Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Женски здравословни проблеми и Таро


Recommended Posts

Отварям една тема, тясно свързана с Таро и бременността, здравето и сексуалните дисфункции, но въпреки това заслужаваща своето автономно място.

Защо? Има съвсем конкретни индикации за типично женски проблеми, които е добре да се откриват навреме, като при някои е възможно да бъдат предотвратени множество по-късни усложнения.

Давам примери за карти, показващи наличие на проблем при такива въпроси: Кралица меча, Рицар меча, 8 меча, множество чаши, Отшелник със Слънце и Слънце с Отшелник (при проблеми със зачатието), поява на Отшелника при липса на цикъл, в комбинации с Кралица меча, Императрица, Кралица жезли и други.

Наистина една от важните теми, които заслужават особено внимание. Много ще се радвам да споделите личен опит в тази насока и да дадете своите примери.

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, поздравления за темата:).

Какви са причините за силните болки в главата и корема по време на цикъл на една жена? 8 чаши, 7 меча, Страшен съд обърнат. Според мен е на хормонална основа, но последните две карти малко ме стряскат.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви предложа една комбинация, на въпрос: на какво се дължат проблемите с месечния цикъл?

Картите са 6 пентакли, 3 меча, Кулата обърната.

Ако искате дайте предположения, аз после ще кажа в какво се състои проблемът и ще ги обсъдим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви предложа една комбинация, на въпрос: на какво се дължат проблемите с месечния цикъл?

Картите са 6 пентакли, 3 меча, Кулата обърната.

Ако искате дайте предположения, аз после ще кажа в какво се състои проблемът и ще ги обсъдим :)

Аз мисля, че не е голям проблема на тази жена.

Нередовен ли е цикъла и? Имала ли е някаква малка оперативна намеса примерно? Има ли силно кръвотечение тази жена по време на цикъл?

Само това ми хрумна, тая област ми е супер непозната:).

Линк към коментар
Share on other sites

Картите са 6 пентакли, 3 меча, Кулата обърната.

Ако искате дайте предположения, аз после ще кажа в какво се състои проблемът и ще ги обсъдим

Киста? Това ми хрумна! Искам да попитам дали тя е била лекувана преди? Защото ми се струва, че не е лекувана както трябва!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен Шестица пенткали говори за неправилно разпределение на нещо , дали хоромони , или нещо друго .....3 мечове също говори за раделяне или липса ...а кулата за мен е задръжка тук. Нещо не може да се формира .......

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът конкретният е такъв, винаги е имала много силно кръвотечение, по-начесто от нормално, но това за нея си Е нормалното. Изведнъж закъснява и при идването се оказва много оскъдно, почти веднага спира, пак започва и такива разправии, никакви.

Няма стар проблем, няма и изследвания, така че не мога да кажа на 100% това е така и така, моето мнение за тези карти е, че проблема е емоционален и изисква време да се стабилизира, за да й се нормализира и цикълът. Но е здрава. Тук има напрежение в следствие на стрес и оттам - лекичка емоционална катастрофа с такива последствия. Така мисля аз :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Изведнъж закъснява и при идването се оказва много оскъдно, почти веднага спира, пак започва и такива разправии, никакви.

само да споделя , че когато се спазват диети дълго време и по точно не се консумират хлебни изделия се получава прескачане на цикъла.

да и моето предположение беше че нещо липсва или задържане се е получило.

Линк към коментар
Share on other sites

Изведнъж закъснява и при идването се оказва много оскъдно, почти веднага спира, пак започва и такива разправии, никакви.

само да споделя , че когато се спазват диети дълго време и по точно не се консумират хлебни изделия се получава прескачане на цикъла.

да и моето предположение беше че нещо липсва или задържане се е получило.

Да, но не от 6 пентакли! Тук няма и диети, или нещо подобно, проблемът е съвсем емоционален.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но не от 6 пентакли! Тук няма и диети, или нещо подобно, проблемът е съвсем емоционален.

не това е от 3мечове и кулата го видях........... а за проблема с диетите не говоря по карти а по принцип.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Една жена има проблем и попитах - има ли тя това, в което се съмнява лекаря - 5 чаши, Звездата, 7 чаши. Първо си помислих, че е грешна диагноза заради 7 чаши или, че се мислят заболявания, които не са такива.

Попитах и има ли изобщо гинекологичен проблем - 7 жезли, 10 меча, Смъртта. Мисля, че действително има, и ще е нужна операция това по 10 меча и Смъртта, нещо ще бъде унищожено, изтръгнато.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Какво мислите за Кралица пентакли със Страшния съд и Паж меча с Ас пентакли в последваща комбинация за развитие на болката.

Говорим за предполагаема болест на гърдата - от мастопатия до сериозно онкологично заболяване. Как виждате нещата?

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Кралица Пентакли и Страшният съд ми говорят за реални проблеми - най-вече защото ги свързвам с германската нова медицина, където се говори за конфликти - когато преживееш конфликт, в случая с ролята на майка, родител се получава реакция в тялото, при разрешаването му - Страшният съд - се получава и реакцията - болестта. Но тъй като Кралица Пентакли не ми е точно майчински настроена, си мисля, че няма да се иде чак до `сериозно онкологично заболяване`.

Паж Меч и Асо Пентакли - бързо развитие на болестта...поява на `материя`

...чудя се все пак - новини за здраве или болест е това...

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица Пентакли и Страшен съд веднага ми напомниха за Крал Пентакли и Страшен съд като изход от някаква болест. Асото го свързвам със същото значение. Мисля си и още неща, но после.

Ивета, тази жена има ли семейство? Искам да те попитам и какво точно питаш? Какви са конкретните ти въпроси?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, тази жена има ли семейство? Искам да те попитам и какво точно питаш? Какви са конкретните ти въпроси?

Много добър въпрос - няма семейство.

Реално няма проблеми, но предстои изследване.

Така, като видях картите, първоначално се замислих, но после откроих някои идеи - няма реално заболяване, а болката е вследствие на някои изменения вследствие на стрес, които водят до хормонални промени, но и те са временни.

Пажът с Ас пентакли намирам за ясен изход от ситуацията и то положителен - този път ще й се размине :) В смисъл притесненията и слуховете около това заболяване, ще изчезнат поради несъстоятелност.

Конкретният въпрос беше - защо изпитва характерна болка, напрежение и дискомфорт в лявата си гърда, която продължава до подмишницата. Това беше въпросът.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Зададох два въпроса, които касаят хапчета и как те ще повлияят на лечението. Лекарството е на хормонална основа, затова моето мнение е, че е по-добре да се внимава.

 

Дали ще бъде положителен ефектът - Паж пентакли, Луната, Асо пентакли.

 

Ще бъде ли удовлетворена жената - 10 жезли, 2 меча, 6 пентакли.

 

Картите не са трудни, но са един повод да обсъдим нещо малко по-различно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох два въпроса, които касаят хапчета и как те ще повлияят на лечението. Лекарството е на хормонална основа, затова моето мнение е, че е по-добре да се внимава.

 

Дали ще бъде положителен ефектът - Паж пентакли, Луната, Асо пентакли.

 

Ще бъде ли удовлетворена жената - 10 жезли, 2 меча, 6 пентакли.

 

Картите не са трудни, но са един повод да обсъдим нещо малко по-различно :)

 

Имам леки подозрения, че нещата не са никак гладки, въпреки Ас пентакли и 6 пентакли на трета позиция. Напрежението идва от Луната и 2 меча, които някак се явяват уравниловка на ситуацията. Въпреки, че всички убеждават в правилността на лечението, то аз не виждам никаква правилност в нищо. За мен проблемът е друг, различен е.

 

Паж пентакли, 10 жезли е проблемът, за който нито един пентакъл не може да бъде решение. Особено пентакли на благодарността (каквито са Ас пентакли и 6 пентакли), метафорично казано. Твърде лесно, за да е истина.

Аз не виждам решение в този проблем, не и чрез медикаменти, чрез нищо, което е материален носител. Всичко е в нагласата, от друга страна един стрес може да отключи хормонални проблеми, но това никак не е причината за това забавяне на нещото.

Вместо фразата - Шерше ла фам, би трябвало да се каже - Шерше представата за нея.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Зададох два въпроса, които касаят хапчета и как те ще повлияят на лечението. Лекарството е на хормонална основа, затова моето мнение е, че е по-добре да се внимава.

 

Дали ще бъде положителен ефектът - Паж пентакли, Луната, Асо пентакли.

 

Ще бъде ли удовлетворена жената - 10 жезли, 2 меча, 6 пентакли.

 

Картите не са трудни, но са един повод да обсъдим нещо малко по-различно :)

 

Имам леки подозрения, че нещата не са никак гладки, въпреки Ас пентакли и 6 пентакли на трета позиция. Напрежението идва от Луната и 2 меча, които някак се явяват уравниловка на ситуацията. Въпреки, че всички убеждават в правилността на лечението, то аз не виждам никаква правилност в нищо. За мен проблемът е друг, различен е.

 

Паж пентакли, 10 жезли е проблемът, за който нито един пентакъл не може да бъде решение. Особено пентакли на благодарността (каквито са Ас пентакли и 6 пентакли), метафорично казано. Твърде лесно, за да е истина.

Аз не виждам решение в този проблем, не и чрез медикаменти, чрез нищо, което е материален носител. Всичко е в нагласата, от друга страна един стрес може да отключи хормонални проблеми, но това никак не е причината за това забавяне на нещото.

Вместо фразата - Шерше ла фам, би трябвало да се каже - Шерше представата за нея.

 

 

Аз може би трябваше да уточня, че физиологичен проблем наистина няма, освен болка.

 

И покрай "лечението", което не е и точно такова, по-скоро някакъв опит да се регулират нещата - напрежение и стрес, заради хапчетата, които са с ниско ниво на хормони, но все пак са хормони.

 

Аз Паж пентакли с Луната бях склонна да ги отнеса към менструалния цикъл и неговото състояние, а Асо пентакли - в ролята на регулатор, докато другите карти намирам доста емоционални.

 

Шерше отговори! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Дали ще бъде положителен ефектът - Паж пентакли, Луната, Асо пентакли.

Не, че има, какво да се каже след мнение на Лиула, но аз по Луна и Асо Пентакъл виждам по-скоро задълбочаване на проблема.

 

Ще бъде ли удовлетворена жената - 10 жезли, 2 меча, 6 пентакли

Никак, но след време си мисля, че по 6 пентакъла, някой ще й помогне (да се ориентира по-добре)

Линк към коментар
Share on other sites

 

Дали ще бъде положителен ефектът - Паж пентакли, Луната, Асо пентакли.

Не, че има, какво да се каже след мнение на Лиула, но аз по Луна и Асо Пентакъл виждам по-скоро задълбочаване на проблема.

 

Ще бъде ли удовлетворена жената - 10 жезли, 2 меча, 6 пентакли

Никак, но след време си мисля, че по 6 пентакъла, някой ще й помогне (да се ориентира по-добре)

 

 

Какво те кара да мислиш така? Защо проблемът би се задълбочил по Луната и Асо пентакли, според теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Защото говорим за женски проблеми - Луна - доста вероятно с основа психични или емоционални проблеми, които бавно, но сигурно се развиват по преминаване на Паж Пентакъл в Асо Пентакъл. Това Асо засилва реализирането на Луната във физичния свят.... Освен ако жената всъщност не извади страховете си навън и ги осъзнае по Асото - тогава Луната може да олекне и проблемите ще започнат да се топят. Но едва ли ще стане с хапчета.

Тук стигам до друг проблем при Таро - как разиграването на ситуацията зависи от нивото на осъзнаване при човек - също като при астрологията и изживяването на планетите.

 

Би ли коментирала разсъжденията ми :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Защото говорим за женски проблеми - Луна - доста вероятно с основа психични или емоционални проблеми, които бавно, но сигурно се развиват по преминаване на Паж Пентакъл в Асо Пентакъл. Това Асо засилва реализирането на Луната във физичния свят.... Освен ако жената всъщност не извади страховете си навън и ги осъзнае по Асото - тогава Луната може да олекне и проблемите ще започнат да се топят. Но едва ли ще стане с хапчета.

Тук стигам до друг проблем при Таро - как разиграването на ситуацията зависи от нивото на осъзнаване при човек - също като при астрологията и изживяването на планетите.

 

Би ли коментирала разсъжденията ми :)

 

 

Луната е голяма промяна, ново битие, нова бременност.

И връщане назад към първобитността на всеки порив.

 

Коментирам ги сега, когато всичко вече ти е ясно, но не на рационално ниво, а именно сега - в последна четвърт преди Новолуние.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Луната е голяма промяна, ново битие, нова бременност.

И връщане назад към първобитността на всеки порив.

 

 

 

Обърната Луна обаче е индикатор за сериозни нарушения във функционирането на женските полови органи; в комбинация с обърната Умереността, обърната Кралица жезли + Кралица пентакли или обърната 8 меча, обърната 2 пентакли със Слънцето (или права 2 пентакли с обърната Луната), е все дисфункция, която засяга изначало физическото здраве на жените.

 

Обърната Луна с Императрица (във вариации), е емоционален израз на увреден анимус, не трябва да се разглежда от гледна точка на физическата симптоматика.

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...