Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

Това е общовалидно ДА!

И няма значение за какъв труд става дума.

Затова и споменах за съвеста на човека .

Но от друга страна ако се замислим над думите

''безплатен обяд няма'',и питам защо ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дали е почтено и коректно да използваш енергията,способностите и времето на някой екстрасенс с идеята,че той трябва да помага и да се раздава до "сетния си дъх" на всички. По неписаните духовни закони наистина "направи добро и го хвърли в морето",то се връща.Все пак не е ли доста спекулативно и недобро на тази база да изискваш безвъзмездно да ти помага и да прави добрини за теб,без чувството на благодарност и дълг към него?Би трябвало да се чувстваш задължен, а не спокойно да прехвърляш "плащането на сметката" на Бог.Любов и доброта се раздават даром и от сърце,инак дали са любов и доброта?Но пък категорично никой на никого не е длъжен да ги раздава безплатно.

...........

Свръхсензитивите не трябва ли да се хранят и изучават децата си или да идат на почивка и да наливат бензин в колите си? Или не?

........

Интересно ми е посещавал ли е някой от тук пишещите Ванга или Димков или друг лечител/екстрасенс? На какво мнение е? Аз не съм ползвала такива услуги.

А инак,че има мошеници-то в коя област ги няма?

Линк към коментар
Share on other sites

'безплатен обяд няма''

Не е ли целият свят и живота един безплатен обяд от Великия? :)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Дали е почтено и коректно да използваш енергията,способностите и времето на някой екстрасенс с идеята,че той трябва да помага и да се раздава до "сетния си дъх" на всички. По неписаните духовни закони наистина "направи добро и го хвърли в морето",то се връща.Все пак не е ли доста спекулативно и недобро на тази база да изискваш безвъзмездно да ти помага и да прави добрини за теб,без чувството на благодарност и дълг към него?Би трябвало да се чувстваш задължен, а не спокойно да прехвърляш "плащането на сметката" на Бог.Любов и доброта се раздават даром и от сърце,инак дали са любов и доброта?Но пък категорично никой на никого не е длъжен да ги раздава безплатно.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам приятелка, която е лечител. Запознах се с нея, когато преди няколко години исках да помогна на мои познати, чиято дъщеря, страдаща от анорексия, беше обиколила всички възможни болници в България без никакъв ефект. Тази жена помогна и след това, през годините, съм водила и много други хора при нея. Тя взема пари, ако й предложат, и то кой колкото реши - 5лева, 10 лева. Самата тя живее съвсем скромно. Можеш да я събудиш и през нощта, ако имаш нужда от помощ. Непрекъснато работи върху себе си - изкарала е най-различни курсове, свързани с медицината и психологията. Занимава се активно с благотворителност - помага на сираците от бургаските домове по най-различни начини, организира благотворителни концерти с тяхно участие; помага и на църквата.

Така че, по мое мнение, не можем да слагаме на веки лечител етикета "шарлатанин" или "меркантилен".

Линк към коментар
Share on other sites

Нека дойде при мене и познае, че има пророк у Израиля.

9. И дойде Нееман с конете си и с колесницата си и се спря пред входа на Елисеевия дом.

10. Тогава Елисей прати при него слугата да каже: иди, окъпи се седем пъти в Иордан, и тялото ти ще се обнови, и ще бъдеш чист.

11. Разгневи се Нееман и си тръгна, думайки: ето, аз мислех, че той ще излезе, ще застане и ще призове името на Господа, своя Бог, ще си тури ръката на мястото и ще снеме проказата;

12. нима дамаските реки Авана и Фарфар не са по-добри от всички израилски води? Не можех ли да се окъпя в тях и да се очистя? Па се обърна и си отиде ядосан.

13. Доближиха се рабите му и му говориха, думайки: отче, да беше ти казал пророкът нещо трудно, не щеше ли да го направиш? още повече сега, когато ти каза само: окъпи се и ще бъдеш чист.

14. Той отиде и се потопи в Иордан седем пъти, според думите на Божия човек, и тялото му се обнови като тялото на малко дете и се очисти.

15. Тогава се върна при Божия човек той и всичките му придружници, дойде, застана пред него и каза: ето, познах, че по цяла земя няма Бог, освен у Израиля; приеми, прочее, дар от твоя раб.

16. Елисей отговори: жив Господ, пред Чието лице стоя! Не приемам. Оня го принуждаваше да вземе, но той се не съгласи.

17. И каза Нееман: щом е тъй, нека дадат на твоя раб пръст, колкото могат да носят две мъски, защото занапред рабът ти няма да принася всесъжение и жертви на други богове, освен на Господа;

18. само ето какво Господ да прости на твоя раб: когато моят господар иде в дома на Римона, за да се поклони там и се опре върху ръката ми, и аз се поклоня в дома на Римона, тогава Господ да прости на твоя раб за поклонението ми в дома на Римона.

19. И каза му: иди си смиром. И той отмина от него на едно малко пространство земя.

20. Тогава Гиезий, слугата на Божия човек Елисея, каза: ето, моят господар не рачи да вземе от ръката на тоя сириец Неемана, каквото бе донесъл. Жив Господ! ще се затека подире му и ще взема нещо от него.

21. И се затече Гиезий след Неемана. Нееман видя, че някой тича подире му, слезе от колесницата да го посрещне и каза: с мир ли?

22. Той отговори: с мир; моят господар ме прати да кажа: ето, сега дойдоха при мене от Ефремова планина двама момци от пророческите синове: дай им един талант сребро и две премени дрехи.

23. И Нееман каза: вземи, ако обичаш, два таланта. И го много молеше. Тогава той завърза два таланта сребро в две торби и две премени дрехи и ги даде на двамата си слуги, та ги понесоха пред него.

24. Когато той дойде до хълма, взе ги от ръцете им и ги скри у дома си. И отпусна людете, и те си отидоха.

25. Когато дойде и се яви пред господаря си, Елисей го попита: откъде идеш, Гиезие? Той отговори: никъде не е ходил твоят раб.

26. Той му каза: нима сърцето ми не те придружаваше, когато оня човек се върна от колесницата си да те посрещне? Време ли е да се взима сребро и да се взимат дрехи, или маслинени дървета и лозя, дребен или едър добитък, слуги или слугини?

27. Нека, прочее, Неемановата проказа се залепи на тебе и на потомството ти вовеки. И той излезе от него бял като сняг от проказа.

4 Царства, глава 5

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Астрологията, нумерологията, френологията и гадателството са псевдонауки. А с изложените разсъждения се позабавлявах - все пак нали съм професионален, добре платен "магьосник", "ясновидец" и "целител"! :D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Евангелие от Марка:

12:15 А Той, като знаеше тяхното лицемерие, рече им: що Ме изкушавате? донесете Ми един динарий да го видя.

12:16 И те донесоха. Тогава им казва: чий е този образ и надпис? Те Му казаха: на кесаря.

12:17 Иисус им отговори и рече: отдайте кесаревото кесарю, а Божието Богу. И те Му се почудиха.

И какво има да се чудят толкова?

От ясно, по-ясно е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Днес лекарят отива при някой болен, дава му някакви лекарства и казва: „Плати сега!“ Като оздравее болният, лекарят казва: „Аз излекувах този болен“. Казвам: Който вярва, че сам лекува хората, той има право да взима пари. Обаче, който знае, че Бог лекува чрез него, той няма право да взима пари.

Беседа "Силните течения"

http://triangle.bg/books/1927-03-02-19.199...7-03-09-19.html

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не се вземат пари или дори една бонбона за работата.Може да премине към непоисканото добро.Не прокламирам деренето на кожи,което се прави в момента.Важното е човек да бъде щедър вътрешно,а външно може да бъдеш пестелив,точен.Да бъдеш вътрешно щедър означава да не бъдеш алчен (лаком),завистлив ,ревнив,обидчив.Трябва да бъдеш подсъзнателно щедър.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest НиколаДамянов

За заплащането при лечители * … ?

Кой може от тук присъстващите да заплати нещо, което е безценно?

Истинският лечител предлага БЕЗЦЕННО лечение и поради тази причина не може да се говори за пари или цена… Хората просто нямат потенциал да го платят истинското лечение – здравето, което им се дава! Бедни са .

Как може да се плати жертвата, която прави истинският лечител ? Колко струва тя? …Как може да се определи цена за нея ? Колко струва „труда” на човек, който казва молитва : „Господи, дай на мен…- аз да изпия „горчивата” чаша вместо този човек и го спаси от Лукавия, но нека да бъде Твоята воля, а не моята!” ? (риторични въпроси)

Пари …?!? Цена …?!? - Това е безумие да се говори за тях погледнато от този ъгъл.

Прочетох по-горе в темата, че се плащало само времето, което струвало пари, а другото било безплатно… Поредното оправдание за наивници, зад което може да се скрие успешно даден „фалшификатор”. :) Та нали истинския лечител* трябва да бъде извън времето…? Може ли да си осъзнал Безграничното, Божественото и да си се слял с Него, и да ти се дават енергии от Него, и… да си зависим от времето ? За мен това са изключващи се неща!

Как става плащането при истинските лечители* ?- става само чрез „замяна”, а основната мярка, която се слага на кантара е ВЯРАТА! Не случайно се казва: „Да бъде спрямо вярата ти” – значи колкото повече вяра имаш, толкова повече си платежоспособен и ще можеш да си „напазаруваш” това, което искаш !

Какво става на практика? – Идва един пациент/клиент, който иска да се лекува нетрадиционно (да „пазарува” енергия, здраве, щастие…), а ИСКА да плаща традиционно (с пари)! Как става така ?!? Може ли да се смесва нетрадиционно с традиционното по този начин? - Това е невъзможно, освен ако не искаш да си купиш „фалшификат” …Доста често клиентите паралии си купуват (по тяхно изрично настояване!) илюзии, с които временно и частично маскират наличните проблеми. Добре! Личен избор, ами после …? Защо се сърдят, оплюват и ругаят ? Кой им е виновен?... А какво да кажем за хората, които си плащат ,а положението им се влошава ? …Изобщо тарикатщините да „пазаруваш” по непозволен начин рано или късно се наказват и то с не малки лихви!

Е виновен ли е „лечителя” за фалшификациите които прави? – Абсолютно не, от гледна точка на търсенето и предлагането и пазарната икономика… А да не забравяме, че това е и законно деяние в много страни! (спрямо човешките закони!)

Как трябва да разглеждаме „фалшивите” лечители ? Все пак трябва да намерим тяхното място под слънцето и принципно трябва да гледаме положително на нещата, а не да ги отричаме или заклеймяваме, нали ? Отговора е простичък …рано или късно всяка измама и заблуда излиза на бял свят и това служи като импулс на хората да осъзнаят себе си, да се научат да разграничават „оригинал” от „фалшификат”,… следва преосмисляне и изграждане на критерии за истинност, …следва ново търсене и стремеж към Истинското, …следователно - човека е в Пътя! Какво по хубаво от това???

Кратък извод – нужни са ни повече фалшиви лечители*…:) (спомнете си какъв бум имаше през 90-те години, а сега поизчезнаха). Трябват и много по-големи такси и всякакви яки плащания в тази насока, … защото само така финансово ужиления ще помни по-дълго грешките си и няма да повтаря глупавите си желания и няма да посяга вече към „фалшификати” ! С пари можеш да си купиш само илюзии от един лечител...

Накрая – въпроса със заплащането е двустранен процес,…тоест докато има хора, които да дават пари за илюзии и измами, дотогава и измамниците ще съществуват. Това е толкова просто и логично! Искаш ли нетрадиционно лечение, трябва да си готов да плащаш по нетрадиционен начин - с ВЯРА, което никак не е лесно… Дори бих казал, че е много трудно !

п.п. Някой да знае ценоразписа на Учителя или Христос, по който са лекували? Ако има такъв моля да го публикувате тук. :)

(*) – в групата на „лечителите” слагам всички, които се занимават с нетрадиционни методи на лечение и притежават т.нар. екстрасензорни възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

Прекаленият идеализъм е доста безполезен, да не кажа вреден. Лечителите са хора, имат тела, живеят във физическа реалност. И в тази физическа реалност им се налага да отидат на пазара и да си купят нещо за ядене. Или да си платят наема. И така нататък. Действително не може да се определи цена на направеното от един лечител. Затова тази цена се дава от хората, които биват лекувани. Намирам практиката човек да остави колкото може за доста добра като решение.

Е, и там възникват понякога злоупотреби. Човекът на всяко ниво на своето развитие подлежи на изкушения. Това се поражда от самата му същност - като обединител на физическото и всички останали нива на реалността. При тяхното взаимодействие в човека се поражда това, което наричаме изкушение. И изкушенията на по-високо стъпало на развитие стават по-сериозни, не по-леки. Това не идва от "дявола", естествено и необходимо явление е, за да се развиваме. Та така, някои лечители може да започнат да отказват прием на хора, които не могат толкова пари да оставят под предлог, че нямат време и т.н. В този смисъл няма идеална практика.

Една лечителка, която според мен в един момент леко се беше поддала на такава тенденция и на която бях спряла да се обаждам, защото мислех, че няма много смисъл за момента, наскоро започна пак да ме лекува. И доверието е ново. Явно и тя нещо е научила от "изкушението". Като разбра за проблема ми, започна да ме вика във всеки момент, когато й се отвори свободно време, понякога почти посред нощ, след като цял ден е работила с хора. Ясно е, че не мога почти нищо да й дам, но тя почти ме преследва да идвам при нея. Има искрено желание да помогне, а не да печели. И е невероятно колко е свежа тази жена след толкова работа. И какво рамо ми даде в труден момент.

Как да кажа, имало е моменти, в които нещата не са били "наред", но важното е, че тези моменти в края на краищата се преодоляват. Не бива никога да забравяме, че всички сме хора. Да не търсим някакви стопроцентови "резултати" и перфектност, а да се радваме и на малкия си напредък и цялостно справяне с проблемите и изкушенията си. И да прилагаме това като мерило и към другите. Никой не е идеален, но е важно като теглим чертата кое преобладава.

Линк към коментар
Share on other sites

За заплащането при лечители * … ?

Кой може от тук присъстващите да заплати нещо, което е безценно?

Истинският лечител предлага БЕЗЦЕННО лечение и поради тази причина не може да се говори за пари или цена… Хората просто нямат потенциал да го платят истинското лечение – здравето, което им се дава! Бедни са .

Как може да се плати жертвата, която прави истинският лечител ? Колко струва тя? …Как може да се определи цена за нея ? Колко струва „труда” на човек, който казва молитва : „Господи, дай на мен…- аз да изпия „горчивата” чаша вместо този човек и го спаси от Лукавия, но нека да бъде Твоята воля, а не моята!” ? (риторични въпроси)

Пари …?!? Цена …?!? - Това е безумие да се говори за тях погледнато от този ъгъл.

Прочетох по-горе в темата, че се плащало само времето, което струвало пари, а другото било безплатно… Поредното оправдание за наивници, зад което може да се скрие успешно даден „фалшификатор”. :) Та нали истинския лечител* трябва да бъде извън времето…? Може ли да си осъзнал Безграничното, Божественото и да си се слял с Него, и да ти се дават енергии от Него, и… да си зависим от времето ? За мен това са изключващи се неща!

Как става плащането при истинските лечители* ?- става само чрез „замяна”, а основната мярка, която се слага на кантара е ВЯРАТА! Не случайно се казва: „Да бъде спрямо вярата ти” – значи колкото повече вяра имаш, толкова повече си платежоспособен и ще можеш да си „напазаруваш” това, което искаш !

Какво става на практика? – Идва един пациент/клиент, който иска да се лекува нетрадиционно (да „пазарува” енергия, здраве, щастие…), а ИСКА да плаща традиционно (с пари)! Как става така ?!? Може ли да се смесва нетрадиционно с традиционното по този начин? - Това е невъзможно, освен ако не искаш да си купиш „фалшификат” …

...

Накрая – въпроса със заплащането е двустранен процес,…тоест докато има хора, които да дават пари за илюзии и измами, дотогава и измамниците ще съществуват. Това е толкова просто и логично! Искаш ли нетрадиционно лечение, трябва да си готов да плащаш по нетрадиционен начин - с ВЯРА, което никак не е лесно… Дори бих казал, че е много трудно !

п.п. Някой да знае ценоразписа на Учителя или Христос, по който са лекували? Ако има такъв моля да го публикувате тук. :)

(*) – в групата на „лечителите” слагам всички, които се занимават с нетрадиционни методи на лечение и притежават т.нар. екстрасензорни възможности.

Здравей, Никола!

Напоследък има все повече хора, които притежават (различни) екстрасензорни възможности - кой в по-малка, кой в по-голяма степен. И ще стават все повече тези хора - това е закономерен процес. Само тук, измежду пишещите в този Портал има поне 10-тина такива. Не малко от тях се занимават в една или друга степен с нетрадиционни методи за лечение, или пък по друг начин помагат на другите.

Твоят пост е много вдъхновен и по принцип имаш право, но това, за което говориш ти е един краен/максимален вариант.В тази връзка бих те помолила да дадеш пример за съвременен лечител, който е извън времето.Също така ще е интересно да опишеш подробно как става плащането с вяра.

За съжаление всички такива хора, които аз познавам не са извън времето, трудно им е да се хранят само с вяра, още по-трудно да издържат с вяра семействата си. Повечето от тях са избрали да упражняват някаква друга, традиционна професия, с която поддържат своите и на семейството си физически функции, а между другото, крадейки от времето и почивката си, упражняват тези нетрадиционни методи срещу символично или никакво заплащане. Много по-малка част се занимават само с това срещу неголямо възнаграждение (във всеки случай нито един от тях не бих нарекла богат). Ако приложим твоите критерии, тези хора са фалшификатори, тях трябва да заклеймим като измамници ... :o

Даваш пример с Христос - това е доста некоректно, защото нито един човек не е от неговия ранг, във всяко едно отношение; дори Учителя не можем да мерим с такъв аршин. Хората с екстрасензорни способности от своя страна не са от ранга на Учителя - поне повечето от тях...

Аз също съм против твърдия ценоразпис и дори отворих специална тема за това. Ако искаш, пиши какво мислиш по повдигнатите там от мен въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

На изток духовните хора, притежаващи лечителски и други дарби не взимат пари за услугите си, но приемат дарове под формата на храна. Все пак трябва да се има предвид, че техните физически потребности са сведени до минимум. Едва ли може да се очаква от съвременните лечители да живеят подобен аскетичен (в смисъл не отделени от хората, а в скромност) живот.

Добре е също да се направи разграничение между лечителите, от една страна, и ясновидците, гадателите и астролозите от друга. Човек може да живее и без да знае своето бъдеще, т.е. докато посещението при лечител най-често е наложително, то посещението при ясновидец или астролог може да се нарече и прищявка. Аз също съм на мнение, че хората трябва да заплащат за прищявките си и цената е най-добре да се определя от пазара. За лечителите не мога да отговоря еднозначно. Много зависи от методите им. За духовното лечителство не трябва да се вземат пари, но пък и такива лечители са рядкост.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази идеализирана представа за Исус (умишлено не казвам Христос), която имаме - като за безгрешен или различен от всички нас, какво да кажа за нея? Плод на една догма, която ни е пробутала безпроблемно и неща като непорочното зачатие - от нежелание и неумение да помири противоположностите. Все пак вероятно по-скоро от нежелание и с цел манипулация. Какво по-удобно от това да речеш, че нещо, в случая сексуалният контакт, не го е имало, за да не се занимаваш с него?

Никой, преродил се на земята, не може да избяга от физическата реалност. Не може да се очаква аскезата като решение в днешно време не защото хората сега са "по-лоши" или пък светът сам по себе си, а защото тази идея отдавна вече е ръждясала и не върши работа. На съвсем друг етап от развитието си се намираме, в който предполагам някога си ще престанем да преодоляваме зависимостите си от една крайност, изпадайки в другата. Предполагам, че това ще се прояви и в отношението ни към явления като лечителството.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че не трябва да се взимат пари .Тези жени при които съм ходила и които са ми познавали наистина ,не са ми взели и стотинка ,а когато искам да им кажа "Благодаря" ми шъткат :)

Смешни са тези които като чуят за чужденци искат по 200 евро ... за консултация ! А иначе е 50 лв.,даже вече 80лв.

Пиша го от опит :) 

Не бива да се вземат пари .... не е хубаво! Рано или късно ще си платиш " цената " .Примерно някои друг ще доиде при теб за помощ или нещо такова .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че не трябва да се взимат пари .Тези жени при които съм ходила и които са ми познавали наистина ,не са ми взели и стотинка ,а когато искам да им кажа "Благодаря" ми шъткат :) !

Смешни са тези които като чуят за чужденци искат по 200 евро ... за консултация ! А иначе е 50 лв.,даже вече 80лв.

Пиша го от опит :)

Не бива да се вземат пари .... не е хубаво! Рано или късно ще си платиш " цената " .Примерно някои друг ще доиде при теб за помощ или нещо такова .

А можем ли да разгледаме такова развитие на нещата при теб, защото виждам, че се занимаваш с карти Таро ...

- примерно след няколко години става ясно, че ти си полезна на хората именно със съвети и консултации с картите Таро, а не с някаква друга традиционна дейност; толкова полезна и толкова търсена си, че на практика ти се налага през целия ден да се занимаваш само с картите Таро и нямаш време да упражняваш никаква друга дейност. Казваш, че не е хубаво да се вземат пари, тогава ...? Как ще си изкарваш прехраната?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

:) Проблемът според мен не е толкова в самия акт на вземането на пари, колкото в изместването на съзнателния стремеж към парите. Познавам, немного, но все пак има, хора, които въпреки че си гледат добре финансовите интереси, показват в моменти на криза завидна устойчивост и смирение, които не могат да се обяснят от гледна точка на техния "материализъм". И обратното, има някои, които не боравят с много вземане и даване на финансови знаци, но бързо рухват нравствено и духовно при някое по-значимо изпитание. Значи първите, печелейки, са поддържали някаква духовна нагласа, а другите, гледайки как да излъжат кармата, са пропуснали да развият духовното си съзнание. Ето защо, най-доброто е, ако човек може и без да взема пари да помага, но следващото е да взема разумни цени, да помага съответно и да не се оставя да го повлече алчността. Чак на трето място е да не взема нищо, но и постоянно да се чувства огорчен от бедността си, да завижда тайно на имащите материални блага и да се срутва като палатка от слама при първия повей на изпитанията... А за четвъртия вариант - много да вземаш, да не помагаш особено и да си обсебен от алчността... Има ли смисъл да го коментирам?! :harhar:
Линк към коментар
Share on other sites

Бих помагала на всеки във всяка свободна минута ,която имам !През останалото време ще си работя нормална работа.Примерно през почивните дни бих обръщала внимание на хората,които са потърсили помоща ми ,но пари няма да взема!

Човек трябва да търси баланс ... така че да е добре и за него и за останалите хора!

Линк към коментар
Share on other sites

...

Ето защо, най-доброто е, ако човек може и без да взема пари да помага, но следващото е да взема разумни цени, да помага съответно и да не се оставя да го повлече алчността.

...

:thumbsup2:

Един истински лечител знае кога, колко и на кого да даде и кога, колко и от кого да вземе. Ако не знае - тежко му и горко. А ако знае и си прави оглушки (в което и да е отношение) - още по-лошо.

За съжаление и много надарени хора са се изкушавали и "ги е повличала алчността", както казва Добромир. При тях следва санкция от страна на съдбата, която доста често включва и намаляване на силата на тяхната дарба.

Secret_Name, пожелавам ти нещата да се развият така, както ти се иска. Доста често обаче животът ни поставя при такива условия и обстоятелства, че се налага да вземаме трудни решения и да преразгледаме някои свои позиции.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че не трябва да се взимат пари .Тези жени при които съм ходила и които са ми познавали наистина ,не са ми взели и стотинка ,а когато искам да им кажа "Благодаря" ми шъткат :) !

Не разбирам защо шъткат - поверие ли е някакво?

Нищо лошо няма в благодарността.

Кой и защо не трябва да чуе?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Един истински лечител знае кога, колко и на кого да даде и кога, колко и от кого да вземе. Ако не знае - тежко му и горко. А ако знае и си прави оглушки (в което и да е отношение) - още по-лошо.

...

Здравей Диана !

Благодаря ти за въпросите в по-горното твое мнение. Тъй като може да се говори много, а темата е изключително "хлъзгава" ще се опитам да ти отговоря до няколко дни,...и при условие, че мога да опиша смислено и разбрано поне 10% от мислите в тази насока.

Имам идея и за "специалната ти тема" , но там нещата са различни...Въздържам се от коментар и там, за да не нараня егото на някой хора, чиято работа определено уважавам, но в разбиранията ни относно такси и хонорари май се разминаваме.

За цитата по-горе: Изключително правилно и точено си казала нещата !!!

Имам обаче кратък въпрос, с който ще ми помогнеш много за моите отговори, които предполагам,че ще пиша ...:

Ти срещала ли си "истински лечители" в горният смисъл, за който пишеш и моля ти се цитирай по точно имена и дай примери... ? Ако списъка е по-голям и обстоен, ще ти бъда много благодарен. И ако споделиш личен опит свързан с това, как си определила или си се убедила, че тези лечители вземат точно колкото трябва тоест "кога, колко и на кого да даде и кога, колко и от кого да вземе" ,...- мнението ти ще бъде изключително ценно за мен!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...