Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвата със свои думи


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D Eli, ами то е нещо като "Спрайт"...или "7Up"..ама малко по-така, или по-иначе...само Вие знаете това, но естественото за жаждата е нейното утоляване- щом Вашата е удовлетворена от това, което "предлагам"- радвам се за Вас, а и си се радвам заради това, че съм "напипал пулса" на Любовта, която в повечето от нас хората е в нещо като "кома", от която само спешни мероприятия и реанимация биха я "оживили" ...А незнам защо, ре-анимация ми звучи някак си весело- ре, като един тон след до...а анимация...като любимите ми анимационни филми...така че, тук използвам понятието вън от всякаква научна негова стойност...ей така, защото всеки трябва да знае, че като подхване да си припява в "ре" някоя песен, и като запретне "ръкави" може кадър по кадър на си "ре"-анимира живота и от стар и ням черно-бял филм, да си направи цветен, озвучен и с много музика житейски "филм"...и да придаде на своя герой- главния естествено, всички онези качества, които се полагат на всички грлавни герои/героини... :thumbsup2::whistling:

Ще Ви припомня някои известни парчета в "ре"- "Прауд Мери" на Крийдънс Клиъруотър Ривайвълс (много стара банда), много от песните на АВВА са в "ре", също така и на Флийтууд Мак- вземете "Блек Меджик Уоман"- това е класическо парце в ре...особено от версията, която Сантана направи популярна по цял свят...Така че, "вливайте" реанимационни разтвори -цветни и звукови...не може да ги предозирате никога... :yinyang::)

-----------------------------------------------------------

Благодаря за помощта по-горе и за придаването на "Цвят" на тези 10 редчета, с което аз не се справих...а колкото повече се опитвам съзнателно да се отнасям към тези редове, разбирам много повече за тях, откривам, че има за всеки ред по една мудра, която се прави докато ц ялото ни същество произнася съответния ред, генерирайки съответна "вибрация"...ИМА ОЩЕ РЕДОВЕ КЪМ ТАЗИ МОЛИТВА, но засега и аз не зная как да ги ползвам, и нямам усещането, че може да ги представям на публични места- надявам се, ако ми стане ясно, живот и здраве, да ги поместя тук, с всичко, което се полага към тях...Засега това което мога да кажа спокойно е това, че е добре при произнасяне да се държат ръцете в "молитвена" поза пред сърцето- атманджали, и от "зеления ред" да се отворят пред гърдите, като разцъфнал лотос- остават допряни дланите в основите, а се разперват само пръстите, оформяйки разцъфналия лотос, а в края на молитвата, последните "сини редове" се произнасят при връщане на ръцете в първоначалната позиция. Добре е тази молитва да се поризнася преди започване на всякаква работа от енергиен тип- дихателни упражнения, йога от всякакъв тип- аз не разбирам много от йога, знам че има крия-йога, агни-йога, пранаяма, тантра-йога..и долу горе с това се изчерпват знанията ми; с ци-гун, при навлизане в съзерцание, при навлизане в релаксация, или концентрация, при започване на някакъв тип лечение, при работа с цветове, лъчи, при лекуване с ръце- като полярна терапия, при упражнения за аурата и чакрите, както и след приключване на тези упражнения.

Макар и темата да е за молитвата със собствени думи, то, не бих могъл да кажа, че тези думи по-горе са мои- нито съм ги измислил аз, те си ги има думите много преди мен...а подредбата им също не е мое дело- така "дойдоха", с малки уточнения и "редактиране"...моето участие тук е само в предаването им, и в осъзнаването им, има много неща които се случиха откакто тези редове пристигнаха в живота ми, и много бих се радвал, ако някой, който ги ползва тези 10 реда, да сподели своите резултати- какво ново е придобил, какво старо е освободил...

Естествено, всеки може да си прецени какво може да сподели и какво не може, но ако имам някаква молба със свои думи, то е към всички вас, които четете и пишете в този форум, ако приложите в живота си тези редчета, да споделите какво са ви донесли като резултат. Благодаря ви от сърце на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites

1 Бог е с мен,

2 Ангелите са около мен,

3 Учителите са до мен,

4 Любовта е в мен,

5 Душата ми е Слънчице изгряло,

6 Духът ми с Бог се слива в Единно Цяло,

7 И щом в мен в Любов роди се Светлината,

8 И спомен не остана в мен от тъмнината.

9 Да бъде. И така е.

10 АМЕН

Благодаря на Всички, прекрасна и звездна да е нощта, защото след нея винаги има Изгрев...А можем да посрещнем нашия вътрешен Изгрев, само ако сме изпратили нашия вътрешен Залез...

:)

Здравей, Кристияне!

В мен се роди малка промяна от това дето почувствах и знам!

Ето това изгря:

Бог е с мен!

Ангелите са около мен.

Учителите са до мен.

Любовта е в мен!

Духът ми с Бог се слива в Единно Цяло!

И щом във мен, в Любов роди се Светлината,

не ще живея вече никога сред тъмнината!

Да бъде! И така е.

АМЕН

:yinyang:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

1 Бог е с мен,

2 Ангелите са около мен,

3 Учителите са до мен,

4 Любовта е в мен,

5 Душата ми е Слънчице изгряло,

6 Духът ми с Бог се слива в Единно Цяло,

7 И щом в мен в Любов роди се Светлината,

8 И спомен не остана в мен от тъмнината.

9 Да бъде. И така е.

10 АМЕН

1 Бог е с мен.

2 Ангелите са около мен.

3 Учителите са до мен.

4 Любовта е в мен!

5 Душата ми е Слънчице изгряло!

6 Духът ми с Бог се слива в Единно Цяло!

7 И щом във мен, в Любов роди се Светлината,

8 не ще живея повече сред тъмнината!

9 Да бъде. И така е.

10 АМЕН

И двете са красиви!

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

:) неудържим си в пораждането :D оригиналът си е оригинал :v:

8 И спомен не остана в мен от тъмнината. - утвърдждаващо

:)

8 не ще живея повече сред тъмнината!...обещаващо - възнамеряващо

:) АМИН = АМЕН - на египетски

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги остава да съществува споменът!

Така го чувствам аз, иначе е така - оригиналът се е оригинал!

Въпрос на чувство!

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДравей Благост,

Няма "оригинал"- ако речниковия ми запас беше само 1000 думи, верояатно щях да приема тези 10 реда с думи, които разполагам, и с чувства, които влагам, но ако имам на разположение 20 000, 30 000 или повече...бих приел тези 10 реда и бих ги "облякъл" вероятно с много по-красиви думи от тези...

В крайна сметка, щом така го е усетил човек в себе си, ще опита и така, и инак, ще отбележи резултатите си и за него ще има някакаъв смисъл....

Писанието на български е едно, на гръцки-друго, пък на ангрийски- трето, четвърто че и пето... :)

А в подражанието децата се учат най-добре, всички ние се опитваме да се учим и да намираме себ еси чрез подражанието- изпитваме нужда да се идентифицираме с някой, докато не стигнем до същността на самите нас, и докато не придобием знанието и свободата да срутим формите...

Ето защо, и думите, и картинките- това все е "подражание", някакъв "пример", който ни служи да се идентифицираме..Затова има писание, затова има икони- за да ни служат за идентификация...докато не ни станат ненужни....

Библията би била най-полезна тогава, когато вече не е нужна на човечеството...

Та нали Слънцето е модел за подражание, чрез него се учим, и чрез изучаването му всъщност изучаваме своето собствено вътрешно слънце, което един ден ако добре се учим, ще изгрее вътре в нас..и тогава ще освободим небесното светило от тази негова "грижа" да свети....

Така че, засега няма друг подход в нашето учение, освен този, който децата естествено прилагат...а дали ще подражават на учителя си в училище,на родителите си, или на махленската "мутра",на членовете на махленската "банда", на звездите от "Разбиване", или на любимата си поп-рок-рап група...това вече е друг въпрос... :)

Добро утро на Всички (защото като гледам..май натам отива) :v::sleeping: ...докато все още Сънчо е при мен с "оферта" да взема да си лягам...че иначе без него съм загазил....Ако не съм споменавал, Сънчо има монопол над алфа, бета, делта и тета ритмите..и агенцията му "Astral Джанъм Project" има доста добри маршрути...и докато все още не съм пропаднал до "розовите" оферти...Лека нощ...за онези като мен, все още нелегнали...лягайте! Защото мениджъра "човешки ресурси"- Олезатвориочички, ще пробута такива бланки-анкети от типа "Защо не легнахте в 22....а?, да не би да имате астрална алергия, или шапката за сън да ви стяга, или пижамата ви да има нужда от смяна (!че кой ли още ползва пижами е верния отговор де..) ;) ...така че ще ви натежат очите, ще ви се приспи, и това ще е точно в 5.30 или 6.00 когато агенцията на Сънчо тъкмо затваря.... :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

:D:D:D Благодаря от заспиващите по волята на Сънчо и събуждащите се по волята на Слънчо. :D:D

Слънчева Любов и днес да топли душите ви и да се излъчва от вас. :angel:

Да ни ръководи във всичко, което мислим и вършим,

да ни храни с небесния хляб на Словото си,

да ни укрепява със Силата си.."

Амин

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

8 И спомен не остана в мен от тъмнината. - утвърждаващо

8 не ще живея повече сред тъмнината!...обещаващо – възнамеряващо

Второто 8 не е само – обещаващо, възнамеряващо, защото то е част от изречение: Изводи се правят, когато се погледне на всичките редове и цялостнно.

- И щом във мен, в Любов роди се Светлината, не ще живея повече сред тъмнината!

Това е следствието от усилие и работа, носещи плодовете, за които ученикът знае предварително и непоклатимо се намира и работи във вярата, която го прави спокоен за напред, сигурен и силен.

- Да бъде. И така е.

Ето това е допълнителното утвърждение, спокойствие и сила, идващо от присъствието на Бог.

Това е. Както Кристиян писа вече, най-доброто за човек е пробата. Изпробваш едното, а после и другото и оставаш в това, което те прави най-спокоен и уверен.

Което ти дарява най-голямата любов, топлина и сигурност.

Въпрос на чувство и усещане!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:):v::thumbsup2:

така си е...въпрос на чувство + усещане + усетливост

:feel happy: Любов + Светлина +Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

1 Бог е с мен,

2 Ангелите са около мен,

3 Учителите са до мен,

4 Любовта е в мен,

5 Душата ми е Слънчице изгряло,

6 Духът ми с Бог се слива в Единно Цяло,

7 И щом в мен в Любов роди се Светлината,

8 И спомен не остана в мен от тъмнината.

9 Да бъде. И така е.

10 АМЕН

Естествено, всеки може да си прецени какво може да сподели и какво не може, но ако имам някаква молба със свои думи, то е към всички вас, които четете и пишете в този форум, ако приложите в живота си тези редчета, да споделите какво са ви донесли като резултат. Благодаря ви от сърце на всички! :)

Исках да споделя едно сърдечно благодаря!~ Изминаха вече няколко години оттогава и тази своеобразна молитва/формула/утвърждение се оказа много ценна за мен. Наистина по особен начин "центрира", хармонизира, обливайки ни с лъчите на Вътрешното Слънце. Опитах я в един много тежък за мен момент, когато бях далеч от дома и се чувствах много изгубена и нещо ми напомни тези думи...~

Прекрасно е съчетанието с мудрата, спомената по-горе, особено когато посрещаме изгрева на Слънцето...останалото е без думи :)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

...останалото е без думи :)

:3d_043:

1 Царе 1:13

Защото Анна говореше в сърцето си; само устните й мърдаха, а гласът й не се чуваше; затова, на Илия се стори, че беше пияна.

1 Царе 1:15

А Анна в отговор рече: Не, господарю мой, аз съм жена преоскърбена в духа си; нито вино, нито спиртно питие съм пила, но излях душата си пред Господа.

Честит Празник!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Ето един цитат по темата от "Евангелие на Любовта":

Това, което е необходимо, е да следвате желанието на душата – не някакви установени молитви, формули (готови, написани), каквито и да са те, който и да е техният източник. Ценно е това, което може да роди душата ви – желанията, които произтичат от нея. И ако вашата душа е лишена от желания, тя остава мъртва, безплодна, ялова. Кои са желанията на душата? – Желанията на душата вървят по Пътеката на Любовта. Всичко това, което можете да произнесете с любов, с вдъхновение, с благоговение; всяка молитва, формула, всяко слово, което излиза, изригва като мощен поток от лава направо от сърцето ви – спонтанно, естествено, без да сте го обмисляли, премисляли, без никаква предварителна подготовка – това е желанието на душата и ако човек иска да израства неговото съзнание, да израства в богопознанието, трябва да се отдава на този порив, защото той отключва сърдечните му двери и прави сърцето му зрящо. А само зрящото сърце, само сърцето, окъпано и пречистено в Огнения Пламък на Любовта, може да вижда Бога и да Му се наслаждава. И това е единствената наслада, която аз признавам – да се наслаждаваш на живото присъствие на Бога – всички други са измамни, фалшиви заместители, отражения, бледи копия, но единствено блажен е този, който има достъп до най-висшата наслада. Затова обаче са необходими условия и първото от тях е сърцето да стане пропускливо за Любовта, да се разтвори като цвят под топлите слънчеви лъчи.

Но ти не бъди като начинаещ пианист, който, за да може да изсвири произведението, се нуждае от ноти. Бъди истински творец, музикант, виртуоз, в чието сърце се ражда мелодията. Законът е такъв: можеш да дадеш живот само на това, което се ражда в теб, в сърцето ти – това, което се ражда от Любов. Всичко друго е мъртвородено. То е без значение. Следването на чужди желания няма да те доведе до никъде. Единствено това желание, което ти нашепва собствената душа, може да даде плод. Така че остави Любовта, която се ражда в теб, да сътворява твоите молитви, формули. Всеки ден те ще бъдат различни, защото животът е като река – постоянно тече и се променя. Нищо не се повтаря. А ти като папагал повтаряш едно и също нещо до безкрай... до безкрайно затъпяване. И това не само че не те изпълва с повече живот, а напротив – умъртвява те. Остави Любовта да озарява съзнанието ти и тогава формулите ще се раждат независимо от теб, без твоята преднамереност – спонтанно, естествено и затова красиво. Ще притежават свежест, новота. Ще бъдат живи и ще те изпълват с все повече Любов, живот, вдъхновение. Не бъди влак, който се движи по релси, в един коловоз, в една посока, а бъди жив човек, който може да се движи без ограничения във всички възможни и желани от него посоки. И нека тези посоки да ти бъдат показани от най-добрия регулировчик – Любовта. Който следва указанията на Любовта, винаги печели!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Думи ли?

Молитвата е нашия опит да се докоснем до Христа. Тя е отправността ни към Него. Би могла да е облечена с думи и то, тези, които сами, като фини пръсчици, се откъсват от самия стремеж към разумността ни...

Какво общо има с това някоя готова форма, която някой си нейде е написал...

Тя по-скоро е някакъв опит за ритуал, в който чрез външни неща се опитваме да уподобим символно някои непреходни стойности. Но връзката с тях завсиси само от вътрешното ни състояние. Ако то е молитва, тогава и ритуалът ще има смисъл...

А иначе пак има смисъл, но... само ни свързва с отраженията си в астрала и създадените там, чрез използването му, силови концентрации... нататък няма да продължавам, че е грозно...

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка молитва си има мястото, времето, предназначението, смисъла в живота на всеки от нас, мисля си. Няма как да ги сравним коя е по-молитва...

Дори ми се струва, че моята лична молитва е по-скоро моето лично съчетание между трите - без думи, със свои думи и молитвите, дадени ни от Учителите. Докато в мен звучи Добрата молитва или Господнята молитва, смисълът в техните думи е с моите си "свои думи", а състоянието, в което идват е "без думи"... Състояние, в което трите молитви се сплитат хармонично в една...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

За мен молитва е когато съм станал благодарен. Моля се да разбера истинското значение на някои думи. Ако стане резултатът е, че се чувствам малко по-изтрезнял. Не знам дали е правилно. Моля се за много прости неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Ако според вас има грешни начини за провеждане на молитва, било то по отношение на съдържание, обстановка, състояние на човека, може да ги посочите. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата е нещо конкретно и реално. Защо да се тормозим с въпроси каква не трябва да бъде молитвата, когато имаме толкова примери на истинска молитва? Всеки има право на желания. Дали ще са материални или духовни, за нас или за другите, глупави или разумни, реални или утопични, ако това е, което човек желае и искрено помоли, Бог или каквато и да е друга сила в която вярва, да ги изпълни, то тази молитва е истинска. Единственото условие да бъде молитвата истинска, според мене е, отправящият я да вярва, че действително желае това, за което се моли.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Няма човек който да не се моли,въпреки че не всеки осъзнава че го прави,поради причината че под молитва разбира нещо заучено.

Според мен няма значение как и къде ще се молиш,важното е молитвата да е искрена и да е за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, моля се със свои думи. Първо си правя едно упражнение с дишане: вдишване - Да се прослави името Божие в мен. Задържане: да възрасне в мен Божията правда. Издишване: Да бъде волята Божия.hypocrite.gif

После се моля за това да няма никой болен, самотен, нещастен и без работа. След това - за всеки човек който е в нужда, представям си човека и моля да му помогне Бог в това от което има нужда - ако е болен, да оздравее, ако му е тежко с работата или е без работа - да му помогне Господ като му отвори врата да се реши този проблем; ако има неразбирателство в семейството - да им даде Бог мир и добри отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, моля се със свои думи. Първо си правя едно упражнение с дишане: вдишване - Да се прослави името Божие в мен. Задържане: да възрасне в мен Божията правда. Издишване: Да бъде волята Божия.hypocrite.gif

После се моля за това да няма никой болен, самотен, нещастен и без работа. След това - за всеки човек който е в нужда, представям си човека и моля да му помогне Бог в това от което има нужда - ако е болен, да оздравее, ако му е тежко с работата или е без работа - да му помогне Господ като му отвори врата да се реши този проблем; ако има неразбирателство в семейството - да им даде Бог мир и добри отношения.

:thumbsup:Да,първо трябва да се молим за другите,най-накрая за себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, моля се със свои думи. Първо си правя едно упражнение с дишане: вдишване - Да се прослави името Божие в мен. Задържане: да възрасне в мен Божията правда. Издишване: Да бъде волята Божия.hypocrite.gif

После се моля за това да няма никой болен, самотен, нещастен и без работа. След това - за всеки човек който е в нужда, представям си човека и моля да му помогне Бог в това от което има нужда - ако е болен, да оздравее, ако му е тежко с работата или е без работа - да му помогне Господ като му отвори врата да се реши този проблем; ако има неразбирателство в семейството - да им даде Бог мир и добрий си проблем. отношения.

thumbsup.gifДа,първо трябва да се молим за другите,най-накрая за себе си!

thumbsup.gif Това не го знаех, но така от само себе си се получава. Без да искам съм го уцелила че така трябва. Например, моята приятелка сама гледа детето си, работи само нощни смени и се преуморява. Друг пък един мой приятел го оперираха от херния, а работи тежък физически труд, а доктора му е казал, че не бива да работи това. Моля се за тях и за всеки за който се сетя, че му е тежко. Накрая казвам за себе си: помогни ми Боже в ....еди кой си проблем, да стане по най-добрия начин. Да стане обаче по твоята воля а не по моята. hypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се моля за други хора,то е само за здраве и осъзнаване.smile.gifДругите проблеми да си ги решава самия човек.

Проблемите той ще си ги решава, няма начин. но трябва да си помагаме.На мен винаги ви живота ми е липсвала морална подкрепа и опора, в трудни ситуации. Не да ми решат проблема, а само да си поговоря с някой, да усетя, че духом е с мене. И защото това ми липсваше в живота, затова се моля за други хора. Не съм много съгласна с това, че злото и мъката дават добър резултат. Моля се за хората в нужда, защото искам да им дам подкрепа.hypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...