Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Някой знае ли какво е да сънуваш, че те е ухапала змия? Снощи сънувах, че се изкъпах и след това си обличах официални дрехи за един празник, след което се видях с майка ми в едни двор и се появи една малка и тънка змия изпод краката на майка ми, която се насочи право към мен и ме ухапа по главата преди майка ми да я убие. Някой каза, че това е кобра и е много отровна. Но в съня си, макар и ухапан, не умирах, а продължих да живея. На всичко отгоре отнякъде се появи едно красиво бебе, което знаех, че е моето и го приспивах като го люлеех. Някой може ли да ми разтълкува този сън? Ще му бъда много благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей аз не разбирам от сънища, но питах защото в момента имам тази възможност т.е. има кого да попитам. Змията означава враг, а бебе означава грижи. Пази се през този ден някой да не ти навреди. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво е да сънуваш, че те е ухапала змия? Снощи сънувах, че се изкъпах и след това си обличах официални дрехи за един празник, след което се видях с майка ми в едни двор и се появи една малка и тънка змия изпод краката на майка ми, която се насочи право към мен и ме ухапа по главата преди майка ми да я убие. Някой каза, че това е кобра и е много отровна. Но в съня си, макар и ухапан, не умирах, а продължих да живея. На всичко отгоре отнякъде се появи едно красиво бебе, което знаех, че е моето и го приспивах като го люлеех. Някой може ли да ми разтълкува този сън? Ще му бъда много благодарен.

Конфликт - стар живот/нов живот. Борба, болка и страдание срещу светлина. Личен избор и усилие. Зор - но и верую. Себеоткриване - осъзнаване и преосмисляне на връзката "отрицание/утвърждаване".

Накратко - това, за което мнозина могат да ти говорят, но никой не би могъл да ти даде най-верния отговор, защото той е в теб.

Няма по-верен поглед от собствения.

Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да ми помогнете да разгадая нещо.Моят свекър почина 2007 година,много внезапно.От тогава много често го сънувам ,като в съня ми го усещам като жив.А последната седмица моят мъж каза че и той го е сънувал два пъти като възкръснал.(а той много рядко си помни сънищата).Преди не обръщах такова внимание на тези сънища,но това че зачестиха започна да ме притеснява.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ едно дете на 9 години, с което имам силна духовна връзка ме е сънувало така: омъжена съм, но мъжът ми ме е изгонил, аз и детето сме на улицата и нощуваме на открито; аз съм облечена в черни дрехи и продавам кукли ...

Като ми разказа съня си, малката Виолет ми сподели, че е изживяла истински кошмар и се е събудила през нощта с вик от ужас. Не сме се виждали с нея повече от месец, защото тя е в друг град, заедно с майка си; нямам идея как бих могла да тълкувам този сън, но не ми харесва някак ...

Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да ми помогнете да разгадая нещо.Моят свекър почина 2007 година,много внезапно.От тогава много често го сънувам ,като в съня ми го усещам като жив.А последната седмица моят мъж каза че и той го е сънувал два пъти като възкръснал.(а той много рядко си помни сънищата).Преди не обръщах такова внимание на тези сънища,но това че зачестиха започна да ме притеснява.

Добра нощ!

От първия ден на регистрацията си във форума ,съм абонирана за тази тема.

Зная ,че нищо незная със сигурност!,че то кой ли то знае :)

Интуитивно бих разчела съня така.

1, Ако приживе сте били в добри отношения със свекъра си / бащата/, чувствали сте обичта си един към друг и той ви е насърчавал-спомнете си за къкво и продължете вашия път напред към тази мечта

2.Ако приживе сте били в лоши отношения със свекъра си / бащата/,спомнете си страховете омразата и недоверието му ,които той е изпитвал към света и се опитайте да ги преодолеете

Тук и сега това е вашия свят/ живот!

Лека нощ!

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ едно дете на 9 години, с което имам силна духовна връзка ме е сънувало така: омъжена съм, но мъжът ми ме е изгонил, аз и детето сме на улицата и нощуваме на открито; аз съм облечена в черни дрехи и продавам кукли ...

Като ми разказа съня си, малката Виолет ми сподели, че е изживяла истински кошмар и се е събудила през нощта с вик от ужас. Не сме се виждали с нея повече от месец, защото тя е в друг град, заедно с майка си; нямам идея как бих могла да тълкувам този сън, но не ми харесва някак ...

Добра нощ Мона !

Споделиш с всички нас ,своята тревога .

Ти не се притесняваш за себе си -сънят говори на сънуващия.

Виолет , в досегашния си живото не е преживявала / изпитала/ усетила- омъжване / мъж- дете - изгонване --- Допълнени с краските - куклите които продаваш!

И въпреки всичко - вие сте на улицата и нощувате на открито!

Моето усещане е:

Тя се страхува , да не те изгуби !!!!

Улицата е поглед напред.

Откритото е свобода и възможност за избор.

Надявам се , моля се ,Виолет да е добре със здравето !

Ти най- добре знаеш как да и помогнеш , да я спасиш от ужаса.

Лека нощ

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ едно дете на 9 години, с което имам силна духовна връзка ме е сънувало така: омъжена съм, но мъжът ми ме е изгонил, аз и детето сме на улицата и нощуваме на открито; аз съм облечена в черни дрехи и продавам кукли ...

Като ми разказа съня си, малката Виолет ми сподели, че е изживяла истински кошмар и се е събудила през нощта с вик от ужас. Не сме се виждали с нея повече от месец, защото тя е в друг град, заедно с майка си; нямам идея как бих могла да тълкувам този сън, но не ми харесва някак ...

Душата ти плаче! Затова е в черно. Детето - чистотата/душата ти е бездомница.

Кой/какво я изгони от теб?

Сънят на детето е кристално ясен.

----

Благодаря на aorhama за разстрелващо точното тълкуване на моя сън! Това е! Накратко.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ едно дете на 9 години, с което имам силна духовна връзка ме е сънувало така: омъжена съм, но мъжът ми ме е изгонил, аз и детето сме на улицата и нощуваме на открито; аз съм облечена в черни дрехи и продавам кукли ...

Като ми разказа съня си, малката Виолет ми сподели, че е изживяла истински кошмар и се е събудила през нощта с вик от ужас. Не сме се виждали с нея повече от месец, защото тя е в друг град, заедно с майка си; нямам идея как бих могла да тълкувам този сън, но не ми харесва някак ...

Душата ти плаче! Затова е в черно. Детето - чистотата/душата ти е бездомница.

Кой/какво я изгони от теб?

Сънят на детето е кристално ясен.

Прекалено патетично тълкование на съня, според мен.

Детето днес ми сподели, че отдавна не ме е виждало и се страхува да не ме изгуби, това е. Плакала е неговата душа ...

Линк към коментар
Share on other sites

----

Тореро: Благодаря на aorhama за разстрелващо точното тълкуване на моя сън! Това е! Накратко.

Едно приятелско ръкостискане - нищо повече.

Случва се на всеки ... все някога.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Един сън който сънувах преди 10на дни и съм в негов "плен".

Аз съм в една огромна сграда/блок на около 30 етажа и много дълга, тя е построена в края на една скала, под нас е пропаст, около нас няма нищо само някъде са злите.

Поглеждам през прозореца и виждам на равни разтояния поставени деца на около 6 години, които се държат с ръцете си за первазите на прозорците. Децата се държат със сетни сили. Разбирам, че чрез децата злите искат да ни притиснат, накажат, манипулират, но децата го знаят и са поели безмълвно участта си. Там където съм има едно детенце, навеждам се, хващам го за ръце, а те са кухи от усилието няма плът в тях, разбирам че след още няколко минути всички децата ще паднат в пропастта защото няма плът която да ги държи. Издърпам го, прегръщам го, целувам го и го подавам на майка ми, която е с мен в стаята заедно с баща ми и един поднина, братовчед който не познавам. Докато майак ми го завива като бебе в едно одеяло ума ми трескаво мисли какво да направя за да спсиме повече деца. Неистово извиквам на братовчед ми да бягаме по коридорите и да викаме за да накараме повече хора да погледнат през прозореца си.

Събуждам се .... и още "нося" този кошмар в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Много силен сън Еси,аз не съм добър тълковател на сънища,но първото което ми дойде като импулс, е че това са неродените деца.Начинът, по който могат да бъдат спасени е друг,затова може би и усилията ти да ги спасиш са нечовешки.Видяла си един фрагмент от реалността ,която е чужда за много от нас човеците,но децата са на предела на силите си, това е истината.

Звучи тъжно,дано да греша.

Линк към коментар
Share on other sites

Много силен сън Еси,аз не съм добър тълковател на сънища,но първото което ми дойде като импулс, е че това са неродените деца.Начинът, по който могат да бъдат спасени е друг,затова може би и усилията ти да ги спасиш са нечовешки.Видяла си един фрагмент от реалността ,която е чужда за много от нас човеците,но децата са на предела на силите си, това е истината.

Звучи тъжно,дано да греша.

Нина, мнението ти за съня ми май се допълва до едно друго на Никола Дамянов - http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ost&p=74814

А аз си мисля сега (не че правя някакво откритие), че злото ни атакува чрез чувствено-емоционалната ни природа.

САЩ имат правило - с терористи не преговаряме!

Линк към коментар
Share on other sites

Нина, мнението ти за съня ми май се допълва до едно друго на Никола Дамянов - http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ost&p=74814

Не бях чела до сега по темата ,но определено има общо според мен. Защо идват при нас подобни сънища,с каква цел???Тези и подобни въпроси възникват в мен при подобни сънища,защото те разтърсват душата.Може би докато си ги задавам губя нишката ..... незнам.

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

Еси: Неистово извиквам на братовчед ми да бягаме по коридорите и да викаме за да накараме повече хора да погледнат през прозореца си.

Събуждам се .... и още "нося" този кошмар в себе си.

Прозорци - питам се, не са ли това душите ни?

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да ми помогнете да разгадая нещо.Моят свекър почина 2007 година,много внезапно.От тогава много често го сънувам ,като в съня ми го усещам като жив.А последната седмица моят мъж каза че и той го е сънувал два пъти като възкръснал.(а той много рядко си помни сънищата).Преди не обръщах такова внимание на тези сънища,но това че зачестиха започна да ме притеснява.

По принцип не пиша в тази тема ,но не знам защо попаднах точно на твоя пост :),затова съвсем неангажиращо искам да споделя.:)

Иска нещо да ви каже,попитайте го започвате да го сънувате все по често защото наближава или изминава 1 година,за него няма много време,той ще навлезе в следваща фаза.

Имах подобно изживяване с моя дядо ,но приключи в началните месеци ,тогава не можех да му кажа много.

С другия му внук въпреки че бяхме много далече го сънувахме ,че ни задава един и същи въпрос "Как да си отиде"беше затруднен.

Хубаво е да се внимава с контакта по време на съня,особенно ако усещането е неприятно ,за мен можеше да има фатален край ,отървах се само с временна парализа на лявата половина.Когато по късно се заинтересувах вече ми беше ясно ,що за сънища са това.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

didi_ts и Добрина ,благодаря ви за отговорите.Не знам дали нещата са чак толкова сериозни,но мисля че той наистина се опитва да ни каже нещо ,защото когато почина останаха много въпроси,а той не беше от хората които обичат да споделят.

Линк към коментар
Share on other sites

Един сън който сънувах преди 10на дни и съм в негов "плен".

Аз съм в една огромна сграда/блок на около 30 етажа и много дълга, тя е построена в края на една скала, под нас е пропаст, около нас няма нищо само някъде са злите.

Поглеждам през прозореца и виждам на равни разтояния поставени деца на около 6 години, които се държат с ръцете си за первазите на прозорците. Децата се държат със сетни сили. Разбирам, че чрез децата злите искат да ни притиснат, накажат, манипулират, но децата го знаят и са поели безмълвно участта си. Там където съм има едно детенце, навеждам се, хващам го за ръце, а те са кухи от усилието няма плът в тях, разбирам че след още няколко минути всички децата ще паднат в пропастта защото няма плът която да ги държи. Издърпам го, прегръщам го, целувам го и го подавам на майка ми, която е с мен в стаята заедно с баща ми и един поднина, братовчед който не познавам. Докато майак ми го завива като бебе в едно одеяло ума ми трескаво мисли какво да направя за да спсиме повече деца. Неистово извиквам на братовчед ми да бягаме по коридорите и да викаме за да накараме повече хора да погледнат през прозореца си.

Събуждам се .... и още "нося" този кошмар в себе си.

Имам желание да споделя асоциациите, които ми идват по този сън.

Из книгата "Богомилски Легенди" на Николай Райнов:

http://www.chitanka.info/lib/text/7516

Две стихотворения:

В душата на изстрадало дете

кога пророни се сълза,

тогава плаче цялото небе

и дъжд се лее над света.

Светът прелива в суета

а "Аз съм по-добър!" е смисъл.

С въздишка на изстрадало дете

човек калта си e избрисал...

Душата на изстрадало дете

е извор с тъмна орисия

и няма риба с хлипове зове:

"Господи, прости на тия!".

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Когато слънцето погали

любовно златните коси

и бисер с цвят на теменужки

блести от детските очи,

ръцете жадни за прегръдка

широко, нежно отвори,

и детската милувка,

със свята радост приеми.

Вдигни в ръцете си високо

бъдещето дадено от Бога,

с усмивка най-широка

издумай... "Да обичам мога!".

И:

Пожелайте като новорождени

младенци чистото словесно мляко,

съ него да порастете, понеже

вкусихте, че ”Господ е благъ“.

При когото идвайте като при

камень живъ, от человеците

отхвърленъ, а отъ Бога избран и

драгоценен. И вий като живи

каменьие зидайте се на дом духовенъ,

на священство свято,

да принесете жъртви духовни,

благоприятни Богу чрез Исуса

Христа. I Пет.2:1-5

И видях, и чухъ глас от

много ангели около престолът

и животните, и старците; и

числото им беше тми на

тми и тисящи на тисящи

И казуваха с гласъ голям:

Достойно е Агнето, закланото,

да земе сила и богатство, и премъдрост,

и крепост, и почест, и

слава, и благословение. Ев.М.3:2

И всяко създание, което е

на небето и на земята, и

под земята и колкото са в

морето, и всичко, що е в

тях, чух, че казуваха: На Тогози,

който седи на престолът, и на

Агнето да бъде благословение

и почест, и слава, и държава въ

веки веков. О.И.5:11-13

Не знам дали да страдаш заради мъката на друг човек е жертва угодна на Бог, и е нещо чисто, свято и възвишено, но ми се струва реално съществуващо, възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах безумен сън. Че си седя на една поляна, май имаше хора около мен, и от време на време слагам нещо в уста. В един момент се вглеждам какво и виждам в краката си едни малки птички, доста оскубани (перата им падаха) и големи колкото една хапка. Ужасих се при мисълта, че съм ги яла живи и дори не съм забелязала. Веднага спрях, но се зачудих откъде такива сграсти в мен като съм веге.

Реално много обичам птиците и през ум не би ми минало да ги ям...

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах безумен сън. Че си седя на една поляна, май имаше хора около мен, и от време на време слагам нещо в уста. В един момент се вглеждам какво и виждам в краката си едни малки птички, доста оскубани (перата им падаха) и големи колкото една хапка. Ужасих се при мисълта, че съм ги яла живи и дори не съм забелязала. Веднага спрях, но се зачудих откъде такива сграсти в мен като съм веге.

Реално много обичам птиците и през ум не би ми минало да ги ям...

azbuki, отговори си какво си забраняваш и защо; защо искаш да изядеш нещо, което е живо (и лети) - вероятно твоя мечта, желание, която ти искаш да умъртвиш.

С акта на изяждането (на поглъщането), ти лишаваш от възможност нещото да се случи - твоят разум казва не на чувстwата. Това значи съняt ти, според мен.

Има един подобен ритуал в централна Южна Америка, къдет се ядат живи малки птички (откъсват им главите, а телата се поглъщат), но това е малко с по-различен привкус.

Това, че си вегетарианка няма никакво значение.

P.S. Ще добавя още нещо. В психологията е познат израза - "гълтам чувства", т.е. - всичко онова, което не може да бъде изречено, поради редица и различни автозабрани, бива поглъщано, което естествено води до чувство и на вина, и на ярост.

По-добре е емоциите да намират съответният начин да се отрагират и е най-добре да се отреагират спрямо конкретният обект и за конкретната причина. Всичко друго и всичко останало води до преноси и съответно до свръхкомпенсации и живеене с ерзаци. И до разнообразни психо-соматични симптоматики.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Един сън който сънувах преди 10на дни и съм в негов "плен".

Аз съм в една огромна сграда/блок на около 30 етажа и много дълга, тя е построена в края на една скала, под нас е пропаст, около нас няма нищо само някъде са злите.

Поглеждам през прозореца и виждам на равни разтояния поставени деца на около 6 години, които се държат с ръцете си за первазите на прозорците. Децата се държат със сетни сили. Разбирам, че чрез децата злите искат да ни притиснат, накажат, манипулират, но децата го знаят и са поели безмълвно участта си. Там където съм има едно детенце, навеждам се, хващам го за ръце, а те са кухи от усилието няма плът в тях, разбирам че след още няколко минути всички децата ще паднат в пропастта защото няма плът която да ги държи. Издърпам го, прегръщам го, целувам го и го подавам на майка ми, която е с мен в стаята заедно с баща ми и един поднина, братовчед който не познавам. Докато майак ми го завива като бебе в едно одеяло ума ми трескаво мисли какво да направя за да спсиме повече деца. Неистово извиквам на братовчед ми да бягаме по коридорите и да викаме за да накараме повече хора да погледнат през прозореца си.

Събуждам се .... и още "нося" този кошмар в себе си.

Дали си още в "плен" на съня или още "носиш" този кошмар - не зная,но

място за притеснение няма! :)

Ще намериш едно доста дългоочаквано и търсено от тебе амплоа,...нещо което

ще те изпълни с енергия и сили...и най-вече ще осмисли по нов начин живота ти,

което пък ще ти даде една вътрешна пълнота,следствие удовлетвореност от нещата,

които ще правиш.

Сънят ти е подготовка за старт на "Нещото",което очакваш с голямо желание и трепет

от доста време ... Май ще получиш голям вътрешен катарзис ...

Нещата ще започнат от там,когато осъзнаеш,че можеш да решаваш дадени проблеми,...

и то по някакъв лесен за самата теб начин,...

което ще е съпътствано малко и с връщането ти към твоя корен (Род,роднини),от

където пък ще получиш не само подкрепа,но и доза "страх" свързан със съмнението

за успеха ти.

Доколкото те "познавам" май тези събития ще балансират и хармонират много добре

нецеленасоченото бушуване на енергиите ти,което определено ще погъделичка пък

егото ти -

"Я-яяя,виж ти ...?!?Колко духовно съм пораснала ...!"

Няма лошо де!...Трябва от време на време да се потупваш и по рамото! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мона, добри идеи даваш. Ще се замисля къде какво блокирам.

Птиците за мен действително са любов, чувство, защото от целия животински свят, връзката ми с тях е най-дълбока. Буквално усещам душите им като свои... Имам го и с другите живи същества, даже с камъните, но с птиците е най-силно.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах безумен сън. Че си седя на една поляна, май имаше хора около мен, и от време на време слагам нещо в уста. В един момент се вглеждам какво и виждам в краката си едни малки птички, доста оскубани (перата им падаха) и големи колкото една хапка. Ужасих се при мисълта, че съм ги яла живи и дори не съм забелязала. Веднага спрях, но се зачудих откъде такива сграсти в мен като съм веге.

Реално много обичам птиците и през ум не би ми минало да ги ям...

Казвали са ми, че ако на сън вегетарианец яде месо, значи е направил грешка. Така и го тълкувам аз този сън, макар че сънуващия най-лесно би стигнал до символиката. Дали не се самоограничаваш в нещо, да не предприемаш стъпки, с които сама ограничаваш свободата си? Може това да е грешката, за която сама се опитваш да се предупредиш. За теб нее съзнателна, абсолютно неволна е, по-точно май съвкупност от няколко уж дребни и незначителни грешни действия, но те някак не ти харесват така или иначе особено (щото са доста проскубани).Но може да има сериозни последици (чак живи ги ядеш), най-вече защото за теб е много ценно да си волна като птичка божия (много ги обичаш) и вероятно да се издигнеш високо, високо. Вгледай се около себе си. Дори и тези хора от съня ти да са виновниците, че първоначално не обръщаш внимание и "не виждаш" какво всъщност ядеш, без съмнени в момента, в който се усетиш, няма сила, която да те принуди да останеш на този грешен път. Така че ще можеш да оправиш всичко по един категоричен начин.Защото си веге и истински цениш "птичките".

Много си развихрих въображението аз тук, не знам от къде ми дойде тази муза.

Линк към коментар
Share on other sites

Видях в съня си как пред очите ми една калинка се преобразува в божикравичка и аз осъзнах,че винаги са били едно и също насекомо. Какво ли би могло да значи това? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...