Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Странно е изказването, че няма събитие и осъществяване.... от четирите елемента, жезлите са тези, които създават и нахъсват!

Или смели планове в Асото - абсурд
, ох, леле g.gif, а кой ако не огъня ще има смели планове?! и то най-силната есенция на боята!

Предполагам, че просто различните възгледи определят и различната опитност с картите...

За мен двата пентакъла винаги е свързан с много задачи, които имат да се свършат и то успешно.

В тази комбинация имаме огън - действие и земя - осъществяване.

И не мога да повярвам, че силата на Асо жезли - инициатива, действие, посока е

много повече пречка да се случи каквото и да било.

Остави елементите, стига с тях! Какво значение имат те, когато имаш 2 и Асо? Нямаш дворцова карта, 6 или някой друг аркан, става дума за 2 и Асо! От каквато боя да искат да са (освен ако не е Асо пентакли), няма значение, те са неосъществими като потенциал, защото такъв в тях няма!

Няма различни възгледи, Таро е система за гледане, която изисква точност, не може утре на болен човек да кажеш, че не си сигурна дали ще живее, защото има различни възгледи по въпроса коя комбинация какво значи.

Повече няма смисъл да го обсъждаме, има толкова по-сложни комбинации, които изискват внимание и мисъл, ние се чоплим с 2 пентакли и Асо жезли.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Така.

Имам следната комбинация от карти: 6 меча, Папата, 6 жезли.

Между тези две прекрасни 6-ци от малките Аркани, като стожер и стълб на сигурността е застанал един медиатор между световете и между самите хора - Папата. Законът на равновесието, почти обаче. 6 меча като карта търпи по-важни промени, дори отлагане във времето, но със стабилен краен резултат. Да кажем, тя е процеса на зачеването. От друга страна, Папата и 6 жезли тълкувам като една карта, тъй като думата за тях, преведена от езика на Таро, е проявление в света, реализация. И време това да стане. Същият успех би имала и картата Колелото на съдбата, но тънката разлика с Папата е, че при него има и отношение, има емпатия. Благоволение нещо-то да стане.

Въпреки това, въпреки тази, като по учебник хубава комбинация, мене ме тревожи. За да се появи Папата, и то по средата, на мен ми говори, че е имало или има още вътрешни дефицити, които още не са съвсем осъзнати, че да е нужна и външна намеса, а в случая става дума за одобрението и на обществото. Т.е. опираме до това - публично признание, говорене, обсъждане. Съзирам и подмолни течения, шушукане. Дори и резултатът да е 100% ефективен и положителен от гледа точка на зададения въпрос, то ще остане и капка горчивина като бекграунд.

Хората, за които питам, ще са щастливи - да, но на каква цена?!

Линк към коментар
Share on other sites

Ти сама си написала на каква цена или поне аз така ги разбирам картите

Въпреки това, въпреки тази, като по учебник хубава комбинация, мене ме тревожи. За да се появи Папата, и то по средата, на мен ми говори, че е имало или има още вътрешни дефицити, които още не са съвсем осъзнати, че да е нужна и външна намеса, а в случая става дума за одобрението и на обществото. Т.е. опираме до това - публично признание, говорене, обсъждане. Съзирам и подмолни течения, шушукане. Дори и резултатът да е 100% ефективен и положителен от гледа точка на зададения въпрос, то ще остане и капка горчивина като бекграунд.

Зависи каква е картата след Папата, но лично аз не му вярвам особено много, когато е на средна позиция. Нещата се случват, но с леки изкривявания или по-скоро са податливи на особени промени и може и да не се случи. Това съм забелязала. Може и да бъркам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако съм разбрала правилно комбинацията Кралица меча и Луна това е отврат период. Все едно вървиш през пустиня и то късно през ноща. Чашата с емоции е празна. Пълна тишина. Отвратително.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам следната комбинация от карти: 6 меча, Папата, 6 жезли.

Хората, за които питам, ще са щастливи - да, но на каква цена?!

Цената ще е нещо, което ще е публично, нещо което ще е достояние на много хора.

За да се стигне до щастието, както казваш ти ще се премине през още нещо, длъжни са тези хора да преминат, има още за изчистване, още проблеми, още пречки, обаче всичко това е започнало и има развитие. Има закрилата на нещо, всичко трябва да се случи. Но както знаем, винаги си плащаме висока цена за щастието, винаги.

Има помощ през прекосяването на реката от неясноти, обаче вече нещата са почти ясни - времето е дошло, то ще е скоро. Щастието е може би много хем близо, хем далече, поне като такова го вижда единия. Пътят е осветен, ясен, чист. Преплуването на реката е започнало, края ще е скоро, поне така мисля по тия карти. Засилката е взета, остава още малко! Това видях аз в тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти сама си написала на каква цена или поне аз така ги разбирам картите

Въпреки това, въпреки тази, като по учебник хубава комбинация, мене ме тревожи. За да се появи Папата, и то по средата, на мен ми говори, че е имало или има още вътрешни дефицити, които още не са съвсем осъзнати, че да е нужна и външна намеса, а в случая става дума за одобрението и на обществото. Т.е. опираме до това - публично признание, говорене, обсъждане. Съзирам и подмолни течения, шушукане. Дори и резултатът да е 100% ефективен и положителен от гледа точка на зададения въпрос, то ще остане и капка горчивина като бекграунд.

Зависи каква е картата след Папата, но лично аз не му вярвам особено много, когато е на средна позиция. Нещата се случват, но с леки изкривявания или по-скоро са податливи на особени промени и може и да не се случи. Това съм забелязала. Може и да бъркам.

Проблемът не е точно в Папата - дали да му се вярва или не, той е благословил това начинание, този път, да го наречем. Намира се между две 6-ци и едно стъпало по-високо от Колелото на съдбата, ако тя се беше паднала. Всъщност, това на мен ми прави впечатление и това ме смути. В случая правя невидим паралел между Папата и Колелото на съдбата.

Линк към коментар
Share on other sites

Истината е, че е все едно дали гледаме на бобчета или на таро - бяло и черно бобче могат да ни кажат да и не, в зависимост, на какво са наречени.

Знаеш ли, не е все едно дали се гледа на Таро или на боб, казвам го с пълна отговорност. За мен Таро е една от най-сериозните, ако не и най-сериозната гадателска техника, стига да можем да стигнем до Таро, ала добре е, че вратите не се отварят на всеки и е нормално.

Не ми се обяснявя кво е Таро и кво не е. Важен е крайният резултат, това което става като събитие, когато се гадае, а не празните приказки, които се бълват и опитите да се убедят хората, че виждате ли Таро е еди какво си. Таро е един магичен свят, вярно е от символи, но и от много други неща, ала можем ли да разгадаваме символите ПРАВИЛНО и знаем ли откъде идват те?

Sha Angreal в Таро има и смърт, защо не би задала този въпрос, за какво ти е Таро, смъртта, раждането, живота това е Таро, или не е;). Как мислиш?

Като казах бобчета имах предвид всяка една система - дали ще е Таро, Руни, И-Дзин - която ни е най на сърце, към нея поглеждаме.

На мен лично Таро ми е най-близка, затова и я изучавам.

Мен ли имаш предвид, че убеждавам, какво е Таро? не съм си и помисляла... опитах се да обсъдя някои карти...

Темата за Таро онлайн е доста отговорна - трябва да си сигурен, че виждаш и можеш. А тук си мисля, че се обсъждат комбинации, т.е. могат да се развиват идеи.

За смъртта - предполагам, защото се занимавам с астрология - това е най-разбираемият език за мен, с който опознавам света...освен това е подобно на гледането на бременна жена или раждане, дори да ги видя за себе си, зависи от отношенията ми с отсрещния дали ще говорим по темата.

Обичам Таро и ми е интересен форума hypocrite.gifyinyang.gif

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ставаше въпрос за Ас жезли, нали?

Интересно е как Ас жезли се подценява :) Аз лично имам чудесен опит с тази карта. Спомням си, че се появи на 2-ра позиция в Келтски кръст, когато за първи път зададох въпрос дали нещо ще се реализира до края на годината. Това бе имено този мощен тласък на мъглявата ми идея за нещо, за което наистина нямах ясна представа как да се случи. На 1-ва бе 2 жезли. Ниски карти, но завъртяха колелото.

Аз също съм привърженик на това, че трябва да се взимат предвид и елементите на боите - огън, вода, въздух, земя. Влиянието което си оказват по между си. Дали са активни или пасивни, приятелски или враждебни. Съответно и броят на всеки елемент в подредбата.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...