Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Замислих се и аз по тази комбинация с обърната Справедливост Жрицата и Кралица чаши, Дия и смятам, че няма да бъдеш свидетел на никакви обяснения, или не скоро. Този човек премълчава, задържа всичко за себе си. Не смята да разкрива нищо и на никого, засега. Липсва му упора. Не е сигурен в теб. Не е честен към теб, нито към себе си. Пропуска момента. Може нещо дори да го възпрепятства. Ти за него си химера, и въпросът тук е докога ;)

Съгласна съм с теб, че със Справедливостта се стига често до раздяла -крайно решение (имам и аз комбинация за нечий отношения). Но с обърната Справедливост ми се струва, че по-скоро е усложняване, поява на пречки, в твоят случай може и да е страх от отхвърляне.

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Све извинявай, но ако знаеш в момента колко се смея, но не на теб. Пропуснала съм да дам обратна връзка за тази комбинация. Момчето на следващия ден буквално ми падна на колене на Центъра по сред бял ден и ме умоляваше да бъда отново с него. Повтаря ми колко много иска да е с мен и колко много ме обича. Няма нужда да пиша още, но обяснението за което съм попитала не само се случи веднъж, но даже два, три, пет пъти. Супер открито и без страх показва чувствата си към мен. От тогава до сега това момче по всякакви възможни начини ми показва колко държи на мен. А аз се усмихвам... :)

Все пак имаме Кралица чаши и Жрица, а тя прекрасно знае как! :)

Поздрави и на теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Обърнатата Справедливост е минало. Тя рано или късно пак ще се появи и ще бъде права ако реша да се забъркам в този филм. Няма за какво да се радваме.

Много точно казано; и да, тя рано или късно се появява отново - само и само да се ИЗПРАВИ :)

Напротив, може и да се зарадваме, ако е права, тогава изпитото и изяденото ще бъдат ясни, както и вините, продажбата ще е ясна, сметките - точни.

Няма нищо по-добро от една изправена Справедливост ... Само тогава и единствено тогава ще дойде царството на Умереността - загубата и печалбата да намерят общия си дом - равновесието.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Предлагам Ви няколко комбинации с обърнати карти, а именно:

Паж меч обърнат с Обесен обърнат;

Дявол с 8 меча обърната;

6 жезли с Висша Жрица обърната;

Свят обърнат със Сила обърната;

6 меча с Отшелник обърнат;

Да уточня нещо, това са комбинации от Келтски кръст и отделни комбинации.

Но са достатъчно силни и сами по себе си. Изберете си и тълкувайте на воля.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви няколко комбинации с обърнати карти, а именно:

Паж меч обърнат с Обесен обърнат;

Дявол с 8 меча обърната;

6 жезли с Висша Жрица обърната;

Свят обърнат със Сила обърната;

6 меча с Отшелник обърнат;

Да уточня нещо, това са комбинации от Келтски кръст и отделни комбинации.

Но са достатъчно силни и сами по себе си. Изберете си и тълкувайте на воля.

Успех!

Ще анализирам две от комбинациите, които ми направиха лично на мен, най-голямо впечатление, а именно:

Паж меч обърнат с Обесен обърнат

- обърнати Паж меча и обърнат Обесен имат много общо помежду си, обединява ги страхът: ядът от това, че са неспособни да променят каквото и да било, особено ситуация, която излиза вече извън контрол, в чийто генезис има много клюкарстване и разкриване на чужди тайни и то от глупост - обърнат Паж меча говори и за абсолютно несъобразяване с другите хора. Това е идеалната комбинация за страхливеца, хванат в собствения си капан - с неговите камъни по неговата глава.

6 жезли с Висша Жрица обърната

Това е изключително особена комбинация в Таро, едно от големите изключения. Защо? Нещо, което е трябвало да се случи и се е знаело, че ще се случи е възпряно от обърнатата Висша жрица - тя до такава степен е искала "това нещо" - 6 жезли, да се реализира, че го е отблъснала и то е изгоряло във времето. Изпратила е мощен сигнал, но той се е върнал като бумеранг обратно. И в другия вариант - тя да е първа, а 6 жезли втора, пак нямаше да има удовлетворение от резултата - обърната Висша жрица е една от най-силните карти в Таро, но не е тук темата това да бъде обяснено, а в Ключовете.

Конкретиката на тази комбинация би се изразила в живота горе-долу така: уговорена и чакана с нетърпение среща да се провали в последния момент и то поради съвсем "случайни" случки, като инциденти най-вече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Иска ми се да обсъдим обърнатата Кралица пентакли, за която вече стана дума. Това е карта, с която нямам никакъв опит.

Ивета спомена някъде, че при бои мечове и пентакли, Кралете дават запор, Кралиците - развитие.

Искам да те попитам какво мислиш за обърнатите им съответствия, как се модифицира тяхното действие, усилва ли се значението им като прави, или тотално се обръща? И прави и обърнати, всички имат своите особености, в зависимост от позицията и съседните им карти. Но, независимо от вариациите, всичко има своя генезис. Тоест, колкото и да са различни въпросите и ситуациите, една обърната Кралица меча, например, винаги носи и някакви обобщаващи характеристики.

Много ще се радвам да споделиш своя опит в тази насока.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да те попитам какво мислиш за обърнатите им съответствия, как се модифицира тяхното действие, усилва ли се значението им като прави, или тотално се обръща? .

Много ще се радвам да споделиш своя опит в тази насока.

Лесно можеш да провериш силата и влиянието на обърнатите кралици - всички те са акцентиран вариант на същността си и това важи за всички бои.

Представи си една спокойна и самодоволна Кралица пентакли като се обърне какво става - бяс и гняв. Една самоуверена и енергична Кралица жезли като се обърне - ей, по-ревниво и по-кресливо същество едва ли ще се намери на земята.

Една отнесена и добра Кралица чаши като се обърне - на крачка от лудостта.

Една права Кралица меча създава усещане за сила, превъзходство и достойнство, а обърната - народа го е казал - чума :)

Опростявам нещата, но така стават по-ясни. Разбира се, много са важни и съседните карти, както и въпросите, защото за здраве нещата се променят.

Но, в общия случай, обърнатите кралици носят и имат подобни характеристики в качеството си на дворцови карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам тук една комбинация, тъй като картите са обърнати. От скоро имам нова колода и много й се радвам, но пък и тя не ме жали -хвърчат ли хвърчат - все обърнати....Ех, това ТАРО.

Какво мисли един човек за Д.? - обърната 5 жезли, 6 пентакли, обърнато Асо жезли.

Да уточня, че отношенията са делови.

Не ми харесват обърнатите карти тук, говори ми за някакво подчинение. Единият има надмощие над другия. Изпитва превъзходство, създава зависимост.

Надявам се и вие да споделите мнение. :)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам тук една комбинация, тъй като картите са обърнати. От скоро имам нова колода и много й се радвам, но пък и тя не ме жали -хвърчат ли хвърчат - все обърнати....Ех, това ТАРО.

Какво мисли един човек за Д.? - обърната 5 жезли, 6 пентакли, обърнато Асо жезли.

Да уточня, че отношенията са делови.

Не ми харесват обърнатите карти тук, говори ми за някакво подчинение. Единият има надмощие над другия. Изпитва превъзходство, създава зависимост.

Надявам се и вие да споделите мнение. :)

Ще опитам и аз, въпреки че обърнатите карти все още не са ми ясни.

Мисли, че този човек му е ясен, че го познава, познава начина му на работа, обаче това ще му изиграе лоша шега. За това съдя по 5 жезли обърната.

Тук има идея за обща работа и за това и задаваш въпроса, но дали е така ти ще кажеш.

Мисли, че на другия всичко му пада от небето като подарък.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мисли един човек за Д.? - обърната 5 жезли, 6 пентакли, обърнато Асо жезли.

Да уточня, че отношенията са делови.

Някой се държи високомерно и си мисли че само това което той дава е достатъчно, ..не търпи кункуренция, обезсърчава другия и го подтиска, ..Напрегната творческа атмосвера

Това е моето мнение, ..моля давайте обратна връзка и ме коригирайте където бъркам:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой се държи високомерно и си мисли че само това което той дава е достатъчно, ..не търпи кункуренция, обезсърчава другия и го подтиска, ..Напрегната творческа атмосвера

Това е моето мнение, ..моля давайте обратна връзка и ме коригирайте където бъркам :)

Честита Коледа. момичета!

Малко късно връщам отговор, но това, което си написала е доста вярно!

Тук наистина става въпрос за отношения с по-висшестоящ от мен човек и ясно се вижда как се опитва да ограничи действията ми. Не търпи друго мнение и е безапелационен в исканията си, колкото и налудничави да са те!

Благодаря и на теб и на Жур за отговорите. :) :)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Да споделя още две комбинации с обърнати карти. които, признавам, ме затрудниха особено..

1- какво мисли определен човек за мен( уточнявам, че отнощенията са делови) - 2 п. обърната, Влюбените об., Луната.

Като че ли принудително си налага да контактува, въпреки че не му е по сърце. Несигурен е и опипва почвата. Има някакъв страх и колебание. Може и да е имал идея за нещо, но се е отказал.

2- какви са чувствата на П. към мен? - Императрицата, Глупакът об., 3п обърната. - .Почти всичко е надолу с главата. Ясно е. че тук има отказ от някакви стари идеи. че спонтанността на Глупака е изчезнала, а 3 пентакли е довела до охлаждане. Както и да е, на мен ми е трудно да си дам отговор сама...

Помагайте !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Иска ми се да обсъдим влиянието на Съда - обърнат. Много силна карта, а когато е обърната ми навява страшни мисли. Все още не съм стигнала да същността й. Имам усещането за стихийно бедствие, за отказ от всякакви ценности, за висша форма на наказание.

Не споделям комбинации,защото смятам, че сама по себе си говори достатъчно силно за това какво предстои.

Вие какво мислите?

Ще се радвам някой от вас да сподели мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Иска ми се да обсъдим влиянието на Съда - обърнат. Много силна карта, а когато е обърната ми навява страшни мисли. Все още не съм стигнала да същността й. Имам усещането за стихийно бедствие, за отказ от всякакви ценности, за висша форма на наказание.

Не споделям комбинации,защото смятам, че сама по себе си говори достатъчно силно за това какво предстои.

Вие какво мислите?

Ще се радвам някой от вас да сподели мнение.

Първото нещо, което ми идва на ум е, че Съдът е закъснял, не се е състоял навреме, някой си е затварял очите, и сега ще му се стовари жестоко на главата всичко, което е искал да "проспи". Съдът винаги се появява, когато нещо не е направено навреме, но тук е още по-страшно, има някакво "изнасилване", някаква жестока отплата. Дай повече подробности, или сподели нещо повече, аз ще се радвам да го обсъдим.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега ще ви споделя една комбинация, която сама по себе си е интересна като Таро, не като нещо друго. Тя е Крал пентакли, Асо пентакли, Кралица меча обърната. Информативно, въпроса е за работа, за пари, някаква идея се въртеше, и така.

Очевидно, нищо няма да стане. На първа позиция има един Крал пентакли, който се трансформира в обърнатата Кралица меча, тоест тази промяна от пентакъл към меч обърнат и то точно тези конкретни карти е един спонтанен аборт, смърт в зародиш.

Тук проблемът започва от Краля, който иска да си "почеша" голямото кралско его и да се осъществи в материалния свят, но това няма как да му се сбъдне. Сега като гледам картите ми става в някаква степен смешно - Кралица меча е като едно криво огледало на материалното осъществяване, тя няма реализация. И, между другото, Асо пентакли на втора ме навежда на мисълта колко неизбежно е всичко това, но и че има друга лайсна, която тече, и която е по-важна - това не е належащия проблем сега. Това е тъпотия.

Кралицата вижда накъде ще отидат нещата много преди да са се случили и се отказва от тях, само кралското его продължава да страда по тоя въпрос. Изобщо всичко е една пълна глупост. И не е никак важно, по друг повод бих го нарекла прищявка, сравнено с други належащи неща, но от уважение към материалните притежания ще го нарека просто глупост и безсмислица.

По-рано днес се падна и обърната 9 жезли, която много точно, според мен, обобщава в себе си значението на тази комбинация. Целия проблем е едно незахранено его, което иска да яде, иска да се дуе, иска да има материални придобивки и опит, за да си захрани статута. Само че Таро се плези и казва "това е глупаво, има по-важни неща в момента, егото ще почака за по-натам".

Тук изобщо лъсва проблема за мъжкото и женското, и кой ще тропа с крак. Краля иска да е крал, да има авторитет, който да се постигне с работа и пари. Резултатът е една обърната Кралица меча, която обърната не е и дори кралица, ми е една вещица, яхнала метлата, разбрала, че няма да стане мъж, няма търпението да бъде и нормална жена (метафорично, но и много буквално, всъщност), и в общи линии се чуди къде си излее злобата и върху кого какво да стовари.

Само Асо пентакли си кротува по средата. Тая комбинация е като един семеен скандал, малко вън от рутината, е така, за разнообразие. Няма никакво значение защо е започнал и как е свършил, този въпрос нищо важно в крайна сметка не касае.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми касае характеристики на един човек - 3 меча обърната, 7 чаши, 6 чаши.

Мисля, че много силно страдание и болка бележат част от живота на този човек по 3 меча обърната. Има нещо непреживяно, вероятно свързано с емоции. И това го кара да бяга от реалността, да живее в собствената си илюзия за живота. Иска да е дете, да е весело, всичко да е така, както е било някога. Копнеж по миналото, и то силно болезнен. Този човек не желае да живее в реалността, защото тя носи огромна болка. Дори си мисля, че той е един самотник.

Ако имате наблюдения върху 3 меча обърната, ще се радвам да споделите :) .

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми касае характеристики на един човек - 3 меча обърната, 7 чаши, 6 чаши.

Мисля, че много силно страдание и болка бележат част от живота на този човек по 3 меча обърната. Има нещо непреживяно, вероятно свързано с емоции. И това го кара да бяга от реалността, да живее в собствената си илюзия за живота. Иска да е дете, да е весело, всичко да е така, както е било някога. Копнеж по миналото, и то силно болезнен. Този човек не желае да живее в реалността, защото тя носи огромна болка. Дори си мисля, че той е един самотник.

Ако имате наблюдения върху 3 меча обърната, ще се радвам да споделите :) .

Това, което аз мисля по тези карти е, че той се е вкопчил в нещо, което хем е болезнено по някакъв начин, хем е единствената му утеха. Нещата, които се случват в главата му, не намират реализация навън. Всичко загива в аванс. Изглежда смел, когато мечтае, но парализиран, когато става дума за изпълнение. Боли го, разбира се, и иска да избяга от болката. Прилича ми на шизоид по тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми касае характеристики на един човек - 3 меча обърната, 7 чаши, 6 чаши.

Мисля, че много силно страдание и болка бележат част от живота на този човек по 3 меча обърната. Има нещо непреживяно, вероятно свързано с емоции. И това го кара да бяга от реалността, да живее в собствената си илюзия за живота. Иска да е дете, да е весело, всичко да е така, както е било някога. Копнеж по миналото, и то силно болезнен. Този човек не желае да живее в реалността, защото тя носи огромна болка. Дори си мисля, че той е един самотник.

Ако имате наблюдения върху 3 меча обърната, ще се радвам да споделите :) .

Това, което аз мисля по тези карти е, че той се е вкопчил в нещо, което хем е болезнено по някакъв начин, хем е единствената му утеха. Нещата, които се случват в главата му, не намират реализация навън. Всичко загива в аванс. Изглежда смел, когато мечтае, но парализиран, когато става дума за изпълнение. Боли го, разбира се, и иска да избяга от болката. Прилича ми на шизоид по тези карти.

Болднатите изречения са много точни описания за човека. Благодаря, имаш много точни попадения :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ще вземе ли един човек определени пари до 1 седмица - 9 жезли, Смъртта, 7 чаши обърната.

По картите мисля, че съмненията и страха на човека ще се излеят в образа на 7 чаши обърната. Това, което е насъбрано ще се излее и обърне.

Ситуацията ще има нов облик заради Смъртта, която си тече като процес.

Аз мисля, че ще има пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще вземе ли един човек определени пари до 1 седмица - 9 жезли, Смъртта, 7 чаши обърната.

По картите мисля, че съмненията и страха на човека ще се излеят в образа на 7 чаши обърната. Това, което е насъбрано ще се излее и обърне.

Ситуацията ще има нов облик заради Смъртта, която си тече като процес.

Аз мисля, че ще има пари.

Лора, какво стана с парите, получиха ли се? 7 чаши, особено обърната, е винаги много хлъзгава карта и винаги зависи къде и за какво се пада.

Има някаква синхроничност в картите, аз също искам да пиша за една комбинация с обърната 7 чаши, картите са 7 чаши обърната, Рицар пентакли, 6 меча, ще влезе ли едно момче в конкретен университет и специалност тази година. И тук ме кара да се чудя какво прави 7 чаши на първа, и то обърната. Обърнатите карти винаги дават специфика.

Ще се радвам ако кажеш какво се е случило при теб и ако дадеш идеи и по тази 7 чаши :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация с обърнато Асо пентакли, май отдавна никой не е писал за него.

Поисках съвет от Таро дали е добре да направя нещо, което касае и други хора, картите са Колесница, Асо пентакли обърнато, 10 меча. По картите изглежда процесът се е задвижил, и ми идва наум, че се изисква да се преодолее някаква трудност, за да се осъществи. Но какви ще са резултатите, нямам представа. Не съм сигурна, че Таро отговаря на въпроса добре ли е, не е ли.

Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам една комбинация с обърнато Асо пентакли, май отдавна никой не е писал за него.

Поисках съвет от Таро дали е добре да направя нещо, което касае и други хора, картите са Колесница, Асо пентакли обърнато, 10 меча. По картите изглежда процесът се е задвижил, и ми идва наум, че се изисква да се преодолее някаква трудност, за да се осъществи. Но какви ще са резултатите, нямам представа. Не съм сигурна, че Таро отговаря на въпроса добре ли е, не е ли.

Вие какво мислите?

Имаш късмет, че обърнат Ас пентакли е между интелектуална карта, каквато е Колесницата и 10 меча, която символизира усилието на волята. В случая Асото ще отприщи мощна енергия за реализация на потенциала на Колесницата, която в редки комбинации и случаи наистина означава.

Още нещо, не гледай на това Асо като на централен герой, то е просто носител на потенциала, то е мощно оръжие - да, но дали ще донесе смърт или лечение, зависи от инвенцията на Колесницата; важни са картите-сенки на самата Колесница, това биха могли да бъдат Магът, Висша жрица или дори Рицар пентакли. А какво да кажем за 10 меча - тук се крие една Сила, която би било добре, в крайна сметка да оформи финала, т.е. тоталната рефлексия.

П.С. Поздрави за темата за Таро и сенките :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация с обърнато Асо пентакли, май отдавна никой не е писал за него.

Поисках съвет от Таро дали е добре да направя нещо, което касае и други хора, картите са Колесница, Асо пентакли обърнато, 10 меча. По картите изглежда процесът се е задвижил, и ми идва наум, че се изисква да се преодолее някаква трудност, за да се осъществи. Но какви ще са резултатите, нямам представа. Не съм сигурна, че Таро отговаря на въпроса добре ли е, не е ли.

Вие какво мислите?

Имаш късмет, че обърнат Ас пентакли е между интелектуална карта, каквато е Колесницата и 10 меча, която символизира усилието на волята. В случая Асото ще отприщи мощна енергия за реализация на потенциала на Колесницата, която в редки комбинации и случаи наистина означава.

Още нещо, не гледай на това Асо като на централен герой, то е просто носител на потенциала, то е мощно оръжие - да, но дали ще донесе смърт или лечение, зависи от инвенцията на Колесницата; важни са картите-сенки на самата Колесница, това биха могли да бъдат Магът, Висша жрица или дори Рицар пентакли. А какво да кажем за 10 меча - тук се крие една Сила, която би било добре, в крайна сметка да оформи финала, т.е. тоталната рефлексия.

П.С. Поздрави за темата за Таро и сенките :sorcerer:

Здравей отново във форума, след дълго време :) Радвам се, че пак си тук!

Темата за Таро и сенките е приложима навсякъде, включително в тази ситуация, както ти добре си видяла. Пускам една скорошна комбинация, която касае в общи линии същия въпрос, и тя е Асо пентакли, 2 меча, Силата. Друга комбинация е Рицар пентакли, Паж пентакли, Асо жезли обърнато.

Това е явно, което отключва обърнатото Асо, потенциал, макар че в момента, както се вижда по 2 меча, мъчат ме съмнения. И все пак, Силата, която ти видя, е на лице, а аз, опасявам се, не знам за каква точно рефлексия става дума :) Което пък ме води до мисълта, че обърнатото Асо жезли ще ме научи с бой по главата.

Размесих малко темите, но го намирам в известна степен полезно. Още веднъж, радвам се, че си тук :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...