Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

:D колко малко като удовлетворение тогава Венци придобиваш . Бих ти дала малко от моето удовлетворение от този ден . :D

:D:) разбира се това не е злонамерено изказване .

Просто се майтапя . нали така , да се разберем ! :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сродни души са тези, които като се срещат изчистват сърцата си.

Много ми хареса, може би и тези които стават като една макар и за мъничко :v::)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря:)

В тях на мен ми направи  впечатление ето това:

И на мен .

Туй чувство искам да видя пробудено във вас, но непременно трябва да видите своята сродна душа от небето. Павел изказва тази мисъл, но само че малко по-другояче. Той казва: „Нито жена без мъж, нито мъж без жена“. С това той подразбира, че двата сегашни принципа – мъж и жена трябва да се слеят в една душа, и тази душа да намери другата сродна своя душа. Само тогава Христос ще бъде между тях третият.

Като говорим за истинската Любов, за Любовта на сродните души, разбирам, че ще дойде една колективна душа и тогава всички тия души, които от памти века са ви любили, ще влязат в тази душа и ще станат едно колективно цяло. Хиляди души, събрани на едно място, образуват Любовта на една сродна душа. Хиляди души, събрани на едно място, образуват Любовта. Хиляди и милиони капки вода, събрани на едно място, образуват един извор.

http://triangle.bg/books/1934-09-23-10.199...5-04-07-10.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

и аз мисля че има вериги от сродни души....не ви ли се е случвало да срещнете някой ябсолютно "непознат" и да го чувсрвате толкова близък,сякаш го познавате цял живот...

а за сродната душа,с която да споделиш живота си...Иво е прав..толкова може да се случи толкова рядко...някъде бях чела от Учителя че това се случва един път на много стотици години и когато това стане дори планетите се пренареждат...от любовта,която тече между тях(извинявам се че не мога да цитирам точно,но основния смисъл беше този)...хубаво би било всеки да намери човека,с който да изживее едни такива моменти,мигове.....че да се чувства толкова лек и свободен,че все едно лети...

пожелаван на всеки да намери човека до себе си,който да го кара да чувства истинското си "АЗ"!!!

аз още не съм го намерила,но кой знае-може би някой ден... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

а за сродната душа,с която да споделиш живота си...Иво е прав.. толкова може да се случи толкова рядко...някъде бях чела от Учителя че това се случва един път на много стотици години и когато това стане дори планетите се пренареждат...от любовта,която тече между тях
:)

Не знам,аз я срещнах на 21г.Получи се просто - още като я погледнах първия път разбрах,че с това момиче аз мога да стана мъж. И атакувах :D

Сериозно казано/ с нея сме 16г/ нас ни държат може би следните неща: желание да се развиваме, и двамата в хуманитарната област,не сме сребролюбци,имаме различни мнения по доста въпроси - и спорим конструктивно, като в един момент /може и на 10-тия разговор/ стигаме до общо приемливо становище. :D и т.н... Вярно - и физическото привличане още го има.

аз още не съм го намерила,но кой знае-може би някой ден

Ще го намериш GIES сигурен съм.Без може би. И ти си убедена - нали. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се ,че съм допуснала много души да ми бъдат сродни , така , моята човешка любов става много по - голяма и по - стабилна . Чувствам се обичана и обичам много повече време от живота си . :)

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Да, съгласна съм, че има сродни души..... в емоционално, любовно ниво. Незнам дали сте се вглеждали и забелязали факта, че повечето двойки си приличат визуално. Значи те не са случайно събрани. Вярвам в това ! Пожелавам Ви и Вие да намерите своята точна половинка!

----------------------------------------------------------------------------------------------

Напълно съм съгласна! От години, наблудажам двойки , който си приличат визуално. Между тези хора, найстина съществува синхрон и разбирателство.

Това доста подробно е описано от Майкъл Нютон в двете му книги:

"Пътят на душите" и "Следите на душите".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Разбира се, че има сродни души. Това е т. нар. alter ego (второто Аз). Но също така, много често дори, сродните души се и разминават. Срещат се. И после се разминават. Сложна тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат от Изгрев, изтрит по невнимание от admin

Здравейте, приятели!

Ето това съм намерила от Учителя за сродните души.

"Душите две по две са излезли от Бога.Това са сродни души.

Предполага се, че човек ще има 777 кардинални прераждания и от тях ще има 12 епохални. Епохални прераждания са тези, когато две сродни души се срещат на Земята.

Когато двамата, които се обичат, се срещнат на Земята, горчива дума не си казват и извършват в Живота велики работи. В другите прераждания, когато едната душа е долу, другата е горе. Тази, която е горе ще ти избере някого тук, който прилича на него и чрез него ще се проявява. Обаче това е залъгване и в такъв случай човек трябва да има търпение да чака.

Двете сродни души се съединяват, за да образуват едно цяло.

Сродните души са поставени, за да работят двама като дясното и лявото полушарие на мозъка. Това се нарича поляризиране.

Другата душа може да е в другия край на света или в Невидимия свят, те ще се свържат заедно. Пространството, материята не могат да препятстват. Това е закон на Любовта. Когато намериш сродната си душа, идваш в пълнотата на Любовта, тогава Бог се проявява чрез тебе, а прояви ли се Той, ти се учиш и като се учиш, ще се проявиш. Като си помагат сродните души една на друга, реализира се сродството. И по-рано го е имало, но сега то се реализира в друга форма. Идеалната Любов е любовта между сродните души. Има разлика между любовта на сродните души и любовта към другите. Любовта между сродните души е мярка. Няма по-хубаво нещо от сродството на душите.

Хората считат за женитба това, което не е. Когато две сродни души се оженят, сродството изчезва. Две сродни души като се свържат, търсят трето същество – Бог. Всеки Ангел си има сродна душа, както и хората.

Сродните души в развитието си слизат на Земята, при което ту едната се въплътява, ту другата. Заедно вървят и си помагат една на друга. Сродните души са човешки души, над които има един съвършен Дух. Именно това е Духът, който ги ръководи, който раздава всички блага.

Сродните души имат еднакво предназначение, но имат две различни служби. Когато сродните души се слеят, идва единството и тогава външните противоречия изчезват, тогава става сливане и с Бога. Или по-точно казано, тези две сродни души не се сливат, но образуват една система. Те не се обезличават. След това една двойка ще се слее с друга двойка, после с трета и т.н., най-сетне ще се слеят всички души и ще се образува Космичния човек. Така сродните души като се сливат по две и повече, ще станат едно цяло. Без да се обезличават ще работят заедно, ще образуват мощна сила. Всички двойки, обединени заедно, ще образуват една Вселена, едно цяло.

Двата полюса на една двойка не могат да се приближат съвсем. Те имат известно отношение помежду си, като двата полюса на Земята. В бъдеще, когато се съединят две сродни души, те няма да се родят в едно и също тяло на Земята, но в отделни тела, обаче ще имат едно общо тяло, което ще ги обединява. И тогава те със своите отделни тела ще функционират като полюси в това по-голямо тяло. Тялото, което ще ги обедини, ще бъде по-фино, по-тънко и невидимо ще обгръща със своите сили тези две тела. Тези неща не се казват на всички. Те са само за посветени. Те се говорят само на най-напредналите ученици.

Сродната душа е ядка. Всички души съставляват общия организъм. Като обича човек другите хора, с това ще може повече да обича сродната душа.

Сродната душа е прозорец, през който виждаме всички души и красотата им, затова при Любовта към сродната душа обичаме всички. Човек, като обича всички хора, прави връзка със своята сродна душа. Срещнеш ли се със сродната си душа, противоречия няма за тебе, обичаш всички. Когато Любовта е безкористна, проявите са идейни, възвишени.

Ако идеята в човека не се мени, ако и любовта му не се мени, това показва, че сме при същински сродни души. Щом дойдем до сродните души, това вече спада към Божествения порядък. За да може да се прояви човек, трябват два центъра, това са именно сродните души.

Може двете сродни души да са на еднаква степен на развитие, а може едната да е по-развита от другата. Когато две сродни души се срещнат на Земята, то ако има благоприятни условия и двете остават да работят заедно. А някой път след известно престояване тук, едната душа отива горе и тази, която е долу, работи под впечатлението на последната, когато е била на Земята. През сродната душа всичко минава. Ако е в Невидимия свят, тя е ръката, през която идват нещата към теб. Тя е вдъхновителката. Всичко, което идва от Бога, минава през нея към нас и през нас към нея. Като получи човек това, което иде от сродната душа, тогава той ще обича всички.

Сродните души представляват Божествената страна на Живота. Без любов към сродната душа никаква Любов към другите не може да се прояви. Любовта към другите е поляризиране на любовта към сродната душа.

Представете си, че има една градина, създадена от теб. Този, който сади и приготовлява градината, е сродната ти душа.

Кога се сливат сродните души? В края на крайщата, когато завършат своята еволюция, те се сливат и заедно работят.

Трябва да дадеш място на сродната душа да се прояви чрез тебе. Отвори сърцето си към нея. Всичко най-идеално, което можеш да си представиш, ще си мислиш, че сродната ти душа. Всички сродни души живеят в закона на Любовта. Всички сродни души съставляват едно цяло. Това тяло е Христос. В сродната душа ще чувстваш присъствието на Бога и Христа.

Двете сродни души са колективност. Едната сродна душа е сбор от всички същества, които са те обичали, а другата – сбор от всички души, които са обичали онези души, които образуват колективизацията на другата сродна душа. Значи двете сродни души са сборност на души, обичани и обичащи.

Двете сродни души вървят успоредно и са свързани с Висши същества, които са в този път. Успоредните линии са пътища на Разумни същества. Те не влизат в стълкновение, не се пресичат. Две души, които се обичат, като се стремят към Бога, пътищата им са успоредни, има хармония между тях.

Когато две сродни души се срещнат на Земята, ако не са готови, ще забравят всичко, ще забравят да изпълняват своите длъжности, ще се захласнат. И затова се дава само 12 пъти да се срещнат при благоприятни условия. Тогава те проявяват гениалност."

Това е извадка, направена през 2000г. и само съм отбелязала под текста, че е от Беинса Дуно, но тъй като целта ми е била да открия какво има писано в различни източници за сродните души, не съм си записала от коя книга или беседа съм го преписала.

Светъл ден на всички!

Благодаря, Изгрев, точно този цитат ми беше нужен, за да си отговоря на някои въпроси... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам сродна душа,душа-близнак,но между нас според мен не би имало и не искам да има нищо повече от приятелство,просто защото той ми се възхищава а това не бива да е така.Иначе всичко в мислите,мечтите и почти всички интереси е еднакво.До такава степен ,че дори има известна телепатия.

Линк към коментар
Share on other sites

той ми се възхищава а това не бива да е така.

Това е страхотно, че си открила сродна душа и не разбирам защо те притеснява, че ти се възхищава. Обикновено възхищението е взаимно :3d_063:

Аз лично само веднъж съм срещала сродна душа, въпреки че не съм сигурна дали може да бъде наречена точно така. Чувството, което изпитах е че познавам този човек от много отдавна, разбирам мислите му. Може би сме живяли заедно в някой предишен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Криситрудно е за обяснение.Той винаги е усещал и знаел какво мисля,до такава степен,че в мен се заражда чувство на страх,че направо може да ограби всичко от душата ми.Естествено като всяка една жена умело го заблуждавам че не е так.А възхищението му е по-скоро подобно на желание да ме притежава.Разбираш ли?Някак е плашещо....Но и аз знам че между нас има много силна връзка...случиха се и някои странни неща,които го доказват.Наистина съм объркана по отношение на неги и връзката която имаме.С него имаме обет че един ден ще пътуваме заедно,свободни от семейства...с вече порастнали деца...не знам...ако той не ме обожаваше толкова може би щяхме или ще изживеем нещо велико.... :3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

Cveta 80 това, което пишеш наистина звучи малко плашещо. Аз не съм имала този проблем, защото усещах, моята сродна душа като брат :rolleyes:, а и за много кратко се видяхме и после всеки си пое по своя път. Сега понякога си мисля, че съм пропуснала една възможност, която не се дава всеки ден.

Желанието му да те притежава може да му мине с течение на времето и да останете много добри приятели.

За дадения обет не виждам защо се притесняваш, ще му мислиш когато му дойде времето(дотогава обстоятелствата със сигурност ще се изяснят от само себе си) . Не си заслужава да се притесняваш за нещо, което може и въобще да не се случи.

Пожелам ти успех! :thumbsup:

Сигурна съм, че ще се справиш с тази ситуация по-най добрия за тебе начин!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Началото и края - вечно колело,

зад всяка среща стои раздялата,

и всичко е любов.

Тишината в стаята, неоправено легло,

две цигари незапалени, недописано писмо,

Припев:

Не е истина, (не е истина)

това, че ще се срещнем в друг живот навярно,

просто знам (просто знам), няма друг живот.

Не е истина (не е истина),

но остава нещо,

може би случайно тук и там (тук и там),

след една любов.

Началото и края - вечно колело,

но тишината край мен във стаята,

нашепва за любов.

Беше ли забързана или малко закъснях?

Прецъфтяла, неразцъфнала,

беше ли изобщо тя?"

"Не е истина"

Александър Петров

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Тука е редно да направим едно уточнение в терминологията. Понеже има много названия - сродни души, души-близнаци и др.

Човек не е цялостен, дайте да не се лъжем. В нашия поляризиран, материален свят мъжът и жената заедно правят човека.

Душите са по - двойки - сродни души. Може да имаме само една сродна душа.

Близките души образуват Верига от души.

Чувала съм, че във физическия свят са от 1 до 11 души, които всъщност допълват и хармонизират очертанията на нашата монада , в духовния свят са стотици, а в божествения - толкова, колкото са съществата с искра божия в Битието :angel:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy: -Благост

Даа :thumbsup:

Според писанията на Сен-Жермен, Монадата включва група от 12 свръхаза, които се разделят като двойки мъж-жена, при навлизане в третото измерение. Тоест, Монадата е съставена от сродни души, които са души-близнаци. Като всеки близнак(Twin Flame) е завършена душа, а не се разглежда като негова половинка. Свързвайки се, те се разширяват,като балансират мъжкия и женския принцип, и така възстановяват Единството.

http://www.spiritual-endeavors.org/channel...nt-germain1.htm

http://www.soulevolution.org/twinflames/twinflames.htm

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато срещнеш такава душа, просто те е връхлетяла Любовта и ако действително е сродна...трудно ще я загубиш, просто няма как да стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да изгубиш нещото, което винаги си носил в себе си, можеш само да го преоткриеш. И не когато те връхлита любов, а когато й позволиш да излезе на яве от теб самия.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да изгубиш нещото, което винаги си носил в себе си, можеш само да го преоткриеш. И не когато те връхлита любов, а когато й позволиш да излезе на яве от теб самия.

Най-трудното нещо на света - да бъдеш войн!

Тази дарба е за всички - но малцина се осмеляват, приятелко!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съдя. Не е лесно да се о-смели човек. Но направи ли го веднъж, няма връщане назад.

.........

И сам войнът е войн.

Накрая ще остане само един... роден.

И хилядният ще преплува

редом с тебе всичките морета...

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...