Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Демократично общество - мит или реалност?


Recommended Posts

преди 11 часа, АлександърТ.А. каза:

Това е човек съвестно изпълняващ ролята си

Този човек няма съвест. Роден в Киев. Вербуван в Москва. За него 80 процента от нас българите сме дебили. Типичен безсъвестен вестител на мрака, ненавиждащ поляци, украинци, българи и всичко славянско.  Господарите му московити не са славяни, а руско езични фини. Тука няма никаква емоция, това са факти.

"Обичайте всички, но не се свързвайте с тези, които не ви обичат. Всичко изпитвайте, но доброто дръжте. следвайте пътя на любовта, ако искате правилно да се развивате. " /Посвещения в живота, Беинса Дуно/

Линк към коментар
Share on other sites

Quote

Това е човек съвестно изпълняващ ролята си

Съгласен да променя израза .Не съвестно а старателно . Но не съм съгласен с обобщенията ти . Но няма значение .

Има значение всичко що е демокрация . Нали това е темата . Например ,  смяната на валутния борд , като влизаме в европейската обща валута (нали било същото ).И за това не се пита обществото , при положение , че няма заден ход . И Сегашния ни нищожен външен дълг ще се промени драстично , така че  внуците и правнуците да го плащат .Като решението го взима парламента на когото не вярват повечето от половината българи .А останалите 37% ли бяха, се надяват да се вземе разумното решение . По вероятно е Годо да дойде  , но вижте и тези изказвания .

 
 
Демокрацията , днешната форма на управление  , направи едно отдалечаване на ,,царя" от хората . Става въпрос за последния етап демокрация . Етапа на международните корпорации .Едва сега обикновенния човек , макар и гласуващ , може да не познава шепата хора дърпащи конците в регионален и световен мащаб . От тази позиция може да кажем , че връзката управляващ-управляеми е изтъняла до скъсване . Както виждаме от дискусиите за или против еврото в България .Обикновения човек , макар и да понася лично позитивите и негативите , не е причината за създаването му.. Да се уточня :) .Не благоденствието на малкия човек а управлението му , е мотива за общата , парична валута .Или с други думи , управлението следва интересите не на управляемите .Това е причината за театъра наречен политика . .
za Китай , Вацев , Сарииски и др. :
 
Линк към коментар
Share on other sites

преди 2 часа, АлександърТ.А. каза:

Съгласен да променя израза .Не съвестно а старателно . Но не съм съгласен с обобщенията ти . Но няма значение .

Лъжепрофесора старателно се опитва да внуши на българите, които счита за дебили, че извършването на военни престъпления е легитимно. Сега всяка една държава  в света с демократично управление е в правото си да предприеме наказателни действия срещу този тъмен субект. Скандално е в сайт посветен на Учителя да се появява подобна пропаганда, представляваща престъпление срещу човечеството и човечността.

Линк към коментар
Share on other sites

royalrife   Ще поясня моя стремеж , изразен тук с отношението към войната , със следния цитат:

,,Та казвам сега: С бъдещето се занимава вярата. С миналото се занимава науката, а с настоящето се занимава Любовта. Задават някои въпроса: „Защо трябва да го обичам?“ Защото аз не съм срещал учен човек, който да даде точно определение, точно да каже защо трябва да обичаме, конкретно. Защото за мене този въпрос е тъй ясен, като белия ден. Ти като кажеш обичаш, ще се ползуваш сам. Като обичаш, ще живееш. Като престанеш да обичаш, ти ще умреш, нищо повече. Той казва, че не ме обича. Ако той ме обича, той ще живее. Ако той не ме обича, той ще умре. Ако аз го обичам, ще живея. Като престана да го обичам, ще умра. Следователно, защо трябва да обичаш? За да живееш. Защо той трябва да те обича – за да живее. Тъй е сложен въпросът. С едно ядене живот не става. Той е един вътрешен процес на Божествения свят. Новите хора, в новите времена трябва да научат онази динамическа любов, Божествена любов в света, която любов ще премахне всичките отрицателни черти" (от беседата ,,Който знае и който не знае ")

 А за професора мога само да тълкувам това което чета и виждам .Дали е вярно , невярно или отчасти всеки сам да си преценява и не давам мое мнение .Само че ми харесва , оставяйки на другите да решат какво ,защо и т.н. . Но ти с упорството и постоянните обиди явно желаеш да кажа какво мисля за твоето писане . Думите които използуваш като лъжепрофесора както и неподкрепените заключения от никакви факти , само показват емоционалност , а не трезв разум .

Например . Казваш че агитирам . И твърдиш неверни неща . Дори и в това мнение въпреки черногледството пак не е вярно че защитавам някого или нещо , :) Защото това ще твърдиш , Въпреки думите ми , че всеки прочитайки написаното да си вади заключенията , или да каже тук без да се НАЛАГА , или сърди на различните мнения .Точно това е демокрация --Свободното словоизявяване .Без обиди .

Човек първо трябва сам да се поправи , което се опитвам да правя и споделям тук .За другите не нося отговорност .Означава че всеки който греши , ако може да му се покаже , но той сам си поправя грешките . Ние като отделни божии творения имаме задължения само към Твореца и не можем да поправяме творението/другите , освен ако Твореца не реши това .

 

Линк към коментар
Share on other sites

 royalrife ,  Не това за което говориш не се нарича демокрация . Демокрацията , що е то . Има добри мнения в темата за нея .Твоите думи повече ми напомнят за естествения природен ред .

7 hours ago, royalrife said:
Oпростяването не може да реши проблемите, пред които са изправени съвременните демокрации. И защо е това? Е, защото опростяването винаги е свързано с идеи. Имаме представа, че светът функционира по този начин и следователно това ще реши проблема. Винаги става въпрос за идеи. Някой има идея, която смята, че трябва да бъде всеобщо приета и призната и със сигурност включена в законите на обществото, тогава ще решим проблемите си. Какво пренебрегва това мислене? То пренебрегва един много прост факт. Целта на демокрацията не е да решава проблеми. Целта на демокрацията е едно и само едно нещо, хората – не идеи, не проблеми. Защото какво правят идеите? Идеите определят проблемите и след това определят решенията. Но  хората не са проблем. Това е осъзнаването, до което трябва да стигнат демокрациите. Хората не са проблем за демокрацията. Хората са целта на демокрацията. Целта на демокрацията е да помага на хората да растат и да се повишава тяхната осведоменост. Не е да се решават проблеми чрез убиване на хора или като се забранява това или онова. Цялата цел на демокрацията са хората, всички хора. Целта на диктатурата е в известен смисъл и хората, а именно или диктаторът, или малък елит около него, където широкото население е просто роб за изпълнение на амбицията на диктатора. Но целта на демокрацията е всички хора, повдигането на всички хора, което в крайна сметка е повишаване на тяхното съзнание. Но въпреки това, това, което може да се разбере под демокрация, е, че целта на демокрацията е да се грижи за хората. Когато имате хора, които са в това черно-бяло мислене, както можем ясно да видим, въплътено от Путин, те не се интересуват от хората, поне не и от мнозинството от населението, те са просто инструменти. Няма значение колко руски войници са убити в Украйна, стига той да постигне целта си, за да може да запази лицето си и да каже: „Не беше грешка да вляза там, защото постигнах нещо важно за Русия. Завладях този регион на Украйна. Е, трябваше да го унищожа и да изравня всички сгради със земята, за да го направя, но все пак постигнах нещо важно за Русия. Не им пука за хората. Защото Путин и други като него  ги е грижа само за себе си. Това е антидемократично. Демокрацията се грижи за хората – всички хора. И следователно демокрацията не може да гледа на хората като на проблем, който трябва да бъде решен.
Обществото е тъкан, едно цяло и не можем просто да изолираме един проблем и да мислим, че можем да го решим. Трябва да погледнем контекста, да разгледаме връзките и да видим: Какво трябва да направим, за да променим наистина обществото? Какво трябва да направим, за да помогнем на всички хора?
 

Демокрацията е също идея . Основен конкурент на комунистическото общество . То и за това бе така привлекателно медиино оформена .Като се сочеше първоначалния извор--древна Гърция .А там ако не се впускаме в подробности имаше ,без да смятаме децата и жените и много безправни .

Но днешното общество никой не се примирява да е безправен .За това управляващите използуват различни методи за налагане на власта си . И не аз , а редица мъдреци  сочат сверата на манипулация за управление на хората . Има различни методи да се накарат хората да мислят подходящо .Първоначално беше рекламата . Сега всичко е реклама . С тебе уж не се разбираме . Но в същност аз говоря само за пропуските в медииното пространство с подозрението че искат да ни втълпят определени неща . А ти си приказваш друго нещо . Колко лош бил Путин .Е ми добре .

Ето цитат от днешната беседа включващ и демокрацията като обикновенна човешка идея .

Quote

Всичко в света има своя цена, но съвременният човек не оценява онова, което има. Това неоценяване произтича от три причини: Първата причина е, че той не оценява, той не познава Бога, както трябва. Втората причина е, че той не познава ближния си, както трябва, и третата причина е, че той не познава и себе си, както трябва. От хиляди години насам човекът е работил изключително само за себе си. От това едностранчиво разбиране са произлезли всички противоречия в самия човек, както и в народите, които са съставени от същите хора. Днес всеки човек, религиозен или светски, като говори за Бога, употребява името му само като предлог за постигане на някоя своя цел. Там се зараждат всички противоречия. Всеки се оплаква, че глава го боли, че корем го боли, че краката или ръцете го болят, че обуща или дрехи няма, че юрган няма, че къща и пари няма, че деца няма и т.н. Всеки говори за своя личен живот. Когото срещнеш днес, от единия до другия край на земята, всеки говори само за себе си. Всеки говори в какво вярва. И неговото вярване е на лична почва. Понеже всички хора работят само за себе си, в света съществува един недоимък. Всеки гледа да вземе повече, отколкото може да употреби.  Истинският човек 1939

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, АлександърТ.А. каза:

С тебе уж не се разбираме . Но в същност аз говоря само за пропуските в медииното пространство с подозрението че искат да ни втълпят определени неща . А ти си приказваш друго нещо . Колко лош бил Путин .Е ми добре .

Преди да започне инвазията,  правителството на Росийската федерация твърдеше многократно, че няма намерение да нахлуе в Украйна. Че струпването на сили е просто военно учение. И че именно западната пропаганда направи да изглежда, че Русия ще нахлуе.   Дезинформация и лъжи на росийската пропаганда,След това, дори след началото на инвазията, те казаха, че не са имали намерение да убиват цивилни, да унищожават цивилна инфраструктура или да унищожават жилищни сгради или дори други невоенни цели. Разбира се, знаем, че инвазията се е случила, въпреки отричането. Знаем, че има системен обстрел на гражданска инфраструктура, на жилищни сгради, болници, медицински заведения,  системно са унищожавани цели градове. Професор Иво Христов обаче не е доволен от мащаба и темпа на унищожение. Професора  се чуди защо втората армия в света за цели шест месеца е разрушила толкова малко от инфраструктурата на Украйна. Росийската пропаганда твърди, че не руските военни са унищожили цивилни сгради и инфраструктура в Украйна. Не, това е украинската армия, която разрушава собствените си сгради и инфраструктура. Искат да повярваме, че атаката от 200 хиляди чуждестранни войници не е причина украинската армия да използва своите оръжия и запаси от боеприпаси, за да стреля по руските нашественици,вместо това украинците стрелят по собствените си сгради. След това видяхме разкриването след изтеглянето от региона на север от Киев на систематичното убиване на цивилни, отвличането на цивилни, държането им в плен, измъчването им,удряне по телата им, така че няма място, което да не е бито. Системното изнасилване на жени и дори поставянето на капани на жилищни сгради след оттеглянето им. Росийската пропагандна машина твърди: всичко това било инсценирано. Сякаш това може да бъде инсценирано от армия, която се защитаваше, висеше на косъм, докато руснаците се изтеглиха. Видяхме международни експерти по военни престъпления, които дойдоха да разследват района. Видяхме доклади  от страна на надеждни международни организации за систематични нарушения на правата на човека. Ние, които вярваме на тези доклади, навярно сме от онези 80 процента от българите, които  професор Иво Христов счита за дебили. Е ми добре. Сбогом. Един дебил по-малко. И това е нещо.
Линк към коментар
Share on other sites

Бе интересно да се наблюдават нашите медии след взривяването на ,,Кримския мост". По една телевизия Няма да казвам коя , щото да не обвинят редактора  , че не е подредил предаването както са му казали  .

Та гледам и слушам водещите , за мащабния ракетен обстрел на целия град .Положението е страшно  има много човешки жертви и разрушени згради . Изброяват кои згради .После пускат коментари от мястото на събитието  . както и изказвания на още няколко специалиста по международни политики .Всички говорят за жертви , като един каза само жертви без никакво уточнение , другите споделят различни неща : много загинали , множество пострадали . Но един даде инф. че има четирима тежко пострадали .

Другото интерсно бе отговора на въпроса за бомбоубежищата , влизането и излизането и нарушен ли е трудовия процес . Та отговора бе ,че като обявят въздушна тревога се влиза и стоят там по 2 до 3 часа .А бомбардировките са само сутрин и има по 3 или 4 тревоги .

Объркан съм , една сутрин колко часа има ?Не е ли като влезат и са там почти цял ден .?

Значи съм съгласен , че хората са шокирани и говорят под стрес .Но после от медиите без да уточнят информацията я разпространяват . И е ясно че просто потдържат ,,супер интереса " , а че не е  точна няма значение .

Но това . както и няколкото предишни отговора не са ли за темата третираща  медиите .Щото информазиите на royalrife  ги гледам само по централните радио и телевизионни канали . Точно тези , с политически правилната ориентация .

ПРОБЛЕМА е ,че ние би трябвало да гледаме зад фасадата .А най простия начин е да се следят противоборстващите и по възможност на живо .Иначе сме в залата и от нас се очаква да ръкопляскаме не за усърдието на актьорите . А на обясненията на говорителите .

пп   интересно е че се говори за помощи , за Украйна  а почти не се дискутира според мен важния въпрос ---за бежанците от Украйна .Там трябва да се работи от държавата  , А не да чуваме как доброволците измиват срама на чиновничеството 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
В 5.11.2022 г. at 9:58, royalrife каза:

Лъжепрофесора старателно се опитва да внуши на българите, които счита за дебили, че извършването на военни престъпления е легитимно. Сега всяка една държава  в света с демократично управление е в правото си да предприеме наказателни действия срещу този тъмен субект. Скандално е в сайт посветен на Учителя да се появява подобна пропаганда, представляваща престъпление срещу човечеството и човечността.

 

В 6.11.2022 г. at 10:44, АлександърТ.А. каза:

 А за професора мога само да тълкувам това което чета и виждам .Дали е вярно , невярно или отчасти всеки сам да си преценява и не давам мое мнение .Само че ми харесва , оставяйки на другите да решат какво ,защо и т.н. . Но ти с упорството и постоянните обиди явно желаеш да кажа какво мисля за твоето писане . Думите които използуваш като лъжепрофесора както и неподкрепените заключения от никакви факти , само показват емоционалност , а не трезв разум .

Това е престъпление да се бомбардират мирни градове

Това го казва не royalrife, не украинската пропаганда, не американската пропаганда. Това го казва високо уважаван росийски експерт, който не изпитва ни най-малка симпатия към украинския народ. Професор Иво Христов обаче твърди точно обратното. Кой от двамата лъже ? Аз залагам за лъжепрофесора Иво Христов. Тук няма емоция, а само трезв ум.

Линк към коментар
Share on other sites

Престъпление е да се бомбандират всякакво градове на хора от хора .Изобщо е прстъпление да се съкращава живот .Само Бог дава живот и взима живот правомерно .И до сега не съм видял тук , някой да твърди обратното .И ако прегледаш спокойно това което съм пуснал (клиповете) , ще видиш , че никой не призовава за война .Всичките твърдения са постфактум , за вече станалата война .Това са обяснения за причините довели до нея . До колко са истинни е отделен въпрос .

За Русия няма какво да се говори , то е ясно , че влезе в капана на братоубииствената война .И тя е губеща нищо че сега може и да не се вижда .  Но тъй като живеем в Европа и сме една общност , Не мога да си затварям очите какво правят нашите , за лъжите , лицемерието , двойния аршин с който се разглежда всичко .За това пускам тук клипове изпълнени със здрав разум или поне със алтернативи неприемливи за официалните медии.. 

Преди година , някъде , гледах клип диспут на един бивш военен , сега външнополит. коментатор . Беше с една наша посланничка , Онази , която няколко пъти я хванаха да краде .Разговор не се получи защото тя искаше да се коментират само някои неща и то само по точно определен начин , Все едно е пред компютъра сама и се сърди ако машината не показва желаното ... Като в сегашния парламент , Не се търси решение , а всичко е само реклама . Както е масмедииното пространство изпълнено само с лозунги и критики .Като че ли зрители и читатели са тинейджъри и от емоции нямат време и възможност да мислят .

Няма лошо да се спре човек на една добра кауза , като да се защити някой . Но ако е извън здравия разум разглеждащ цялата картина ? Не само последиците ... Защото войната се подклажда от преди 2014г . Така , по същия начин ,са съдили вещиците през средновековието .

И най важното , няма лошо в противополюсните мнения . Лошото може да се появи в резултат от тях , когато не се търси разбирателство .Това е разумното да се намират общите добрини .Напр.Защо не се сътояха , вече двата опита на Турция за намиране на решение .Не се намериха решения де .

 . ПП  на друг език избягвам да коментирам :) . Виж с тебе уж едно четем а различно го виждаме . А какво остава ако единия е на друг език .Гарантирано неразбиране .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, АлександърТ.А. каза:

Не мога да си затварям очите какво правят нашите , за лъжите , лицемерието , двойния аршин с който се разглежда всичко .За това пускам тук клипове изпълнени със здрав разум или поне със алтернативи неприемливи за официалните медии.. 

 

преди 8 часа, АлександърТ.А. каза:

 Виж с тебе уж едно четем а различно го виждаме

Даже росийския експерт е наясно, че  за такива неща, като бомбардиране на мирни градове не трябва дори да се споменава. Какво казва българския професор Иво Христов - странна война се води в Украйна, защото видите ли за шест месеца не е разрушена инфраструктурата на страната и сега внимание, това  разрушение според лъжепрофесора е легитимно и войната няма да изглежда вече странна, а ще си бъде вече съвсем нормална война.

Странното е друго.  Открито човеконенавистническа пропаганда се публикува в сайт посветен на Учителя. Никакъв здрав разум не може да се съгласи с подобно нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_163:

Quote

човеконенавистническа пропаганда 

:3d_142:

Може ли малко обяснения , не лозунги . Щото само тълкувания даваш , не факти .

Или не разграничаваш фактите от тълкуването им ?Покажи ми че се заблуждавам .И не ме карай да защитавам човек когото не харесвам но уважавам .Защото това се вижда повърхностно.

Повтарям . В клиповете има само някакви обяснения за причините на случващото се . И следното е факт---,,странна война се води в Украйна, защото видите ли за шест месеца не е разрушена инфраструктурата на страната"И човека пояснява разликата между война ,каквато е имало по света и десегашната .По точно казва че при всички войни воюващите са се стремели да разрушат всичко важно и колкото може повече военна сила на противника .До като до разрушаването на моста е нямало такива разрушения .Нищо повече .Това са факти , каква пропаганда бълнуваш ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Ето демокрация :

 

г-н Марков не дава точни факти и за това ето малко такива :

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

royalrife         не мога да те разбера .Възхищаваш се и показваш цитати на Учителя за благоста , добродетелта ,безкористието и всички производни на Любовта .В някои случаи си реагирал с думите ,,Бог ще даде справедливост на когото каквото е заслужил ".  Но  се увличаш от отмъщението , чиято основа е озлоблението .С какво е по различна несправедливоста в Украйна с която и да е друга постоянно проявяващи се в обществените отношения .Защото каква е разликата м/у това да убиеш някого или да го заробиш до живот .Това са два , разбира се различни гряха .И двете са голями грешки .Причинената мъка на заробения  е голяма  за цял живот , на убития също е голяма но за кратко  .Ще дам един анекдот за насока

,,Коги прочетох съдържанието на кроасаня , реших , че а по-добре да едем от найлоня ."

Човечеството е в процес на заробване .Храната става все по- изкуствена , културата опитват да извратят ,медицината стана смешна , образованието е на доизживяване ..Заробват хората като ги отучват да мислят като не им дават възможност да се научат .Тези всичките факти са първопричина за мъката днес в Украйна .А създадоха тази война за да ни будалкат и има какво да се занимаваме , а те да са герои ,застъпници на правото което винаги нагаждат според интереса си . И не им пука за жертвите стига да има екшън и светът да се занимава с Путин , не с истинските проблеми които те създадоха .Създадоха с алчноста си ... А крокодилските сълзи са съвсем естествени за днешните ,,средновековни езуити" .Защото сълзите са ,не за страдащите .А защото може да не им повярват и не се включат в кървавия екшън .Има ли война има и жертви и обикновения човек винаги е жертвата .Разделиха Германия , Виетнам ,Корея ,и много още без да споменавам България . Защото още не сме се измъкнали от глупоста да сме войници с пушки вместо войни на Христос .Вместо да учим другите на новото Божествено учение , ние се подлъгваме от празните приказки на римското право .Това право което до сега не е оправило света и не може да го оправи .Защото не думите са грешни . Грешното е че са кухи , без съдържание . Както ние имаме израз за закона ,,врата в полето "

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Демокрацията и свободата на словото са мит отдавна. И не го казвам аз, коя съм .... Великият за всеки филолог - Ноам Чомски, написа за всичко съвсем честно и професионално. Отдавна... Сега берем плодовете на това, за което той ни предупреждаваше преди 30 години... 

Корица

Интересно и полезно четиво за всички, които мислят така, както им "заповядват" медиите.... 

https://chitanka.info/text/8935/4#textstart

Линк към коментар
Share on other sites

В 30.11.2022 г. at 11:48, АлександърТ.А. каза:

Повтарям . В клиповете има само някакви обяснения за причините на случващото се . И следното е факт---,,странна война се води в Украйна, защото видите ли за шест месеца не е разрушена инфраструктурата на страната"И човека пояснява разликата между война ,каквато е имало по света и десегашната .По точно казва че при всички войни воюващите са се стремели да разрушат всичко важно и колкото може повече военна сила на противника .До като до разрушаването на моста е нямало такива разрушения .Нищо повече .Това са факти , каква пропаганда бълнуваш ?

Повтаряй, повтаряй. Може още някой да се върже, че професора не лъже като казва, че унищожението на гражданската инфраструктура на Украйна е легитимно.

 

В 28.11.2022 г. at 22:30, АлександърТ.А. каза:

Престъпление е да се бомбандират всякакво градове на хора от хора

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 часа, АлександърТ.А. каза:

И не им пука за жертвите стига да има екшън и светът да се занимава с Путин , не с истинските проблеми които те създадоха .

ПУТИН МЫ ТЕБЕ НЕ СКОТ! МАТЬ РФ

Линк към коментар
Share on other sites

Немога да си преведа тази псувня лие ?

Но благодаря за възможноста да си припомня нещо от Щайнер казано за първата световна и валидно и до сега .Човек в миналото беше невежа , а  сега е глупав .Разликата е че вече  има знанията , има възможностите , но поради мързел или др. не се ориентира в реалното .Сега всички са за мира , за взаймопомоща , направо християни отвсяка страна . Но когато някой направи золум и започне война се забравят лозунгите и се разделят на глудници грабвайки пушките . И какво значение има как ще наречеш призива за огън по врага .За това мъдреците казват че още няма истински християни и тепърва с делата си ще ставаме такива ,Да примера на Каин и Авел , е пример какво не трябва да правим .Защото Христос е оставил Бог да реши и отсъди , не ние да се убиваме .

И е грозно да се оправдаваме че някои нещо е казал , за да вадим пушкиите . Всяко такова действие е против Христос .А свободата ни е да се избием . А Той ще защити своите които настояват за мир и отказват да се избиват .

Да грозно е ако сме равни . Но към децата  може да сме по снисходителни и оправдателни .Но това си е наш проблем и го снемаме от плещите като предупреждаваме за опасностите които си навличат войнолюбците .

Та Щайнер бе написал --Едва ли днешния кървав хаос може да премине в по-добър хаос . Защото ако през следващите години , ние не постигнем нищо и останем пасивни зрители на войнстващия и триумфиращ материализъм , ако човшкото съзнание остане в своята дълбока духовна дрямка , ако на тази основа възниква още и яростна борба за материални блага и стимули , за мнозина тази е основната представа за мира . В този случай хосът и разрушениата няма да изчезнат от лицето на земята .  Единственото с което човек може да промени нещата е да изработи в себе си представа за духовния свят . И само тогава , човек в зависимост от своя принос , може да напредва в еволюцията .

Разбираш ли  royalrife , че няма значение от оправданията  , че има много лоши по земята .Въпроса е ти къде си ще се включваш ли редиците на тези с пушките или ще се учиш от нашия най велик Учител Христос ..

И сега ако не разбираш какво опитвам да кажа , направо не знам ти ли си които пише . :)

пп    Оставам на тебе да извадиш цитати от Дънов , подходящи за случая . Преди се справяше добре .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

АлександърТ.А.,

Голямо нахалство ще е от наша страна

В 1.12.2022 г. at 18:36, АлександърТ.А. каза:

да учим другите на новото Божествено учение

"Не ставайте учители на хората". "Кой как живее, това е негова работа - не съкращавайте разстоянието помежду си". /Проява, връзка и причина, Беинса Дуно/

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Ученисто е дадено на българите със зръката да го споделят със всички хора .А че тебе не ти идва това , е , че не съм се изказал добре . Но така е , учим се в движение . :( 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 10 часа, АлександърТ.А. каза:

учим се в движение .

Това не отменя задължението да сме точни в изказа си. В противен случай много трудно  ще се разбираме. Да си ученик, това е е незавършен процес. Да си учител, това е завършен процес. Това са два коренно различни процеса. Това е ясно като бял ден.

Думата "споделям" е преходен глагол от несвършен вид. В речника на българския език, за значението на думата пише :

1. Какво. Разкривам свои съкровени мисли, чувства пред друг, за да получа съчувствие, съвет. Споделям тайните си с майка си. Споделям всичко със сестра си.
2. Мисля или чувствам еднакво. Споделяме едни и същи грижи. Споделяме революционни възгледи.
3. Какво. Деля, използвам общо с друг. Споделям трапезата и. Споделя леглото му.
4. Какво. Правя достояние, предавам опит. Споделям опит.
5. Разг. Казвам, разказвам.

Очевидно е, че само т.4 и т,5 отговарят до известна степен на израза : "да го споделят с всички хора". Опитваш и споделяш. С кого ? С този, който може да разбере,това което споделяш и да го оцени. Не с всички хора. Между хората има болни, гладни, жадни,и с всякакви други грижи. Ние ще им казваме, разказваме за Божественото учение, но тях друго ги мъчи в момента и резултатът от нашето споделяне с тях може да се окаже плачевен и за двете страни. Защо? Защото не сме били внимателни към такива хора.

Линк към коментар
Share on other sites

В 1.12.2022 г. at 18:36, АлександърТ.А. каза:

 

Човечеството е в процес на заробване .Храната става все по- изкуствена , културата опитват да извратят ,медицината стана смешна , образованието е на доизживяване ..Заробват хората като ги отучват да мислят като не им дават възможност да се научат .Тези всичките факти са първопричина за мъката днес в Украйна .А създадоха тази война за да ни будалкат и има какво да се занимаваме , а те да са герои ,застъпници на правото което винаги нагаждат според интереса си . И не им пука за жертвите стига да има екшън и светът да се занимава с Путин , не с истинските проблеми които те създадоха .Създадоха с алчноста си

 

 

"Я люблю своего папу" -В путинска Россия днес е престъпление да обичаш баща си

Кой даде заповед за започване на специалната военна операция в Украйна ?:

а) те

б) Путин

Верният отговор е, сега затаяваме дъх, леко колебание, и все пак, да верния отговор е б) Путин , но "създадоха тази война за да ни будалкат и има какво да се занимаваме" те.

Какво излиза ? Путин е таен агент на те. И много послушен при това.

 

 

 

Редактирано от royalrife
Линк към коментар
Share on other sites

Quote

Моловете пращят ...

Май вече празниците се свързват само с надпревара за повече и повече под

аръци,които обаче не радват никого ..

Няма го веселото пламъче в очите на хората ,а само стпемеж към тежки и още по-тежки маси,но все по-сами..

Преди се събипаха по колкото се събепев в къщите и кипеше веселие,песни,танци в тесните панелки дори на стълбището ..

Не харесвам това ново и МОДЕРНО "ДЕМОКПАТИЧНО" време ,което сме уж снободни..

Ама от какво??

Липсва ми посрещането на НОВАТА ГОДИНА!!

Сега празници бол,но тържественост нула .

Не мога да цитирам но ще разкажа какво казва Щайнер за съвременната духовност у хората . Нали  духовноста е критерии за култура : 

Човечеството страда от много илюзии наследени от миналото . Преди те не са били опасни . Но в хода на времето стават все по опасни .Днес може да се каже че душите на хората са спящи . За това голямите проблеми на съвременноста остават неразбрани и  даже не ги забелязват .Учудващо е защо хората се вкопчват в малките а нямат понятие за глобалните промени . Причината е в дисхармонията между интелектуалното и морално развитие .Ако моралното развитие бе напреднало колкото интелектуалното , нямаше да се случат тези събития (световните войни).Тъкмо защото моралното развитие далеч изостава , интелектуалното развитие доби отенък на неморалност и предизвика този хаос в човешките отношения .

Колко е точно това за началото на 21 век .Има разлика , но голямата маса от хора се дели на червени и сини , демократи и либерали , и т.н. докато се стигне  до разделянето на Ние (добри) и Те(лоши )... :( И къде  е тук духъ ? Хареса ми една сентенция от филма ,,Снайперисти"   :  ,,Всички ние , независимо какво правим .Строим къща , любим жена ,нещо работим, сме потенциални воюващи . И всички воюващи ,независимо дали стрелящи или умиращи  сме обикновенни твърдоглавци ."

Линк към коментар
Share on other sites

Весели празници за всички посстарали се да се появи следния виц :

--Аз за един приятел питам . Ще може ли за новогодишната нощ на трапезата да има Руска салата ? При положение , че сме член на НАТО .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

препоръчвам да се изгледат не само тези , а всички клипове , обръщения .Те са изказана идея за духовната тъкан на обществения живот .Това са неща говорени и дочувани ,тук и там , само , като необяснени твърдения . На пример , знаем че е добре всеки да гласува , но и колко много не виждат смисъл в това усилие . В последно време навлезе понятието задкулисие , което като че ли измести твърдението ,че евреите ни управляват .Не е нужно да изброявам ,те са толкова много . И са интуитивното виждане на народа , необлечени в слово . :) 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...