Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безнадеждна връзка.


Princess_of_love

Recommended Posts

Здравейте! Благодаря на всички за всичките мнения - само искам да отбележа, че човекът се намира в период , в който всичко трябва да премисли, и на него не му е лесно - отговорен е, галантен е, просто е човек - решенията, който трябва да вземе са много трудни, аз напълно го разбирам. Аз го познавам , той е много силен. Той е невероятен човек, дава ми всичко, на което в момента е способен - добре възпитан е, семейстовто му няма да приеме с лека ръка решение, което да е свързано частично с детето му , за тях той е длъжен да се отдаде на детето на 100 % - така че наистина го разбирам - отговорност , или сърце може би ? На този въпрос мисля че никой не може да отговори уверено. Радвам се , че споделих с вас ,във всички тези обстоятелства просто се изгубих , днес се чувствам по-добре, имам надежда да започна да се събирам , е, търпение ще е необходимо, но не искам да се откажа от този човек , докато не чу я думите от устата му , че избира семейство с детето и жената, към която няма никакви чувства.

Ще се радвам пак да пишете по темата , а аз след време може да се похваля с добро развитие за всичко, за което писах. Благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет,

радвам се, че си по-добре.

В живота винаги има върхове и спадове.

Както и във всички отношения.

В семейните - също.

Ще ти разкажа една история, която надявам се, че няма нищо общо с твоя живот сега и в бъдеще.

Познавам една жена, умна, силна, самоуверена, прекрасна,..... която бе самотна, тъжна (макар и невидимо за другите) и реши , че е време да има дете.

И както се казва в приказките - точно тогава се появи един принц - чаровен, интелигентен, прекрасен генетичен материал.

И тя се влюби в него, и бе чаровна, и го очарова, и летя в облаците от щастие...

Той й обърна внимание, бе привлечен в орбитата й...трайно... или така й се искаше...

Той бе поласкан от нейното отношение

и така се разтоварваше от семейни и служебни проблеми.

А се разтоварваше добре, ама много добре, интензивно...

Жената най-сетне бе щастлива, забременя, роди - и с това щастието свърши.

Детето й е здраво, умно, но не прилича на расовия си баща, а всеки ден й напомня за нейните си слабости.

За това, че тя притегли един мъж към себе си, разруши семейството му - и сега чака това същото да й се сервира и на нея.

Не че вярва в кармата. Нито в подписите.

Но вижда фактите - той си е все така чаровен, че и с годините - още повече.

Все така в живота има и ще има малки или по-големички проблемчета,

а все така си му е висок тестостерона и омайна е усмивката...

А идва лято - сезона на ... изкусителните гледки...

И тя сега ясно осъзнава,

че изпадна в позиция абсолютно идентична като на онази

(странната, неразбиращата, понадебеляла, неподдържаща се, недоспала, претоварена, нервна, изтощена, претоварена, изискваща)

(бивша) съпруга, над която тя се надсмиваше...

Линк към коментар
Share on other sites

Дааа, по-добре съм, разговорите с всички вас като че ли ме заредиха така да се каже.

Не вярвам да ме остави момчето ако реши да е с мен - пък и аз колкото и да съм хубава , качих доста килограми последните месеци , и той все още се вижда с мен .. И аз се надявам никога да не изпадам в ситуацията , в която е изпаднала твоята приятелка , и аз също изпитвам угризения за това, че някъде има жена с дете , която разчита на този мъж да е до нея и все пак от нещата , които знам за нея - тя просто е едно момиче, което е загубило връзката (енергийната) с това момче много отдавна, но не е искала да го изгуби, защото той би могъл да и уреди луксозен стандарт до края на живота и и е взела радикалното решение (решение, което изисква 2ма души ) да задържи едно дете - тяхното - без да му казва - това от друга страна ме кара да мисля, че тя не е толкова ... добра. Когато са се разделили - тя е била бременна във втория месец, дори да не е знаела - след това има телефони , видове за комуникация - упреквам я единствено че не е казала на него че е бременна още в началото , а направо когато го е родила . Той казва, че тя сега не иска нищо от него, но най-вероятно разчита той сам , заради детето да се върне при нея , а това живот ли ще е за него - така да е принуден грубо? Пробвали се да живеят заедно - само скандали - това в онзи момент, когато аз нямах връзка с него. Аз съм израснала в спорове на висок тон - не е уютния дом за едно дете - тук искам да отбележа, че родителите ми са прекрасни хора и с тях съм имала изключително наситени с обич моменти и все пак ... връзката с родителите се губи , на фона на напрежението в света около нас, домът ни трябва да е споен. Най-важното е сърцето на човек , защо и той да се погубва в живот с безразличие ?! Както казах, аз искам той и аз поотделно и заедно да сме щастливи. Ако той реши , че може да изгради щастие с нея - съгласна съм, аз със сигурност бих се чувствала щастлива ако сме завинаги заедно. Ако избере мен , защото аз вече съм го избрала. .. И също да кажа, че с такива мисли за живот до смъртта с него не съм го занимавала - той има изключтелно тежка задача сега да решава. Но знам, че знае за силата на чувствата ми, то се усеща ... и се надявам и неговите да надделеят.

Съдби като на твоята приятелка Vicki3 наистина са леко казано - дискомфортни, обременяващи - не бих си представила да съм на нейно място ...

Линк към коментар
Share on other sites

Princess_of_love, далеч съм от това да те опреквам или нещо такова, но от това, което чета тук ми изглежда, сякаш се опитваш насила на постигнеш нещата.Не те познавам, но и твоето другарче сякаш не е много наясно какво иска и това още повече усложнява нещата.Ти самата си знаеш най-добре как всъщност стоят нещата, но не се вкопчвай в този човек.Когато човек, гони нещо до дупка, то му се изплъзва...

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

ако това, което той ти е казал за тази жена е наистина вярно,

а ти не можеш да провериш,

то тя е била или много влюбена,за да иска да бъде самотна майка с неговото дете;

или си е правила сметки без кръчмар;

(или той я е изоставил, защото е разбрал, че е бременна и не иска обвързване).

Истината я знаят само те двамата!

А ако той е много галантен, интелигентен мъж,явно и с богат житейски опит и финансови възможности - то след такива бизнесмени има опашки от кандидатки.

И те обичат такова внимание ...

И те се възползват от това внимание, както и обичат да свалкат и онези, които не са припаднали от любов към тях - някой мъже така си измерват силата и харизмата. Особено,ако ги удари по-здраво кризата на 30-те, 40-те или т.н.

Има мъже, а и жени, които предпочитат удоволствията и определено за тях думата семейство звучи ужасно...

Пожелавам да се случи най-доброто в глобален аспект за всички!

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Той е доста млад и тази криза (30-40 години ) не го е ударила, той е на 26 , не знам за в бъдеще дали ще има такава криза. Просто нямате представа колко добър човек е! Аз някак не мога да свържа личността му с думата бизнесмен , защото наистина всеобщото мнение за тях е такова каквото го описвa Vicki 3 - той си е признавал , че аз го карам да се държи по-различно , така му идва от вътре, да е нежен и внимателен , което в началото му е било доста странно , както и да е И аз съм привърженик на идеята "на сила хубост не става " , моите терзания са че във времето изгубих себе си - в мисли за това , сега се чувствам наистина по - добре .... и аз искам да съм щастлива, и той да е щастлив и всичко да е гладко и съвършено както беше в началото на отношенията ни и както е сега, когато не мислим за това, дали причиняваме на някой нещастие , когато просто се наслаждаваме на времето заедно...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Струва ми се че тази любов е "греховна". И след нея остава само пепел. Това са страсти, Princess. Когато изгубиш красотата си дали ще те иска? Мъжете обичат красивите неща, вниманието, влюбени жени. Но истинската Любов е нещо друго. Истинската Любов е между души. Това е мъжка гледна точка. Аз съм имал ужасни преживявания, подобни само че в обратен вариант. И точно този катаклизъм с мен ме накара да търся Бог и Неговото виждане: като как трябва да живеят мъжете и жените по земята. Само молитвите, са разговор с Бога. Само той може да упътва всеки от нас. Само той знае кой за кого е. Така че не искай насила, искай : Да бъде волята Божия. ... За всеки има определен, кой да го обича. ........Двама!.... Не, три в едно....

Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми се че тази любов е "греховна". И след нея остава само пепел. Това са страсти, Princess. (...). Но истинската Любов е нещо друго. Истинската Любов е между души. (...). Само молитвите, са разговор с Бога. Само той може да упътва всеки от нас. Само той знае кой за кого е. Така че не искай насила, искай : Да бъде волята Божия. ... За всеки има определен, кой да го обича. ........Двама!.... Не, три в едно....

Преди години и аз бях в много жестока емоционална дупка. Незнаех какво ще става с мен и какво ще остане от мен... Тогава си спомних думите на един приятел - "Каквото и да ни се случи е за наше добро! " Натъпках си тази фраза в главата и сега разбирам, че ако не бяха ми се случили тези неща, нямаше да съм това, което съм днес и което толкова възхищава и окуражава околните ми. И... по време на моята велика депресия, с която започнах постинга си, сутрин като се събуждах и вечер докато заспя си повтарях само едно: "Господи, прати ми този, който ми е отреден. Не ме интересува какъв е - ако ще и по казаните да рови - той е моята душа! Знам, че щом съществувам аз - съществува и той! " И така... явно Господ ме обича, защото ТОЙ се появи след няма и месец. Сега светът е различен, но за това - друг път!!!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

МИло момиче,

от това, което си разказала, оставам с впечатлението, че това момче, защото на 26 години е още момче

определено не е мъжът на твоя живот. Между другото той не е мъжът и на жената, от която има дете.

Може да е много умен, галантен и богат...но е доста разглезен и не е наясно самоя той със себе си

а какво остава да е наясно за връзката му с тебе.

Помисли, трябва ли ти такъв мъж, от вида, никога не порастващи и не можещи да поемат отговорност дори и на 50 години

Прекрасно те рабирам, че си много много влюбена, още повече той ти подхвърля някакви голи надеждички

Точно ти подхвърля надежди, и ти се хващаш за тях, като удавник за сламка.

Самата аз бях в подобно положение около година и все още съм.

Мила, от тези подхвърлени надежди нищо повече няма да излезе, нещата ще си продължават така во веки,

каквото и да реши този момък, ако въобще реши някога нещо, то няма да е свързано с тебе трайно.

Защо мисля така ли? Ами защото ако не беше така, досега да беше решил

Това, че има дете, не може да е никакъв проблем, той пак може да е баща на детето си, и няма да е нито първия, нито последия

Опитай се да се освободиш от мисълта за него, ти си млада още много

животът тепърва ти предстои, да се губиш сама в подобни безсмислени истории не е добре за тебе самата

Щом като тази връзка ти донася само мъка, значи не е твоята връзка, опитай се да я преодолееш.

Знам че е много трудно, особено и след като той самият поддържа връзка с тебе

но поне опитай постепенно да се дистанцираш...и тогава ще изкристализират нещата

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ей, много познато звучи.

Една девойка, с която се срещах, с която ми беше много приятно, но която не знаех кога пак ще видя.

И след една изключителна среща винаги ми оставаше една горчива чаша за изпиване в следващите няколко дни.

хаха.

Сега даже ми е смешно колко глупаво съм разсъждавал едно време, все едно девойките свършили.

Защо си правиш живота сложен?

Спираш да се занимаваш с него, почиваш си няколко дена и шапка на тояга.

Нали ти е ясно, че хубавите работи стават леко?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз повече вярвам, че денят си личи от сутринта. Какво да наливаш чувства, мисли и време там, където не се оценяват, не се приемат и не им се радват?

Когато има взаимна любов, бремето става леко, човек е щастлив и предпочита да прави жертви, вместо да е далеч от любимия.

Насила хубост не става. Малко грубичко ще се изразя, но се случва човек щедро да дава от себе си най-ценното, а другият да не го оценява и да го захвърля в кошчето за боклук.

Уважавайте се повече, ценете се повече, обичайте се повече.

И не хвърляйте бисерите си на свинете.

Заглавието на темата:

"Без-надеждна връзка"

Ето го отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Куки,аз съм скептична относно взаимната любов /пък дано не съм права/,май само единия обича.Затова хората вече търсят приятелство и уважение,еднакви културни и духовни интереси,това като че ли е по устойчив фундамент от любовта,която в един момент май се изпарява.Пък дано ме опровергаете!!!59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, четейки тия латино сериали и женски интриги, наистина си мисля, че има моменти в които жената заслужава да я считат за по-низш човек!

Има няколко хубави мнения, но други са толкова меркантилни, че може да се превърна в женомразец.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Ей Канел,всеки си има собствен опит и преживявания,какво значи "лотино интриги"?Ти обичаш да слагаш хората в разни категории,а не споделяш опит,я кажи нещо от твоя живот/опит/?

Линк към коментар
Share on other sites

Както казва една моя млада приятелка "В любовта /мъж-жена/ болката идва тогава, когато си дадеш сметка, че даваш, а не ти е взето". Даваш чувства, а не ти ги вземат...и боли много. Не само латино мозъците са причина за такива "болежки". Жените, в по-голямата си част са устроени така, че да ги водят емоциите. Сигурно природата е имала предвид нещо много важно за да ги устрои така. Как да съдиш природата?!

Все едно - младата дама от темата вижда безнадежността на връзката, отсрани ние също, но емоцията е неизживяна и надеждата по сбъдването и също. Лесно е да отсечеш за чуждата емоция, трудно е да я разбереш и приемеш. Та затуй се удивлявам на застъпниците на крайното "остави го, млада си, живей си живота, има много други мъже"...

Линк към коментар
Share on other sites

Ей Канел,всеки си има собствен опит и преживявания,какво значи "лотино интриги"?Ти обичаш да слагаш хората в разни категории,а не споделяш опит,я кажи нещо от твоя живот/опит/?

Да, обичам да слагам в категории. Латино сериалите обичат да заплитат такива интриги - той обича нея, тя си пада по брат му, който пък е преспал с майката на нейната най-добра приятелка, ама то било недоразумение и нямало да стане ако една друга приятелка била направила еди какво си на третия братовчед на свекървата на бащата на момчето, пък тя катастрофирала и мъжът и я напуснал заради това, после пък се влюбил в комшийката на неин колега, която в предния си брак била женена еди кой си и т.н. и т.н.

Извинявайте, но не понасям тия тънки сметки в стил „знам, че много го обичаш ама ако не взима 2000 заплата по-добре да си намериш друг". Не можете ли жените да не си обсъждате личните животи и на кой колко му е голям?

Но нищо, не ви се сърдя много (на жените като цяло искам да кажа), доколкото е нормално в жената да се проявява повече психическото (жената е проекция на душата) с всички произтичащи от това последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

Куки,аз съм скептична относно взаимната любов /пък дано не съм права/,май само единия обича.Затова хората вече търсят приятелство и уважение,еднакви културни и духовни интереси,това като че ли е по устойчив фундамент от любовта,която в един момент май се изпарява.Пък дано ме опровергаете!!!59.gif

Дано, дано. Има взаимни чувства, всеки го е преживял, обаче... Просто често липсва стабилност на връзките, защото повечето хора криво разбират значението на верността и постоянството, обичта им е като кибритена клечка, която набързо изгаря. Не искат да носят дърва от гората, да поддържат огъня. Когато дойдат изкушенията, а те неминуемо идват, не искат да направят усилие да бъдат верни и да обичат по добър и чист начин. За мене само в двойката е допустима интимността, а в другите отношения влечението може да се трансформира в приятелство.

Много се радвам, когато срещна мъж, който очевидно държи на жена си. Ако някой ден срещна свободен мъж с подобни разбирания и ако се харесаме взаимно, тогава с радост ще споделя.

:3d_049:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Куки,аз съм скептична относно взаимната любов /пък дано не съм права/,май само единия обича.Затова хората вече търсят приятелство и уважение,еднакви културни и духовни интереси,това като че ли е по устойчив фундамент от любовта,която в един момент май се изпарява.Пък дано ме опровергаете!!!59.gif

Дано, дано. Има взаимни чувства, всеки го е преживял, обаче... Просто често липсва стабилност на връзките, защото повечето хора криво разбират значението на верността и постоянството, обичта им е като кибритена клечка, която набързо изгаря. Не искат да носят дърва от гората, да поддържат огъня. Когато дойдат изкушенията, а те неминуемо идват, не искат да направят усилие да бъдат верни и да обичат по добър и чист начин. За мене само в двойката е допустима интимността, а в другите отношения влечението може да се трансформира в приятелство.

Много се радвам, когато срещна мъж, който очевидно държи на жена си. Ако някой ден срещна свободен мъж с подобни разбирания и ако се харесаме взаимно, тогава с радост ще споделя.

:3d_049:

Дано се случи, дано! Желая ти го с цялата си душа :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! :feel happy:

Само привидно се отклонихме от темата. Всъщност показваме идея, която е в противовес на чувството за безнадеждност. Даваме надежда, че нещата могат да бъдат други, човек може да обича, да е обичан и да е щастлив.

Пожелавам го на всички участници, които са страдали по един или друг начин в любовта и се развълнуваха от споделеното. Не може да накараш някой да те обича истински. Може да срещнеш този, който ще те обича истински.

:3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност май няма точно толкова голямо значение дали другият човек те обича истински или не. Поне от гледна точна на белия брат и сестра.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй е, но когато стигна до извода, че някой не ме обича, задушава се във връзката си с мене и копнее за щастие другаде, просто го пускам да си ходи. Мога да си го обичам отдалеч. Всеки има нужда да дава и да получава обич. Не е случайно явлението "семейно гнездо" в природата.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност май няма точно толкова голямо значение дали другият човек те обича истински или не. Поне от гледна точна на белия брат и сестра.

Напълно съгласна! Но колко време е нужно докато си станеш себедостатъчен за да приемеш, че ти можеш да обичаш и не е задължително да ти отвръщат със същото...

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност май няма точно толкова голямо значение дали другият човек те обича истински или не. Поне от гледна точна на белия брат и сестра.

Напълно съгласна! Но колко време е нужно докато си станеш себедостатъчен за да приемеш, че ти можеш да обичаш и не е задължително да ти отвръщат със същото...

Това не означава да си себедостатъчен. Трябва ни повече човека, който не ни обича, отколкото от човека, който ни обича.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...