Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Баенето


Recommended Posts

Много красиви думи.

Случайно и мен ме интересува темата.

Късметче, по твоя пост - кои висши същества...?

п.п.

Реших да направя справка с чичко Гугъл и написах "висши същества". Наред с другите линкове ми излезе и един сатанински форум.

Пробвах друг начин - твърди се, че баенето е българска традиция. Но съществува и другаде. В ислямския свят например уроките се наричат "назар" /nazar/ и баенето против уроки е доста разпространена практика. Те твърдят, че баят - четат молитви на болния, от Корана /Kur-an - така се изписва правилно/.

Интересни неща пише из нета.

Как е "уроки" на английски? :rolleyes:

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Инфинити, не ми се преглеждат всички постове нагоре, няколко души споменаха са светци, ангели, архангели, Бог... но не бяха сигурни със сигурността на личния опит.

Да има можещи, но не-ползващи този източник на обучение, които са баячките.

Редовните посетители на форума знаят, че се занимавам с прана-лечение, а то включва пранична психотерапия, която е точно разграждане на такива същности. Със средства и помощ от по-висш характер.

(Сега някои пак ще пишат за фантазми :) )

Линк към коментар
Share on other sites

В никакъв случай не смесвам прана лечението с баенето... понеже познавам само баенето. /освен ако не определяте прана лечението като баене.../

И твърдя, че уроките и избавлението от тях са дело на низши същности.

По-назад когато опитвах да опиша процеса споменах че това са... живи неща. За себе си знам какво са и ще ги обсъждам само с други баячи. Но се интересувам от уроките конкретно. Също ми е интересно и твърдението че "са от Бог", което четох по-горе...

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

В никакъв случай не смесвам прана лечението с баенето... понеже познавам само баенето.

И твърдя, че уроките и избавлението от тях са дело на низши същности.

По-назад когато опитвах да опиша процеса споменах че това са... живи неща. За себе си знам какво са и ще ги обсъждам само с други баячи. Но се интересувам от уроките конкретно. Също ми е интересно и твърдението че "са от Бог", което четох по-горе...

Да, а аз питах, понеже не познавах баенето ... извътре. Сега ми стана ясно в общи линии.

Живите неща... не само баячите, би трябвало и истинските свещенослужители от всички религии да са запознати.

Аз не съм имала предимно учебнаработа с тях, слава Богу. Също не държа да ги обсъждам.

Според запознатите ( и горе също се писа) уроките конкретно са негативни мисъл-форми.

Твърдението, че са от Бог идва от индивидуалното разбиране за Бог (дали всичко е от Бог)... има цяла тема - за злото, мисля , беше.

Линк към коментар
Share on other sites

Само ще вметна, че ако съм една нисша същност (условно казано) която се подхранва от вниманието на човешките същества към страни от живота, където съм си силничка, ще предизвиквам случаи, в които те да имат нужда от мен. а те ще се радват, че нещо им помага. А аз ще се подхранвам. Така всички са доволни. Или?

Линк към коментар
Share on other sites

Еси - ... Аха, знам, знам Еси за загатването, голотата, съблазняването и въображението. Само, че правиш фактологическа грешка. Нямам намерение да съблазнявам когото и да е било тук във форума. Виж, да провокирам въображението на хората за размисли по някои сложни съждения- да. Съблазняването и въображението може би имат нещо общо, но са много различни неща. Въображението е много важна творческа сила за всеки човек. но зависи от човекът за какво ще го използва и в каква посока ще го направлява това въобръжение, то трябва да се култивира.

късметче - ... Благодаря за хубавите думи, но мисля, че и други хора във форума могат да направят такива формулировки, ако не се страхуват да изкажат мислите си и имат необходимата воля за това. Наистина темата е сериозна и то много сериозна. По тази тема мисля, че трябва да се споделят опитности само на хора с доказано чисти намерения и начин на живот, а не във форум където може да влезнат всякакви хора със всякакви намерения. Защото много лесно могат да се използват научените прийоми за користни цели и така да се премине много лесно в отбора на дявола. Исках само да разгранича съдържанието на термините както ги разбирам. Ако съм научил и знам нещо в подробности по темата, то е било по откровение от Бога след много неприятни за мене опитности. Гледал съм да оцелея. Защитавал съм се от "различни гадости" с позволени средства - Пост и Молитва. Така съм придобивал познание за нещата от "прочетените книжки". И знам, че молитвата към Бога е най-доброто лечително средство, освен ако не са настъпили по-лоши следствия. Ми не мога сам да си излекувам разрушения вече от нерви зъб например. Ще ми трябва зъболекар с машинка и материали да ми изгради нов зъб. Помощ от такъв характер никога не отказвам.

За опита на баячите, питайте самите баячи и баячки. Някои си го признаха опита - нека те самите да кажат подробностите в опита си.

Моят Пост и Молитвите ми ги пише в църковното календарче на БПЦ, за желаещите да ги знаят.... ;):)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, по принцип е така.

Невежеството обаче от своя страна подхранва също едни такива подобни неща, така че ще се наложи да избираме ...

Дали са живи - ами аз едно умряло нещо не забелязвам покрай мен, ама може би само аз съм така. Та какво, като са живи?!

И твърдя, че уроките и избавлението от тях са дело на низши същности.

За първото - да, така е. За второто - не е така; или поне не и истинското избавление (да уточним, че т.нар от теб "избавление", което става посредством баене, не е истинско избавление - струва ми се, че затова сме единодушни).

Не съм баячка, но няколко пъти съм била обект на баене. Зная в общи линии как се прави, подочувала съм и думичките (infinity е права, не са хубави, все са в стил проклетисване на причинилия урчасването), моята баба можеше да бае, но не го правеше, освен в много краен случай; не са идвали хора при нея. Не искаше и да ме научи как се прави - аз бях дете и всичко ми беше интересно. Като станах малко по-голяма, дори се чудех, защо са такива думичките? :blink:

Според мен урчасването и баенето, тъй като не са особено добре видими на физическо ниво, можем да причислим спокойно към това, което днес наричаме магия.

Магия как се разваля? - аз не мисля, че е възможно, като се викат някакви низши астрални същности. Такива антимагийни ритуали могат само да я отклонят временно, да я забавят.

П.П. Виждам, че в графа "баене" са включени и леене на восък, леене на куршум/олово ... - това според мен не е правилно. Това са по-различни техники, според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Като стана дума в друга тема за баенето... защо да не събудим тая..? :)

Възникна интересен въпрос. Кой отива при баячките?

Дали суеверие и невежество ни води там?

Дали неверие в собствените си способности да се справим с проблема си?

Дали хората отиват при баячката с надеждата друг да "отнесе" или да ги спаси от лоша карма или влияние, вместо сами да си я отработят и да се научт да се защитават?

А може би наистина изкуството им е необходимо на хората, изпаднали в беда?

Надеждата, че баячката ще ни помогне дали е самозаблуда или напротив - вътрешният ни глас, който знае къде да ни изпрати в тежък за нас момент?

Ще съм благодарна тези от вас, които казаха, че се занимават с баене и тези, които са ходили при баячка, споделят впечатленията и мненията си. :)

Здравейте:)

ще споделя спомените си от времето , когато децата ми често поемаха лошата енергия от хората около себе си " урочасваха". И двамата реагираха по един и същ начин - особено дъщеря ми - за няколко минути я заболяваше силно глава,та чак стигаше до повръщане. Единствената помощ тогава беше една жена от Чирпан- леля Величка . Тя заставаше до нея и правече кръгови движения над главата и с ръце , като през цялото време прибайвашще тихичко. По някое време започваше спазматично да се прозява и от очите и да текат сълзи , това продълкжаваше 10-15 и повече минути , като постепенно виждаш как детето се успокоява и усмивката грейва на лицето и. Това съм го виждала много пъти и не само върху децата ми , а и приложено на други мои познати.

Една моя позната, поради заболяване на щитовидната жлеза периодично изпадаше в тежки психически състояния : нервни кризи , избухливост , силно постоянно главоболие. Тя беше абонирана за посещение при леля В. Била съм свидетел на това как след като през целия ден е била топка от нерви от главоболие , след 15 мин баене , лицето и се отпуска , главоболието изчезва и тя започва да се усмихва.

Била съм свидетел на няколко такива случаи - при уплах и срив на целия организъм след катастрофа на мой познат и др. такива.

При по- тежки случаи се лееше восък или олово .

Леля Величка винаги си казваше молитва преди да започне да бае.

След всяка процедура беше изморена .

Понякога по време на баенето тя казваше и неща , които са станали - навярно се отключваше и прорицателска дарба.

Мисля ,че не става въпрос за самозаблуда -няма начин да заблудиш едно 2- годишно дете, което пищи от болка, че болката я няма и да върнеш усмивката на лицето му, освен ако наистина не си премахнал болката.

Няма как да убедиш хората , които веднъж са намерили лек за болката си да не дойдат втори път , когато пак имат нужда.

Според мен това са древни умения , които са заложени във всеки , но някои са по отворени за тях .

Може би отговор може да се намери в цитат от Библията за проявлението на Светия дух .

Добър да е денят на всички:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също мисля, че няма нищо лошо в баенето. Каквото и да представлява всъщност и от какъвто и ъгъл да се погледне, действа. А това е важното! Мненията, че са замесени митични духове и същности нямат никаква проследима доказателственост. Аз лично виждам баенето като вид магия. А магията работи в огромна степен на принципа на внушението, на хипнозата. А хипнозата е "влизане в роля в отговор на очакване". Отиваш да ти баят, защото вярваш в баенето или поне си имаш надежда някаква в действеността му. Вярваш, очакваш да бъдеш обаян и излекуван. И съответно сам отговаряш на очакването си като влизаш в тази роля на човек, върху когото има обайващо въздействие и полза/ излекуване. Чиста проба хипнотерапия. Месмер е баял на силно внушаемите си пациентки и им е правил леки пасове и докосвания. В хипнотерапията и сега някои използват докосвания и паси освен гласа си.

Само да уточня, че ако магията работи на принципа на хипнозата, то хипнозата не приема магическите вярвания и не е магия. Поне тази, която се учи и практикува легитимно като част от психотерапията.

Линк към коментар
Share on other sites

От постовете на участниците, които са написали,че баят разбрах, че при тяхното баене се употребяват някакви "лоши" думи.

При това баене, на което аз съм присъствала не се употребяваха такива думи . Това , която съм чувала - бяха молитви към Св. богородица.

Мисля ,че основните практики на думите и технологията на баенето, които са дошли през нашите баби са били първични средства и за били създадени за друго време и за друго ниво на развитие на човека.

Лошо е че се е допуснало използването на тези практики за недобри цели и от недобросъвестни хора.

Това не означава,че те не действат.

Не смятам,че трябва да поставяме под един знаменател всички такива практики и под един знаменател всички " баячки".

Сега е времето да опитаме да използваме познанията си, знанията и опитностите, да се научим и да ги споделим с цел да бъдем полезни на себе си и другите, изхождайки от основния принцип за Любовта към брата и неувреждане на другия.

Ако условно приемем, че човек е сноп от нишки , които в нормално състояние следва да бъдат успоредни, при "урочасването" част от този сноп се разбърква и заплита. Работата , която баячките извършват е да изправят и подредят този сноп. Всеки от вас знае, че има много методи и практики за постигане на това изравняване и баланс.

За мен смисълът на тази тема е да стъпим на миналото, да огледаме и извлечем поуките си и като оставим вредните практики да намерим други решения.

Всъщност всяка майка, която е успокоявала детето, си по силата на своята интуиция е достигнала до тях:))

Нека, ако някой познава добри практики, да ги сподели.

Поздрав на всички:) и мирен ден :)

Редактирано от Велина
Линк към коментар
Share on other sites

Баенето е вид "слововибрационно хармонизиране"...Ако човек потърси в народните песни, ще открие много примери за слововибрационни хармонизиращи редове (чисто енергийно въздействие, насочено чрез звука и мелодията към определени енергийни центрове), които ако изчислим, ще разберем какви енергоинформационни корекции могат да правят. И обратното- знаейки принципа на създаване на един енергоинформационен слововибрационен ред, може да се "измисли" "баенка" за всеки един конкретен случай...

Има известни "универсални" хармонизираощи "баенки" които представляват известни фолклорни песни....Който иска, може да ги опита. Няма да посочвам примери, за да няма предварителна сугестия- вземете различни примери като песни на "лазарките", или някои кукерски песни...

Изпейте една такава песен над съд с вода, и замразете водата след това.

За сравнение, в същия съд поставете отново същото корличество вода, и "излейте" ругатни, обиди, помислете сид нещо отрицателно...след което оставете водата да се замрази в хладилника...

И накрая, като "контрола" замразете същото количество вода веднага след като я напълните в съда...

След като се замрази, изследвайте формата на образуваните кристали....

Баенето е свързано задължително с използването на вода за "очистване" и "пречистване"

Прочетох това, писано преди 3 години и ... си мисля, че има различни видове "баене".

Както и че разстоянието от "Осанна" до "Разпни го" по принцип си е много къса дистанция. :)

Ще отговоря с нещо, което преди около месец написах в постинг- обръщение към Венцислав: ТУК

И накрая, съвсем обобщено- считам, че в около 90%, че и повече от мненията ми тук са следствие на заслепения, заблуди и сетивни илюзии- и в тях няма нищо духовно. Да кажа, че съжалявам за това, че съм подвел този или онзи с мненията си- да, вярно е, но от това няма да спя по-спокойно...а и не бих могъл да залъжа съвестта си с близалка- опитах, и в момента дори опитвам (запасил съм се поне с три вида + портокалови тик-так), но не става...А и да помоля някой да изтрие мненията ми- вероятно някой ще си помисли, че повече ми пука за това, аз да спя спокойно, отколкото за тези (дали са много или малко- не знам, дори и не ща да си представям), които са си въобразили, че има нещо "духовно" в писанията ми тук, с което да се приспиват и да спят спокойно, прихващайки "слънчевото зайче" на заслепението, дебнещо от повечето ми мнения- и ще бъде прав...

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох това, писано преди 3 години и ... си мисля, че има различни видове "баене".

Както и че разстоянието от "Осанна" до "Разпни го" по принцип си е много къса дистанция. :)

Бръканал във фрирезер

бен Кристен,

Смисълът на римата сменен... :D

Къс и дълъг-

две и двеста...

нека има манифеста.

Линк към коментар
Share on other sites

Off topic

Ян, все си мислим че сме център на вселената :) ))

върни лентата за да проследиш, че аз не цитирам твой пост :)

Въпреки всичко казал е нещо съществено, за този които умее да се вслушва - 'Съблазняването и въображението може би имат нещо общо, но са много различни неща. Въображението е много важна творческа сила за всеки човек. но зависи от човекът за какво ще го използва и в каква посока ще го направлява това въобръжение, то трябва да се култивира.'

Линк към коментар
Share on other sites

Off topic

Ян, все си мислим че сме център на вселената :) ))

върни лентата за да проследиш, че аз не цитирам твой пост :)

Да, аз съм си център на моята Вселена. Ти/ Еси, си център на твоята Вселена. Това е нормално, противното би било ненормално. Иначе щяхме да сме изгубени, нецентрирани и бездомни Души в необятния Космос.

Върнах лентата и разбрах, че като те цитирам ще трябва да правя по-друг цитат.

Макар, че и той няма да помогне в случая. Този номер да се "бае" на постове или части от тях, съм го виждал вече.

Моето въображение е достатъчно развито, за да сметна 2+2.

Но ако греша, ми ... човещинка - човек съм си още. А ти? :rolleyes:

Благодаря на Елф!

Приказните и добри същества винаги са ме обичали и са ми били къде видими, къде невидими помощници, за разлика от "приземените атеисти". Всеки обича своите си ... :rolleyes:

Може би заради Въображението ми ? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен смисълът на тази тема е да стъпим на миналото, да огледаме и извлечем поуките си и като оставим вредните практики да намерим други решения.

Изкушавам се да припомня един цитат от Лао Дзъ:

"Който се придържа

към древното Дао

и контролира сегашното битие,

може да познае

древното начало.

Това се нарича

закон на Дао."

"Дао дъ дзин"- 14 стих

Но Дао няма нищо общо с баенето. Отклонението от Дао води до разнообразните проблеми, поради които човек стига и до баенето. Само дето баенето не решава основния проблем. А закопава и баещите и баячките в него. без възможност за компромис. Освен пък ... да си говорим за добро и лошо закопаване ...

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Ох...

Ще взема да мисля за себе си като за самия дявол, само защото знам да бая.

Пътят бил - приемаш че няма оправия, нямаш шансове щото веднъж и завинаги си "закопан" и чиста работа. Никакви компромиси за такива като мен. Само тоягата.

Беее... кой ги решава тези?

Пишейки тук може би искам да разбера за какво става въпрос в собствената ми глава /същност/, а не да бъда заклеймявана или възхвалявана. Баенето че е мръсотия и децата знаят. Няма нужда да повтаряме, освен ако не искаме конкретно да пляснем??

Днес ми е хубав ден. Побаях ви.

...

Що се отнася до Дао - цитирам един будист:

" Не е задължително да се показва.

Показването може да е само за показ наистина."

Вало

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам, защо има толкова негативни мнения срещу баенето. Особено срещу бабите, дето това не им е било бизнес и не са имали тарифи...

Ех, гордостта на логичния ни, интелигентен ум.... ;)

Лично съм усещала негативното влияние на хора, които дори несъзнателно изсмукват енергия от другите. За едно дете/бебе, което няма още защитни функции това може да е фатално. Дон Мигел Руис има хубави книжки, например в 'Четирите споразумения' казва за силата на думите и как ние сами си се урочасваме или се правим магия... /съжалявам, но сме в ремонт и не си намирам нищо, иначе щях да пусна цитати/.

Все ми се струва, че който чете Учителя ще е наясно, че има различни енергии, различни влияния и сили, които можем да повикаме на помощ... Но пък и трябва вяра в приказния свят, в елфите и феите... А и да отричаме нещо, което не сме изучили и опознали ми се струва просто съдене... И само си говорим....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже не намерих отделна тема за уроките помествам тук някои интересни неща, на които попаднах!

"Има баби, които лекуват от уроки. Бабата вземе едно прясно яйце, удря го в челото на вола и той става на краката си. За да не пострада животно или човек от уроки, избягвайте да го хвалите. Само силният човек издържа на похвалите. Слабият се поддава на тях и току виж, паднал на земята. Някой се оплаква от главоболие – урочасан е. Да благодари, че силата на лошите очи не е голяма, та слабо го е засегнала".

„Слизане и качване”

Утринно Слово от Учителя, държано на 3 юли 1938 г., София, Изгрев.

"Има хора, електричеството на които е толкова силно, че като мине покрай тях някое животно: вол или бивол, достатъчно е само да го погледне, за да падне това животно моментално на земята. И ако в това време не дойде някоя баба и да чукне едно яйце в челото на този вол или на този бивол, той ще повика, ще повика и ще свърши. Научно това се обяснява с жизнените сили на животното.

Значи силите, които тласкат кръвта в своя път, електричеството и магнетизмът в него се разединяват. И понеже електричеството и магнетизмът движат кръвта, щом стане разединение между тях, веднага и процесът на живота спира в тях. Това някои наричат уроки. Аз няма да се спирам върху думата уроки. Не мислете, че това нещо е произволно. Не, човек не може от всекиго да бъде урочасан. Онзи човек, от когото ти можеш да се урочасаш, има в себе си нещо много силно от ред поколения. Има хора, които, като вземат един камък в ръката си и го чукнат с пръста си само, и той се разчупва на парчета. Преди години в Америка имаше едно младо момиче, около 15-годишно, което се отличаваше с необикновена сила. Тя правеше следния опит. Вземаше в ръката си една дебела пръчка, която държаха десет души, и само с едно хващане в ръката си, тя завърташе така силно пръта, че десетте души не можеха да го задържат. Най-после те вземат едно менгеме и стягат дървото толкова силно, като че никаква човешка сила не би могла да го раздвижи. Обаче достатъчно е момичето да го хване с ръката си, за да стане дървото на прах. Това показва, че в човека има известен ред сили, които той даже и не подозира. Понякога природата употребява тези сили, тя си служи с тях като със склад. Тези сили представят склад от оръжия, които природата понякога употребява срещу самия човек, да се справи с него. Когато природата иска да възпита човека, тя винаги събужда в него най-големите противоречия.

Следователно големите противоречия у нас произтичат от факта, че природата събужда у нас всички онези мощни сили, за да видим какво можем да направим сега".

„На двама господари”

Петнадесета неделна беседа

1 януари 1933 г., неделя, 10 часа

София – Изгрев

Редактирано от Колев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И на мен Лазарев даде много!Колкото до баенето,всяка баячка си има свои заклинания.Наистина звучат странно,но помагат.Зетят на моя позната(украинец)е научил баенето от майка си.Когато 3 годишната му дъщеричка имаше някакъв проблем,той го "заговаряше".Беше и излязла някаква болезнена пъпка на лицето.Вася баеше и размахваше ръце.На сутринта и помен нямаше от пъпката!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Уроки и урочасване – по Петър Димков

ПРИЧИНИ. “Подло хипнотизиране” без всякакво предупреждение на дете или човек със слаба воля от страна на някой проклет, злобен, завистлив и с черна душа човек.

ПРИЗНАЦИ. При малки деца – здравото и жизнено до преди това дете след такъв сатанински поглед изведнъж клюмва, очите му стават изцъклени, температурата му се повишава. При по-големи деца и хора жертвата се чувства крайно разстроена и с повишена температура, захлупва се по очи с болка в областта на челото и очите, също така и свиване на стомаха и повръщане на зелено.

ПРЕДПАЗВАНЕ. В древни времена разумните родители и хора са пазели децата си, добитъка си като им са връзвали във вид на малки талисманчета на главата и на гърдите по едно зърно нишадър и ситно манисто, което да отвлече силата на лошия поглед. И по никакъв начин не са позволявали да ги целуват.

След като майката или друг близък на детето забележи, че то, след като е било в прегръдките на някой неин роднина или познат, дава признаци на уроки, да направи казаното по-долу и по никакъв начин друг път да не оставя детето си в ръцете на този опасен за здравето му човек.

ЛЕКУВАНЕ. Веднага да се измие лицето на урочасаното дете със светена вода или с “жива” вода /за нея се взема една паничка чиста вода и в нея се загасват 2-3 живи въглена/, с благоговейно произнасяне на думите:

“В името на Бога на Мъдростта, в името на Бога на Истината да се пречисти и освети тази вода, за да се измие от лицето и ръцете на детето ми лошите мисли и чувства на урочасалия го.” Едновременно с измиването на ръцете и лицето на детето да му се даде да изпие от същата вода 3 глътки като се повтарят или същите свети думи, или пък следната формула: “Измий очи зли, измий очи от уроки.” След това останалата вода се изплисква или зад главата на урочасания, или пък по някоя котка или куче.

След това измиване на урочасаното дете, майката с езика си да лизне 2-3 пъти челото му и то от веждите към косата, повтаряйки си на ум същите свети думи или пък посочената формула. След това детето се поставя на легло, прекръства се с парче каменна сол, произнасяйки думите: “В името на Бога на Любовта, на Бога на Мъдростта, в името на Бога на Истината да се очисти детето ми, урочасаното /казва се името на детето/ от лошите мисли и чувства на урочасалия го.” След това солта се хвърля в огъня с думите: “Както се пука солта, тъй да се пукат лошите очи, урочасали детето ми.”

Най-после при запалено кандило пред иконата се произнася Молитва за болен от уроки.

“Господи, Боже мой, Царю на вековете, Вседържител и Всесилен. Ти всичко правиш и преправяш само по едно желание. Ти седем пъти Си обърнал в роса разпалената пещ и пламъка на Вавилон и Си запазил невредими и тримата момци. Ти лекар Си и изцелител на всички, които на Тебе се надяват. На Тебе се молим и от Тебе просим.

Премахни, изгони и отнеми всяко дяволско влияние, всяко сатанинско помрачение и нападение и всяка лукава хитрост и вреда, както уроките на злодеи и лукави човеци от Твоя раб /Твоята робиня/, /казва се името/, които са станали жертва поради хубост, смелост или благополучие или поради ревност и завист от зли очи. Сам Ти, човеколюбиви Владико, простри властната Си ръка и силната Си върховна мишца, посети това Твое създание и Му изпрати мирен, силен, верен ангел- пазител на душата и тялото му /й/, който да забрани и премахне от него /нея/ всяка вреда и уроки, станали от вредности и завистливи човеци, та запазван /запазвана/ от Теб, Твоя раб /робиня/ невредим и здрав /невредима и здрава/ с благодарност да те възпява и да казва: “Господ ми е помощник и няма да се уплаша. Какво ще ми стори човек?” И още: “ Няма да се уплаша от зло, защото Ти си с мене, Бог на моята поддръжка, силен и властен началник на мира, Отец на бъдещия век.”

О, Господи, Боже наш, съжали твоето създание и избави Твоя раб /Твоята робиня/, /името/, от всяко зло, от всяка вреда и изпитание и от огъня, що става от уроки. Запази го /я/ от всички гореказани зли неща, заради молитвите на благословената и славна Владичица наша, Богородица, и вечна Дева Мария, заради застъпничеството на светловидните ангели и заради молитвите на всички светии. Амин.”

ДИЕТА. Няколко дни по ред млечно-растителна храна без месо, консервирани меса и риба. Люто, алкохол, тютюн – НЕ!

До пълно оздравяване – всяка вечер да се чете дадената Молитва за болен от уроки.

При лекуването да се обърне внимание върху казаното по-горе въпреки отричането или осмиването от късогледи материалисти и безверници, които доскоро отричаха и хипнотизма, защото жертвата може да стане вашето, а не тяхното дете.

Важна добавка. Напомням на всички пострадали от уроки, че зловредното му действие може да се премахне или с помощта на Божествените сили, които стоят над всичко, или пък с останалите приложения, дадени в плана.

Петър ДИМКОВ

Линк към коментар
Share on other sites

Баенето има за цел най-вече да свали уроките от дете или възрастен човек.Доколко уроките могат да бъдат опасни?Ето мнението на Учителя по този въпрос:

"Дисхармоничната струя на едно ненаситено чувство,на една недружелюбна мисъл и лошо разположение внасят известен смут в душата на другия,особено когато той е чувствителен човек или невръстно дете,защото силите на лошите мисли и чувства са по-страшни и от снаряди."

Има хора,които урочасват съвсем умишлено.Как да разберем,че някой ни урочасва?

Хора(най-вече жени)които при разговор започват неистово да ни хвалят - това е сериозен сигнал за умишлено урочасване!От такива хора трябва да се стои далече и най-малкото което може да се направи след контакт с тях е да се прочете предпазна молитва и да се вземе душ с ясната мисъл,че заедно с водата от нас се оттича негативната енергия,която са ни прехвърлили.Ако не помогне,се прибягва до баене и други методи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Според вас защо баячките са ползвали мед при развалянето на магии и уроки ? Гранат, аз това с водата го правя понякога : повтарям се че отрицателното се отмива.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо,аз не съм много наясно с баенето,но предполагам,че е поради водата и захарите които се съдържат в меда - и двата компонента са информационни носители.

Ако не те затруднва,моля те,опиши как става това баене.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...