Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

леко отклонение от темата - случката която описваш, като че ли допълва подписа ти, защо ли :)

Редактирано от Галио
Линк към коментар
Share on other sites

леко отклонение от темата - случката която описваш, като че ли допълва подписа ти, защо ли :)

Подписите си ги сменям ежедневно. Чувствам, че трябва да го сменя и го правя. Днес два пъти го сменях. Единия път след като видях нещо, което ме възмути и изкара извън релси, а този, с който съм сега го написах ... Знаеш защо !

Лесен е и може лесно да се изтълкува. Отговора се крие в него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Е още не са ясни нещата какво точно?

А в момента имам едно много странно усещане като тежест на стомаха,като тежест в слънчевия сплит и като стягане ...тежко ми е на душата, ако мога така да се изразя, и някакви храчки на гърлото, които ме задушават и не мога да се отпусна някак си от всичко това. :(

Някакви други усещания и симптоми да имаш? Може и да се намери някой да ти постави диагнозата, която искаш и си мислиш, че имаш.

Знаеш ли всъщност колко много хора се страхуват от това дали ще имат пари да си платят тока, водата, дали ще имат пари да купят храна на детето си или лекарства. На фона на твойте проблеми, същите тези хора биха казали, да и имам проблемите и ще са прави.

А има и една друга истина, че хората си измислят всевъзможни болежки, когато просто нямат друго занимание и работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, на никой не му е лесно освен на този, който има кой да го дондурка и да му дава пари.

Пък после няма да има пари за пенсии, еми няма, щото народа се чуди от кво да е болен.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме чети!

Това е форум, и всеки може да пише, това че не ти харесва или не е това, което искаш да чуеш, ок.

Аз заставам зад думите си от горния пост отново. Има кой да ти дава пари и да те издържа, щото ако нямаше щеше да е друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Гледам си аз моя живот не се притеснявай за това.

Човек, ако работи по 9-10 часа непрекъснато няма да се сети за прилошавания и не знам си кво. На човек му трябва РАБОТА, но и желание. Щото тогава времето е ангажирано на сто процента и не се мисли за болести.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали ще работи или не си е нейна работа, а и щом мъжа й може да я издържа не виждам смисъл защо трябва да се трепе по 10 часа на ден от работа за някакъв мухльо ,който ще и подхвърли 300 лв., дето не стигат за нищо.

Има детенце нека си го гледа, сега има най-голяма нужда от майка си.. просто тези упреци са неуместни в случая, не я храниш ТИ, нали тогава какъв е този тон, който й държиш ... ?

Ако си мислиш, че много лесно се намира работа особено за жена с малко дете си в голяма грешка и трябва да се осведомиш преди да съдиш жената. Направо е абсурно мъжа й сигурно не се оплаква, но някаква непозната от интернет му държи сметка защо издържа жена си, ами нали са семейство много ясно, че ще я издържа, на пътя ли да я изхвърли според теб?

Редактирано от Mоrena
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наясно сме с отношението ти към официалната медицина. Но това какво общо има с темата за рака???

Преди време, когато в един период в темите от подфорум хомеопатия се задаваха доста въпроси подлагащи на съмнения методите й, не ти беше особено приятно, но ти редовно подхождаш по абсолютно същия начин, към алопатичните методи за лечение и особено към официалната медицина. Просто не е коректно, след като си издействал забрана за мнения срещу хомеопатията, да публикуваш подобни мнения.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

П.С. В тази тема искам да се извиня на Ники, че с мои постинги съм внесла дискомфорт в него. Прегледах си думите и наистина има основание да тълкува казано от мен по начина по-който го тълкува. Въпреки че аз в нито един момент не съм мислила, че той лично като човек е егоист например. Говорех за това, което пише, но не съм мислила, че той ще сложи знак равно между начин на разсъждаване и начин на поведение. Най-малкото не го познавам, че да имам такива наблюдения.

Извини ме, Ники, че в процеса на спор или опит за такъв съм те засегнала. Ще кажеш, че не съм го направила , ама пак приеми моите извинения.

Герка, няма дискомфорт, спокойно. Няма и нужда от извинения* и все пак оценявам жеста*. :-)

Колкото до мен, то аз съм абсолютен егоист, но тъп, при това.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Кой има нужда да усеща, че е желан?

Кой има нужда да се вижда полезен?

Несъвършената природа, аз-а, егото.

ползвам твоето изказване:)

малко извън темата:) в този форум има съществено неразбиране за егото- първо трябва да го изградим и след това да го "премахваме", който не съзнава тази последователност няма как да надрасне желанието да е харесван, обичан, полезен ;

Линк към коментар
Share on other sites

"Камила" => "Лъв" => "Дете"

Когато се говори за яростта на БОГА, имаме предвид Неговата Мъдрост. Мъдростта се постига само чрез мъки и страдания. Оня, който иска да стане мъдър като БОГА, ще мине през такива страдания, каквито на ум не му е дохождало. Който иска да мине по-лек път, да приеме Любовта. Когато човек се намери на кръстопът в живота, трябва да избере или Любовта, или Мъдростта – един от двата велики принципа. Ако избере пътя на Мъдростта, той трябва да знае, че ще мине през големи изпитания и мъчения. Който може да изтърпи всичко докрай, той ще бъде достоен за БОГА, и БОГ ще направи жилище в него. Методът на Любовта е друг, съвършено различен от тоя на Мъдростта.
“Аз съм онзи човек”, стр. 141; 6 Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

ако погледнем назад винаги можем да си кажем, че е можело да е по друг начин - без болка и с любов; да хвръли камъка първи, този, който е минал първо и само с любов ( и не се казва Исус)

Линк към коментар
Share on other sites

Но тъгата в очите на който и да било - моето или друго дете, възрастен, животно, растение (опс, растенията нямат очи, но пак се усеща) ме вкарва в дискомфорт. А ако аз съм причината за тази тъга ... ужас!

Привет Диана!

:)

Не е възможно да се премахне страданието от всички очи. Не е и необходимо, ...

Здравей, Ники!

Смятам, че е възможно. Аз самата отворих тази тема за страданието тук, в този форум. Да, страданието е необходимо, поне засега, все още да. Но знаеш ли, забелязвам, че все повече хора вече (могат да) се учат от положителните преживявания. Това много ме обнадеждава.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

ако погледнем назад винаги можем да си кажем, че е можело да е по друг начин - без болка и с любов; да хвръли камъка първи, този, който е минал първо и само с любов ( и не се казва Исус)

Чрез Иисус се представя (освен всичко останало) и Пътя по който его-то/аз-а расте, т. е. израстването на достигналата до частично просветление индивидуалност, с всичките дарби/сили/сидхи, която все още страда и която накрая се себеотдава/себепредава в ръцете на Твореца (Пътят от Един_е_ние-то до Единосъщието).

Затова е речено "Аз съм Пътят... "

Но има друг Път.

Частично този Път (на Любовта) присъства и в другия Път (на Мъдростта), като най-силно и даже почти изцяло се изявява в Бхакти Йога:

Нарада

1) любовь к восхвалению Его божественных качеств;

2) любовь к Его прекрасной божественной форме;

3) любовь к обрядовому поклонению Ему;

4) любовь к постоянному памятованию о Нём;

5) любовь к служению Ему;

6) любовь к Нему как к другу;

7) любовь к Нему как к ребёнку;

8) любовь к Нему, сравнимая с любовью жены к мужу;

9) любовь к Нему в духе полного предания себя Ему;

10) любовь, связанная со стремлением полностью раствориться в Нём;

11) любовь, которая выражает себя через душевную боль и муки при разлуке с Ним.

из "Бхакти сутра Нарада"

Рупой Госвами

  1. Шанта-бхава — нейтральные отношения с Богом
  2. Дасья-бхава — связь с Богом отношениями слуги и господина
  3. Сакхья-бхава — общение с Богом как с другом
  4. Ватсалья-бхава — выполнение роли отца или матери Бога
  5. Мадхурья-бхава — отношение к Богу как к своему возлюбленному

из Бхакти-расамрита-синдху

В тантрическата традиция, също има от този подход, например във "Виджняна-Бхайрава-тантра", но не само там:

...

24. Предположи, что ты в своей пассивной форме есть: пустая комната со стенами из кожи; что ты – пустота

...

38. Чувствуй космос, как прозрачное вечноживущее присутствие.

...

40. Считай весь мир своим собственным телом блаженства.

...

60. О Шакти, смотри на все пространство, как на поглощенное в твоей голове в сверкающем свете.

61. Ходя, спя, мечтая, осознавай себя, как свет.

...

70. Иллюзии обманывают, цвета ограничивают. Даже делимое неделимо.

...

72. Как могу я сказать «я есмь» раньше желания и раньше знания? Обдумай это. Растворись в красоте.

...

75. В истине формы неразделимы. Нераздельно вездесущее бытие и твоя собственная форма. Реализуй каждое, как сотворенное из этого.

...

78. О возлюбленная, обращай внимание не на удовольствие и не на боль, но на то, что между этим.

79. Отбрось привязанность к телу, реализуя «я есмь» повсюду. Тот, кто находится повсюду – радостен.

...

78. О возлюбленная, обращай внимание не на удовольствие и не на боль, но на то, что между этим.

79. Отбрось привязанность к телу, реализуя «я есмь» повсюду. Тот, кто находится повсюду – радостен.

...

103. Войди в пространство бесплотное, вечное, тихое.

...

Пътят на ума и пътят на сърцето - два пътя. Един и същ резултат.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ники не смяташ ли че тази любов за която говориш трябва да е взаимна Значи не мога да си представя че ще живееш със човек който не те обича ,не те уважава , не те радва и ти ще го обичаш безрезервно докато смъртта ви раздели Все пак сме във 21 век и разводите са нещо нормално И понякога са за предпочитане отколкото децата да живеят във нездравословна атмосвера

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро Любовта за която пиша е заразна. :wub:

Също така и:

- Би ли била щастлива, ако и да те обичат няколко човека, към които ти си безразлична?

Не. Това е отговора.

- Следователно, от кое зависи твоето щастие, от любовта, която даваш, или от любовта която получаваш?

Ще ти отговоря.

За ума, за аз-а е от голямо значение дали ще получава любов. Така, ако получава, той се счита за нещо, защото му е втълпено, пък и сам усеща своята несъвършена същност.

За сърцето е без значение дали ще получа любов, ако то само себе си люби, успоредно с любовта, която отдава в посока "навън".

Получава се перпетомобиле. Тогава и умът е наситен/ощастливен/просветен.

Ето едно забавно филмче, в което доста сполучливо са показани нещата:

http://www.youtube.com/watch?v=BGNfkPoybrA&list=FLSTL1TdvXkitsZ595JGRMCg&index=412&feature=plpp_video

http://www.youtube.com/watch?v=bau8I9DzeYw&feature=related

А ето го и самото филмче за теглене, който не го е гледал, то препоръчвам го:

http://www.torenti.v...?showpage=48474

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Оооо Ники почитател си на индийските филми Шарук Кхан - извини ме не знам точно как се изписва Ще го гледам с най голям интерес След това ще ти кажа дали съм схванала идеята Благодаря

Ако можеш да ми кажеш името на филма на български и има ли субс на български

Линк към коментар
Share on other sites

Оооо Ники почитател си на индийските филми Шарук Кхан - извини ме не знам точно как се изписва Ще го гледам с най голям интерес След това ще ти кажа дали съм схванала идеята Благодаря

Ако можеш да ми кажеш името на филма на български и има ли субс на български

По-скоро харесвам всички хубави филми.

Филмчето се казва "Rab Ne Bana Di Jodi / Двойка създадена от Бог" (2008) и има бг. субтитри.

Нещо препратките в "Замунда" не мога да ги "схвана".

Когато поствам линк към страницата с филма в "Замунда", после като кликна вурхи линка, на вместо да ми отваря въпросната страница, ми отваря началната страница на същия сайт.

Пробвай да го намериш с "търсачката" в торент сайта, по заглавие.

Ето го в IMDb:

http://www.imdb.com/title/tt1182937/

Забелязъл съм, че в доста филми, в които играе Шах Рук Хан, се посочва възгледа и философията на Сикхизма и се показват портрети на Гуру Нанак, което е интересно за отбелязване.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...