Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Как може нещо дето би трябвало да е много секретно, да попадне в интернет. И преди съм виждал тази информация, но не е обяснено как е станала общодостъпна.

Годината е 1580-та... По необясними причини( и за ужас на някои консервативни имами ) турския султан издава декрет, с който разрешава строенето на християнски манастири и църкви на територията на България.

И Божи пратеник се явил няколко пъти на един монах(родом от днешна София) в Света Гора - "Народа загива в тъма - време е да напуснеш отшелничеството, иди обратно в родината си, и не се страхувай - Бог е с теб " ...

обратно в 2012 :)

Как и защо някои неща се случват, може би за да се изпита вярата ни в доброто, кой знае...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как може нещо дето би трябвало да е много секретно, да попадне в интернет. И преди съм виждал тази информация, но не е обяснено как е станала общодостъпна.

Това, което се набива на очи е спецификата на някои изрази, която показва, че текстът е писан от българин, на български. Не е превод от руски или иврит. А защо текста може да се намери на български, а не на езика на който официално би следвало да е воден въпросния ционистки конгрес, не знам. Когато някой ми представи текста написан на иврит или на руски, ще го приема на сериозно (въпреки че от иврита нищо няма да разбера).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Българите ще станат духовни водачи по предсказанията на пророчицата ни Ванга! А всички българи, разпръснати по света работят за човечеството, за неговото духовно извисяване! Това са Апостолите, работещи с Добрата Енергия!

Линк към коментар
Share on other sites

Има пуснати различни такива програми. Къде лъжа, къде истина, ама така както българина сам изтребва себе си, никой не може да го изтреби. Но пък тези дето оцеляваме, ставаме все по силни :) . Та вече нито чуждите, нито своите могат да ни изтребят. Като едни феникси се раждаме след лудостите на всяко едно правителство, пътуваме из света и се връщаме пак в България. Тъжно ни е, но то вече на всички им е тъжно. Но пък ние сме свикнали :)

Не се изтребва току- така цял един народ, пък бил той и в една малка България.

Мисля, че с тези програми дето се пускат по скоро сами искаме да си придадем по- голяма важност, нищо повече. Не сме толкова важни за света, че някой да се занимава с нас, пък и ако искаха отдавна щяха да са ни купили, ама никой не ни иска.

Затова щем не щем, трябва да си се харесаме и да си подредим животите в държавата и да вземем да си я харесаме и да си я пазим.

Да учим наистина, а не с измами да вземаме дипломите си.

Да работим и да гледаме в собствената си паница, а не все да зяпаме в залъка на другия.

И ако изходим от старата мъдрост: Не го храни с риба, а го научи как да я лови.............,не просто да се научим да ловим рибата, за да не я чакаме даром, а да се научим да изработваме инструментите с които да я ловим. И този дето се е научил, да научи и другия, а не да му троши единствената въдичка, която има.

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и да има някаква програма срещу България ,не ме плаши ,стига да събудим Любовта или дори само 10% да приложим от учението на Петър Дънов ,ще се случи чудо и едва ли ще има страна или сила ,която би ни навредила по някакъв начин .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Човек, колко майки има на този свят ? От колко майки е роден ? Масата хора, колко майки ги отглеждат ? Майката е една. Човек може да обича и уважава всички жени по света, но майката е една. Може да ходи на гости на различни жени, да живее при различни жени, да живее отделно от майка си, но майка му в този живот е една единствена. Колко хора по света обичат всяка една жена, толкова колкото майка си ? Вярно е, че някои хора емигрират малки, или са от смесени бракове, или само са се родили някъде, но са израснали в родната си страна (или в някаква трета страна), но масата хора в България, а и на други места по света са родени и израснали в родните си страни - страните майки. Е, има и сурогатно майчинство..., но то преди не е съществувало, а и днес е слаборазпространено. :lol: Хората като цяло биват износвани, раждани и гледани от една жена. Една майка - една родина. Нямаш сто майки в рамките на настоящия живот. Което не пречи да уважаваш другите жени. Можеш ли всяка една жена по планетата да я обичаш и уважаваш толкова, колкото собствената си рождена майка, тогава говори, че си космополит. Добри и лоши хора има навсякъде, по принцип не зависи от етноса ...- така е... Вътрешно може всички да сме еднакво близки, но външно не е точно така. Някой ми развива теории, че хората се събират по интереси, а не по етнос. Ами ако етническото им родство се явява причина да се събират и подкрепят - това също е сходство, на базата на което се събират хора. Вярно е, че е важно интелектуалното ниво, възпитание, интереси - но ако един китаец има твоите интереси, и един българин има твоите интереси, то и двамата може да ги чувстваш по - близки от някой българин, дето хич не го е еня за тези работи. Обаче ти с българина имаш още повече общо, отколкото с китаеца - що е то ? То е : общ език, обща народностна карма. Общият език винаги е добра предпоставка за добър контакт (не че не е възможен такъв контакт и при хора от различни етноси), но когато езикът е общ, то това е една рождена предпоставка за постигане на по - добро общуване с конкретен човек, с който имате общи интереси. Защото ако той е японец, а ти българин, шансът да имате добър контакт е по - малък в сравнение с това, ако и двамата сте българи с еднакви интереси.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Какво ли точно е направил този български жрец , кой ли точно е бил ? Не е известно. Може би е внушил лоши неща на българите и те са го послушали ? Явно големи последствия от действията му е имало :

"Следя и виждам, че преди 2000 години един български жрец е завъртял крана на живота в крива посока и нему се дължат тия последствия днес. Ето защо всички проповедници, свещеници, управници в България днес мислят и действат така - като този жрец. Казвам: Завъртете крана в обратна посока на тази, в която сега действа! Ако не сторите това, освен че няма да станете велики, но и ще изгубите много. Затова съм аз в България - да ви завъртя крана на това колело на живота; и след 2000 години ще ме търсите, ще искате да знаете кой е сторил това нещо. Господ ме е изпратил в България да завъртя колелото на живота в обратен смисъл и аз ще го завъртя по всички правила на Божествения закон, за да опитате всички блага на живота. Тогава българите ще разберат, че може да изпълнят и малкия закон - ще се въдвори между тях една отлична, възвишена култура и ще станат един велик народ, който ще принесе своята лепта. Няма да се гордеете - колелото не е завъртяно още, искат се много усилия, за да се завърти. Всички вие ще вземете участие във въртенето на голямото колело, ще хванете всеки по едно от малките колелца и ще въртите - не както сега, от дясно към ляво, а от ляво към дясно. Това е то Христовото учение - да завъртите колелото на малкия закон."

Учителя Петър Дънов, беседа "Малкият закон", 22 юни 1919 г., София.

http://www.bialobratstvo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=85&Itemid=74

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Учителя Дънов :

– Какво ще стане с България? – Оставете този въпрос настрана. Има кой да се занимава с България. Великият художник, който знае да рисува, не се нуждае от помощта на детето си. Бог е велик, всесилен и всеблаг. Той е промислил за всички.

http://www.beinsadouno.com/old/lectures.php?id=183

Може ли проблемите да бъдат решени...ако не се занимаваме с тях...а...?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли проблемите да бъдат решени...ако не се занимаваме с тях

Като например, ако съм гладен да чакам от самосебе си да се нахраня? Или ако не съм се къпал, да чакам от небето да ми направят баня? Или ако имам изпит, да не отида и да чакам да ми пишат шестицата?

Друго се има предвид - не е важното (толкова) какво ще се случи, важното е да действаш както е правилно и морално.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Емил от Льонеберя

Вчера с изненада установих, че една моя дългокрака приятелка не знаеше един факт -

При подписване на споразумение с МВФ за отпускане на заем, държавата кредитополучател се задължава да намали населението си с някой друг милион - последно такова споразумение бе подписано с Унгария, очаквайте развитие и там.

А за нас е ясно, само не помня цифричките, до които трябваше да се събере нацията...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето поименно съвременните душмани на Ботев и Левски!!!

Възмутени и длъжни, крайно огорчени българи са предприели кампания по установяване на адресите им! Но както всяка група с подобна насоченост и тази е била изтрита!

Линк към коментар
Share on other sites

Бъдеще за България и българите!

Горният линк води към текст, в който разисквам въпроси, свързани със съвременното потурчване, политико-религиозна и икономическа манипулация и пропаганда, която се упражнява върху българите мюсюлмани! ...

Линк към коментар
Share on other sites

Из Писмо до цар Борис

(написано в началото на 1943 г.)

Ако тия закони (приетите от правителството – бел. ред.) не се прилагат в действие( апел да не се прилагат приетите от правителството закони, които са етническа основа - в този случай срещу репресирането на евреите ), България ще стане проводница на Божиятa воля и в нея ще изгрее слънцето на мира за благото на цялото човечество. Амин.

Равин Даниел Цион

Подробности за отношенията между Учителя и равина, може да прочетете в статията Даниел Цион (1883–1979) – равин и християнин

Редактирано от ivail
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Според Махатма Ганди:

"Седемте обществени гряха са: политика без принципи, богатство без труд, удоволствие без съвест, познание без характер, търговия без морал, наука без човечност и вяра без пожертвования."

Грехът може да бъде поправен след което е разбран или посочен, когато има примирение или поносимост към него той си остава както и последствията му, които през всички времена са носели едно и също: разруха.

Линк към коментар
Share on other sites

Бъдеще за България и българите!

Горният линк води към текст, в който разисквам въпроси, свързани със съвременното потурчване, политико-религиозна и икономическа манипулация и пропаганда, която се упражнява върху българите мюсюлмани! ...

Този филм ме ужаси, наистина. И преди знаех, че това се случва, но така ме удари когато изгледах интервютата и видях самите хора как спорят... Не мога да повярвам, просто.

Ужасяващо, покъртително....

Слава Севрюкова го е казала преди толкова години:

" Не мислете, че земята, по която стъпвате, ще е все българска. Някога значителен къс болезнено ще се изтръгне от живата й жилава плът. Югоизточната.“

Това ще са нелеки изпитания. Страната ни ще е пред опасност от загуба на държавността. Ударът обаче няма да се приеме толкова страдалчески от народа, защото границите между държавите в ония години ще са размити…

„В тежкия период ще ни помогнат носителите на феноменални способности. Единствено духовността ще ни възроди.“

„Ще бъдат направени и опити части от североизточна България да отидат към Турция.“

„Едва след позорния акт на разцепване на страната, загрижената за собственото благоденствие политическа класа изведнъж ще се стресне и посъживи. Ще се осъзнае и замилее за позабравеното „отечество любезно“. Народностната ни карма ще приключи, когато парче земя се откъсне от България. Горчива орис. Едва подир това ще настъпи известно благоденствие за изстрадалия народ.“

„България се срива под турско робство, поради натрупаната с векове карма от безмилостните гонения срещу богомилите. По-късно, въпреки многобройните опити, сама не намира сили да отхвърли турското иго. Свободата й идва отвън, от руснаците. Помислете защо се дарява независимост… Затова не е изцяло изплатена кармата ни. Предстои наша територия да бъде „предадена“ на Турция. За съжаление, ще се изтърпи и този позорен акт, за да приключи нелеката ни обремененост. Политиците едва тогаз ще се осъзнаят и втурнат да работят за Родината.“

„Докато Европа слисана умува какво да предприеме за осиротялата ни държава, някои политици ще бъдат съдени за поредната, може би най-страшна национална катастрофа. Мнозина ще заплатят с лихви греховете си. От тоз миг нататък властниците ще станат изключително внимателни към събитията в страната. В периода, когато същата тази Европа объркана се двоуми как да реагира, сърбите състрадателно ще ни подадат ръка. Ще ги приемем като братя.“

„Ще дойде време населението в България силно да оредее. Мнозина ще я напуснат. Но по земите ни все ще има хора, зовящи се българи, говорещи родния език. От най-старите народи в Европа сме, няма да ни затрият. Докато има живот на Земята, българите не ще изчезнем. Затова, казвам ви, богоизбрани сме. Други народи ще се заличат, ние не.“

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Бъдеще за България и българите!

Горният линк води към текст, в който разисквам въпроси, свързани със съвременното потурчване, политико-религиозна и икономическа манипулация и пропаганда, която се упражнява върху българите мюсюлмани! ...

Този филм ме ужаси, наистина. И преди знаех, че това се случва, но така ме удари когато изгледах интервютата и видях самите хора как спорят... Не мога да повярвам, просто.

Ужасяващо, покъртително....

Слава Севрюкова го е казала преди толкова години:

>>" Не мислете, че земята, по която стъпвате, ще е все българска. Някога значителен къс болезнено ще се изтръгне от живата й жилава плът. Югоизточната.“

Това ще са нелеки изпитания. Страната ни ще е пред опасност от загуба на държавността. Ударът обаче няма да се приеме толкова страдалчески от народа, защото границите между държавите в ония години ще са размити…

„В тежкия период ще ни помогнат носителите на феноменални способности. Единствено духовността ще ни възроди.“

„Ще бъдат направени и опити части от североизточна България да отидат към Турция.“

„Едва след позорния акт на разцепване на страната, загрижената за собственото благоденствие политическа класа изведнъж ще се стресне и посъживи. Ще се осъзнае и замилее за позабравеното „отечество любезно“. Народностната ни карма ще приключи, когато парче земя се откъсне от България. Горчива орис. Едва подир това ще настъпи известно благоденствие за изстрадалия народ.“

„България се срива под турско робство, поради натрупаната с векове карма от безмилостните гонения срещу богомилите. По-късно, въпреки многобройните опити, сама не намира сили да отхвърли турското иго. Свободата й идва отвън, от руснаците. Помислете защо се дарява независимост… Затова не е изцяло изплатена кармата ни. Предстои наша територия да бъде „предадена“ на Турция. За съжаление, ще се изтърпи и този позорен акт, за да приключи нелеката ни обремененост. Политиците едва тогаз ще се осъзнаят и втурнат да работят за Родината.“

„Докато Европа слисана умува какво да предприеме за осиротялата ни държава, някои политици ще бъдат съдени за поредната, може би най-страшна национална катастрофа. Мнозина ще заплатят с лихви греховете си. От тоз миг нататък властниците ще станат изключително внимателни към събитията в страната. В периода, когато същата тази Европа объркана се двоуми как да реагира, сърбите състрадателно ще ни подадат ръка. Ще ги приемем като братя.“

„Ще дойде време населението в България силно да оредее. Мнозина ще я напуснат. Но по земите ни все ще има хора, зовящи се българи, говорещи родния език. От най-старите народи в Европа сме, няма да ни затрият. Докато има живот на Земята, българите не ще изчезнем. Затова, казвам ви, богоизбрани сме. Други народи ще се заличат, ние не.“

 

Тази г-жа ---сава(еди коя си)не е нищо повече от турски шпионин,която се  е занимавала с подривна дейност на Българска територия. И това е факт.Аз не ще се вържа на тая гл_пост......           Колкото до баязид това е така но то не е от сега.Най-силно си пролича през последните 23-24 г.Това явление ВЕЧЕ се наблюдава и във вътрешноста на страната.НО те нямат шанс за успех срещу Събудения Българин. Бог да пази България!!!!!!!!

Редактирано от Rambo Rambov
Линк към коментар
Share on other sites

Изгледах филма за плана Баязид. Шокиращо би било за човек, който никога не стъпвал в "турско" село.

Т.е. в село, в което живеят българи-мохамедани,

те наистина се самоопределят като турци, говорят на турски език, гледат турски телевизии,

чатят си в турския фейсбук, имат джамии

И какво ви притеснява?

Какво турцизиране на население, което и така от много години се самоопределя като турско, живеещо в БГ

Някой да е тръгнал да насилва българите да се молят в джамии и да учат турски език?

 

И в Москва се строят джамии, за да се уважат етносите, изповядващи мюсюлманството, но живеещи в Москва. Не виждам руснаците да са се притеснили, че се турцизира руско население. 

Същото е и при нас. Така както има еврейски синагоги за евреите, така има джамии за турците

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Вие казвате: „Какво ще стане с България?“ Аз ви питам: „Какво ще стане с вас?“ Не знаете, че дяволът е взел всичката ви собственост, продал ви е дори кожата, а питате: „Какво ще стане с България?“ България – това сте вие. Трябва да се молите, да ви помогне Господ да изпъдите този неканен гост из вас, да запазите своята собственост, своя ум и своето сърце. Дяволът е виновник на тия страдания. Не трябва да му се сърдите. Аз го похвалявам само в едно нещо – че е много работлив, не се обезсърчава: ако го изпъдите из една врата, влиза през друга; ако не сполучи по един начин, търси друг, трети, четвърти. Ето една отлична и насърчителна негова черта. И Господ казва: „Вземете пример от него: той е учител на хората, учи ги и ще научи всинца“; като ви лъже, лъже, най-сетне вие ще кажете: „Научихме твоите лъжи, и не можеш вече ни излъга“. Един рекъл на един свой приятел: „Моята маймуна не можеш я излъга“; отива приятелят му при маймуната, почва да се преструва, че спи, зажумява и маймуната, а той задига парите; връща се господарят ѝ и я набива хубаво; втори път маймуната си отваря хубаво очите, не замижава, защото знае, че има дърво. С опитността, която имаме в света, след страдания, когато дяволът дойде, ще му кажем: „Моите очи са отворени“. Когато почнете да страдате, казвайте: „Още не съм минал целия процес на житното зърно“, и когато вашите мисли и вашето сърце се преобразят и станат прекрасни, тогава ще добиете образа и подобието Божие, тогава Бог ще ви възкреси, тъй както слънцето съживява посятото житно зърно.

"Житното зърно", 23 март 1914, т.е. след краха през Междусъозническата война

http://triangle.bg/books/1914-03-16--1.1999/1914-03-23--1.html

Редактирано от Диан Георгиев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

По повод тази статия на възмутения психиатър:

- първо, твърде е възможно момичето редовно да досажда на заведението и затова да се се отнесли така грубо с него

- второ - най-вероятно е изпратено от мафията, или от организацията, или не знам как да я нарека :

това са хората, които изпращат болни, недъгави, деца, бременни, майки с бебета или старци - да просят и после им прибират изработеното

Линк към коментар
Share on other sites

Швейцария - малка страна в Централна Европа. Една от най - богатите и уредени държави в света; има чиста и красива природа. Известна с банките си, часовниците, шоколада. Швейцария е неутрална страна - не участва от векове в икономически и военни съюзи.

------------------------------------------------------------

 

Цялата публикация тук : http://www.extremecentrepoint.com/archives/7164

 

Всъщност, най - милитаризираната държава в света е Северна Корея, но тя е доста по - бедна, изолирана и недемократична...

Швейцарците са миролюбива нация. Не са воювали от четири века

 

  Точно такива са Швейцарците, неутрални, миролюбиви но, пазеща суверенитета си! Да сте чували за убийства и разстрели там, както ежедневно има в Щатите?

  Швейцария е в бъдещето със своя отлично действащ модел на ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ! Почти всеки важен въпрос се решава с референдум. Ще ви цитирам само 3 примера: Наскоро народа на Швейцария реши да НЕ си увеличава годишната отпуска от 4 - на 5 седмици, джамиите да са без минарета и Мюезини - викачи и трето да забранят Мак Доналдс и други Junk food вериги!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Швейцария, Швейцария, но все пак натискът не е чак толкова голям там. Все пак като отворим картата се оказва, че се намираме на интересно място и като погледнеш нагоре, надолу, наляво, надясно все сме заобиколени от една голяма приятна компания, която ни най-малко не се притеснява да прави живота наоколо изключително интересен.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...