Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации.


cvete80

Recommended Posts

Момичета питах каво е отношението на мъж към жена , паднаха се Справедливост- 7 мечове-обърнат Маг. Аз разглеждам тези карти по два начина . едниия е че разчина на чужда помощ за да разбере нещо. А другото ми тълкуване е , че този човек се потива да нарани жената за нейни минали постъпки.Нещо като заслужено наказание, като не разпитва и не се интересува от нея.

Извинете но не знаех къде да поместя комбинацията в обрънатите карти заради Мага , или на друго място.

Здрасти Novichka!

Ето и моето тълкуване :)

Тези двамата били ли са (или са в момента) в по-обвързващи отношения на партньорство, или в интимна връзка? Не, че е от особено значение :), просто Справедливостта на 1-ва ми говори, че са повече от познати, т.е. имат история заедно.

Отговорът на въпроса ти според мен е, че мъжът желае да се измъкне от тези отношения ( да се измъкне от отговорност, ако някога е поемал такава). Има нотки на неудволетвореност и загуба на интерес, дори загуба на мотивация, в тази комбинация.

Редактирано от sve
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за комбинацията - Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?". Поставих срок от 1 месец. Ако това може да ви помогне, човекът е без работа от няколко месеца.

Жур, здравей!

Тези карти според мен отразяват настояще, не възможност, нито бъдеще. От доста време продължава цялата ситуация, цялата безнадеждност. Има един безкраен низ от очаквания, но неоправдани, няма развитие на нещата. Единствената карта, която е ситуационна и малък аркан, всъщност, като че ли показва колко отдавна се проточва всичко и е апотеоза на безвремието, съсипано в настоящето. 10 меча е като стената, в която всяка останала надежда се разбива. Таро просто отразява сегашната ситуация в цялата й натежалост в течение на времето, всичките трудности.

Това са моментите, в които единствено надеждата в човека е способна да му посочи трошиците, които да следва по пътя на лунна светлина и да превърне с времето 10 меча в 6 пентакли, в подарък след дълго и изнурително боледуване. Защото вечно не продължава нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета много ви благодаря за коментарите , СВЕ, в действителност тези двамата са имали връзка преди време , връзката прекъсва по желание на мъжа , не е пряко заради жената , но това няма голямо значение. Към момента той мълчи и и не показва никакъв интерес към нея. Деяна понеже само ти си писала за баламосване , да споделя че и на мен ми се прокрадна такава идея , освен това че всички твърдите че има раздаличаване и неинтерес . Сякаш това което прави /и по точно неправи / е нарочно и според него така си възсатновява изгубаното равновесие в отношенията.

Защото според това което знам в действителност се е почувствал обиден и наранен .

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за комбинацията - Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?".

Човке знае какво иска и откакво се нуждае , много добре разбира ситуацията и търси начини да започне работа.Според мен е много вероятно да започне работа. В картите света и 10 мечове има насилствен край на нещо и искрено се надявам това да е края на безработицата. Дали няма познат да му направи услуга .....

Линк към коментар
Share on other sites

Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?". Поставих срок от 1 месец

Боледува ли от нещо? Някакъв физически проблем да има? Уволнен ли беше от старата си работа?

По принцип някакви хронични болежки има - да, то вече кой ли нямаsmile.gif. Физически проблем - няма.

Относно старата работа, не може да се каже точно уволнение, но и казаха от утре примерно да не идва на работа.

С въпроси е някакси по-лесно налиwink.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за комбинацията - Висшата жрица, Светът, 10 меча. Въпросът е "Ще си намери ли един човек работа?". Поставих срок от 1 месец. Ако това може да ви помогне, човекът е без работа от няколко месеца.

Тези карти според мен отразяват настояще, не възможност, нито бъдеще. От доста време продължава цялата ситуация, цялата безнадеждност. Има един безкраен низ от очаквания, но неоправдани, няма развитие на нещата. Единствената карта, която е ситуационна и малък аркан, всъщност, като че ли показва колко отдавна се проточва всичко и е апотеоза на безвремието, съсипано в настоящето. 10 меча е като стената, в която всяка останала надежда се разбива. Таро просто отразява сегашната ситуация в цялата й натежалост в течение на времето, всичките трудности.

Да, цялата тази ситуация продължава доста време. От време на време се появява някаква искрица надежда, но почти веднага тя се губи, изчезва, така както е и дошла.

Аз също мисля, че цялата тази комбинация отразява ситуацията в момента - 10-та меча - трагичността, отчаянието, страха, обаче някъде там има и борба въпреки всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

............Мисълта ми беше дали има по вече в комбинацията потайност от негова страна или нежелание за общуване...... явно ще трябва да тегля още карти , уточняващи.

Линк към коментар
Share on other sites

някъде там има и борба въпреки всичко.

Точно така :) Така и трябва да бъде. Аз затова написах така последните редове, че идва момент на отплата за този, който ще се пребори, ще дочака и ще прегърне всичко добро, което е заслужил!

Успех, Жур!

Линк към коментар
Share on other sites

............Мисълта ми беше дали има по вече в комбинацията потайност от негова страна или нежелание за общуване...... явно ще трябва да тегля още карти , уточняващи.

Новичка, ако говориш за комбинацията Справедливост, 7 меча, обърнат Маг, в нея изобщо чувства няма, няма за какво да се пита. Не знам при тия карти кое е странно и неясно, тук няма нищо човешко, нищо, което да напомня иозбщо общуване, това са мръсотии, гадости, игрички, лъжи, всеки си гледа личната изгода, или най-малкото човекът, за когото си питала. Това е много далеч от всичко нормално. Забрави за уточняващи карти, изпод вола теле няма да изскочи!

Линк към коментар
Share on other sites

............Мисълта ми беше дали има по вече в комбинацията потайност от негова страна или нежелание за общуване...... явно ще трябва да тегля още карти , уточняващи.

Ще подкрепя мнението на Lifetime. Мисля по абсолютно същия начин. Няма смисъл от други въпроси. Тези ти карти са достатъчно ясни.

Не е моя работа, но жената по-добре да не тъжи за такъв тип. По-добре сама! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

След Висша Жрица, Кралица меча и Кралица меча, Кула, а и Кралица меча, Смърт идва ред на следващата повтаряща се комбинация при мен. Жрицата и Императрицата. Повтаря се на всякакви въпроси свързани с мен. Попитах нещо за бъдещето ми картите бяха Колелото на съдбата, Жрицата и Императрицата. Няма намесен друг човек във въпроса ми. Объркана съм защото тези две карти са доста различни. Едната е пасивна и по-скоро се отнася до вътрешния свят на човека, а другата обратното.

Какво значи за вас тази комбинация Жрица, Императрица?

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна за мен жрица и императица дават цялостност, завършеност на нещо, най вече като образ на жена. Иначе просто укпешно развитие по даден въпрос.

Прочетох че за някои означава и майчинство. Но за мен е както казах майчинството във всеки един смисъл на "пълнота "

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Какво бихте казали, относно тези карти

АСО ПЕНТАКЛИ, КРАЛИЦА МЕЧОВЕ, ДЕВЯТКА МЕЧОВЕ

Въпросът е - Ще постъпя ли правилно, ако се завърна да живея в родния си град?

Как мислите? - да разбирам ли, че едва ли не това ще е като "смъртна присъда" за мен?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви покажа едни интересни карти.

Какво иска този човек в момента за себе си? - 5 пентакли, Слънцето, Дяволът.

Задавам този въпрос, защото нещата при този човек (като при много от нас) не са розови. То си личи по картите. Приличат на безкраен кошмар извън човешките способности нещо да се промени. Временната надежда 5 пентакли да прерасне в Слънцето се забатачва от Дяволът. Тук желанията не могат да бъдат осъществени и не могат да донесат радост. Каквото и да иска да се промени... Някак не може.

Линк към коментар
Share on other sites

След lifetime ще пусна и аз някои комбинации:

Луната, Влюбените, 6 жезли - въпросът е как определн човек ще се справи с доста на брой задачи следващата седмица?

Отшелникът, Ас жезли, 6 жезли - въпросът е защо този човек се притеснява дали ще се справи?

2 пентакли, 5 меча, 7 жезли - въпросът е защо и в двете по-горни комбинации се появява трета карта 6 жезли; т.е. какъв е генезисът й?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви покажа едни интересни карти.

Какво иска този човек в момента за себе си? - 5 пентакли, Слънцето, Дяволът.

Според мен този човек има големи желания, очаквания, но и голям страх при осъществяването им. Да не мисли за някаква промяна в живота му? Нещо такова ми хрумна.

Страхът си налага самия той. Може би си мисли, че не би се справил. Нежелание да се пребори с каквото и да е. И това си е път наложен от него самия.

Сам ли е този човек? Като гледах тези карти ми изникна пред погледа скитащ сам човек. Самотен. Дори и да има много хора около него, той е пак сам.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам и аз една комбинацияsmile.gif.

Ще се осъществи ли една сделка с продажба на земеделска земя до 1 месец? Паж пентакли, 3 пентакли, 6 пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

След lifetime ще пусна и аз някои комбинации:

Луната, Влюбените, 6 жезли - въпросът е как определн човек ще се справи с доста на брой задачи следващата седмица?

Отшелникът, Ас жезли, 6 жезли - въпросът е защо този човек се притеснява дали ще се справи?

2 пентакли, 5 меча, 7 жезли - въпросът е защо и в двете по-горни комбинации се появява трета карта 6 жезли; т.е. какъв е генезисът й?

С 6 жезли като резултат трябва да се справи доста добре, да успее. Колкото до това защо се притеснява, впечатление и в двете комбинации прави не само 6 жезли на трета позиция, но и двата големи аркана на първа, и то не кои и какви да са, а Луната и Отшелникът. Те ми говорят за това, че притесненията му са свързани не само с конкретната работа, тук има обхванати и други сфери от живота, и не от сега. Емоционалният свят на човека е засегнат, проблемите не са от битово естество (поне не само).

Човекът като цяло ми се струва обезверен и демотивиран до скоро, което се потвърждава и от третата комбинация - започва с 2 пентакли, тоест, настъпила е промяна, в следствие на която се осъществява 6 жезли в лицето на 5 меча и 7 жезли. Във всичките карти има живот, има импулс, борба, мотивация. Независимо от всичко досега, личният стремеж за справяне променя проблема и го прави решим с цената на всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Луната, Влюбените, 6 жезли - въпросът е как определн човек ще се справи с доста на брой задачи следващата седмица?

Отшелникът, Ас жезли, 6 жезли - въпросът е защо този човек се притеснява дали ще се справи?

2 пентакли, 5 меча, 7 жезли - въпросът е защо и в двете по-горни комбинации се появява трета карта 6 жезли; т.е. какъв е генезисът й?

Човекът се притеснява, защото не е достатъчно уверен, че може да се справи с всички задачи. Все едно някой гони някакъв краен срок и е притиснат от всякъде. Отделно има и други неща, които трябва да свърши. Ти питаш защо 6 жезли присъства и в двете комбинации. Защотооо :) ще се справи успешно с всичко, въпреки че му изглежда сложно (5 меча). Той има достатъчно сили да го направи (7 жезли). Отшелникът като го видях си помислих, че това са стари неща които вече наистина трябва да се свършат. Може би са били отлагани дълго време.

Дано поста ми не е много объркан! :) Не знам ... това ми хрумна!

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам и аз една комбинацияsmile.gif.

Ще се осъществи ли една сделка с продажба на земеделска земя до 1 месец? Паж пентакли, 3 пентакли, 6 пентакли

Ами да, 3 пентакли е сделка, буквално, 6 пентакли - резултатът от нея :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви покажа едни интересни карти.

Какво иска този човек в момента за себе си? - 5 пентакли, Слънцето, Дяволът.

Според мен този човек има големи желания, очаквания, но и голям страх при осъществяването им. Да не мисли за някаква промяна в живота му? Нещо такова ми хрумна.

Страхът си налага самия той. Може би си мисли, че не би се справил. Нежелание да се пребори с каквото и да е. И това си е път наложен от него самия.

Сам ли е този човек? Като гледах тези карти ми изникна пред погледа скитащ сам човек. Самотен. Дори и да има много хора около него, той е пак сам.

Аз съм съгласна с теб - на пътя на промяната е, да, търси я от доста време (5 пентакли), може би наистина си мисли, че няма да се справи, няма вяра... Тъжно, помрачено Слънце.

Има като че ли в Дявола едно напомняне от миналото, емоционалното минало, което те смачква и изпива. Дори и като външно влияние, Дяволът те изяжда отвътре.

И е самотен, да. Почти при всички случаи, без значение къде е и с кого е. Все е така.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

След lifetime ще пусна и аз някои комбинации:

Луната, Влюбените, 6 жезли - въпросът е как определн човек ще се справи с доста на брой задачи следващата седмица?

Отшелникът, Ас жезли, 6 жезли - въпросът е защо този човек се притеснява дали ще се справи?

2 пентакли, 5 меча, 7 жезли - въпросът е защо и в двете по-горни комбинации се появява трета карта 6 жезли; т.е. какъв е генезисът й?

По първата комбинация мисля, че ще се справи, но не му е ясно точно как. Имал ли е избор, примерно да се откаже да ги изпълнява? Някакви трудности да е имал досега с работата? Добре ще се справи.Изненадващо за него бих казала.

По втората - много мисли този човек. Има някаква идея как ще се справи с всички тези задачи и то успешно. Като че ли досега е бил по-далеч от тази работа, която има да върши сега. Мислил е и за нещо друго.

По третата - този човек досега е имал застой за развитието на нещата му. Има ли замесен тук някакъв човек? Неприязън към него. Недоволство някакво пак към него. Но този човек ще се бори има силата да се справи и увереността в себе си. Борбен човек.smile.gif.

Като гледах тия карти през цялото време ми минаваше през ума, че има и нещо друго, не е само това проблема на този човек, което отразяват картите. На мен Отшелникът ми говори за оттегляне на този човек от нещо. Време в което той е премислил някои неща. Неяснотата е останала в миналото, а сега е времето на борбата да се справи с проблемите си и ще успее.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Сториха ми се интересни тези комбинации и затова ги споделям с Вас, а самата ситуация не е ясна на човека на който съм гледала.

Каква е причината за държането на един един мъж към една жена? Паж на чашите, Влюбените,3 жезли.

Моето тълкувание е , че този мъж е много емоционално незрял. Неспособен да избере нещо. Изправен е пред избор. Има намерение за нещо, но е неспособен да го осъществи. Като цяло - човек на който не може да се разчита.

Ще си замине ли този човек за /град/ до 2 месеца?

8 жезли, Справедливост, 4 чаши. Променливи са му желанията, днес едно, утре друго. Всичко това се случва не за първи път. Чувства се неудовлетворен. Не знае какво иска.

Според мен няма да замине, но ще се радвам да споделите и Вие вашите мнения.:)

Здрасти, Жур :)

За съжаление и двете комбинации от карти са от регистъра на несъбитийните карти; положението отдавна е такова, каквото е - всичко се движи по повърхността и по линията на най-малкото съпротивление. Като видях и двете комбинации, независимо от конкретните въпроси, се появи картата Обесеният като обобщение на всичко. Защо се държи така с тази жена ли? Ех, ако и той знаеше ... Дали ще замине - ами би трябвало да замине, но някак и това няма особено значение: важното е този човек да се чувства необезпокояван. Има планове, но не и сили да ги осъществи. Жалко за жена, ако е влюбена в подобен образ.

Давам обратна връзка за тези комбинации. Умишлено почерних тези думи, защото важното за този човек е да не го безпокоят за нищо, тотална безотговорност проявява този мъж., но както и да е.

Да, човека си е заминал, това разбрах вчера, не в рамките на срока за който съм питала аз, а малко по-късно.

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime , по повод въпроса, който си задал/а/ Какво иска този човек в момента за себе си? - 5 пентакли, Слънцето, Дяволът, виждам само един отговор и той е следният

Този човек за когото питаш страда ужасно силно от невъзможна любов, той се чувства като в пропаст и затова Слънцето му е така помрачено. Другото което е , точно това му страдание го подтиква към Дявола. Да, има известни страхове, но те не са всичко, човекът е готов на доста нечестни тактики, за да има това, за което страда, мъката го е докарала до там, че да помрачи мислите му. Никак не му е лесно и още щом му погледнах картите ми стана жал за него. Дано намери своя път и нещата да му се наредят!

Линк към коментар
Share on other sites

МОНА, нека дам и аз становището си по твоите въпроси

Луната, Влюбените, 6 жезли - въпросът е как определн човек ще се справи с доста на брой задачи следващата седмица?

Отшелникът, Ас жезли, 6 жезли - въпросът е защо този човек се притеснява дали ще се справи?

2 пентакли, 5 меча, 7 жезли - въпросът е защо и в двете по-горни комбинации се появява трета карта 6 жезли; т.е. какъв е генезисът й

Вижда се, че има известен страх, който обаче няма да бъде причина за отстъплението на този човек , дори напротив, това ще го мотивира към по - смели постъпки, след което той ще вземе най - правилните решения, в един момент пред него ще се отворят много врати, благодарение на Луната. Колкото и странно да изжлежда понякога нещата трябва да се объркат, за да се оправят. В конкретния случай страховете стават съюзник на човека и така нещата се нареждат по местата си .Тук човекът ще надскочи възможностите си, но то се вижда, че това е и неговата цел, той се бори за високо стъпало и ще го има, независимо на каква цена.

Притесненията на този човек идват точно от неговите амбиции. Тоест той толкова много иска да постигне това към което се стреми, че едва ли не на моменти губи вярата в себе си и го обземат страхове. Но той вече е положил основите на успеха си, така, че няма от какво да се притеснява.

6 жезли се повтаря, идвайки да каже , че успехът ще бъде на лице, въпреки игричките и ударите под кръста

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...