Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

От всички преди мен само Станимир се е опитал да върне топката по в центъра. Той го е направил по-лицеприятно, аз по-грубо, но си струва да се замислим.

:3d_146: Скормността краси човека. :3d_115:

П.П. Иначе съм принципно съгласна с казаното от теб. Много даже.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Имам чувството че ние,българите не умеем да подбираме държавниците си и това е една от причините за лошто положение в България и лошото и име навън.

...

Между управляващите и населението винаги има съответствие. Ние избираме управниците си, но не чрез парламентарните и др. избори, както на пръв поглед се струва на повечето хора. Избираме ги чрез личните си мисли, желания и стремежи. Съвкупната сила на мислите на населението на една държава привлича и съответните управляващи. Повечето хора не са доволни от последните правителства, но ако се вгледат в себе си ще забележат, че самите те управляват семействата си и личния си живот по същия начин. Хората масово са потънали в материята и са заслепени от егоизма си. Това отдавна е предвидено за нашето време, но тъмнината и невежеството оставени сами на себе си, неизменно се самоунищожават. Едва тогава ще бъде уместно да се съгради нещо ново. В момента силите трябва да са концентрирани преди всичко за защита на духовността от обкръжението, преди всичко в неголеми групи. За масово разпространение на духовността и дума не може да става (това разбира се е само мое мнение).

Линк към коментар
Share on other sites

Уж тук всички четем Учителя, но си променяме мненията, както ни харесва. Не следваме дори малки съвети, а искаме да ни върви...

Колко от нас стават усмихнати и благодарни за предстоящия ден? И колко се усмихват на съседите си, и правят мъничко добро-като да подадем ръка на сърдитата баба в трамвая?... Тук, във форума не можем да бъдем толерантни и да си кажем мнението без зъби, а какво е навън?...

Всеки народ си има мисия!:thumbsup: Включително и българския. Но и всеки индивид си има такава-да развива себе си, да служи на ближния, на Бога /според силите и дарбите си/. Аз съм щастлив човек! Благодарна съм, че точно тук съм се родила, защото научих много, израстнах въпреки /или може би заради/ трудностите. Имах щастието да надникна и в други страни-Германия и Австрия и да видя нещо, което и тук ми се иска да го има-чисти улици, добро отношение, усмихнати, спокойни хора.... Но всичко си зависи от нас, от индивида!

Пари, пари, стандарт... А с цената на какво се постига това? И защо това да е целта, смисъла? Искам да правя нещо, да работя, което ми носи радост, а парите да идват като следствие от моята работа. И целта ми не е да карам 'бентли', а да имам кола, която ми е в помощ и ми служи, за да си улесня живота... Колко европейски пари не се усвояват, защото няма гласност и достъп до информация? И има само 'мои хора' допуснати до проекти?

Центъра е сменен. Смисъла на живота са парите, властта, няма идея, няма дух, верую, а искаме нещо да върви... :feel happy:

Но все пак оптимизма ми е голям, вярвам, че може да се промени нещичко...

:sorcerer:Който е доволен...

п.п. Сигурна съм, че ако всеки човек на своето място направи всичко по най-добрия начин /не 'ще работя, за колкото ми плащат' или 'днес съм сърдита на мъжа ми и ще си го изкарам на всички около мен';)/, то и всичко ще се промени.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Расизмът не е винаги зъл и дума табу! Има си известна научна и социална стойност. Блаватска като класифицира расите и подрасите и народите, расистка ли е? Или просто излага факти? Както и да е ...

Сменям посоката на мисълта си! Какво е да си българин? Кое определя българщината? Генът? Самосъзнанието? Документът? И трите са част от понятието, но самосъзнанието комай натежава повечко - според мен. Документ можеш да получиш и от пакистан да си дошъл или от Китай, или от Турция. Ето българите по паспорт, но с турско самоопределяне - те вече 120 години са тук, но по съзнание се определят като турци. Тоест паспортът не означава много за това да се наречеш българин. Важи за пред закона на човека, не и пред закона на ума! А умът определя всички законови, междуличностови, политически и социални процеси.

Прабългарите, които са дали името на държавата ни, явно са били асимилирани от местното славянско и тракско население. Няма читави останки от тяхна писменост - ползвали са гръцки букви, няма много техни писмени следи, загубен е езикът им. Не се знае дори обща насока за тоЗи език от индоевропейската група ли е бил, близък до персийския? Или от тюрко-финската група - такива са тюркските, финските, унгарският и др. езици. Не се знае тези прабългари дори какъв геном са имали и как са изглеждали с точност - има хипотези от бели със сини очи до монголоидни такива. Каквито и да са били, езикът им е забравен, писмото им май въобще го е нямало. Един календар техен е останал - хубаво, точен и т.н. Да се беше намерил някой неуспял в любовта депресиран прабългарин да напише любовна изповед на глинена плочка, та да се запази до днес :) . Иначе книги като тези на Маджаров са пълни с фантазми и едва ли не и индианците и китайците според такива автори са българи... По-добре да се смееш отколкото да плачеш! Всъщност, ако оставим настрана думичката "българин", за която толкова сме се хванали, какво ни определя като българи? Очевидно не паспортите ни! Не и геномът ни - защото е по-скоро славянски или турски и какво ли още не, но не и продължение на онзи на Кубрат и Аспарух. Какво остава? Самосъзнанието!

Аз наистина нямам нищо против циганите! Нито против турците! напротив - имам прекрасни семейства роми приятели. Учил съм с тях в НБУ - не какво да е, но психология! Хора с много силен ум, шлифована реч, широка култура и силен интелект! Добри приятели сме - пием си столичното тъмно пиво заедно често. При това имаме по-сърдечен резонанс отколкото с много по-бели по кожа люде. Ако си говорим за генома на циганите - много е витален и не се топи лесно - вижте как дори след столетия, без никакъв контрол над репликацията им и силно смесване с нациите, в които пребивават, геномът си им е жив и здрав! Вземи едно бебе ромче, постави го в добро семсйство, изучи го, възпитай го с любов и освен по мургавата кожа, едва ли ще има разлика от кое да е друго дете! Средата е важна!

Турците пък са известни с работливостта си, с честността си, със спазването на старите и изключително ценни семейни и социални традиции! Ислямът, ако е свободен от политически манипулации, си е чудесна религия - тя включва и стария и новия завет на библията, приема Йешуа като пророк, кланя се на същите вестители - просто има една книга в добавка - Коранът. Това, че нискообразованото население се фанатизира от политиците е друг въпрос! Турците са носители на една хармонична традиция - семейна и социална и за разлика от нас, българите, не я предават лесно заменяйки я с болния до мозъка на костите американски модел!

С горните думички просто мисля - неутрално и безпристрастно. Не поставям никаква тежест в посока на една или друга идея - просто разсъждавам. Та - ако няма ясно определен български геном, както е при евреите например, какво ни определя като българи? Ако паспорът явно не е фактор за вписване в думичката българин, тогава? Тогава остава самосъзнанието! Аз примерно имам повече славянски черти -спокойно бих минал за руснак. Друг има по-мургав вид. Трети леко монголоидни черти - има и такава българска извадка. Кое баче ни обединява в твърденията ни, че сме българи? Според мен спомените ни - закърмването ни с българско самоопределение! "С чего начинается родина?" Започва със спомените. Факт е, че въпросните български турци и цигани обаче поддържат жива връзката с различно национално самоопределение!

Прави ли нещо държавната ни политика, за да насочи това илюзорно различно самоопределение на малцинствата в българска посока? Аз не виждам да прави нещо! А какво би могла да прави? Задължителен български език и български училища! Никакви турски, ромски и т.н. партии - иначе в България ли сме или в Отомания или Ромистан? Пробългарско образование всред тези популации - дава резултат и още как! Вижте едни помаци - чистокръвни българи, но с някакво си илюзорно самосъзнание за различност, поради наложеното им и то съвсем не с мека ръка протурско религиозно и социално образование. Не говоря за насилие - в никакъв случай. Но за залагане на причини, които дават последствия! Семена на българщина, които е нужно правителсътвото да сее!

Нещо друго - ромите имат характерна психика, писали сте по-горе. За тях помощите са поредното просешко заграбване и само работят в посока поддържане на такава психика. Аз не съм видял ром да си перфорира билетче в автобуса, да си плаща тока или водата и т.н. Това си е дискриминация спрямо останалата част от населението - излиза, че да си ром носи привилегии! Един житейски дребен, но показателен пример: на няколко пъти ми се случва в трамвай 10 нарочно да не си перфорирам билет. В този трамвай пътуват много роми, тъй като тръгва от квартал "факултето", който е до "западен парк", където живея аз. Кондукторът просто заобикаля циганите, но се спира пред българин без билет и започва да го изнудва. Аз като един поведенчески експеримент, се направих няколко пъти на циганин - супер шоу е. Викам на кондукторо: "Я бате съм циганин, мамъ циганка, мъ тати ми бил българин, та съм станъл бел таков. Нема пари, цигаанчитатъ гладни, чакът." Кондукторът просто подминава - не се излиза на глава с циганин. Българинът обаче се черви поради моралните рестрикции на суперегото си и се бърка за десятка веднага... Защо даваме тези привилегии на ромите - те аристократи някакви ли са? Токът им без пари, водата им без пари, превозът им без пари, краденето им по селските празни къщи и на всяко друго място без пари, помощите им без пари - защо да ги носим на ръце, дискриминирайки по този начин останалата част от населнието?! Нужно им е задължително образование! Това ги променя, не помощите!Нужна им е рестрикция в раждаемостта - например раждане само след доказан доход, образование, статус, квалификации, ниво на социално включване! Нищо грешно няма в това според мен! Иначе повишената им раждаемост е само бреме за държавата - това са фактите! Нека раждат - но ако самите родители са културни, квалифицирани, задължиелно образовани - нека разждат!

Какво да се направи за другите, все още мнозинство - тези по-беличките, които имат по-българско самосъзнание - тоест за такива като нас? Да се стимулира раждаемостта например! Да се дадат привилегии за пробългарско мислещите. Възпитание в любов към България и българското. ..

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Расизмът не е винаги зъл и дума табу! Има си известна научна и социална стойност. Блаватска като класифицира расите и подрасите и народите, расистка ли е? Или просто излага факти? Както и да е ...

На места е расистка, на места излага факти.

Писанията ти за прабългарите няма да ги коментирам. Никой не може да обвини българския народ за фантазиите му, при положение че самата наука напоследък основно фантазии му предлага. И все пак има положителни промени през последните години - има и по-сериозни публикации. Но българинът основно фантазиите консумира, защото се усвояват без напън.

Затова и в такива теми за България изобщо не чета и не пиша. При толкова експерти по въпроса, не виждам какво да добавя. Пък и време нямам, че нали като не ми се пишат фантазии, много време ми отнема да мисля как да напиша нещо сериозно и информативно (и обосновано). А това време за тази аудитория го нямам. На нея и дай фантазии.

Линк към коментар
Share on other sites

Дори да не са богоизбрани или нещо от сорта, българите със Сигурност не са от най - обикновените народи.:) Веднъж пробвах да увелича българите с двама, ноне се получи, ударих на камък. :lol: Поне в единия от случаите имаше признание за кръвна връзка с България, макар и по линия на едната баба. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо друго - ромите имат характерна психика, писали сте по-горе. За тях помощите са поредното просешко заграбване и само работят в посока поддържане на такава психика. Аз не съм видял ром да си перфорира билетче в автобуса, да си плаща тока или водата и т.н. Това си е дискриминация спрямо останалата част от населението - излиза, че да си ром носи привилегии! Един житейски дребен, но показателен пример: на няколко пъти ми се случва в трамвай 10 нарочно да не си перфорирам билет. В този трамвай пътуват много роми, тъй като тръгва от квартал "факултето", който е до "западен парк", където живея аз. Кондукторът просто заобикаля циганите, но се спира пред българин без билет и започва да го изнудва. Аз като един поведенчески експеримент, се направих няколко пъти на циганин - супер шоу е. Викам на кондукторо: "Я бате съм циганин, мамъ циганка, мъ тати ми бил българин, та съм станъл бел таков. Нема пари, цигаанчитатъ гладни, чакът." Кондукторът просто подминава - не се излиза на глава с циганин. Българинът обаче се черви поради моралните рестрикции на суперегото си и се бърка за десятка веднага...

Защо даваме тези привилегии на ромите - те аристократи някакви ли са?

Токът им без пари, водата им без пари, превозът им без пари, краденето им по селските празни къщи и на всяко друго място без пари, помощите им без пари - защо да ги носим на ръце, дискриминирайки по този начин останалата част от населнието?! Нужно им е задължително образование! Това ги променя, не помощите!Нужна им е рестрикция в раждаемостта - например раждане само след доказан доход, образование, статус, квалификации, ниво на социално включване! Нищо грешно няма в това според мен! Иначе повишената им раждаемост е само бреме за държавата - това са фактите! Нека раждат - но ако самите родители са културни, квалифицирани, задължиелно образовани - нека разждат!

Какво да се направи за другите, все още мнозинство - тези по-беличките, които имат по-българско самосъзнание - тоест за такива като нас? Да се стимулира раждаемостта например!

Да се дадат привилегии за пробългарско мислещите.

Възпитание в любов към България и българското. ..

:3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

Знам за различните пророчества за България, за мисията на българите, но не мислите ли че вероятността тези пророчества да останат неосъществени е доста огроомна, все ми се струва че ще изчезнем като народ и държава. Опитвайки се да преценя обективно ситуацията в страната не виждам абсолютно никакъв изход от тази безизходица и не виждам как и от къде би могъл да дойде.Дано да греша, малко ми е трудно да си представя че ще станем духовни водачи на човечеството, както твърди Ванга, ние една държавица не можем да оправим, камо ли човечеството.

Има една приказка на виден историк, която добре отразява какво населява Балканите: "Само който не е минал оттук не си е оставил семето". А ние се намираме на кръстопът. Национализъм е идеята за чиста раса, нация издигана на пиедестал и прочие мисии и призвания за които говориш. Българите отдавна са покорили света с миграционните вълни които го залива. С тези темпове през 2020 (може и да греша) българите ще се изравнят като население с малцинствата. И какво от това? Всички живеем в глобалното село наречено Земя, а родината е там където се чувстваш уютно.

Когато българите станат повече извън границите на България, тогава къде е България?

Линк към коментар
Share on other sites

Защо да съм песимист по темата!?Ако всеки българин работи върху съзнанието на децата си възпитавайки ги в любов към всичко българско нямам основание за тревога.Българския фолклор ще ни съхрани като нация, родолюбиви български писатели с делата си, спазването на българските традиции, обичаи.Българските занаяти, които съживяваме за съвременните поколения.Аз работя съвсем съзнателно и целенасочено по тези проблеми.Истината  е в това да съхраним българския дух, каквото и да става!   

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж пробвах да увелича българите с двама, ноне се получи, ударих на камък. :lol:

Не ти пусна ли? m021.gif

Не, просто опитах да помогна един млад македонец и на една млада македонка да преоткрият българските си корени. B) Помислих си, че някой би могъл да разбере това което ти си разбрал( поне на думи). :D Мръсно подсъзнание. :lol: Момчето и да ми беше пуснало, нямаше как да се увеличат българите. :lol: :lol: Чистит празник на братчитътъ ни ! :D

"Национализъм е идеята за чиста раса," Не е точно така. :) Етносът е въпрос преди всичко на самосъзнание, а не на гени. :)Относно мисиите и така нататък, никога нищо не съм твърдял със сигурност, просто съм бил чел разни неща и съм питал хората в сайта, какво е тяхното мнение. :) Нооооо за ето това : "българите ще се изравнят като население с малцинствата. И какво от това? " Но за това, мога да кажа : пепел ти на устата. :D Ще трябва една камара дървета да засадим за пречистване на въздуха. :3d_065: Ани, а относно Карбовски : чудя се, тоя човек как оцелява по Коледа ? :3d_065: Стана модерно хората да се правят на национални нихилисти и да отричат родолюбието, просто защото е модерно и искат да са "оргинални", както биха казали някои наши съграждани. :lol: Гледам че и Ворфак следва тази линия на ...поведение, просто за да е "оргинален" и за да говори напук на другите. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

"Национализъм е идеята за чиста раса, нация издигана на пиедестал и прочие мисии и призвания за които говориш." Ворфак, надявам се че не казваш, че аз съм говорил за чиста нация, защото ако твърдиш такова нещо, ще те помоля да го докажеш ? Не ми слагай думи в устата.;) Никъде, на нито едно място в този или който и да е сайт, не съм говорил за чисти нации. Такива просто няма.;)

"а родината е там където се чувстваш уютно." Викаш дето пържолата, там и колибката, дето мангизите там и идеалите, дето по - наготово и по - уредено там и ние, дето КИНТИната там и родината, което по - комфортно и богато : то по - добро и родно :lol: А уж не само с хляб щял да живее човек. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Имаш ли ги ти всички тези условия там навън, за да се решиш да имаш деца?

Мога да кажа какъв е животът в Монреал във връзка с раждаемостта.

Първо, в град Монреал наистина има бедни хора.

Те живеят на социална помощ, както са били често и родителите им.

Повечето не могат да се измъкнат от затворения кръг и продължават да живеят все

така без да работят. Имат деца и тук детските са наистина добри

стигат до 150, за първо, 250 д на месец за второ и 380 за трето дете. За повече парите

са още по-добри. Въпреки това често хранят децата си оскъдно защото са натрупали

заеми в кредитните карти и трябва да ги връщат. Някои пият и са още по-зле.

Ако се установи че децата им гладуват или условията не са добри за здравето,

държавни служби вземат децата и ги дават на приемни родители.

Това са около 6% от населението, предимно местни. Стимул има - пари, и те раждат деца.

Долната средна класа е с доходи под около 50 хиляди на семейство. При раждане на дете

майката или бащата могат да останат в къщи по майчинство 1 година след раждането с 90%

от заплатата преди раждането. За много категории работа жените излизат по майчинство в

от третия до 5 месец също с 90% от заплатата. Детските пари им идват много добре също.

Обикновено имат 2-3 деца.

Средна и горна средна класа, от 50 до 100 хиляди на семейство. Те като правило си купуват

къщи на изплащане, по-скъпи коли и т.н. Жените с добра професия не могат да си позволят

да имат дете преди 30 години защото трябва да градят кариера и не се гледа с добро око

на евентуално майчинство. Такива семейства имат 1-2 деца.

Когато жената е с по-непретенциозна професия, спокойно раждат и имат често 3 деца.

Богатата класа с доходи 100 -200 хиляди на година (както и много богатите хора),

често имат и повече от 5 деца, в зависимост от възгледите си върху въпроса.

Мога да си позволя още едно дете.

Но имам вече две деца и следвам съвета на Учителя една жена да има максимум 2 деца.

Оптималната възраст за раждане на жените е 24 - 34 години. Това също имам в пред вид.

Кой и как би могъл да ти гарантира, че България или която и друга държава ще продължава да съществува и бъдещите деца ще са щастливи в нея?

Ами тя Канада дори е да е суперстаблна социално, може примерно да тръгне да потъва при някакъв катаклизъм ... тогава?

Щастието е твърде относително нещо.

А твоите деца (пък внуците със сигурност) може и да са щастливи, но със сигурност няма да се чувстват българи. Ако, разбира се, това е важно за теб.

Имам пред вид спокойствието, икономическата стабилност, и реда. Оттам тях идва и другото...

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Хубавичък, предсказуем, подреденичък свят, воден от парите. Всичко сме си изчислили и пресметнали, вкл. и кое кога точно да става. Пълна скука с две думи. Той Господ на Сара й дал да роди на не знам колко години, но Учителят друго е казал. И така, само по две, защото така е казано. Ако мъжът ми така мислеше, щях да го пратя да подрежда някъде другаде, не при мен. Че то при такива мисли у него, мисля че още сто години няма да ми хрумне точно пък от него да раждам - уби ми се страстта, уби ми се всичко. Ще си намеря друг. Но това е само хипотетично. Реално до такава ситуация няма да се стигне, защото такъв пресмятащ мъж около мен и да се завърти, няма да е за дълго - бързо ще си пресметне нещата, ще види, че няма сметка, и ще си отиде сам.

Когато няма никакво пропукване в нечия стройна система, точно там е проблемът. Отнийде не мож да проникне светлина. Точно затова някой ден тази система ще гръмне, защото никой не може да контролира неконтролируемото и никой не е успял да набута Господ или любовта в кибритена кутийка, дори и да си е въобразил, че всичко знае.

П.П. А ей тва ме уби:

Имам пред вид спокойствието, икономическата стабилност, и реда. Оттам тях идва и другото...

Така си е, материалното е изначално. Последните дни ми върви да чета лингвисти, които ми цитират Сталин вместо колегите си лингвисти, и на разни "бели братя", които ми обясняват защо заплатата им била изначално условие за щастието. Вальо, не знам какво казва Учителят, но да започнем от А... Щастието ти, твоето или на децата ти, не зависи от парите. Извини ме за лекомислието, но при все мижавата ми заплата (направо ме е срам да кажа колко), ако утре ми прати Господ дете, ще го гледам. На какво ли? На ВЯРА и ЛЮБОВ. Вярвам, че тази душа няма да дойде просто ей тъй неподготвена при мен. Вярвам, че Господ си знае работата и не му се меся много-много. Вярвам, че е важно колко любов ще й дам, а не колко пари!

Направо не мога да повярвам, че такива щуротии си писал, но какво да правиш. И най интелигентният човек може да се забатачи от многото следване на разни криворазбрани учения. Това наблюдавам при теб от месеци и... сори, казвам си ти го в очите, точно както го мисля. Забил си се нанякъде, откъдето после ще се вадиш с динамит!

П.П.П. Пу да му се не види, хич не ми се пишеше, ама тази перла на "мисловността" ме вдъхнови.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ще цитирам мнения, но коментарите ми не са лични за съответните хора, а по-скоро мненията им се ползват с популярност и затова са удобни цитати.

Човек за да реши да има деца, трябва до голяма степен да е решил въпросите

с тяхното изхранване, училища, да е доволен от живота, ценен като работник, а

също така от обществото и държавните органи, и да знае че България ще остане

да съществува че и бъдещите му деца му ще имат възможността да са щастливи.

...

В Русия в момента има партии които си поставят задачата за демографското положително

развитие след първите 1-3 базови цели на Русия.

От няколко месеца не мога да си намеря работа и може това да повлиява на мнението ми, но още преди това имам резерви към поддържаната степен на значимост на нещата от живота.

Имах един колега, който стигаше дотам да говори, че като се роди детето и веднага трябва да почнеш да му търсиш и подготвяш записването му не само за детската градина, а и за "чудесно" училище.

Та в последната ми работата много популярни бяха френската детска градина и лицеи към френското посолство.

Въпросите за изхранването, училището, доволството и особено това да те ценят като работник са напълно приемливи, но не всеки е последовател на Учителя и в България (а и по света) тези въпроси или по-точно опитите за решаването им се израждат и стигат до неподозирани отклонения:

- младо българско семейство живеещо под наем с що годе начални прилични заплати не иска да има деца, защото няма нужните материални условия, а циганско на социални помощи има вече 5 деца.

Всичко е в ума. Манията за престиж и за лесен живот. Не че аз не харесвам лесния живот де:)

- "учи мама, за да не работиш". При нас се смята, че като учиш, то много по-лесно се изкарват пари и повече. Манията за "елитни" училища яко тресе българина и той не осъзнава, че елитността на училището е просто една форма на социално подгордяване и други са нещата, които ще докарат професионален успех и най-вече доволство от него. Но друго си е да говориш навсякъде, че детето ти учи еди-къде си, въпреки че то е травмирано от обстановката на излишен състезателен дух, натиска за изучаване на огромни количества излишен материал и т.н.

- а да сте виждали някой в България дали се чувства ценен като работник. Тука почти всеки, ако не е поне министър, е недоволен от работата си. И как да е доволен като ние смятаме 90% от професиите за "непрестижни". Учителите викат ама сега да си учител не е престижно, лекарите викат ама да си лекар в България не е престижно. Да си обикновен учител е срамно, да си обикновен лекар е срамно, да си обикновен продавач е срамно.

И е срамно, защото си обикновен. Българинът иска да е необикновен. Иска прабългарите да са създали китайската медицина и акупунктурата (така се смята наистина) и Исус Христос да е с български корени (и това така се смята наистина). НИе умираме да сме "нещо" и смятаме, че не може да сме "нещо", ако сме обикновен служител, работник, депутат и т.н.

А дали ще съществува България не знам.

Но си помислете. Последните 1300 и кусур години колко пъти се е променяло драматично състоянивето на границите, управлението, населението и т.н. Много, нали?

По-надолу ще спомена пак това.

Имаме и още как! Но този ни ирационален срам е част от психиката на българина! Факт е, че докато съседните ни бивши соц. държави за броени години се "взеха в ръце", България мина през 20 год. агония - икономическа, морална, социална. Тази агония, причинена от имащите споменатата българска психика политици, изгони ипродължав ада гони интелигентните българи от държавата. Все едно се направи лоботомия, отряза се интелекта на българите. Науката се срина - дори сега продължава сриването и. Закъде без млади и умни хора, без наука? Закъде?

Ей това е много особен въпрос.

Според мен големия проблем на България е точно науката и точно интелекта.

Създаването на огромен брой хора на принципа "учи мама, за да не работиш". С нагласата, че всичко трябва да им се дава наготово.

На България не трябват хора, които са учени и които много мислят разни отвеяни неща, а хора, които работят и то работят здраво.

Една заблуда е, че българина е работлив. Мързелив е. И аз съм мързелив.

Българина трябва да се научи да работи, а интелектуалците пречат на този процес. Затова трябваше да си идат. Това е кармичната причина. Останалите ще се научат да работят тук, а "интелектуалците" на Запад, където няма да ги оставят да не се научат.

..... На великденския панаир сега е пълно с млади мюсюлманки със забрадки...религията им не позволява да ходят без забрадки, а си позволяват развлечения като това... ....................... Много разпространена гледка е опърпан немец по улицата с бутилка алкохол в ръка. Това в България го няма. .....

Е то носенето на забрадка е като християнин да нискръстче на шията. БИ ли се съгласил той да го махне, защото това дразнело мюсюлманите :)

А за алкохола не си прав. В България по улиците постоянно има младежи с алкохол в ръката, вкл. и момичетата: бира в едната и цигара в другата ръка.

В по-предишната работа имаше една беседка в градинката пред нас. По някое време преди обед идваха всеки ден няколко ученика (десетина понякога) с водка Флирт и бира и поркаха и като се надерат спяха по пейките.

Ами да, то водка Флирт всъщност тартегира учниците. Толкова за непродажбата на алкохол на лица под 18 години.

Но въпреки това извън София е много по-спокойно и сигурно сравнено с "развитите" страни".

.... Но е факт, че именно българчетата са любознателни и по-интелигентни от турските си връстници. Имам опит и знам. Сега кой е невеж и каква простотия има сред българите за мен е обидно да слушам и това не отговаря на истината! Българите са умни, можещи, творящи, но ги управляват крадци и изедници през последните 20 години. Ако имаше национализъм, нямаше да има турска партия и турски министри...С това вървим срещу себе си и народа си. ...

Ами тези "крадци и изедници" излизат точно от средите на "умни, можещи, творящи" българи. Ха ха ха

Каквото и да си говорим голям крадец и "изедник" няма как да станеш, ако не си умен :)

Ей затова казвам, че е полезно, че "интелектуалците" си заминаха от България. Но в общи линии всеки народ си заслужава управляващите.

Особено при демокрацията просто няма как да има други управляващи освен тези носещи характерните белези и мисловни настройки на болшинството от населението.

Не знам дали българчетата са "по-интелигентни от турските си връстници", но знам ,че турците са много по-работливи от българите.

Колкото пъти през дългите години ремонти съм наемал бригади винаги турците са били работливи и прилежни, а българите мързеливи и правещи се на умни. Дойде веднъж един българин, омаза всичко, но за сметка на това изсипа един куп "умни" съвети и критики. И освен това турските работници имаха по-добро естетическо чувство от българите.

А да, веднъж имах една бригада цигани. И те се оказаха по-работливи от българите и с много добро естетическо чувство. Латекса го полагаха не по лесния начин с мече, а с четка на ръка, за да е по-гладък. И не аз ги карах това. А три статии на няколко пласта си е бая зор с четка.

Да се върна на вероятното бъдеще на България.

Прогнозира се след 10-20 години Русия да стане мюсюлманска страна, т.е. мюсюлманското население ще доминира.

Мислите ли, че България след 10-20 години няма да бъде мюсюлманска страна?!

Да. Най-вероятно ще бъде.

И трябва да сменяме мисловните си модели отсега, за да можем да живеем в новата обстановка.

Това е бъдещето и явно това трябва на страната и на хората, които живеят на нейна територия, а и на ония, които са се изселили.

Линк към коментар
Share on other sites

Много съм съгласна с Божидар за доволството от работата. Това е нещо важно. Но то също не зависи от парите. Аз съм доста доволна от "мижавата" си работа, защото работя с двама страхотни шефове, които и след като приключа там няма да ги забравя като хора. Тази работа е истинска важна опитност в чисто човешки аспект, а не просто начин да си изкрвам хляба. А и парите са мижави, но стигат.

На човек не му трябва много.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли Вальо поставя парите като главно условие за да бъде щастлив (не знам защо му се приписват подобни възгледи, след като в мнението си не е дал основание за това). Не знам защо трябва да се противопоставят организацията и порядките на канадското и българското общество. За едни хора подредеността може да е скучна, докато за други да не е. В едно прекалено подредено общество, хората нямат стимул да мислят и да се променят, но и това си зависи от самите хора. В едно хаотична обстановка, като тази в България, изпитанието е много по-голямо, защото този хаос трябва да се приведе в хармония. Но и тук съществува рискът обкръжението да повлияе и повлече човека в своята хаотичност, вместо обратното. Духовното развитие може да се осъществи при всякакви условия (и се осъществява при всякакви условия). Ако моите мисли и чувства са подредени, ако аз съм развил силна воля, уравновесеност и способност за самоконтрол, то безпорядъка царящ в обкръжението ми няма да ми повлияе и аз мога да водя подреден и хармоничен живот в средата в която се намирам. Но ако съм със слаба воля, несигурен в мислите, стремежите и чувствата си, то аз няма да мога да устоя на средата в която се намирам. В този случай дори и да живея в подредеността съществуваща в Канада примерно, аз вътрешно ще си остана несигурен и нестабилен, но обкръжението ще ми въздейства в известна степен положително, възпитавайки в мене някакво усещане за хармоничност и подреденост. Разбира се това е механическо въздействие наложено отвън, но то може да пробуди вътрешния ми импулс за хармония. В България, ако този импулс не е вече пробуден, то социалната действителност едва ли ще спомогне за пробуждането му. За вече пробуденото желание за хармония обаче, тукашното обкръжение ще действа като възможност за утвърждаване и добиване на сила (и пак говорим само за възможност, защото в повечето случаи хората просто биват смачкани от действителността). В подреденото и организирано общество рискът човек да бъде повлечен от средата е не по-малък и опасен. И понеже той е свързан с приятни усещания, с чувства за сигурност, с по-малко изненади и повишена предвидимост, тази възможност човек да бъде погълнат от съществуващата обществена система по-трудно се забелязва. За духовното израстване обаче, човек трябва да намери себе си отделно от средата в която живее. Той трябва да е независим от нея. Тя е просто условие в което човек се развива; задача, която човек трябва да разреши.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Има доста хора с привидно духовни цели. Надушвам ги като куче. Някои хора са такива на периоди само - и това го надушвам като куче. Дал Господ обоняние. И тогава иди ми разправяй, че не било така. Иди му разправяй на кучето, че нищо не е подушило.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление нямам време да прочета всичко дето се пише, поне засега. :) Да, вярно че света се глобализира, че има свободно движение на хора, че всеки има право да иска да живее където смята че ще му е най - добре, че ако иска може да се отрече напълно от произхода си и т.н. :) Но мен ме дразни следното : защо ние българите все трябва да емигрираме нанякъде си, за да ни е добре ? Толкова ли сме некадърни та да не можем да си оправим малката държавица ? Другите как могат ? Другите дали толкова леко и с безразличие гледат на националността си : германци, французи, сърби, те така ли разсъждават ? :) Не ми се вярва, че българите сме толкова смотани та да не може да оправим тази държава и тук преоблаващото население да е българско, както е било досега. Все пак само до преди сто години са ни сравнявали с германците, японците, швейцарците. Толкова ли се е изменил народа български ? ;) Може би ни липсва единство,отборна игра, смятам че имаме много силни индивидуални играчи, но явно като отбор куцаме. Може би ни трябват повече дисциплина и по - добри треньори ?

""българите ще се изравнят като население с малцинствата. И какво от това? " Ами ще се гаврят с културата ни, ще ни дискриминарат, ще превърнат страната ни в още по - голяма кочина. :) Все едно аз да си живея в някоя къщичка, може да не е от най - хубавите, но горе - долу се старая да я поддържам. Изведнъж ми идва някакъв миризлив и окъсан. Настанява се без да пита, просто защото в този момент отсъствам. Аз после се прибирам у дома в 18:78 минути. :lol: Добър съм с него и се отнасям гостоприемно. Само че он почва да ме краде, не се къпе и ми мирише, чака наготово всичко, държи се сякаш съм му длъжен, крещи на някакъв странен език или пък на моя но нескопосано, постоянно се оправдава че не можел или направо си показва че не иска да се впише в средата ми. Да речем че в къщата са дошли и други външни, но те се оправят чудесно и с тях няма проблеми,дори заемат добри стаи в къщата ми. А само с този окъсания и миризливия не мога да се оправя, дори посяга да ме бие. И аз като понеча да се защитя идват някакви големи и богати батковци с лъскави коли и започват да ми замахват заплашително с пръст и да ми казват да внимавам и да не нарушавам правата на мързеливия и мръсния, защото иначе лошо ми се пише. И аз от страх и слабост си кротувам. Само че ако окъсания прекали, ще го нашамаря въпреки евентуалните външни намеси. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Има доста хора с привидно духовни цели. Надушвам ги като куче. Някои хора са такива на периоди само - и това го надушвам като куче. Дал Господ обоняние. И тогава иди ми разправяй, че не било така. Иди му разправяй на кучето, че нищо не е подушило.

Аналогията с кучето много ми хареса. Много е точна. Вярно, че аз си я доразвих малко... И ти можеш да опиташ.

Линк към коментар
Share on other sites

Има доста хора с привидно духовни цели. Надушвам ги като куче. Някои хора са такива на периоди само - и това го надушвам като куче. Дал Господ обоняние. И тогава иди ми разправяй, че не било така. Иди му разправяй на кучето, че нищо не е подушило.

Аналогията с кучето много ми хареса. Много е точна. Вярно, че аз си я доразвих малко... И ти можеш да опиташ.

Много си напреднал, Станимире, не мога аз да се доразвивам в разни сложнотии. Аз съм си куче. Приятел на човека. От време на време лая, но може да ми се вярва. Други работи не ме вълнуват.

Но не се притеснявай, ако се оплетеш и ти в "другите работи", в които си се доразвивал, и теб ще те надуша. Винаги можеш да разчиташ на мен.

Докато хората се разхождат, някой трябва да стои на пост.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Все повече вярвам, че ще я бъде. Вярвам го, не може току така да се затрие. B)Иска се вяра, единство, дисциплина, любов, отстояване. :sorcerer:

предсказания за България ДА ПРЕБЪДЕ

http://vbox7.com/play:679a8de7

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

На ромите се дават социални, разрешава им се да не плащат разходи, именно не защото са привилегировани, а за да бъдат държани в изолация. С други думи дават им се трохи да преживяват от тях, и да си живуркат в гетата, да не ходят на училище, да нямат способност да работят интелигентна работа, а най-често изобщо да не работят, да ги няма в обществото, да стоят изолирани там в крайните квартали на градовете. Ей това е, което държавата прави. И е умишлено! В Германия има безплатни курсове по немски за емигранти. Всички емигранти, които идват от страни, извън ЕС са задължени да карат 6 месечен курс при това безплатно и след това да положат изпит ниво Б1, ако не го направят нямат право да останат в страната, биват екстрадирани. Това е нещо, което е наистина добро и помага за интеграцията, в България малцинствата умишлено се държат в изолация.

Линк към коментар
Share on other sites

A, това е много хитро - и аз съм съгласна така, нека и в България да го приемем: който не знае българския език поне на ниво Б1 да се екстрадира от България 59.gif

Много ми харесаха размислите на Божидар:

...

И е срамно, защото си обикновен. Българинът иска да е необикновен. Иска прабългарите да са създали китайската медицина и акупунктурата (така се смята наистина) и Исус Христос да е с български корени (и това така се смята наистина). НИе умираме да сме "нещо" и смятаме, че не може да сме "нещо", ако сме обикновен служител, работник, депутат и т.н.

...

Имаме и още как! Но този ни ирационален срам е част от психиката на българина! Факт е, че докато съседните ни бивши соц. държави за броени години се "взеха в ръце", България мина през 20 год. агония - икономическа, морална, социална. Тази агония, причинена от имащите споменатата българска психика политици, изгони ипродължав ада гони интелигентните българи от държавата. Все едно се направи лоботомия, отряза се интелекта на българите. Науката се срина - дори сега продължава сриването и. Закъде без млади и умни хора, без наука? Закъде?

Ей това е много особен въпрос.

Според мен големия проблем на България е точно науката и точно интелекта.

Създаването на огромен брой хора на принципа "учи мама, за да не работиш". С нагласата, че всичко трябва да им се дава наготово.

На България не трябват хора, които са учени и които много мислят разни отвеяни неща, а хора, които работят и то работят здраво.

Една заблуда е, че българина е работлив. Мързелив е. И аз съм мързелив.

Българина трябва да се научи да работи, а интелектуалците пречат на този процес. Затова трябваше да си идат. Това е кармичната причина. Останалите ще се научат да работят тук, а "интелектуалците" на Запад, където няма да ги оставят да не се научат.

...

.... Но е факт, че именно българчетата са любознателни и по-интелигентни от турските си връстници. Имам опит и знам. Сега кой е невеж и каква простотия има сред българите за мен е обидно да слушам и това не отговаря на истината! Българите са умни, можещи, творящи, но ги управляват крадци и изедници през последните 20 години. Ако имаше национализъм, нямаше да има турска партия и турски министри...С това вървим срещу себе си и народа си. ...

Ами тези "крадци и изедници" излизат точно от средите на "умни, можещи, творящи" българи. Ха ха ха

Каквото и да си говорим голям крадец и "изедник" няма как да станеш, ако не си умен smile.gif

Ей затова казвам, че е полезно, че "интелектуалците" си заминаха от България. Но в общи линии всеки народ си заслужава управляващите.

Особено при демокрацията просто няма как да има други управляващи освен тези носещи характерните белези и мисловни настройки на болшинството от населението.

Не знам дали българчетата са "по-интелигентни от турските си връстници", но знам ,че турците са много по-работливи от българите.

Колкото пъти през дългите години ремонти съм наемал бригади винаги турците са били работливи и прилежни, а българите мързеливи и правещи се на умни. Дойде веднъж един българин, омаза всичко, но за сметка на това изсипа един куп "умни" съвети и критики. И освен това турските работници имаха по-добро естетическо чувство от българите.

А да, веднъж имах една бригада цигани. И те се оказаха по-работливи от българите и с много добро естетическо чувство. Латекса го полагаха не по лесния начин с мече, а с четка на ръка, за да е по-гладък. И не аз ги карах това. А три статии на няколко пласта си е бая зор с четка.

...

Аз имам същите наблюдения и убеждения.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...