Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънцезащитни кремове


Recommended Posts

С настъпването на лятото, слънцето вече е по-силно, не че през останалото време не е, и проблемите с кожата и петната от слънцето се появяват.

Искам да попитам, знае ли някой от вас качествена медицинска козметика, която защитава от слънце с висок фактор за лице, която да ми препоръчаsmile.gif.

Самата аз съм ползвала на Ивостин и Биотрейд, но тази година искам да опитам нещо друго, но се чудя какво.

И нещо друго искам да споделя, самата аз съм на мнение, че целогодишно трябва да се използват слънцезащитните кремове с висок фактор, ако кожата е чувствителна и бяла, защото дори и 10 минути на слънце през зимата без такъв крем пораженията са страшни.

Прави ми впечатление, че все повече хора имат проблеми с кожата от силните слънчеви лъчи, дори вече и бебетата.

Линк към коментар
Share on other sites

По препоръка на специалист по Аюрведа използвам сусамово масло, то е естествено слънцезащитно средство, естествен фактор 2. Използва се като основна съставка на много козметични слънцезащитни продукти. Също и кокосово масло, което може да се ползва като добавка към козметичен продукт преди или след баня, като създава защитен слой :)

Линк към коментар
Share on other sites

Едната ми дъщеря е с много бяла и чувствителна кожа. Използваме Виши за бебета и деца с фактор 50 - без забележки :v:

Мисля, че имат и крем за лице с фактор 50.

Линк към коментар
Share on other sites

Daylong50%2B.jpg това е лосионче, силно овлажнява кожата , прави "сияен ефект" и е медицинска козметика, швейцарска/без реклама на нашия пазар/ Марката е специализирана в дерматологични лекарства. Не с и го заменям с друго....:thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

Сок от моркови, ама много :)

Всечки човек трябва да стои под слънцето, толкова, колкото понася без защитини кремове. Това може и да е само 10 минути.

Ако се ползват защитни кремове, може да не изгаря кожата, но изгаря душата. Все повече слънце, все по-ниска енергетика.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се ползват защитни кремове, може да не изгаря кожата, но изгаря душата. Все повече слънце, все по-ниска енергетика.

Ти знаеш ли какво е слънчева алергия и от какво се получава? Тук няма нищо общо, особено пък душата!

Линк към коментар
Share on other sites

Жур ще ти кажа едно много ефективно средство пък ти ако искаш го пробвай.Изпитано през годините .Контактувам всяко лято с чужденци живеещи доста на север от БГ.Много светли и едни такива русички:) та на такива слънчеви алергии тежки съм се нагледала че не е за разправяне.Те идват със скъпите си кремове но ефекта е почти нищожен.Та купуваш си зехтин качествен задължително.Преваряваш го на водна баня и го съхраняваш в тъмно шише или кутийка.Нанасяш го по открити части от талото 1час преди излизане за да попие.Ей това само му е недостатъка но пък забравяш за алергията и перфектно овлажнява кожата.Ако се ползва 2 пъти на ден на плажа се получава невероятен тен.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур ще ти кажа едно много ефективно средство пък ти ако искаш го пробвай.Изпитано през годините .Контактувам всяко лято с чужденци живеещи доста на север от БГ.Много светли и едни такива русички:) та на такива слънчеви алергии тежки съм се нагледала че не е за разправяне.Те идват със скъпите си кремове но ефекта е почти нищожен.Та купуваш си зехтин качествен задължително.Преваряваш го на водна баня и го съхраняваш в тъмно шише или кутийка.Нанасяш го по открити части от талото 1час преди излизане за да попие.Ей това само му е недостатъка но пък забравяш за алергията и перфектно овлажнява кожата.Ако се ползва 2 пъти на ден на плажа се получава невероятен тен.

Благодаря ти! Ще го опитам непременноsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...