Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

А може би хомосексуалистите дълбоко в себе си усещат, че това което правят не е съвсем в реда на нещата, но просто нямат силите да се преборят с нисшите си желания и затова ги издигат на пиедестал и ги представят за нормални, вместо да ги приемат като свои слабости и да ги трансформират.

Това принципно е същото като злоупотребата с алкохол, вземането на наркотици, пушенето и всеки друг навик. Разликата е в дълбочината на която е проникнал, което го прави и изключително сложен за решаване (това няма как да не го отчета). Първото нещо е да признаеш, че проблем съществува и то независимо от това какво мисли обществото, защото проблемът си е твой личен и ти си този който трябва да положи усилия за да го преодолее (да се научи да използва творческата си енергия по предназначение).

Причините за хомосексуализма са още от лемурийската епоха, те са много дълбоко зарити в подсъзнанието на част от хората, но това не означава че трябва вечно да си останат там. Това че хомосексуалистите са често силно изявени творчески натури не е случайно и именно в творчеството трябва да се търси ключът за справянето с хомосексуализма (разбира се ако въпросният човек има такова желание). Освен това е необходимо да се постигне и висока будност на съзнанието, човек да е в състояние да се самонаблюдава и да поддържа такива мисли и чувства в себе си насочени към правилното използване на творческата енергия, а не обвързани с нейната злоупотреба (без значение дали са за или срещу тази злоупотреба).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това не е избор, хомосексуалистът не прави избор на ориентацията си.Той се ражда такъв, както негърът и жената със съответните расови черти или полови белези.И точно до по-високо ниво на съзнание трябва да достигнем, за да не се допускат нови борби за отстояване на правата.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Извинете, обаче в тази тема, освен мене, Станимир, Веселин и Ани, всички други хомосексуал ни ли сте, че така твърдоглаво НЕ МОЖЕТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ , по-точно отказвате да разберете какво ви се говори.

Не. Хетеросексуални сме. Повечето. Просто приеми, че не се вместваме в твоите рамчици за нормалност.

Ако можеш.

А, иначе, категоричното отхвърляне на правото да съществува нещо, каквото и да било то, неприемането му спокойно, а още повече яростната борба против него, показва неосъзнат страх от размера на това нещо вътре в самия човек. Така че... извода си прави сама кой какъв бил.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, обаче в тази тема, освен мене, Станимир, Веселин и Ани, всички други хомосексуал ни ли сте, че така твърдоглаво НЕ МОЖЕТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ , по-точно отказвате да разберете какво ви се говори.

Беше ви казано по много различни начини, че хомосексуалистите прекаляват с натрапване над обществото на състоянието си и разбиранията си, неща, които не са нормални и не би трябвало да се парадира така нагло с тях.

И пак ви питам? Защо Бог не е създал два Адама или две Еви?

Освен че сме "твърдоглави" сме и рогати и явно хетеросексуални иначе не бихме говорили в 3-то лице мн.ч. а щяхме да се самоопределим и представим като част от тази група хора - поне за себе си го казвам.

"не мога да разбера" - казваш - ами не разбирай, но това не значи че си права. според мен не се натрапват и не парадират - поне тези, които са иститнски такива, а не травестити. Поне говори тогава, когато познаваш хората, за които говориш! Ти явно не познаваш и това е жалко иначе би разбрала.

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, съжалявам само, че тук някои хора и то не малко, както виждам счетоха невероятната ти публикация за опит за парадиране, натрапване, като може би всъщност се оказва начина да си чешат езиците в "морализаторски" притчи за това: кой е нормален и кой "болен" - темата бе съвсем друга ."О, свещена простота!"Жалко за това, че придоби такъв размер и изроденост.

Линк към коментар
Share on other sites

А, иначе, категоричното отхвърляне на правото да съществува нещо, каквото и да било то, неприемането му спокойно, а още повече яростната борба против него, показва неосъзнат страх от размера на това нещо вътре в самия човек. Така че... извода си прави сама кой какъв бил.

хехехехе, толкова много ме е страх, че не мога вечер да спя, и си слагам в джоба пистолет за всеки случай, хехехехехе

ставате смешни

и да знаете, познавам достатъчно такива...затова и пиша в тази тема

Защо никой не ми отговаря поради каква причина Бог е направил от реброто на Адам, жена, а не още един мъж

Линк към коментар
Share on other sites

След като не можеш да разбереш, може би в някой друг живот трябва да се родиш хомосексуална та тогава да разбереш и да станеш приемаща и разбираща по тази тема. Ако не можем нещо да разберем, Бог ни праща уроци, та да ги научим :rolleyes: Затова по-добре се опитай сега да се поставиш на мястото на някой хомосексуален, разиграй роля на хомосексуален в мислите си, влез в ролята на хомосексуална просто като игра, но се вживей в нея, направи сравнение с хетеросексуалните си чувства и тогава ще видиш, че няма никаква разлика. Тогава ще научищ този урок на толерантност и Бог няма насила да те прати в друг живот като хомосексуална. :)

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

хехехехе, толкова много ме е страх, че не мога вечер да спя, и си слагам в джоба пистолет за всеки случай, хехехехехе

ставате смешни

и да знаете, познавам достатъчно такива...затова и пиша в тази тема

Това още повече доказва неосъзнатостта на страха ти. Няма страшно, на точното място си - в сайт за съзнателен живот.

Не. Ти не ги познаваш, защото не познаваш себе си.

Има само две причини, поради които един човек така неистово афишира собствения си отказ да приеме хомосексуализма като явление:

- големината на неосъзнатия си афинитет към собствения пол и

- комплексите за малоценност на качеството си в рамките на своя пол.

Защо никой не ми отговаря поради каква причина Бог е направил от реброто на Адам, жена, а не още един мъж

А ти защо не запиташ Бог как е допуснал съществуването на хомосексуалните. Защото тях ги има, въпреки нечие неприемане.

----

Да, темата се изроди. Жалко, статията съм я чела преди да я постне тук Вендор и е написана от изключително умен човек, а замисълът е чудесен. Но, както се казва, кой където го хм... боли, това вижда.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Не. Хетеросексуални сме. Повечето. Просто приеми, че не се вместваме в твоите рамчици за нормалност.

Ако можеш.

А, иначе, категоричното отхвърляне на правото да съществува нещо, каквото и да било то, неприемането му спокойно, а още повече яростната борба против него, показва неосъзнат страх от размера на това нещо вътре в самия човек. Така че... извода си прави сама кой какъв бил.

Ние си ги приемаме,не ги отхвърляме,нямаме проблем с тях,приемаме ги такива каквито са,приемами ги както всеки страдащ човек,като веки болен човек,е сигорно има някакъв малък процент които ги мразят,но булшинството сме толерантни.Нека да правят каквото си искат,и с когото си искат,стига да не ни пречат да живеем.Както каза и Станимир,първо човека трябва да разбере сам за себе си че има проблем,след това вече може да роботи за справянето с болеста си.Аз лично съм разговарял с няколко момчета които са обратни,които са ме сваляли,опитвл съм да им обясня за проблема им,но повечето казват,а сега ще ми говориш,че съм болен,че не съм наред е няма да стане защото съм си много наред,(така казват и зависимите от хазарта,нежелаят да си признаят че имат проблем,докато нестане вече късно), вярно си казват може и да страдаме повече,но обичаме да го правим и нехаресваме жените а някой и ги мразят,има и някъкъв малък процент казва може и да си прав защото не се чуствам щастлив.А това че небива да отглеждат хомосексуални двойки деца е така,защото двама болни родители какво дете биха отгледали,иначе си има при хетеросексуалните семейства които също живеят в нездравословна среда,и също оказват лошо влияние на децата,това също е вид душевно заболяване.

Нека някой,който смята обратните за нормални да ми посочи някой духовен човек като Христос,П.Дънов,Ванга и т.н. много са :) ,като изключим хората на изкуството,които да са били хомосексуалисти (между другото все още не съм срещнал в някой от лекциите на Дънов,да развие този проблем,но все още не съм минал и 1/4 от лекциите).Тия духовни хора поне можем да вземим за пример.Защо те не са били обратни след като е нормално :rolleyes: ?Който ми отговори ще го призная за много изобретателен :) .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev1981

Нека някой,който смята обратните за нормални да ми посочи някой духовен човек като Христос,П.Дънов,Ванга и т.н. много са ,като изключим хората на изкуството които да са били хомосексуалисти...

Дори не подозираш как точно с това изречение се натресе сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Усещам нетолерантност именно в апелиращите за толерантност, но може и да греша. А кой е по-толерантен към хомосексуалистите в реалния живот, един господ знае (аз мога да си отговоря единствено по отношение на себе си).

Максим, човек като е нетолерантен в следващия живот може да бъде поставен в позиция другите да са нетолерантни към него, но това не означава, че нетолерантния към хомосексуалистите ще се прероди като хомосексуалист. Няма разлика между расовата, социалната или примерно половата нетолерантност. Никой не може да се прероди с хомосексуални наклонности, ако не давал насоченост на творческата си енергия в тази посока през изминал живот. Енергията следва мисълта.

А иначе на въпроса Защо хомосексуалистите ги има?, бих отговорил, че причината е в човека, не в Бог. Или трябва да се оправдаваме с Бог и за това че примерно употребяваме месо, или че пушим, или че сме мързеливи, че лесно избухваме и много други неща. Бог дава един архетип, един идеал който да бъде постигнат. Този идеал е заложен в човешката Монада. От там нататък човек е отговорен за всяко движение към този идеал или отклоняване от него. Кое е заложено в този архетип - хомо- или хетеросексуалността? ...или може би нито едно от двете.

Проблема за хомосексуализма се засяга в книгите на Дж. Кхул, а мисля че и в книгите на Агни Йога, но за второто не съм съвсем сигурен.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev1981

Нека някой,който смята обратните за нормални да ми посочи някой духовен човек като Христос,П.Дънов,Ванга и т.н. много са ,като изключим хората на изкуството които да са били хомосексуалисти...

Дори не подозираш как точно с това изречение се натресе сам.

"...като изключим хората на изкуството, които да са били такива"-Веселин.Точно точно хората на изкуството творят духовната храна, без която не можеш да съществуваш и да се развиваш като мислещо същество.Хомосексуалистите нямат нужда от съжаление, а от равни права с хетеросексуалните.Zorito30 ти го каза, не мислех че е нужно да повтаряме- хомосексуалните индивиди не са нито "болни", нито "обратни", нито "неморални".Наличието на ХХУ хромозомата не ги прави такива.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

А иначе на въпроса Защо хомосексуалистите ги има?, бих отговорил, че причината е в човека, не в Бог. Или трябва да се оправдаваме с Бог и за това че примерно употребяваме месо, или че пушим, или че сме мързеливи, че лесно избухваме и много други неща. Бог дава един архетип, един идеал който да бъде постигнат. Този идеал е заложен в човешката Монада. От там нататък човек е отговорен за всяко движение към този идеал или отклоняване от него.

Наскоро гледах по телевизията,даваха една майка на която детето и беше скочило от блока и умряло на място,и говорише пред камерата,по скоро обвиняваше Бог,ще се опитам да я цитирам по памет - как може да има такъв Господ който да позволи на детето ми да скочи,как може да ми причини това и т.н. .Има и други хора които отново обвиняват Бог за своите несполуки за болестите си,за живота си ,а мойте мисли се допълват с тези на Станимир, че всичко което ни се случва и добро и лошо сме си отговорни само ние,а също смятам и че небива да се съдим за случващото се,а да открием първопричината на проблема :rolleyes: .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Да. така е Станимире, но не Бог дава архетипа, а човека си го изгражда, защото сам Бог е архетип. И именно този идеал оставя свободата на съществуване на всичко, което съществува. Дали ще го следва човека, зависи от идеала му.

Но, моля ви, нека се върнем на статията, а да не превръщаме темата в напълно несъстоятелния спор "за" или "против" хомосексуализма. А за хиперсексуалните какво ще кажете. Или за асексуалните. Това е тъпо. А статията е хубава.

Линк към коментар
Share on other sites

Усещам нетолерантност...

Аз усещам неразбиране, усещам отричане. Намирам го за тъпо.

Отново темата на Вендор е арена, не е анализ. Анализ на нищо.

Някакви примери - за нещо си - някоя казала онова, друг това и накрая - едно нищо се озъбва насреща.

И после - Господ - на Господ много му дреме кой какъв е, всичко опира до личната легенда, ако я има. И толкова.

Мене изобщо не ме интересува кой е гей, лесбийка или марсианец, все ми е едно - важното е да знае какво иска.

Линк към коментар
Share on other sites

Пример за потъпкване на правата на хомосексуалистите?Веднага!В предеването на М.Ангелова участваше млад човек с хомосексуална ориентация.Имаше божествен глас, пееше прекрасно народни песни.През годините на своето израстване е участвал в неедин концерт, вдигайки на крака огромната публика.И всичко върви прекрасно до момента, в който престава да крие ориентацията си.До въпросния момент беше работил в местно заведение като певец.В последствие обаче, за него няма работа вече в малкия градец, защото е...различен.А правото на труд май беше гарантирано за всички наши граждани.

Друг пример (дадох го вече).Жена с хомосексуална ориентация ражда.Но партньорката и, която наравно с нея се грижи за детето няма родителски права.На нея се откозва правото, което имат хетеросексуалните индивиди- да осинови дете.И ако нещо се случи с биологичната майка, тя не може дори подписа си да даде за операция на детето, за което се грижи.

Как се нарича това?Толерантност?Приемане на събрата до нас?Или просто лицемерие.

Имаш ли поне мъничко представа , какво става с психиката на едно дете, израстнало при родители с хомосексуална ориентация?

Според Учителя децата сами си избират родителите, а какво да кажем за тези деца , това дори не може да се свърже и с карма.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Има само две причини, поради които един човек така неистово афишира собствения си отказ да приеме хомосексуализма като явление:

Но Силвия, ти отново не си ме разбрала както обикновено. И Максим и той ме праща в друг живот :D Аз изрично казах, в по-преден пост, че НЕ отричам хомосексуализма като явление, а отричам прекаленото парадиране с него и опитите на медиите и такива като вас да ни убедят, че то е МОРАЛНО.

Освен това продължавам да твърдя, че не Бог е създал хомосексуализма, а хората сами са изродили представата си за секса и са се превърнали в такива.

Както алкохолизма, същото е, защо някои стават алкохолици, а други не

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че не трябва да упрекваме Бога, за нашите си, чисто човешки слабости. Който, каквито сексуални ориентации си има, негови са си. Има неща, които не са ми много ясни, но са си личен избор /или грешка/.

В крайна сметка всички сме просто хора и е добре да се приемаме първо като такива, а кой, какви кривици има, да оставим сам да си ги изправя.

Ако задълбая малко-всичко ни е в главите, причините са някъде в нас или около нас, те трябва да се търсят...

На мен никой не ми пречи, аз си имам достатъчно мои неща да изправям, та да съдя другите...

Линк към коментар
Share on other sites

Красиво и изразително, Вендор!

всичко опира до личната легенда...

Мене изобщо не ме интересува кой е гей, лесбийка или марсианец

И аз така мисля - важно е личната легенда, (дори и на Урсула ;) независимо колко е предизвикателен/а)

но хората са с много старахове, да отречеш нещо и да го заклеймиш е страх, понякога неосъзнат!

Нормално е в темата да се стигне до принизяване и опростяване в изразните средства.

Май само в две теми не се стига до словесен конфликт

1- Музикални поздрави

2 - Сподели настроението си ....

темите с цитатите не ги броя/чета.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също доскоро не се интересувах от това кой е гей, лесбийка или марсианец.

Имаме нужда от подобно обсъждане, от подобна тема .

Току виж някои променили възпитаното си по един начин самосъзанние .

Промених моето. Как да бъда толерантна към агресивни и нетолерантни хора? А винаги съм съчувствала на хомосексуалистите... Преди.

Някой в тази тема да е казал, че нямате право да съществувате, някой да ви е обидил директно?

Аз също като Станимир усещам не само нетолерантност, но и голяма негативна енергия извираща най-вече от защитниците на хомосексуалността. . Не може с обиди да спечелите хората за иначе справедливата кауза.

На сила хубост не става. По-точно става обратното.

Как да обсъждаме статията предложена от Вендор, като всяко, малко по-различно мнение, се приема на нож и дори не се прави опит да се разбере опонента?

Така, че аз повече не виждам за нужно да пиша тук. Тук има кавга, не дискусия.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, благодаря за споделеното. Не бях поглеждала досега някои от нещата от такъв ъгъл. Така че, в това отношение темата бе от полза за мен. А дали трябва да има такава тема? Писах по-горе. Разбрах, че не съм достатъчно дипломатична :(, съжалявам че казаното не се е харесало на някои.

Ани, написала си това, което и аз исках да споделя за нетолерантността.

Когато съм преценявала дали постъпката на един човек е морална или не (по моите представи за правилно или не) досега не съм се замисляла: тоя човек дали не е хомосексуалист? Срещу мен има човек и толкова. След активното агитиране в полза на "правото на хомосексуалните да имат морал", нещо което май почти никой не отрича, вече ще трябва явно да меря с друг аршин - демек, те са много по-различни. А аз си мислех, че и те са хора.

И нещо за статията. Добре е написана. Личи си, че авторът има дар слово. Но ако същият този човек, който така добре борави с понятията и думите реши да пренапише тази статия, замествайки думата 'хомосексуалист' с 'педофил' и само малко поразмести нещата - дали няма да звучи по същия начин така убедително? Може би и за това ще отворим тема? Защото едното го приемам, ама другото - да ме пращавате - за смъртно наказание си е.

Вендор, не разбрах - това Ему ли е или някой плаче с кървави сълзи от нашето неразбиране? Ако е Ему - не ми се връзва като представа с хомосексуалните.

Редактирано от Ася_И
Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих искала да задам следния въпрос -най-вече към хората които толерират хомосексуалността.

Какъв е духовния смисъл на една интимна еднополова връзка?

Защото когато тя не е интимна е просто приятелство.

Приятелството няма да го коментираме.

Когато се породи интимност т.е. полов контакт ,който няма да уточняваме в какво се състои ,между два индивида от един пол ,приятелството вече не е това което разбираме в широкоприетия смисъл,тогава какво по висше осмисля подобен род връзки?

Самия факт че разликата между приятели и хомо двойка е в половия контакт и интимност ,говори ,че тук място за морални норми и оценки няма.

В друг форум бях пуснала доста добър цитат от Библията ,който определя подобен род връзки като наказание.Не искам да се повтарям.

Но когато човек насочи цялото си съзнание и мисъл да превърне бялото в черно ,ще успее разбира се,но само за собствения си поглед.

Ако открива в това духовна извисеност и удовлетвореност ОК значи вижда добре пътя си,но ако не намира......кого ще убеди ?.....себе си!?Разбира се.Себе си винаги.

Ако пък не търси на всяка цена духовното ......значи не би трябвало да се замисля.

Скоро гледах научнопопулярен филм за вид тюлени,при които след като се роди малкото мъжкия изчезва ,а малкото се отглежда от 2 женски тюлена ,които стават неразделна двойка до 3-тата година от израстването на малкото.

Тук виждам голям смисъл ,но никъде не се спомена да има интимност между тях.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен четеики постовете

едно е показателно, кой колко широко скроен е и

колко може да прецени и да ''вижда'' истински нещата(живота).

Подкрепям мнението на Дияна, че морала се променя т.е е непостоянна величина.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...