Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Да, пъстър е. Хармония между ума и сърцето - да, чел съм че трябва да се помиряват противоречията, но ако умът казва избери по - хубавия, а сърцето те дърпа към по- нехубавия, значи компромисния вариант е да не избереш никой. :hmmmmm:

Според мене е по-добре да избереш, дори и да сбъркаш. Поне ще натрупаш опит. Вярното решение може да е в ума, в сърцето или и в двете - различно е във всеки отделен случай. Ако можеш да разчиташ и на ума, и на сърцето си, е по-лесно :) .

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Според мене е по-добре да избереш, дори и да сбъркаш. Поне ще натрупаш опит. Вярното решение може да е в ума, в сърцето или и в двете - различно е във всеки отделен случай. Ако можеш да разчиташ и на ума, и на сърцето си, е по-лесно :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Но нали става дума за примиряване на противоречията между сърце и ум ?

Между моето сърце и моя ум противоречия като описаните от теб няма. Не виждам какво има да помирявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз казал ли съм, че имаш нещо за помиряване ? :) Просто те помолих в качеството ти на овладяла и помирила се личност ако желаеш, и ако можеш да дадеш кратък съвет на този въпрос. Току виж съветът ти ми послужил. Ако не желаеш здраве да е. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Човече, как да ти дам съвет като такова нещо за мен не съществува? Никога не съм имала такъв конфликт в себе си. Кой бил красив, кой бил не толкова красив, плюсове, минуси, претегляния... Никога не съм изпитвала нужда да подлагам на дисекция мъжете, с които общувам. Винаги ги възприемам като цялост. И когато обичам някой, това важи за него още повече. При мен това е нещо толкова естествено, колкото дишането. Какво има да му се обяснява?

Никога не съм си задавала въпросите, които си задаваш ти, освен може би като тийнейджър, когато за мен любовта все още е била някаква абстракция, хипотеза, но не и реалност. В мига, в който се влюбих за първи път, тези въпроси просто се изпариха. Не съм "преодолявала" нищо, просто го нямаше. И не знам, наистина не знам как ти да преодолееш своите противоречия. Станимир има право, просто действай. Ще се научиш, падайки и ставайки, как да бъдеш цялостен, за да възприемаш и другите така.

В кабалата мъдростта е Хокма, разбирането е Бина. Когато едно нещо го виждаш на ниво Хохма, тоест в неговата цялост, не изпитваш никаква нужда да го "разбираш", което предполага и това да го анализираш на части (Бина). Когато прочетох това преди време, разбрах защо за някои неща изобщо не изпитвам нужда да говоря, а анализирането им ми създава усещането, че се отдалечавам от истината. Просто съм "знаела", че нещо Е така и не ми е било нужно нищо повече.

Любовта и красотата не се нуждаят от никакви доказателства.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е красиво,всичко е съвършено,всичко е живот и любов,всичко е енергия в движение.Незнам да има грозни хора,освен баба Яга :D .Имаше и един фотогораф,който беше запо4нал да снима клошари от Америка,но след като са изкъпани и облечени в хубави дрехи,просто разликата беше невероятна.Всичко зави си през какви очи гледа човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъкмо по-рано днес имах мераци да заявя, че все ми се е струвало, че баба Яга има някаква скрита, много красива страна... Аз като чуя имцето и - си представам босонога, млечнобяла девойка с черна коса до земята, неземна усмивка - стъпваща по венчелистчетата на цветята, обменяйки с тях красота...

Тъй де, това е било красиво заз-преживяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма повод, няма постъпки. Чупенето на глави за хипотетични ситуации е губене на време.

Ето това е поуката от темата  :thumbsup:

Иначе честно казано аз щом му намирам косур на този човек и щом се чудя дали бих бил с него заради този косур, то значи той просто не е за мен, а аз компромиси със себе си не правя :) Аз държа на най-доброто (или нищо)

Аааааа мен ме остави аз харесвам "грозотии" с излъчване. Томодаши да му мисли, но пък и ти търсиш пълно съвършенство и отвътре и отвън. Искрено ти пожелавам да го откриеш :thumbsup: сигурно си прав може би и ти си съвършен и си търсиш нещо което да ти отговаря. Но аз се замислих и за нещо друго може би красивите и умни жени/мъже понякога също се чувстват самотни и нещастни. Няма да забравя преди доста години една изключително красива жена се беше напила до смърт в едно от барчетата където се събирахме с приятели и плачеше като малко дете защото беше нещастна в любовта. Хвана ме за добър слушател и ми каза, че нейния проблрем за това че е красива е не по-малък от моя която от малка съм си мече d4eaf0a49a6e08b6a7324d310384cc63.gif и че мъжете я търсят единствено за секс без да си направят труда да я разберат като душа. Съпреживях болката и...

Аз затова питах "Какво е да си красив или пък грозен? - Това е каквото е, нито е лошо, нито е хубаво"

hrisko_89 когато погледнеш на една жена с очите на Любовта тогава тя ще бъде най- красивата на света за теб. Пожелавам ти го от сърце.

А когато любовта си тръгне...тя просто ще е една от многото :)

Казвам го, защото съм го изпитал :)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато си тръгне е било любов, а не Любов но опитността от нея е най- ценното което остава :thumbsup::).

Хееееййййй ти си красотата и Любовта и всичко останало, открий го в себе си :):dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Според мен - да - външната красота отговаря на вътрешната, както и външната грозота отговаря на вътрешна грозота! Големите разминавания които виждаме в живота са защото красавиците се разглезват и ги разглезват и покваряват много много бързо, а обратното, с не дотам красивите - те се учат, смиряват се, стигат до истинските ценности и затова се променят много в един живот. Но - както и не всички красиви женби са лоши и глупави, така и не всички некрасиви се учат от ситуацията и помъдряват!

По принцип - вътрешната красота би трябвало да е едно с външната! :whistling:

Всъщност, нали точно това се пита в заданието?

Дали вътрешната и външната вървят ръка за ръка.

Оказва се, че на практика, това не е задължително.

Въпрос на обстоятелства по-скоро. И отвън и отвътре си имаме 'зададено', което се променя с времето. В коя посока ще отиде - в красиво или грозно, май е въпрос най-вече на обстоятелства.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма грозни хора. Всеки човек е красив. Стига да е себе си, да е истински и искрен.

(Сори за тъпата генерализация ;) )

Баш майстора би заключил:Няма грозни хора. Има хора, които се скръндзят за плочки....Всеки човек е красив и заслужава "плочки"- стига да счита движението за част от себе си, но и да е истински и искрен в реалната нужда от похапването... :D

Лично мен ве удовлетворяват думите на просветения по отношение на красотата литературен "бодхисатва" Карлсон, който живее на покрива, изпълнени със скромност, сдържаност и признаци на просветление..."Млад, прилично закръглен, и в разцвета на силите си"- на такъв ще му сложа плочките безплатно... :D

= = = = = = = = = =

Специално за двете снимки по-горе бих попитал публикувалия ги- къде в тези снимки е красотата, и кои са признаците на "красота" които би трябвало да видим- слепците значи са обречени на пълно невежество по отношение на красотата защото не могат да я видят...Но ако само със зрението се установява красота- това означава, че тя е най-лесното нещо за подпарвяне- игра със отразена светлина и сенки и илюзията е готова за "запечатване".Личното ми мнение е, че тези две жени са загрозени(едната дори е откровено противна и с болнаво излъчване)- но въпреки това, не те си плащат за да ги гледат хората, а обратното...Защо човечеството инвестира в роби(ни) на дисхармонията, представяйки ги за някакъв идеал?

Снимките на които и да са дечица до 5-6 годишна възраст, гарантирано ще излъчват повече искрена красота дори и да ги снима човек насред похапване+оплескване на пейзажа... :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А тази физическа красота дали има своята обективна оценка за Мис България 2009?

519x1002.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"А тази физическа красота дали има своята обективна оценка за Мис България 2009?"

В смисъл, дали заслужено е обявена за мис ли ? Ами хубава . :P Всички на конкурса са били хубави, зрителите ( доколкото знам) са определили тази за най - хубава. На мен всички на подобни конкурси ми изглеждат почти еднакво хубави. :D

Линк към коментар
Share on other sites

В този свръх материален свят, физическата красота, като част от материята, съчетано с малко интелект е потенциал за голяма власт.

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът на физическата красота е да радва окото, а оттам и душата.

Физическото се възприема с физическите сетива, но има отглас и в духовната сфера. Зависи от дълбочината на осъзнаване на красотата.

Иначе физическата красота за всеки е различна.

:)

Редактирано от paparosko
Линк към коментар
Share on other sites

Физическата красота има смисъл/съответно в различна степен и много различна/, за да може милиардите хора по света да се избират. Избирането не е само по външна красота, дори не е най-важното, но все пак ни различава един от друг, както и предпочитанията ни. Например, за мен - жената трябва да е слабичка, но стегната, с кафеви очи, защото светлите са ми много студени и с кестенява коса - нито много тъмна, нито много светла, да имат добре очертани устни и най-вече излъчване. За друг човек - пухкавата жена, със синия поглед и русите коси пък ще е красива. А дали физиката отговаря на вътрешния свят - е това вече е много субективно, субект - следователно субективност:) Познавам мъже красиви - но душевен свят кота нула, познавам мъже красиви - невероятни личности. Познавам не дотам красиви мъже - пак невероятни личности. Личностното развитие е обуславено от нивото на самосъзнание и избирателна пропускливост, от средата, от автоидентификацията, от зодията, от географската ширина, от какво ли още не:) Всеки е роден под звезда с различна светлина и тази светлина привлича различни погледи. Не бива да се дескриминираме по външен вид, защото в крайна сметка вътрешността ни изгражда истинското общуване. А когато избирането е свързано със спътника ни в живота, тогава вземаме много фактори под внимание:) Хубава тема, много хубава. Поздрави на човекът, който я е пуснал.

Линк към коментар
Share on other sites

Красота...

Благодаря, infinity. Ти ме върна в приказката за храбрия оловен войник.

Фин магьосник на словото и красотата е Х.К.Андерсен, а тези хора са имали величието да претворят житейското си нещастие в красота като неговите приказки ... за да опознаят границите на силата си.

И как силата може да бъде само красота, ако е съчетана с други качества.

....

Ролята на страданието в пречистването...

Ролята на състраданието ... възможността за изява ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

По плдовете им ще ги познаете!-Това е съвкупност по дух и вид, времето си взима вида и остава плода.

Има и добри плодове,но неузрели,а някои и неузрели гният-в резултат на безумие.

Редактирано от jolie
Линк към коментар
Share on other sites

Може би силата, която се намира в женската красота компенсира това, че жените са по - слаби физически. Тоест Бог е направил мъжете по - силни физически, заради което до голяма степен жените са ги слушали ...и още ги слушат, макар и не толкова като преди :hmmmmm: Но може би за да има някакво равновесие в отношенията между половете, той е дал на жените красота, с която да пленяват мъжете и по някакъв начин да им въздействат, и така да има някакво равновесие ...Особено в миналите епохи. :hmmmmm: Някои твърдят, че не мъжете, а жените управляват света, но са по в сянка, не е толкова видно управлението им.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би силата, която се намира в женската красота компенсира това, че жените са по - слаби физически. Тоест Бог е направил мъжете по - силни физически, заради което до голяма степен жените са ги слушали ...и още ги слушат, макар и не толкова като преди :hmmmmm: Но може би за да има някакво равновесие в отношенията между половете, той е дал на жените красота, с която да пленяват мъжете и по някакъв начин да им въздействат, и така да има някакво равновесие ...Особено в миналите епохи. :hmmmmm: Някои твърдят, че не мъжете, а жените управляват света, но са по в сянка, не е толкова видно управлението им.

Момент, само на жените ли е дал красота? Само те ли са красиви? А мъжете не са ли красиви? Те нямат ли физическа красота? Тя не пленява ли жените също така? Някои други биха казали, че именно мъжете са красиви. Как така делим нещата, едните имали красота а другите не? <_< Ако гледаме обективно и безпристрастно и двата пола са красиви! Никак не бих казал, че мъжете са по-малко красиви от жените. Това, че жените се "разкрасяват" по различни начини с дълга коса, грим, червило, обици, накити не е тяхна естествена красота. Следователно тя не идва от Бог а е привнесена, за да привлече определен контингент. По същия начин мъжете имат какво да направят за да привлекат също, но това което те използват не е изкуствено, защото не е привнесено отвън, като например мустаци или брада.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...