Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Сънувах че съм част от древен пиратски кораб - бях нещо като черна царица - много готик бях облечена въй - и кораба беше супер як и с екипажа бяха баш пирати не като по филмите

изведнъж на кораба се появи някаква бяла царица с някаква бяла армия - и реши че за доброто на всички трябва да ме победи тоест убие - не и пречех ама така беше решила - та се бих геройски с нея с по два меча в ръката и с разни магии и аз ги умеех :) - за пръв път се сънувам от черната страна на приказката хаха... накрая ме победи - наръга ме с два меча отстрани под ребрата и.. ща не ща умрях... накрая над мен се надвесиха и видях че в нейния екип са една бивша колежка с която не се обичах, една стара съученичка и една позната - уж ми се води приятел - искаше ми се да я попитам защо ме предаде ама не можах - и двете както и много хора от от агитката на бялата мома (част от които бяха известни разни) всички имаха супер доволни физиономии от това че са ме победили - незнам какво им бях направила ама за тях бях враг на народа - а си бях просто царица на пиратски кораб

малко по-късно сънувах че в съвременния свят откриват останките на пиратски кораб и намират и останките на една тъмна царица :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Аз над Бойко ! Сблъсък с черния крал !

май си сънувал подобно на мойто - нали не си ти пратил онази бяла дама дето ме разгроми на моя кораб :D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Не знам дали бях от белите, но не бях от кралството на черния крал. :D Хммм, да не би бялата кралица да е била моя съновна съпруга, а аз в съня ми да съм бил белия крал. :D

Линк към коментар
Share on other sites

е де разгромили сте най-готиния пиратски кораб - този от "Карибски пирати" ми се стори смешен в сравнение с моя от съня :D - и жена ти дойде изби всички накрая и мен - какво ви бях направила незнам :D - нямам нищо общо с Бойко - не искам и да имам хаха - шегувам се - важното е че наяве сме в мир :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че сме се събрали цялото семейство да празнуваме нещо у майка ми.Масите бяха пълни,а ние със майка ми сновяхме насам натам да слагаме още приготвена храна.Аз бях омесила тесто да правя баница.Майка ми ме разубеждаваше да не я правя,а чичо ми искаше да гледа как ще я правя.Докато се чудехме какво да правим,мъжът ми хукна надолу по стълбите давейки се нещо.Аз се затичах след него и го попитах - Какво ти е ? А той ми отговори ,че имал храчки.Погледнах на земята до краката му беше повърнал.Обърна се и излезе през вратата ,а аз го виках по име.Толкова се изплаших за него,че се събудих от напрежение.

Някой може ли да ми каже какво означава този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей,

храната, която е била вече на масата, точно ли е щяла да стигне за хората, които са поканени, или щеше да остане в повече?

Храната беше много.Точно за това майка ми ме разубеждаваше да не правя баница,че имаше достатъчно храна.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудно е, току що сънувах черно Лондонско такси, и шофьорът му напираше да излезе, а аз му пречех. А той така буташе вратата ожесточено, и в крайна сметка се озовахме лице в лице. И след това го хванах и го сложих на седалката, и даже успях да му се разгнева, но в този сън както в някои други се усетих, смирих се и помолих му се да ми прости. Но той прояви кучешка похотливост и ме захапа за ръката, и разбрах, че има някакъв проблем в слабините, а преди това на бузата ми се въртеха хартийки за навиване на цигари (сега се сетих). И докато ме беше захапал му помогнах да повърне.

После чувах гласа ма майка ми, говореше на брат ми "Ставай, Саше... Време е да тръгваме.". "Майко, колко е часа?" Тука ми се губи "1:15...или (два) без петнадесет", но не съм сигурен.

И по едно време разсъждавах в сьня си, дали това не е мъжа на Сиджей?

И дойде Дух и нежно ме хвана за ръката, и аз се сетих как днес обяснявах на колегите, защо никой от нас не бива да остава сам. Да има кой да му държи ръката докато умира.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Аз и Ники_ във философско лежане

Сънувах, че аз и Ники_ лежим у нас на двора, на цимента и гледаме небето (времето беше мрачно). Споходиха ме философски размисли. Попитах Ники нещо от сорта на :"Това ли е адът, този свят ли е адът ?", като визирах материалната ни действителност. Помислих си да го попитам и :"Има ли е по - лоши места ?", но не го сторих.

По едно време сънувах как аз и Ники_ лежим на земята в квартирата ми и ще се опитваме да спим,бяхме се и завили. По едно време някакви деца взеха да надничат от прозореца и да ме дразнят. Взех да им се карам и разбудих унеслия се Ники (извиних му се). Сънувах и че някакъв генерал е починал в болница (по - точно един генерал от един сериал).

По едно време сънувах, че някакви мафиоти облечени в черно са хванали един дългокос тип ( сигурно съм сънувал такъв човек заради дългокосия Самарас от гръцкия отбор). И го караха да убива овце и агнета, в противен случай заплашваха го да го убият. Пуснаха в една шахта агнета, овце. Дадоха му пистолет и онзи стреля поне 4 пъти. После извадиха труповете и го питаха дали се радва на това дето е направил, а той угоднически каза, че се радва. Но май не беше убил всички бели овце/агнета. Щото му казаха да продължи да го убива, но куршумите му бяха свършили, а онези не искаха да му дадат нови. Тогава той грабна един камък и го хвърли в шахтата...(отвътре не се чуха животински стонове).

А относно Ники_ : мислех си, че за първи път го сънувам днес, но се сетих, че е за втори. И в двата съня не му виждах лицето, а го усещах като присъствие.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Стават някакви странни работИ. И аз сънувах Сорси преди няколко дни... :3d_146:

И по едно време разсъждавах в сьня си, дали това не е мъжа на Сиджей?

Всичко ясно, но защо пък мъжът на Сиджей...

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко ясно, но защо пък мъжът на Сиджей...

Всъщност, Сиджей е изключително надарен ученик. Тя има силата да застане спокойна пред един изключително жесток насилник. Всъщност, тя не се страхува за себе си а за децата си. Майка ми примерно лазеше да не ми види червата...

Ако е необходимо да описвам мъжа й, ще използвам техники, които харесвам от Христо.

Тоя зъл дух е излязъл от филма "Живите мъртъвци", Налита, посяга... Голям юнак, казал кръчмаря. Пие по три оки вино.

Брат, брат, ама не моя брат... Баща му имал общо с куче. От тези, които живеят и умират по улиците...

Щото сложиш го на задната седалка, а то само мине на предната и те ухапе...

Но издържиш ли на цялата болка, помия и унижение, смириш ли се окъпан в повръщня, това от друга страна е подход в сънищата да минеш в друга реалност... Ключе подарък от Силата. Благословение.

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей,

храната, която е била вече на масата, точно ли е щяла да стигне за хората, които са поканени, или щеше да остане в повече?

Храната беше много.Точно за това майка ми ме разубеждаваше да не правя баница,че имаше достатъчно храна.

И аз имах подобен сън, само че при мен храната стоеше по масите и не можеше да бъде изядена, а аз имах само салата. В твоя сън мъжът ти започва пък да повръща, преди да сте седнали на масата.

Твоят сън, според мен, олицетворява лакомията, ненужното хабене на блага, а мъжът ти с повръщането си е знакът, който ти показва, че това трябва да се спре.

Това, разбира се, е само едно мое предположение и не искам да го натрапвам по никакъв начин.

Допълвам, ако ти е интересно да изгледаш на Сосеки десетия сън от филма с неговите сънища - 10 нощи сънища. Пак е за лакомията. Линк към филма има в тема Японско кино.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Без да разбирам нищо от сънища и други способности да нямам- и аз харесвам Сиджей. И не знам поради каква точно причина. Много сме различни с нея.

А твоите тълкувания са най-неразбираемите за мен. Направо "тъмна Индия". :)

Спирам да спамя.

Линк към коментар
Share on other sites

Току що обмислях да започна да пиша мой съновик. Свързан със всякакви други методи на тълкуване.

Примерно:

Слънце

Ако липсва в кръста на таро, остава само кръст; В наталната карта на родения през нощта, означава лунна роса. Казано по друг начин "колко нощи аз съм плакала".

Куче

Човешко, твърде човешко.... Може да се появи и като жълта маймуна, хермафродит. ; Проявявайки похотливост / в меко състояние, тръгнало по чужди жени.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко ясно, но защо пък мъжът на Сиджей...

Всъщност, Сиджей е изключително надарен ученик. Тя има силата да застане спокойна пред един изключително жесток насилник. Всъщност, тя не се страхува за себе си а за децата си. Майка ми примерно лазеше да не ми види червата...

Ако е необходимо да описвам мъжа й, ще използвам техники, които харесвам от Христо.

Тоя зъл дух е излязъл от филма "Живите мъртъвци", Налита, посяга... Голям юнак, казал кръчмаря. Пие по три оки вино.

Брат, брат, ама не моя брат... Баща му имал общо с куче. От тези, които живеят и умират по улиците...

Щото сложиш го на задната седалка, а то само мине на предната и те ухапе...

Но издържиш ли на цялата болка, помия и унижение, смириш ли се окъпан в повръщня, това от друга страна е подход в сънищата да минеш в друга реалност... Ключе подарък от Силата. Благословение.

Благодаря ти за тълкуванието,но не можах да разбера това описание за мъжа ми ли се отнася.Ако е така мисля,че си във грешка.Той е най-милият човек за мен.Не пие алкохол във много редки случаи 50 грама и никога не ми е посягал или нагрубявал.Не обича кавгите или повишаването на тона.

Може би имаш нещо друго във предвид ,но не можах да те разбера.

Искам да знам дали сънят ми не показва някакви здравословни проблеми свързани със мъжът ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей,

храната, която е била вече на масата, точно ли е щяла да стигне за хората, които са поканени, или щеше да остане в повече?

Храната беше много.Точно за това майка ми ме разубеждаваше да не правя баница,че имаше достатъчно храна.

И аз имах подобен сън, само че при мен храната стоеше по масите и не можеше да бъде изядена, а аз имах само салата. В твоя сън мъжът ти започва пък да повръща, преди да сте седнали на масата.

Твоят сън, според мен, олицетворява лакомията, ненужното хабене на блага, а мъжът ти с повръщането си е знакът, който ти показва, че това трябва да се спре.

Това, разбира се, е само едно мое предположение и не искам да го натрапвам по никакъв начин.

Допълвам, ако ти е интересно да изгледаш на Сосеки десетия сън от филма с неговите сънища - 10 нощи сънища. Пак е за лакомията. Линк към филма има в тема Японско кино.

Много ти благодаря.Непременно ще го изгледам.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и един друг дълбок вариант, върху който разсъждавам. Това е интимната проекция на самия себе си в това състояние на съзнанието. И появяването на твоите дълбинни страхове. Лечителят ти показва, това, което не искаш да изгубиш, понеже много го обичаш, и от къде произхожда. Това са желанията кукли. И въобще личната ти духовна нагласа към Бога. Ако те интересува примерно "Богородице, болеше ли Те, когато роди Христос"?

Но колко хора се интересуват от това?

А как се казва твоя мъж?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сънувах, че съм на някакво гробище, мисля че имаше някакъв помен там, но бях с непознати хора. Стана ми много мъчно за тях, но не исках да плача пред хора, които виждам за първи път, така че запалих една свещ и си тръгнах. Избягах, по точно...

На излизане от гробището видях една млада жена да копае гроб за себе си. Не знам как го разбрах това, но се спрях при нея. Тя ми обясни, че е болна от рак и се разплака, което ме накара да се почувствам още по-ужасно. Исках да направя нещо за нея, а нямах идея какво да е то, така че само се оглеждах и се чудех как да я разубедя. Изведнъж, пред погледа ми се показа една дума, която блестеше с една особена, тъмно червена светлина. Беше написана с латински букви. Успях да я прочета и да я изговоря, въпреки че ми беше абсолютно непозната, а и много дълга, с малко гласни. Не запомних думата, но голямо кълчене на езика беше докато я произнеса.

После жената ми каза, че е здрава вече и си тръгна, а аз й казах да не се обръща.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако продължа да разсъждавам, в това състояние на съзнанието, Лечителят не показва ли, колко е лесно да бъдеш добър, в естествения импулс за взаимопомощ. И така свързвайки се съзнателно с други съзнания, всеки намира това, което му е нужно за себе си. Друг му дава парченце от пъзела.

"И ще последват тези знамения: Нови езици ще говорят; На болни ще положат ръце, и те ще бъдат здрави".

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Друго нещо за което се замислям е, колко смелост се иска да споделиш личната си болка. И да потърсиш помощ. И това ако не е Христос, Кой друг може да е?...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да споделя какво сънувам вече около десет пъти, надявам се някой да ми отговори значи ли нещо :) .. Сънувам, че тригодишното ми момиченце е починало и незнам как, на погребението й съм, не виждам роднините си, а много непознати хора ми изказват съболезнования, а аз само ги гледам и мълча, не мога да отговоря,изглеждам като на успокоителни и не плача.. след това сънувам живота си без нея, живея сама, излизам всеки ден в парка при децата, седя на пейка и им се радвам, играя с тях, нося им сокчета, балони и всякакви други неща, за да им се радвам на усмихнатите личица..първия път ми се струваше истинско,събудих се обляна в сълзи и се задушавах, следващите знаех, че сънувам и се мачех да се събудя, за да свърши.

Линк към коментар
Share on other sites

Силви, не мога да съм категорична в отговора си към теб, но се сетих за една позната, която имаше подобни сънища в продължение на месеци преди бала на дъщеря си, а и малко след това. Все очакваше нещо лошо да се случи, а съня просто е показвал дълбоката промяна, която настъпва в отношенията им: момичето на мама вече става самостоятелен човек, отива да учи в друг град, няма постоянно да е пред очите на родителите си... Естествено, че старите модели са неприложими в новата ситуация. Детето се развива и се променя.

Споменаваш, че твоето дете е на три години, точно възрастта за тръгване на детска градина, което ти може би изживяваш като "болезнена раздяла", а тя пък символично се представя като смърт в съня ти. Понеже детето ти расте, отношенията ви също се променят, а когато е в такава ранна възраст, имам предвид тази на детето, нещата стават по-бързо и по-неочаквано. Тя вече не е твоето бебе и сънят показва, че трябва да го приемеш. Това си мисля аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...