Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство


Recommended Posts

И също не можем да пренебрегнем факта, че ловно-рибарските дружества не са просто и само сдружения за убиване на животните. По-голямата част от програмите им са насочени към грижи за популациите и контрол над лова и риболова.

Познавам ловци и риболовци, които обичат природата и животните много по-истински и на дело от градски чеда, които философстват за любовта към природата, но през живота си не са посадили нито едно цвете, не са се грижили за животни и нямат дори представа от живота и нуждите им.

Донке, може ли да се грижим за животните и за популациите им без да ги убиваме, ами май можем, примерно да развъждаме риба, обаче след това да не я ядем, та според теб би могло да се каже че се грижим за популациите им за да има какво после да ядем, прав ли съм.

Ловците много обиат природата и животните, знаеш ли колко е хубаво така да тръгнеш из хубавата гора на лов за диви прасета, ей ако знаеш само каква е тръпката, така ако може да свалиш едно прасенце, ами преследването му из гората, дали ще го надвиеш животното. След лова ловната дружинка знаеш ли какво си има, имат си хижичка и после аккво правят там, ам поливат успешния лов, такъв запой си устройват с хапване на месенце от улова, ам какви приказки си разказват за това как е бил еди си кой лов или миналата година как кмета на селото е отстрелял един пъдпадък. Още да продължавам ли ..........

За другото по-силните организми изяждали по-слабите така било в природата, ами ни е не сме като животните, ние имаме разум можем да мислим много по-добре от тях, можем да се храним и с растения само, трябва ли тогава да ги убиваме по-низшите видове, все пак не забравяйте че си говорим за убиване на живо същество.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има желиращи вещества от растителен произход и доколкото зная, се продава и растителен желатин. Това е информация от преведена книга. Не зная в България дали може да се намери такъв продукт. Желиращо действие имат семките от дюля и ягода.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

@somespirit:

Не е желателно някой да се изказва гръмко и да говори на "ма" към другите за неща които не познава или дори си няма представа..

Има "ловци" и "ловджии". Имай предвид че има голяма разлика между едното и другото, така както има разлика между вегетарианствто и месоядството.

Само един цитат от Учителя:

"Злото не е в яденето. Когато забраняват да се яде известна храна, то става от съображение да не се причинява страдание на съществото, което се употребява за тази храна. Казвам, че можете да ядете. Ще отидете в курника и като хванете кокошката, ако не крякне, можете да я заколите и изядете. Щом изкряка, оставете я. Също и овцата - щом заблее, оставете я, тя иска да живее.Следователно вие трябва да ги питате. Питайте коя овца и кокошка искат да живеят във вас."

част от беседа “Житното зърно”, държана на 23 март (стар стил) 1914 година в София,

източник: http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=65

:feel happy:;)

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Основната причина поради която не се препоръчва употребата на месо е изключително тежките астрални наслоявания, които се получават в резултат от страха и ужаса изпитван от животните при умъртвяването им. Каквито и "хуманни" методи за последното да бъдат изобретени, този ужас не може да бъде избегнат, тъй като инстинктът за съмосъхранение винаги се задейства. А това дори и да стане закратко, пак ще е достатъчно за да се отделят вредните астрални еманации. Тези наслоявания при определени условия (обезкървяване и изсушаване на слънчева светлина) могат да бъдат намалени, но не могат да бъдат премахнати напълно. При всички случаи се създават условия за привличането на астрални същности от изключително нисш порядък, които оказват своето отрицателно влияние върху здравето, мисленето и чувствата на човека. Така човек е нужно да положи сериозни усилия за да неутрализира поне частично това влияние.

Линк към коментар
Share on other sites

Това вегетарианство незнам кой и кога го е измислил, трябва да потърся инфо. Обаче - векове наред нашите пра-пра-деди, и техните пра-пра-деди са оцелявали, защото са ловували. Е? Ако бяха ръфали клонки и ако бяха пасли тревичка как ли щеше да е ? Може би щяхме да сме вече всички богове, защото нямаше да сме обременени с негативни астрални и други енергии.

По-късно е възникнало земеделието, като един от начините за прехрана.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо се отива в крайности, като се допуска, че вегетарианството само по себе си може да осигури духовното развитие на хората. Водеща е мисълта, а във връзка с духовното ни развитие, тази мисъл водена от любовта.

Иначе прадедите ни със сигурност са оцелели (то няма как да е иначе - животът е вечен и неугасим), но честно казано оцеляването не ме задоволява, дори и да става въпрос за живот в изключително тежки условия.

Линк към коментар
Share on other sites

...вегетарианството е естествен процес, т.е. когато дойде времето за това...

Вегетарианството може да настъпва към човека по неосъзнати за него пътища - подсъзнателно

В съгласие с цитираното ...при мен се случи на 17-сет годишна възраст ...не познавах нито един вегетарианец и в продължение на повече от десетина години след това също...; т.е. решението ми не е било "външно~повлияно", а някак интуитивно...

* сега погледнах и транзитите към този "момент" ...Слънчо е бил аспектиран едновременно /опозиция на транзит. Плутон и квадрат с транзитиращ Сатурн ...коментарът е излишен.../

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си колко народ ще остане без работа, ако всичкото човек по земята стане вегетарианец. Това са животновъди, месари, млекари, месопреработватели, млекопреработватели, гледачи на пилета и яйца, маса народ, които се занимават с риболов и рибопреработка.

Хаха, отивам в ресторант и вместо мешана скара си поръчвам зелена салатка с варени картофки, и всички ядат само това, защото не се предлага друго.

Вие давате ли си сметка колко полезни неща за организма се набавят от месото, яйцата, рибата., да н е говоримм за млякото и млечните продукти.

Знам, знам, имам роднина върл вегетарианец, пак оцелява някак си, но прилича на подвижни тракащи кокали. Като го хване някое грипче, което иначе минава за 2 дни, него го държи една седмица.

Не съм за тлъстите меса и запръжки, но от някои неща не е добре да лишаваме организма си.

ПП. казвам си мнението, нека никой не се чувства засегнат лично:)

Линк към коментар
Share on other sites

:)

@mvm:

На първия ти въпрос: кое животно не би се възпротивяло на убиване?

Животните също имат известна осъзнатост (макар и малка). Те се жертват понякога по "своя воля" (дали защото са болни или защото са загубили семейство или нещо друго...). Чувал си предполагам легендата за Буда който медитирал много дълго и като бил изтощен един заек му се хвърлил в огъня пред него... Индианците като култура също имат много което могат да кажат в тази посока.

За загубата на работа не бери грижа. Така с една магическа пръчка няма да стане - хоп на момента всички да са вегетарианци. :D Освен това не пречи животни да продължават да се отглеждат за вегетариански продукти.

Относно хранителността на месото - не бой се, има достатъчно информация по днешните диетологични организации които казват как човек може да се храни пълноценно вегетариански. За разлика от допреди 20 години когато е нямало толкова инфо и само опитът на отделни хора и православното постене са подкрепяли това.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип темата е за вегетарианството, а не за евентуалната безработица. То и сега колко работа се предлага, ама народа е мързелив, не му се работи.

Иначе, вегетарианството си е чисто личен избор и всеки има право да решава сам за себе си какво е добре и какво не. Знаеш ли аз пък познавам вегетарианци, които са доста пълнички, да не кажа даже дебелички. И които са много по-здрави от ядящите месо. А и някои вегетарианци не спират да ядат мляко, яйца и други млечни продукти.

Да си вегетарианиц си е личен избор, всики си има своите мотиви и интереси за това. Някои хора посто не ядат месо дори от раждането си, и това е факт. Всичко е въпрос на свободен избор и всеки сам за себе си може да прецени кое е най-добре. който иска да яде месо, нека не се лишава, а който просто не иска нека не се насилва!

Линк към коментар
Share on other sites

E, ама то не може така. Или се яде месо или не се яде. Иначе какво излиза? Ние не ядем месо, защото сме защитници на животните, но ако някое животно се съгласи да бъде заклано, нямаме нищо против да го хапнем. Нещо не ми се връзват на мене тези разсъждения.

И Буда и той. Защо не му паднали в огъня картофи, ами заек, а?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си колко народ ще остане без работа, ако всичкото човек по земята стане вегетарианец. Това са животновъди, месари, млекари, месопреработватели, млекопреработватели, гледачи на пилета и яйца, маса народ, които се занимават с риболов и рибопреработка.

Това е дървена философия. По същата логика дай и да пропушим всички, че да има повече работни места за хората в сферата на тютюнопрозвоството...

Линк към коментар
Share on other sites

Ама вие освен, че не ядете месо и не пушите ли? Сигурно и не пиете? И по жени/мъже не ходите? И карти не играете. Нямате никакви пороци. Боже. Сега почват да ми се изясняват някои неща, които досега не можех да разбера защо са така, вашият форум определено си е уникален по свой си начин

Линк към коментар
Share on other sites

:lol: Надявам се сега няма да се намери някой да предложи да си купим пистолети и да почнем да се гърмим, за да има хляб за оръжейната промишленост.

Мила mvm, на купоните съм сред най-веселите и танцуващите, без да съм пила алкохол, природата ме опиянява и възторгва повече от една чалга певица, скъпа кола или частен дворец, някои тук пеят със собствените си гласни струни, рисуват със собствените си ръце и дарба, пишат собствени стихове, защото така им харесва и най-малкото не вредят, а може би и помагат на другите. При това никой не отрича правата на инакомислещите. Ако това не те смущава , добре дошла сред нас. :)

П.П. За по-личните неща - на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

И Буда и той. Защо не му паднали в огъня картофи, ами заек, а?:)

Виж на картофче и аз бих се зарадвал, щото заешкото не мога да го гледам, пък какво остава да го ям. Аз тъй или иначе дълбоко се съмнявам Буда да е консумирал месо , каквото и да пише в различните източници.

Ама вие освен, че не ядете месо и не пушите ли? Сигурно и не пиете? И по жени/мъже не ходите? И карти не играете. Нямате никакви пороци. Боже. Сега почват да ми се изясняват някои неща, които досега не можех да разбера защо са така, вашият форум определено си е уникален по свой си начин

Нали не си мислиш, че по цял ден се молим (не знам кои сме тези "ние", но все пак) и медитираме.

Не пуша и не пия със сигурност. И докато вредата от цигарите и употребата на месо е горе долу еднаква и не е фатална за духовното развитие (поне в началото), алкохолът е абсолютно недопустим. Все пак алкохолът ни прави всичко друго, но не и по-съзнателни. Вярно е, че ни освобождава от задръжките, но именно това е свойството на алкохола с което хората най-много злоупотребяват.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Един ден, като нямах какво да ям, понеже са ми донесли малко ориз, понеже сега няма мляко, гледах, мислих, мислих какво да направя. Ориз без мляко може ли да се вари, яде ли се? Яде се. Турям ориза. Не ми дойде наум да го изчистя, имах доверие, че е чист. Взех и изсипах в съда, турих вода, измих го и гледам, излиза нещо от него. Измих го четири пъти, докато излезе бистра вода. 3–4 пъти като го измих, турих го да ври, той не увира. Излязох навън да се разхождам. Дойде ми наум да не се вари на силен огън, да не го варя на първа степен, но на трета степен да го варя. Гледам, уврял вече хубаво. Вкусих го, за пръв път си варя, вижда ми се блудкав, захар няма. Турих му малко солчица, дойде ми наум да му туря и чер пипер и като вкусих втора лъжица, стана по-вкусен. Мисля си, ще се развали – масло няма, черният пипер иска масло, той само с вода е варен, но като взех третата лъжица, стана още по-вкусен. Таман свърших, ето иде една сестра. Тя влиза в стаята, казва: „Какво има?“ Казвам: „Приготвил съм си ориз“. – „Да видя как си го приготвил.“ Чуди се, че само с вода е сварен. Рекох: „Много вкусен е. Не си яла такъв ориз“. Казва: „Малко захар да се тури“. – „Оризът си има захар. За първи път готвих, и разбрах, че оризът има захар. Докато имах първото понятие, че оризът трябва да се вари със захар, не ми беше вкусен, блудкав беше. Но като турих в ума си второто понятие, че оризът има захар, стана ми по-вкусен и към края беше много вкусен. Сестрата казва: „Много просто е“. Казвам: „Ти си проста, че по старому мислиш. Този ориз има своята захар, свое мляко. Втората лъжица стана по-вкусна“. И двамата се съгласихме. Та казвам, както мислите, тъй и става сега. Няма по-хубаво да си свариш ориз с вода и да туриш много малко сол.

Сега по някой път вие, като четете Писанието, искате да четете някой автор, да му турите мляко. Какви коментарии може да дадете на Библията? Един свещеник в турско време проповядвал, че Христос нахранил с 5 хляба 5,000 души. Казва: „Братя християни, да не мислите, че тия хлябове са били като нашите? Те са били големи като могили“. Един овчар го слушал в църквата и си подсвирнал. Казва му: „Ти защо свириш?“ – „Ами – казва – учудих се каква е била устата на пещта, в която са се събрали такива големи хлябове.“ Той, за да направи чудото в една понятна форма, казал, че хлябовете били големи като могили. Казват често някои ясновидци: „Аз нищо не зная, но от Бога каквото дойде, всичко зная“. Ти нищо като не си знаел, и Господ да дойде, пак нищо няма да знаеш. „Аз не разсъждавам, аз без да зная, говоря“, казва. Ти не знаеш, но на нивата като посееш семето, тогава ще израсте. Като дойде Господ, като дойде светлината в тебе, израства онова, което Бог е сложил от самото начало. То е Истината. Нищо не ми е дошло сега. То е заблуждение. Има нещо, вложено хиляди години в човешката душа, вътре в сърцето на човека. Туй, което Бог е вложил, то е важно, а другото е заблуждение на дявола. Дяволът казал на първия човек: „От този плод като ядете, вие като Бога ще станете“. Ако човек от едно ядене стане като Бога, то е изгубена работа.

Мнозина от вас ходихте да слушате Ерна Зак, станахте ли като нея? Не знаеш, но и 100 пъти да я слушате, ще бъдете такива, каквито сте сега. Тя е такава, защото е учила. Учение трябва.

15-то утринно слово, 29 март 1942 г., неделя, 5 ч. сутринта, София, Изгрев.

беседи › утринни › Последното добро › Видове женитби

http://triangle.bg/books/1941-10-05-05.199...2-03-29-05.html

Приятели , помислете над тези думи.

Хубаво е . Приемете тази малка светлинка

Благодаря ви !

thumb_1208537566.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ама вие освен, че не ядете месо и не пушите ли? Сигурно и не пиете? И по жени/мъже не ходите? И карти не играете. Нямате никакви пороци. Боже. Сега почват да ми се изясняват някои неща, които досега не можех да разбера защо са така, вашият форум определено си е уникален по свой си начин

Олеле, mvm, направо се изненадах от това твое изявление! :rolleyes: Нужно ли е хората да се стремят да имат пороци?! :o

Да, не ям месо, не пуша, не пия и т.н., че и много по-странни неща (според средностатистическите разбирания) не правя - примерно не купувам букети, а предпочитам да подаря цвете в саксия, защото никак не ми е приятно да гледам, как бавно умират цветята във вазата и др.п.

И сега какво - възкликваш: "Боже!", класифицираш ме в графа "Откачалки" и спираме да си общуваме тук във форума, щото може да се окаже заразно :P

За твое успокоение имам пороци - до сега не съм видяла човек съвсем без никакъв порок; дори на карти играя :harhar: , вярно предпочитам чист бридж и нямам никакво привличане къмто хазарта, независимо дали е във вид на игра на карти или нещо друго, ама това последното май трябваше да си го премълча, че още по-сигурно се закотвям при "Откачалките" :D

Линк към коментар
Share on other sites

Споко, Дианче:) Аз съм най-голямата откачалка сред вас. Не си ли личи? :D

Аз пък пуша и играя карти онлайн в един български сайт. Ако някой иска, да ми пише на лична да му го кажа. Имат бридж, белот и сантасе.

Иначе не пия алкохол въобще.

Линк към коментар
Share on other sites

Споко, Дианче :) Аз съм най-голямата откачалка сред вас. Не си ли личи? :D

Аз пък пуша и играя карти онлайн в един български сайт. Ако някой иска, да ми пише на лична да му го кажа. Имат бридж, белот и сантасе.

Иначе не пия алкохол въобще.

"Учителят гостувал у една сестра, чийто син не бил в Братството. Синът се връщал от града и бил с цигара в ръка. Като излязла и го посрещнала, сестрата му казала да не пуши, защото Учителят е в къщата. Но Учителят се обърнал към майката и я помолил: „ Не му се сърди, нека си пуши, той ми е приятел", извадил кутия цигари и ги подарил на сина. Учителят беше за свободата, за това, човек по убеждение да дойде до една идея, а не да му се налага."

от Необикновеният живот на Учителя Петър Дънов

Влад Пашов

И днес някой, ако поиска да тръгне в нов път, казват му: „Що си се повлякъл по този път? Мислехме те за свестен човек. Ние имахме високо мнение за тебе, а тъй, както си тръгнал, не е на добро.“ Чудни са хората. Гледам, седнал някой, свършил 4 факултета, седи на масата, учен човек е, но пред него има коняк или винце, моли се, като вдига чашата. Казва: „Господи, в Твое име!“ И пак сложи чашата на масата. След това извади табакерата, извади една цигара и пак казва: „Господи, в Твое има кадим!“ Сега туй се нарича култура. Ако този човек другояче се моли, ще кажат: „Той е глупак, как е коленичил да се моли.“ Каква разлика има между този, който вдига очите си, като пуши, и онзи, който се моли. Питам: Който пие или който се моли – кой е на правата страна? Има ли кодекс, в който да пише, че трябва да се пие вино? Писано е огън да кадим, но никъде не е писано до пушим цигари. Сега се пушат малки цигари, а в Америка има големи папироси. Турците пък имат енфие. Ще извади малко, ще го поеме и ще кихне. Ако идете в православната църква, веднага ще обърнат внимание дали се кръстите или как се кръстите. Православните се кръстят с три пръста, а католиците с всичките. Когато човек се подчинява на възвишеното, благородното, когато изпълнява Волята Божия, това значат трите пръста.

беседи › утринни › Новото разбиране на връзката в живота › Възстановете Любовта

Хубаво правиш братле ! :)  и аз едно време обичах да попушвам  

няма лошо , само да не се оплакваш

:) Лека вечер ви желая :):)

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Ама вие освен, че не ядете месо и не пушите ли? Сигурно и не пиете? И по жени/мъже не ходите? И карти не играете. Нямате никакви пороци. Боже.

Имат бридж, белот и сантасе.

Иначе не пия алкохол въобще.

Мдаа, не ядем, не пием, не ходим по жени... :D Но пък играя карти с компютъра. Най-вече бридж :) Изтеглил съм си една програмка и си поиграйвам. Колкото да имам там някакви пороци. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Разводних ви темата, сори B) Абе направо я наводних, и сега си търся гумени ботуши :D

По темата да кажа, ако човек трябва да е вегетарианец, за да бъде супер духовен и така да достигне Бога, мисля, че тук Бог нещо е объркал. Или хората сами са се объркали.

Линк към коментар
Share on other sites

Разводних ви темата, сори B) Абе направо я наводних, и сега си търся гумени ботуши :D

По темата да кажа, ако човек трябва да е вегетарианец, за да бъде супер духовен и така да достигне Бога, мисля, че тук Бог нещо е объркал. Или хората сами са се объркали.

Прав си ! отново...

и ще кажа защо , Бог не е объркал братле ..... човешкия мозък се е объркал

понякога са ми много интересни ... вместо прекалено много бъбрене

нека понаучат нещо , повечето живеят прекалено скучен живот , беден на  истински емоци чувства опитности и най-важното истински страдания такива които облагородяват чов

ека, това са все ценни неща необходими. После си търсят оправдания че животът бил незнам си какъв, или че нещо все им липсвало .. някой си какъв бил.. кой го интересува какво ядеш :) или че някой гледал в слънцето не ядял... според мен това са много лични неща ... какво те ползва да разправяш на тоя и оня кво ядеш или не ядеш и да го караш той да яде или да не яде ;) това което и ти. За всеки човек си има специфична храна и точно там е тръпката да я открие и то сам!

ето сега малко светлинка да пуснем по темата да се пресече спорът вече,и нека се замислят.....

" Според мене повечето хора са фалирали търговци, които обръщат тефтерите си, да видят, как да оправят сметките си, т.е. как да оправят света. Как ще оправите света? С изгнилите греди ли? Здрави основи са нужни и яки, железни греди. След всичко това ще препоръчват на хората да се хранят с месо. Аз говоря по въпроса за храненето от принципиално гледище, а не от вегетарианско гледище. Смешно е да ме наричат хората вегетарианец. Никакъв вегетарианец не съм. Аз мисля върху първичната храна, която Господ ни е дал. Месната храна прави ли хората здрави и щастливи? – Не ги прави, но няма какво да се яде. Смешно е да се говори, че днес няма какво да се яде, че животът бил скъп! – Защо е скъп? – Защото трябвало да се купува сирене, масло, зехтин, яйца – все скъпи продукти. Минавам през пазара и слушам как се разговарят селянка и гражданка. Последната иска да купи няколко килограма масло. Селянката иска 200 лева за килограм. Гражданката намира, че маслото е много скъпо. От свое гледище тя е права. Обаче, нека си направи друга сметка, да види, колко евтин може да излезе животът ѝ. Днес един килограм жито струва четири лева. Човек се нуждае дневно от 250 грама жито, значи всичко един лев; оризът струва 14 лева килограма – сто грама дневно правят 1,40 лева, за огъня ще дадете един лев на ден – всичко 4–5 лева дневно за един обяд. Сега колко лева изразходва един човек на ден? – Около 50–60 лева. При това положение животът наистина е скъп. Нужно е да се научи човек да яде правилно, да използва всичката енергия на храната.

Сега, не е важно как живеете и как се храните; важно е да не се оплаквате.

книги › беседи › неделни › Новият човек › Фарисей и садукей

след тези думи аз нямам какво повече да кажа, ако се намери тука някой по-..... нека спори на воля.....

Линк към коментар
Share on other sites

Ето за тези които искат да знаят , какво става от свинското месо. Може в очите на вегетарианеца нищо да не става от месото, но и от него има полза ! Като им говорите на някои , не яжте месо... може да се окаже обратното , че в този момент месото е лек за тези хора.. помислете..

Сега казвате: „Все си е хубаво човек да има хиляда прасета.“ Едно прасе около сто килограма, колко струва сланината, не зная. Колко струва свинското месо? Трябва да знаете. Казвате: „Не употребяваме свинско месо.“ Парите употребявате ли ги? Но се интересувате колко върви златото. Грамът колко е? Сто и шестнайсет лева. Ами месото колко е? Ако някой път се отчаяте, искате да се самоубиете, яжте свинско месо. Щом ядеш, престане ти отчаянието. Отчаянието се лекува със свинско месо. Ще го опечеш на кебап хубаво, ще туриш малко лимон отгоре.

беседи › неделни › Път на зазоряване › Което знаем

Месоядците са, които внесоха всичките лоши работи в света. Да допуснем, че вие сте вегетарианец, но минавате някъде и ви замирише на пържола свинска, направена хубаво, отгоре посолена с червен пипер и лимон турено. Казва: „Трябва ли да ядем?“ Може да ядеш за цяр, свинското месо за цяр болните може да го ядат; препоръчвам го, но на дози. Като си здрав, да не ядеш свинско месо. Болните може да ядат. И овче месо, и кокоше, и яйца може да ядат, всичко може да ядат. Аз считам вегетарианци не които седят пред мене и не ядат, но които нямат желания, които са неестествени. Тази, месната храна, е много нечиста. Всички онези, които се занимават с месната храна, имат метода на котките. Котката, като хване мишката, с козината, с червата я изяде. Котката живее много хигиенично, но те скоро умират от недобро хранене, неестествено се хранят, с всички нечистотии изядат храната си. Ти като ядеш свинско месо, овче месо: всичките клетки имат толкова нечистотии и ти ги поглъщаш, и после искаш да бъдеш здрав.

беседи › утринни › Последното добро › Последното добро

Някога казвате, че не трябва да се яде свинско месо. Коя е причината, защо не трябва да се яде свинско месо? Ако ядеш свинско месо, ще имаш разбиранията на свинята: ще ровиш в земята и ще мислиш, че крушите, които падат от крушата, си ги изровил ти сам. В едно отношение свинята е права – като рови в земята, тя изравя зимните ябълки. И да падне нещо отгоре, тя мисли, че отдолу е дошло. Тя всичко търси отдолу. Друго положение – оказва се, че понеже свинята обича живота много, клетките ѝ са крайно индивидуални. За да накараш клетките ѝ на работа, трябва да ангажираш четири–пет стражари да я пазят. Работата, която тия клетки ще свършат, ще струва четири–пет пъти повече, отколкото ако сам свършиш работата си. В най-удобен случай те ще изклинчат. Ето защо ония хора, които ядат свинско месо, често боледуват.

Един свещеник ми разправяше своята опитност. „Не зная – казва той, – от време на време ме хваща един дявол.“ – „Какъв е този дявол?“ – „Аз зная, че не трябва да ям свинско месо. Един път като ям, три–четири седмици боледувам. Но като дойде този дявол и ме изкуси, не мога да издържа. Като наближи Коледа и чуя, че свинчетата квичат и мене ми се дояжда свинско месо. Казвам на жена си: „Жена, хайде, опечи ми един свински кебап. Тури му малко черен пипер, да стане по-вкусен.“ Докато го ям, вкусно ми е, но после ми става тежко и три–четири седмици боледувам.“ – Тогава не яж. – „Още не мога да се откажа.“ Както виждате, това е един навик. Всички хора имат един навик, от който не могат да се откажат. Като ядат и видят, че храната не е толкова вкусна, те турят малко черен пипер и други някакви приправки. Но след като се наядат добре, виждат, че целта не е постигната.

беседи › неделни › Път на зазоряване › Което знаем

Мисля че има нужда да се кажат тези неща , а който е буден ще ги разбере

.Няма нужда от оправдания и назидания Всички се учим.

:3d_114::3d_048::3d_020::3d_015:

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

@somespirit : eй bro

:) хубаво говориш не си първия и последния ... това му казвам, разораване , торене на почвата...

никой няма да те трие , от delete полза няма, който е трил си е взел поука вече

от каде си сигурен че това го е казал Учителя ? та и който и да е учител...

пробвал ли си първо върху себе си своите методи та после чуждите ?

имаш ли положителни или отрицателни резултати?

ако е така, казвай , ние не сме никакви фанатици

аз  съм първия който ще си поръча едно печено прасенце ей тука да ми го докарат. и с кеф ще му дам първия урок .. по жертва и ядене...

убеди ме със собствения си живот че

ако го изям прасчето няма да ме накаже Природата после

че собственото ми тяло няма да ме накаже!

а как наказва само Тя... и ти знаеш .. няма човек който да не знае !

аз след 7 години без месо съм ял свинско , пилешко и риба и бях на носилка после

а сега ако направим опит и те накарам на сила да ядеш каквото аз ям .. ще се откажеш съвсем да живееш

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво pinned this topic
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...