Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Не съм гледал поздрава. Както казах в темата за стреса, съм учтив към себе си :)

Ами в интерес на истината си се движете, както си искате като партия се движете и т.н.. Само недейте да омотавате хора

може пък да са станали наистина добронамерени :) отивам да проверя

Аз знаете ли откога ви чакам на живо да се видим, вие не щете. После летят мълви за нашата недобронамереност :)

Линк към коментар
Share on other sites

Няма лошо, но първо докажете добрите си подбуди дълготрайно.

Е какво да се доказваме, да не сме рицари :) Дайте да пиеме по една водка някъде и то ще си дойде.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Божко и Вятър пак са останали без работа и са подхванали форум Таро :)

Не ви ли омръзна да се чудите за какво да се заяждате? :)

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

За да защитя честта си пред Божидар и да заслужа ръката му, ще отбележа, че не се крия зад гърба на никого.

Още повече, като един трубадур, винаги бих ти се обяснявал под балкона, но не ми се чака русата ти плитка да стане за катерене, последвано с отдаване.

И сега в друг стил.

Не мисля, че трябва да давам обяснения пред двама, които освен да са в опозиция не могат да родят, това в контекста на Майката, друго освен разпри, друго освен отпор.

За цялата история на писането ви не видях да изложите теза, да я аргументирате, а след това да я защитите. В общи линии нещата се случват така - Някой пише, а вие чаката в засада, за да омажете пейзажа.

Например Вятър, която бленува за Таро, за дълбините, които е постигнала и откровенията, които е получила, не видях едно ясно и стегнато тълкуване, което да започне от А и да завърши в конкретни събития. Също така, от толкова сериозни теми, изява никъде, освен въпроси от сорта за Кой, Къде и Как.

Освен това, компетенция й се оказа и астрологията. Какъв капацитет сме имали, а кой да го оцени!

Божидаре, за теб няма какво да, теб мога само да обожавам.

Мъж без друго занимание, освен да спами с дублиращи се теми, озарения от лексикон на петокласник и прозорливост на къртица.

Поздрав за следващи срещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Божко и Вятър пак са останали без работа и са подхванали форум Таро :)

Не ви ли омръзна да се чудите за какво да се заяждате? :)

Това ли решихте на "оперативката" :) ха ха ха

Странно е, че Йордан не отговаря на коментар и въпроси към него, а се крие зад гърба ти...

За да защитя честта си пред Божидар и да заслужа ръката му, ще отбележа, че не се крия зад гърба на никого.

Още повече, като един трубадур, винаги бих ти се обяснявал под балкона, но не ми се чака русата ти плитка да стане за катерене, последвано с отдаване.

И сега в друг стил.

Не мисля, че трябва да давам обяснения пред двама, които освен да са в опозиция не могат да родят, това в контекста на Майката, друго освен разпри, друго освен отпор.

За цялата история на писането ви не видях да изложите теза, да я аргументирате, а след това да я защитите. В общи линии нещата се случват така - Някой пише, а вие чаката в засада, за да омажете пейзажа.

Например Вятър, която бленува за Таро, за дълбините, които е постигнала и откровенията, които е получила, не видях едно ясно и стегнато тълкуване, което да започне от А и да завърши в конкретни събития. Също така, от толкова сериозни теми, изява никъде, освен въпроси от сорта за Кой, Къде и Как.

Освен това, компетенция й се оказа и астрологията. Какъв капацитет сме имали, а кой да го оцени!

Божидаре, за теб няма какво да, теб мога само да обожавам.

Мъж без друго занимание, освен да спами с дублиращи се теми, озарения от лексикон на петокласник и прозорливост на къртица.

Поздрав за следващи срещи.

E, браво. Даже позна, че съм с руса плитка ;)

Ти живна и доста живна. Радвам се и съм удовлетворен.

Сега като живна и ти е по-добро усещането за живота какво мислиш за архетипа на майката? Мъртъв ли е или не е мъртъв? И се огледай наоколо и виж дали няма поне една жена, която да е майка.....за тези неспособни на това не говорим.....това, че някоя жена е неспособна да е майка, не означава, че архетипът е мъртъв...

П.С. ...личи си като използваш чужди изрази

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Така е. Хубаво от време навреме да шофираш пиян, да хвърляш боклук по улиците и да псуваш - от солидарност и за да не се цепиш от колектива
Е, това е по различно. Хвърлянето на боклука на улицата вече не е модерно, псуването може и от вътре да ти идва (пък и по - трудно е да ти се разсърдят за това приятелите, отколкото ако не им подсказваш), а относно шофирането в пияно - то престъпление (подсказването не е) и шофирането в такова състояние е свързано с опасност за здравето и живота, няма база за сравнение (а и едва ли нормални хора ще те карат и ти да шофираш пиян). Различни неща са - пък и ти самият може да си човек, който много пъти да е искал подсказване и да го е получил. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Мне, и аз съм подсказвач и тъкмо затова от опит знам, че е лошо. Ти се оправдаваш, че някой си го бил очаквал, което е нелепо. Истината е, че не си имал смелостта или самочувствието да откажеш. И това го казвам от опит.

Факта, че се хвалиш с това, показва че си бил подмамен от чувство за превъзходство и егоцентризъм. Ласкаеш се сам изтъквайки постъпката си. А освен да измамиш системата и да подмениш резултатите, които е създадена да отрази, друго не си постигнал нищо. Пак ти казвам, че в живота няма да те имат до себе си, за да им подскажеш, така че ако си въобразяваш, че това с нещо си им помогнал, в голяма заблуда си.

Линк към коментар
Share on other sites

И се огледай наоколо и виж дали няма поне една жена, която да е майка.....за тези неспособни на това не говорим.....това, че някоя жена е неспособна да е майка, не означава, че архетипът е мъртъв...

Нека не бъркаме отборите.

Ахетипа на майката няма общо с раждащите жени. То и козите, овцете и каквото си искаш още ражда, а на тях за архетипи не им е много зор. Да не говорим за амебата, тя на кой архетип служи - на Майката ли, на Бащата ли. Или пък охлюва, който ако разгледаме извън пристрастията си, е олицетворение на хермафродитната цялост на противоположностите.

Та, архетипа на Майката е мъртъв или, за да се избегнем заблужденията на буквалното възприятие, по скоро е обезкървен, не защото жените раждат, а защото Майка, отдавна не е това което е.

Женската истерика по въжделената рожба, оплакването от нейното неявяване, задушаването на всичко наоколо, за да се почерпи живот за собственото човешко безплодие е показател, за неосъществеността ни като, в случая - жени, а какво остава да усетим архетип.

Ахетипа е повече от истеризирала вагина, която очаква да се запълни, много повече от репродуктивен проблем, или стеснен кръгозор от лигавещ се, бозаещ до девет години плод на компромисите с генетиката и принципите на естествения подбор. Лошото е че подобни състояния обземат и бащите, но това е тема на друг разговор.

Но за природата на архетипа е писано, та трябва да се чете.

Да сложим край на диалога си, защото хората не са стълбица, по която може да отразяваш собствените си недоимъци, а първо трябва да ги откриеш в себе си. Ако се противопоставяш на друг, първо се изправи срещу себе си, защото там трябва да се пребориш.

Линк към коментар
Share on other sites

И се огледай наоколо и виж дали няма поне една жена, която да е майка.....за тези неспособни на това не говорим.....това, че някоя жена е неспособна да е майка, не означава, че архетипът е мъртъв...

.....е показател, за неосъществеността ни като, в случая - жени, а какво остава да усетим архетип.

.....Да сложим край на диалога си, защото хората не са стълбица, по която може да отразяваш собствените си недоимъци, а първо трябва да ги откриеш в себе си. Ако се противопоставяш на друг, първо се изправи срещу себе си, защото там трябва да се пребориш.

Е, те тука бате ме загуби отвсЕкъде. А не ща да се осъществявам като жена :)

Ок, отивам да откривам собствените си недоимъци. Благодаря, че сподели нещо от себе си:) което ми напомни, че ако търсим архетипа на майката, то трябва да се обърнем към фигурата на бащата...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо
Вчера вечерта се оказа, че съм сбъркал в решаването на един важен въпрос от теста, та май не съм се представил добре... :(:lol:
Вчера вечерта научих, че съм изкарал шестица на теста - явно съм набрал достатъчно точки с другите въпроси. :); 75% от въпросите бяха с попълване, така че не е имало онче - бонче.;) Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера вечерта се оказа, че съм сбъркал в решаването на един важен въпрос от теста, та май не съм се представил добре... :(:lol:
Вчера вечерта научих, че съм изкарал шестица на теста - явно съм набрал достатъчно точки с другите въпроси. :); 75% от въпросите бяха с попълване, така че не е имало онче - бонче. ;)

Голяма работа. Като изкараш толкова шестици колкото мен, ще спреш да им обръщаш внимание.

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, аз отдавна съм си отговорил на тези въпроси и знам причините за себе си. Ти си отговори какво ме кара да не отворям клип, в който се случва нещо, което ме касае? Само това ли, че съм учтив със себе си? И защо наричам извратеняк човек, който споделя реалността? Значи в твоите представи любов е да се цитира Дънов, а извратено е да се представя нечие страдание в детайлност. Със здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

img_185893_2273295_r.jpg

Хвала Хрватска. Ирландските дърдовелци паднаха повалени от хърватските шахматисти от малката балканска дъска.Да се готвят Италия и Испания. А наш`те пак гльодат сал по тивито, а не участвуват. :( Хърватите са шепа народ и имат по - боеспособен тим от този на България и на други по - големи от тяхната държави. Преди 4г. едно момче ги нарече "малък колос".

Хърватите са ми любимия чужд национален отбор по футбол. Жалко че този път не се класираха на първенството. България може да взима пример от хърватите. Те имат самостоятелна държава от 1991г., но въпреки това националният отбор,им от тогава досега, е постигнал по - големи успехи, отколкото нашия за десетилетия.Населението на Хърватия е по - малко от нашето.Е, вярно че футболът им се е развивал като част от югославския футбол... Ето клип за славния хърватски отбор, който през 1998г. стана трети в света.Хвала Хрватска !smile.gif

http://www.vbox7.com/play:8f3721d8

Днес играят Северна Корея ( КНДР) и Бразилия. На севернокорейците това им е второ участие на световно, миналото им участие е било добро, но е било доста отдавна ...Та смятам, че нямат шанс, но се възхищавам на духа им : един от тях каза, че ще играят за слава, макар и това да е славата на техния лидер Ким Чен Ир ( но поне ще играят за слава, не за пари) , а друг техен футболист каза че като малък са го учили, че с единство и силен дух хората могат да преодолеят големи трудности. Пожелавам им да измъкнат поне точка от Бразилия. Сигурно ще трябва всички да играят на голлинията, за да го направят, но и така да е им го пожелавам. Обичам когато Давид се сражава храбро с Голиат и дори когато постига някакъв успех срещу него, макар и частичен. Обичам малките отбори да объркват сметките на големите и да поднасят изненади. Гърците и сърбите пък след историческите разочарования ми донесоха и футболни такива.wink.gif

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера вечерта се оказа, че съм сбъркал в решаването на един важен въпрос от теста, та май не съм се представил добре... :(:lol:
Вчера вечерта научих, че съм изкарал шестица на теста - явно съм набрал достатъчно точки с другите въпроси. :); 75% от въпросите бяха с попълване, така че не е имало онче - бонче. ;)

Голяма работа. Като изкараш толкова шестици колкото мен, ще спреш да им обръщаш внимание.

То в твоята специалност, сигурно лесно са се изкарвали и писали шестици. Достатъчно е да си научиш формулките и нещата стават по калъп. Може даже на изпитите да са ви разрешавали да си гледате формулите.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера вечерта се оказа, че съм сбъркал в решаването на един важен въпрос от теста, та май не съм се представил добре... :(:lol:
Вчера вечерта научих, че съм изкарал шестица на теста - явно съм набрал достатъчно точки с другите въпроси. :); 75% от въпросите бяха с попълване, така че не е имало онче - бонче. ;)

Голяма работа. Като изкараш толкова шестици колкото мен, ще спреш да им обръщаш внимание.

То в твоята специалност, сигурно лесно са се изкарвали и писали шестици. Достатъчно е да си научиш формулките и нещата стават по калъп. Може даже на изпитите да са ви разрешавали да си гледате формулите.

Мечтай си.

Линк към коментар
Share on other sites

Обзор на Евро 2012 - играчи, ситуации.

Група А

Чехия - тръгнали са чехи, да видим колко ще са здрави техните доспехи. Не са избухвали от летото на две иляди и четвъртата година, когато прегазиха Холандия и Германия, но на полуфинала бяха подлъзнати от хитрите гърчоля.

Биха Гърция и запазват прилични шансове за четвъртфинала. Имат там един Гебре ли е, Гюбре ли е с фамилия Селасие, добро попадение за натурализация е, добра игра прави този етиопски чех. Щеше да е добре майкя му и татко му на времето като са бегали от комунистите в Етиопия да се спрат в България, а не в Чехия (така или иначе в беге национала са играли чужденци : не всички са били на особено добро ниво; по - добре църния Селасие да игра за наш`те юнаци, отколкото някой нов Загорчич Маморчич и тем подобни... А вратарят им Петър Чех (един дето играе с каска на главата), явно още не се е възстановил от удара в главата дето е получил преди години, защото вчера изпусна топката и гърците вкараха един гол. Може да му се е завил свят, което пък можеше да коства победата на отбора му.

Гърция - Кефих се га станаха еврошампиони, но от тогава нищо съществено и все пак се справят по - добре от наш`те. Изпуснаха победа срещу домакините от Полша (заради съдийска балтия и липса на късмет при дузпата), иначе сега шансовете им за следващата фаза нямаше да са илюзорни. Да се чуди човек на техния треньор, как можа да остави Ангелос Харистеас в Гърция : това е един от класните играчи на южните им съседи. Абе тези хора какво се мъчат да се надиграват, вече на трето първенство виждат, че не става. Айде да се върнат на защитната си игра и да чакат контри : това все пак ги направи еврошампиони, не биваше да изневеряват на стила си. Имат си някакъв Хосе Олебас - грък родом от Белгия - звучи като оперен певец, явно затова не се запомни с нищо съществено на терена. Гърците са тромавички и им липсва фантазия. Да се чуди човек, как техните предци са успели да измислят толкова митове.

Полша -дано да не страдат отново от това, че Русия и Германия отново дават среща на тяхна земя... ;) Дотук запазват шансове за нататък, врътнаха два хикса : първият срещу елините, вторият срещу братушките. Надяват се за нещо голямо, отдавна не са правили такова. Обреняк - мислите си, че е французин, оооо не - чист поляк. ;) В състава си имат играч с фамилия Пишчек - би трябвало да са по - пробивни, отколкото в предишни години.

Русия -в руския отбор всички са руснаци. Това не е лесно да се случи в днешното космополитно време. Братушките не успяха да бият Полша, но почти 100% е сигурно, че ще играят четвъртфинал. През 2008г. бяха на полуфинал. Преди настоящето европейско биха в контрола Италия с 3:0, в първия си мач от еврото разхвърляха чешките бири, способни са на големи дела.

Не знам дали ще пиша за другите групи. Замързя ме. :)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ама и аз като коментаторите на мачовете правя гафове. Бях писал, че Лукаш Пишчек е играч на Чехия, а той е полски национал.:huh:

Имам едно питане, не знам дали някой ще се наеме да ми отговори. Защо аджеба, българският национален отбор по футбол има толкова лош баланс в мачовете срещу Швеция : не сме ги били през последните 40 и кусур години, в най - добрия случай завършваме наравно. През последните 4 мача срещу тях нямаме нито един гол, докато те са отбелязали 12. Прокоба ли е това, що ли е...като се има предвид, че срещу по - силни тимове в последните десетилетия сме правили по - добри игри. Срещу Франция имаме много по - добър баланс, докато самите шведи са зле срещу Франция (май поне от половин век нямат победа). Защо точно именно Швеция ни е препъни камъка...Даже 94-та г. в мача за третото място са ни опукали с 4:0. За Турция съм бил в определени мачове, но за Швеция не помня някога да съм бил...ясно защо...Винаги стискам палци да паднат шведите. Тринидад и Тобаго ми станаха симпатични заради геройското си равенство срещу шведите на световното през 2006г. Що така ни думкат точно тре конурците : прокоба ли, що ли ...Все пак това са различни поколения играчи, десетилетия минават, но не ни върви срещу тях...

Коментар от мача България - Швеция:

- Трябва ни гол! Трябва ни гол… Ето, че получихме още един…

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък ми се случва (а и преди ми се е случвало, но като че ли по - рядко), в нета да попадам на хора, които да преувеличават нещата, тоест да си внушават някакви неща за мои реакции (макар и в дъното на внушенията им да има истина, но те да я раздуват, а понякога напълно грешни заключения са вадени за моето поведение).

Линк към коментар
Share on other sites

Пак ми се случи да си помисля нещо, което не е така. Стори ми се, че постът ми от тук ...: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=5057&st=820#entry172338

Стори ми се, че съм го публикувал в тази тема (аз направо погледнах мнението на Инатари без да гледам какво има над него), и че Инатари е казала тези думи за описанието "бисексуална и мъже от други вероизповедания да не ме безпокоят". После видях, че подобна информация липсва в тази тема и си помислих, че някой модератор ме е цензурирал, а накрая зацепих, че коментарът на онова профилно описанието съм го коментирал в "Забавно".:D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Христо

Ворфакс беше писал в свой коментар (не го намирам), че футболът е станал по - добър заради това, че в отборите играят хора от различни нации. Вчера установих, че не всички са на неговото мнение.:D Ако иска да види защо, нека пусне в търсачката си следното : Ако Германия беше спечелила войната - Футбол

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...