Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сатурново възвръщане - наблюдение и споделен опит


Recommended Posts

Сатурн транзитира през наталния хороскоп за 28,5-30 години. Когато се завърне на своята позиция обикновенно изисква от човек да направи вътрешен самоонализ и да промени своята ценностна система. В зависимост от това как е поставен в рождената карта (дом, знак, аспекти) в тази област могат да се очакват промените.

Тези които вече са минали 30г, мога да споделят, а другите да се учат и да се подготвят :)

Как ви се отрази възвръщането на Сатурн?

Как е поставен Сатурн в рождената ви карта? Аспекти, дом, знак?

Имате ли наблюдения за промените на външен и на вътрешен план?

Линк към коментар
Share on other sites

След припомняне и анализ на някои минали събития и справка с ефемеридите трябва да кажа, че тези няколко месеца бяха едни от най- щастливите и успешни в живота ми до сега. Но тогава и Юпитер правеше съвпади с моя стелиум в Дева и това е резултата от няколко влияния.

В самия радикс Сатурн(трети дом) и Юпитер(пети дом) са в много точен секстил и тогава са си действали точно като "първи дружки".Свързвам го и с едно много приятно пътуване и почивка на Велинград както се полага за 3 и 5 дом. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък, след кратка справка с ефемеридите и анализ на периода, установявам че нищо съществено не ми се е случило при самото Сатурново възвръщане, докато не е транзитирал и Юпитер в опозиция с наталния Юпитер/ успоредно със Сатурновия възврат/. Тогава се влюбих безпаметно.....и ми държа влага дълги години. :3d_050::3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Как е поставен Сатурн в рождената ви карта? Аспекти, дом, знак?

В рождената ми карта Сатурн е в изключително точен съвпад с Марс /орбисът е под градус/;

тази "красота" :rolleyes: е поставена най-високо, до МС и сключва 2 квадратури - с Уран на Асц. и Хирон на Дсц. /Тао-квадрат, ама двоен :D /

Как ви се отрази възвръщането на Сатурн?

Имате ли наблюдения за промените на външен и на вътрешен план?

На 29г., при Сатурновото възвръщане и най-интересното, точно в момента на съвпада на транзитиращия Сатурн с МС, претърпях тежка автамобилна катастрофа. Това буквално ме изолира от външния свят /за няколко месечния период на възстановяване/, останах сама със себе си и открих Тишината на безмълвието...

Сатурн "помете" и свали излишния "товар"...

Промените се случиха най-вече на вътрешен план, тъй като в този период и транзитиращият Плутон беше в съвпад с наталната Луна /ами безжалостен е бе, няма "не искам" и няма "не мога" :P /

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В рождената ми карта Сатурн е в изключително точен съвпад с Марс /орбисът е под градус/;

тази "красота" :rolleyes: е поставена най-високо, до МС и сключва 2 квадратури - с Уран на Асц. и Хирон на Дсц. /Тао-квадрат, ама двоен :D /

...

Промените се случиха най-вече на вътрешен план, тъй като в този период и транзитиращият Плутон беше в съвпад с наталната Луна /ами безжалостен е бе, няма "не искам" и няма "не мога" :P /

Милена,тези двойни тао-квадрати се задействат точно от нелекия съвпад Сатурн-Марс и са те направили голям войн. :3d_046:

А когато Сатурн и Плутон те нападнат в комбина,наистина е лошо... Както се казва в една реклама-"знам за какво говорите" Добре,че вече всичко е зад гърба ти. :3d_086:

Линк към коментар
Share on other sites

Милена,тези двойни тао-квадрати се задействат точно от нелекия съвпад Сатурн-Марс и са те направили голям войн. :3d_046:

Атландита :feel happy:

Да усещаш силата на гнева, не е предимство... може би ключовата дума е трансформация... на всякакво ниво...

Твърде смешно е, че в картата и бенефиците са в съвпад... /Юпитер съвпад Венера, при това Венера е на трон и в собствен дом.../

- цитат от сайта на един много интересен астролог - galy: "Ако малефиците са в падение или заемат знаци на неприятели или са изгорени, те причиняват интензивно зло. Ако бенефиците са в екзалтация, в собствен дом или в дом на приятел, те дават интензивно добро..."

А когато Сатурн и Плутон те нападнат в комбина,наистина е лошо... Както се казва в една реклама-"знам за какво говорите"

~ разтърсващо, повличащо без дъх ~ на 1000 левги под водата :rolleyes: ... и съм благодарна за всяко едно, което се е случило...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте приятели, изучаващи астрология. Аз имам неаспектиран сатурн в 8 дом, Рак. Като малка се страхувах от кости и смърт, а като по-голяма от раждане( може да звучи смешно). След сатурновия възврат, който мина без произшествия, имам желание да родя дете. След възврата сексуалния ми живот се нормализира за пръв път. Казано накратко, 8-мият ми дом започна да работи нормално. Благодаря за вниманието!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Завръщането на Сатурн беше почти вълшебен период в живота ми. Точно тогава се дипломирах и отворих първия си кабинет. Всичко ми изглеждаше ужасно сложно и объркано и не знаех кое откъде да подхвана, а събитията просто се случваха и аз просто ги следвах - сякаш невидима сила проправяше пътя ми. Историята си заслужава да бъде споделена.

Имах тежък държавен изпит. В един момент, както си четях, в главата ми нахлуха пердстави за кабинета, който от няколко месеца обсъждахме с моята приятелка - и за двете ни се струваше непосилно да се справим сами с такова нещо - финансово, организационно и всякак, позволявахме си да с помечтаем и отлагахме в бъдещето :) Та в този ден аз зарязах учебника, грабнах един вестник, отидох при нея и решихме да се обадим по няколко обяви за помещения под наем. Беше късен следобяд и успяхме да говорим само с една брокерка, която ни каза, че има подходащ апартамент и то точно в района, който предпочитахме (близо до "Пирогов" - страх лозе брани :)). Час по-късно се видяхме с нея на въпросното място - търсехме двустаен апартамент, а стаите се оказаха 3 и дамата ни обясни, че всъщност са 4, но четвъртата ще бъде затворена, защото... има стоматологичен кабинет там :) Докторката, която даваше апартамента под наем, беше възрастна и се отказваше от практиката си, предложи ни да ни продаде оборудването - цената беше смешна тогава, тя също го осъзна малко по-късно. За един ден се сдобихме с напълно оборудван, функциониращ кабинет на прекрасно място :)

При мен Сатурн е в 12 дом (в точен квадрат с Плутон), в периода на завръщането имам и точен съвпад на транзитния Юпитер с рожденната Луна в 1 дом и точен секстил между наталния Юпитер и транзитния Хирон.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, за лаици като мен астрологията звучи интересно, но за жалост не разбирам нищо от терминологията която използвате. Тъй като този период ми предстои вероятно много скоро , ми се ще да зная кога точно ще се случи. Как да го изчисля без да изучавам науката, т.к. се опасявам , че докато го направя моментът ще си е отишъл...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, за лаици като мен астрологията звучи интересно, но за жалост не разбирам нищо от терминологията която използвате. Тъй като този период ми предстои вероятно много скоро , ми се ще да зная кога точно ще се случи. Как да го изчисля без да изучавам науката, т.к. се опасявам , че докато го направя моментът ще си е отишъл...

Трябва да се гледа цялата карта, защото така, гледайки само възврата най-вероятно няма да може да се даде адекватна прогноза.Но знай, че това което ще ти остави Сатурн след прочистването, ще бъде истинското, нужното.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, за лаици като мен астрологията звучи интересно, но за жалост не разбирам нищо от терминологията която използвате. Тъй като този период ми предстои вероятно много скоро , ми се ще да зная кога точно ще се случи. Как да го изчисля без да изучавам науката, т.к. се опасявам , че докато го направя моментът ще си е отишъл...

Трябва да се гледа цялата карта, защото така, гледайки само възврата най-вероятно няма да може да се даде адекватна прогноза.Но знай, че това което ще ти остави Сатурн след прочистването, ще бъде истинското, нужното.

Благодаря, имах нужда от съвета !

Очаквам Сатурн с нетърпение , всъщност отдавна смятах, че ми е нужно нещо подобно. Радвам се, че ще се случи скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

При мен така се стичаха събитията,че буквално преоцених всичките си приятелства,както и хората,които обичах и на които много държах.Сатурн ми отне "приятелите" и "близките",за което само мога да се радвам.

Вече гледам на околните по съвсем друг начин,винаги имам едно наум и съм доста по-предпазлива в контактите си...но май си ми беше време :D .

Линк към коментар
Share on other sites

При мен така се стичаха събитията,че буквално преоцених всичките си приятелства,както и хората,които обичах и на които много държах.Сатурн ми отне "приятелите" и "близките",за което само мога да се радвам.

Вече гледам на околните по съвсем друг начин,винаги имам едно наум и съм доста по-предпазлива в контактите си...но май си ми беше време :D .

Сатурн най-обича да прави щателни инспекции и да отстрани всичко "негодно". Това което той одобри, обикновено е само екстра качество и има трайност дълги години занапред. Пеперуда, има ли той отношение към 11 дом и аспекти с господаря му, който основно отговаря за приятелствата? Както и трети-комуникации най-общо, съседи, съученици и т.н. Интересно е да се проследи къде е твоя Сатурн в радикса и за кой дом отговаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Сатурн се намира в 5ти дом в Дева, освен него имам още съвпад на Марс/Лъв/ , Лунен възел/Лъв/ и Юпитер/Дева/.Единствените аспекти, който прави Сатурн са квадратура с Венера/2дом ,Близнаци/ и с Нептун /8ми дом, Стрелец/ както и Полусекстил с Плутон. :blink: Влиянието на чичко Сатурно го усетих доста по-рано миналата година.Разделих се с приятеля си след 7 години.От тогава нямам желание за връзки , доста съм се изолирала от околните .Надявам се след този период нещата в личен план да се нормализират. :)

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

При мен така се стичаха събитията,че буквално преоцених всичките си приятелства,както и хората,които обичах и на които много държах.Сатурн ми отне "приятелите" и "близките",за което само мога да се радвам.

Вече гледам на околните по съвсем друг начин,винаги имам едно наум и съм доста по-предпазлива в контактите си...но май си ми беше време :D .

Сатурн най-обича да прави щателни инспекции и да отстрани всичко "негодно". Това което той одобри, обикновено е само екстра качество и има трайност дълги години занапред. Пеперуда, има ли той отношение към 11 дом и аспекти с господаря му, който основно отговаря за приятелствата? Както и трети-комуникации най-общо, съседи, съученици и т.н. Интересно е да се проследи къде е твоя Сатурн в радикса и за кой дом отговаря.

Благодаря Атлантида,

:) края на Сатурновото възвръщане беше миналата година.В хороскопа ми Сатурн се намира в 7 дом в лъв,но е много близо до върха на 8ми на 4-5 градуса,за аспектите,които е имал през този период и идея си нямам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

бих искал да разбера какво ще ми се случи при сатурново завръщане като се има в предвид че съм с асцендент козирог. господаря на хороскопа сатурн се намира в дева в осми дом

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте! От днес и аз съм член форума, макар че и преди го четях, без да имам регистрация :rolleyes:

Бих искала да ви споделя за моя Сатурнов възврат, през който все още преминавам. Сега съм на 30, т.е той трябва да е започнал преди около 2-3 години.

Сатурн при мен е в 5 дом в съвпад с Плутон и Юпитер, и в опозиция на Слънце, Меркурий, Венера и Марс, които са ми в 11 дом.

При мен винаги е имало някакви драми във връзките ми досега, винаги съм била с единия крак във, а с другия - извън връзката, все бях в двете крайности - да обичам другия, или да обичам себе си, да бъда с него, или да съм свободна... Мисля, че допреди 2 години нямах реална представа как точно се обича. Обичта я разбирах като жертва на АЗ-а, и съответно ту жертвах своите чувства, ту тези на другия.

Сатурновият възврат при мен започна след срещата ми с един човек, който ме накара да се сблъскам с всичка сила със страховете и въпросите, които имах за любовта. Той беше уплашен и неуверен, след края на последната си връзка, и първата ни година заедно беше истинско изпитание за мен. Беше най-болезнената и в същото време най-хубавата година от живота ми, защото... пораснах! Научих се да обичам, да вярвам и да уважавам човека до мен, разделих се с погрешните убеждения, че връзката означава да се жертваш, и разбрах, че любовта не само не ограничава, ами дава свобода! Ако допреди исках само да получавам, сега искам само да давам. Чувствам се много, много променена!

И все пак, Сатурн е още транзитиращ през петия ми дом, така че може би ме очакват още промени? :) Чакам ги търпеливо и вярвам, че всичко ни се случва само за добро.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,

За мен възвръщането на Сатурн беше много болезнен период. Да уточня, че Сатурн при мен е в 4 дом, Лъв.Първо почина баща ми, после чичо ми след 6 месеца го последва; не стига това, ами парични проблеми и непочтени работодатели се присъединиха към тая тъжна върволица. Още се чудя как не откачих през това време. :3d_141:

Забелязах и друго: в живота си имам 4 операции, като първите 2 (на гърлото и корема) ми бяха направени на 4-5 години, когато Сатурн е бил в съвпад с рождения Плутон в края на 5 дом, а малко преди това е бил в съвпад с рождения Марс. Не помня много от този период, но жестоките болки в корема няма да забравя докато съм жива. То беше някакво рядко заболяване, причинено от остатък пъпна връв в корема ми, който пък продължил да се превръща в някакви други неща. Нашите разправяха, че много трудно ми е била поставена диагноза и първоначално съм била лекувана за урологично заболяване.

Третата операция беше пак на корема, защото първата не била съвсем успешна, Тогава Сатурн е бил в квадратура с Марс и с това проблема се решил, поне аз и докторите мислим така. :3d_052:

И така, живях си щастливо, докато дядо Сатурн пак не се дотътри до съвпад с Марс преди 2-3 години, когато зъболекарката ми съвсем случайно реши да ми направи снимка на зъбите заради чести лимфаденити и необяснимо разклащане на зъбите (рожден Сатурн в 4 дом често носи подобни благини) и се оказа, че имам запаси от зъби в челюстите за няколко живота напред. Айде, пак операция и погром над красотата ми, но се избавих от честото боледуване. Всъщност, и баща ми, и баба ми са я имали тази особеност, баба ми дори е била оперирана.

Колкото до Марс, мисля, че той може да е прекрасен сигнификатор за хирургията, особено в Дева, както е при мен. На всичко отгоре той е управител на моя 12 дом, но защо чак сега се замислих за тези неща, си остава пълна мистерия за мен. :3d_157:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Сега мога да се включа в темата като човек, минал и минаващ през двете възвръщания. 

Първото беше бурно и болезнено, но с добри резултати в нещата, за които го послушах. Годините бяха 1989/1990. Само цифрите стигат на тези, които сме ги преживяли. бях пред разпад на семейството с две малки деца, пред загубване на работата си, която обичам много, преместихме се в ново жилище, аз в ново училище. Децата преболедуваха от скарлатина, едното - операция на сливиците, другото пневмонии. За кризите и социалните промени, за опашките и недоимъка няма да говоря. В личния план избрах да търпя в името на запазването на семейството - преди пресичането на асцендента се разпадна, но вече с гръм и трясък - след много години страдание на всички.

В професионален избрах доброволната промяна - ново следване и запазих и развих професията си в успешна кариера. С любов приех отказването от стария успех, който бях вече натрупала и започнах нова кариера, в която включих и старата си подготовка. 

Рожденият ми сатурн е в съвпад с луната в първите градуси на Козирога в самия край на 5 дом (може би навърха на 6ти, защото не съм сигурна в часа на раждане) в тригон с плутон и венера в дева (съвпад), секстил с нептун и квадрат с марс във везни - всички под хоризонта. 

Второто още протича - изпитът на мъдростта. Вече е осъзнато и подготвено. Сега е съпроводено и от Юпитеровия възврат. Имам 2 внучета и осъзнавам, че имат нужда от мен - те и децата ми. Изчистих всякакви амбиции кариерни, семейни (Небето се погрижи за това да осъзная как може човек да се вкопчи в "собственостите" си и как трябва да се раздели с тях - при тежкото боледуване и заминаване на втория ми съпруг, с когото живяхме хармонично). Готова съм да стана гражданин на планетата и домът да ми бъде светът вън и вътре в мен.... 

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност Сатурн  в митологията и астрологията е архетипа Кронос - бога на времето, който поглъща своите деца. също: Сатурн - бог на земеделието, в гръцката митология Кронос. Името му идва от лат. satus или satio (сеене).

 

Линк към коментар
Share on other sites

В астрологията на Учителя Сатурн не е "лоша" планета. Тя е строг учител, който изисква сериозно отношение към живота, спазване на законите на Вселената, развитие и усъвършенстване, служене. Тя дава дисциплинираност и стабилност. Ограниченията, трудностите, страданията не са наказания и не са свързани с нашите грехове. Те са необходим стимул за нашето развитие. Времето е безусловната мярка за ценността на нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...