Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Човешките ръце


Recommended Posts

"Ръцете ни единствено виновни за пламъка изгарящ помежду ни..."

Имаше такава песен на Лили Иванова.

Ръцете ли?

Когато сме влюбени и влюбващи се, те като че ли, най-напред влизат в действие.

Когато ядем, пак са ни най-необходими.

Когато говорим, пишем (и мислим), без тях никак не се получава.

А с какво друго да накажем подлеца? (шамар, юмрук)...

Не идва и да се запознаем без тях. (здрависваме се).

Не можем и да се сбогуваме без тях (прегръщаме се).

Или да посрещнем някого (отново прегръдка)

Ами когато работим? (с чука, наковалнята или компютъра)

Ами когато лекуваме?…

Човешките ръце са основни медиатори между нас и околния свят, от тях в най-голяма степен зависи какво идва отвън към нас и какво излиза от нас навън – как преработваме това в двете посоки, за да го направим подходящо за използване и асимилация. С тях "обработваме" и усвояваме другите хора и околното пространство, с тях помагаме сами да бъдем "обработени" и усвоени. Затуй от формата и линиите на ръката някои хора съдят и за самия човек, какво му е “писано” да преживее тук на Земята. Но ръцете са свързани и със света на невидимото, можем да ги използваме, например, за пренос и асимилиране на разни видове лъчиста енергия, включително слънчева.

Растенията пренасят слънчевата енергия посредством фотосинтезата. Но хората също фотосинтезират - всички ензимни процеси в човешкото тяло, както и всички психични процеси са в най-пряка зависимост от поглъщаната слънчева светлина. Някои хора фотосинтерат по-интензивно, други по-слабо - това общо-взето се движи в широки граници. Та тук въпросът ми е: има ли някой тук, който може да сподели изпитан метод за увеличаване притока и асимилацията на слънчева енергия посредством ръцете? Аз също имам нещо предвид, но искам да чуя и вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмията е изпитан метод/начин за увеличаване и асимилиране на слънчева енергия ...и особено чрез ръцете....

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!Интересна тема. :feel happy: Ръцете - всъщност малко знам за тях.Моля споделете какво е нужно да знаем за тях за да възприемаме правилно слънчевата светлина.Благодаря предварително. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

В средата на дланите се намират второстепенни чакри, които имат засилена способност да предават и приемат енергия, на последната фаланга на всеки пръст също. Затова размахването на пръст въздейства толкова заплашително и е присъщо на всички култури.

При мнозинството хора лявата ръка е настроена повече да приема, дясната повече да предава енергия (има мнения, че гривна на лявата ръка спира неволно приетите отрицателни енергии). Но потокът може да тече и обратно, особено при повече практика.

Аналогични чакри има и на стъпалата, с тях приемаме и предаваме на земята.

Енергията впрочем не е точно и само пряка слънчева светлина, макар че слънцето е неин първоизточник и създател. Точно днес преглеждах Георгос Витулкас, който в "Нов модел за здраве и болест" я нарича "универсална" и дава другите й имена:

Прана - от индусите,

Vis medicatrix naturae от Хипократ,

Alcahest от Ван Хелмонт,

Астрална светлина - от кабалистите,

Азот - от алхимиците,

Spiritus - от Fludd,

Одична сила от Райхенбах,

Животински магнетизъм - от Месмер,

Етерна енергия, биоенергия или проста субстанция - от окултисти и метафизици като Сведенборг,

Жизнена енергия, жизнена сила или жизнено тяло - от виталистичната школа,

Orgone - от Райх,

Биоплазма - от руските учени и пр.

Тук не е споменато названието "ци"/"ки" , което напоследък е най-известно в западноевроп. и америк. култура.

На книжния пазар от десетилетие почти има много ръководства за ползване на енергия чрез ръцете, предимно на американски автори, усвоили изкуството от китайски или индийски лечители, или компилация от двете. При цялата добронамереност на тези автори човек трябва да е предпазлив , както при боравене с всеки нов инструмент. Само книжкото знание може да доведе до неточност.

Практическото показване,

задълбоченото изучаване,

дисциплината и

способността да служиш всеотдайно на света

са задължителна предпоставка за добър резултат.

Лично аз предпочитам ползването на тази енергия за самолечение и привеждане на самия себе си в хармония със света.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мдаа, ръцете. Това е една част от човешкото тяло, която може много да помогне, да внесе топлота, радост, да дадат....

Те галят, затоплят, прегръщат, въобще толкова функции извършват...

Някой човек щом те докосне и може да ти даде много, ръцете са и предаватели, те предават енергията от човек на човек, от предмет, от храна.

Ръцете са част от нашите антени.

Линк към коментар
Share on other sites

Две ръце

Първи те ще те извадят

с вик света да избодеш.

Ще те галят, ще те мамят

себе си да раздадеш.

С тях в началото ще лазиш

пътя си да избереш.

Първи те ще те опазят

огъня щом разбереш.

Тези двете ще запряташ

мрежите да разплетеш.

Ще ги сплиташ пред разпятие

болката да понесеш.

Тях ще мяташ срещу вятъра

в сън луната да береш.

С техни кърви над тълпата

участта си ще переш.

С тях ще даваш на разплата,

с тях ще просиш във копнеж.

Тях в борбата с небесата

най-напред ще предадеш.

С тях ще носиш си крилата,

а щом тиктакането спреш,

ще ги скръсти някой в мрака

себе си да побереш.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Две ръце

Първи те ще те извадят

с вик света да избодеш.

Ще те галят, ще те мамят

себе си да раздадеш.

С тях в началото ще лазиш

пътя си да избереш.

Първи те ще те опазят

огъня щом разбереш.

Тези двете ще запряташ

мрежите да разплетеш.

Ще ги сплиташ пред разпятие

болката да понесеш.

Тях ще мяташ срещу вятъра

в сън луната да береш.

С техни кърви над тълпата

участта си ще переш.

С тях ще даваш на разплата,

с тях ще просиш във копнеж.

Тях в борбата с небесата

най-напред ще предадеш.

С тях ще носиш си крилата,

а щом тиктакането спреш,

ще ги скръсти някой в мрака

себе си да побереш.

Мале, каква... Грамада си - прекрасна, истинска... немея.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Силве, страхотно е, удивително ... и аз като бяса просто нямам думи :thumbsup2:

Ще си го запиша на някое много специално място!

Линк към коментар
Share on other sites

Това са детски драсканици.

А аз харесвам много повече вашите стихове, Olq3 и бяса. Благодаря ви за тях, че имам удоволствието да се докосна!

И още нещо кратичко за човешките ръце:

Не е въпросът в цветето,

в милувката,

не е и в ножа или пистолета.

Въпросът е в ръката,

в ръката на човека.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Защо именно "човешките"? Защо именно "ръце"?

Защото стъпалата великодушно са дарили на дланите свободата да не носят тежестта, а да развият други нужни способности. Да не забравяме , че и стъпалата имат своите сензитивни точки, използвани в акупунктурата, че и в тях е заложена способността да черпят енегрия - те я приемат и отдават на земята.

.................

Неслучайно тази тема е отворена толкова отдавна, а някак забравена.

Струва ми се , че посетителите на този сайт имат още какво да кажат по нея.

Напоследък срещам доста хора, които споделят за повишена чувствителност на дланите. Това са духовно зрели хора.

Не смея да правя статистики, но съм чувала и от чужденци, че България е особено наситена с чувствителни и енергийни хора.

Искам само да кажа на всички, които се притесняват и им се струва, че животът им ще излезе от утъпкания коловоз - вие просто владеете по-добре едно от присъщите на човека сетива. Всички ние цял живот несъзнателно се замерваме или твърде неумело галим с енергии, а някои ги ползват по-умело. Не случайно - всяко умение идва, когато вероятността да си служим с него за добро е поне над 50%. Всяко умение се доразвива, щом го оценим. Имате възможност да се вземете в ръце :) и да направите живота (си) по-красив.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Една формула, която може да ви е полезна:

"Когато си измивате ръцете, в ума си ще държите възвишената мисъл всичко да се измие и да се махне навън. И ще си кажете: „Тъй както ръцете са измити, искам моето сърце да се очисти, моят ум да просветне, волята ми да стане диамантена!“, след което ще духнете в ръцете си (със събрани пръсти)."

Беседа за младите

Линк към коментар
Share on other sites

Ръцете на човек ,всичко е написано там . Всяка едно действие и потенциал , проектираното бъдеще .

Обичам много ръкостисканията ,защото ми дават непосредствиена информация ,за цялото състояние на човек ,в момента. Майка ми редовно ме кара да и правя масажи . :3d_046:

Медиатори са ръцете , беше написал някой от форумците ,в някой от форумите.

Така мисля и аз .

Цялостното разположение на духа и емоционалните краски могат да бъдат почувствани от допира на ръцете.

Дори ,когато се прави портрет,с полуфигура, най - важното е да се улови състоянието на лицето и ръцете. Всичко останало е обобщено.

Начина по който е позиционирал човек ръцете си ,издава толкова много и от характера му и цялостната му нагласа.

Огромно съсредоточаване от енергии има в ръцете. Особено при дейните хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...