Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

zuzi_75,ти наясно ли си какво си причиняваш с това "100%-во" убеждение.�”ори и нищо да няма ти ще го създадеш.

Това едно на ръка.После циганите са вече навсякъде край нас ,няма нищо ненормално да има връзка с жена от ромски произход.Щом е зле здравословно се ходи на лекар ,ако по всички възможни прегледи кажат ,че му няма нищо ,тогава можеш да се замислиш за енергийна намеса и последващите действия.

Това ,че ти казва че те обича е вторична реакция ,замисляла ли си се?

Ти от къде знаеш ,че толкова много те обича ,след като е решил да е с друга?

Може да ти звуча малко грубо,но повярвай ми казвам всичко това с най-добри намерения.

Като за начало ,ако не сте заедно и той е сдругата,просто го остави,ако искаш да го чакаш ,чакай го ,ако не погледни в друга посока,защото по този начин му пречиш,да стане на ясно със себе си.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Здравейте отново!Аз виждам промяната в него.Казва ми че е станал безчувствен.Казва ми ,че не е щастлив.Че не я обича.Че обича само мен.А за болеста-лекарката не може да постави диагноза.Той е изнервен,проблеми с черния дроб,общо неразположение.И ми казва-аз чувствам,че ще умра.Страх ме е за него.Ако трябва да не съм с него-няма да бъда само и само да бъде добре.Казах му,че истинската любов може да победи всичко.Той само се просълзи и каза,че за него няма живот.Че го боли като не ме вижда.Всичко е ужасно.Аз искам да му помогна да си стане пак същия.Да е добре.Извинете,че и поста ми е много объркан,но просто незнам какво да направя и как да му помогна.Затова искам помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

В момента до мен, сиреч позната, се разиграва същата драма, и тя ще умира защото е влюбена.

Извинявай ако те засягам, но това са само думи, думи, думи, ана мен ми е любимо мъж да ми играе трагична роля.

На теб ще кажа, че има една книга в spiralata.net, която се казва "Болестта като път". Може да ти е полезна, и ако можеш се удържиш да не се забъркваш в никакви разрушения на магии и др.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Хубав начин за манипуация- хембивше гадже-циганка, хем виновна- омагьосала го, хем и внимание си е осигурил...От това по-доро "емоционално дистанционно" едва ли има - щрак утончето "Теб обичам само", щрак бутончето- "ама имам магия"...

Всъщост, описанието не съвпада със симпотимте на направена магия, но показва някаква информраност всепак..Ако имаше магия от другата жена- първо, нямаше да я напусне, второ- щеше да твърди че я обича, макар че в дейстителност може да не я обича- нали това е целта на "магията"....

Тук няма нищо повече от една умела манипулация- докато страдате от болезнена емоционална зависимост, все ще се намери кой да я експлоатира.

Проблемите със здравето му са известни като психо-соматични- колкото по-чето ходи на лекар и кокото повече го преглеждат, толкова по-сериозни и задълбочени стават оплакванията, все по-изпипани и компетентни....

Всъщност, има друга тема в тези форуми, в която може да попаднете на нещо, което може да се окаже много по-полезн окато информация- за енергийния вампиризъм

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Станимир-пост 244 :3d_137: Да и всеки има избор на коя страна да застане-на страха или на Любовта...

Само Истината ще ни направи свободни!

"Цитат(Лагорда @ Sep 8 2007, 10:01) *

Само онзи може да живее в Божествения свят, който държи в ума си мисълта, че Бог е неизменен, че в Него всичко е добро и красиво. В Божествения свят не съществува никакво зло. 3d_053.gif

И тъй, дръжте в ума си основната мисъл на лекцията, че за злото няма време, нито място, нито условия. Изхвърлете злото от ума си и съсредоточете се към доброто, за което са дадени време, място и условия. За доброто е дадено всичко. От човека се иска желание само да прави добро. Желанието е от човека, а времето, условията и мястото са дадени от Бога. Като живее с доброто и го прилага, човек може да се справи със съдбата си, т.е. да подобри лошите условия на своя живот. От всички се изисква разумност и будно съзнание, да не отминете времето и мястото, определено за доброто, с цел да направите някакво зло. Това е метод за придобиване на добри условия. Пазете свещенно мястото и времето, които Бог е определил на човека за правене на добро. angel.gif

Само проявената Божия Любов, само проявената Божия Мъдрост, само проявената Божия Истина носят пълния живот."

Ако мислим зло, чувстваме зло и правим зло, значи сме от черните магове, ако проявяваме, чувстваме и мислим с Любов, значи сме от Белите. Лично аз се старая да служа на Бялото братство. Благодарна съм за условията, в които Бог ме поставя, за да мога да изчистя всичко отрицателно от себе си... :3d_039:

http://www.pravoslavieto.com/bible/docs/hymn_to_love.htm

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Магията е отвъд човешкото разбиране за справедливост.

Дотук всички говорят за човешки магии, правени от хора (визирам).

Но има и други; за съжаление, живеем много общности и населения в това пространство - паралелно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Най-важно за човек е да разбере принципа на причинно следствените връзки и това, че

всичко, което се му случва се дължи единствено на личното му отношение към света.

Най-често ударения от нещо, наречено в повечето случаи магия е ударен от същото, което е изпращал преди време. Времето е разтегливо понятие и не е линейно.

„Каквото посееш - това ще пожънеш.”

„Който нож вади – от нож умира.”

„Каквото повикало - това отговорило.”

В повечето случай (99%) не се чува нищо по различно от Ехото на собствения ни глас.

Просто съществува такъв механизъм: който каквото праща – това получава. Така е в кармичния цикъл, за да може да се расте, за да може да има движение напред по пътя на Духовното развитие.

Който праща Любов – Любов получава, а който праща негативизъм – го застига негативизъм. Света е бумеранг. Другото е само Ехо.

„Жертва Богу дух сокрушен: сердце сокрушенно и смиренно Бог не уничижит.”

Да ви се възвърне седмократно!

Бог да прости и благослови чедата си!

Простено да ви е!

Амин

Линк към коментар
Share on other sites

В повечето случай (99%) не се чува нищо по различно от Ехото на собствения ни глас.

Просто съществува такъв механизъм: който каквото праща – това получава. Така е в кармичния цикъл, за да може да се расте, за да може да има движение напред по пътя на Духовното развитие.

Който праща Любов – Любов получава, а който праща негативизъм – го застига негативизъм. Света е бумеранг. Другото е само Ехо.

:thumbsup2::feel happy::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Ники! Потвърждавам от опит!

Години наред съм подозирала, че някой или нещо ми "прави магия" за нещастен личен живот. Сега съм сигурна, че всичко, от което страдах тогава беше магията на моите собствени мисли и ценности, които определяха поведението, отношението ми към себе си, изборите, които правех в личния си живот, очакванията ми за отношението, което другите ще имат към мен... Въобще всичко, което се случваше с мен по силата на някаква "магия", всъщност беше проекцията на моята Сянка. Може би Тя е и съществото, което населява нашия свят в някакво друго измерение? Мона! :thumbsup:

Когато осъзнах това и интегрирах сянката, когато започнах да обичам себе си както обичах другите, когато започнах да отговарям на агресията с любов, "магиите" изчезнаха. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

От позицията на човешкото всичко е по човешки обяснимо.

В този случай, не намесвам психологията, а тотално я изключвам - като подход за анализ.

Тя съвсем не би помогнала, дори напротив.

Аз обаче не писах за това.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Магията е отвъд човешкото разбиране за справедливост.

Дотук всички говорят за човешки магии, правени от хора (визирам).

Но има и други; за съжаление, живеем много общности и населения в това пространство - паралелно.

Не е за съжаление, а е факт, макар и крайно неприятен. Действителността на многото светове, в които живее човешкото съзнание, може да се приеме, а може и да се отхвърли.

Хората, оценяващи дара на живота и свободата, не си играят с огъня, защото знаят, че това погубва душите им.

Други, обаче, не са на същото мнение. И така я карат - от хилядолетия насам.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, война е.

Да, за души е.

Нечовешка война е!

За човешки души е!

Не бойте се, деца! ЛЮБОВТА ВИНАГИ ВСИЧКО ПОБЕЖДАВА!

Да, Силве - ти не само че си права, но и го знаеш много добре.

Мона: Трудно и опасно нещо са дълбоките води. Но понякога на повърността на езерата се явяват вълни от безспокойство и припряност. Неизбежно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек в Човека в Човека в Човека в Човека в Човека в Човека

Цвете в цветето, в цветето, в цветето, в цветето, в цветето, в цветето

Човек е в много нива. Войната е била, е и ще бъде. Вечните противоположности само правят така, че да има кръговрат.

:yinyang:

Кой каквото си избере и към каквото се причисли.

Пръвоначално у хората няма душа. Душата се печели, заработва се. Тя трябва да бъде заслужена и само тя е възможността да се премине отвъд Луната, да се излезе от кръга на преинкарнацията - кармичния цикъл.

Тоест - което те привлича, към него се носочваш и в него пребиваваш.

Привлича те земното - пребиваваш на Земята. Привлича те Слънцето - поемаш натам.

Бог е милостив и изпълнява всичките желания.

В краят на желанията е начина.

Магия не съществува и магия съществува - на всеки според разбирането му.

Бог е най-големия магьосник и вълшебник, а живота е неговото Творение (илюзия). Той е и публиката и актьора.

Всичко е едно и също нещо.

Има обаче закони и принципи по които Всичкото се движи. Който не ги надскочи - остава им подвластен. Законът се надскача само с Любов. Любовта няма нужда от закон.

Обичта е привързаност и зависимост - тя не е магия, а е измама.

Магията е в Любовта.

:sorcerer:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте!

Виждам че темата е почти изчерпана, но това не ме удовлетворява.

Моля за компетентно мнение или пост?

Аз съм жена минала отдавна средната възраст достатъчно съм живяла видяла и препатила. Стоя твърдо на краката и разума си и трудно някой би ме убедил в това дали се лъжа или не по повод на магиите. Ако преди 15години някой ми беше казал че магии съществуват щях да се изсмея в лицето му и да отмина с махване на ръка. Но след като се случиха много и тежки за мен и най близките ми хора събития, вече съм сигурна че има същества(немога да ги нарека хора) на планетата които се занимават с това да навредят на някого с различни средства и цели. Обиди ме поста в който пишеше че всеки който мисли и прави лошо получава лошо.

През всичкия си съзнателен живот не съм мислила и не съм искала на някого да му се случи нещо лошо, такава съм си по природа, харесвам добриите и щастливи хора който мислят и действат положително и позитивно, инстиктивно отбягвам хората които се радват и са щастливи когато някой страда или е наранен.

В момента съм болна и това ми състояние се влошава със всеки изминал ден. Постъпих в болница, лекувам се но вече съм почти сигурна че имам магия, и тя ме мъчи.Ще продължа по късно. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, мила!

Няма да използвам ника ти. Първия съвет, който държа да напиша е - щом си започнала да си задаваш въпроси относно силата на мисълта и думите - помоли админите да смениш ника си!

Нека бъде дума, която те характеризира цялостно или някоя твоя важна черта / съкровено и дълготрайно желание( без да дава израз на силни емоции по определен повод или да дава някаква негативна насока на живота ти).

Успех и късмет с него нататък!

Не знам, кой е писал, че който мисли лошо, получава лошо. Вярно е. То не значи, че който мисли добро, получава само добро. Има редица други фактори, които определят живота. Така че преди да се обидиш, сети се , че всички сме хора и може да грешим, че писаното слово може да се тълкува по много начини и най-добре е да съберем повече мнения и гледни точки.

Надявам се този сайт и форум да ти помогнат. Тук има хора, които искрено желаят доброто на всички. Преполагам, че ще получиш и съвети по отношение на болестта си, ако отвориш такава тема. Желая ти оздравяване, всичко е преходно, болестта също.

Помни, че твоята мисъл е сила.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора и насоките "късметче" Ника ми е свързан с един прекрасен миг от моя живот. А колкото до мечтата ми тя е почти невъзможно осъществима- свързана е с травмата на дъщеря ми, мечтая прекалено много да я видя отново да ходи. Същноста ми и това което олицетворява характера ми се крие в името ми, казвам се Добринка(забранила съм на децата ми да кръщават деца на моето име) защото името до голяма степен определя характера и същноста на човека.

Искам да науча повече за негативните влияния или както ги наричаме магии.

Ще се обоснова не само с думи но и с факти. Преди 16г. Майка ми и децата моите и на сестра ми претърпяха тежка автомобилна катастрофа, при нея почина майка ми, голямата ми дъщеря седна в инвалидна количка. Бореики се за здравето и физическото и душевно състояние на детето си, нямах време да си задавам въпроси защо как и прочие. Животът ми се беше преобърнал на 360градуса, всичко вървеше от лошо по лошо, мъжът ми се уплаши и почти избяга, утешаваха го други. малката ми дъщеря беше стресирана и получаваше гърчове от уплахата, имах дядо и баба болни за които се грижехме със сестра ми. Бях сама и вършех всичко автоматично като робот.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете но трудно продължавам. Няма смисъл да описвам всичко пред което минах, имаше ужасно трудни моменти. Безкрайни дълги и мъчителни дни на борба и мисли за спасение. В крайна сметка се оказа че голяма част от всичко това е било в следствие на негативно влияние. Минаха години нещата се пооталожиха научихме се да живеем с новото положение дъщеля ми в количката завърши две висши образования и сега работи на хубаво и престижно място. Малката завърши едно и продължава второ искала и тя да е като кака си, същевременно я води и взима всеки ден на работа. Но доиде и моят ред чувствам се безполезна немога да се обслужвам децата са ходили при астроложка която им е казала че имам направена магия защото не е възможно да изчисли хороскопа ми, излизали само и единствено шестици, дала им съвет какво да направя, днес ги чакам да доидат за да ми кажат.

Линк към коментар
Share on other sites

децата са ходили при астроложка която им е казала че имам направена магия защото не е възможно да изчисли хороскопа ми, излизали само и единствено шестици, дала им съвет какво да направя, днес ги чакам да доидат за да ми кажат.

Честно казано, този мотив не ми се връзва. Да не е било номероложка? Няма връзка между направена магия, изчисляване на хороскопа, а най-малко да излизат само шестици...

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятели, понеже много се спекулира с понятието магия, позволете ми да споделя с вас няколко случая от практиката си. Ще ми простите, че променям имената на “участниците”, но го правя по обясними причини.

И така, преди да обвиним някого, че е станал причината за нашите житейски неуредици и да вярваме, че върху нас има магично влияние, трябва да се замислим какъв е бил животът на нашите предци. Практиката показва, че там са корените на неуспехите и проблемите.

Ако за някои момичета е изключително трудно да се запознаят и да задържат желан мъж до себе си, то за Мими цялата беда беше в това, че самата тя не можеше дълго да остане с човека до себе си. В момента, в който отношенията придобивали по-сериозен характер, при нея започвали пристъпи, подобни на астматичните. Присъствието на мъжа до нея буквално й причинявал физически дискомфорт. Всички лекари били категорични, че не е астматик, но нямали обяснение за състоянието й. Както можете да се досетите “видни ясновидки” й бяха казали, че има направена магия от бивш приятел, когото тя изоставила. Помолих момичето да разпита семейството си за случки от тяхното минало. След десетки истории се откри тази, от която всичко бе започнало. Стана ясно, че майка й като дете едва не била задушена от собствения си по-голям брат, който не могъл да приеме вниманието, с което родителите им я заливали. Майката признала, че понякога получавала пристъпи на задух след скандал с мъжа си. За сметка на това, детето й беше получило наследствен “дар” в силно изразена форма. В което няма никаква “магия”.

Още един пример. Жоро работил няколко години в спедиторска фирма. След като навлязъл и овладял тънкостите на занаята, решил да регистрира собствена фирма. Документите били уредени с лекота. Част от клиентите го последвали. Всичко вървяло гладко, подписвал нови договори, плащанията, макар за момента оскъдни, постъпвали редовно. Но щом Жоро подписал първия дългосрочен договор за голяма сума пари, при него се появили натрапливи мисли, свързани със загубата на парите. Той започнал да ограничава разходите, станал изключително дребнав, което учудвало не само работниците, но и клиентите му. Нещата до толкова се задълбочили, че подчинените му един по един напускали, а работата почти спряла. Бяха казали на господина, че има направена магия от завистлив конкурент. Истината бе много по-различна. След подробно анализиране стана ясно, че на негов прадядо били отнети две добре печеливши предприятия заедно с капиталите им. От този момент нататък никой в семейството не могъл да печели или да задържи пари, защото генетичната памет подавала “червен сигнал”.

В 85% от случаите психогенетични са:

- неуредиците в отношенията с партньорите;

- поредица от разводи;

- липсата на брачен партньор;

- агресия на съпруг (любим) по отношение на съпругата (любимата);

- недоверие към партньора;

- лоши отношения между снаха и свекърва, зет и тъст;

- хладно или прекалено строго, граничещо с жестокост отношение на родителите по отношение на децата;

- алкохолизмът;

- суицидните мисли и действия;

- така нареченото психосоматично безплодие;

- постоянни, повтарящи се бизнес-неуспехи, невъзможност за израстване в кариерата;

- честата загуба или смяна на работно място;

- различни фобии: страх от вода, от високо, от падащи предмети, от огън, от тъмно, от смърт, от преследване и много други;

- страх от самота, от изолация;

- страх от поява на дете...

За да се избегнат заблудите относно несъществуващи въздействия, трябва да сме наясно със следното: изключено е, например, отстраняването на магия да изцери мозъчно увреждане, мускулна дистрофия, детска церебрална пареза, множествена склероза и прочее психо-физиологични увреждания. Астмата, дерматитите, екземите, язвеният колит, уртикарията, сърдечната невроза, сърдечносъдовата невроза и много други заболявания се появяват не в следствие на магия, а на психичен проблем. Магията не може трайно да промени темперамента на дадена личност – още една заблуда, която не трябва да се пренебрегва. За да има промяна, са необходими желанието и волята на самия човек.

Благодарение на генетичните кодове млади хора получават инсулт, инфаркт, претърпяват катастрофа или друг тип инциденти. Някои го наричат “родово проклятие”, други – “карма”, а според науката това е генетично и психогенетично предразположение.

Учителят – Петър Дънов е казал: “Стремете се към истината. Проверявайте фактите. Щом се усъмните в нещо, проверете вярно ли е това нещо или не. Докато не дойдете до истината, нищо не приемайте в себе си” – Младежки Окултен Клас, “Разумният живот”-1926.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че влиянието на наследствеността е доста надценено.

Астмата, дерматитите, екземите, язвеният колит, уртикарията, сърдечната невроза, сърдечносъдовата невроза и много други заболявания се появяват не в следствие на магия, а на психичен проблем. Магията не може трайно да промени темперамента на дадена личност – още една заблуда, която не трябва да се пренебрегва. За да има промяна, са необходими желанието и волята на самия човек.

Магията е психично въздействие. Магьосникът всъщност може да провокира някои аспекти от човешката психика, да ги стимулира да се проявят в определена посока, да ги постави под напрежение. Магьосникът целенасочено създава мисъл-форми, които програмира да осъществят определеното от него въздействие. Такава мисъл-форма наистина не може да засегне обекта на магията, ако между нея и последния не съществува сходство, т.е. обекта на магията да съдържа в себе си елементи сходни с тези на мисъл-формата. Но ако такива елементи съществуват, тогава те ще бъдат стимулирани да се изявят. Обекта на магията обикновено не може да разбере, че това са външни въздействия. Магьосникът не променя темперамента на никого, но го провокира сам да си го промени, като атакува качествата, които иска да засили в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм съгласна със Станимир :thumbsup2:

Само едно уточнение. Ако човек познава себе си, ако се самонаблюдава ще знае кога става "жертва" на чуждо влияние и с молитва може да си помогне. Или ако Бог е допуснал това нещо, то разумният човек, тръгнал по пътя на Духа ще използва тези влияния за израстване и пречистване... с благодарност :angel::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Темата не е изчерпана не питайте старило а патило останах без слипове ръкавици обувки и др..Брат ми беше всеки ден  при най добрия маг в града двете снахи ходеха при най добрите. колегата леля му беше ходжа който прави само добро но за гяури нямаше прошка  всички умряха . но това не ме прави изключение. Трябва Любов към Бога и готовност за опрощение.И не прави

 на другия това което не искаш да правят на теб.Има методи които  могат да помогнат .Но за това след 17,,08, ако е по  Божията Воля.

Тъщата на брат женеше и събираше и разделяше без проблем. само аз не отговарях на критериите им.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...