Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и пътуване


Recommended Posts

Пътуването при гледане с Таро има своите особености и условности, като при всяка друга тематика.

Кои карти са за далечно, кои за близко пътуване? Кои изобщо са за пътуване? Впечатление на мен са ми направили Рицар жезли с Рицар меча и обратното, Светът, Колесницата, 2 пентакли, 6 меча. Вариантите са много.

Дайте и вие идеи и конкретни комбинации, да ги обсъдим :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще замине ли един човек да работи в определена държава до 3 месеца - Луната, Колесницата, 10 пентакли.

Според мен този човек е взел решение за заминаване за пари. Също има нещо свързано със семейството. Дори си мисля, че тази жена за пръв път взима решение за заминаване в чужбина. Много неща са неясни за нея или са били. Много проблеми има същата. Затруднения с пари. Възможно е да има някакви пречки за това заминаване. Трудности може би с набавяне на пари за заминаване.

Как мислите възможно ли е тези карти да показват и импулса за това заминаване, желанието за него. Нещо като спасение да се търси и това да е спасителната лодка, може би дошла и на време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще замине ли един човек да работи в определена държава до 3 месеца - Луната, Колесницата, 10 пентакли.

Как мислите възможно ли е тези карти да показват и импулса за това заминаване, желанието за него. Нещо като спасение да се търси и това да е спасителната лодка, може би дошла и на време.

Това се оказа точно някакъв импулс за заминаване за тази държава, просто то няма да се състои не и в нея, а в друга държава ще се ходи. Промяна на решение впоследствие и обстоятелстваsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

На въпрос дали ще се пътува до определено място картите са - Папата, Асо пентакли, Колесницата.

Според мен ще има пътуване, и не се виждат някакви проблеми относно ходенето.

Как мислите Вие?

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос дали ще се пътува до определено място картите са - Папата, Асо пентакли, Колесницата

Ще има пътуване и то с точно определена цел, без много, много размотаване, пътуване с ясна за питащия цел.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос дали ще се пътува до определено място картите са - Папата, Асо пентакли, Колесницата.

Според мен ще има пътуване, и не се виждат някакви проблеми относно ходенето.

Как мислите Вие?

Давам обратна връзка, защото пътуване нямаше, въпреки Колесницата. И според мен заблуждението ми дойде от Папата и Ас пентакли. По тези карти Колесницата си остана само порива и желанието за пътуването в първоначалният момент.

За пореден път се убедих, че красивите карти много замазват очите.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос дали ще се пътува до определено място картите са - Папата, Асо пентакли, Колесницата.

Според мен ще има пътуване, и не се виждат някакви проблеми относно ходенето.

Как мислите Вие?

Давам обратна връзка, защото пътуване нямаше, въпреки Колесницата. И според мен заблуждението ми дойде от Папата и Ас пентакли. По тези карти Колесницата си остана само порива и желанието за пътуването в първоначалният момент.

За пореден път се убедих, че красивите карти много замазват очите.

Лора, не само "красивите" карти замазват очите, замазват ги и "грозните" :)

Правилно си преценила, че Папата и Ас пентакли отнасят Колесницата в един друг свят - в света на идеите, които, за да се осъществят, им трябва най-малко карти от боя жезли. Особеното е обаче е не самото пътуване, а изгодата, полезността, която то би могло да донесе - това по Папата.

Това, че Колесницата е трета не обещава пътуване, както би се изтълкувало на първо четене, би могло да има пътуване при средна карта Папата с Колесницата и при първа например Рицар жезли.

Метафорично казано, дарът, който трябва да се получи, трябва да си го вземе човекът сам - без да чака удобен момент и без да се уповава на късмета си - това по Ас пентакли, Всъщност най-коварната карта в Таро, както и най-голямата благословия, е Ас пентакли. Майсторство е да се усетят инвенциите и настроенията й.

Но приеми, че не точно сега е бил моментът на това пътуване, при следващо гледане, видиш ли Пажове или Рицари, изобщо Малки Аркани, пътуването вече има голям шанс да се осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

haha_,това пътуване няма да се осъществи.Имах подобна комбинация с КралЧ+КралицаЧ на два пъти за различни хора -пътуване нямаше.Тази комбинация иска да каже нещо друго според мен,така и все още не съм я разбрала,вероятно е търсене на сродна душа

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пътува ли тази седмица до определено място?

Паж пентакли, Крал Чаши, Кралица Чаши

Шанс е имало да се осъществи това пътуване и по-рано, но мисля, че за тази седмица ще се провали. Самата ти не знаеш, не ти е известно нещо около самото пътуване /Краля/, а Кралицата е неустойчива, не ми дава сигурност дали ще се пътува, ако пажа беше последен мисля, че щеше да е друго.

Като цяло много емоции се влагат относно идеята, мисля че има възможност да се пътува, но не и в срока, който ти поставяш.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пътува ли тази седмица до определено място?

Паж пентакли, Крал Чаши, Кралица Чаши

Според мен това пътуване ще се осъществи

Хана, :)

и аз мисля, че с тези карти пътуването няма да се осъществи. Нестабилни са. Идея иначе има, (Паж пентакли), но дворцовите карти са чаши и са подвеждащи. Емоционално реагиране, желание това да се случи, но нищо повече. Остава на ниво планиране засега.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е ще пътува ли Х до 1 месец до определено място.Картите са 2 жезли,6 чаши/която мразя/,хах и накрая Паж чаши. Просто с тези чаши си мисля,че едва ли и че дори няма да стане и скоро.Дори мисля,че тук и приготвленията са били прекалено несериозни и необмислени, нито като време, нито като финанси.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е ще пътува ли Х до 1 месец до определено място.Картите са 2 жезли,6 чаши/която мразя/,хах и накрая Паж чаши. Просто с тези чаши си мисля,че едва ли и че дори няма да стане и скоро.Дори мисля,че тук и приготвленията са били прекалено несериозни и необмислени, нито като време, нито като финанси.

Хай Ина,

има много емоции , които говорят за желание, но не и за осъществяване на това пътуване.

Нещо му пречи да се случи. На ниво фантазии е все още. Никакви реални стъпки няма.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Сега един въпрос и от мен - Ще дойде ли до две седмици П. в България?

Умереност, 3 меча, 5 жезли.

По тези карти мисля, че ще дойде, но бекграунда не ми харесва - 3 мечове и 5 жезли. Пътуването не е с цел разходка, има нещо, което кара този човек да бърза да се върне тук. Нещо го е накарало да вземе това решение. Но ми убягва!

Помагайте, момичета!

Линк към коментар
Share on other sites

Сега един въпрос и от мен - Ще дойде ли до две седмици П. в България?

Умереност, 3 меча, 5 жезли.

По тези карти мисля, че ще дойде, но бекграунда не ми харесва - 3 мечове и 5 жезли. Пътуването не е с цел разходка, има нещо, което кара този човек да бърза да се върне тук. Нещо го е накарало да вземе това решение. Но ми убягва!

Помагайте, момичета!

Още не е решил този човек дали ще дойде в България по 5 жезли. Има такива намерения обаче по картите. Това ще е нещо ново за него, може би като цел на посещението. Има опасения по 3 меча, не знае какво точно ще се случи.

Засега казвам, че той е все още в процес на чудене, да дойде или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега един въпрос и от мен - Ще дойде ли до две седмици П. в България?

Умереност, 3 меча, 5 жезли.

По тези карти мисля, че ще дойде, но бекграунда не ми харесва - 3 мечове и 5 жезли. Пътуването не е с цел разходка, има нещо, което кара този човек да бърза да се върне тук. Нещо го е накарало да вземе това решение. Но ми убягва!

Помагайте, момичета!

Проблемът не е дали ще дойде или няма, това е единственият възможен избор от много невъзможни. Всъщност, дори се чудя, това изобщо път ли е или покруса?

...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пътува ли тази седмица до определено място?

Паж пентакли, Крал Чаши, Кралица Чаши

Според мен това пътуване ще се осъществи

:) Пътуване имаше. А и с тези карти мисля, че нямаше начин да няма ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се пътува ли тази седмица до определено място?

Паж пентакли, Крал Чаши, Кралица Чаши

Според мен това пътуване ще се осъществи

:) Пътуване имаше. А и с тези карти мисля, че нямаше начин да няма ;)

Да обясня защо е така - много често карти от боя чаши, размиват ситуацията, разводняват я.

Но, в този случай не е така - кралят и кралицата принасят дарове, образно казано, на Паж пентакли и това е хубаво.

Но, отново, самото пътуване не е обяснено в картите, то е фоново, защото важен е поводът, причината, емоционалното състояние на питащия.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Според вас какъв е отговорът тук?

Ще замине ли Х да живее и да работи в чужбина ?

Рицар Меча,5 пентакли, Крал Пентакли.

Крал Пентакли знам,че би трябвало да е ключът към ситуацията.

Но не разбирам той затвърждава ли тоталната финансова невъзможност, / тук мисля, че има и нещо друго в 5 пентакли, да се скиташ немил и недраг,разбит, с бедно, празно сърце/ или може би бъдещето е трансформацията?/ това да станеш Крал Пентакли, като че ли ще обезмисли цялата идея за това заминаване/?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ми е направило впечатление на мен - Таро май не обича (образно казано :) )тези въпроси, на които отговорът е Да или Не. За такъв тип въпроси може би е по-добре да се търси друг гадателски инструмент.

Чрез Таро обаче можем да видим една по-обширна картина - обстоятелства, чувства, мисли, намерения ... Според мен това е по-важното и ценното, когато използваме Таро.

В случая какво можем да кажем? Човекът Х тотално се е разочаровал от ситуацията, от колегите, с които му се налага да работи, има конфликти и раздразнение, не му понасят интригите в средата, в която е и т.н., все в този дух (Рицар мечове) . Същевременно е много загрижен за бъдещето си, особено за работата си, за доходите си (4 пентакли). Съветът на картите е, да прояви търпение, да изчака нещата да узреят, да им дойде времето, да се научи да различава кое е илюзия и кое реалност, да се стреми към стабилност и независимост (Крал пентакли)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Диана, но ми се струва, че понякога Таро е и много категорично като отговор.Просто на мен ми убягват значенията.Затова и пиша тук, да получа други гледни точки.Има доза истина в твоя анализ, благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Бях задала въпрос, дали понеделник ще пътувам до ... и картите, които изтеглих, бяха - Паж чаши, 3 пентакли, 5 чаши. Като ги видях си казах, че пътуването ще се провали, особено с тази 5 чаши накрая. Обаче, всичко вече е решено, пътуване ще има и се чудя, защо ми излязоха такива карти? Дали, защото имам неприятни спомени от мястото, където ще ходя, се появи тази 5 чаши?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

дълго,многочасово пътуване се очаква да направи един мъж-как ще премине това пътуване?

 

отшелник-колело късмета-умереност-

пътува в момента вече,сигурно затова колело е на  втора позиция.

отшенилника и умереността  за мен показват съсредоточеност,внимание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Имам предложение за пътуване и хвърлих карти с въпроса

Ще се осъществи ли пътуването до 1 месец?

 

9 меча, 6 жезли, Умереност

 

Според мен в основата си има нещо, което пречи на това пътуване, въпреки силното желанието и емоцията, съпътстваща идеята за него /6 жезли/. Но Умереността на последна показва, че ще се случи или в срок извън зададения или при изпълнението на някакви условия.

Вие какво виждате в картите. Какво е това, което пречи на или забавя пътуването?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...