Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Христо,тоя сън може и нищо да не означава,просто да е в резултат на напрежение около учебната работа,като се има в предвид,че съня се развива в учебна обстановка.От друга страна,храната,която си сънувал говори за някаква неприятност,неразбория.Липсата на стабилност на столовете и масите също не говори за добро,отрязания крак на момичето също.Това е моето тълкуване,но може всичко да е само въпрос на напрежение.,все пак бъде внимателен.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, според мен съня показва много ясно, че в живота ти има промени, които не са много положителни. Вероятно търпиш известни разочарования, всичко ще се обърка много, в момента се чувстваш несигурен и едва ли не предаден от приятели или познати. Това е във връзка или с твое учение, ако учиш или в интернет пространството, сайт в който си повече активен. Ти сам можеш да анализираш коя е областта, в която изпитваш тези затруднения и разочарования. Числото десет в края на съня подсказва, че накрая нещата ще се оправят и ти ще бъдеш удовлетворен. Това е от мен, дано съм ти помогнала сам да анализираш съновиденията си.

Тук ми се иска да допълня - често чета дадени сънища свързани с книги, библиотеки и пр. и много от вас изключват възможността това да касае влизането ви в интернет, сайтовете които посещавате повече или по-малко. Понякога сме склонни да търсим значението далеч от нас, а то обикновено е пред очите ни. Разбира се, не е задължително да е свързано точно с интернет, аз само се опитвам да обърна погледа ви и в тази насока, а вие със сигурност, ще намерите отговора.

По отношение на плача и сълзите, всеки би трябвало да забележи сам, когато плаче насън какво му се случва. Според мен това е някакво неудовлетворение, което ще изпиташ, сълзите са вид пречистване и предполагам, че накрая нещата ще се развият по най-добрия начин.

Желая ви успех!

Редактирано от miroSlava18
Линк към коментар
Share on other sites

Христо,тоя сън може и нищо да не означава,просто да е в резултат на напрежение около учебната работа,като се има в предвид,че съня се развива в учебна обстановка.От друга страна,храната,която си сънувал говори за някаква неприятност,неразбория.Липсата на стабилност на столовете и масите също не говори за добро,отрязания крак на момичето също.Това е моето тълкуване,но може всичко да е само въпрос на напрежение.,все пак бъде внимателен.

Линк към коментар
Share on other sites

Събудих се плачейки, тихичко, но със сълзи. Опитах се да се сетя какво съм сънувала, но абсолютно нищо не помня. Обикновено се сещам за голяма част от сънищата си....

Какво означава да плачеш на сън със сълзи?

Мисля, че имаш неизплакани сълзи, на които съзнанието ти през деня пречи да плачеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Не успях да изчета всички споделени сънища и тълкуванията им, така че се извинявам, ако повтарям вече някой! Събудих се с единствения спомен за един голям делфин. В нета намерих разнообразни тълкувания, ето едно, което ме впечатли повече:

Делфините в съня ви са символ на душевността, интелекта, умствените способности и емоционалността ви. Означава че ако използвате напълно умствения си потенциал, ще се издигнете в живота си. Също така е знак, че сте осъществили връзка с подсъзнанието си. Делфините също представляват желанието ви да контролирате емоциите си.

НО ми е интересно да чуя и други тълкувания, за да се доближа до онова, което този символ действително означава в моя сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да ви попитам - има ли тема, където се коментират сънища с починали близки. Сънувам баща ми, откакто е починал(1г.) и последният сън много ме развълнува, но не знам дали го тълкувам правилно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да ви попитам - има ли тема, където се коментират сънища с починали близки. Сънувам баща ми, откакто е починал(1г.) и последният сън много ме развълнува, но не знам дали го тълкувам правилно.

Здравей!:)

Можеш да разкажеш съня си тук.

Линк към коментар
Share on other sites

За първи път сънувах баща ми някъде около седмица след смъртта му, след това още няколко пъти, може би през месец. Но винаги в досегашните сънища аз сякаш скришно го гледам отнякъде, не говорим, той не ме вижда. Почина от втори инсулт, след първия(който беше много тежък) не можа да се възстанови напълно (не можеше да говори,външно драстично отслабна и се състари) и живя три години така. В сънищата ми е здрав(както преди болестта) и изглежда весел, виждам го или да се занима с нещо или с приятели и т.н. Даже в първия сън го сънувах с един от най-добрите му приятели, прегърнати се смеят и отиват на някъде, а човека си е още жив (слава богу, изглеждаше ми много странно, че са заедно). Винаги е било приятно да го сънувам, защото се успокоявам като го виждам, че е добре.

Ето го и последният ми сън - аз съм в бащината ми къща (аз не живея в нея). Къщата е празна, аз съм сама и съм в кухнята. Майка ми живее там, но и нея я няма.Точно бяха започнали студовете и там е много студено, но печката не е запалена. И както седя и идва татко, носи дърва и ми казва - Дойдох да ти запаля печката. И започва да нарежда дървата и да я пали. А аз съм много зиморничава, боледувам често и той винаги се притесняваше да не настина, все идваше да ме завива, искаше да се обличам добре, да ми е топло... И когато дойде имаше вид все едно е най-нормалното нещо това. Но той се занимава с печката, избягва погледа ми и мълчи, все едно е гузен. Мен това много ме ядоса. Всичко в съня беше до най-малкия детайл като истинско и той, и къщата, и аз в пълния си разсъдък - все едно за първи път се срещаме след смъртта му. И чувствата ми са нажежени до максимум. Аз се ядосах, че идва така все едно нищо не се е случило. Ставам и се изпречвам направо пред лицето му, за да ме погледне, и му казвам - Защо се правиш на добър баща, ти умря ?! А той ме поглежда и въздъхва - Ех...Има ли смисъл да говорим за това, то е минало. Нали сега съм тук. Вече ще съм с теб.Тогава съвсем се развълнувах и се събудих. Срещата ни беше ужасно емоционална, като супер личен интимен момент, с много чувства от двете страни. Лицето му толкова изразително, че няма нужда да говори и чувствата му ги усещах като енергия в себе си. Той сякаш е знаел как ще реагирам. И до сега този сън ми е на очите, с подробности, не мога да го забравя.

По това време решихме с мъжа ми да отидем в клиника по стерилитет, защото не мога да забременея и не знаем причината за това. Сънят беше в нощта преди първото ми изследване. Но не мога да кажа, че съм имала нужда от морална подкрепа. Бях оптимистично настроена и решена, че най-накрая ще разберем къде е проблема и ще започнем да го решаваме.

Когато е бил жив, връзката ни беше силна, люта любов и люта омраза, заради еднаквите характери, но голямо разбиране, гордост и възхищение един от друг. А когато почина, за мен беше неочаквано и шокиращо, не успях да се сбогувам и когато го погребвахме.

Съжалявам, че стана толкова дълго. Сигурно сънят ви изглежда буквален, но аз не мога да разбера какво има предвид с това, че ще бъде с мен. Надявам се да ми помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно ще прозвучи несериозно, но сънувах ... научнопопулярен филм за китовете. Да поясня, че нямам никакъв афинитет не само към китовете, но въобще към обитателите на моретата и океаните, нито живея в близост до море или океан.

Бях в киносалон, залата не беше пълна - имаше доста празни места. Съсредоточено гледах филма, който представяше подробности от живота на китовете. Беше невероятно увлекателно!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели :)

Аз се включвам днес с един сън на моята сестра, която ме помоли да й помогна в тълкуването, а аз се затруднявам.

Надявам се да ми помогнете:

Сънува всеки един свой ден и сън в продължение на 365 дни. Първо сънува деня си, а после знае какъв е съня. Така минават 365 дни и следващият ден, самият ден представлява поредица от всички сънувани сънища обединени в едно, т.е. за 365 дни тя сънува всичко, което й се случва реално на 366-ия ден и то с големи точности. В момента, в който достига до тази част на съня, как е вече в 366-ия ден и всичко й се случва като в постоянно дежа вю. Това е самото чувство.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана

За първи път сънувах баща ми някъде около седмица след смъртта му, след това още няколко пъти, може би през месец. Но винаги в досегашните сънища аз сякаш скришно го гледам отнякъде, не говорим, той не ме вижда. Почина от втори инсулт, след първия(който беше много тежък) не можа да се възстанови напълно (не можеше да говори,външно драстично отслабна и се състари) и живя три години така. В сънищата ми е здрав(както преди болестта) и изглежда весел, виждам го или да се занима с нещо или с приятели и т.н.

Даже в първия сън го сънувах с един от най-добрите му приятели, прегърнати се смеят и отиват на някъде, а човека си е още жив (слава богу, изглеждаше ми много странно, че са заедно). Винаги е било приятно да го сънувам, защото се успокоявам като го виждам, че е добре...

Това ми се струва че е Пожелателен сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте smile.gifПоследно време сънувам много странни неща.Последните седмици повечето от сънищата ми са осъзнати.И сега ще ви разкажа два от тях,ще се радвам ако някой може да каже нещо по въпроса.smile.gifЕдиният беше онзи ден.Сънувам че съм в магазин за бални рокли и то само с майка ми.Избирам си рокля и не мога да си харесам нищо.В последния момент обаче меря една много хубава булчинска рокля и решавам,че ще бъда с нея на бала.Иначе до моя бал ми остават още 2 години в реално време.И решавам да я купя и я купувам.След това сънувам че съм на центъра в моя град и съм облечена с роклята и виждам моята баба.И казвам на баба ми че това ми е роклята и след това се прибирам.Влизам в двора на къщата и виждам в двора непознат възрастен мъж,имаше шапка на главата и беше някъде около 40 годишен.Там където беше той имаше три малки котенца и той гонеше един котарак от тях да не и изяде.В същото време аз видях близо до вратата още три и се опитах да ги защитя от котарака.Помня,че едното беше пострадало малко.След това погледнах този човек и той ми се усмихна и до него кацна един голям сив гълъб.След това аз се обърнах и се качих по стълбата вкъщи и се събудих.

Другият сън беше следния:Сънувах,че си взимам лаптопа и слизам пред къщата само че излизам от другия вход (по принцип нашата къща има два входа,но ние единият не го ползваме и аз сънувам,че през този,който не ползваме аз излизам) и заставам пред вратата.В този момент ми звъни телефона и го изваждам от джоба си и гледа че отпред пише "Търси ви Иво".Аз се учудих,защото нямам такова име е телефония указател.И вдигнах,беше моята приятелка,която ми каза нещо не помня какво и каза ,че номера е на някой неин приятел.Аз затворих и се качих в моята стая.След това не си спомням много само си спомням,че някой дойде при мен и ми каза,че съм болна от шарка,аз си погледнах ръката и имах една пъпка и след това се разплаках и се събудих.Моля някой ако знае какво означават тези работи да каже,ще му бъда благодарна.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Искам да попитам някой знае ли какво е да се сънуваш полугол (т.е. от кръста надолу само по бельо) ? Напоследък каквото и да сънувам винаги така се виждам в сънищата си...

Благодаря предварително ! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам някой знае ли какво е да се сънуваш полугол (т.е. от кръста надолу само по бельо) ? Напоследък каквото и да сънувам винаги така се виждам в сънищата си...

Благодаря предварително ! :3d_015:

Хей, здравей :)

Всички са сънували такива сънища, дали са били полуголи или съвсем голи, няма особено значение. И аз наскоро се сънувах така (но бях съвсем гола и тичах по заледените мокри улици), беш ми кофти, определено ...

Общо взето, това е период, в който се чувстваш самотен и имаш проблеми със споделянето, не се доверяваш или напротив, предоверил си се прекомерно на някого; или се страхуваш да признаеш за някакви свои съкровени чувства и се притесняваш да не те хванат по бели гащи, сещаш се за този народен израз. Ами същото е.

Липсва ти увереност или имаш някаква органична малоценност (това е конкретно заради полуголотата от кръста надолу, може да се говори и за своеобразен род психическа кастрация, но това е друууга темичка) или си мислиш, че имаш такава. Ти си знаеш.

Моят съвет е прост: поработи върху самооценката си, погледни се в огледалото и се усмихни на себе си.

А отделно от това, намери книги на Алфред Адлер, един великолепен психоаналитик.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден!

Сънувах един сън и бих желала да питам дали някой може да го разтълкува. Сънувах, че съм у нас до един прозорец, погледнах към уредбата и на екранчето и пишеше 57:57, след което веднага се смени с 01:01. Някои знае ли какво трябва да означават тези числа?

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден!

Сънувах един сън и бих желала да питам дали някой може да го разтълкува. Сънувах, че съм у нас до един прозорец, погледнах към уредбата и на екранчето и пишеше 57:57, след което веднага се смени с 01:01. Някои знае ли какво трябва да означават тези числа?

Защо реши, че числата значат нещо? :)

Просто се концентрирай, напоследък все забравяш важни неща, а трябва да си на 6, както се казва; такъв ти е периода. И чудеса не очаквай, имам предвид помощ; всичко си зависи от теб.

Друг е въпросът, че има някакво странно поверие, че като цифрите са едни и същи, се сбъдвали желания :3d_146:

Как си със суеверията; не се ли предоверяваш на други хора?

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много ти благодаря !!!

Има доста верни неща, особено за това, че не мога да споделя нещо, което е в душата ми, да кажа честно съня ми няма толкова връзка със самооценката ми или каквато и да е друга "кастрация" :3d_146:, защото Слава Богу имам НОРМАЛНА самооценка . Но наистина все пак супер много ти благодаря. Просто има някаква представа и исках да я сравня с нечия друга .

До нови срещи в страната на сънищата :3d_148:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Сънувах днес следобед особен сън. Имам предположение какво може да е значението, но бих се радвала да прочета и вашите тълкувания.

Сънувах, че се намирам в дома на бившия ми приятел. Исках да отида до терасата, където беше той и да говоря с него. Минах през спалнята, а там беше майка му и сестра му. Имаше голямо, плътно, червено перде което закриваше вратата и процорците към терасата. Пердето беше закрепено към килима с конци и когато отворих вратата пердето падна. Майка му се разкрещя "Не, неееее!" Побесня, че пердето е паднало и аз й се развиках, че не съм виновна за това, че не е стабилно. Тя млъкна. После взе един стар чехъл, скъсан и една огромна игла и почна да шие чехъла за килима и да свързва пак с конец пердето. Наблюдавах я през цялото време и тя ми каза "Това ще отнеме време. Тръгвай" Отидох на терасата и се видях с момчето, но не помня после какво си казахме!

Така, моето тълкуване е че някаква тайна ще излезе на яве заради падането на пердето, но за мен остава загадка чехъла и иглата. Това силно ме притесни. Обикновенно обувки, чехли се свързват със някакви нови, стари любовни връзки. Много ме изплаши тая жена и начина по които шиеше чехъла. Имаше и някаква хартия която също закрепи за килима.

Много ще се радвам да споделите мнението си за този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен съня ти няма нищо общо с твоето бъдеще,а напротив само с миналото ти . Падането на завесата не мисля ,че е разкриване на тайна ,а невъзможност за справяне на подсъзнателно ниво с една приключила връзка. Т.Е. ти на подсъзнателно ниво не си се разделила все- още с този човек. Присъствието на майката,чехъла и странното му зашиване на килима са също част от необикновения език на подсъзнанието ти и на сънищата като цяло ,не им придавай ектра значение.Приеми ги като нормална ситуация. Този сън е вид терапия ,която сама провеждаш на подсъзнателно ниво .

Това е моето мнение ,надявам се да не те засегна с нещо .Не е това целта ми . Поздрави : Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти отговоря с това, че снощи сънувах как влизам в един бар чисто гола. Изобщо не ми пукаше. Знаех, че ще скандализирам всички там, но се чувствах толкова уверена и свободна. Пет пари не давах. Вървях с гордо вдигната глава, такава каквато съм, без маски!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, сънят ти показва един твой страх от рутината на еднообразен, досаден семеен живот, страх да не заприличаш на нея, кърпеща чехли и прикриваща семейните тайни с пердета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Това не смятах да го споделям, но предвид обстоятелствата ще си го позволя. Споделяла съм и друг път че рядко сънувам запомнящи се сънища, но точно в нощта преди да се случат всички тези събития свързани с Учителя сънувах сън. Веднага станах и го споделих с някого като помолих, за тълкувание. Ще го копирам точно така както съм го писала с правописните грешки нощес в два и нещо, за да не го забравя:

14 март в 02:12

"..чудех се на кой да споделя съня си и се сетих, за теб. Незнам дали имаш опит със сънищата, норешихда сигосподеля с теб. Сънувах, че Учителя ми е дошъл на гости у дома, беше седнал на дивана и изглеждаше жизнен и младежки , разглеждаше ми книгите и ми даваше някакви насоки по тях, беше доволен, майка също беше в хола и на нея обясни, за някакви сънища ... както и да е, но най- явно си спомням това, че Той ми каза дазамълча, за да ми чуе Тишината, аз замълчах и след известно време Той ми каза, че всъщност съм мъж въпреки, че съм в женска обвивка и за това минавам през трудни условия и за това трудно ще си открия половинката. Ще я откриеш казва, но трудно. После бяхме в къщата на стария ми пастор , овътре излезе една жена май съругата му, нещо говорихме, но аз си спомням, че му разказвах, за бора отвън и как съм усетила

по този бор разглеждайки гоот външната страна, че понеже

това е дом на вярващи той се намира в съвсем друг свят при все, че видимо е в този. После си тръгнахме аз и още някой може и майка да е била с мен от там и вървейки по улицата ми направи впечатление една стара къща и това че прозорците и бяха запълнени с нещо може би със слама. А но преди това докато бяхме у дома му споделих, че посещавам лекциите на ... и това което ми каза беше нещо много добро, но не гопомня. Ти какво мислиш за този сън. Аз се събудих притеснена и уплашена, защото съм сънувала Учителя и си виках, но като ми беше у дома на гости с нищо не Го нагостих, с някакви такива притеснения се събудих въпреки, че си спомням в съня, че май Го питахме дали ще обича нещо и Той нищо не поиска. Това е

Ти какво мислиш? Извинявай, ако съм те притеснила"

П.П. Пояснение - уплашена в смисъл на страхопочитание и преклонение пред Учителя.

Защо го споделих, заради старата къща която ми беше показана в съня и пълните и със слама прозорци което сега в последствие свързвам със събитията. Вие какво мислите?

Да не забравя да поясня и нещо друго. Някой да не вземе да изтълкува думата " мъж" буквално, че всичко се случва. В живота съм от женски пол т.е. жена която естествено се привлича от срещуположния пол т.е. мъже, с други думи казано с хетеросексуална ориентация. Не, че ако природата ми беше вложила друго щеше да е лошо, но по този въпрос съм размишлявала и съм наясно със себе си. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

не мога да тълкувам чужди сънища.Обикновено знам какво значат моите,но Елф, сънят ме впечатли и то много. Мисля си, че наистина си се срещнала с Учителя. Може би си била в момент на колебания дали си на правилния път или си имала други съмнения и за това е дошъл той, за да ти покаже,че всичко е наред. Това за мъжа е ясно. Показал ти е, че трябва да съвместиш в теб двете противоположности и нищо чудно да си била и мъж в някой от животите ти,по-скоро в последния Друго обяснение,което мога да дам за това,което ти е казал,за мъжкото изначалие в теб- въпреки, че много религии подсказват редуването на половете в преражданията, си мисля, че по-скоро е цикъл от няколко инкарнации в един пол и обратно. Приключила си този цикъл и си влязла в женската кожа. Това, обикновено е стряскащо за душата. Борът е символ на сила, вечност,ако щеш. Къщата,обикновено е душата, но пък ти си минала само покрай тази старина. Все пак, оставила си старото и ненужното и си продължила напред....Това ми дойде наум-))).

Линк към коментар
Share on other sites

Да и аз мисля ,че другото интересно нещо в съня ти освен присъствието на Дънов е информацията ,която ти дава,че си била мъж в предна инкарнация и затова в този си живот изпитваш трудности като жена.Мисля,че отговорът на този сън най- много си го знаеш ти .Т.е. тези трудности в живота ,които усещаш като жена са познати най- много на самата теб. Не мисля,че има някакво допълнителна символика ,имам предвид ,че трябва да приемеш дословно усещането си след съня и посланията му съвсем директно без придаване на допълнителни значения. Мисля,че този сън е бил някакво прозрение за теб на ментално ниво и същевременно отговор на много съзнателни питания на подсъзнателно ниво .

Поздрави и продължавай да сънуваш !

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...