Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Историята на България


Ради

Recommended Posts

"И това за богоизбраност на даден народ са пълни глупости. Докато си вирим носовете, че сме повече от другите народи и все ще страдаме. " Не съм забелязъл българите да страдат от високо национално самочувствие. smile.gif

Ами точно прекалената критичност на българина към себе си и подценяването на собствените резултати и значимост е вирене на носа. Претенции към снвета, че не сме достатъчно добри.

А трябва да се радваме точно на това, което сме. Българинът се бил държал като Бай Ганьо....ами лично аз пък съм горд точно с това.

Какво лощо има в това да "мяташ белтъци" на австрийските моми. Ако излезе късмета излезе, ако не излезе, здраве да е.

Между другото американците сега се държат по света точно по Бай Ганьовски. Трябва да сме горди, че сме го правили преди тях :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А трябва да се радваме точно на това, което сме. Българинът се бил държал като Бай Ганьо....ами лично аз пък съм горд точно с това.

Какво лощо има в това да "мяташ белтъци" на австрийските моми. Ако излезе късмета излезе, ако не излезе, здраве да е.

Между другото американците сега се държат по света точно по Бай Ганьовски. Трябва да сме горди, че сме го правили преди тях :)

:)

Няма нищо лошо. Но може би пак сме изтървали златната среда или сме на принципа на махалото по отношение на историята си? Ту я отричаме напълно, ту я хиперболизираме. За да се радваме на това което сме, някои неща трябва да се помнят. Трябва да знаем от къде сме тръгнали, кои сме и на къде отиваме. Без преувеличение, но и без доброволно самоунищожение на миналото си. :)

Линк към коментар
Share on other sites

"А трябва да се радваме точно на това, което сме. Българинът се бил държал като Бай Ганьо....ами лично аз пък съм горд точно с това.

Какво лощо има в това да "мяташ белтъци" на австрийските моми. Ако излезе късмета излезе, ако не излезе, здраве да е."

Не знаех, че мятането на белтъци е само българска черта. :lol: Горд си с простотията и келепираджийството ли ? :D В училище, когато изучавахме "Бай Ганьо", единственото положително, което споменахме за него е предприемчивостта му. Какво имаш предвид под това, че сме се държали преди американците по еди какъв си начин ? Предприемчивост ли имаш предвид или нещо друго ? :) От друга страна, народ който може да се надсмива над себе си е велик народ, искрен и нелицемерен народ. :) Нали с което се свързваш, това ставаш. Май е по - добре, що се касае до националното, да се гордеем с Левски вместо с Бай Ганьо и да мислим за левсковското, а не за байганьовското. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"А трябва да се радваме точно на това, което сме. Българинът се бил държал като Бай Ганьо....ами лично аз пък съм горд точно с това.

Какво лощо има в това да "мяташ белтъци" на австрийските моми. Ако излезе късмета излезе, ако не излезе, здраве да е."

Не знаех, че мятането на белтъци е само българска черта. :lol: Горд си с простотията и келепираджийството ли ? :D В училище, когато изучавахме "Бай Ганьо", единственото положително, което споменахме за него е предприемчивостта му. Какво имаш предвид под това, че сме се държали преди американците по еди какъв си начин ? Предприемчивост ли имаш предвид или нещо друго ? :) От друга страна, народ който може да се надсмива над себе си е велик народ, искрен и нелицемерен народ. :) Нали с което се свързваш, това ставаш. Май е по - добре, що се касае до националното, да се гордеем с Левски вместо с Бай Ганьо и да мислим за левсковското, а не за байганьовското. :)

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

ДНК доказа, че не сме славяни, идваме от Памир

  • -<LI class=resetFont jQuery1276151825812="2">A
  • +

22:52 / 09 юни 2010 / Общество

Теорията за индоевропейския произход на българите получи подкрепата и на ДНК анализа.

Гените на българите са много близки до тези на народите в Памир. Това е заключението на научната експедиция “Тангра“, която e събрала генетични проби от жители на Афганистан и Таджикистан, предаде БНТ. Така към езиковите, антропологическите и археологически факти, теорията за индоевропейския произход на българите получи още едно потвърждение.

Памир, а не западен Сибир, е прародина на българите - доказва “Тангра“. С народите в Памир дори на пръв поглед си приличаме. И като лица и като бит, земеделски култури, фолклор. Но пък генетичните доказателства са най-неоспорими. Затова учените се постарали да вземат и проби за ДНК анализ в националната генетична лаборатория.

“Обориха се три основни тези, които сме ги учили в училище - първо че българският народ е изключително генетично разнообразен т. е. една мозайка, в която всеки е оставил от нашествениците по нещо, оказва се, че това не е така. Второто - в нито едно изследваните до момента българи не са открити азиатски гени, и третото, много интересно нещо - ние стоим много далеч от славяните“, каза д-р Славян Стоилов, член на експедицията "Тангра".

Това според учените за сетен път говори, че хунският произход на българите от Сибир и Алтай е приет от официалната история съвсем хипотетично, без доказателства. Разбира се, генетичните изследвания от Памир са ориентировъчни. За да получат абсолютна категоричност са нужни по-мащабни проучвания. Но първо предстои експедиция до Иран. Лекарят в групата смята своята част за най-важна.

“Ако ние докажем, че нашата народна медицина е тъждествена със старата персийска медицина, то до голяма степен няма да има какво повече да се доказва", допълва д-р Славян Стоилов.

Иран за първи път ще допусне български изследователи до своите музеи, археологически и писмени източници. Известните засега обекти показват определено сходство с религията и културата на древна Персия. Но ще се търсят истински доказателства. За да спре веднъж завинаги конюнктурното натъкмяване на тази част от историята ни, коментират учените

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

"Българският тип съставлява само една форма,една фаза,но не е нещо кардинално.Нито английският тип,англосаксонският,нито даже цялата бяла раса.Ако разгледате петте раси,те се различават.В строежа на главата има разлика между бялата,жълтата,черната и червената раса.После има една разлика в строежа на ръцете.

Един китаец,каквото и да прави той,у него няма тия заложби,които има един от бялата раса,от арийската раса."

Учителят Петър Дънов,ООК,год.ХIII.Лекция Даване-вземане.Скъпоценният камък.

Линк към коментар
Share on other sites

Един китаец,каквото и да прави той,у него няма тия заложби,които има един от бялата раса,от арийската раса."

Учителят Петър Дънов,ООК,год.ХIII.Лекция Даване-вземане.Скъпоценният камък

Извинете, вие в кой свят живеете?

Едва ли това е най-подходящият цитат ...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също мисля, че този цитат даден извън контекста беседата "Даване – вземане. Скъпоценният камък", може да обърка някои хора. Особено тези, които не са много добре запознати с учението на Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, Ани, какво ми казваш и какво защитаваш?

Думите не са ли ясни?

Мона, нито защитавам, нито нападам. Теорията за расите в езотеричните учения, включително и при теософите е доста сложна и не може да се разглежда едностранчиво. Тук не става дума за расизъм. За съжаление, някои от тезите на Блаватска за "коренните раси" по-късно биват възприети от нацистите. Споменаването на "коренни раси" и "подраси" звучи донякъде познато, благодарение на факта, че нацистите масово използват тези термини в своята доктрина "Огън и лед".

От едно изречение, извадено от контекста, не може да се прави заключение за същността на дадено учение. Ето още думи на Петър Дънов за китайците:

Малко хора съм срещал, които имат самообладание. Англичаните имат външно самообладание. В това отношение китайците ги надминават. Китаецът е спокоен, не се вълнува; гледа какво става около него и се усмихва.

Затвор и освобождаване

По отношение на расите не съм голям специалист и не бих влязла в спор. Ако искаш – можеш да отвориш тема по този въпрос в езотериката или някъде другаде. В темата за българската история ми се струва, че не е много удачно да се разискват подобно проблеми.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, нито защитавам, нито нападам. Теорията за расите в езотеричните учения, включително и при теософите е доста сложна и не може да се разглежда едностранчиво. Тук не става дума за расизъм. За съжаление, някои от тезите на Блаватска за "коренните раси" по-късно биват възприети от нацистите. Споменаването на "коренни раси" и "подраси" звучи донякъде познато, благодарение на факта, че нацистите масово използват тези термини в своята доктрина "Огън и лед".

От едно изречение, извадено от контекста, не може да се прави заключение за същността на дадено учение. Ето още думи на Петър Дънов за китайците:

Малко хора съм срещал, които имат самообладание. Англичаните имат външно самообладание. В това отношение китайците ги надминават. Китаецът е спокоен, не се вълнува; гледа какво става около него и се усмихва.

Затвор и освобождаване

По отношение на расите не съм голям специалист и не бих влязла в спор. Ако искаш – можеш да отвориш тема по този въпрос в езотериката или някъде другаде. В темата за българската история ми се струва, че не е много удачно да се разискват подобно проблеми.

Добре, аз няма да споря и не виждам смисъл.

Достатъчно добре съм чела Елена Блаватска (за разлика от други), и, за разлика от други, това тя не споменава никъде, ако има противоречия, то това касае юдейството и неговият произход. Не други раси! Друг е въпросът, ако Рудолф Щайнер или сподвижниците му защитават подобна хипотеза, а това, поне аз , като редовно четяща, не съм срещала. Лесно е да лежиш на източници, за които не знаеш и за които си подочул ... Знаем, че е трудно да се чете сериозен езотеризъм, което не значи да бъркаме фактите от писаното слово с неписаното. Затова, нека говорим фактология и да се върнем на расите: кой и кога споменава, че определна раса е малоценна спрямо друга?

Аз държа на фактите, по отношение на Блаватска съм ок :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, нито защитавам, нито нападам. Теорията за расите в езотеричните учения, включително и при теософите е доста сложна и не може да се разглежда едностранчиво. Тук не става дума за расизъм. За съжаление, някои от тезите на Блаватска за "коренните раси" по-късно биват възприети от нацистите. Споменаването на "коренни раси" и "подраси" звучи донякъде познато, благодарение на факта, че нацистите масово използват тези термини в своята доктрина "Огън и лед".

От едно изречение, извадено от контекста, не може да се прави заключение за същността на дадено учение. Ето още думи на Петър Дънов за китайците:

Малко хора съм срещал, които имат самообладание. Англичаните имат външно самообладание. В това отношение китайците ги надминават. Китаецът е спокоен, не се вълнува; гледа какво става около него и се усмихва.

Затвор и освобождаване

По отношение на расите не съм голям специалист и не бих влязла в спор. Ако искаш – можеш да отвориш тема по този въпрос в езотериката или някъде другаде. В темата за българската история ми се струва, че не е много удачно да се разискват подобно проблеми.

Добре, аз няма да споря и не виждам смисъл.

Достатъчно добре съм чела Елена Блаватска (за разлика от други), и, за разлика от други, това тя не споменава никъде, ако има противоречия, то това касае юдейството и неговият произход. Не други раси! Друг е въпросът, ако Рудолф Щайнер или сподвижниците му защитават подобна хипотеза, а това, поне аз , като редовно четяща, не съм срещала. Лесно е да лежиш на източници, за които не знаеш и за които си подочул ... Знаем, че е трудно да се чете сериозен езотеризъм, което не значи да бъркаме фактите от писаното слово с неписаното. Затова, нека говорим фактология и да се върнем на расите: кой и кога споменава, че определна раса е малоценна спрямо друга?

Аз държа на фактите, по отношение на Блаватска съм ок :-)

Мона,

Това,че си чела Блаватска е прекрасно,но тук сме форум на Учителя Петър Дънов и се позоваваме на него.В сучая не става дума за малоценност и пълноценност,

а говорим за история на България,ако не си забелязала.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

http://www.vbox7.com/play:ac6c956c

Сори вече съм го била постнала.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прародината на българите - Източен Иран

  • -<LI class=resetFont jQuery1278511258015="36">A
  • +

16:13 / 07 юли 2010 / Общество

Българите най-вероятно са част от персийското семейство на територията на днешен Иран.

Това съобщи в пресклуба на БТА доц. д-р Александър Илиев - антрополог и ръководител на научната експедиция в Иран - "Ариана", част от проекта "Българи - прародина".

За 20 дни екип от шестима учени, сред които иранистът доц. д-р Иво Панов, доц. Ружа Нейкова от БАН, Иво Леонков от НАТФИЗ измина 1100 километра и откри впечатляващи доказателства за сходствата между българите и хората в днешен Иран, посочи Илиев.

Намерихме няколко безспорни прототипа на орела от погребението на хан Аспарух. Погребения, които изследвахме са в ембрионална поза - сигурно свидетелство за вярата в прераждането. Част от тракийските погребения са подобни. Камъните и керпичът в строителството съответстват на бъларските практики, добави Александър Илиев.

Той изтъкна, че иранците, макар и по-мургави, антропологично много приличат на българите. Някои думи близки до днешния фарси имат съответствия в българския език - табошир - тебешир, боран - буря, на-не. Изпълнения на свирка, гайда и тамбура, напълно отговарят на нашата фолклорна традиция. Над половината от килимите в Прикаспието напълно съвпадат с българските като орнаменти, символика и цветове.

Във времето в науката се натрупаха сведения, които постоянно тласкаха прародината ни все пона юг като накрая разбрахме, че това е Източен Иран. Крайно време е да спрем да говорим за хуно-тюркския произход на българите и да разберем, че сме индоевропейци. Славянското в кръвта ни е по-малко от 20 процента. Славяните не са основният елемент, който изгражда българската народност, заяви проф. Георги Бакалов.

Интердисциплинарната експедиция се проведе под патронажа на Министерството на външните работи, Българската академия на науките, СУ "Св.Климент Охридски", НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" с подкрепата на "Тангра ТанНакРа - общобългарска фондация". <BR clear=left>

http://dnes.dir.bg/news/iran-6685994?nt=4

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.beinsadou....php?record=194

Всемирното Бяло Братство през вековете</SPAN>д-р Методи Константинов, Боян Боев, Мария Тодорова, Борис Николов (съставители)Слънцето нагряваше големите камъни край езерото Елбур и те излъчваха топлина. По водите на езерото тичаха отблясъци по стъпките на светлината. Ние бяхме насядали около Учителя на малката полянка край езерото. Във въздуха се носеше лек, сладостен дъх. Някакво малко цветенце разкриваше душата си. Върховете в околовръст подпираха големия небесен купол, изпълнен с благоухание и светлина.

Учителят каза:

Истинската църква е горе.

Когато ви питат: “Вие кои сте?”, кажете им: “Ние сме от една много велика църква!”

Един брат каза:

Във Франция има намерени документи, от които се вижда, че богомилите приемали прераждането.

Учителят отговори:

Време е вече да излезем да говорим по-открито за богомилите.

Прераждането е метод за самоусъвършенстване.

Самоусъвършенстване без прераждане не може да има. Детето нали расте и се променя? Променя се, за да стане господар на условията, при които живее. “Прерада” - т. е. идва, за да преработи своето минало, нищо повече. Понеже “рада” значи още “работя”.

Щом вчера е работил и днес ще работи. Сега някои религиозни хора считат, че Бащата трябва да работи, а човек да не работи - наготово да се живее. И Христос дойде на земята да помага, да работи. Втори път пак ще дойде, но в душите. Организирането на света се дължи на Бялото Братство. Всички религии са методи на Бялото Братство. Пратениците на Бялото братство са създали религиите.

В архивите на Бялото Братство се пазят всички тайни. Няма нищо пропуснато. Всички светии са негови членове и действат от Негово име. Бялото Братство е онова велико общество на Божествения свят, което е в прямо общение с Бога и с Христа. В края на века всички светии ще бъдат на земята. Те са вече тук на земята. Не казвам, че са тук на земята в плът, но в една или в друга форма са на земята и работят.

Учението на Бялото Братство е неизменно. То е основано на канара, която не може да се разбие. В това учение още от създаването на света, още от самото начало има ред факти, които са записани и се пазят. И един ден, когато вие се развиете, ще четете това, ще видите, каква е историята за създаването на света от началото до сега. Ще разберете всички стадии, през които сте минали, ще почнете да виждате тези фази. Те ще се явят пред вас като живи картини. Струва си да бъдете ученици на великото Бяло Братство, понеже Учителите на това Братство държат всичката архива на Космоса. Те пазят книгата на живота и всички вие трябва да изучавате тази книга. По-голямо благо от това няма. Ще се стремите да придобиете това изкуство. Изведнъж няма да дойде, но постепенно. Един ден ще си кажете: “Благодарим, че тръгнахме в този път”. Колкото по-рано тръгнете, толкова по-добре. Колкото по-късно тръгнете, и по-късно ще стигнете.

Щом сте верни на закона на Любовта, няма да има никакви изключения и тогава всичко ще се научите. Сега искам да запиша за ученици онези от вас, които искат да влязат в първия клас на Любовта. Учениците, които влязат в класа на Любовта, ще почнат да се записват постепенно. Белите Братя ви отварят място в своята школа. Първото нещо е да имате една беззаветна Любов. Ще влезете с пълно сърце, ум и душа. Но ще започнете всички с Любовта. Това е Божественият път. Бялото Братство върви по пътя на Любовта. Като влезете в този път, ще видите, че той е един от най-добрите. Няма друг по-хубав път. И в един живот няма да го научите. И в два, три, десет живота няма да го научите.

Пътят на Всемирното Бяло Братство е път на Любовта, Мъдростта и Истината едновременно. Основната цел е Любовта, а Мъдростта и Истината крепят Любовта.

Богомилите едно време работиха и понеже българите не бяха готови, паднаха под робство. Богомилите отидоха горе и сега, като се освободи България, пак дойдоха. Това е, дето се казва: слизане и качване. Те са сегашните ученици на Бялото Братство. Комунизмът е социално учение на физическия реален живот. Комунистите са най-външният кръг. Като се качат по-горе, те ще се приближат до богомилството. Комунистите не защитават богатите, но бедните. А в Писанието се казва, че Бог е Бог не на богатите, но на бедните и слабите.

Богомилите (в широк смисъл на думата) са били в Египет, Асирия, Вавилон, Персия, Гърция и пр. Те са били там в разни свои прераждания. Във време на Христа са минали в Палестина и от там пак в Гърция, от Гърция в Рим, Англия, Германия и пр. Богомилите (в широк смисъл на думата) се разделят на три клона.

И трите клона са живели дълго време в Египет. И трите клона са били в Индия, само че са излезли от там в разни времена.

Първият клон можем да наречем египетски. Той отива от Египет в Персия, Гърция и пр.

Вторият клон можем да наречем палестински. Той от Египет отива в Палестина и в християнската епоха отива в Рим, Англия, Германия и пр.

Третият клон можем да наречем богомилски в тесен смисъл на думата, или български клон. Той от Египет отива в Индия, от там в Арабия, Сирия, Мала Азия и България. Учениците на Всемирното Бяло Братство в днешната епоха представляват сбор от трите клона. Сега в България работят и трите клона.

Тези три клона - Египетски, Палестински и Богомилски в тесния смисъл на думата - идат от едно по-високо място. Тези, които ръководят трите клона, са посветени. Най-рано е излязъл първият, египетският клон, после палестинският и най-после българският или богомилският клон. Тези три клона могат да се нарекат клонове на Всемирното Бяло Братство.

В Гърция те се наричат орфисти, в Палестина - есеи, в Египет - херметисти, в Персия - маздеисти. Маздеистите са разклонение на първия, египетския клон.

Първият клон е построил в Египет пирамидите. В Индия трите клона са оставили повече философска наука, а в Египет - повече научен материал.

Съвременната култура почти прилича на египетската. И в двете култури имаме подобни прояви: вдигане на тежести, строеж на пирамиди, на Айфелова кула, на параходи, пробиване на тунели и пр.

Първият клон имал за цел да подготви условията за християнството, да подготви съзнанието на човечеството за християнството.

Вторият клон имал за цел да внесе християнството в света, да го разпространи.

Третият клон имал за цел да реализира Божественото учение, християнството.

Богомилите не са успели в България поради гонението от реакционните кръгове, но са дали мощен тласък на европейската култура.

Розенкройцерите са разклонение на третия, богомилския клон. И те имат за цел подготвянето на новата култура. Първото име на богомилите е било съвсем друго. В България са им дали името богомили. Ще ви кажа по-нататък тяхното име. Може да се напише книга, в която да се прокара идеята, как българите като изгониха богомилите, пострадаха и попаднаха под турско робство. Да се напише съчинение: “Недоброто отнасяне на българите към богомилите и последствията от това”. Най-виден богомил е бил Боян Магът. Поп Богомил е бил проповедник, разпространител.

Чешкото братство в Чехия, квакерите в Англия, илюминатите и пр. са произлезли все от богомилите. После реформацията се разрази в богомилски дух.

Богомилите не са били мирен елемент. От България са отишли във Франция, Англия и много други страни. След откриването на Америка те са отишли и там. Богомилите са били много смели. Ние ще изнесем данните. Те ще кажат: “Докажете го исторически”. А ние ще кажем: “Опровергайте го исторически”. Законът е такъв: “Дето е текло вода, пак ще тече”.

Един брат каза:

В списанието “Училищен преглед” има статия против богомилите.

Учителят отговори:

Кажи на автора така: “Ти си писал за богомилите без свещ. Запали си свещта”.

Тук се работи за Царството Божие на земята.

Някои проповядват национализъм. Оставете тези идеи.

Национализмът е идея на старата култура.

Всеки народ е уд на Цялото. Краката работят за тялото и тялото за краката. Публикувано от: Иво user_popup.png на 03 март 2010 - 18:13

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

http://vaseto.info/books/6.pdf

Книгата Тангра-знак на българите:3d_106:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А там са 7 световни обекта от листата на ЮНЕСКО. Там е културата на траките, по-стара от тази на древна Елада. Там е най-старото злато в Европа от Варненския некропол. Там са и римските градове, средновековните крепости и манастири.

Някои от които, като Земенската обител например, са може би ключ за разгадаване на тайната на съвременния свят.

Всичко това не е патриотична риторикаНе на друг, а на Шарл дьо Гол принадлежи мисълта, че България е мостът, по който древната цивилизция преминава в Европа.

Руският учен Дмитрий Лихачов пък направо нарече страната ни "държава на духа". А и генералът, и академикът не бяха хора, които правят евтини комплименти.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3160771

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

ПЕТЪР ДЪНОВ – „ Българската Душа” :

- „Българският език е най-точният език, на който могат да се предават окултните закони и Словото на Бога, защото българския народ е най-древния народ на земята"

-„ Разумните сили в Природата са подготвяли българите от преди 5400 години за сегашната им мисия...... подготвянето на следващата култура .... Нашата съвременна култура започва от края на Средновековието (1413 г.). 2160 години по-късно (около 3573 г.) ще започне Шестата култура – културата на братството и любовта, намираща се под знака на Водолея..”

( Марияна Везнева казва, че всеки символ от глаголицата съответства на период от 100 години. Това, и думите на Учителя би трябвало да ни наведат на мисълта колко дълго е отредено на българите да съществуват, за да си изпълнят задачата, за която са пратени.)

„ ... Семената на тази бъдеща, (славянска) култура са били посети преди 5400 години и задачата да я подготвят е била дадена на българите. Тази подготовка ще продължи още 1600 години – до 3573 година, така чe цялостната подготовка трае 7000 години.”

-„....Избрахме българския народ, понеже той представлява черния дроб на човечеството. Ние дадохме божественото учение на българския народ и така лекуваме черния дроб на човечеството. Ако България възприеме новия мироглед, новия морал, новата религия, новата наука за живота, то българинът ще се излекува, а заедно с него ще се излекува цялото човечество. Българите направиха нещо за света чрез богомилите. Това, което изнесоха е принципът на свободата. Непослушанието на българите( властта тогава) и гонението на богомилите, които носеха едно Божествено учение,....доведоха до вътрешна разруха и до падането на България под турско робство за 500 години....за това изгонване българите платиха....защото, когато един народ не приложи Великото, Божественото Слово, което му се праща от провидението, и не приложи това Велико Слово в живота си, бива изоставен да понесе последствията на своята неразумност и тогава го постига най – голямото зло.”

- „...Всеки народ е призван в света за една велика мисия. И всеки човек е призван да извърши една велика работа, една Божествена работа. Бог иска (славяните) да изпълнят една мисия. Българите са пионери сред (славяните). В реда на нещата е всички южни (славяни) да се обединят ДОБРОВОЛНО. Ако не го направят, тогава ще ги заставят. България ще бъде духовен кредитор, духовен разсадник за целия свят. (Славянството) ще бъде ковачницата на новата култура. А след това ще дойде шестата раса.

В А Н Г А :

„...Българското писмо е едно от най – старите на Земята. ......Българите ще станат духовни водачи на човечеството, защото са съхранили качества, които другите народи нямат. ....Ние сме много стар народ и това един ден ще разберат всички. .....Нужен ни е един Бог, един вледетел и единен български народ. Гордейте се, че сте българи! Не отстъпвайте от род и родина! Не се продавайте на Америка за пари......Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите.....”

http://duhovnasvoboda.blogspot.com/2010_06_01_archive.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Абоба* (гр.Плиска) представлява в много неща интересно място за този, който разбира - може да се извади много поучителен материал за миналото на България.

Срутените палати показват устойчивостта на человеческите дела.

Останките от черепите свидетелствуват за степента на умственото и духовно развитие.

Аз съм разглеждал някои от тия черепи, върху тях е написана строгата съдба.

Животът е бил разпуснат и затова славното му минало се е заличило.

И право забелязвате, че всичко тука се мени - само Духът, Добрият Дух остава вечен и неизменяем.

И колко добре е казано в Словото: „Делата им ще ходят след тях"

Писмо от П. Дънов до М. Казакова, Варна, 6.1Х.1903 г.

Моля, ако някой е чел повече коментари за българските археологически паметници да сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...