Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Сънища


Recommended Posts

Случвало ли Ви се е да преживявате насън дадена карта от колодата?

Аз така преживях 4 меча в съня си, бях участника в тази картаsmile.gif. Доста е интересно, макар да не е приятна точно тази карта за преживяване, но се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Случвало ли Ви се е да преживявате насън дадена карта от колодата?

Аз така преживях 4 меча в съня си, бях участника в тази картаsmile.gif. Доста е интересно, макар да не е приятна точно тази карта за преживяване, но се случи.

Случвало ми се е да влизам в карта и така усетих Дявола. Вярвай ми, кофти беше :D

Линк към коментар
Share on other sites

да споделя и тук за съня си, в който видях Дявола и Глупака......когато се събудих и се сетих за това мрачно видение, вече знаех какво ме очаква :sleeping: Всъщност истината ми се разкри още същия ден - не беше никак приятна. Спомням си, че видях много интересни символи върху картите. Бяха много красиви, но. трябваше да се взирам доста, за да ги видя. Не ми се случва често да ги сънувам, но в този случай, за първи път носеха много ясно послание..

Линк към коментар
Share on other sites

Иска ми се да продължа да поразсъждавам за комбинацията на Дявола и Глупака още малко, надявайки се да чуя и вашите мнения..

... Дълбока зависимост, нежелание да осъзнаеш действителността, потъване в собствените страсти. Докато един ден истината излиза наяве и те връща в реалността и идва тъгата по изгубената емоция. Тогава се опитваш да прекроиш красивото от миналото и да го пренесеш днес в живота си, но отново е обречено на провал. В този смисъл комбинацията се превръща в много болезнена, и при нея няма ново начало, а само осъзнаване на невъзможността нещо да се случи. Все едно си действал под наркоза, и сякаш някой друг е теглил конците..... Осъзнаването тук прилича на един вид самоподигравка

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Напук на логиката, картите Таро не умеят да тълкуват сънища. И светът на сънищата, и светът на Таро боравят със символи, взети от архетипния свят на човешкото същество, и то от хилядолетия насам. Митовете и легендите на цялото човечество живеят, както в съня, така и в картите, но едното не може да обясни другото. Което е своего рода абсурдна теза от психологическа гледна точка, ситуация.

Отделно, сънищата предсказват, отделно Таро предсказва. Ако и на двете предсказанията съвпадат имаме т. нар. точка на светулките. Разбира се, не винаги е задължително двете да се припокриват, за да има събитийност. Но това са онези събития, които преобръщат живота ни и се приемат за знакови.

Все още не зная със сигурност, въпреки че имам отговор, защо картите Таро не могат да тълкуват сънища правилно и защо светът на сънищата е заключен със седем катинара за ключовете на Таро. Въпреки, че само диамантът може да среже диамант, тук тези два свята взаимно се нихилират. Сещам се за принципа на Хайзенберг, но пък така отивам в доста песъчлива зона на разсъждения.

Но пък има нещо друго интересно: Астрологията много по-ясно и по-точно тълкува сънищата, особено големите сънища (по смисъла на Юнг). Но това ще се обсъди в съответната тема (Таро и Астрология), защото е уникално.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Мился си за символите като за две половини от едно и също нещо, всяка от които изключва другата, обаче. Или както атомът се разпада на частици, такаи символите се раздробяват и разклоняват, образувайки система от „заплетени двойки” .( интересна идея, да вплетеш квантова физика с Таро, между другото, Ивета!)

:thumbsup1:

Може би наистина е така - заплетените двойки поначало дa имат изключително нестабилни състояния. И тук наистина задачата се усложнява. Създаването на стройна система, съхраняваща всички възможни устойчивости и нейните променливи, започва да изглежда направо като непосилна за разплитане задача.

Явно не можем да знаем определени неща едновременно,. защото знанието за едно от двете свойства влияе на точността, и не можем да научим нищо за другата.

Така и символите,когато са свързани, може би изпълняват действия, противоречащи на нашата интуиция, на нашите възприятия, дори. Или символите не могат да бъдат обяснени с други символи – (сравнението ще колабира под натиска на определения етап на развитие) или са двете страни на една монета, която сама избира на коя страна да бъде обърната. Една символна матрица, която допуска няколко пътя на движение.

Хипотетично може източниците да са повече от няколко (ползвам Е. Фром за основа, според който символите биват няколко вида) едните черпят от несъзнаваното и са в сънищата, другите от реалност вече състояла се.( :rolleyes:)

Колкото до астрологията –и по-специално наталната, изключително много ме е учудвала достоверността на характеристиките, с които борави.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

*Физиката не може да стои на собствените си нозе; тя се нуждае от опората на една метафизика, колкото и високомерно да се държи спрямо последната. Защото тя обяснява явленията чрез нещо още по-неизвестно от самите тях – чрез природни сили.. .* (Шопенхауер)

Хипотези има много, но и зрънце истина също се съдържа.... Доколко трябва да се доверяваме и на философията, психологията, религията също е въпрос от голяма неизвестност, но е факт, че те могат да дообогатят познанията ни за проявата на нещата. В търсенето на истинската ни същност ( дълбоко неосъзната по неведом закон) се изправяме пред хиляди заключени врати, а първообразите се пречупват под натиска на изначално самовлюбен АЗ. Може би опитите ни за реализиране на приемливо битие ни карат бързо да изтласкваме всичко нелогично в несъзнаваното. И затова в малките светове всичко да е предрешено. И всички установени събития да се превръщат в déjà vu .

Истинското прозрение е съсредоточено във вътрешната реалност.Но как да го достигнем след като лъжеизявата е толкова силна, че поставя под прага важните истини. Дали желанието да съхраним позитивен образ, ограничава и свива периметъра на съзнанието и разширява до неузнаваемост несъзнаванато?

Някъде по пътя нашата раса е изгубила не само интелекта да отсява, но и вярата си. И с целенасочена неразумност затваря образите в каменни кули.

Дали само интелекът може да прозре къде е ключът –

Слав Богу, имаме сънища, имаме и Таро, който ги познава и използва ще отключи други светове.

Невероятно интересна тема!

:3d_146:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Тази нощ сънувах подредба от три карти, но за жалост не помня кои, интересно беше, че първите две ги виждах и помнех до един момент след събуждането си, а третата просто не я виждах като ясна карта в съня ...

Няколко истории сънувах все свързани с таро (било с форум, карти, приятели), които не бяха така да кажа ''един филм, сън'', а серии, всяка сама за себе си...

Та в ''единия епизод'' - жена беше изгубила карта от голям аркан и аз я нарисувах. Мисля, че беше ''справедливост'' (и тук не бих казала, че съм съвсем сигурна в помненето, но моите сънища са такива - тайни и от мен), а някакъв глас ми каза че не трябва да рисувам карти на други хора.

Може би тези кратки сънувания са свързани по някакъв начин. Може би подредбата не е била за мен ...

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро сънувах, че гледах на един мъж и му се паднаха две Кули. Насън си казах - я виж ти, откъде в моята колода се пръкнаха тия две Кули.

Всъщност, посланието е категорично и ясно - за някои хора, само една Кула не стига, необходими са две, че да се пораздрусат и то яко. Трябва им не семпло и приятно земетресение от 5 по Рихтер, а земетресение от 9 по Рихтер плюс цунами, ураган, торнадо и вихрушка B)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

аз съм начинаеща с картите Таро , но реших да споделя сънят , който сънувах преди няколко дни.

Бях болна,пипна ме някакъв грип -възпалено гърло , хрема и т.н.

Вечерта когато си легнах ми беше много зле , изпитвах страхотни болки в гърлото, сънувах комбинация от три карти ,но помня много ясно само първите две-

7 пентакли + Силата , все едно някой ми ги навираше в лицето тези карти , и друг път съм сънувала картите ,но никога толкова ясно .

Някакъв глас ми говореше "потърпи малко ,ще се оправиш".

Странно ,нали?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте. Имах колебания в коя от темите да пиша, искам да споделя един свой сън с Таро, както и усещанията си за него. Сънят е от снощи и, преполагам, е в резултат на случващото се около мен през последната една година. Някои подробности ми се губят и размиват, основното и най-съществено беше наредбата, която беше от повече от 5-6 карти, мисля че беше Келтски кръст (наистина не си спомням сега), а картите които видях бяха последните три - Страшният съд, Смъртта и Светът. Колодата, която използавах в съня си, ми беше непозната, затова в началото не разпознах Смъртта, а я помислих за Кралица Мечове или 6 меча, после се вгледах и познах 13. Смъртта стоеше под Светът. Ако това бяха карти, които ми се падаха в наредба в будно състояние, бих ги тълкувала като сериозен житейски завой, съпроводен от редица трудности, загуби и личостни (и не само) сривове, неизбежни и необратими. Познавам себе си и знам, че за мен тази комбинация е изключително труден период, нещо като пътуване нощем с автобус, макар и със спирки, където има светлина. В съня си обаче имах друго усещане, дори се събудих ... спокойна, щастлива и някак уверена. Не искам да звуча отнесено и не по същество. Всъщност имам и въпрос към вас- доколко мога да се доверя на усещанията си за картите докато сънувам, особено когато имам други (усещания, а и карти) наяве? Може ли да се каже, че тази сънувана наредба е просто моето желание за промяна, която не постигам в живота си, поради страх от промени например? За първи път сънувам повече от една или две карти и наистина съм объркана. Още повече, че ми е съвсем прясно и не си оставих време да помисля. Чета форума с интерес и знам, че нямам уменията на хората, които пишат тук, затова се извинявам, ако звуча глупаво или повърхностно в разсъжденията си.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност имам и въпрос към вас- доколко мога да се доверя на усещанията си за картите докато сънувам, особено когато имам други (усещания, а и карти) наяве? Може ли да се каже, че тази сънувана наредба е просто моето желание за промяна, която не постигам в живота си, поради страх от промени например? За първи път сънувам повече от една или две карти и наистина съм объркана. Още повече, че ми е съвсем прясно и не си оставих време да помисля. Чета форума с интерес и знам, че нямам уменията на хората, които пишат тук, затова се извинявам, ако звуча глупаво или повърхностно в разсъжденията си.

Много се радвам, че пишеш, а и пиши по-често: не звучиш нито глупаво, нито повърхностно.

Сега за картите ти - тези карти наистина са есенция на всяка една дълбока личностна промяна, то е като да се родиш отново за света, но без товара на миналото. Не зная дали това е твоето желание да се промениш, но ти, просто нямаш друга алтернатива вече. Твърде много си отлагала и чакала. Картите от съня ти прекрасно ти посочват в синтезиран и образен вид на какъв етап от живота си се намираш.

Просто ги послушай :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен в темата на сънищата :-)

По принцип съм човек, който не спи без да сънува и доста често ми се случва да сънувам картите. Една, две, три появяващи се в съня, но незапомнени като се събудя. Преди време обаче сънувах нещо /естествено, не помня какво/, но доста открояващо се там някъде като увиснали във въздуха бяха Крал Пентакли и Асо Пентакли :angry: . Не знам какво точно идва да ми каже това, но сутринта станах с някакво чувство на тежест, на бреме, което ми е стоварено, на нещо като огромен товар и подтиснатост. И още е така. Нямам много опит с този Крал. Два пъти обаче ми е излизала в подредби Кралица Пентакли с Асо Пентакли - преживяванията бяха ужасни :-(

Линк към коментар
Share on other sites

"Твърде много си отлагала и чакала. Картите от съня ти прекрасно ти посочват в синтезиран и образен вид на какъв етап от живота си се намираш.

Просто ги послушай :) "

Благодаря за отговора, Ивета. Отново си не само права, но и намираш прекрасен начин да го изразиш с думи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Няколко месеца не бях сънувала Таро. Вчера обаче сънищата ми бяха наситени с Таро, но Таро като Таро, като мисъл, като материя, не като карти.

Сънувах друга колода, не тази която имам, но същата беше изчистена от символи, просто имаше означението на картата и само фон, без цветове, без картинки, без нищо. Това малко ме озадачи, но така е трябвало да ги сънувам явно :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Начинаеща съм, от 3 години чета значения,форуми за таро.

Макар първата колода да е купена по време което бях дете,дълго време стояха покрай мен обаче. Кое ме е накарало да ги взема, със сигурност не е решаване на любовни проблеми,дела и куп битовизми.Кой знае ...Но пък един от детските сънища ,странно помня неща от много малка,-е кула,висока кула,но дали е таро?нямам идея,все пак съм била има няма 5 годишна .

Таро ми се е явявало в съня няколко пъти. Разговор с човек който познавам чрез форум само,който споделя че е ''еди коя си карта'',пояснявам че не е споделял личен живот.

Сънувала съм човек който ми казва ''да не рисувам карта справедливост''

Виждала съм Луната, нищо общо със земния спътник, усещането за нея ми беше че съм в подобие на сапунен балон,но си имаше цветове,вода....

Мъдреца,който беше сам,само с тоягата си,и някакъв фон около него...

Сънувала съм 10 меча ,отнесени към близък роднина

Усещала съм не в съня си рицар чаши,росата,полъха от утринта по крака си -колодата на друиди и уика

Защо таро се явява в съня на един начинаещ,дали ще го разбере начинаещия?

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Meggi, споменаваш, че се занимаваш с Таро от 3 години, самата аз правя три години този месец. Встрани от темата пиша, защото ме учуди, че четеш още значения за картите, ако правилно съм разбрала, аз това отдавна не го правя, в началото започнах със значенията на Ивета и с тях си останах, но мисълта ми е за друго, с четене на многобройни значения човек само се обърква. Трябва да се довери на интуицията си и да я доразвие, както се и случва, когато се занимаваш с Таро.

И понеже споменаваш, че сънуваш картите, аз спрях да ги сънувам отдавна, но това го писах в предишен пост. Според мен това няма кой знае какво значение дали се сънуват или не, може би в началото е необходимо, но дотам.

На човек му трябва тълкуване на многобройни комбинации и само така ще разбере тълкува ли правилно или не, това си е мое мнение.

Така че, ако искаш пускай комбинации, дори и да не са за кой знае какво, така ще се учим взаимно :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Колебаех се известно време дали да споделя съня си, тъй като не съм напълно сигурна, че се отнася точно за тази тема.

Но след като прочетох отговора на MEGGI веднага асоциирах главния елемент от съня си с пентаклите :hmmmmm:

А сега и него...

Сънувах, че се разхождам по алея близо до непозната за мен река, мястото беше приказно красиво, имах усещане за истинска пролет. Но упорито се оглеждах и търсих нещо. Попадах на 4 големи монети по 50 стотинки, от които една ми направи силно впечатление, като че ли променяше цветовете си. След известно време се появи мъж в рицарски дрехи, виждаше се само част от лицето му и той ми каза, че също търси монети, но неговите са по-малки от 1, 2 и 3 стотинки :lol:

Ако някой реши да коментира - предварително му благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ани колко странно , но сънуваните от теб монети, по скоро местото на което си била и броя на символите ме присещат за едни карти от друиди и уика, но там картинките са към символ чаши отнесенени към таро .

Ето - 4 пентакли в съня - 5 чаши в тарото , а промяната е има заложена като такава в картата на 5 пентакли пак в друиди и уика. А рицаря на чашите е до река, в таро на друиди и уика.

Може тъсрещия рицар да си ти, но май тук трябва да пишат знаещите, може би има сянки,на картата и т. н., за които аз нямам все още усещането... :)

1225191144_cpql5178_54-Minor-Cups-05.jpg1225191118_evfq0236_26-Minor-Discs-05.jpg1225191150_fmwv3163_61-Minor-Cups-Knight.jpg

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Тази нощ сънувах три карти.

 две баха голям аркан едната малък.

помня само  ''папата'' .

 

картите  бяха  намачкани и ''живи'', движеха се,бягаха,слагах ги в  колодата между другите за да  мируват,и за да ги изпъна,а те пак се местеха.

Искаха да  се виждат ли ,да,сякаш  това беше целта им . трите карти да са  като изтеглени в подредба,с лице към мен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Често сънувам Висшата жрица, всъщност това беше и първата карта от колодата, която сънувах. Забелязвам, че когато се чувствам отчаяна или обезверена, тя се появява в съня - сякаш за да ми вдъхне надежда. Преди време щях да купувам една малка къща на село, много се бях въодушевила, но в последния момент продавачът се отказа и всичко се провали. Тогава сънувах, че се разхождам във въпросното село, чувствах се невероятно щастлива и спокойна. Видях един хълм осеян с най-различни цветя и отидох да си откъсна. На едно място имаше голяма купчина откъснати цветя и реших да си взема от тях. Тогава се появи Висшата жрица и ми каза да не ги пипам, защото там имало гроб и те затова били оставени. Беше изключително красива и добронамерена и интересно, че не говореше, а я разбирах някак телепатично.

 

Вчера сънувах, че подреждам определени карти по определен начин, но не си спомням точно кои и как. Нещо ми каза - "Сложи и Силата и тя трябва да присъства, имаш силата!". Спомням си само, че последната карта беше Висшата жрица.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

Много ще съм благодарна ако споделите какво мислите за следните карти.

Какво значеше сънят?

8 пентакли - Смърт - Кралица жезли 

Има комбинации, които като ги видя и в главата ми е просто черно петно. Ето това е една от тях.

 

Модераторска забележка: Моля, пишете в съответните теми. Мнението ти е преместено тук.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Много ще съм благодарна ако споделите какво мислите за следните карти.

Какво значеше сънят?

8 пентакли - Смърт - Кралица жезли 

Има комбинации, които като ги видя и в главата ми е просто черно петно. Ето това е една от тях.

 

Модераторска забележка: Моля, пишете в съответните теми. Мнението ти е преместено тук.

 

Опитай се, все пак, да разтълкуваш картите сама.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами сънят беше свързан с един човек, който бях решила да оставя в миналото. По стечения на обстоятелствата нещата се усложниха и размиха във времето. Сънят беше много ясен - казваше ми да не се отказвам от него, но като се събудих се запитах дали не е бил просто лоша шега на подсъзнанието ми. Картите по никакъв начин не мога да обвържа с въпросния сън. Може би трябва да оставя някаква част от мен да си отиде, а заедно с нея и този човек. Откакто чета този форум виждам в комбинациите от карти само апокалиптични картини. Не се глезя, молейки ви за помощ, а се опитвам да се ориентирам.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...