Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Раждане посредством цезарово сечение


Recommended Posts

Здравейте,

Преди време мой приятел сподели с мен че при един от видовете дихателни упражнения - непрекъснато учестено дишане 10-60мин може да се преживее наново раждането и стана въпрос че бебетата родени с цезарово сечение, тъй като не получават първоначалния импулс за живот при излизането от матката на майката(доколкото знам това е изключителна битка за бебето) един вид остават с по-слаба воля и често много лесно се отказват от целите си. Аз го тълкувам все едно живота им е подарен без те да се борят за него, и според мен на всеки му е определено кога да се роди - точното време, а цезаровото сечение променя това време и съответно изменя малко плановете и характеристиките на човека. Роден съм с цезарово сечение, и до посления момент съм седял като на трон в корема на майка ми и не съм искал да изляза от там - сигурно ми е било много приятно там. Интересувам се какво може да ми кажете вие за децата родени с цезарово сечение.

Благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

....Интересувам се какво може да ми кажете вие за децата родени с цезарово сечение.

Благодаря предварително :)

1. Всички деца са обичани от майките си - независимо как са родени. :)

Всички майки може би допускат грешки, но те са или от незнание или от прекомерна привързаност.

Родилният стрес си го има винаги, има и специален "хормонален коктейл", които бебето поема по време на естествено раждане.

Малко по темата може да прочетеш в мнение 8 от темата:

Някои неприятни истини за БГ болниците, Насилието над родилките. Родилни травми и усложнения.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry98964

Едно бебе, родено със секцио е подложено на твърде силни шумове от звънтене ан хирургични инстрмвнти, болезнено усещане на супер силни светлини в очите, груб допир на ръцете, суетене, шум, разговори от екипа...

БИла съм на един интересен семинар преди много години.

Да, с ребърдинг може да се преживее раждането, стига да е воден от супер специалист.

Аз сега не познавам в БГ такива. Но дано да има.

В какъв контекст питаш?

Защо се е стигнало до секцио?

Ако бебето е над 4 кг. е оправдано, ако майката има отлепена ретина - също. Има и много други медицински показания, които спасяват живота на майката и бебето.

НО ако майката се е страхувала от болката при раждане, или лекарят е искал "почерпка" - това са други теми.

Линк към коментар
Share on other sites

До цезарово сечение се е стигнало тъй като до посления момент не съм искал да се обърна с главата на долу и да излезна както нормалните бебета и майка ми сама е предложила този метод смятайки че, ако са били прибегнали до изваждането посредством някакви инсрументи е можело да бъде наранен и увреден някой крайник, а иначе съм бил 4.3кг. Интересувам се дали това за волята е вярно,че по-лесно съм склонен да се откажа от нещо (иначе съм зодия овен и ми е трудно да преценя сам, може би ако е вярно то овена го компенсира донякъде).

Редактирано от curfex
Линк към коментар
Share on other sites

А колко дни преди термина е станало това?

Има бебета, които се обръщат 3-4 седмици преди раждане.

А други само 1-2 часа преди раждане.

НО ако леакрите са искали да те вадят с щипки (форцепс или с вакуум)- то май би следвало да си се бил обърнал.

Или има неточна информация.

Както и да е - щом си бил голямо бебе, значи положението си е било за секцио.

Иначе може да се получи трайна луксация на тазобедрена става на майката и тя да куца цял живот (имам такава роднина).

И така, от това, което съм чела мога да кажа, че

по-скоро такива бебета обичат да им е удобно, да не се напрягат и са големи инати.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е само, че майка ти те обича изключително много. Имала е смелост да изтърпи каквото трябва, само и само да се родиш здрав(а).

Сега ти имай смелост да докажеш на света и себе си, че си е заслужавало.

Всичко останало са внушения, които си правим, за да ... Може би за да се измъкнем от отговорност?

Линк към коментар
Share on other sites

Не се случва нищо по-различно с децата, родени с цезарово. Не и в този аспект, който споменаваш.

Съществуват рискове, но от съвсем различно естество - детето родено по този начин често може да боледува от бронхит, например, заради ръчно почистените дробчета след раждането, /винаги задържат течности, независимо от показателите/, или да се случи късно навлизане на кислород в мозъка /за щастие в България е рядкост, за разлика от някои страни на Изток, където всяко пето с цезарово има аномалия/...

Съществува и риск да не бъде пресметнат термина правилно, което носи последствия...

Няма по-добро от естествеността на процеса и думата на природата, но няма и разлика между естествено родените и онези, които са "извадени" с нож. Ако нещо не е наред с характер, воля или... или, то е от другия товар, който си носим непрекъснато.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...