Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много интересна мисъл ми дойде днес като "разрешение" на съня ми с пиленцата. Както си разсъждавах за една ситуация и си рекох: "Не всичко, което хвърчи, се яде." Изрекох го и зяпнах. Сетих се за съня си.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи на сън видях свой портрет.Подобен на тия дето рисувам напоследък,простичко с молив.Не знам кой ме беше рисувал,но се изненадах приятно от красотата си и бях още по изненадана от това ,че се познах при положение,че образа от рисунката не съвпада с този от "тук и сега".Изпитах особенно щастие от красотата си ,но не по онзи нарцистичен начин....

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи на сън видях свой портрет.Подобен на тия дето рисувам напоследък,простичко с молив.Не знам кой ме беше рисувал,но се изненадах приятно от красотата си и бях още по изненадана от това ,че се познах при положение,че образа от рисунката не съвпада с този от "тук и сега".Изпитах особенно щастие от красотата си ,но не по онзи нарцистичен начин....

Някой те обича.

За предпочитане е да му повярваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах красив розов чадър, на бели точици, сгънат. Поставих го в една стойка, сякаш беше като част от малка гардеробна в опера, нещо ретро, мярна ми се ръчна много стара дантела. В момента в който слагах чадъра, оказа се, че са два,вторият излезе някак от първия. Сложих ги симетрично един до друг в стойката. Странен сън, много ретро, сещам се за един много стар музикален филм за един шапкарски магазин и една любов. В заглавието му имаше чадъри.

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро ;) , много странен сън сънувах,че пържа много риби в два тигана едновременно и ги следя и обръщам,да не изгорят.Това го правя на моят балкон, на първият етаж, и после изведнъж бившата ми шефка се появи от някъде, и ме попита дали е готово и дали ще ядем.Беше много весела. :blink: Някяква идея?Дали не е това ,че се опитвам да контролирам ситуациите??

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ сънувах, че аз и близките ми хора се качихме на някакъв хълм, който беше някак много интересен и особен...красив. Моят вуйчо носеше една питка хляб и всички хапнахме по няколко залчета, после започнахме да се спускаме към едно езеро надолу. Беше много приятно.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ сънувах, че аз и близките ми хора се качихме на някакъв хълм, който беше някак много интересен и особен...красив. Моят вуйчо носеше една питка хляб и всички хапнахме по няколко залчета, после започнахме да се спускаме към едно езеро надолу. Беше много приятно.

Аделаида, според мен сънят е хубав и е символ на изкачване, може би в служебната йерархия, хлябът е късмет. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

някой може ли да ми помогне със тълкуването на следния сън: в една тоалетна седеше и пушеше една моя, да го кажем "не приятелка", когато аз влезнах тя веднага излезе и мястото се разшири и се превърна в зелена стая, в която имаше ковчег - също зелен, на който аз трябваше да стъпя (не знам защо). В стаята имаше и много есенни цветя цветя тип хризантеми. По принцип обичам зеления цвят но никога не съм го сънувала толкова интензизно, а есенните цветя ме натъжават.

Напоследък сънувам много странни сънища, не привияни за мен ,ама този съвсем ме обърка ...

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи на сън видях свой портрет.Подобен на тия дето рисувам напоследък,простичко с молив.Не знам кой ме беше рисувал,но се изненадах приятно от красотата си и бях още по изненадана от това ,че се познах при положение,че образа от рисунката не съвпада с този от "тук и сега".Изпитах особенно щастие от красотата си ,но не по онзи нарцистичен начин....

Някой те обича.

За предпочитане е да му повярваш.

Благодаря ти, aorhama!Развесели ме с това предположение.Аз самата не бих видяла нещата по този начин...но знае ли човек :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

някой може ли да ми помогне със тълкуването на следния сън: в една тоалетна седеше и пушеше една моя, да го кажем "не приятелка", когато аз влезнах тя веднага излезе и мястото се разшири и се превърна в зелена стая, в която имаше ковчег - също зелен, на който аз трябваше да стъпя (не знам защо). В стаята имаше и много есенни цветя цветя тип хризантеми. По принцип обичам зеления цвят но никога не съм го сънувала толкова интензизно, а есенните цветя ме натъжават.

Напоследък сънувам много странни сънища, не привияни за мен ,ама този съвсем ме обърка ...

Знам че ковчега е символ на застой,но в твоя случай може да означава нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи на сън видях свой портрет.Подобен на тия дето рисувам напоследък,простичко с молив.Не знам кой ме беше рисувал,но се изненадах приятно от красотата си и бях още по изненадана от това ,че се познах при положение,че образа от рисунката не съвпада с този от "тук и сега".Изпитах особенно щастие от красотата си ,но не по онзи нарцистичен начин....

Нина, аз също имах подобен сън, макар и не точно с рисунка. Това е трепетен досег с Душата, с Красивото същество вътре в теб. Запази този спомен и денем, това е Завръщане към една константна величина в живота - важно е да възстановим именно тази вътрешна връзка съзнателно.

Линк към коментар
Share on other sites

Нина, аз също имах подобен сън, макар и не точно с рисунка. Това е трепетен досег с Душата, с Красивото същество вътре в теб. Запази този спомен и денем, това е Завръщане към една константна величина в живота - важно е да възстановим именно тази вътрешна връзка съзнателно.

Благодаря и на теб,jul за коментара!Разбира се,че ще запазя образа,толкова е ярък в съзнанието ми.Каквото и да значи сънят ми,определено е носител на нещо позитивно,а именно в този момент имам нужда точно от това,защото съм доста напрегната.

Линк към коментар
Share on other sites

някой може ли да ми помогне със тълкуването на следния сън: в една тоалетна седеше и пушеше една моя, да го кажем "не приятелка", когато аз влезнах тя веднага излезе и мястото се разшири и се превърна в зелена стая, в която имаше ковчег - също зелен, на който аз трябваше да стъпя (не знам защо). В стаята имаше и много есенни цветя цветя тип хризантеми. По принцип обичам зеления цвят но никога не съм го сънувала толкова интензизно, а есенните цветя ме натъжават.

Напоследък сънувам много странни сънища, не привияни за мен ,ама този съвсем ме обърка ...

Нищо от това, което описваш не е вън от теб - в смисъл, дори помещението - мястото, от където можеш да се освободиш от ненужните мисли, представи и страхове. Тази неприятелка е подобна частица от самата теб, нещо, което не обичаш, от което се нуждаеш да се освободиш - някаква затормозяваща емоция може би, страх, който обаче изчезва с твоята поява - т.е с твоето осъзнаване, осветяване на проблема. Защо зелен цвят? Цвета на растежа, равновесието, спокойствието и благоденствието. Ковчега...символ на старото, преходното, върху което стъпваш, миналият опит, който ти служи за стъпало в твоето израстване - представено чрез зеления цвят. Ти ще разцъфтиш, когато съумееш да се освободиш, но сънят ти показва - натам вървиш :)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

jul благодаря ти! Сега се замислям, защо точно тази неприятелка сънувах, а не както обикновенно непознат, който възприемам като неприятел и какво от нейните качества свързвам с нещо, което не харесвам в себе си.

:)

Редактирано от Светлата
Линк към коментар
Share on other sites

Преди мноооого (поне 7-8) години сънувах сън. В планината в България горе на върха чак се бяха събрали едни хора и извършваха някакви магически действия. Танцуваха в кръгове и рисуваха някакви фигури по земята. Около тях се беше събрала някаква много тежка енергия, която надвисваше над цялата страна. Аз и други хора се бяхме събрали в подножието и се молехме на Бога да се смирят тези или нещо много лошо ще се случи. Молехме се, паднали ничком, за това те да се осъзнаят. Но не успявахме май. Черното горе изби в пламъци.

После се видях изведнъж в София. Беше неузнаваема и приличаше на... някакъв модерен американски град. Нови, лъскави модернистични сгради, огромни магистрали. Нямах усещането, че това е България, приличаше на Щатите. Озовах се някак в НДК, за да видя как един самолет се зададе от далечината и се разби в сградата. Стана пред мен, макар ид а не бях точно "там". И видях пилота на самолета, който се гърчеше в агония от обгарянията. Мислех си, че това е можело да се предотврати.

Не помня повече от съня. Май се събудих тогава.

Кор. 1.12.

1

При това, братя, желая да разбирате и за духовните дарби.

2

Вие знаете, че когато бяхте езичници, отвличахте се към нямите идоли, както и да ви водеха.

3

Затова ви уведомявам, че никой, като говори с Божия Дух, не казва: Да бъде проклет Исус! и никой не може да нарече Исуса Господ, освен със Светия Дух.

4

Дарбите са различни; но Духът е същият.

5

Службите са различни; но Господа е същият.

6

Различни са и действията; но Бог е същият. Който върши всичко във всичките човеци.

7

А на всеки се дава проявлението на Духа за обща полза.

8

Защото на един се дава чрез Духа да говори с мъдрост, а на друг да говори със знание, чрез същия Дух;

9

на друг вяра чрез същия Дух, а пък на друг изцелителни дарби чрез единия дух;

10

на друг да върши велики дела, а на друг да пророкува; на друг да разпознава духовете; на друг да говори разни езици; а пък на друг да тълкува езици.

11

А всичко това се върши от един и същи Дух, който разделя на всеки по особено, както му е угодно.

12

Защото, както тялото е едно, а има много части, и всичките части на тялото, ако и да са много, пак са едно тяло, така е и Христос.

13

Защото ние всички, било юдеи или гърци, било роби или свободни, се кръстихме в един Дух да съставляваме едно тяло, и всички от един Дух се напоихме.

14

Защото тялото не се състои от една част, а от много.

28

И Бог е поставил някои в църквата да бъдат: първо апостоли, второ пророци, трето учители, други да правят чудеса, някои имат изцелителни дарби, други с дарби на помагания, на управлявания, на говорене разни езици.

29

Всички апостоли ли са? всички пророци ли са? всички учители ли са? всички вършат ли велики дела?

30

Всички имат ли изцелителни дарби? всички говорят ли езици? всички тълкуват ли?

31

Копнейте за по-големи дарби; а при все това аз ви показвам един превъзходен път.

Кор.1.14.

1

Следвайте любовта; но копнейте и за духовните дарби, а особено за дарбата да пророкувате.

2

Защото, който говори на непознат език, той не говори на човеци, а на Бога, защото никой не му разбира, понеже с духа си говори тайни.

3

А който пророкува, той говори но човеци за назидание, за уважение и за утеха.

4

Който говори на непознат език, назидава себе си; а който пророкува, назидава църквата.

5

Желал бих всички вие да говорите езици, а повече да пророкувате; и който пророкува, е по-горен от този, който говори разни езици, освен ако тълкува, за да се назидава църквата.

18

Благодаря Богу, че аз говоря повече езици от всички ви;

19

обаче, в църквата предпочитам да изговоря пет думи с ума си, за да наставя и други, а не десет хиляди думи на непознат език.

21

В закона е писано: "Чрез другоезични човеци и чрез устните на чужденци ще говоря на тия люде; и нито така ще Ме послушат", казва Господ.

22

Прочее, езиците са белег не за вярващите, а за невярващите; а пророчеството е белег не за невярващите, а за вярващите.

30

Ако дойде откровение на някой друг от седящите, първият нека млъква.

31

Защото един след друг всички можете да пророкувате, за да се поучават всички и всички да се насърчават;

32

и духовете на пророците се покоряват на самите пророци.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера даваха филм по истински случеи за живота на една азиятка на която все 

лоши неща се случваха,попадна във воина между 2 зверски страни, 

изнасилиха я,сестра и я изхвърли,гладуваше,започна да търгува с 

легални и нелегални стоки, 

Откъде у това малко същество толкова енергия и жажда за живот, 

какви препятстия премина,как не полудя? 

Как можеше да предлага стока на мошенници, 

как можеше да е постоянно застрашена физически и да говори 

спокоино,да вика и да се усмихва? 

Какво я караше да се държи спокоино въпреки обкръжаващата я среда. 

Вчера сънувах сън след това,как съм на екскурзия на далечен азиятски остров 

Имаше хотел,плаж,магазини за сувенири,но всичко това бе заградено и от двете страни имаше 2 портала 

Голямата част от острова бе джунгла,зоопарк където хората ходеха с кола за 

да се насладят на дивите животни. 

И така и нашата група навлезе с автобуса в джунглата.Скоро автобуса спря и ние наизлизахме,като до нас имаше индиец на слон които ни пазеше от дивите животни. 

Какво стана после не знам точно,само че индиеца яхнал слона се отправи нанякъде защото доиде вест че някакви други по-голями слонове са побеснели и уплашили от хищниците в джунглата 

Изведнъж всички се прибраха с автобуса и тои си замина с мръсна газ. 

И аз останах сам в джунглата.Какво да правя бях ядосан. 

Толкова мечтаех да отида в Азия,сега когато бях на хубав азиятски остров,се озовах в капан.Какво да правя като тъпите хора нарочно бяха построили зоопарк,и вътре хищници в него ,джунгла. 

Аз бях изигран от системата,каква я мислих , каква стана,вместо да се наслаждавам на природата и плажа съм вкоченен от страх. 

На всичкото отгоро при паниката и качването в автобуса никои не го е грижа че ме няма. 

Да знам че има индиици яхнали слонове из джунглата или носещи оръжия които не ги е страх , но аз какво да правя? 

И така какво да правя целият тресящ се от страх,скрих се в храстите до пътя. 

1.Можех да ходя по пътя в 2 посоки но тогава съм наи-уязвим,дори тигри и лъвове да не ме докопат,разбеснялите слонове ме караха да потръпвам. 

2.Можех да се скрия и да чакам утрото,но знаех една голяма истина. 

Когато настъпеше ноща хищниците тигрите,лъвовете атакуваха и лесно намираха плячката си. 

3.Можех да викам,но това е наи-тъпият начин да привлечеш животните към себе си. 

Чудех се скрит,ядосан на постъпката на останалите към мен,но-наи вече уплашен. 

Започна да се стъмва,и взех решение,страхът в мен взе решение, 

трябва да се махна от тук да стигна до хотела и оградата. 

Няма да издържа ноща,сенките,виенето и смразяващият страх,щях да полудея. 

И се запътих през дървета,пътеки и хълмчета, 

а наоколо всичко се върти,като в някои ужасен кошмар, 

неиде изкача силует на кон,чуват се гигантски стъпки на слонове,и имам постоянното чувство че някои хищник е наблизо. 

Страх,спускаща се тъмнина,бързо вървене,последвано с бавно криене и ослушване откъде идва злото,пресичане на отъпкани пътеки но никога ходене по тях,голям кошмар стана този мои сън 

И така в сумрака стигнах до заветната порта,и се озовах пак в цивилизацията, 

далеч от джунглата.Отправих се към магазините да купя нещо,някои подвикна "А ето къде си бил", друг от туристите пък ми даде съвет какво да си взема, 

Но едно ми стана ясно,всеки ми даваше съвет какво да си купя сувенир или дрехи,и някак си ако не направех неговият избор ми се присмиваше 

И никои не го беше грижа за него,че съм на ваканция,че съм преживял ужасен кошмар в джунглата. 

Къде бяха те когато се озовах сам в тяхната клетка,джунглата направена за забавление. 

Осъзнах че бях направил правилният избор,благодарение на страха, 

се бях раздвижил и отправил през джунглата преди да настъпи ноща, 

защото ако бе настъпила дори самият страх би ме накарал да полудея 

Наистина кошмар и същевременно поучителен сън сънувах,но така е 

след като гледах такъв позитивен филм по телевизята 

ТОВА КОЕТО ПИША Е 100% истина,дори и да не вярвате в думите ми

Линк към коментар
Share on other sites

Моят сън сънувах преди 1 година, но може би защото беше Задушница вчера и се замислих за него отново. Странно е, че сънят е останал в съзнанието ми с големи подробности.

Майка ми почина преди 6 години, бяхме много близки и оттогава я сънувам почти непрекъснато.

Въпросният сън сънувах на рождения ден на моя близка приятелка, която майка ми много обичаше и все си мисля, че не е случайно.

Сънувам домът където живеехме и където живея сега, аз съм на балкона на първия етаж и виждам мама пред прозореца... попитах я защо не влезе, а тя ми каза, че има нещо да ми даде... И виждам държи в ръцете си пеленаче, малко, розово, красиво бебе повито в бяло. Казва ми вземи го... и аз се чудя защо иска да ми даде собственото си дете, т.е. сънувам, че това бебе е все едно моя сестра. Тя настоятелно ме помоли да го взема. Мен ме е страх да го поема, казвам й че ще го изпусна, тя ме успокоява и отново ми го подава.

В момента в който се пресегнах пелената се разгърна и бебето полетя към земята... Аз изтръпнах от ужас. Майка го задържа и ми каза спокойно: "Нищо не се е случило маме, не се страхувай.. вземи я"... а това бебе ни глас, ни вопъл, сладко си спи.. разбрах, че бебето е момиченце щом каза: "Вземи я". Присегнах се и се събудих.

Редактирано от cantare
Линк към коментар
Share on other sites

Майка ми почина преди 6 години, бяхме много близки и оттогава я сънувам почти непрекъснато.

Въпросният сън сънувах на рождения ден на моя близка приятелка, която майка ми много обичаше и все си мисля, че не е случайно.

Сънувам домът където живеехме и където живея сега, аз съм на балкона на първия етаж и виждам мама пред прозореца... попитах я защо не влезе, а тя ми каза, че има нещо да ми даде... И виждам държи в ръцете си пеленаче, малко, розово, красиво бебе повито в бяло. Казва ми вземи го... и аз се чудя защо иска да ми даде собственото си дете, т.е. сънувам, че това бебе е все едно моя сестра. Тя настоятелно ме помоли да го взема. Мен ме е страх да го поема, казвам й че ще го изпусна, тя ме успокоява и отново ми го подава.

В момента в който се пресегнах пелената се разгърна и бебето полетя към земята... Аз изтръпнах от ужас. Майка го задържа и ми каза спокойно: "Нищо не се е случило маме, не се страхувай.. вземи я"... а това бебе ни глас, ни вопъл, сладко си спи.. разбрах, че бебето е момиченце щом каза: "Вземи я". Присегнах се и се събудих.

Доста схематично ще се опитам да тълкувам, щото няма как един сън, богато емоционално наситен да се тълкува опростенчески.

Според мен, бебето си ти самата и буквално трябва да се "вемеш в ръце"; вероятно преживяваш труден период от живота си (особено страхове и неувереност дали си способна да се справиш с нещата, които ти се случват), когато се налага да вземаш сериозни решения за живота си. От друга страна виждам индикации за чувство на вина спрямо майка ти. Преживяваш катарзисни сънища, или както Юнг ги нарича - сънища на интеграция (или на инкорпориране)на Аз-а; частите на личността се сглобяват. Но, целият този процес не минава без сътресения.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз сънувах баба Ванга преди време но не знам как да тълкувам съня.сънувах че е е в къщата на село и ми се явява и ми казва:ти трябва да знаеш нещо.аз попитах какво трябва да знам но тя само ме погледна,обърна ми гръб и си тръгна.не ми каза нищо повече.и до сега се чудя какво е това нещо което трябва да знам.явно е нещо много важно.спомням си че преди това същата нощ дълго време сънувах бившия си приятел но съня с баба Ванга беше на друго място.не намирам връзка между двата сънища.най-вероятно няма!но не знам какво е това нещо което трябва да знам!

някакво тълкувание?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравеите!

Преди 2 месеца сънувах бившия си приятел със зачервени очи като че ли беше плакал и ме гледаше.това го сънувах доста дълго време онази нощ.и изведнъж се пренесох на друго място където започнах да сънувам Ванга че беше в къщата на село,излезе на малката тераска на втория етаж и ми каза:Ти трябва да знаеш нещо.аз я попитах какво е то а тя каза:сама трябва да се сетиш!и после си тръгна!какво значи това?как го тълкувате?

не знам дали има връзка въобще между двата съня!Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Доста схематично ще се опитам да тълкувам, щото няма как един сън, богато емоционално наситен да се тълкува опростенчески.

Според мен, бебето си ти самата и буквално трябва да се "вемеш в ръце"; вероятно преживяваш труден период от живота си (особено страхове и неувереност дали си способна да се справиш с нещата, които ти се случват), когато се налага да вземаш сериозни решения за живота си. От друга страна виждам индикации за чувство на вина спрямо майка ти. Преживяваш катарзисни сънища, или както Юнг ги нарича - сънища на интеграция (или на инкорпориране)на Аз-а; частите на личността се сглобяват. Но, целият този процес не минава без сътресения.

Благодаря ви за изчерпателния отговор.

Виждам много истини във вашето тълкувание и за съжаление наистина се намирам в много труден за мен период, от който не знам дали има измъкване.. продължава прекалено дълго... направо агония. Може би затова сънувам често майка си, защото търся нейната помощ и съвет... защото ужасно ми липсва до мен точно сега.

Редактирано от cantare
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...