Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Tрудно ми е само едно нещс, определяне на рода, като грешният род повлича грешни окончания на прилагателните и падежните форми и въобще на цялата мисъл, това е което не е логично в немския. Другото е ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Tрудно ми е само едно нещс, определяне на рода, като грешният род повлича грешни окончания на прилагателните и падежните форми и въобще на цялата мисъл, това е което не е логично в немския. Другото е ясно.

Ами точно за това ставаше дума, но има и други неща като словоред, разни склонения, които и немците никога не ги научават и т.н. В английския този проблем изобщо не съществува. Няма склонение, няма родове, а словоредът е доста човешки.

Май ще отидем в разговорки. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Е вече отидохме. :sorcerer: Словоредът като му свикнеш и е лесен, става автоматично. За мен не е труден, пиша винаги правилно подред, но когато говоря често забравям да оставя глагола последен, макар че знам, че там трябва да е, няма време да се обмисля всичко това. Но е логично и не е трудно. Ако е само едно изречение небенсетце поставям правилно, но ако е сложно, след запетая и венн, дасс или вайл тогава умът се подвежда и бърза да сложи глалола рано рано...Има дребни неща, които са трудни и които немците грешат, но в общи линии са логични основните неща. Времената са лесни, за минало време има само един вариант или пратеритум или перфект, няма нюанси, дори в българския има две минали времена, от които не може да се избира или едно или друго. Повечето неща в граматиката ги има и в български. Бъдещето време е още по-лесно верден плюс инфинитив, което съответства на ще плюс глагол в български. Частицата цу съответства на българската частица Да. В английски има особености във времената, изговорът е различен от написаното, има споматагелни глаголи за въпросителни изречения, ду и гот, в немски няма, въпросителните изречения се формират едно към едно както българските. Това е лесното. На ум си строиш българското изречение и после го превеждаш и излиза по-често точно така и в немски. освен това повечето думи в немски се четат така, както се пишат, отпада една неприятна даденост от английския да се пише и учи транскрипция, тя в немски е ненужна.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

  А бе, не,че познавам толкова добре двата езика като вас, ама на най-елементарно ниво и на мен немският ми е по-труден за изразяване и разбиране, макар,че съм го учил повече време. Мислил съм си,че това е от стриктността и пунктуалността на германеца, срещу повсеместната употреба на английския от друга страна. Ама, разбира се, това едва ли е така.  :rolleyes: 

Иначе не искам да споря с по-компетенти от мен, ама и немският език има доста времена, какво се използва най-често е отделен въпрос. Да не говорим за другите граматични "клопки"...

Одеве се опитвах да намеря една измислена дълга дума, от тези съставните, която значила билкар и описвала основните дейности по ходене в гората, събиране на билки,тяхното изсушаване, приготвяне на отвари и лекуване на хората   :rolleyes:, но попаднах на много дълги думи, като например тези Само не ми е ясно как разбират къде започва един корен и къде друг   :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Бях взел нещо да се сдухвам, но тази сутрин докато четях лекциите си ме споходи една идея, която май не ме спохожда за първи път, но сега взе да придобива по - ясни очертания. Направо ме освежи като хладен ветрец. :lol: Лошото е, че не мога да я изпълня. Но съм чел, че ако имаме добра идея, която не можем да изпълним, тя би могла да попадне в съзнанието на човек, който има възможност да я реализира и той да престъпи към нейното изпълнение. :) Та хрумна ми, че би могло да се направи следното : да се създаде окултна телевизия, например с име Occult TV. Да се наливат много пари в тази телевизия, да е много по - престижна от разните кабеларки по които канят разни шарлатани. Също така да се дават много пари за реклама, хубави студия, водещи, телевизията да е денонощна, денонощно да се пропагандират духовни идеи, да се създават документални филми, да се закупуват документални и игрални филми, да се канят български и чужди гости които да коментират различни теми. Ако има ясновидци в телевизията, те да са с добре проверени способности. Може в продуктите на телевизията да се слагат субтитри на английски език, за да може съответните предавания/филми да бъдат разбирани от по - широк кръг хора. Както се прави тук в сайта, по същия начин в телевизията да се препоръчват книги, филми. Може да се развива и издателска дейност, може да се закупуват авторски права на чужди книги и да бъдат превеждани и издавани на български. Може учението на Учителя Дънов да е приоритетно в тази телевизия, понеже ми се струва по - свързано с България, отколкото да речем други учения. Може сутрин да се излъчват на живо медитации на дъновисти. :)

Ако някой много богат човек или група от много богати хора четат това мнение, да не се бавят, ами да действат !!! :D:sorcerer:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Хвала на този справедлив и смел мюсюлманин !!! B)

http://www.vbox7.com/play:c68e672d

Bush - Замерят С Обувка На Пресконференция

Дори ми се струва, че казва на български : "Махай са от тука !" :lol:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"мнооого смеееешно, Хриско, мноооого смешно-мъж!

че какво му е смешното на мъжа?

:3d_146: "

Злинчо е мъжко име. :) Та затова се заблудих. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само искам да кажа, че дори да е приятно да общуваш и да четеш във форума, на живо усещанията са доста по - силни и са още по-приятни.

thumbsup.gif Да, виртуалното общуване дава само малка част от усещаниятаsmile.gif , които може да предизвика живия контакт. Установила съм от личен опит, че някои от пишештите, които се представят за големи "светци", съвсем не са такива когато дойде време да приложат на практика това, за което пишат и обратно някои, които създават впечатление на заядливи и трудни за понасянеwink.gif съвсем не са такива в действителност...., а по-скоро страдат от заобикалящата си среда.

Криси, аз от кои съм? :3d_146:
Линк към коментар
Share on other sites

Е, въпреки, че избягвам "масовките" и че клоня към "отшелниците", бих желал да бъда на тази среща. За съжаление не всички желания са осъществими.:)

Криси, аз от кои съм? :3d_146:

Привет, Максим!

Според мен един ученик на Шри Шри Рави Шанкар, не може да бъде различен от пътуващ човек по пътя към Светлината/светоста.

За себе си бих казал, че докато "аз"-ът е мой господар и докато не се смиря напълно, или изчезна, то ще съм много далеч от светостта.

Докато присъства концепция за "аз", то светостта е невъзможно да се разгърне в пълната си сила.

И днес ръцете ми продължават да бъдат кървави, макар и счупени.

Аз винаги е бил и ще бъде убиец на Живота, поне докато желае, докато у него съществува амбиция за Господарство.

Да следваш своята воля, или да следваш Волята на Бога - в това е въпроса.

Всъщност следването на Волята Божия също става чрез желание на този "аз", но това желание и копнеж са внесени от горе и те са святи. Сам "аз"-ът не може да последва и да роди такова желание в себе си.

Това желанието за смирение и послушание. Съгласие и приемане, кротост и ненасилие.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох че Учителят е спасил навремето Георги Димитров от полицията. Щях да се радвам повече ако не го беше спасил, но явно е трябвало да го спаси. :D:(

Eх, Хриско, в един момент просто си те представих такъв войнствен в онова малко дворче ... :)

Как ли щеше да се развихриш ...

Двете страни на монетата никога не се виждат, но се подпират една друга.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Eх, Хриско, в един момент просто си те представих такъв войнствен в онова малко дворче ... :)

Как ли щеше да се развихриш ...

Двете страни на монетата никога не се виждат, но се подпират една друга.

Защо пък си си ме представила войнствен, и то в онова малко дворче ? :lol: Може и да си прочела, но според Вальо съм бил български офицер и съм участвал в трите войни, които е водила страната ни в периода 1912 - 1918г., като много геройски съм загинал в последната. B) Така че няма как да съм бил в онова дворче. :P Може би имаш предвид да съм бил ченге, което да е дирило Гошко. :D Моите резерви към него са свързани с това, че е бил марионетка в ръцете на Сталин и че е способствал за това българите от пиринския край да бъдат писани македонци. :)Дори имам колеги, чиито дядовци и баби са писани "македонци" в някогашните си тапии. :D Ама на Гошето и жена му сръбкиня е била, може да му е повлияла. Може да е бил под чехъл. :lol: Както и да е. :) "Двете страни на монетата никога не се виждат, но се подпират една друга." - да, може и в този случай да е било така. :)Четох че Учителя и Димитров са водили разговори на философски теми. :)

П.п. Предаде богу дух немладата ромка и собственолично се рекламирам. :3d_146:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Като наблюдавам форумите не само в този сайт, излиза че днес има много загрижени млади хора, хора интересуващи се от по - сериозни неща ( тинейджъри и не само). Това е хубаво. Загрижените са загрижени за различни неща : едни най - вече за нацията си, други най - вече за класовото равенство, работническата класа, трети за природата, четвърти са с християнски, мюсюлмански или окултни убеждения и коментират теми в тази насока. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Моля ви се ! Направете една търсачка за теми ! По - лесно е да се намери тема в сайта чрез Гугъла, отколкото чрез търсачката на сайта, която е за форуми и излизат една камара теми.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм убеден, че е по-лесно. Като отидеш на разширено търсене почти най-отгоре има опция за търсене само в заглавията на темите.

Бях забравил, благодаря. Но често като сложа в гугъла и излиза на едно от първите места темата в сайта, която търся.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали щеше да си на същото мнение, ако българският участник се беше класирал за финала?

Все пак да не забравяме, че победителят се определя с гласуване от зрителите.

Колкото до нашето представяне – да, песента с която участвахме не беше лоша, но и липсваше оригиналност (както винаги досега, с едно изключение).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Евровизия : видях тази сутрин английския вариант на "Ангел си ти" на Миро. Клипът е различен от онзи, в който се пее не български. Не ми харесва : първо че на български песента звучи по - добре. Второ : По - важното е че според мен този клип ( с английския текст) е по - подходящ да носи име "Демон си ти", особено ако го сравнявам с първия вариант на клипа и Особено ако се има предвид, че песента се казва "Ангел си ти". Може би Миро трябваше да завърши последен на Евровизия, в случай че се е представил с английския текст и с този ...клип. В клипа се правят намеци за тройки, показват ми кенефи, къпания. Все пак клипа трябва да е по - духовен, нали песента е "Ангел си ти". Ето го варианта за който говоря :http://www.vbox7.com/play:d88b7141

Първоначалният вариант сте го виждали вече : той е подходящ. Него го добавих в любими във вибокса, но този вариант не бих го сложил там.

Имам чувството, че някои песни и клипове на Миро са красива обвивка като текст и звук, но с демонично съдържание. Давам пример с "Губя контрол." Явно много неща на този свят са такива ...

Линк към коментар
Share on other sites

"За да опознаеш някого, трябва да се биеш с него." - Сараф от "Матрицата - Презареждане"

Биеш се със себе си. Дори да изглежда, че се биеш с друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...