Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Случайности, съвпадения, поличби


Recommended Posts

на мен ми се е случвало в различни ситуации да "светнат" разни знаци и случайности редица пъти. след това се оказва, че част от тях са в посока прецакване, а част - предупредителни. сигурно за всички нас е така. и явно зависи колко ни е дебела главата и дали можем да сме безпристрастни за своите неща, за да виждаме и избираме правилните.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Някой, случайно, дали може да ми каже, какво означава да видиш сърна на параклис на св. Илия в планината точно на Илинден? Само да допълня, че според местните жители животните са избягали преди много години и не са били забелязвани, въпреки че няма ловци в района.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Смятам че няма случайности, ние ги определяме като такива. Има знаци, които Бог ни дава ежеминутно и ние трябва да ги разчитаме. Ако съумеем да ги разчитаме, ще си спестим много неприятности.

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам че няма случайности, ние ги определяме като такива. Има знаци, които Бог ни дава ежеминутно и ние трябва да ги разчитаме. Ако съумеем да ги разчитаме, ще си спестим много неприятности.

И аз вярвам в това :) и когато човек започне да търси скоро започва и да ги вижда... и разбира. Само трябва търпение и да не насилваме нещата, за да може да тече през нас тази информация

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...

 

Колкото до белите и черни дни, то влияещите фактори са прекалено много и не могат да се обобщят. Има астрологически влияния, също кармични. Може причините за дадено неблагоприятно стечение на обстоятелствата да са психически. А може да присъства и елемент на случайност (все пак в света има голяма доза стихийност и не всичко е перфектно подредено както във висшите светове).

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=15650#entry202315

 

Според вас, съвместимо ли е съществуването на кармичен закон със съществуването на случайност, стихийност ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да,, напълно. Законът за кармата е насочен към възстановяване на вече нарушеното равновесие. Сам по себе си той няма да попречи равновесието да бъде нарушено, но в последствие ще възмезди (в положителен или отрицателен смисъл) засегнатите лица, така че всеки да получи според делата си. Ако се търси някакво противоречие то е между кармата и свободната воля. Свободната воля е свободна да нарушава законите, но няма воля дотолкова свободна, че след това да не попадне под ударите на кармата. Т.е. кармата ограничава свободата на волята (но само я поставя в някакви граници, не я отнема напълно).

Линк към коментар
Share on other sites

В определен смисъл, няма как нещо да е извън закона за кармата ? Понеже той е закон за причината и следствието. Ако неволно бутна чашата, това пак е свързано с кармата (причина - докосването до чашата, следствие - нейното падане на земята). Може ли да се каже : "Всичко, което е предначертано и всичко свързано с възстановяване на нарушено равновесие е кармично, но не всичко кармично е предначертано и  свързано с възстановяване на нарушено равновесие."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Случвало ли ви се е често да мислите за нещо и след това уж случайно да чувате за това нещо (било на живо, по телевизията или по радиото) ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Съществува Промисъл в света, който се грижи и за най-малките същества. Ако на съвременния човек се каже, че и малките същества проявяват известна разумност, той ще каже, че това е някакво съвпадение. – Как се обяснява съвпадението на нещата? – Чрез закона на разумността. Че съвпаденията и случайностите не могат да се обяснят, това не значи, че те са произволни. Те са прояви на един по-висок свят, но се отразяват и в нашия. Понеже не стават често, наричаме ги случайности. Те не вървят по общите закони, познати на всички, но това не показва, че те не се подчиняват на някакви закони. Други закони управляват случайностите. Учените доказват, че и най-малките частици на материята – електроните, се подчиняват на един велик, разумен закон. Въпреки това днес мъчно можеш да убедиш човека, че има Божи Промисъл в света. Той казва: „Ако аз сам не наредя живота си, горко ми, да очаквам на някакъв Промисъл“. – Отчасти е така. Сам човек урежда живота си 25%, окръжаващите – дом, приятели, общество, го уреждат още 25% и разумната природа – 50%. Обаче има и други външни сили, които помагат на човека. Главният фактор в света са силите на вечния живот, чрез който се проявява Великата Разумност.

Живот вечен

 

Законът на кармата го разбирам , като проява и следствие  работата , на духа в живота ни . Част от  неговото обяснение се базира  на , натрупване определени сили и нагласи в душата , в следствие преработването на отминалия живот . В периода между смъртта и новото раждане .Тези влечения на душата се проявяват след раждането и действат независимо и невидимо за личността .Сумарното действие на душата и т. н. свободен избор на личността ни изтласква (придвижва) , в общия поток на живота ...

От психологията  знаем , че детството . Да го наречем ,неговото качество , Дава отпечатък и по определен начин определя преживяванията години по късно ...

Когато към това прибавим и груповата карма , Обвързването на личността с всичките степени на обществения живот .От този на семейството , до този на човечеството спрямо природата и не само това .

Като кармата не е само следствие . Тя е и причина (подбуда) .Причина за бъдещи събития . Например---карма е да отгледаш бъдещ гении .

Трудността за обикновения човек да вижда проявите на този закон в ежедневния живот се изразява в напътствието за ---приемане Волята Божия---. Което ще рече , търси разумността  , защото не  , ти , си крайната инстанция .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Изобщо не вярвам в случайности, защото мисля, че всяка крачка е предопределена, когато човек носи определено съзнание за света. Вярвам, че съзнанието определя съдбата при повечето хора.

 

Единици са тези, на които им се случват необичайните чудеса на съдбата, но в тези случаи според мен нещата са решени още преди раждането и тук става дума за гении, за лидери и други феномени.

 

Масово хората се движат по предопределени от съзнанието им пътища, една матрица която всеки носи в главата си. Няма съвпадения или случайности. Вселената е толкова богата на вариации и възможности стига човек да има съзнанието за нещата, към които се стреми. Една мечта може да проправи верига от събития, уж случайности, които да поставят човек на различен път от този, за който е роден първоначално. Но според мен това са единици сред масата, които претърпяват сериозни, съдбоносни трансформации. Това са лутащите се, търсещите се.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 Една мечта може да проправи верига от събития, уж случайности, които да поставят човек на различен път от този, за който е роден първоначално. 

 

:wacko: Е, как една МЕЧТА ще промени верига от събития?  :lol: И ще поставят човека на различен път, за които е роден първоначално?

 

Абсурдно е! 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ако обичаш, когато ме цитираш, изписвай името ми.

А иначе аз говоря от личен опит и това е моето мнение, не те задължавам да си съгласна, гледай себе си. Човек е голям, колкото мечтите си.

И още нещо аз пиша, че мечтата ще предзвика верига от събития, а не че ще ги промени. Промени наистина настъпват, но както вече казах всичко е съзнание. Ако ти нямаш мечти, то къде е силата на съзнанието, къде е смисълът на това, човек да се развива.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ина, прости ми че пренебрегнах личността ти като не изписах името ти. Предполагам това е изключително важно за теб. 

 

Добре, че не разчитам на мечтите си а на мозъка си и на действията си! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

На 11 ноември миналата година, докато разглеждах сайт с какви ли не снимки, случайно попаднах на снимка на долуспоменатата жена. На 11 ноември е била родена и тя!

"Maude Ewing Adams Kiskadden (November 11, 1872 – July 17, 1953), known professionally as Maude Adams, was an American actress who achieved her greatest success as the character Peter Pan, first playing the role in the 1905 Broadway production of Peter Pan; or, The Boy Who Wouldn't Grow Up." (https://en.wikipedia.org/wiki/Maude_Adams).

Мауде Евинг Адамс Кискаден (11.11.1872 - 17.07.1953). Американска актриса известна в професията си като Мауде Адамс. Постига най - големият си успех с ролята на приказния герой Питър Пан, която изиграва за пръв през 1905 г. в бродуейската продукция "Момчето, което не би искало да порасне."

Мауде е била пример за по - одухотворена, фина и дори бих казал аристократична красота. Снимка има в статията, за която съм дал линк.

 

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Израел. В навечерието на празнуването на рождения ден на едно 22-годишно момиче. Преди да отиде на купона, майка и я пита какво би си пожелала по случай рождения си ден. Момичето казва "да остана завинаги на 22 г." Отива на купона, там атентат и...
Днес, 17 г. по - късно: 21 имена на паметна плоча. Едно от имената: на рожденичката.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...