Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ванга - пророчица или ясновидка?


profi9

Recommended Posts

На мен лично нищо не ми позна.......ама нищичко и на много близки хора също. Знаете ли какво искаше при посещение освен захар. Искаше хубава мастика, плюшени играчки и тлъста сума :))

Линк към коментар
Share on other sites

Типично по българси-дай да очерним всичко, което имаме....

А хората по света си измислят символи, герои... и ги величаят... Тук все от нещо сме недоволни, все нещо не ни е както трябва.....

На крива ракета и космоса и е крив.......... :whistling::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да бе, даже един сайт няма. Преди няколко години подигнах темата в един форум, някой ми отговори че племенницатат й бдяла над авторските си права за всичко, което се отнася за Ванга. И така. Разбира се, това не пречи да се направи любителска уеб страничка с некомерсиална цел.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен лично нищо не ми позна.......ама нищичко и на много близки хора също. Знаете ли какво искаше при посещение освен захар. Искаше хубава мастика, плюшени играчки и тлъста сума :) )

Значи е измама ,тогава за ?какви символи, герои говорите ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ванга не е измама, Ванга е българският еквивалент на Едгар Кейси, помогнала е на хиляди души. Имало и такива, които не са вярвали или отивали от любопитство, тях ги е изпращала да пасат.

Линк към коментар
Share on other sites

За Ванга - Къде е документирано , че Ванга предсказва през 1980г. за Курск , и по късно за Кулите близнаци в сАЩ ?

Има ли вообще нещо такова?

Хубаво е да прочетеш книгата на Жени Костадинова „Пророчествата на Ванга”. Както и "Истинската книга за Ванга", на която не си спомням автора, само знам, че е близък роднина.

Всъщност, за кулите близнаци във САЩ според изследователите е предсказал Нострадамус. Някои са загубили доверие в него, понеже е предказвал Апокалипсиса като катаклизъм. "Апокалипсис" означава всъщност "Божествено откровение", т.е. разкриване на Божествената истина. Нострадамус го е вещаел след 1999 година. И тук има интересното съвпадение на годината в пророчествата на Ванга, Петър Дънов и Нострадамус.

В "Истинската книга на Ванга" са записани думи от рода на:

"Знаете ли какво ще дойде след няколко години ? Заметресения,огнйове,наводнения,беди...

От това много народ ще загине.От всякъде ще се бият,всичките народи ще са в един кюп...Хората ще намалеят,стока няма да има,дърветата ще се унищожат,първо брястовете ще изчезнат.Овце,крави,кози-за ядене няма да стават.

Вие си играете с всичко и не виждате каква мизерия иде.Хората ще ходят голи и боси,няма да има ни какво да ядат,ни отопление ни осветление". "Но всичко това е предотвратимо, всичко е във ваши ръце".

Интересно е например, че Ванга вещае изчезването на пчелите, а наскоро четох как в Америка са измрели 90% от тях.

Пророците привличат вниманието върху себе си с дарбата, която имат. Всички духовни учители са били пророци-и Иисус е предсказал собствената си смърт. Затова е хубаво да се обърне внимание на "нравоученията" в думите на Ванга. А това много хора го пропускат, съсредоточават си вниманието на "лъскавите фоерверки".

"Бъдете добри", "Хората страдат много, защото не могат да прощават", "Не искайте много, защото не можете да му платите цената" , "Това от което имам нужда, не можете да ми го дадете", и т.н. Освен това е хубаво да се обърне внимание как е живяла особено преди 44 година. Защото Биографията е много силно послание .

А ето няколко "култови" реплики:

-Добре лельо Ванге, ами ти как си почиваш?

-Ами мълча..

-Е как така?

-Ами как- мълча...

"Ако хората успеят да замълчат дори и за миг, ще чуят как и камъните говорят за Госспод."

"Ще дойде ден когато хората ще имат всичко, но любов няма да бъде останала между тях..."

Последното смятам , че вече го преодоляхме.

"Така както слепите трябва да знаят, че има светлина, така здравите , трябва да знаят, че има Господ!" Ванга

Линк към коментар
Share on other sites

Откровението на Йоан е персонално явление- няма измерение вън от човека, и винаги е само в едно единствено време- настояще. Откровението на Йоан дори не е пророчество.

А между пророчество и предсказание има километрична разлика. Предсказанията за бъдещето се правят чрез познаване на циклите и транспонирането им в бъдещето, пророчествата са съвсем друго нещо- самия пророк пророкувайки, "стартира" пророчеството и участва в неговото проявяване- съвсем не е сложно за разбиране дори...

Откровението е трето нещо, съвсем нямащо нищо общо с предсказания и пророчества- Откровението е "практическо ръководство" за употреба от ученика в Пътя, преминаващ различни посвещения, известни на нас чрез евангелистите, описали посвещенията на Христос от различни архитипни позиции.

Интересен е фактът, че всички пророчества и предсказания спират обичайното си "точно сбъдване" след 1972г. Някои изобщо не са се сбъднали, други се сбъдват по различен от описания начин, но освен това, от 1972г. насам, не е възможно да се правят пророчества, нито пък предсказания имащи глобален или частен характер, и да се сбъднат навреме, на място, и така както...Процентът е фифти/фифти...така че днес най-точно се пророкува с научния метод ези/тура...особено що се отнася до "набедената" 2012г., която ще мине и замине точно така, както минава и заминава тази 2007 година...

Линк към коментар
Share on other sites

Така е,трябва да се обърне внимание на посланията които ни оставят пророците.Защото това си е наука за живота.Можем да се учим от тяхната житейска мъдрост или да не им обръщаме внимание и да стигнем до знанието чрез страдание.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

За Ванга мога да кажа, че когато тя говореше за Бог, кумунистите не пускаха хората да влизат по черквите. Сега част от "духовните" деятели я обявяват за вещица.

Всъщност, Ванга нарича Людмила Живкова "керко", а последната създаде "Асамблея на мира".

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Поздравявам ги с това стихотворение на Стефан Цанев.

ПРИТЧА ЗА БИНКА ЖЕЛЯЗКОВА

Утихна вятърът и облака отнесе.

Ще се покаже слънцето след миг.

И изведнъж земята се разтресе

от общ победоносен вик!

Крещяха всички пойни и непойни птици.

�”о капката последна на дъжда

трепереха с прехапани езици

във свойте дупки и гнезда -

сега крещят! Крещят, след облака дюдюкат:

- Не се боим, не се щадим, не се...

И всяка се напъва �“ след минута

най-малко слънце ще снесе!

Една едничка птица, свика като лешник,

мълчи върху върха на скършен бук.

Когато бурята над нас трещеше �“

една тя пееше напук.

�”ългът на гения? Надежда на глупака �“

че нужен е гласът ти в тежък час?

Не знам. Но треснеше ли, с ужас чаках:

ще млъкне ли?... Не замълча.

Сега мълчи, трепери мокра, жалка, смешна,

проскубана, сама... Е, пя �“ за чий?

Презираха те тайно �“ като пееше,

и явно �“ че сега мълчиш.

Утихна вятърът. Под божията стряха

нещата следват свой законен път.

Мълчат �“ през бурята които пяха.

Мълчалите �“ сега крещят.

Сега всеки е свободен да изповядва това, което иска. А преди говореха хората на които им стиска.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Ок,

но повечето от вас не разбират изглежда , това , че искате да си имате и да си вярвате на някъв човек , не означава , 4е тои има такива способности - в противен случаи вие се заблуждавате и вкарвате много хора в заблуда !

Елементарно е да се запитате някои въпроси , както се запитвате когато вярвате на хора които определяте за пророци и др.,

примерно никои не посочи източници документирани пророчества преди техното ставане - примерно за "Курск" , "Кулите близнаци" и др., което е спекулация и от тук се оронва вярата в всичко написано от вас като измама , и то с зловреден характер !

Линк към коментар
Share on other sites

Ок,

но повечето от вас не разбират изглежда , това , че искате да си имате и да си вярвате на някъв човек , не означава , 4е тои има такива способности - в противен случаи вие се заблуждавате и вкарвате много хора в заблуда !

Елементарно е да се запитате някои въпроси , както се запитвате когато вярвате на хора които определяте за пророци и др.,

примерно никои не посочи източници документирани пророчества преди техното ставане - примерно за "Курск" , "Кулите близнаци" и др., което е спекулация и от тук се оронва вярата в всичко написано от вас като измама , и то с зловреден характер !

http://friends-bg.org/blogs/abator/?p=65

http://www.myshop.bg/vanga/Books.html

Виж коя година потъва "Курск" и от коя година са издадени книгите във втория линк. Препоръчах ти също две книги.

От "Истинската книга за Ванга" е биографията на тази страница.

http://www.myshop.bg/vanga/chovekat.html

Кристиян е прав за сбъдването на пророчествата , "предсказанията" и откровенията". Пресата и рекламодателите понякога под гръмки заглавия , просто си продават литературата. Възможно е неща да са й "приписани'. Не си ли съгласен? Освен това ако някой има дарба, той си остава човек. Ти как подхождаш към хората? Лепиш ли им етикети без да ги познаваш? И какво печелиш ако изобличиш някого в лъжа? Как разпознаваш истината? А дали не е възможно да се доверяваш на лъжа и самата лъжа да бъде "истина" за теб?

И накрая-този шум , който се създава около "пророците" и "лъскавите фоерверки", какво лично на теб ти помага в отношенията между хората?

Ако искаш да се запознаеш с част от личните ми причини да вярвам на Ванга, можеш да се запознаеш с тях тук:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=65764

И всъщност, вярвам в човека Ванга, както й в хората и доброто у тях. Просто някои са се "подхлъзнали".

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с mecholari,иначе всеки има свобода да вярва или не,да знае или да е ограничен и т.н. .А това че Ванга,Петър Дънов,Димитар Захариев и Вера Кочовска говорят истината е факт защото вече и науката стига до тяхните съвети за начин на живот,странно е дори защо все още физиката и медиите мълчат за тези открития,може би неискат да се разделят със старите разбирания за света (едно време са мислили че земята е плоска) :).И Христос е говорил за един правилен начин на живот,който все още си остава неразбран за голяма част от хората,претполагам заради ненаказоноста на делата им,разбирасе това не е така и науката вече има допирни точки с религията.

До няколко седмици дори смятам да отворя една тема като цитирам там едно Българско научно списание с постиженията на различни учени,с откритията си главно какво става в телата ни,може би за някой ще интересно :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Каква е за нас българите Ванга? Пророчица, както обикновено я наричат или просто ясновидка?

А между пророчество и предсказание има километрична разлика. Предсказанията за бъдещето се правят чрез познаване на циклите и транспонирането им в бъдещето, пророчествата са съвсем друго нещо- самия пророк пророкувайки, "стартира" пророчеството и участва в неговото проявяване- съвсем не е сложно за разбиране дори...

Кристиян

Пророк е човек, който е призован от Бога и говори от Негово име. Като вестител на Бога, пророкът получава заповеди, пророчества и откровения от Бога. Задачата му е да оповестява Божията воля и Неговата истинска същност на хората и да им разкрива значението на взаимоотношенията Му с тях. Пророкът разобличава греха и предсказва неговите последици. Той е проповедник на праведността. Понякога пророците може да бъдат вдъхновени да предскажат бъдещето за ползата на човечеството.

Мисля, че Ванга е по-скоро ясновидка, не пророк. Но това съвсем не я омаловажава. Тя има своето място в българската история, както например Нострадамус във френската.

От една страна Ванга (Вангелия Гущерова) е превъзнасяна като светица, пророчица. От друга е напълно отричана, а някои християнски църкви я определят като вещица. B)

Коя е Ванга в действителност? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че Ванга е ясновидка.

Разбира се има част от предсказанията на всички ясновидци, която може да не се изпълни, защото става въпрос все пак за свободна воля на хората.

Чела съм в беседа на Учителя, че "всеки човек е ключ и на своето място, може да придвижи човечеството 100г. напред или 100г. назад..." /цитирам по памет/

Всички сами изграждаме съдбата си. Стигнала съм до извода, че обикновено хората сме готови да отречем нещо, от което или се страхуваме и не разбираме или не желаем да променим себе си и за това удобно казваме-това е лъжа... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бина, намерих един цитат от Петър Дънов посочен в темата "Мисли за Истината" от Ася И:

"Нещата, които са верни, и да ги докажем, са верни, и да не ги докажем, са верни. Нещата, които не са верни, и да ги доказваме, пак не са верни. Верните неща, и да ги отхвърлите, и да ги приемете, те са все верни. Истината няма нужда от доказателство – и в самия живот се проверява това."

Само ще допълня от мене - Интуиция.

Тя не се доказва, поне във физическият свят с физически методи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ванга и Учителя

Крум Божинов(р.1912г.) от Петрич разказва, че Ванга е идвала два пъти в Братството на града. Тя имала духовна връзка с Учителя (П.Дънов) след заминаването му, който по думите на самата Ванга й казал: “Ванге, не съм доволен от теб, защото не ти е чиста къщата”(има се предвид тялото). Втори път й казал: “Ванге, не съм доволен от тебе.Ще ти вземам и това зрение дето го имаш.”

Наистина, след този случай тя постепенно загубва духовното си зрение.

Ванга към Крум:

- Кой беше този когото погребахте вчера?

- Един голям брат, казваше се Боян Боев.

- Е,е-е-е, голям човек е бил той бре! Е-е-е що народ виждам. Пък и виждам вашия Учител е заобиколен с много ангели. Коя е тази жена в бяло? Много учена жена бре!

Казвам:

- Това е Паша Тодорова, стенографка на Учителя, която стенографира беседите, когато Учителят говори...

- А бре, вашият Учител е много голямо слънце, свети по-силно от слънцето. Това да знаеш от мене.

“Круме, срамота и грехота е ваши хора от Братството да идват да питат мен, когато аз трябва да питам вас по духовните въпроси. Имате такъв велик учител, оставил ви е толкова книги. Вие имате по-голямо знание от мен.”

“Круму, сега благословията се дига от София и отива във Варна, Бургаско и други места.”

Ванга към брат Продан от Петрич:

- Е,е, учението на Петър Дънов е най-силно, най-велико в цял свят. Но той не е доволен от неговите последователи. Старите, които са били около него, се са изпълнявали Учението. А младите го изопачават и преиначават. Словото му вземат от него и го предават като свое и се кичат с него.

Взето е от книгата на Христо Дочев, “В какво ние вярваме. Истината за новото учение на Петър Дънов”, изд.”Кралица Маб”, София, 1998, ISBN 954-533-024-4

“Свръзка” между Учителя и Ванга е бил любимият ученик на Дънов – брат Стойчо. Пред своя близка пророчицата от Рупите описва срещите си с тези уникални личности и дълбокото си уважение към Учителя.

Още в средата на 40-те години брат Стойчо предрекъл на Ванга ранната кончина на съпруга й. Тя пък, от своя страна, му “се реванширала” с трагичното пророчество за тежък живот. То се сбъднало – в края на 40-те довереникът на Беинса Дуно бил пратен в лагера Белене, където намерил смъртта си.

bulbress.net

Ванга беше пазителката на България

Нешка Робева

- За мен леля Ванга е необяснима. Тя пазеше България. Феноменът й не може да се обясни, както не може да се обясни и Петър Дънов. За мен тя беше един въплатен дух, който приемаше страданието като необходимост. Нещо, с което тя заплащаше силата, която я владееше. Леля Ванга безкрайно обичаше Петър Дънов, казваше ми: "Чети Дънов, той е истината." Не са много пазителите на България: Преподобна Стойна, Света Петка Българска преди нея.

източник

Ванга:

"Има едно древно учение - учението на бялото братство. То ще покори целия свят. Ще го напечатат в нови книги и по целия свят ще го четат. То ще е Огнената Библия."

"Всички религии един ден ще изчезнат! Ще остане само учението на Бялото братство. Като бял цвят то ще покрие Земята и благодарение на него хората ще се спасят."

"Нашите планини и езера са сещени, като тия в Индия. Само че народът ни не го разбира. Ще дойде ден, когато при нас ще дохождат от цял свят и ще черпят енергия... Седемте рилски езера са райско кътче - то ни е връзката с Космоса. Затова Дънов е ходел толкова често там."

Форум за студентите от Darmstadt

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Днес се навършват 47 години от рождението на лейди Даяна.На 31 август преди 10 години загина "принцесата на народа", както я наричат..Мерцедесът, с който тя, любимият и Доди Ал Файет и шофьорът се опитват да избягат от папараците, буквално се размазва с бясна скорост в тунела "Алма" в Париж.

Смъртта и е предизвестена.На хиляди километри от Лондон българската пророчица я пророкува още в деня, когато Даяна се омъжва за принц Чарлз.На 06.февруари 1981 официално е съобщено за годежа между двамата.На 29 юли 1981 в катедрадлния храм "Свети Павел" 2650 гости и 750 милиона зрители стават свидетели на пищната церемония.В тези часове Ванга, обърната с лице към прозореца, незряща, но виждаща всичко прошепва: "Тази сватба ще убие момичето.Ще умрем заедно.Тя ще чуе за моята смърт, но двете ще умрем заедно."Тези факти, цитирани от "Комсомолска правда" са част от последните разкрития, които прави руската преса по повод уникалните способности на българската пророчица.За смъртта на Ванга Даяна научава 20 дни преди да загине във френската столица.

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, благодаря за напомнянето за Ванга и за лейди Ди :) . Малко се пише в България за Ванга :( . Все по-често започнаха да преобладават отрицателните данни за нея. Докато в чуждите сайтове и най-вече руските хората я оценяват както трябва.

Ето един интересен руски сайт с данни както за Ванга, така и за нейните предсказания.

Това е българската статия за Ванга в Уикипедия, а ето ги руската и английската. Македонската и сръбската са най-малки?

Това са просто доказателства на библейските думи, че никой пророк, не е признат в собствената си страна. :huh:

Всъщност за мен няма значение дали Ванга е пророчица или ясновидка. Важното е, че нейните способности да предсказва, познава са се доказали на практика!

Но ми е тежко да гледам как в родината и се вихрят повече скандали около нейното име, отколкото позитивни факти. :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и рецептите на Баба Ванга: http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry70250

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...