на дъщеря си, че съм добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Аз и дъщеря ми се качихме в асансьор, но преди да успеем да затворим вратата, потеглихме нагоре.
Предстои ви голямо издигане в живота : и материално, и духовно, но трябва внимателно да вършите работите си, за да не изпаднете и да не се сгромолясате от асансьора на възхода. :hypocrite:

Тя се притесни, че вратата остана така отворена долу, а асансьорът същевременно забави ход, започна да буксува и отново да се засилва, но не спря напълно.
Ами да, тъкмо защото се е притеснила от големия възход, тъкмо заради той е бил забавен, дъщерята ти се е уплашила и типично по нашенски си е казала " че много хубаво не е на хубаво", та затуй асансьорът забуксувал е. Но не е спрял напълно, защото набраната от вас инерция нагоре е била голяма.По добър начин си завършила съня, но вече в будно състояние. Доказала си на себе си, че си добра самоотвержена майка, която е готова на всичко, за да спаси обичната си дъщеря. В същото време си създала и добър завършек за себе си : останала си жива. Дъщеря ти ще извика помощ и ще те извадят. :sorcerer: Това е трябвало да добавиш към съня си, но аз вярвам, че въпреки че не си го добавила, то би се случило ако не дай си боже имате проблем с асансьор. Дъщеря ти не би те оставила, пък и други хора ще чуят виковете ти. :hypocrite: В минали животи много сте сяли и страдали, сега много ще жънете във всяко едно отношение. Много радост, много. :sorcerer: Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде да се включа малко и в тази тема, нали сме в отпускарско настроение:

Снощи сънувах дълъг сън, от който помня само, че улиците във Варна бяха до над коляно във вода и движението, а и целият живот беше блокиран. Някаква надежда имаше във факта, че по мое желание можех да превръщам водата в сняг и тогава можехме да се придвижд=ваме с шейни.

Впрочем точно в момента и точно във Варна вали здраво :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Късметче, и ти като мен си започнала да сънуваш полубогски сънища, но има още хляб да ядеш,докато стигнеш нивото от моя сън. :lol: Иначе си имала и ясновидски сън : във Варна наистина е валяло. Водата доколкото помня е символ на духовността.

Нали Учителят е родом от варненско ? :) Може би сънят ти е символ на това, че във варненско е слязъл велик дух, носител на голяма духовност. Може би се има предвид, че и за в бъдеще Варна ще има важна роля в духовното израстване на българите и хората като цяло. Сънят ти може да е свързан с някаква мисия на Ирина Хорус, нали и тя е от Варна. ;):P:D

Аз пък сънувах малко объркани сънища : помня че исках да се радвам и аз със световните шампиони испанците, да докосна и аз титлата, въпреки че и аз и футболистите знаехме, че не съм част от отбора. В същото време сънувах, че аз съм холандският вратар, който странно защо се радва на испанския отбор. Хммм ...трябва да сигнализирам в холандския футболен съюз и във ФИФА. Този холандец може да е предал своите и затова испанците да са били Холандия... :D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички.Виждам че тук говорите за сънищата и реших и аз да пиша,защото доста често ми се е случвало да ми се сбъдне сън или да е толкова реален,че ве е едно се случва наистина.Снощи санувах много странен сън.Санувах,че стоя на брега на морето и гледам вълните,а те бяха доста големи.Аз бях с дъждобран и валеше силно и заедно с това духаше вятър.След това някои ми извика името и аз тръгнах на някъде и се оказах на една улица в моя град и беше много топло и грееше слънце.След това се събудих.Ако някой има идея как може да се изтълкува да ми каже .Ще ви бъда благодарна! :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, и ти като мен си започнала да сънуваш полубогски сънища, но има още хляб да ядеш,докато стигнеш нивото от моя сън. :lol: Иначе си имала и ясновидски сън : във Варна наистина е валяло. Водата доколкото помня е символ на духовността.

Нали Учителят е родом от варненско ? :) Може би сънят ти е символ на това, че във варненско е слязъл велик дух, носител на голяма духовност. Може би се има предвид, че и за в бъдеще Варна ще има важна роля в духовното израстване на българите и хората като цяло. Сънят ти може да е свързан с някаква мисия на Ирина Хорус, нали и тя е от Варна. ;):P:D

айдеее, Хрис, пак ги намести оптимистично - барабар и мен в мисия :3d_163:

Обаче, чини ми се на мене, че е по-вероятно в близките трийсетина години да стане така, както е предрекъл Учителя - потъваме бавно, неусетно почти :3d_025:

Иначе, да - тука времето е само за гушкане и всеки ден вали - а моята основна мисия в момента е да си опазвам пухчовците и най ми е хубаво да си се радвам на дъжда, докато ми мърка и сумти цялото стадо около мен - tiredkitten.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

И моята котка беше необичайно гальовна ( тя спи навън). Имах чувството, че ако може ще ми се навре в червата, а друг път не мож я гушне. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувах че искам пари от някаква жена и тя ми подхвърли петарка, не знам шефка ли ми беше, каква ми беше ...Взех парите. После обаче някакви я застреляха. Сънувах че влизам в един магазин да си купувам езотерична книга. Тръгвам да разглеждам една книга на Лиана Антонова и продавачката ми каза, че нямало смисъл, защото струвала ...50лв. Та не я купих, купих си за 6-7лв. Странното е, че в съня два пъти имаше 5 ( 5/50).

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че искам пари от някаква жена и тя ми подхвърли петарка, не знам шефка ли ми беше, каква ми беше ...Взех парите. После обаче някакви я застреляха. Сънувах че влизам в един магазин да си купувам езотерична книга. Тръгвам да разглеждам една книга на Лиана Антонова и продавачката ми каза, че нямало смисъл, защото струвала ...50лв. Та не я купих, купих си за 6-7лв. Странното е, че в съня два пъти имаше 5 ( 5/50).

 Попринцип числата имат определено значение в сънищата,а когато се повтарят,значението се засилва.На мен ми се е случвало доста често да санувам числа и понякога са се повтаряли,но съм забелязала ,че повечето числа,които съм сънувала  са кратни на три.Най-честите са: 3,6,18,27,30.

5 - В близко бъдеще предстои да пътувате. Възползвайте се от тази възможност.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, не бях се замислил за този вариант. :)

 За нищо :) Попринцип един сън може да се тълкува по много начини.На мен ратълкуването на сънищата ми е вече като хоби,защото аз много рядно не си помня съня.И винаги се ровя или в някоя книга или в  интернет. :3d_016::3d_009:

Линк към коментар
Share on other sites

тази нощ сънувах доста странни неща :huh:

В съня съм на почивка с екскурзовод в някакъв хотел - нереално имаше много басейни, джакузита вани леле кеф и то на всяка крачка B)

дори се топнах в единия просто не издържах фърлих дрехите и се топнах в единия... до мен имаше друг басейн който обаче - се оказа с надгробна плоча и се оказа нещо като гроб-басейн но много хора се плацикаха невъсмутимо в него все едно си беше нормален - екскурзовода ме видя че го гледам и ми каза че всъщност сме в гробница и басейна в който съм също е гроб :huh: показа ми една карта да ми покаже на какво се къпем - басейните се превърнаха в гробове за секунда - после пак станаха хотел с басейни но пък няма да кажеш че са гробове вътре водата бистра и чиста и долу не се вижда нищи освен басейна - но каза да не се плаша - в тези гробове лежали добри чисти хора и хората които се къпели можели да да се гмурнат за малко в отвъдното и се зареждали с положителна енергия демек басейните са гробове и портали - може и да бе прав но леле тръпки ме побиха :huh::huh: - веднага ми се прииска да изляза от басейна - проблема беше че водата беше прекрасна и така ме омая че ме прикова с чара си и си постоях и помедитирах вътре - гроб не гроб - басейн си беше

май реално имам нужда от почивка на море и на сън "нещо" ме изкушава с басейни - в реалност такова нещо би ме изплашило до неузнаваемост - в съня продължих да се плацикам макарче вече с много особено чувство

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

дано съновниците онлайн да не са истина пише че като сънуваш басейн означава болест а пък за гроба пише че значи щастие и дълголетие а в моя сън са съчетани двете :huh:

Христо в моя басейн нямаше никой - избрах си го персонален щото беше празен и неумърсен и с най-чисто синята вода като в приказките - с такъв кеф скочих - ти да не си бил в онзи съседния с надгробната плоча:blink::P - и той беше с чиста кристална вода ? там имаше четирима-петима души дето се къпеха и гмуркаха невъзмутимо и пиеха коктейли :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

дано съновниците онлайн да не са истина пише че като сънуваш басейн означава болест а пък за гроба пише че значи щастие и дълголетие а в моя сън са съчетани двете :huh:

И на мен ми се е случвало да сънувам две неща които си противоречат.Едното означава нещо хубаво а дугото нещо лошо.

Днес сънувах много сранен сън.Сънувах,че вкъщи си гледам змия и я пипам и галя.След това се качих на едно колело и тръгнах на някъде(аз колело не мога да карам).След това се видях с един познат и той беше с колелото и се надпреварвахме и аз за малко да се одаря  в една кола.Тогава стигнах до една градина и вътре имаше ябълка,която беше вързала и една череша,тя също беше вързала.Плодовете на ябълката и черешата бяха големи.След това взех една лейка и почнах да поливам едни цветя.Като ги полях се качих на колелото си и си се прибрах в къщи.И сед това телефона ме събуди.... :3d_007:

Линк към коментар
Share on other sites

ще взема да стана режисьор и да направя филм като съня ми - басейни дето стават гробници и обратното :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Змията е символ на мъдростта и сексуалността. Змията е фалически символ. Колелото : символ на кръга на преражданията ( самсара), символ на безкрайността. Възможно е и в живота ти да има надпревара между теб и познатия ти или пък да има за в бъдеще.

Тогава стигнах до една градина и вътре имаше ябълка,която беше вързала и една череша,тя също беше вързала.
Ябълката е забранения плод от библията, плода на познанието. След откъсването му, според библията хората са изпаднали в немилост. Казваш : "череша". Череша - Че реша. Може да се колебаеш дали да направищ нещо и да ти предстои решение.

След това взех една лейка и почнах да поливам едни цветя.Като ги полях се качих на колелото си и си се прибрах в къщи.
Лейката е женски символ, цветята мъжки.

Като ги полях се качих на колелото си и си се прибрах в къщи.И сед това телефона ме събуди.... :3d_007:
Някой ден като умрем всички ще се върнем У Дома и ще се събудим от земния сън.

--------------------------------------------------

П.п.:Относно колелото : може скоро и пътуване да ти предстои.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Змията е символ на мъдростта и сексуалността. Змията е фалически символ. Колелото : символ на кръга на преражданията ( самсара), символ на безкрайността. Възможно е и в живота ти да има надпревара между теб и познатия ти или пък да има за в бъдеще.

Тогава стигнах до една градина и вътре имаше ябълка,която беше вързала и една череша,тя също беше вързала.
Ябълката е забранения плод от библията, плода на познанието. След откъсването му, според библията хората са изпаднали в немилост. Казваш : "череша". Череша - Че реша. Може да се колебаеш дали да направищ нещо и да ти предстои решение.

След това взех една лейка и почнах да поливам едни цветя.Като ги полях се качих на колелото си и си се прибрах в къщи.
Лейката е женски символ, цветята мъжки.

Като ги полях се качих на колелото си и си се прибрах в къщи.И сед това телефона ме събуди.... :3d_007:
Някой ден като умрем всички ще се върнем У Дома и ще се събудим от земния сън.

Благодаря ти! :3d_161: И аз търсих заначенията,бяха сходни на тези,но някои не ги бях срещала.След като пвоверих повечето работи в съня си установих,че повечето неща са свързани с любовно преживяване и любовна авантюра. :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

може би моя сън има такъв смисъл нещо като всяко зло за добро - ако басейна значи неприятност - зад нея може да стои нещо хубаво дето аз да не го виждам - нещо като "совите не са това което са" ама в добрия смисъл

в други съновници басейните са символ на младост и здраве - гробищата пак на дълголетие но по добре да не чета съновници ами - може би в момента много неща ми изглеждат примамливо по един начин а същността им е плашеща малко като матрицата :)

Христо другия път кажи наздраве ако ме засечеш в друг басейн :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

може би моя сън има такъв смисъл нещо като всяко зло за добро - ако басейна значи неприятност - зад нея може да стои нещо хубаво дето аз да не го виждам - нещо като "совите не са това което са" ама в добрия смисъл

в други съновници басейните са символ на младост и здраве - гробищата пак на дълголетие но по добре да не чета съновници ами - може би в момента много неща ми изглеждат примамливо по един начин а същността им е плашеща малко като матрицата :)

Христо другия път кажи наздраве ако ме засечеш в друг басейн :)

Един сън може да се тълкува по много начини.Може наистина да е така, всяко зло за добро.Както има една мисъл "Всяка неприятност носи със себе си подарък." :3d_117:Никога не можем да бъдем сигурни в точното значение на един сън.Можем просто да имаме най-приближено до истинското значение. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Сънувах че си играя с едно малко сладко бебе у нас. По едно време съм легнал по гръб на пода и го дундуркам върху корема си. Изведнъж в ръцете му се озова нож ! То се опита да ми го забие в челото, аз му хванах ръцете, но то започна много силно и неудържимо за мен да натиска надолу, ножът опря в областта на третото ми око и миг преди да се забие успях да изтласкам бебешките ръчички в страни и да се спася от гибел ( плъзнах му ръцете, използвах неговата сила, джудо приом). И след това го попитах защо прави така, скарах му се, а то ми каза : "Баба ми каза, че в неделя всичко трябва да бъде изтребено". :31:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че си играя с едно малко сладко бебе у нас. По едно време съм легнал по гръб на пода и го дундуркам върху корема си. Изведнъж в ръцете му се озова нож ! То се опита да ми го забие в челото, аз му хванах ръцете, но то започна много силно и неудържимо за мен да натиска надолу, ножът опря в областта на третото ми око и миг преди да се забие успях да изтласкам бебешките ръчички в страни и да се спася от гибел ( плъзнах му ръцете, използвах неговата сила, джудо приом). И след това го попитах защо прави така, скарах му се, а то ми каза : "Баба ми каза, че в неделя всичко трябва да бъде изтребено". :31:

Да сънуваш бебе не е на хубаво. Появата на бебе или бебета в съня е признак на проблеми, болести и мъка.Ако сънуваш, че ти си бебе или че бебе ти говори, ще станеш свидетел на някаква измама, хитрина, шмекерия.

Видиш ли насън нож, чака те вражда.Намушкат ли те в съня ти с нож, ще бъдеш здрав, но ще търпиш разочарования.(Теб не са могли да те намушкат,но значението може да е близко до това.)

Опитва ли се някой в съня ти да те убие, значи ще бъдеш здрав, ще имаш сили за работа и дълголетие.

То при теб малко нещата си противоречат,защото ,хем бебе,ако сънуваш е на лошо,пък това че се е опитало да те наръга е на здраве....А относно думите накрая, си нямам и представа,какво могат да значват.Тук ти сам трябва да се опиташ,да ги разгадаеш. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Днеска сънувах ,че един циганин ми тормозише нещо кучето ,и се наложи да го ударя ,друго не си спомням от сънят .От доста време иначе не ми се беше случвало на сън да удрям някой .

Линк към коментар
Share on other sites

Днеска сънувах ,че един циганин ми тормозише нещо кучето ,и се наложи да го ударя ,друго не си спомням от сънят .От доста време иначе не ми се беше случвало на сън да удрям някой .

Ако сънуваш циганка, предстои ти болест.Циганка ако врачува , пази кесията си ще те измамят.

Куче в съня ти е символ на вярност.Ако сънуваш домашно куче, значи доверието ти към някой близък, роднина или приятел е абсолютно неоправдано. 

Ако  удряш някого, очаквай критики и мъмрене.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...